Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) Gambit válasza Versus123 (#750) üzenetére


Gambit
őstag

Ezt nem értem. Neki nem kell tudnia, mert nem akar támadni. A védekező technikája gyorsabb, pontosabb.

Szerk: Igen, pontosan azért vagy tudatlan. Ugyanis ezekben a sportokban általában vannak súlycsoportok. Az, hogy O-sensei egy nála sokkal nagyobb, erősebb ellenfelet képes volt legyőzni, csak a technikájának, tudásának köszönhette. Nem pedig annak, hogy mondjuk jobban bírta az ütést, mint a másik. Merthogy megütni sem tudták soha.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#752) Integra válasza Versus123 (#748) üzenetére


Integra
titán

''...jöhet szóba,ugyanis a földharcos stílusok szarrá verik az állóharcosokat...''
ennél butább, felelőtlenebb, demagógabb hozzászólást harcművészet stílusban régen hallottam már. kösz, hogy emlékeztetsz, hogy vannak még buszfejűek:)
majd ha felnöttél az ovis szintről akkor beszélgessünk tovább, de addig még van pár osztály hátra az általánosból igaz?


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#753) Versus123 válasza Integra (#752) üzenetére


Versus123
aktív tag

sértegetés helyett olvasgass okoska: Bővebben: link

Utolsó mondat tanulságos:''Az irónia a dologban az, hogy azon állóharcot hangsúlyozó stílusok képviseloi, amelyek eme elképzeléseket gyártják, a szabályok nélküli versenyeken egyetlen földharcossal szemben sem voltak képesek megvédeni magukat...
''

De ezt már sokan megmondták,nálad ebben a kérdésben jóval avatottabb emberek.

Egyébként nem értem miért vagy ilyen paraszt, én igyekszem nem lecsúszni a szintedre,remélem sikerül.:)

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#754) Versus123 válasza Gambit (#751) üzenetére


Versus123
aktív tag

Én nem is azt mondtam hogy egy 2 méteres 150kg-os emberrel kellene nyomulni....Akebono-t te hoztad fel példának(legalábbis a legnagyobb szumóst).Lehet nézni egy 155 cm-es hasonló súlyú thai-box-ost is...de ezek mind feltevések,teóriák,ráadásul te nagyon elfogult is vagy.Az aikido egy nagyon szép harcművészet,és itt a művészeten van a hangsúly,és a világszemléleten,amit tanít. Hatékonyságát tekintve vannak nála jobb küzdősportok,de ez semmit nem von le az érdemeiből!

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#755) Integra válasza Versus123 (#753) üzenetére


Integra
titán

''...jöhet szóba,ugyanis a földharcos stílusok szarrá verik az állóharcosokat...''
szóval ezt hány évesen hoztad össze? 16?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#756) Gambit válasza Versus123 (#754) üzenetére


Gambit
őstag

Én soha egy szóval nem mondtam, hogy mennyire hatékony. Én csak nem szeretem, ha valaki nyilvánvalóan megalapozatlan véleményt hangoztat, és még meg is próbálja védeni valakivel szemben, akinek legalább egy kevés rálátása van a dologra. Egyébként is, a hatékonyság relatív dolog. Szerintem az a leghatékonyabb, ha mindig elkerülöd a konfliktust, mert ezáltal nem is veszíthetsz soha. Ilyen alapon az aikido a leghatékonyabb. ;) (Holtversenyben az összes ezt hangoztató önvédelmi, harcművészeti ággal, többek között KM)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#757) Integra válasza Gambit (#756) üzenetére


Integra
titán

mindegy, én leszarom, szemellenzős demagógia ellen nincsen gyógyszer...


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#758) Versus123 válasza Integra (#755) üzenetére


Versus123
aktív tag

itt nem rólam van szó,hanem a stílusokról.....de többet nem állok szóba veled,a keménykedésen/fikázáson kívül mást nem tudsz összehozni.Majd ha érdemben hozzászólsz a témához,érvekkel,akkor beszélgethetünk.Úgy viselkedsz mint egy durcás gyerek akit megsértettek azt fröcsög itt...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#759) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Nem ertek hozza, de nem ugy kene felfogi az aikidot, hogy jobb embert nevel beloled? Es nem feltetlenul azt, hogy mindenki péppé verj akit latsz?

Egyebkent a bjj 1v1 ben hatasosnak tunik, mert rakenyszeriti az ellenfelet, hogy olyan korulmenyek kozott harcoljon amit o kivan. Ez esetben a foldharc. Mert ha azt gyakorolja, hogy raugrik nagyon gyorsan az ellenre loszoritva kezeit (az pedig nem tud felrelepni elole) es szimplan eldol, akkor maris neki van elonye. A foldon pedig szamit a fizikum.

Aikidoban szoktatok keszulni az utésbírásra? Mert elvileg sokkal tobet bir az ember ha megszokja, ha allandoan pufolik.

A masik, az utcan levo emberek tobbsege nem kepzett ''harcos'' es barmilyen harcmuveszeti tudassal meg lehet vedni magunkat. Nem de? :F Ha meg szembekerulsz egy Dzskicsennel akkor alaposan meglepodsz akarmilyen mester vagy :))



[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#760) Integra válasza Versus123 (#758) üzenetére


Integra
titán

''...jöhet szóba,ugyanis a földharcos stílusok szarrá verik az állóharcosokat...''
szóval, hány éves vagy? 15?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#761) Gambit válasza Integra (#757) üzenetére


Gambit
őstag

Nyugi, ezen ne izgasd fel magad. Megyek én is inkább ebédelni. :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#762) Versus123 válasza Gambit (#756) üzenetére


Versus123
aktív tag

Neked az aikidóra van rálátásod,ahogy elnézem a többire nemnagyon...de legalább tudsz érvelni,és tudunk miről beszélni...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#763) Versus123 válasza b0unCe (#759) üzenetére


Versus123
aktív tag

ott apont,ugyanezt próbálom magyarázni,hogy az aikidónak ez az elsődleges célja...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#764) Versus123 válasza Integra (#760) üzenetére


Versus123
aktív tag

Nem. De látom nem értessz a szóból.

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#765) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Titeket, hogy valtoztatott meg az, hogy egy keleti harcmuveszettel kezdtetek el foglalkozni?
Akarhol latok egy filmet ezekrol, vagy olvasok , mindig csak azt hallom, hogy valtoznak es sokkal nyugisabbak lettek. Veletek, hogy volt


apropo: Pisz

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#766) Integra válasza Versus123 (#764) üzenetére


Integra
titán

úgy tűnik nem nagyon mered megmondani. vagyis kb ez a korszint. ami még nem lenne baj, ha nem a korlátolt demagógia nehezedne az agyadra...
de tényleg mindegy, menj, aztán földharcozz (ha egyáltalán csináltál már valamit is életedben), csak ne itt nyomd a demagógiát, tudod:
''...jöhet szóba,ugyanis a földharcos stílusok szarrá verik az állóharcosokat...''

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#767) Versus123 válasza b0unCe (#765) üzenetére


Versus123
aktív tag

Persze hogy nyugisabb vagy,levezeted edzésen a feszültséget,meg látsz mindig nálad jobbakat,így egyfajta tisztelet is kialakul benned a másik iránt,és máshogy fogod látni a dolgokat....szerintem.

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#768) Integra válasza b0unCe (#765) üzenetére


Integra
titán

ez így van.
rengeteg feles energiát, agresszíót és feszültséget vezetsz le.
nekem egy jókora adag büntetőjogi tanítás is befigyel, úgyhogy ez is segít helyesen reagálni ha esetleg kellemetlen szituba kerülnék.
tudom hogy ez mondjuk speciel pont nem tartozik a harcművészetek témakörbe (nekünk van csak, de itt is csak opció), de azért tényleg elolvastatnám mindenkivel ezeket az anyagokat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#769) Versus123 válasza Integra (#766) üzenetére


Versus123
aktív tag

Látom nem olvastad azt amit linkeltem...de ha egy kicsit te is foglalkoznál a témával,neten is utána tudnál ennek nézni,és látnád hogy ez a teória általánosságban igaz. Nem földharcozom,4 év judo alatt meguntam azt hogy nem üthetek/rúghatok,és hogy földön szarakodjak....kick-boxolok,23 éves vagyok,és 14 éves korom óta foglalkozom küzdősportokkal....de te lehetsz 40 éves akármilyen nagymester,velem akkor se beszéj így!!!! Modoráld már magad.

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#770) Gambit válasza Versus123 (#762) üzenetére


Gambit
őstag

Pontosan erről beszéltem. Te véleményt nyilvánítottál az aikidoról, aztán azt megpróbáltad megvédeni velem szemben. Én nem állítottam a többi stílusról semmit, mert nem értek hozzá. Szerintem az lenne a szerencsés, ha ezzel mindenki így lenne.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#771) Versus123 válasza Gambit (#770) üzenetére


Versus123
aktív tag

véleményem attól még megvan az aikidóról,de ehhez nekem is jogom van:) Hagyjuk a témát szerintem,elbeszélünk egymás mellett...Te tényleg nem állítottál a többi stílusról semmit,csak azt,hogy az aikido tudja ugyanazokat az elemeket,csak pontosabban/erősebben..ez pedig az elfogultság:)

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#772) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Meg megis. Tartsatok mar ossze. Megis valamiben egyeztek. (nem az ember letre gondoltam :)) )

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#773) Gambit válasza b0unCe (#759) üzenetére


Gambit
őstag

Az aikidoban nem bántjuk egymást, ez a szeretet harcművészete. Ennek köszönhető, hogy az aikidoban a sérülés ismeretlen fogalom, max. baleset esetén következhet be. És hát ennek köszönhető, hogy jóval többet kell gyakorolni, ha éles helyzetben eséllyel akarod használni. Mi ugyanis nem arra gyúrunk, hogy elviseljük az ütést, hanem arra, hogy elkerüljük, elvezessük. Mert mi van akkor, ha mondjuk jól feledzed magad ütések ellen, de a támadódon boxer lesz? Akkor megszívtad. Elkerülni meg ugyanúgy kell boxer ellen, kés ellen, bármi ellen.

Az aikido valóban a békére, harmóniára nevel.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#774) Versus123 válasza Gambit (#773) üzenetére


Versus123
aktív tag

Ebben tökéletesen egyetértek veled!

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#775) Gambit válasza Versus123 (#771) üzenetére


Gambit
őstag

De én nem állítottam, hogy az aikido pontosabban, erősebben tud bármit is! :O

Szerintem azt értetted félre, amikor azt mondtam, hogy ha egy nagy thai boxos erősebb, pontosabb támadást hajt végre, akkor is működik ellene az aikido technika, csak persze azt is gyorsabban, pontosabban kell végrehajtani.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#776) Integra válasza Versus123 (#769) üzenetére


Integra
titán

viszont akkor pont tudod, mivel judot is nyomtál meg kickboxot hogy mindig mindennek a keveréke a lényeg.
én szintén 4 év judo, 2,5 év thaibox és pár év kihagyás után és most km.
pontosan azért mert csináltam ezt is meg azt is, haverokkal közösen mutattuk egymásnak ki miben jobb.
továbbra is fenntartom hogy rettenetesen felelőtlen kijelenteni hogy hogy x meg y szar és csak az a jó.
mi lenne ha akikdo-s mester elmenne egy ilyen harcra? vagy egy km-es vagy egy shaolin mester? könnyen lehet hogy halállal végződne.
pontosan a harcművészet az, ami megtanít arra hogy egy dolgot 5 másik szögből is lehet nézni. azok után meg hogy te is csináltál x meg y-t, pont nem is értem a hozzáállásod hogy minden mást szarráver.... :( pont neked kéne tudnod hogy ez így önmagában nem igaz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#777) Cathfaern válasza Versus123 (#769) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az utolsó sorral egyet kell hogy értsek. Integra, amikor te idejöttél, te is azzal kezdted, hogy a KM ver mindent. Versus ugyanezt tette. Igaz a stíluson lehetne mit finomítani, de nem volt akkora különbség, mint amit kapott érte.

(#778) Integra válasza Cathfaern (#777) üzenetére


Integra
titán

én azt mondtam hogy azért döntötem a km mellett mert szvsz saját(!) tapasztalat hozzáállás meg hatékonyság miatt utcán ez a legjobb. de ott van hogy szvsz.
és azt nem hiszem hogy olvastad bárhol is hogy ''szarrá ver minden mást''. igaz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#779) Versus123 válasza Integra (#776) üzenetére


Versus123
aktív tag

Örülök hogy végre hajlandó vagy kommunikálni...lehet hogy túlzás volt a szarrá ver szóösszetétel(ige az volt..),a hatásosabb jobb lett volna....nagyon sok küzdelmet láttam már....tapasztalatok:

1.,ha x sokkal jobb mint y,akkor x már állóharcban nyer egy ütéskombinációval...(vagy egy sima fejrugással:) )

2.,ha nagyjából egy szinten vannak(és elég nagy a szórás),akkor előbb-utóbb földharc lesz belőle...és ott már nem sokat ér a thai box pl...

És mondom,a küzdelmek,amikor tényleg élesben mennek,általában átmennek földharcba(pláne ha egyik erre tereli szándékosan...)És földön a földharcos fog győzni.

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#780) Cathfaern válasza Integra (#778) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''és azt nem hiszem hogy olvastad bárhol is hogy ''szarrá ver minden mást''. igaz?''

Igaz. Ezért is írtam, hogy Versus stílusán van csiszolnivaló.

(#781) Versus123 válasza Cathfaern (#777) üzenetére


Versus123
aktív tag

Nem,én úgy mondom hogy a földharc hatékonyabb(!) mint az állóharc,hogy kick-boxos vagyok...nem vagyok elfogult. A ''szarrá ver'' tényleg túlzás volt...sry

[Szerkesztve]

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#782) [DoN]$[LeoN]


[DoN]$[LeoN]
tag

DE nincs az a földharcos, aki egy valódi, tényleg jó Aikido mestert földre fog kényszeríteni. Esetleg szerencsével, és nagy tudással.. esetleg...

Sőt, mielőtt hozzá tudna érni, már hatszor neki futt fejjel a felnak. Ha van tér (nem szorítóban zajlik a bunyó) akkor sztem kevés harcágnak van esélye egy aikidos ellen.

Tény, hogy az aikido az egyik legjobban alkalmazható ág (effektíve, mert bajod nem lesz ha ezt ismered és tudod alkalmazni, meg se fognak tudni ütni, kis tulzással :DD), csak sajna részegen nem lehet használni :(((

(#783) Integra válasza [DoN]$[LeoN] (#782) üzenetére


Integra
titán

részegen mindenki ugyanannyit ér... :D
csak a van damme volt profi kikbokszer abban a topmós filmben, de hát ő szupermen:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#784) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Ahogy lattam eddig, aikido haritasa azon alapul, hogy az ellenfel mozgasi energiajat sajat maga ellen forditjuk ugy, hogy elessen vagy tavol keruljon tolunk. Ha a meglatasom jo akkor mi van akkor, ha odajonnek hozzad lassan (akar korbeallnak) kozelhajolnak hozzad es ugy beszelnek es meg fogjak a torkod. (ilyenkor azert a fizikai folenyt nehez legyozni - pedig szvsz pont errol is szol az aikido) Ilyenkor mit lehet kezdeni evvel a harcmuveszettel? De remlik vmi szoritasbol szabadulas ''trukk'' ;). De megis azert erdekel a kerdes :F

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#785) Gambit válasza b0unCe (#784) üzenetére


Gambit
őstag

Ha ennyire statikus helyzetben vagy, akkor is van választási lehetőséged. Először is, nem kötelező hagyni, hogy megfogjon, kitérni mindig lehet. Ha már megfogott, akkor segíthet a kibillentés és az atemi (ütés fejre). Végső esetben valóban megpróbálkozhatsz kézcsavarással, de az önmagában nem biztos, hogy elég, általában csak egy része a technikának. És nem annyira hangsúlyos része, mint azt a laikusok gondolnák. Ugyanis ha valaki nagyon bírja a fájdalmat, vagy esetleg nem is érzi, akkor baj van. Szóval a csavargatás általában mindig az egyensúlyvesztésre játszik rá. A fej támadása talán a legfontosabb (atemi), mert ott van az egyensúlyközpont, ezen kívül ő sem tud támadni, ha a fejét ütöd.

A szorításból szabadítást jellemzően csak csuklófogásból értelmezzük, az viszont igaz, hogy egy aikidost nem lehet lefogni a csuklójánál fogva. Millió-féleképpen ki lehet jönni belőle, de a nyakaddal már nehezebben mutatod be ezeket. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#786) b0unCe válasza Gambit (#785) üzenetére


b0unCe
aktív tag

A lenyeget legyszi... Vagyis igaz amit az elejen irtam? Aikidos akkor van ''elonyben'' ha mondjuk futva vagy szimplán gyorsan mozogva tamadnak ra?

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#787) Gambit válasza b0unCe (#786) üzenetére


Gambit
őstag

Nem, ez így nem igaz. Felhasználható energia van egy sima fogásban is. Persze jobb egy jó kis lendületes ütés, mert több lehetőséget ad, de a legkisebb fogásból, tolásból, pofonból meg lehet csinálni a legtöbb technikát. Mindenből lehet technikát csinálni, ami fizikai kontaktusba kerül veled. Sőt, sokszor egy sima fogásnál nincs is jobb, mert nem kell annyira az időzítésre figyelni, mint egy teljes erőből megütött egyenesnél. A kezdők ezért is gyakorolnak különböző fogásokból, és csak utána jönnek az ütések, mert először a technikát kell megtanulni, hogy aztán tudja időzíteni. Szóval az aikidos abban a pillanatban előnyben van, hogy bármiféle támadás is megindult ellene. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#788) End válasza Versus123 (#738) üzenetére


End
csendes tag

izé..köszi! :)

(#789) End válasza [DoN]$[LeoN] (#782) üzenetére


End
csendes tag

Szerintem ez is így elfogult. Egy jó bjj mesternél miért lenne jobb egy aikido mester? Egy bizonyos szint után már nem a stílus számít, hanem a gyorsaság, helyzetfelismerés, ritmus, pontosság...

''Alacsonyabb'' szinten - ami elég szubjektív, szvsz kb. 3-4 dannak megfelelő időt mondanék aktív edzéssel - igenis számít, ha a hatékonyságot nézzük, hogy melyik stílust űzi az ember. Pont ez a krav maga lénye, mivel a legtöbb ember nem akar egy életet tölteni lassú harcművészeti fejlődéssel eltölteni, ezért egy viszonylag gyorsan megtanulható és használható tudást ad kifejezetten utcai szituk megoldására.
Tehát kifejezetten hatékonyság szempontjából az aikido nem ajánlatos.

Szvsz.

[Szerkesztve]

(#790) Versus123 válasza End (#789) üzenetére


Versus123
aktív tag

Ismét egyetértek:)

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#791) Versus123


Versus123
aktív tag

hogy lásson egy kis bjj-t ,aki nem tudja miről van szó...egy játékos kis edzéske:Bővebben: link

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#792) End válasza Gambit (#787) üzenetére


End
csendes tag

Gambit!
Bocsi, de az szerintem nem reális, hogy egy kemény, gyors egyenest, vagy csapottat ütő kézre bárki ráfogjon és abból dobást, feszítést csináljon. Az ilyen jellegű támadást max. elhajlással, kettősfedezékkel tudod hatástalanítani.
Miért van az, hogy aikido bemutatón nem látni IGAZI (értsd: erős, gyors) ütésre, rúgásra hasonlító támadást - (komolyan)?

(#793) b0unCe válasza End (#792) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Valoszinu, mert nem tudnak felkeszulni ra. Ussek egymast a béke muveszeet uzok? :F (nem gunyosan irtam)

#790: Ez a video nagyon tetszik. Ha van meg ilyen linkeld gyorsan :)) Igaz bjj nem egy elegans harcmuveszet beevallhatjuk.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#794) Gambit válasza End (#792) üzenetére


Gambit
őstag

Csakhogy nem rögtön történik a ráfogás, hanem az elvezetés közben legfeljebb. Sokszor meg egyáltalán nincs is ráfogás. Az sem igaz, hogy soha nincs igazán gyors, erős ütés. Pl. van egy techika (ushiro kiriotoshi), amit csak úgy lehet rendesen megcsinálni, ha keményen megütik az egyenest. A rúgást meg azért nem szokták nagyon alkalmazni bemutatókon, mert nagyon veszélyes a támadóra nézve. Ha ugyanis elkezdik megvezetni úgy, hogy a lába még a levegőben van, akkor a támaszkodó lábára hat az összes csavaró erő. Sérülésveszélyes.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#795) b0unCe válasza Gambit (#794) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Ertem, ez izgatott egy kicsit engem is leven, hogy valoszinuleg elkezdek aikidozni.
Spiralis bokatore lehetseges? ;] :))

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#796) Gambit válasza b0unCe (#795) üzenetére


Gambit
őstag

Hát igen, gondolj bele, hogy rúg egyet az ember, és még nem tette le a lábát, miközben őt már vezetik meg az egyik irányba. Nem képes követni a mozgást az alsótestével, mert egyetlen lábon támaszkodik, tehát lépni sem tud. Csípő, térd, boka. Ezek simán sérülhetnek. Mindazonáltal szoktunk gyakorolni rúgásokból, csak megvárjuk, hogy letegye a lábát a támadó. (Az életben nem kell...)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#797) Versus123


Versus123
aktív tag

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#798) End válasza Gambit (#794) üzenetére


End
csendes tag

Értem. De kötözködés nélkül: ezeket csak a legjobbak képesek kivitelezni, szerintem. Nem?
Én abszolút nem vagyok edzéseben, sőt, de ha pl. küzdenénk (minimális szabályokkal), akkor ezeket képes volnál szerinted megcsinálni rajtam?

azt írod, az aikido nem aokoz sérülést, de most meg te magad is elismered, hogy igen. Nem akarom a régi vitát elkezdeni, de nincs olyan harcművészet, amely élesben alkalmazva ne okozna sérülést...hisz arra van kitalálva. Azaz mégegyszer:
ha utcán kénytelen vagy vele megvédeni magad és elhajítod az ellenfelet, vagy úgy csavarsz, feszítesz, mint edzésen (ahol ugye a társad tudja, hogy ugrania, vetődnie kell, mert különben eltörik a keze), akkor azzal (tudatos) sérülést okozol (vagy a keze megy szét a támadónak, vagy a betonon töri össze magát).
Nem értem miért mondtad ezek után mégis, hogy nem okoz sérülést.

(#799) Gambit válasza End (#798) üzenetére


Gambit
őstag

Nincs olyan, hogy legjobbak. Csak olyanok vannak, akik előrébb járnak az úton. Minél előrébb jár valaki, annál több mindenre képes. Elég sok mindent meg tudnék csinálni rajtad, de inkább csak fogásokból. Egy jól megütött ütés elől inkább csak kitérnék, ahhoz még sokat kell gyakorolnom.

Nem minden techika okoz sérülést rúgásból, csak a megvezetéses, látványos technikák veszélyesebbek. Csakhogy egy bemutatóhoz pont ezek kellenek. Az életben valószínűleg egy rövid, direkt technikák csinálnék, ami nem veszélyes. Csakhogy azok nem néznek ki jól bemutatón, mert egy pillanat alatt lezajlanak. Leírtam már többször, és akkor most még egyszer, a csavarások egyszűen túl vannak misztifikálva a laikusok által. A társaink meg nem ugranak, vetődnek edzésen, nem tudom, ezt honnan vetted. A keze sem törne el senkinek egyetlen aikido technika miatt sem. Én magam is gyakran végrehajtok olyan techikát kezdőkön, amit még nem is ismernek, és még soha nem lett belőle sérülés.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#800) Gambit válasza Versus123 (#797) üzenetére


Gambit
őstag

Szép koteageshi, de miért linkelted be?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.