Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1401) Apophis válasza Integra (#1399) üzenetére


Apophis
őstag

Ezek a technikák úgy használhatatlanok, ahogy vannak. Pisztoly: majd pont a fejedre szorítja a támadó. 2 támadó: gyakorlatilag egymás utáni 1-1 ellenfél, ha egyszerre jönnek, a fickót leszúrják. Bot: üssön a támadó gyorsan a bottal, nincs idő belépni, s ha mégis, a támadó ezt látva nyilván módosítja az ütés irányát, botba belevédeni meg nem túl egészséges.
Az életpontok támadása videók viszont tényleg jók, elképesztő, némi (sok...)technikai ismerettel milyen könnyedén kiiktatható az ellenfél. Csak mi van, ha ezeket nem a mester csinálja, és az ellenfél belehal, megvakul?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1402) Nimrod


Nimrod
addikt

Egy hubon leltem, kipaszíroztam egy kis részét a weboldalamra.
Ötlet, hogy melyik stílus lehet ez? :F

Bővebben: link

Bővebben: link

(#1403) attilam válasza Nimrod (#1402) üzenetére


attilam
őstag

Passz. De a másodikba jól elkenték szegény gyereket. Az fájhatott.;]

(#1404) Apophis válasza Nimrod (#1402) üzenetére


Apophis
őstag

Elég sok stílusban vannak ilyen jellegű technikák, ez alapján nem lehet megmondani.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1405) Nimrod válasza Apophis (#1404) üzenetére


Nimrod
addikt

Én a ruhájukon lévő jelek alapján próbáltam azonosítani, csak nem ismerem a jelöléseket.

(#1406) Gambit válasza Apophis (#1400) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem azért kérnek ilyen sokat, mert megtehetik. Végülis igazuk van, mert így van maroknyi tanítvány, akikkel jól lehet haladni. Ha kevesebb lenne a tagdíj, nyilván többen lennének, a bevétel kb. ugyanannyi lenne, és lassabban lehetne haladni. Nálunk is viszonylag alacsony a tagdíj, és nem lehet megmozdulni a sok embertől.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1407) Nimrod


Nimrod
addikt

Újabb érdekesség:

Bővebben: link

(#1408) Out válasza Gambit (#1406) üzenetére


Out
addikt

Gambit: tudsz mondani egy olyan weboldalt ahol magyarul leirjak hogy kell megkotni az ovet? Vagy az is jo ha kepekkel van illusztralva :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#1409) Gambit válasza Out (#1408) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem egyszerűbb, ha edzés előtt megkérsz valakit, hogy mutassa meg. Vagy téged az érdekel, hogy hivatalosan hogy kell?

Mondjuk most hirtelen nem tudok ilyet, de ha lényeges, akkor keresek.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1410) Out válasza Gambit (#1409) üzenetére


Out
addikt

Jah, lehet hogy akkor az lesz, most vettem gi-t, gondoltam gyakorlom most igy este hogy is kellene holnap, hogy ne benazzak majd :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#1411) Out


Out
addikt

Azert hatha valakinek meg szuksege lesz ra: Bővebben: link

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#1412) Apophis válasza Out (#1410) üzenetére


Apophis
őstag

Haver judozott, és ő egyszerűen kötött rá egy csomót...:D
Nekem azt mondta, ez a hivatalos. Kételkedem.;)
Nálunk (kung-fu) félmasnit kellett kötni, nem volt egy nagy ördöngösség.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1413) Gambit válasza Out (#1410) üzenetére


Gambit
őstag

Áh, hagyd a francba! Én amikor először felkötöttem a hakamát, akkor én is netről néztem le, és le is esett, pedig tök ''hivatalos'' kötést csináltam. Aztán megkértem egy 2. danos srácot, hogy mutassa meg, és tök máshogy csinálta. Azóta soha nem esett le. Az elmélet és a gyakorlat itt sem találkozott. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1414) Out válasza Gambit (#1413) üzenetére


Out
addikt

Okes, mar megy a dolog a mester segitett normalisan megkotni, mert en ugy kotottem meg, mint ahogy a halottaknak szoktak, ezt mondta :DD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#1415) Kovacsgabor


Kovacsgabor
tag

A Wing Tsun Kung Fu a legjobb.:C:C

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#1416) Integra


Integra
titán

állítólag a tegnapi edzésünk után kezdődő, kezdők edzésre lejött a berényi miki is...
most vagy hülyítettek vagy tényleg ott volt, én nem láttam mert a sajgó sípcsontjaimat nyalogattam :)
na még pár ilyen ''sztárocska'' és a rohadt bulvárlapok se lesznek messze :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1417) Gambit válasza Integra (#1416) üzenetére


Gambit
őstag

Én azt csodálom, hogy eddig még nem indult be a KM-el kapcsolatban semmilyen reklámgépezet. Hiszen elég nyilvánvalóan üzleti tevékenységről van szó. Szerintem, ha lesz több oktató, lesz reklám is, hogy feltöltsék a csoportokat.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1418) Gambit válasza Integra (#1416) üzenetére


Gambit
őstag

A Berényi Miki biztos azért ment le hozzátok edzeni, hogy jól meg tudja verni a Berger Petit! :DDD

(Aki nézi a barátok köztöt, az érti, aki nem nézi, attól bocsi! :B)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1419) Apophis válasza Integra (#1416) üzenetére


Apophis
őstag

A csávó tékvandós, gondolom mást is ki akart próbálni...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1420) Nimrod válasza Integra (#1416) üzenetére


Nimrod
addikt

Csak mutass neki egy-két húzósabb dobást/leteperést és mindjárt nem fog oda járni. ;]

(#1421) Integra válasza Gambit (#1417) üzenetére


Integra
titán

nem látunk bele a pénzügyekbe, de most már abban biztos vagyok hogy az a havi 7 rugó arra elég, hogy a terembérlet és eszközök fenntartására elég legyen.
nem kevés a rezsije, ezt már tudom.
vagyis az üzleti cél itt annyira üzleti cél hogy ne kelljen lehúzni a rolót és megfelelő körülmények legyenek. egyelőre.
persze itt is vannak km-es pólók meg saját védőfelszerelés is etc, mint ahogy máshol is, de meggazdagodni belőle senki sem fog az biztos.
még annyi pénz sincsen hogy egy normális vastag padlószőnyeg legyen lerakva, örülnek hogy kivan festve és vannak párnák meg zsákok.
:)
azt csak remélni tudom hogy nem lesz hájpolás...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1422) Integra válasza Apophis (#1419) üzenetére


Integra
titán

azzal itt nem sokra mész

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1423) Integra válasza Gambit (#1418) üzenetére


Integra
titán

én nem nézem, de ha a megjegyzést nem írod oda, akkor is gyanítottam volna..
szóval te nézed azt a borzalmat...
egy fekete pontot kaptál :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1424) Out válasza Integra (#1423) üzenetére


Out
addikt

meg egyet tolem is, bar az nem sokat er :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#1425) Nimrod válasza Out (#1424) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálam már évismétlésre bukott. :DDD

(#1426) Gambit válasza Integra (#1423) üzenetére


Gambit
őstag

Más rendszeresen berúg, drogozik, vagy veri a nőjét, én meg néha megnézem a barátok köztöt, ha nincs jobb dolgom. Mindenkinek kell egy személyiségbeli hiba, nem? :B

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1427) Integra válasza Gambit (#1426) üzenetére


Integra
titán

még szép hogy kell valami defekt, na de ilyen műsor???? áááááááááááááá :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1428) Gambit válasza Integra (#1427) üzenetére


Gambit
őstag

Én megértem, hogy ez súlyosabb bűn, mintha valaki a gyerekét molesztálná, és érzem is a szellemi leépülést, de úgy vagyok vele, hogyha úgyis halnak az agysejtek, akkor haljanak gyorsan, ne szenvedjenek szegények! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1429) Nimrod válasza Gambit (#1428) üzenetére


Nimrod
addikt

Te mazohista. :))

Hát akkor most káméháméhááá. :DDD

(#1430) Apophis válasza Integra (#1422) üzenetére


Apophis
őstag

Valami előnye csak van, ha előtte több évig közdősportoltál, még ha teljesen mások is a technikák.;)

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1431) Integra válasza Apophis (#1430) üzenetére


Integra
titán

az a tapasztalat, hogy ezek az emberek rendesen szívnak.
a karatésoknak horror nehéz az átállás, döbbenet látni hogy mennyire korlátolt a mozgásuk és az egész hozzáállásuk. egyszerűen ezt teszi a karate kötöttsége.
nekem is nehéz volt rászoknom helyenként hogy azonnal védek és kontrázok, a thaios egy-kettő ritmus helyett..
aikidos arcok meg pláne szenvedtek, csak csavargatni próbáltak sokáig, itt meg az sem sokat használ.
a taekwondos folyamatos ugrálás meg szvsz pláne rossz itt, megy is sokat az edzők részéről ilyenkor a próbálj meg nem ugrálni szöveg:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1432) Integra


Integra
titán

itt egy csokor km-es video gyűjtemény, még nem néztem meg
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1433) Integra


Integra
titán

amint hazajön az edzőnk, kapunk ilyen késes okosításokat is:)
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1434) Gambit válasza Integra (#1433) üzenetére


Gambit
őstag

Nagyon király ötlet ez a késbekenés. Ez a fekete srác egy pillanat alatt kifiléz. :Y

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1435) Integra válasza Gambit (#1434) üzenetére


Integra
titán

edzőbá pont egy ilyen szemináriumon volt az utsó két napban, úgyhogy ha hazaért, lesz mit tanulni tőle. azt mondta, hogy az usmc is most szerződött le erre, annyira új meg profi a dolog.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1436) Gambit válasza Integra (#1435) üzenetére


Gambit
őstag

Láttam a képgalériában a SOCOM-os srácokat, szép festékes volt mindegyik. :D Csak az a probléma szerintem, hogy ez a késhasználatra tanít, ami nálunk eléggé tiltott dolog. 8 centinél hosszabb kés nem lehet nálad, ezek meg legalább 15-20 centisekkel aprítanak. Persze lehet a 8 centissel is sok mindent csinálni, de egyrészt nem ugyanazokat, másrészt még le is ültetnek, ha használod.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1437) Integra válasza Gambit (#1436) üzenetére


Integra
titán

hát ja.. :)
ezért szervezünk külön szemináriumot a rendőrtisztin majd, amikor csak jogról és ügyészségről lesz szó, mit lehet és mit nem, illetve mi és hogy állja meg és milyen szituációban a vádat etc... ezért (is) imádom a km-et, mert mindenre figyel.

ez a késes buli, csak extra, de ha érdekel, akkor szívesen megtanulja az ember.
az én viharkésem is éppenhogy nincsen 8 centi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1438) Nimrod válasza Integra (#1437) üzenetére


Nimrod
addikt

Látom lelki szemeim előtt, amikor igazoltatásnál a rendőr épp azt méricskéli, hogy hány centiméter a késem. :))

(#1439) Gambit válasza Integra (#1437) üzenetére


Gambit
őstag

Eh, ha már bírósági ügy van belőle, akkor megette a fene. Senki se tudja megjósolni, mi lesz a vége. Össze-vissza ítélnek a bíróságok. Jog szemináriumokon mindig megtörtént eseteket, bírósági tárgyalásokat veszünk, és meg kell tippelnünk a végeredményt. Ez azért marha nehéz, mert az elsőfok, másodfok és a legfelsőbb bíróság szinte mindig tök mást ítél. Szóval nem annyira biztos, hogy ez a kiokosítás annyira sokat fog érni, mert a bírón múlik kizárólag. Persze több, mint a semmi, az biztos.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1440) Integra válasza Nimrod (#1438) üzenetére


Integra
titán

nem veheti el, ha nincsen centimétere, ha meg van és keménykedik, akkor meg leméri és akkor se veheti el :D
bár nekem még soha nem volt zsebkirámoltatásos igazoltatásom

meg ha megkérdezi azt mondom kutyáktól félek. és ez így is van.
nem ember ellen használnám sos helyzetben hanem kutyák ellen

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1441) Integra válasza Gambit (#1439) üzenetére


Integra
titán

természetesen, de ha maga az ügyészek mondják el a dolgot, meg a rendőrtisztin tanító ügyvédek, akkor azért valamire csak jók a kapott infok, nem?:)
ez nem arra ösztönöz hogy akkor most késsel bököd az ember, legalábbis szerintem, hanem azt, hogy segít még helyesebben dönteni az adott szituban és elkerülni a bajt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1442) Gambit válasza Integra (#1440) üzenetére


Gambit
őstag

Engem egyszer igazoltattak utcán, és meg is motoztak. Futottam a buszmegállóba, amikor odaértem, odakanyarodott egy piros lada, kipattan belőle két civil, aztán jöttek a kérdések, motozás, beszólás rádión, stb. Azt hitték, autótolvaj vagyok, mert közben szólt valahol valami riasztó, én meg ugye futottam. Hogy ott egy buszmegálló volt, ahova bármelyik pillanatban befuthat a busz, azt nem vették figyelembe. :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1443) Gambit válasza Integra (#1441) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, mondtam, hogy több, mint a semmi, csak nincs garancia, hogy az esetleges ítélet annak megfelelő lesz. Az meg ember legyen a talpán, aki éles helyzetben végiggondolja a jogi következményeit a dolognak, és az oda vonatkozó normákat. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1444) Integra válasza Gambit (#1443) üzenetére


Integra
titán

ugyanúgy rögzülnek dolgok mint ahogy ténylegesen edzel.
mikor elkezded alit tudsz két mozdulatot összerakni.
aztán évek múlva csak jön magától a teljes mozdulatsor hibátlanul.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1445) Gambit válasza Integra (#1444) üzenetére


Gambit
őstag

Hát igen, de ott is folyamatos edzés kell a karbantartáshoz. Szóval folyamatosan átismétled majd a vonatkozó jogszabályokat, és követed a változásait? Ráadásul a konkrét szituációt általában nem képes tökéletesen lefedni a jogszabály. Ha így lenne, nem is kéne bíró, meg tárgyalás, mert tök egyértelmű lenne az ítélet. Nehéz ügy itthon az önvédelem. Ez nem amerika.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1446) Integra válasza Gambit (#1445) üzenetére


Integra
titán

nekem ne mondd, pár hét és bíróságon ülök...
elsőkézből látom mekkora rakás szar a rendszer...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1447) Gambit válasza Integra (#1446) üzenetére


Gambit
őstag

Ja igen, a topic elején írtad... :(

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1448) Nimrod válasza Integra (#1446) üzenetére


Nimrod
addikt

Sok sikert! :(

(#1449) Integra válasza Gambit (#1447) üzenetére


Integra
titán

márc 18-án megyek :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1450) Gambit válasza Integra (#1449) üzenetére


Gambit
őstag

Hát sok sikert! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.