Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Mans20 válasza #65675776 (#1350) üzenetére


Mans20
addikt

Bemenekültem mindig a sárga lukba de egyszer lekell ölni valahogy,na mind 1 most már.

(#1352) #65675776 válasza Mans20 (#1351) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell leölni. Legalábbis ott a barlangban még egyáltalán nem, de nem is tudod.

(#1353) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok na kissé upolom a topikot,és zsibassztalak titeket néhány kérdés erejéig.
Elöszöris nekem most volt időm,kedvem elövenni eme nagyszerű sorozatot,mert most jutottam a 3 részhez olcsón,nagyon megérte,ma befejeztem az HL2-öt már amig vártam,hogy végelegyen,de amint vége lett egyből nekiugrottam a Episode One-nak,itt lenne egy kérdésem.
Miután odajutottam maghoz,és bekapcsoltam egy sugarat ami a magra írányul,nem tudom mi a további leendő,merre?
ITT EGY KÉP IS.

(#1354) Jazz válasza dunc (#1353) üzenetére


Jazz
veterán

Tovább ugrándozol, bemész ahova belehet, és még bekapcsolsz több ilyen sugarat is, aztán menekvés.

Én meg megosztanék valamit, mert nem értem....: Most toltam végig ep1-2-őt, és értetlenül állok. HL1 best of. HL2 elmegy de felejtős. Na most ezek az epizódok...mindenki odáig van meg dícséri, biztos bennem van a hiba, de ep1-nél már alig vártam hogy vége legyen a szenvedésnek. Borzasztó zárt Arcad jellegű játék. Zúzás is alig van benne (24 golyót vihetsz max. magaddal magnumba pl. :F), történet szokásos semmitmondó körmondatokban beszélő üres tartalommal bíró zagyvaság, amiből továbbra is semmi nem derül ki. De leginkább a játékmenet meg a pálya felépítés, mintha egy folyómederben irányítanának. Iszonyat rövid és egyszerű. Vagy idegesítő kapcsoló keresgélés. Játék atom statikus, se lámpák nem lőhetők ki se semmi. Ajót rendszertin egy textúra. Mindenhonnak kövek meg fél méteres átugorhatatlan akadályok állják az utunkat. Fegyverek szórása olyan hogy olyan nincs is, és sokat nem is érnek. Célozni nem igazán kell. Most ez egy ilyen Arcade kaland játék vagy mi? Nem szapulni akarom csak tökre csalódott vagyok, és kíváncsi vagyok hogy csak én látom e így.

Azt is leírom mi kellett volna szerintem: értelmes csavaros érdekes történet ahol valódi infókkal leszünk gazdagabbak, és a legbrutálisabb logikus feladvány ne abból álljon hogy A kapcsolót B-hez csatlakoztatom, 1000x ekkora szabadság és mozgástér a játékban, 100x ennyi ellenfél, sokkal pontosabb CS szintű célzás és hatékonyabb fegyverek. Statikus környezet lecserélése. Környezeti tárgyak bővítése a jelenlegi helyett: bögre, ásó, szék, láda, monitor...és mind tök egyforma. Röhej. A Source motort ki és kéne használni. ep2-ben leglább felnyomható a textúra de még így is sok helyen olyan a minősége mint 10 évvel ezelőtt. Egyetelen egy jó dolgot láttam amit igényesen megrajzoltak, az pedig a rakéta hajtóműve. Az egész játékot így kellett volna lemodellezni. És a graviton puska poligon számát fellehetne vinni 10-ről 500-ra, végül is 90%-ban ne azt a szögletes csúnyaságot nézzed. Ezt még a leggagyibb kártya is elbírja.

Nem értem. Tudom hogy csak egy kiegészítés, de nem hiszem hogy csak ennyire voltak képesek.
Jó azért ennyire azért nem rossz. Alex, a kooperáció vele, az Ai, ezek nagyon jók. De sok helyen hülyét kaptam. Pl. ep1: mikor a városlakókat kell kimenekíteni és 4 fős csoportokban rángatod végig őket át ugyan azon a pálya szakaszon, vagy 10 fordulóval.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1355) Jazz


Jazz
veterán

.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1356) tdd587 válasza Jazz (#1354) üzenetére


tdd587
őstag

Tudod, a csúnya nőt az eszéért kell szeretni. Na ez is egy ilyen... nem tökéletes, de van hangulata, érdekel, leköt. Az EP1 pl. nekem rövidsége ellenére nagyon tetszett, mivel Alyx mellett/érte voltam szinte végig. Az életben is ezt tenném egy ilyen világban, minden pusztul, minden ártani akar, én ahhoz kötődnék, ami még megmaradt. És ahhoz, aki még kedves maradt. Ettől függetlenül szerintem az EP3-ban meg kellene ölni Alyx-et. Kell a dráma...

De a sorozat már így is emlékezetes.

A grafikát itt tudod mai szintre hozni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1357) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Egy kérdésem lenne, a vége felé amikor megvan a kék gravity gun, nemtudok továbbjutni, néztem walktroughot is és ott ugranom kéne, de rohadtul nemtudok ugrani egyáltalán.
Ez nem ide akart menn0,i de gondolm itt is tudják a megoldást, hl az hl :)

[ Szerkesztve ]

(#1358) pspfan11


pspfan11
csendes tag

Akinek megvan az Orange Box, az megmondaná, hogy mennyi adatot tölt le az alapjáték és a 2 epizód a netről a gépre, mert nekem 3 GB-ig van korlátozva a mobilnetem és ha többet tölt le, akkor nem veszem meg eredetiben.
Egyébként minden indításkor kell lennie net kapcsolatnak?

[ Szerkesztve ]

(#1359) pspfan11


pspfan11
csendes tag

UP!

(#1360) #65675776 válasza pspfan11 (#1359) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés hogy akarod eredetiben megvenni. Ha boltban dobozban, akkor a játék lényegi részét onnan fel tudod telepíteni, a Steam szervereiről csak a frissítéseket fogja letölteni. Hogy mennyit, az attól is függ, hogy a dobozban mennyire régi verzió van.

Ha Steam-en, akkor meg vagy 5-7GiB-ot legalább.

(#1361) ollie válasza pspfan11 (#1358) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A single player játékokat offline módban is indíthatod.

***

(#1362) pspfan11 válasza ollie (#1361) üzenetére


pspfan11
csendes tag

Akkor a Half-Life 2 és a két epizód futtatásához még net sem kell, vagy mégis?
Én azt hallottam, hogy létre kell hoznom a Steam-en egy profil-t, felrakni a játékokat és minden egyes indításkor leellenőzi a Steam neten keresztül, hogy eredeti-e a játékom.
Így van?

és akkor csak néhány megányi cuccot tölt le magának a netről? 100 MB alatt?
a cdgalaxis-tól rendelném; most 2 ezer Ft-ba kerül náluk a dobozos Orange Box.
ja, és a Team Fortress 2 nem érdekel, csak a Half-Life 2-vel és a 2 epizódal szeretnék játszani;
Akkor kell net, vagy sem????

[ Szerkesztve ]

(#1363) pspfan11 válasza pspfan11 (#1362) üzenetére


pspfan11
csendes tag

UP! :DD

(#1364) tdd587 válasza pspfan11 (#1362) üzenetére


tdd587
őstag

Kell. Megcsinálod az accountot, aktiválod a játékot és kiderül, hogy mennyit frissít. Utána is futnia kell a steamnek mindig, ha játszol (sok forgalmat nem generál).

Az Orange Box 2e forintért akinek még nincsen meg kötelező vétel. Egyre hívják fel a figyelmet (ez idehaza elég sok embert érinthet azért...): ha korábban volt fent bármilyen steam-es tört játék, akkor előbb format c: és fresh win, nehogy bebukjad a vételt. Mert ugye itt a kezedben lévő lemezzel kitörölheted, ha warez miatt törlik az accountodat... (és vele minden megvett játékodat is bebuktad, hiszen azt amikor először aktiválod, végérvényesen az account-hoz kötöd). Értelemszerűen eladni sem tudsz később ilyen játékot. (Szép új világ, én gyűlölöm és éppen ezért kerülök mindent, ami steam. Kivéve half-life...)

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1365) pspfan11 válasza tdd587 (#1364) üzenetére


pspfan11
csendes tag

Köszi a segítséget! :R

Akkor ez hülyeség? [link]

Az alapjátékra és a 2 epizódra gondolhatott.

(#1366) ollie válasza pspfan11 (#1365) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hülyeség. A lényeg, hogy első installálásnál mindenképpen létre kell hoznod egy Steam accountot (ha még nincs), és online kell lenned. Ez után (miután leszedte a frissítéseket) már nem kell online lenned, hogy elindítsd a single player játékokat. Ekkor a Steam offline módban indul.

Ennek ellenére is van olyan single játék, mely minden esetben ellenőriz a neten, tehát ott ez nem működne, de az ilyen ritka, és a Valve játékok nem tartoznak közéjük.

Még annyit, hogy az Orange Box már évekkel ezelőtt jelent meg, ezért vélhetően nagyon sokat fog tölteni frissítésként (giga méretűre számíts). Bár lehet, hogy ezt meg tudod akadályozni, ha installálás után offline módba lépsz, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

***

(#1367) pspfan11 válasza ollie (#1366) üzenetére


pspfan11
csendes tag

Jó, köszi! :R :R
Mostmár minden világos. :K

[ Szerkesztve ]

(#1368) tdd587 válasza ollie (#1366) üzenetére


tdd587
őstag

Na ezt nem is tudtam. Mármint az offline steam lehetőséget.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1369) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Ha Half life 2-ben szeretnék multiplayer játszani, akkor melyik kiadást vegyem meg?
Alap vagy valamelyik epizód vagy egyéb?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1370) Psych0 válasza piadex2 (#1369) üzenetére


Psych0
őstag

Tudtommal a hl2 mp ingyenes

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1371) ollie válasza Psych0 (#1370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem ingyenes. Meg lehet venni külön 4EUR-ért (Half-Life 2 Deathmatch) vagy egyéb csomagban, mely fel van sorolva a linkelt oldalon.

***

(#1372) Psych0 válasza ollie (#1371) üzenetére


Psych0
őstag

nekem ingyen volt: [link]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1373) ollie válasza Psych0 (#1372) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól még nem ingyenes, mert az Nvidia fizetett érte, hogy játszhass vele, amennyiben Nvidia kártyád van.

***

(#1374) Psych0 válasza ollie (#1373) üzenetére


Psych0
őstag

[link] itt az atis változat. Én nem fizetek és ugyanúgy az enyém lesz, mintha megvettem volna steamen. nálam ez azt jelenti, hogy ingyenes.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1375) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Ajánlani szeretném az alábbi, majdnem két éves (cserébe viszont befejezett) modot minden FPS kedvelonek: Nightmare House 2

F.E.A.R.-re hasonlító, de véleményem szerint annál egy fokkal félelmetesebb "horror" lovolde. A prológus az elso rész alapján készult, ajánlott végigjátszani mert egyáltalán nem rovid és nagyon élvezetes. HL2: Ep2-t igényel!

> teaser <

(#1376) jaffa 2843 válasza Ilsyde (#1375) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

hmm, kipróbálom :)
kb milyen hosszú játékidőre számíthatok? 3-4óra talán?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1377) Ilsyde válasza jaffa 2843 (#1376) üzenetére


Ilsyde
őstag

Talan megvan annyi. Sajnos nem tudom pontosan megmondani mert napokig toltam (munka utan 30 perceket). Az epilogus alapbol hosszu mivel kulon mod volt anno. A teljes jatek meg 7 fejezetbol all. Mindenkeppen megeri nekiesni ha nem zavar hogy fel kell telepitened hozza egy tobb gigas jatekot :)

(#1378) Geryson válasza Ilsyde (#1375) üzenetére


Geryson
addikt

2 év után megtörted a csendet. :) Na, már szedem is le, pont a napokban jutott eszembe, hogy milyen régen játszottam, gyorsan meg is néztem egy pár videót... :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1379) jaffa 2843 válasza Ilsyde (#1377) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

még szerencse, hogy nem kell telepítenem, mert fent van már ezer éve :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1380) Geryson válasza jaffa 2843 (#1379) üzenetére


Geryson
addikt

Jaja, amúgy nekem is. Steam folyamatosan frissítgeti az Orange Pack-ot, csak nézem néha, hogy megint leszed vmit... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1381) Geryson válasza Ilsyde (#1375) üzenetére


Geryson
addikt

Hm, hát igen, egy kicsit elrugaszkodott a HL cselekményektől valóban a FEAR irányába. Egyenlőre nem vagyok elájulva tőle (mint ahogy a FEAR-től sem), de valóban parázós!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1382) Ilsyde válasza Geryson (#1381) üzenetére


Ilsyde
őstag

Semmi koze a HL2-hoz, csak a motorját használja :) Hát ha a FEAR sem tetszett akkor valószínuleg ez sem fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.