Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gyusz


Gyusz
őstag

Épp most értem a játék végére. Az előző, csalódást keltő epizód után mindenért kárpótolt ez a második. Végre nem tehernek éreztem a társaimat, tetszettek a különböző feladványok és jó kis tűzharcokat lehetett vívni. A pályákat sem találtam unalmasnak és az autókázós rész is rendben volt, a Strider vadászat pedig különösen tetszett. Lehetett volna hosszabb is, meg jobb lett volna ha nem kellett volna rá ennyit várni, de a végeredménnyel összességében elégedett vagyok. Ha lesz időm, akkor rövidesen kipróbálom a Portalt is.

(#452) bence007


bence007
tag

Most értem én is a végére és nagyszerű volt.Az ep1 is jól sikerült de ez még azt is felülmulta!Várom az ep3-at remélem az nem fog olyan soká megjelenni mint ez!Grafikailag én nem vettem észre nagy újításokat de szvsz jó engine.Grat a Valve-nak!

(#453) userZ


userZ
tag

spoiler: A végén hány "birodalmi nagylábút" kell kinyiffantani? Már leszedtem vagy ötöt, de folyton csak azt mondogatják, hogy " juhéjj nice one Freeman!" kicsit unalmas már :B :U ;)

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#454) whitezo88 válasza userZ (#453) üzenetére


whitezo88
nagyúr

10et legalább, van hogy egyszerre 2 jön + hunterek

btw a hunterek ellen a legjobb a kocsi, csak el kell üni őket :D

(#455) userZ válasza whitezo88 (#454) üzenetére


userZ
tag

akkor meg kell keresnem a verdát mert azt elhagytam valahol ..thx :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#456) ateszm


ateszm
senior tag

kis segitség kellene. az istennek sem tudok felugrani... már próbáltam épitgetni dobozokból lépcsőt,de nem ment. itt a kép,hátha igy valakinek beugrik,mit kell csinálni.. előre is köszi :R

(#457) Gabeee válasza ateszm (#456) üzenetére


Gabeee
tag

Ha jól emlékszem, itt a padló alatt kell a MÁSIK irányba menni, így jutsz be ebbe a pajtaszerűség belsejébe.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#458) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Na én is befejztem, nem volt rossz alapvetően, de néha azért untatott. A lényeg, h az ep3 minél hamarabb jöjjön.

Resistencia eterna

(#459) whitezo88 válasza bagyulajuve (#458) üzenetére


whitezo88
nagyúr

remélem nem 2 év múlva jön, de ezt egy délután alatt végig lehetett játszani, alig várom a folytatást, izgi lett a vége.

(#460) Max3l


Max3l
tag

Sziasztok!

Letöltöttem a wanadoo-rol a Half Life 2 Ep2-őt. csak a telepítéssel vannak gondjaim, eltudná valaki magyarázni hogy akkor most mit is kell csinálni? Részletesen :R :R :R

Köszönöm szépen

Ha jól tudom ezzel kell valamit szorakozni, ha igen akkor ezekhez mit kell írni?
Cél: "C:\Program Files\Valve\Steam\unl-ep2\half-life 2 episode two\hl2.exe"
Indítás helye: "C:\Program Files\Valve\Steam\unl-ep2\half-life 2 episode two\hl2.exe"

Légyszi majd írjátok le hogy ezzen mit kell modosítani, kösszi

[ Szerkesztve ]

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#461) snecy válasza Max3l (#460) üzenetére


snecy
senior tag

Addig örülj míg nem jár erre moderátor :D

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#462) Max3l válasza snecy (#461) üzenetére


Max3l
tag

:D

Inkább a moderátorok se szivassanak hanem legyenek olyan kedvesek hogy segítsenek :D

Köszönöm

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#463) Gabeee válasza Max3l (#462) üzenetére


Gabeee
tag

Annak a bizonyos oldalnak van fóruma, szerintem ott nézelődj.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#464) ateszm válasza ateszm (#456) üzenetére


ateszm
senior tag

még mindig semmi ? épitkezni kell dobozokból? vagy mi?? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#465) snecy válasza ateszm (#464) üzenetére


snecy
senior tag

Itt most megakadtam én is...hiába építkezek, pont nem tud felugrani.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#466) Gabeee válasza snecy (#465) üzenetére


Gabeee
tag

A padló alatt be kell menni az épület belsejébe, ott a gravy gun-nal szétrobbantani az energiamezőt, miután Alyx kinyitotta. Utána nem lesz kérdéses, hogyan mész kifele! :D

[ Szerkesztve ]

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#467) ateszm


ateszm
senior tag

téháiksz!!! :R :R :R

(#468) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Most toltam végig. A játék nagyon jó, fényhatások eszméletlenek, híd leomlások meg a hasonló dolgok amikor a környezet rombolódik megint csak eszméletlen jó lett. Történet is jó. Hard fokozaton pedig van benne egy két nehezebb rész is. Egy újabb fantasztikus Half-Life rész, nem csalódtam. :R

11/10 pont.

[ Szerkesztve ]

(#469) athomi


athomi
veterán

Hi!
Picit elakadtam :B , ezért kérném a segítségeteket! :R
nem tudom mit kell

(#470) ateszm válasza athomi (#469) üzenetére


ateszm
senior tag

pont a hátad mögött van a kacatok között egy fogaskerék..azt illeszd be a megfelelő helyre. :Y aztán húzd meg a kar-t...

[ Szerkesztve ]

(#471) userZ válasza athomi (#469) üzenetére


userZ
tag

fogaskereket kell oda középre berakni ha jól emlékszem ;)
hopsz én lenni lassú :P

mod2: summa summárum nekem jobban tetszett mint az ep1, persze az alap half life hangulatához nem ér fel ez sem. Imho az autómobil sokat dobott az egész játékon. Volt egy két nagyon jó zene is benne ráadásul, várjuk a folytatást :K :C

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#472) athomi válasza userZ (#471) üzenetére


athomi
veterán

Az epsiode 1-nél egyértelműen jobb!
Amúgy kb. hány játékórát vett igénybe a végigjátszás?

(#473) athomi válasza ateszm (#470) üzenetére


athomi
veterán

Huh, akkor jó vak vagyok, mert szétnéztem egy párszor. :B
Köszönömk a válaszod és userZ-ét is.

[ Szerkesztve ]

(#474) Interceptor


Interceptor
addikt

Francba elvonási tünetek :DD és 3 nap mire folytathatom gammát :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#475) ateszm válasza athomi (#473) üzenetére


ateszm
senior tag

semmi gond,egy párszor még ugyis elakadsz (nem mintha én nem akadtam volna el...)
amugy nekem nagyon tetszik a játék,a zene valóban kiváló,lehet racsnizni az autónak, :)és személy szerint jó érzés, hogy egy ilyen "csinos" csajszi kisérget! :P

(#476) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Nos, a végére értem. Edzett Half-Life játékosoknak HARD-on is gyerekjáték és piszok rövid. Meg úgy általában ez a játékidő nem alkalmas arra, hogy a játék feszes narratívát teremtsen és köze nincs a Half-Life 2-höz; csak nyújtják mint a rétestésztát, de ez pusztán franchise püfölés, izzadságszagú. Sajnos a Half-Life saga idáig jutott. Az epizódikus hülyeség helyett olyan mellékproject-ekkel kellett volna folytatni nagyban, mint a Portal.

(#477) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#476) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Még valami a félreértések elkerülése végett: az Episode Two önmagában nem rossz játék, csak felesleges. Ahogy az Episode One is az volt.

(#478) snecy válasza Johnny Cage (#477) üzenetére


snecy
senior tag

Hát ilyen alapon akkor a legtöbb folytatás vagy kiegészítő felesleges lenne, mert hogy "nem tesz semmit hozzá az alapjátékhoz" :)

Az egyszeri játékos inkább örül, hogy másfél év elteltével újrra játszhat egy friss Half-Life játékkal, nem kell e mögött többet látni.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#479) Johnny Cage válasza snecy (#478) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Az egyszeri játékos inkább örül, hogy másfél év elteltével újrra játszhat egy friss Half-Life játékkal"

Nem nagyon értem, miért beszélünk a Half-Life esetében "egyszeri játékosokról"? Mert hát a Half-Life saga az mégiscsak a Half-Life saga, és az úgy kezelendő, ahogy. A három epizód meg nem hagyományos értelemben vett kiegészítő, hanem hivatalos folytatása (vagy ha úgy tetszik nyújtása) a 2004-es év legjobb játékának, minden idők legjobb FPS-ének meg még ki tudja mikkel illeték a médiumok, különbenis, egy történetére építő gigasikerű franchise-tól nem egy ilyen izzadságszagú folytatást várna az ember, ráadásul nem is így. Ez az egész koncepció szét van esve.

[ Szerkesztve ]

(#480) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#479) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A történet pedig még mindig képtelen volt egy nagyot lépni... a cselekmény az első pillanattól kezdve kiszámíthatató, az EP1 óta csak menekülünk A-ból B pontba, egyik laborból a másik laborba, egyik erdőből a másik erdőbe, s gyakorlatilag nem történik semmi. Ez az, ami miatt ez a két epizód totál felesleges.

(#481) Scoobyka


Scoobyka
addikt

kivégeztem sztem ezt is lassan,már csak a birodalmiak vannak hátra,ha az az utolso pálya......sokkal jobb,mint az egy volt annó....én kisebb technikai fejlődést láttam azt is inkább a hdr-használatban...

(#482) westlake


westlake
félisten

nem tudom mit vagytok ugy oda.. ez egy jatek. amivel jatszani kell, ha tetszik, vagy uninstallani, ha nem.. ilyen egyszeru.. nem kell tulmagyarazni a dolgot.. erdekes, hogy azok az emberek, akik "fikazzak" a jatekot, valamiert megiscsak vegignyomjak.. gondolom nem all ott valami orjongo gyilkos felettetek, feygvert tartva a fejetekhez arra kenyszeritve, hogy toljatok vegig a jatekot :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#483) ateszm válasza westlake (#482) üzenetére


ateszm
senior tag

ez így van nagyúr :)

(#484) ssolitude


ssolitude
őstag

Klasszisokkal jobb, mint az EP1. A történet azonban tényleg egy helyben topog.
Az a csapat, akik "megalkották" a HalfLife-ot, aztán a HalfLife2-t, rutinból, csuklómozdulattal kellene 2-3 havonta egy ilyen epizódot az asztalra tenni.Anno a HL2-n látszott a 6 év fejlesztés.Az ep2-n nem látszik az az egy év (sem).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#485) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Mindenkinek az ep2 tetszik jobban, nekem meg pon hogy az. Szerettem azt a moddolt gravity gunt :D .

Resistencia eterna

(#486) AMATŐR válasza westlake (#482) üzenetére


AMATŐR
őstag

"gondolom nem all ott valami orjongo gyilkos felettetek....." - Mögöttem az asszony áll húskloffolóval és ha nem hagyom abba....... :D

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#487) Gyusz válasza Johnny Cage (#479) üzenetére


Gyusz
őstag

Az epizódós rendszerről mintha nemrég bevallották volna a Valve fejesei, hogy nem működött rendesen. Ezt mondjuk mi már tudtuk előre, bár az új Sam & Max esetében sikeres volt ez módszer. A történet tényleg nem valami izgalmas, habár szerintem a Half-Life első részének sem volt sok mondanivalója. Nekem a Half-Life játékokban az tetszik igazán, hogy a környezetet felhasználva kell különböző feladatokat megoldani, emellett pedig van egy jó adag lövöldözés is, és a kettő aránya/keveredése nekem eddig mindig megfelelő volt. Inkább a filmszerű élményt emelték ki állandóan a sorozattal kapcsolatban, ami szerintem most is megvan. Egyébként az Orange Box ugye tartalmazza még a Team Fortress 2-t és a Portalt, azért ez nem olyan lehúzás, mint anno az Episode One.

Volt játék ami 2007-ben elnyerte a tetszésedet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#488) bagyulajuve válasza Gyusz (#487) üzenetére


bagyulajuve
addikt

jaja, filmszeű élmény majdnem megvan. de inkább szappanoperához hasonlítanám ;]

Resistencia eterna

(#489) snecy válasza Johnny Cage (#480) üzenetére


snecy
senior tag

Biztos vagyok benne hogy többen vannak itt akik örülnek annak hogy a sztori folytatódik, még akkoris ha nyilvánvaló hogy nem történt lényegi változás a játékmenetben, A pontból B-be, egyik laborból a másikba stb....őszintén szólva az Ep1 lagymatagságából ítélve még talán várakozáson felül is teljesített.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#490) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Azt azért remélem a HL3on is törik már a fejüket. ;]

(#491) Alvin_ti4200 válasza westlake (#482) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

szerintem csak kisebbségi érzésük van, ha látják, hogy sokan végigtolják, de ők nem...És ezt minden nagyobb nevű PC-s játéknál látom, nem csak itt:)

(#492) feka007


feka007
nagyúr

Nekem eddig nagyon tetszik, pedig az alapjáték meg az Ep. 1 egyáltalán nem jött be, de ennek nagyon jó a hangulata. Ha meg sztorizgatni akartok, akkor olvassatok néha könyvet is :P
Még csak a negyedik chapternél tartok, mert most annyi game összejött egyszerre, hogy beosztottam a napirendembe, melyikkel mikor játszok. :DD

(#493) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Felhívás: ha valaki elég lelkesnek érzi magát ahhoz, hogy egy rövid összefoglalót írjon a Team Fortress 2-vel kapcsolatos tapasztalatairól (pro, kontra), ami megjelenne egy viszonylag nagy olvasottságú blogon a Portal és az EP2 kritikája mellett, akkor ne habozzon megdobni egy privát üzenettel !

(#494) m3tr0


m3tr0
senior tag

re!

szal...ott akadtam el,hogy autóval megérkeztünk iylen házakhoz..ott volt egy kiseeb csata
ilyen 3 lábú izék ellen..szétlőttem őket...de nem tudommost merre menjek.ill. mit kéne csinálni..mert ha autóba ülök akkor a csaj nem jön...amúgy meg nem tom merre kéne menni..

:DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#495) Gyusz válasza m3tr0 (#494) üzenetére


Gyusz
őstag

Indulj el visszafelé, ahonnan jöttél, ott majd le kell kapcsolni az energiamezőket.

(#496) Kiskutya


Kiskutya
veterán

na vegignyomtam es nalam egyertelmu hogy az ev jateka! tortenet grafika zene hangulat 10/10 mar csak 1 dolog erdekelne mikor jon a kovetkezo resz?

[link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#497) Kiskutya


Kiskutya
veterán

valaki nem tudja hogy a zeneket ki lehet e szedni valahogy?

hmm...

(#498) Steven


Steven
addikt

Adott a hidas rész kocsiba ülök szembe a híd tele autoval ha ráugrok gyalog , leomlik a fél oldala és előre dől , libikoka efekt kocsikat a végére lököm de nem döl a másik írányba ilyenkor mi van? bug?va gy mi a faszm ert engem már szétvet az ideg...

akármit csinálok a híd nem akar a jó írányba dölni ha az összes kocsit oda lököm a végére ha csak egyet!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#499) Kiskutya válasza Steven (#498) üzenetére


Kiskutya
veterán

en minden kocsit lenyomtam a hidrol es jo lett!

hmm...

(#500) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nah végre mostmár megindult a Steam és letudtam szedni a gémet 1280X1024 minden highon 8XMSAA 16X eszméletlen szép a grafesz vannak olyan helyek ahol csak lesek nagyon jól felturbózták ezt a HL2-es motort szvsz vannak benne DX10-es textúrák is.:U

Ez a barlangos rész az elején ahol a hernyók vannak az nagyon tetszik.:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.