Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29401) Fred23 válasza Jojo5 (#29400) üzenetére


Fred23
nagyúr

A hátam szerintem genetikailag a legjobb testrészem lehetne, de nem tudom edzeni rendesen, így nem valami erős. A húzódzkodásban vagyok a leggyengébb például -nem megy olyan jól, mint a tolódzkodás például. Gyenge a vádlim is. Bicóra a 27 kiló egyszer megy a sima álló egykezesből.

Szerk.: nyakra pedig most kezdtem el külön edzeni, még tehát az is gyenge. A legtöb testépítő nem is csinál rá külön semmit, pedig lehetne. Például fejtámaszos hídtartás -akár az ágy szélén. Ezt egy boxos topikban olvastam -> jó nyak, jobb ütésállóság fejen.

[ Szerkesztve ]

(#29402) kovsol válasza Fred23 (#29399) üzenetére


kovsol
titán

vállból nyomás 3x3 30kg soknak számít? mert szerintem az 50kiós fekve nyomáshoz képest kevésnek tűnik

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29403) mocsanisi válasza enginev3.0 (#29394) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Pls olvass utána picit. Van tejsavó, kazein, szója, stb. fehérje, illetve ezek keveréke. A szója, vagy a szója tartalmú általában rossz ízű. És ezeken belül is vannak csoportok, pl. tejsavó koncentrátum, izolátum. A tejsavóból vonják ki, a másik pedig az eljárást mutatja. Az izolátum gyorsabban szívódik mint a koncentrátum, viszont a koncentrátum olcsóbb. Az ízét szard le, nem azért isszuk. Ha rossz az íze lehúzod azt csumi. Fehérjekiegészítésnek stabil étrend mellett van értelme, ha nem tudod hogy miből és mennyit eszel, akkor nincs mit kiegészíteni.

Gabona meg ugyan úgy kell, reggelre pl. Edzés utánra szénhidrátnak lehet használni maltordextrin-t, maltodextrin és dextróz(szőlőcukor) keverékét, illetve sima szőlőcukrot is, bár ezzel ezen a fórumon nem értenek egyet. Jogos amúgy mert nagyon nagy inzulinreakciót vált ki. Hosszabb távon nem ajánlott. Ha van pénzed, akkor célszerű Waxy Meize-t, vagy Vitargo-t venni. Azok gyorsan szívódnak, viszont inzulinreakció nem nagy. Cserébe drágábbak.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29404) Fred23 válasza kovsol (#29402) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem számít soknak, de lépés előre, mert egyszerűen sokáig nem emeltem semmit a vállból nyomáson, nem mert nem ment volna, hanem megszoktam a 27 kilót, és valamiért mindig maradtam annál a súlynál. Aztán kiderült, hogy lehetne többet is.

(#29405) kovsol válasza Fred23 (#29404) üzenetére


kovsol
titán

nem teljesen értem miért jó ez a 3 ismétléses dolog, leírnád nekem milyen elven csinálod így? komolyan érdekel
nem félsz, hogy az izületeidet kinyírod azzal, hogy ennyire max súlyokkal tolsz mindent? bemelegítő sorozatokat csinálsz?

May the Force be with you!

(#29406) PókerFész^^ válasza mocsanisi (#29403) üzenetére


PókerFész^^
tag

platinózról olvastál?
lehet nem lenne rosz kedd-re amikor nem tudok enni 5 órán keresztül...

áj láv szifon

(#29407) Fred23 válasza kovsol (#29405) üzenetére


Fred23
nagyúr

Állítólag így fejlődik a maximum erő -többek szerint. Sokszor van olyan, hogy egy edzés után érzem az ínszalagjaimat, mert azok is megnyúltak. Ilyenkor +1-2-3 nap pihi az adott testrészre. Ezzel az edzéssel sosem fogok olyat csinálni, mint God, aki bírja a mellről nyomást ( military press ) akár 5 percen át is, de rövid ideig -a korábbi magamhoz képest, meg az átlaghoz képest- emberfeletti tudok lenni. Ez pedig nagy élmény. Tehát mivel én nem akarok 50-es karokat, hanem csak egy 42-t, így edzek, és majd eldől, mi lesz belőle.

Bemelegítő sorozatokat nem csinálok, az ízületeim néha kicsit fájnak, de mindig elmúlik egy-két óra után ez a kis fájdalom.

Megnéztem a képeid, és teljesen világosan látom, hogy hátra kell edzenem; nekem nincsenek "szárnyaim".

[ Szerkesztve ]

(#29408) Fred23 válasza kovsol (#29405) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bocs, helyesbítek: Jojo5 képeit kevertem a Tiéddel. Neki vannak szárnyai. ( Na meg persze mindenkinek, aki edz rendesen hátra. )

(#29409) mocsanisi válasza PókerFész^^ (#29406) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ha nem tévedek az az elnyújtott felszívódású szénhidrát. Én nem látom értelmét, eszek egy kis zabot ha azt akarom hogy lassan szívódjon. Persze arra jó megoldás lehet ha nem tudsz enni, viszont le tudsz gurítani egy turmixot.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29410) kovsol válasza mocsanisi (#29409) üzenetére


kovsol
titán

egyél aztán jólvan, nem kell itt diplomát szerezni étkezésből

May the Force be with you!

(#29411) PókerFész^^ válasza kovsol (#29410) üzenetére


PókerFész^^
tag

:U

áj láv szifon

(#29412) Jojo5 válasza PókerFész^^ (#29411) üzenetére


Jojo5
őstag

te is egyél csak 2x annyit mint mocsanisi :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#29413) mocsanisi válasza kovsol (#29410) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Érettem főnök. Megyek is benyomok 6 tojást :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29414) macikos válasza mocsanisi (#29413) üzenetére


macikos
addikt

Szájon keresztül nem könnyebb a fogyasztása? :D

(#29415) mocsanisi válasza macikos (#29414) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ott lassabban szívódik :DD :DD

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29416) BÁ Nutrition válasza PókerFész^^ (#29375) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

aztán azt is vedd hozzá hogy ez hányszor kelt fel reggel hatkor hogy meló van? meg hány milliót "tolt magába" :DDD hogy negyven évesen se legyen túl szar.. azon a képen ráadásul az is..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29417) PókerFész^^ válasza BÁ Nutrition (#29416) üzenetére


PókerFész^^
tag

igaz : (

áj láv szifon

(#29418) BÁ Nutrition válasza Fred23 (#29407) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez egy jó nagy faszság :U :C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29419) Fred23 válasza BÁ Nutrition (#29418) üzenetére


Fred23
nagyúr

Túl nagy hülyeség nem lehet. Neked több tapasztalatod van az edzés terén, és jobban is tudhatod, de az is tény, hogy én hónapról hónapra ezzel a módszerrel erősebb és nagyobb tudok lenni. Biztosan működne máshogy is, de nekem így is jó és kényelmes.
De azért megkérdezem: Te hogyan csinálnád az edzést a helyemben, ha cél inkább az erő, mint a méret. A több ismétlésszámhoz szerintem több fehérje is kéne, de arra meg pénzem sincs. Szóval szerinted min kéne változtatnom?

Bibby: ez annak hangzik szörnyen, aki nem ehhez van szokva -egy idő után beáll a szervezet arra, hogy ezt így elviselje. Az ínszalagjaimban érzem, hogy meddig bírom, nem az izmaimban.

[ Szerkesztve ]

(#29420) Bibby válasza Fred23 (#29419) üzenetére


Bibby
addikt

Szerintem jól csinálod, bele az ötvenes egykezesbe bemelegítés nélkül hármat. :K
Igaz hogy fáj de kit érdekel, 5 év múlva úgysem fog kelleni már a karod...vagy...mégis? :F

Ελευθερια η θανατος

(#29421) kovsol válasza Fred23 (#29419) üzenetére


kovsol
titán

"A több ismétlésszámhoz szerintem több fehérje is kéne"
érdekes elmélet

én a helyedben bemelegítő sorozatokat nem hagynám ki, én minden gyakorlat előtt szoktam kisebb súllyal is csinálni 15-20-as ismétléssel bemelegítést, és hidd el nagyobb súly is jobban fog menni utána, a módszerről nem tudok nyilatkozni, hogy milyen, de mást még nem láttam 3x3 -t tolni 3x8 -t már igen

May the Force be with you!

(#29422) BÁ Nutrition válasza Fred23 (#29419) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

túl nagy hülyeség nem lehet... de bizony az. konkrétan szét fogod kúrni az izületeidet, és rohadt könnyedén leszakadhat valahol az izom, attól függ épp milyen gyakszival csinálod ezt. be kell melegíteni.. de a 3as ismétlés még úgyis elég gáz szériába. ilyen csúcsnyomásfélének jó.
lehet hogy egy Kathi Béla is csinál ilyet hogy 260ba nyom 3x3at de kétlem, de ő előtt már nyom 4-5 sorozatot bemelegítésnek..

én pl pont ezért sérültem le, és azóta is szívok vele, pedig én olyan súllyal csináltam amivel 8 ismétlést tudtam, de bemelegítés nélkül ez is sok volt.. és most vagyok úgy 4 hónap után hogy talán szép lassan elkezdhetem terhelni a bicepszem.. még nem jött helyre de érzem hogy gyógyulgat.. és 40 kiló helyett tudtam múltkor 10el edzeni.. és határeset volt...

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29423) BÁ Nutrition válasza kovsol (#29421) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az erőemelők szoktak 4-6 ismétléseket tolni, de embere válogatja ott is..

én bemelegítésnek 20-30 ismétléseket szoktam csinálni általában. de pl hátgépen tricepszre végig 20at, esetleg ha van aki segítsen a 100at lehúzni akkor abból 15öt:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29424) Fred23 válasza kovsol (#29421) üzenetére


Fred23
nagyúr

"hidd el nagyobb súly is jobban fog menni utána"
Ez az, amit talán ki kéne próbálni, de amiben most nem nagyon hiszek. 15-20 ismétlés kis súllyal szerintem legyengítene engem, elfogynék. De majd ha megáll a fejlődésem, ki fogom próbálni ezt is.

Túlságosan ON a topik. :N

: "én bemelegítésnek 20-30 ismétléseket szoktam csinálni" -na nekem ez lenne a halál. Nem ehhez vagyok szokva. Viszont elkezdtem kicsit félni a sérüléstől, szóval lehet, hogy ezután lesz 2-3 ismétlés -10% súllyal, és utána a 3-5 rendes. Ez így a számomra jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#29425) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

"A több ismétlésszámhoz szerintem több fehérje is kéne, de arra meg pénzem sincs."

Ez így kurva nagy faszság :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29426) Fred23 válasza mocsanisi (#29425) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én egy szkanderestől hallottam, és lehet benne valami, mert más egy 5x12, mint egy 3x3 a mikrosérülések szempontjából. Állítólag kevés ismétlésszámhoz kevesebb fehérje, több ch és zsír. De ha nem így van, akkor hülyeséget mondtam, és elismerem.

(#29427) kovsol válasza Fred23 (#29424) üzenetére


kovsol
titán

bemelegítés az miért halál? olyan súllyal kell ami már mozgatja az izmot, de még nem fáraszt ki teljesen, értem ez alatt pl én vállból nyomást múltkor 40kg val toltam 10db -t, de előtte már 22,5 el és 32,5 el is csináltam, bár most már nem fogok vállból se nyomni ilyen nagy súllyal inkább növelem az ismétlést és inkább csinálok 4x15 -t 32,5kg val, mert nem akarom tönkretenni magam a nagy súlyokkal, meg ott a sérülés veszély is nagyobb

én konkréten tudom magamról, hogyha fekve nyomok a 100kg ból kevesebbet nyomok ki akkor ha előtte nem nyomtam már 80 vagy 90kg val, bemelegednek az izmok, pulzusom is feljebb megy és a vérkeringés is megindul az izmokban jobban, így felkészítem a későbbi nagyobb terhelésre

May the Force be with you!

(#29428) Fred23 válasza kovsol (#29427) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha én a helyedben lennék, akkor 42 kilóval nyomnék hármat. :D Amúgy respect. :R

Az izmaim meg talán így is be vannak melegedve valamennyire, mert edzés előtt pulcsit veszek. ( Bár nemtom, hogy ez számít -e egyáltalán valamennyit -érzésre igen. )

(#29429) LOTR válasza Fred23 (#29428) üzenetére


LOTR
addikt

csak, hogy társuljak a többiekhez
ez tényleg a lehető legnagyobb hülyeség amit csinálsz

bemelegítés a legfontosabb, a bemelegítés nem azt jelenti, hogy melegen öltözz fel, hanem hogy készítsd fel az izmokat, ínszalagokat és az izületeket a terhelésre - hogy ez végülis testhő-emelkedéssel is jár, az már más kérdés
minél idősebb vagy erre annál nagyobb hangsúlyt kell fektetni, és ahogy itt korábban is írták neked, erre majd később fogsz rájönni, amikor már késő lesz rossz esetben
ha bemelegítettél rendesen, akkor nagyobb erő kifejtésre leszel majd képes, mintha csak egyből elkezdenéd a munkasorozatokat

hogy több-kevesebb fehérje kell e a kis ismétlésszámú gyakorlatokhoz azt nem tudom, a sok ch ahhoz kell, hogy erősebb legyél, mivel te a nagy súlyra mész így evidens, hogy többet is kellene enned főleg ch-ból, de nem vagyok benne biztos, hogy hatékonyságban a te módszered jobb lenne, mint az akár erőemelős oldschool módszer sőt, szerintem ellenkezőleg, hosszútávon mindenképpen

One Ring to rule them all

(#29430) Jojo5


Jojo5
őstag

Ma karoztam. Jó is volt meg nem is :DDD
Reggel hidegen kar : 43 centi mind2 és alkarok 30 centisek
Edzés után kar: 45fölött valamennyivel és alkarok 33 centisek... ez így nem állapot 100+ kg-hoz de legalább látszik az erecske szal még annyira nincs behízva :N

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#29431) macikos válasza Jojo5 (#29430) üzenetére


macikos
addikt

Hogyhogy csak 30cm az alkarod? Nekem nagyon vékony az alkarom, de hidegen 39cm.

(#29432) jericho69


jericho69
tag

Nah pár napja írtam, hogy elkezdtem odafigyelni a kajámra meg iszogatom ezt a fehérjét és hát azt kell mondanom, hogy hétfő óta feljött +3 kg ;] Hétfő reggel voltam 106, ma reggel már 109kg-ot mutatott a mérleg, szóval úgy néz ki van még itt remény :DDD

(#29433) macikos válasza jericho69 (#29432) üzenetére


macikos
addikt

WC-n hányszor nem voltál azóta? ;]

(#29434) mocsanisi válasza macikos (#29431) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nagyobb az alkarod mint az én felkarom :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29435) dnelb válasza macikos (#29431) üzenetére


dnelb
veterán

Attól is függ hogy hol méri .. (lehet csukló felett mérte picivel ;] ;] )

[ Szerkesztve ]

(#29436) Jojo5 válasza macikos (#29431) üzenetére


Jojo5
őstag

elvileg annyi befeszítettem és ott mértem ahol a legszélesebbnek láttam és kb 30 centi valamivel kicsit felette... ez van
Amúgy még sohasem alkaroztam :B

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#29437) kovsol válasza macikos (#29431) üzenetére


kovsol
titán

nyomjál már egy rendes kar képet :D látszik karodon valami ér amúgy ?

May the Force be with you!

(#29438) macikos válasza dnelb (#29435) üzenetére


macikos
addikt

Igaz, az én karomon ér csak a csuklónál és a könyökhajlatnál látszik, de csak akkor, ha bedurran :D

(#29439) PókerFész^^


PókerFész^^
tag

(#29440) runner 125 válasza macikos (#29438) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy én is kíváncsi lennék rád bakker, eddig csak nyáron láttalak nagy kabátba. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29441) macikos válasza kovsol (#29437) üzenetére


macikos
addikt

Ezt találtam: [link]

Majd egyszer csinálok rendes képet :D

(#29442) runner 125 válasza macikos (#29441) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hellóka!

Csak két kérdés:

- Mi gömbölyödik a póló alatt?

- A szekérkerék hátul defektes? Addig állt a meló mi?

Hellóka!

;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29443) BÁ Nutrition válasza Fred23 (#29428) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Az izmaim meg talán így is be vannak melegedve valamennyire, mert edzés előtt pulcsit veszek" :Y
stipi stopi:DDD ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29444) macikos válasza runner 125 (#29442) üzenetére


macikos
addikt

Hellóka!

A pólóba belekapott a szél! Szóval kuss! :D A szekérkerék népművészeti motívum, meg emlékeztet arra, hogy sok a paraszt :D

Viszlátka! ;]

Nabasszameg! Írjátok már be googleba, hogy: népművészet :D aztaq :D

[ Szerkesztve ]

(#29445) icecave


icecave
nagyúr

Basszus, mennyit tudtok pofázni, hihetetlen, nem győzöm olvasni. ...
Megvolt ma a hát-tricepsz, szanaszéjjel estem, minden rekordomat megdöntöttem, alig tudtam elvonszolni magam a kondiból. Ahhoz képest, hogy nem volt kedvem elmenni, nagyon jól tettem, hogy mégis elmentem :)

Előző hozzászólásomra nem érkezett vélemény, pedig nagyonis érdekelnek ,ki mit gondol a dologról, így idézem: "Mivel tiszta kóma vagyok minden reggel, így beiktattam kelés után (kis fehérje-kis zab, és utána) egy óra aerobot (séta). Nem tudom, mennyire jó ez tömegnöveléskor, de felfrissít, és jobban tudok dolgozni, meg max. nem jön fel annyi zsír (bár lehet izom se :F ) a séta miatt. Kaján nem változtattam, nem fogyás a cél."

(#29446) runner 125 válasza macikos (#29444) üzenetére


runner 125
nagyúr

B+, nee...
..én beírtam. :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29447) mocsanisi válasza icecave (#29445) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ha felfrissít akkor csináld. Az hogy tömegelsz nem jelenti azt hogy egész nap ágyba kell feküdni :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29448) mocsanisi válasza macikos (#29444) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Neeeeee ilyen nincs :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29449) kovsol válasza mocsanisi (#29447) üzenetére


kovsol
titán

én 10 ig feküdtem az ágyban, majd délután is aludtam három órát :D és azért bírtam felkelni mert betoltam 200mg koffeint és így csak három órát aludtam nem reggelig :DDD ma pihenőnap volt

May the Force be with you!

(#29450) PókerFész^^ válasza macikos (#29444) üzenetére


PókerFész^^
tag

nemtalálom mire gondolsz :( létszives linkeldbe a képet teljes oldalas méretben ;]

áj láv szifon

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.