Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) ricshard444 válasza Zorel (#4750) üzenetére


ricshard444
veterán

Majd valami Boost szaki megmondja ezt nemtudom,de szamomra ez jon le hiszen annyit emelkedik latod.

Vannak dolgok...

(#4752) tikshow válasza Zorel (#4748) üzenetére


tikshow
addikt

Teljesen normálisan viselkedik.

(#4753) kasa85 válasza Zorel (#4748) üzenetére


kasa85
őstag

Leszedet az MSI A programot újra indítod a gépet fel teszed a GPU-Z akkor máris nem boostol csak 1050 körül ezt én is tapasztaltam.
Kép.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4754) Crytek


Crytek
veterán

GTX 660Ti árak 89-113 ezerig van minden árban. 90-ért kapni 7950-et!
Tartom amit mondtam hogy 75k-ért már létjogosultsága lenne ennek a VGA-nak.

Next PC Upgrade: 2022

(#4755) kasa85


kasa85
őstag

Valaki tudna segíteni pont egy ilyen ventire lenne szükségem.
Még nem szedtem szét,így nem tudom darabonként lehet e hozzá venni,de az egyik csapágyas amit régebben is írtam pont az első.
Tök csendes 67% ig utána 68/78%ig elkezd furcsa hangot adni,és utána megint csönd.
Ahogy elnéztem darabonként ki lehet szedni bár a vezetéket nem tudom össze fut e a 3db al.
Ha tudna valaki honnan lehet szerezni egy ilyet meg köszönném. :R
A kártyám.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4756) Amartus válasza kasa85 (#4755) üzenetére


Amartus
senior tag

Nem garanciális? Érdekes, hogy új a kártya, és máris csapágyas...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#4757) Rexcor


Rexcor
őstag

Ez a boost dolog engem is érdekelne hogy mikor aktiválódik, mert mikor futtattam a játékokat, benchmarkokat akkor az órajel max 1175-ig ment pedig 1201-nek kéne lennie a boost óajelnek.( GTX 680 DC2T)

(#4758) Locutus válasza Rexcor (#4757) üzenetére


Locutus
veterán

A boost az függ a terheléstől is, meg a hőmérséklettől is.
Nézd meg hogy eléri e a 100% powertargetet ilyenkor, meg hány fokos.
Nekem a 670FTW az 1288ig is elmegy, viszont amikor 79 fokot eléri a kártya 100% powertarget mellett, akkor elkezd visszafelé lépkedni, olyan 1215ig. 3-4 óra BF3 után 1175ig is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4759) Cybertrone válasza Locutus (#4758) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eleg ha allit a tdp-n... Tobb kraftbol tuvabb tud szaladni a gpu.

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4760) tikshow válasza kasa85 (#4755) üzenetére


tikshow
addikt

Mit nyertél azzal, hogy feltekerted a ventifordulatot? 1-1,5 fokot? 48-50%-on tökéletesen hűt ez a hűtő, nagyon nem értem, hogy minek kellett hozzányúlnod...

(#4761) H.Ezredes válasza Crytek (#4754) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Tök hülyeség... 580 nál picit többet tud és azokat adják itt 75-90K-ért Ráadásul ez új generáció új kártya miért lenne 75K....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4762) Rexcor válasza Locutus (#4758) üzenetére


Rexcor
őstag

Na, megoldottam a problémát. A powertarget 50%-nál blokkolva volt. :)
Így már 1201 volt a boost. Egyébként Heaven benchmark alatt is csak 50 fokra megy fel.

(#4763) Cybertrone válasza H.Ezredes (#4761) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hogy megerje venni a 670mellet... 100k-ert inkabb a nagyteso, nagyobb savszelle, es nem nyirbalt memvezerlovel!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4764) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Inkább akkor gtx 670 ref. 100 ért mint 90 ért gtx 660.... :F

(#4765) ricshard444


ricshard444
veterán

Ha beall az ara szerintem 70-75 korul lesz...,hiszen a 7870 ellenfele

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4766) Tirexi válasza ricshard444 (#4765) üzenetére


Tirexi
addikt

Pontosan. :K
Nem értem mi ez a nagy sírás. Első megjelenéskor ezek mindig túlárazott dolgok már megszokhattátok volna az évek során.
7970-nél is így volt. Mennyi is volt először? 160-180k?
Most meg? 114k...

(#4767) keIdor válasza Tirexi (#4766) üzenetére


keIdor
titán

Az foleg a 320as euro mıatt volt annyı.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4768) Winne


Winne
nagyúr

Mik a vélemények erről a 660-ról? Látom pár kezdeti teszt már jött ki, de az ár sokat befolyásol. 7850-el szemben nézelődök nagyon, de a 7850cf nem váltotta be a reményeimet, van pár külső tényező, ami eléggé keresztbe tett.

Hol lehet ennek a 660-ak a gyengéje egy 670-en szemben?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4769) tikshow válasza Winne (#4768) üzenetére


tikshow
addikt

Ha bekapcsolod az Anti-Aliasingot a 660 csúnyán elvérzik. Ha erre nincsen szükséged se most, se a jövőben, akkor jó ez is.

(#4770) Winne válasza tikshow (#4769) üzenetére


Winne
nagyúr

Nyilván nem árt ha van, ha már játékra veszek egy ilyet. :)

Ami még érdekelne, bár nem tudom van-e erre teszt, hogy egy húzott 7850-hez képest mit tud egy 670 mondjuk BF3-ban, mert mással most nem játszom. A 7850-em 1150/1200-on jár.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4771) Cybertrone válasza Winne (#4770) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sacc alap orajeles 670nel jarhat

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4772) Szatesz. válasza Winne (#4770) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Ha mind a kettőt húzod akkor az alap kártyák közti különbségek körülbelül egyformák vagy egy picit nő a különbség!

(#4773) Erdei88 válasza Cybertrone (#4771) üzenetére


Erdei88
veterán

Olyan sokat jelentene a tuning? Több mint 20%-ot?

(#4774) Cybertrone válasza Erdei88 (#4773) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha jól skálázódik a tuning akkor szerintem ott lehet a radeon... szerintem! De lehet ez nagyon erős becslés volt, így mondjuk úgy sacc 5%-al lenne alatta!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4775) Erdei88 válasza Cybertrone (#4774) üzenetére


Erdei88
veterán

Te nem a 7950-re gondolsz?

(#4776) Cybertrone válasza Erdei88 (#4775) üzenetére


Cybertrone
veterán

OMG... lehet tulsagosan megsutott a nyari nap utolso sugara :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4777) Winne


Winne
nagyúr

Na pont ezért lenne érdekes egy ilyen teszt.

Nincs itt valakinek 670-ese, akinek hasonló gépe van, mint nekem?

2500k 8gb rammal 4.4GHz-en, hogy nagyjából mit tud az én beállításomon BF3 alatt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4778) tikshow válasza Winne (#4777) üzenetére


tikshow
addikt

Igaz 3770k, de sokat nem oszt nem szoroz es alap orajelen. Egy Gigabyte Windforce GTX670 OC dobozbol kivett orajelen, 1080p, ultra beallitas,V-Sync On, Caspian Border 64 fo, neha lemegy 57-56ra, de az esetek 90%-ban stabil 60 fps.

[ Szerkesztve ]

(#4779) Winne válasza tikshow (#4778) üzenetére


Winne
nagyúr

Arra esetleg lenne megoldás, hogy azon a beállításon megnézd, amin én használom? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4780) tikshow válasza Winne (#4779) üzenetére


tikshow
addikt

Ha le is irod, h mik azok akkor persze.

[ Szerkesztve ]

(#4781) ricshard444


ricshard444
veterán

7850 szénnéhúzva kb 7870 +5% körül van,ez utóbbi meg kb 15%-ra a 670től így 10% difi még mindig van és a BF3ban meg főleg lesz mert sokkal jobban fut zöldön:) De hajrá,kíváncsi leszek milyen eredmények jönnek ki,de akkor a 7850től is várok pontos eredményeket és a procik ugyanazok remélem(+ ugyanakkora órajelen járnak) mert csak úgy van értelme szvsz

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4782) Winne válasza tikshow (#4780) üzenetére


Winne
nagyúr

Persze, este átküldöm a képet, csak most nem vagyok otthon. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4783) Crytek


Crytek
veterán

Aki megvette a Sleeping Dogs játékot kérem írja le full HD-be Extreme grafikán (HiRES textura pakkal persze) hogyan fut neki a játék!

Next PC Upgrade: 2022

(#4784) N_A_S


N_A_S
veterán

Kasztot cseréltem. A design megkövelete a downgrade-et ;]

ASUS GTX670 DCU2 SLI

[link]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#4785) kasa85


kasa85
őstag

(#4756) Amartus
Hali.
Garis írtam is nekik azt mondták,hogy vigyem be azt letesztelik 15napon belül,de csere kártyát addig nem kapok ezért patt helyzetben vagyok.
Mondták garanciában cserélik minden infót elküldtem nekik persze nem tetszett nekik az MSI A program meg kérdezték miért használok Giga termékhez MSI A.
Hát miért gondolom nem kell senkinek ecsetelni.
Persze az oltásra már nem jött válasz,de ők tudják ők a szakik.
Mondtam bemegyek 5perc alatt le tesztelhetjük erre á dehogy az átfutási idő 15nap :W
Vicc rendelhetném meg a kártyát 5 perc alatt mondhatnák ez itt marad azt viheted na ennyit az Ipon szerviztől nevetséges.

(#4760) tikshow
Gondoltam mivel jól megkenem a száját a karinak egy kicsit felemeltem profilban a ventilátor fordulatot ami ritkán volt egy +20% több kb 70 körül max FurMark,és egyéb kártya fűtő játékoknál,programoknál.
Jogos az állításod tényleg utólag mérve 5fok a különbség,de még finomhangolási fáziskor észleltem,hogy nem stimmel valami.
Ami vicc mintha nem is lenne csapágyas.67% pontosan tök csendben van 68% néha -néha halható a furcsa zörej 78%ig.80% fölött meg megint csöndben van érdekes.
Most egyenlőre marad egy ilyen miatt nem érdemes cseréltetni lehet szarabbat kapok azt megint várhatok heteket az újra bár lehet egy év múlva mikor eladom valakinek kicseréltetem,had örüljön a friss ropogós kártyának.
Kicsit vacilálok legyen ne legyen csere,de az a tizenöt nap egy játék,számítógép függőnek felér egy dózis halálos nyugtatóval.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4786) N_A_S


N_A_S
veterán

ASUS GTX670 DCU2 SLI default

[link]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#4787) tikshow válasza kasa85 (#4785) üzenetére


tikshow
addikt

Nem vagyok egy szakerto, de eselyes, hogy azert hallasz ilyen hangot, mert a venti kinlodik. Gondolom bizonyos furdulat felet mar annyi levegot fujna ami nem tud kimenni a bordakon, ezert szerintem turbulencia keletkezik ami visszafele menne a ventik fele, ergo sokkal nehezebb dologoznia, szoval a hang amit hallasz vszeg csak a venti kinlodasa. Gondolom nem hiaba van ugy beallitva a kartya ahogy. De ez csak elmelkedes, nagyon nem biztos, hogy ezert add ki hangot.

(#4788) N_A_S


N_A_S
veterán

Felraktam a TOP BIOS-t, és úgy néz ki tökéletesen működik :C

Kártyák alapon, porci 247 beállításon:

[link]

https://tinyurl.com/phnas

(#4789) Erdei88 válasza N_A_S (#4784) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem meg bő egy hetet kell még várnom.
Hőmérsékletek hogy alakulnak? Egyiket nem adod el? :D

(#4790) Gyufaaa válasza N_A_S (#4788) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah. Hova tűnt a 680 SLi? :U

(#4791) spyro1411 válasza N_A_S (#4788) üzenetére


spyro1411
tag

Most jól értem? Van egy sima 670 asus karid, és egy bios frissítéssel top verziót csináltál belőle??? Ez hogy lehetséges?

(#4792) Erdei88 válasza spyro1411 (#4791) üzenetére


Erdei88
veterán

DCU II-ből csinált DCU II TOP-ot, biosz flashel. Gondolom a kari simán képes arra az órajelre is.

(#4793) kasa85 válasza tikshow (#4787) üzenetére


kasa85
őstag

Pár emberrel felvettem a kapcsolatos,és akinek ilyen kártyája volt nem tapasztalt ilyen hangot.
Mikor legalacsonyabb fordulatra rakom,és hirtelen adok egy 100%os fordulatot akkor is egy nagyon kicsi pillanatra megszaladna az a venti.
Ha ez lenne 80% felett még jobban kéne csinálnia.
Feltettem 100%ra,és kézzel elkezdtem a ventit megnyomni,és gondolom lement 70% köré az akadály miatt akkor lehetett szépen hallani a furcsa zörejt.Persze,így teszteltem melyik csinálja egy kivételével ami az első a többi kettő meg sem mukkan szépen halkan szól.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4794) spyro1411 válasza Erdei88 (#4792) üzenetére


spyro1411
tag

Csak azért csodálkozok, mert nekem is ilyen kártyám van, és 15€ vel többet kértek a TOP változatért azért maradtam a DCU II nél.
Hogyan lehet biost frissíteni? Vlami komoly cucc, vagy csak simán setup=>next=>next=>finish?
Ha ilyen egyszerű akkor biztos én is rá adom a fejem. (vagy inkább a karim :) )

(#4795) #35434496 válasza spyro1411 (#4794) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nvflash. Biost meg találsz itt [link]

(#4796) spyro1411 válasza #35434496 (#4795) üzenetére


spyro1411
tag

Létezik erre egy ilyen tutorial videó ?

(#4797) Winne válasza N_A_S (#4784) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem fűlik be a felső?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4798) krx21 válasza N_A_S (#4784) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor most mi a pirítás? A 690-ből azért lett 2x680 mert jobban lehet tuningolni...
Aztán most lett 2x670 mert nem tetszett a zöld felirat...de ez már nem gyorsabb mint a 690... Mi lesz a következő variáció? ;]

(#4799) N_A_S válasza Erdei88 (#4789) üzenetére


N_A_S
veterán

Hát hőmérsékletben most néztem nem sokat nyertem, szinte semmit, de jóval halkabb, illettve ha a hőcsövekre tudnék irányítani valami ventit akkor az nagyon megdobná a cuccost, ugye elég kicsi, és zárt hely ez a peco.

Gyufaaa:
Eladtam őket az egyik cimborámnak, annak aki korábban megvette már a 3 közül az egyiket. Ő most 3 kártyával tolja de FHD-ba nagyjából semmi külömbség nincs GTX670 DCU2 SLI és GTX680 3-way SLI között, pedig ő 6magos intellel tolja.

spyro1411
nvflash-el. Tutorialnak, most hirtelen ezt tudom mutatni. A BIOS-t a hivatalos ASUS oldalról töltöttem le. Ott találsz egy BIOS Update-et az DCU2 TOP-nál, azt kicsomagolod WinRAR-ral, amiből lesz egy exe amit szintén ki kell tömöríteni, és azt már kezele az nvflash. Win alaól elvégezhető. Viszont felhívom a figyelmét annak akinek SLI-be van a eset a flashelendő kártya mindenképp egyenként az első slotba flashelje, mert ha egyszerre benn volt mindkettő furcsa anomáliák jöttek elő flashelés után.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#4800) N_A_S válasza krx21 (#4798) üzenetére


N_A_S
veterán

Pirítás? Ezt a szót értelmezd nekem legyél szíves! GTX690-ből azért lett elsősorban 680SLI, mert azon nem volt gari, a 680-akra viszont van még majd 3 év. 670 SLI nem gyorsabb mint a 690, de kb koppra ugyanott van. Az tuti hogy nem lassabb.

Kicsit rámegyek a dizájnra és ezek a kártyák voltak a legmegfelelőbbek, ugye a 680 DCU2-ből nem tudtam volna kettőt berakni mert az 2,5 slotos.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.