Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Locutus válasza Lézerparaszt (#4450) üzenetére


Locutus
veterán

Én is 570-ről váltottam. Úgy csináltam, hogy driver uninstall, reboot, majd lekapcs és kártya kiszed.
Aztán mikor bent volt a 670, akkor a legújabb bétát raktam fel. Semmi gond nincs vele.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4452) keIdor válasza Locutus (#4451) üzenetére


keIdor
titán

Én mikor kivágtam a két 7970-et, akkor ideiglenesen egy GTX-280 volt benn, 1-2 napot a gépben.
Én semmit nem csináltam, fent volt a legújabb nV driver, fogtam és betettem a GTX-680-at, simán felismerte és ment is, rendes pontszámokat kapok, szóval ez a módszer is jó. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4453) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Na teljes rendszertelepítés, legújabb béta driver telepítés után lefuttattam a 3dmark 11-et.
Ezt mutatta: [link]

Egyből megakadt a szemem a memory clock-on. Nem 6008 -nak kéne lennie? Lehet hogy ezért vannak még mindig a brutális lassulások?

A játék az nem játék!

(#4454) Cybertrone válasza Lézerparaszt (#4453) üzenetére


Cybertrone
veterán

3004*2 :U Effektive szerintem meg van, bár matekból gyenge voltam! ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#4455) N_A_S válasza Lézerparaszt (#4453) üzenetére


N_A_S
veterán

A DDR azt jelenti double data rate, vagyis azt az értéket be kell szorozni 2-vel, hogy megkapd az effektív órajelet.

https://tinyurl.com/phnas

(#4456) Lézerparaszt válasza N_A_S (#4455) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Köszi, mindig tanul az ember valami újat :)

Ha hibás a kártya valamelyik része, azt mivel lehet letesztelni? Nem hagy nyugodni a dolog. Már Diablo3 közben is, városban 200+ fps, akció közben meg lemegy 40-re is. Eddig ezt se csinálta. Prototype 2 is már csak 30-70 fps, az 570-nel stabil 80 körül volt. És HDMI-n keresztül ha kirakom a képet a TV-re, annyira belassul az egész, hogy még szaggat is a film, akár divx, akár 1080p BR film. Ha meg még játszani is akarok tévén? Másodperces késések...

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#4457) krx21 válasza Lézerparaszt (#4456) üzenetére


krx21
nagyúr

Sőt az nem DDR2 hanem DDR5!!! Az effektíve órajel negyedével kell számolni...
A GPU-Z kis is írja: 6008/4= 1502Mhz!!!

(#4458) kasa85 válasza Lézerparaszt (#4456) üzenetére


kasa85
őstag

Prototype 2 virágbolti akkor azért egy idő után megtelíti a memóriát.
Van megoldás már.Friss nem mondjuk ki a nevét azt mehet,vagy az S betű verzió virágföldi a jó.Ha eredeti akkor passz.
Mivel ha jól emlékeszem régi a Windows ne szenvedj.
Szedd le a winfost tedd fel a legfrissebb bétát GTX,és mehet én is ezt tettem azóta jobb lett minden mint Mártika hátfájása :)

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4459) Lézerparaszt válasza kasa85 (#4458) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nem virágbolti, vadonatúj windows, legújabb béta driver :)

A játék az nem játék!

(#4460) kasa85 válasza Lézerparaszt (#4459) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem akkor szedd ki a karit ecsettel a foglalatokat tisztítsd ki,tedd vissza tégy egy biosz resetet,és próba.Filmek szaggatása Codec pack lehet az oka pl.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4461) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Egy kis ASUS GTX680DCIIT

BEMUTATÓ

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4462) Kecuhun válasza Alexa09099 (#4444) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Azért vettem ilyen SLI-s lapot, hogy később tudjak egy kétkártyás rendszert építeni. Megyek az Asrockhoz és visszakérem a pénzemet. :D :W

(#4463) kasa85 válasza Kecuhun (#4462) üzenetére


kasa85
őstag

Ha ez tényleg igaz akkor jogos.
Menjenek a fenébe nem elég,hogy egy szelektív USB 3 raktak rá ami megy,vagy nem alapon,friss biosz után nincs vissza térés,és még ez is-
Persze a bioszt sikerült vissza frissítenem ezt a p67 topikban le írtam sikerült a lehetetlen.
Én is pont CF/SLI támogatottsága,és tuníngólhatosága miatt vettem nehogy már ne menjen az SLI :F :W :(((

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4464) ricshard444 válasza H.Ezredes (#4461) üzenetére


ricshard444
veterán

Backplate tetszetos,de am ugyanolyan 90%ban,mint a tobbi DCII.Ettol fuggetlenul szerettem ezt a hutest idevele ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4465) Kecuhun válasza kasa85 (#4463) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Úgy látom, hogy nagyon hasonló rendszerünk van. :) Ha gondolod egyszer majd ha Pesten járok felviszem a VGA-mat és kipróbáljuk az SLI-t.

(#4466) H.Ezredes válasza ricshard444 (#4464) üzenetére


H.Ezredes
őstag

680 DCIIT nagyon jó..... 56C-ra megy föl a hőmérséklet BF3 alatt.... És ugye van benne még tartalék. Aki megteheti és az egyik ha nem a legjobb 680-at szeretné akkor 680 DCIIT a legjobb választás neki :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4467) ricshard444 válasza H.Ezredes (#4466) üzenetére


ricshard444
veterán

Ezt alairom, csak slinel necces a helyzet:)

Vannak dolgok...

(#4468) Locutus válasza Lézerparaszt (#4442) üzenetére


Locutus
veterán

Most feldobtam a gta4-et én is kiváncsiságból. Szintén 30-60 fps között fut csak... szerintem ezzel a driverrel és vagy a 6os szériával nincs kibékülve... bár mivel volt kibékülve? Mindig is egy fos volt ami a teljesítményt illeti, de tény, hogy 570-el jobban futott.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4469) H.Ezredes válasza ricshard444 (#4467) üzenetére


H.Ezredes
őstag

SLI -t ezzel a kártyával ne lehet csinálni. Viszont önmagában egykártyás rendszerben verhetetlen szvsz Brutális hűtés brutális teljesítmény és brutális erőtartalék van benne :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4470) Lézerparaszt válasza Locutus (#4468) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Köszi, megnyugodtam akkor hogy valszeg ez a széria betegsége lehet, nem egyedül az én karimé. Hátha később driver formában megoldják. Még annyi kérdésem van, hogy akármilyen játékkal felmegy 60 fok fölé, még WoWban is, pedig az nem egy gyilkos játék. Mikor visszaléptem látom 70 fok. Mondjuk ez a maximum, akárhogy nyúzom nem megy feljebb. Mindenkinél ennyire melegszik?

A játék az nem játék!

(#4471) H.Ezredes válasza Lézerparaszt (#4470) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Konkrétan milyen típusod van húzod-e mennyin megy a ventid? nyitott ház zárt ház?

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4472) Lézerparaszt válasza H.Ezredes (#4471) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ház: [link]
Húzom, de anélkül is ugyanannyira melegszik, nem kicsit kevesebb, nem is több, ugyanaz.
ASUS GTX670-DC2-2GD5 van. A venti 1140-en megy.

A játék az nem játék!

(#4473) H.Ezredes válasza Lézerparaszt (#4472) üzenetére


H.Ezredes
őstag

magasnak tűnik DC2-vel ez a hőmérséklet nekem :S de %-ban mennyin megy a veni ?

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4474) Lézerparaszt válasza H.Ezredes (#4473) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

50 fokon 13%, 60 fokon 32%.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#4475) H.Ezredes válasza Lézerparaszt (#4474) üzenetére


H.Ezredes
őstag

de mikor 70C-os mennyin megy? rakd játék alatt FIX 60%-ra és semmi gondod nem lesz amit teszteltem 680 DC2T FIX 60% és BF3 alatt a MAX 56C volt....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4476) Lézerparaszt válasza H.Ezredes (#4475) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Crysis2 dx11-ben fullon minden, 66 fps lett és 64 fok. Ez viszont az 570-nél 30 fps körül mozgolódott.

A játék az nem játék!

(#4477) ÁdiBá válasza Locutus (#4468) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam is jobban ment a GTA4 a volt GTX580 kártyáimmal.
Igaz, nekem 7970 CF van.
De 30-60 Fps -nél jobban nem megy. Még OC-val sem.
Úgy hogy ezzel nincs mit tenni, amúgy sem egy mai játék. :U

ÁdiBá

(#4478) Erdei88 válasza ÁdiBá (#4477) üzenetére


Erdei88
veterán

Az új ENB plusz ICEnhancer moddal 99%-osan használja a GPU-t a játék, érdemes lenne úgy kipróbálnotok Rengetek dob a látványos is!

(#4479) Erdei88


Erdei88
veterán

MSI GTX 660 Ti HAWK 3-way SLI Pictured, Tested

3Giga memória. Bár ezek az eredmények nekem semmit nem mondanak

Gigabyte GeForce GTX 680 SOC review

Érdekes ez a hűtés :D

[ Szerkesztve ]

(#4480) Locutus válasza Erdei88 (#4478) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem a power target alapból is 99%-on van a játék közben, de érdekes módon csak 70 fok környékéig melegszik fel a kártya. BF3 közben a 79 fokot is eléri (32 fokos szobahőmérséklet mellett, hangtalan hűtéssel). Szóval tuti nem terheli annyira.

Amúgy igazából gondot ez nem jelent, mert ezzel a 30-50fps-el is szép folymatos a GTA4, alá sosem esik be. Foskonzolport lévén a min 60fps se annyira létkérdés. Majd kipróbálom ENB-vel is, bár azzal a múltban elég kevés sikerrel jártam EFLC-n.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4481) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintetek melyik gtx 670-et vegyem msi/gigabyte/asus.....stb ?
Kösz a segitséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4482) N_A_S


N_A_S
veterán

Nagy valószínűséggel ma csatlakozni fogok a topikhoz 2db 680-al. :C

https://tinyurl.com/phnas

(#4483) mcwolf79 válasza NandorHUN (#4481) üzenetére


mcwolf79
veterán

Szerintem ha ref-ben gondolkodsz,akkor mind1.
Dönts a hozzá adott cuccok,és az ár alapján.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#4484) Erdei88 válasza N_A_S (#4482) üzenetére


Erdei88
veterán

Kevés volt a 690? :D

(#4485) warcat válasza NandorHUN (#4481) üzenetére


warcat
veterán

Gigabyte WF3 ( GV-N670OC-​2GD ) , a 3 ventis, ez van nekem, és nagyon jó,
Vagy ASUS GTX670-DC2T-2GD5 PCIE /ez a TOP verzió/, amelyik olcsóbban kapható.

EA: It's in the crate!

(#4486) N_A_S válasza Erdei88 (#4484) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem, 1-1 -ben cserélek, és ezekre van még gari is :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#4487) NandorHUN válasza warcat (#4485) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na igen, én is a 2 közül gondoltam valamelyiket.
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-670-test-review,3217.html
Itt össze van foglalva, az egyetlen probléma, hogy a statisztikák alapján egyértelműen asus, viszont a legvégén a gigabyte-nek ítélik a díjat, ami számomra érthetetlen, mivel az asus kb mindenben verte.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4488) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok! 670 vásárlás elott állok. Kérdésem, hogy márka szempontjából melyiket válasszam?

(#4489) heffe


heffe
csendes tag

Aki nem tette fel az új bios-t a GB 670 OC-ra annak terhelés alatt mennyi a boost clock tuning nélkül? :U

(#4490) mcwolf79 válasza McNamara (#4488) üzenetére


mcwolf79
veterán

Kb. 5 hsz-t kell visszaolvasnod. Ott is ezt kérdezték,és választ is kapott rá az illető.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#4491) tikshow válasza heffe (#4489) üzenetére


tikshow
addikt

1168 vagy 1163.

(#4492) heffe válasza tikshow (#4491) üzenetére


heffe
csendes tag

Ezek szerint ennyire lutri, hogy ki milyen példányt fog ki és az új biosnak ehhez semmi köze. Nálam a TDP 75% fölött még sohasem járt, a hőmérséklet is oké de 1150MHz fölé nem ment még a boost clock. Ahogy olvasgatom a szerencséseknél az 1210MHz sem akadály. :))

(#4493) tikshow válasza heffe (#4492) üzenetére


tikshow
addikt

3DMark11 alatt Afterburner ennyit ír clocknak. :)

(#4494) kasa85 válasza Kecuhun (#4465) üzenetére


kasa85
őstag

Oksa szerintem biztos viszi,csak sokan vész jóskódnak .
Az új biosz okozhat olyan anomáliákat,illetve van olyan esetet,hogy a lapon a biosz bugzása miatt nem ismeri fel a valamelyik sínben a VGA kártyát.
Ha netán meglépted azt a hülyeséget amit én,hogy az új procit támogató bioszt raktad fel szedd le ahogy én privátba linkelem a P67 topik lapjának fórumába írtam le kissé cifrásan,mert az első nekifutást rosszul kezdtem.
2.0 a megfelelő többit ne is próbáld.Ha nem menne az SLI a Asrock P67 Extreme4 B3 lapon ami nekem is van már hatalmas vita lenne azt sz@rrá perelték volna a lapgyártókat súlyos megtévesztés,és anyagi gondokozás miatt.
Mondjuk az USB 3 miatt is szívesen kezdeményeztem volna egy pofont a konkurens cégnél,de kiderült a B3 már javítva jött ami az új procit,és vállogatott USB 3 al rendelkezik.
Érdekesen sokaknál az új procival jött a foglalatok meghibásodásának többszörös aránya ami arra utal,hogy rossz még a biosz,és rá férne egy kis pucolás takarítás.
Azért írtam többször is át a bios romot,hogy teljesen ki takarítsa a Intel Core i3 / i5 / i7 3xxx "Ivy Bridge" (LGA1155) támogató biosz maradványokat.Dos mindent próbáltam,de csak nem ment fel a szandimat támogató 2.xy vagy régebbi biosz.Azt találtam egy progrmot amivel vissza nyertem a régi bioszomat,és nem bugzik 10e pont helyett a régi lett a ramsebesség nézése AIDA programban,és végre a régi értékemet 16e pontot kaptam.Nálam a proci/ram össze dolgozást kavarta meg,bár lehet volt foglalatbeli hibáim is bár egy kártyámmal az első PCI E sínben vagyok,így nem néztem.
Off vége.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4495) kasa85 válasza H.Ezredes (#4469) üzenetére


kasa85
őstag

Lehet legfeljebb az lesz a mester helyet a második foglalatos kártya,és az elsőbe bele préselhet egy ref kártyát,vagy egy kissebb 2helyet foglaló hasonló mint az én giga oc több ventis kialakítású kártyát ami nekem is van.
Kevésbé forró a picsáj@ a böhöm szépségnek,így a három venti egy kártya résznyi rés között kap némi friss levegőt,de azért egy venti profil javasolt ami magasabb fordulaton sem hangos.Sok lap van amin érdemes a PCI E elhelyezkedést meglesni olyat érdemes venni aminél 3 szabad hely van,és utána jön a következő sínpár,mert akkor lesz rés a kártyáknak.
Néha akkorát nevetek mikor látom,hogy a reff is egymás seggé,en van elképzelhetem tuningra milyen,és mekkora venti fordulatú profilt kell majd neki megadni,hogy ne melegedjen szét a Mester kártya sokszor szinte egy szuper vékony Always betét sem férne be a kettő közé,így cinkes a friss levegő fogadása.
KB olyan mintha a lég kondinknak a kifúvó részét betömném szigetelő habbal,vagy a kézi ventilátoromra egy vastag szőnyeget terítenék.Csúnyán esne a hatásfoka amire tervezték.
Az ilyen lapoknál jön jól a vizezés,vagy a Single kártya.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4496) kasa85 válasza Erdei88 (#4478) üzenetére


kasa85
őstag

Van a Grand Theft Auto: The Lost and Damned-hez is?

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4497) Alexa09099 válasza Kecuhun (#4462) üzenetére


Alexa09099
csendes tag

biztos el fogják hinni,hogy te ezért vetted meg...bizonyítani sem tudod semmivel, de próbáld meg.

(#4498) Zorel


Zorel
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy akinek referencia hűtős 670-e van load alatt milyen hőfokokat tapasztal, illetve mennyire találja zajosnak a hűtést?
Nekem most egy MSI 670 OC-m van (GPU:967/1046, Mem:1502) és load alatt 84fokig elmegy a hűtés 62%-on pörög és így már eléggé hangos, morgós hangja van.

Köszi.

(#4499) Locutus válasza Zorel (#4498) üzenetére


Locutus
veterán

670 FTW, referencia 680 hűtéssel is ér?:)

32 fokos szobahő mellett 79 fokra megy fel max BF3 alatt, és ott tartja, 50% körüli ventin.
Hangtalanul.
Mindezt 1215-1228Mhz boosttal.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4500) H.Ezredes válasza Zorel (#4498) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Elég magasnak tűnik a hőmérséklet.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.