Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#492) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis WTF tapasztalatom a Drive-val. A lényeg, hogy lokálban szinkronizálok pár mappát az asztali Drive segítségével. Megnéztem, hogy mi foglalja a helyet. Sok fájlnál látom, hogy itt duplikáltan szerepel, miközben biztos vagyok benne, hogy nem kétszer van meg. Azért zavar a dolog, mert van pár több gigás fájl is, amiket szerintem duplán számol. Nem minden szinkronizált fájlra írja hogy duplikált, viszont csak szinkronizált fájloknál jelentkezik. Amik csak online vannak meg a Drive-on, azoknál nem.

Ami érdekes, hogy online két "különböző" elérési utat mutat a két azonos nevű és méretű fájlhoz.

Lokálisan:

Online:

Ami a legérdekesebb, ha az elsőt törlöm online (hosszabb elérési út) akkor elrakja a Kukába, de a lemezemen nem történik semmi, míg ha a másodikat törlöm, felajánlja, hogy lokálban is letörli, mert változás történt online. Fordítva is igaz, ha lokálban törlöm, a másodikat törli online, az első ottmarad.

Biztos hogy valami szinkronizálási probléma, egyszer már újratelepítettem korábban a Drive-ot, csak nem tudom hogy lehetne javítani, és rávenni, hogy semmit ne kelljen törölnöm sehonnan ahhoz hogy megszűnjenek a duplikációk (kicsit aggódok hogy elveszik valami, de így meg zabálja a drága pénzért vett tárhelyem :o ).

Googleban ( ;] ) találtam egészen konkrétan hasonló gondokat, jött is a bullshit válaszként a supporttól, de ahogy látom a komplett törlés és újraszinkronizálás lett a megoldás.... :(((

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.