Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) GgG91


GgG91
tag

Helló mindenki!!
nekem is gondom támadt az alaplappal sajna több is
1. ha a gép elején dugom be a fülest meg a mikit akkor nem reagál
2.biosban nem lehet állítani ht szorzót, ddr2 ram fraq-t se és időzítést se, de nem csak hogy nem lehet állítani hanem nincs is :W
Remélem valaki tud segíteni ebben a pár dolodban :DDD

(#252) Blaze71 válasza GgG91 (#251) üzenetére


Blaze71
őstag

Az előlapi csatikat a HD audió paneljén lehet beállítani. A memória időzítéseket én sem találtam meg, bár nem sok időm volt keresgetni. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#253) slett27


slett27
addikt

Valaki próbált már X3-as procit ebben a lapban ? X3 8450 nincs a támogatott cpu-k között, viszont a X3 8400 igen. :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#254) Maverick86 válasza susnament (#233) üzenetére


Maverick86
csendes tag

Szia!

Nekem lenne kérdésem, azzal kapcsolatban, hogy ugye még sak HT 2.0 van ebben a lapban, az új AM2+osokban már HT 3.0. Esetleg ha megvan már az új lapod, megtudod neked mondani, hogy mennyi teljesítmény növekedés van az új lappal, mennyivel gyorsabb mint így az M56-S3ban (ha gyorsabb)?

(#255) Maverick86 válasza GgG91 (#251) üzenetére


Maverick86
csendes tag

A Bios bejön, CTRL+F1 és előjön a tweak menüpont ahol mindent megtalálsz.

(#256) Blaze71 válasza Maverick86 (#254) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem vágom annyira ezt a témát, de tudtommal korlátozottan támogatja ez a lap a 3 magos procikat. Egyszerűbben fogalmazva, használható benne, de nem lehet vele teljesen kihasználni, mert a HT frekit vissza kell venni. A mellékelt füzetben is így írják, bár azt most nem kerestem elő.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#257) Blaze71 válasza Maverick86 (#255) üzenetére


Blaze71
őstag

Hú, ez jó infó, nekem sem ártana belenéznem. :) Köszi :R

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#258) Blaze71 válasza Blaze71 (#257) üzenetére


Blaze71
őstag

Megpróbáltam és bejött a rejtett funkció is. Viszont ennek ellenére sem lehet visszavenni húzott proci esetén a memória frekit. Nem baj, megy így is szépen 25%-os túlhajtással. :)

Szerk:

A 4000-es proci 2500 MHz-en, a memória pedíg 1000 MHz-en ketyeg.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#259) susnament válasza Maverick86 (#255) üzenetére


susnament
csendes tag

Szia!

Szerencséd van, épp ilyen lapom volt és kb 2 hétig használtam benne egy 9550-es x4-est.
A jó hír, hogy minden gond nélkül felismerte a legújabb BIOS-szal, csak kicseréltem a régi x2-est és ment minden simán. Én is kiváncsi voltam hogy számít e a HT link sebessége ezért 3dsmaxban csináltam egy teszt rendert. Majd a BIOS-ban a legkisebbre(5x) állítottam a HT sebességét és Auto-ról szintén a legkisebbre, 8 bitesre állítottam a HT link sávszélességét. Semmivel sem lett kevesebb a megismételt teszt. Megnéztem a Forged Alliance játék beépített benchmarkjával is és ott kb 5%-al volt lassabb, de ez lehetett mérési pontatlanság is. Alapfeszültségen 2,5 gigahertzen stabil, 2,6-on néha kékhalál. Feszültségemelést nem próbáltam, 2,6-on nem álltam neki finomhangolni, ezért ezek a tuningértékek inkább tájékoztató jellegüek.
A rossz hír: ugyan a cool and quiet működik, de csak a proci sebességét veszi vissza,a feszültséget változatlanul hagyja. Az új alaplapomban ugyanezzel a procival a feszültség is lejjebb megy.

Remélem tudtam segíteni

(#260) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Már régen nem írtam semmit, de még mindig ez a lapom van.
A chipset hűtésével kapcsolatban lenne egy új tippem.
3 hónapja már , hogy a Zalmant is ledobtam róla.
Visszaraktam a gyárit + egy mobil rak ventilátort (4cm).
Pillanatragasztóval ragasztottuk rá úgy , mintha gyárilag lenne rajta.
Tehát azok is alkalmazhatják, akik adnak a kinézetre.
Eredmény: alapon 45 fokos! Game: 51-52 :Y

pár száz FT és megoldva minden gond.

Ha az ujjam hegyét a bordához nyomom szinte alig langyoska.

Remélem segítettem valakinek.
;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

(#261) Blaze71 válasza Pepe78 (#260) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi!

Kipróbálom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#262) Omni válasza susnament (#259) üzenetére


Omni
aktív tag

azt nem értem minek hűtitek? forrónak forró, de megy úgy is

(#263) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ja szerintem amíg el nem éri a 70-80 fokot addig nem kell parázni, a max 50-60 (nálam eddig az abszolút csúcs 56 fok volt még nyáron tuning mellett) teljesen normális és ha meg leégne egyszer mégis ott a gari.

sweetlou6.wordpress.com

(#264) zalika


zalika
tag

Sziasztok:akarok enis venni egy ilyen alaplapot es az lenne a kerdesem hogy ezt a konfigot elbirjae:athlon 64 x2 5600+;his radeon hd 3870 gddr4;2gb ddr2 800 mhz;;;;vagyis nem foge hamar elromlani vagy nem fogja visszafogni a gep teljesitmenyet?????pls help :))

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#265) Sweet Lou 6 válasza zalika (#264) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem fog elromlani és nem fogja visszafogni ennek a konfignak a teljesítményét, de én a te helyedben rászánnék még 2-3k-t ás vennék egy GA-MA770-DS3-at a későbbi bővíthetőség és fejlettség szempontjából (HT 3.0, PCI-E 2.0).[link]

sweetlou6.wordpress.com

(#266) Blaze71 válasza Omni (#262) üzenetére


Blaze71
őstag

Ebben igazad van, csak kissé zavar az állandó 65 fok. Igaz, hogy nyáron sem volt több és most, hogy sokkal hűvösebb van, 63 foknál nem kevesebb. Lehet, hogy annyiban hagyom, de ha találok egy P-I-es procihűtőt, azért ráteszem. Sajna eddíg a régi cuccaimból csak a P-I-es proci került elő... :Y :))

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#267) Blaze71 válasza zalika (#264) üzenetére


Blaze71
őstag

Nyugodtan vegyél ilyent, de ha ATI kártyát tennél bele, akkor tényleg a GA-MA770-et ajánlom én is. Ebbe a lapba nVidia kártya dukál. :DD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#268) viizo


viizo
tag

Sziasztok

Valakinek vmi egyéb tippje a SATA-s dvd írókra? Hiába állítom AHCI módba, nálam úgyanúgy pusztulat az egész - Vista telepítésnél ugyanúgy el sem indul, befagy, stb, kezd nagyon elegem lenni ebből az alaplapból.

Az AHCI-n kívül állított vki vmit? Betöltöm hogy system defaults, csupán IDE-ről állítom át a módot AHCI-re és semmi változás...

Ugyanaz a tünet Pio 216-os és Nec 7200-es íróval.. rettentően bosszantó, mert először azt hittem a drive-val van baj, a meghajtók garanciájával szórakoztam visszavíve őlet (naná hogy jók voltak), ráadásul csak ezért vettem egy új másik új meghajtót is..

Ha van tippetek, örömmel fogadom, köszi!

(#269) joe-ker válasza viizo (#268) üzenetére


joe-ker
senior tag

Szia!
IDE dvd író a nyerő.Probléma nélkül felmegy.

(#270) zalika válasza Blaze71 (#267) üzenetére


zalika
tag

Na es mi tortenik hogyha atis kartya kerul bele?talan nem fog ojan hatekonyan mukodni a videokari???

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#271) kali válasza zalika (#270) üzenetére


kali
legenda

és az vajon miért ne működne úgy, ahogyan kell?
más kérdés, hogy milyen működik a lapban (ati és nvidia egyaránt), és más téma, hogy milyen dukál bele (azonos platfom) - ahogyan azt írták is...

(#272) MEKK


MEKK
aktív tag

Hi.

Nagyon egyszerű kérdésem lenne ezzel a lappal kapcsolatba.
Elindítás után van világító led rajta???
Mert az a problémám hogy bekapcsolás után felpörögnek a ventik de se kép se hang. Memót cseréltem vga-t cseréltem most már nagyon a lapra gyanakszom.

(#273) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#272) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nincs rajta világító led.

sweetlou6.wordpress.com

(#274) MEKK válasza Sweet Lou 6 (#273) üzenetére


MEKK
aktív tag

ezen a lapon hogy kell CMOS cleart elkövetni?

(#275) GgG91 válasza MEKK (#274) üzenetére


GgG91
tag

Használati útmutató :O
Amúgy, ha valamiért nem verné ki a szemedet akk. kapd ki az elemet az alaplapból 1 percre,ha nem látod az elemet akk. 2 slot-ot foglal el a vkarid, és ezért el kell távolítanod(mint nekem).

(#276) Gomez1984 válasza GgG91 (#275) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Hy

Egy kis segítség kellene.

Most rendeltem egy ilyen lapot. A kérdésem pedig az hogy ugye viszi a 6000+ -os X2-est?
Mert a procitámogatási listában szerepel, de azért megkérdem....

(#277) Sweet Lou 6 válasza Gomez1984 (#276) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ne aggódj, vinni fogja :K

sweetlou6.wordpress.com

(#278) Blaze71 válasza zalika (#270) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Nem hiszem, hogy nagy baj lenne belőle, csak valahogy szimpatikusabb nekem az nVidia chip - nForce kártya, AMD chip - ATI kártya párosítás. Ennek ellenére nekem az egyik gépem AMD chip - nForce kártya párosításban van és semmi probléma nincs.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#279) Blaze71 válasza viizo (#268) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Nekem a következő történt:

IDE íróval XP és Vista is tökéletesen műxik, SATA iróval csak az XP megy, amíg nem teszem át a Bios-ban a SATA kezelést AHCI módba. Ha átteszem, akkor egy új telepítés után semmi probléma nincs a SATA DVD íróval sem, gyönyörűen műxik Vista alatt is. Szóval ennyi az egész, de eleve úgy kell kezdeni, hogy Bios állítás, majd új telepítés. Elvileg meg lehet csinálni a már feltelepített rendszernél is, de ez kissé bonyolultabb. Ha van rá lehetőség, hogy gond nélkül újratelepítsd, akkor ezt ajánlom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#280) Blaze71 válasza GgG91 (#275) üzenetére


Blaze71
őstag

A legbiztosabb hot-reset az elemet ki megoldás. Előnye, hogy minden lapnál műxik, csak előtte ki kell húzni a konnektorból. :DD Mert ugye van, aki áram alatt szereli, aztán nem tudja, hogy miért füstől. :))

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#281) Blaze71 válasza Gomez1984 (#276) üzenetére


Blaze71
őstag

Naná, hogy viszi. Azért egy beszámolót kérnék, ha már összerktad, hogy milyen értékeket produkál Everest alatt. Tervben van egy Gigabyte GA-M57SLI lap X2 6000+ procival, ezért kimondottan érdekel a dolog.

Köszi előre is.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#282) GgG91


GgG91
tag

Hello! Nekem az lenne a gondom hogy a hdd led nem mükszik és ez nagyon idegesít...
Eddig azt hittem hogy a led a sz*r a házamon, de kipróbáltam másikkal és azzal se volt jó.
És szeretném segítségeteket kérni,hogy mi lehet a baj és a megoldás?! :W

[ Szerkesztve ]

(#283) Blaze71 válasza GgG91 (#282) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Véletlenül nem fordítva van a +/- rádugva?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#284) GgG91


GgG91
tag

a hdd jelzésnek fölül kell lennie mert nekem úgy van

(#285) Blaze71 válasza GgG91 (#284) üzenetére


Blaze71
őstag

Fordítsd meg. Egy próbát megér. Baja nem lesz tőle, mert a LED egy dióda. Egyik irányba átengedi a feszt, tehát világít, a másik irányba pedíg szigetel. Az alaplapon egyébként van +/- jelzés és a csatin is. Annak kell egyeznie.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#286) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

F4G biosról valakinek valami tapasztalat?
Ha még nem próbálta ki senki akkor este felteszem

sweetlou6.wordpress.com

(#287) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Na nem vártam estig, hanem ráflasheltem. Eddig annyit vettem észre, hogy az alapfeszes tuning mintha javult volna, mer a procim alapfeszen eddig 2,7 ghz-ig bírta kb. (felette már el sem indult), most meg 2,8 ghzen simán megy (videókonvertálással stabilan). És everestben mintha jobb lenne a memkezelés de nem biztos.Tovább próbálgatni nincs időm most de nekem már megérte a frissítés.
Ja még annyi változott, hogy a biosban az 1. helyre került a M.I.T.

sweetlou6.wordpress.com

(#288) GgG91


GgG91
tag

Szerintem jobb az új érdemes fölrakni mindenkinek.
Ami egyből látszik hogy a bios menü át van rendezve. :R

(#289) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#287) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha esetleg le lehet szedni egy WinFlash verziót, akkor linkeld már be, hogy honnan, mert csak a Dos-os verziót találtam meg. Floppy meg nincs a gépben.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#290) GgG91


GgG91
tag

gigabyte oldaláról szedtem le, de nekem nem ment ezért @flash

(#291) Blaze71 válasza GgG91 (#290) üzenetére


Blaze71
őstag

Egy biztos, én nem fogok Biost frissíteni floppyról. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#292) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#291) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbáld meg ezzel win alól frissíteni: [link]
ehhez a bios fájlt kell letöltened

sweetlou6.wordpress.com

(#293) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#292) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi, kipróbálom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#294) Blaze71 válasza Blaze71 (#293) üzenetére


Blaze71
őstag

Sikeresen túl vagyok rajta és működött. Köszönöm a segítséget. :R

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#295) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen lapot ezekkel a cuccokkal:
AMD Atholon Dual-Core X2 4400+
2GB Kingmax ram
400 Watt Chieftec táp
és ami már megvolt:
Bliss Gainward NVIDIA 7600GS chipsettel 512mb

Szerintetek jó párosítás?

A gép a legjobb játékokban sem akadozik gyors mint atom!

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#296) Sweet Lou 6 válasza Killing (#295) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A táppal nem lesz gond, ha a ramot nem akarod húzni akkor azzal se. Ehhez a vga-hoz ez a cpu teljesen megfelel, de ha kevés lenne majd később a gép, ajánlott a cpu-vga cseréje egyszerre (pl ha majd egy HD3870et vagy HD4850et veszel akkor erősebb cpu kell vagy majd fölhúzod a mostanit)

sweetlou6.wordpress.com

(#297) Killing válasza Sweet Lou 6 (#296) üzenetére


Killing
addikt

Szerinted milyen VGA-t (NVIDIA) és Processzort vegyek (AMD)?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#298) pimbi válasza Killing (#297) üzenetére


pimbi
csendes tag

Most az ati 3870 és 4850 éri meg legjobban az árát, szerintem nvidiát most ne vegyél, nem éri meg, prockót meg gondolom minél nagyobbat. :))

(#299) Sweet Lou 6 válasza Killing (#297) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Attól függ mennyi pénzed van rá, szívesebben ajánlanék ATit de ha ragaszkodsz nvhez akkor kb. ezek: [9800gt] [9600gt] [9600gso] esetleg még [9500gt]
így újonnan ezek lennének de használtan is sok jó vga van (pl 88gt)
Proci meg attól függ hogy milyen vgat veszel pl 9500gt-hez elég a 4400+-od is, de egy 8800gt/9800gt-hez ha gyorsabb cput veszel nem fogja vissza a videókártyát a proci.
Az optimális valahogy így lenne:
9500gt - 4400+
9600gso - 4400+
9600gt - 5000+ vagy 4400+@2,6 Ghz
9800gt - 6000+ vagy 4400+@3 Ghz
A tuning azért jó mert akkor csak hűtőre kell költened max :)

sweetlou6.wordpress.com

(#300) Killing válasza Sweet Lou 6 (#299) üzenetére


Killing
addikt

De nem árt neki hosszútávon a tuning? :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.