Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#599) üzenetére


szaszapi
őstag

Sweet Lou!Látom 4*1 gb memód van,most tervezek 2*2gb geil ultrát venni 1066 cl5ös memókat.Remélem jobb lesz vele egy kicsit a helyzet :)

(#602) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#601) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azok jó tuningosak ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#603) atom360


atom360
tag

sziasztok.elegem van.ha valakit érdekell egy jó ajánlat szabaditsatok meg tőle légyszi;ga-m56s-s3 lap amd x2 5000+proci 2 gb ram 80-as vinyó,400 táp iró-olvasó,raidmax sagitta ház csak 30k-ért.nem birok belé hangot lehelni és nem akarok már ezzel a konfiggal foglalkozni.minden más hibátlan.köszi.06307379281.

[ Szerkesztve ]

(#604) atom360


atom360
tag

ok.el is ment a cucc. :)) :O

(#605) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#602) üzenetére


szaszapi
őstag

Na megvannak,ma be is izzítom őket. :)

(#606) szaszapi


szaszapi
őstag

Nem lett jobb a helyzet,csak hogy több memóriám van mint volt :)
220ig tudom emelni a fölött meghal.Így 10% 5200-as a proci.Sweet Lou! Chipsetnek mennyit lehet adni?

(#607) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#606) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát 0,050 felett csak akkor adnék a chipsetnek, ha nem a gyári hűtés lenne rajta mert elég forrófejű már alapfeszen is (ezen a lapon egy chipen van az északi és a déli híd, a hőmérsékletét úgy írja ki az everest, hogy MCP). Azért mondom ezt, mert nekem alapon olyan 60fok körül mozog... Viszont ha nem melegszik túlságosan adhatsz neki. Bár nem tudom mennyit ér :F Én eddig 0,025-öt és 0,05-öt adtam neki tuningnál, de nem vettem észre semmilyen különbséget
Egyébként a HT-t visszavetted?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#608) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#607) üzenetére


szaszapi
őstag

Hűtés miatt nem aggódok.Asus Silent Night elég jó hőfokon tartja a procit.HT szorzót nem bántottam.Mennyire kellene visszavenni?Egyéb más amit állítani kéne?

(#609) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#608) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A HT szorzót 4x-esre vedd vissza, a hűtést a chipsetre értettem, az szeret felmelegedni nem ritkán 60 fok fölé is nálam
Chipsetnek adhatsz feszt, de mondom max 0,05-0,1V-ot, procinak is mehet akkor ha Silent Night van rajta, és a ramjaid is bírják a feszt, elmehetsz velük 2,3-2,4V-ig
Ja és a ramjaid időzítéseit pontosan állítsd be, mert nekem arra is érzékeny volt a lap

sweetlou6.wordpress.com

(#610) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#609) üzenetére


szaszapi
őstag

hát lehet túlmelegszik a híd alapba tuning nélkül 55 fok, mennyinél adja meg magátí?
memóim 4 giga geil ultra 1066 de ugye 800on mennek 5-5-5-15-ön.Memónak csak 2,1et adtam de 2,2-2,4-et lehet

(#611) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#610) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

55 foktól nem kell megijedni, csak akkor van gáz, ha már 80-90 fokos
memóid mennek 2,1 volton 1066-on 5-5-5-15-ös időzítéssel, így ha tuningolsz nem kell nekik nagyobb feszt adni valószínűleg. Persze olyan 2,3-ig simán elmehetsz

sweetlou6.wordpress.com

(#612) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#611) üzenetére


szaszapi
őstag

jah,de 800on mennek,ugye az alaplapunk ennyit bír.fsbét ha 230ra emelem ht szorzó 4 szeres akkor is ujraindul a gép.Úgy látszik ennyit bír a procim,ez egy ilyen darab.

(#613) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#612) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Procinak mennyi feszt adsz? Hosszútávú használatra 1,45V - 1,5V-ig elmehetsz a hűtőddel.

sweetlou6.wordpress.com

(#614) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#613) üzenetére


szaszapi
őstag

1,45-öt?Tutira?Meglesem.

(#615) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv!

Van egy ilyen lapom nekem is. [link]

(#616) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#613) üzenetére


szaszapi
őstag

huh.64bites win 7et felhúztam,ugye a 4 giga ram miatt.6000-ről visszaesett amemoria olvasásom 4800ra meg minden más.Ez mitől lehet?

(#617) bacsis válasza szaszapi (#616) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem tudom... De még a 6000-es eredmény is nagyon kevésnek tűnik. Pontosan milyen ramjaid vannak és hány modul?

(#618) szaszapi válasza bacsis (#617) üzenetére


szaszapi
őstag

eddig 2*1 gb geil ultram volt 800as cl4-es,ezeket eladtam és most 2*2 gb geil ultra 1066 cl5-ösöm van.Ma raktam fel és láttam hogy kevesebbek ezek az értékek.De végül is ez normális 64 bites oprendszer esetén nem?

(#619) bacsis válasza szaszapi (#618) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a késleltetésed valamivel gyengébb lett, ezért hozhat kevesebbet a memóriád a konyhára...
Amúgy ne foglalkozz vele különösebben, játék alatt garantáltan nem fogsz semmit észre venni ;)

(#620) szaszapi válasza bacsis (#619) üzenetére


szaszapi
őstag

Játék alatt lehet hogy nem de eléggé érezhető hogy a programok megnyitása jóval lassabb.

(#621) Cedrus


Cedrus
csendes tag

Kedves tulajok:

Ebbe az általunk használt alaplapba belemegy bármelyik a következő procik közül?
-AM2+ 920/940 Black Edition
-AM3 720 Black Edition

(#622) Sweet Lou 6 válasza Cedrus (#621) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajnos nem :(
CPU Support
N/A=Not Support

sweetlou6.wordpress.com

(#623) szaszapi


szaszapi
őstag

64 bites rendszernél miért lassabb a memória olvasás írás másolás értéke mint 32 bites rendszer alatt?

(#624) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Windows 7-hez melyik nForce drivert használjátok?

sweetlou6.wordpress.com

(#625) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#624) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem Ati kártyám van.És a vista 64-bites driver nem jó hozzá.Feltelepül de nem lehet megnyitni a catalystet.De amúgy műxik rendesen,tv kimenet is de egy kis képszéthúzás jó lenne,de így nem megoldható.

(#626) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#625) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Elvileg van már hozzá win7-es driver is: [link]
Ezzel próbáld meg, hátha műxik

sweetlou6.wordpress.com

(#627) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#626) üzenetére


szaszapi
őstag

Áhh,próbáltam,ugyanaz a jelenség mint a vistás driver.Catalyst feltelepül csak nem indul el.Majd megoldják,várok még :)

(#628) kovasz válasza szaszapi (#627) üzenetére


kovasz
senior tag

van egy ilyen deszka phenommal, 1.5g rammal. ujabban azt csinálja, hogy egy idő után memória olvasási hibákra panaszkodik a win és kilövöldözik a process-eket, svchost, stb. ha nyomok egy restart-ot akkor kb egy napig nem jön elő újra. memtest volt, kb két napig ment, hiba az nincs. cpu stress test is, attól se halt meg a win.

viruskereses volt, kaspersky +bitdefender online scanner +egy csomo trojai/mailware kereső. az utóbbi két hétben nem talaltak semmit. a hiba viszont rendszeresen előjön.

mi okozhatja??

(#629) Sweet Lou 6 válasza kovasz (#628) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbálj meg egy win újratelepítést. Ha utána is csinálja, csak akkor van gebasz.

sweetlou6.wordpress.com

(#630) kovasz válasza Sweet Lou 6 (#629) üzenetére


kovasz
senior tag

viszont 3x500M-es modulbol van a memoria és van amikor nem hajlandó elindulni se a gép csak ha átrendezem a modulokat. lehet, hogy valami kontakt hiba van az egyik fogalaltban? alapon van minden semmi sincs húzva.

(#631) Blaze71 válasza kovasz (#630) üzenetére


Blaze71
őstag

Egyforma a 3 memória? Gyártmyány, típus, időzítés, stb....

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#632) kovasz válasza Blaze71 (#631) üzenetére


kovasz
senior tag

tök egyforma.

(#633) Blaze71 válasza kovasz (#632) üzenetére


Blaze71
őstag

Én a helyedben megnézném, hogy 2 modul esetén is csinálja-e? Ha igen, akkor meg párosítanám és ha bármelyik párosításban előjön a hiba, akkor lehet, hogy lap.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#634) kovasz válasza Blaze71 (#633) üzenetére


kovasz
senior tag

mindehogy csinálja. egy modullal is. már adtam neki +feszt, lejebb vettem a ram-ot mégis.

(#635) Sweet Lou 6 válasza kovasz (#634) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Milyen ramok pontosan? Ja és próbáld meg visszaosztani a HT-t, hátha....

sweetlou6.wordpress.com

(#636) Blaze71 válasza kovasz (#634) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem akkor szar a lap. Nem Te lennél az első, aki gariztatni viszi.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#637) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#636) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hátha én most gariztatnám, tuti valami újabb lapot kérnék helyette, hasonló árban ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#638) kovasz válasza Sweet Lou 6 (#635) üzenetére


kovasz
senior tag

buffalo 800mhz-es.

közben azt talatam a guglival, hogy vga vezerlo hiba okozhatja. frissitettem és azota ugy nez ki jo.

(#639) Sweet Lou 6 válasza kovasz (#638) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Tényleg, a bios verziószámát nem is kérdeztem. De ha megoldódott, akkor spongyát rá. :)

sweetlou6.wordpress.com

(#640) Blaze71 válasza kovasz (#638) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, akkor itt bebuktuk a tanácsadást. :D

Sweet Lou 6: Na, igen. Egy GA-MA770T-UD3 :Y

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#641) kovasz válasza Sweet Lou 6 (#639) üzenetére


kovasz
senior tag

hát még nem tudom nem telt még elég idő el. de gyanús egyébként, hogy kb egy hónapja csinálja amikor drivereket cseréltem, most van új gf driver felraktam azt, majd kiderül..

a bios az uolsó előtti egyébként.

(#642) Blaze71 válasza kovasz (#641) üzenetére


Blaze71
őstag

A GeForce drivereket már egy ideje nem frissítem, mert csak a baj van velük. Az meg egyenesen bosszantó, hogy Vista alá nem bírtak összehozni egy épkézláb nForce driver csomagot, mert amit eddig letöltöttem, azzal azonnal megfagyott, ha feltettem az SMbus drivert is. Szóval nagy a baj a driverekkel, az már biztos.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#643) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Az egyik gépemmel, aminek a részletes leírását megtaláljátok a profilomban, a következő gondja van:

Alaplap: Gigabyte GA-M56S-S3

Jelenség: Minden rendben van vele, csak ha a nejem játszana rajta a sims 2, illetve Sims 3 játékokkal, akkor az elsőnél azt írja ki, hogy az alkalmazás hibát észlelt, ezért leállt, a másodiknál pedig hol egyszerűen kilép, hol pedig megfagy. Ez a fagyás olyan, hogy nincs egér és billentyű sem, de belépve marad a játékba, csak a HDD LED nem villog tovább. Kilépni csak a megszokott formákban lehet, tehát főkapcsoló le, vagy bekapcs gomb 6 mp, vagy reset. Ami még érdekes, hogy amikor fel lett telepítve a Sims 3, akkor egy része nem települt fel. A másik gépen minden oké, ugyan azok a játékok is mennek rendesen, semmi fagyás, vagy kilépés.

Valakinek ötlete? Lehet, hogy hülye meglátás, de elképzelhető, hogy az alaplap megadta magát? Vagy csak egyszerűen az nForce chip nem hajlandó ezekkel a játékokkal megfelelően kommunikálni? Már verem a fejem a falba, mert az XP ezerszer lett rá újrahúzva, Vista alatt meg eleve azonnal kilép a Sims 3.

Másik gond ugyan ezzel a géppel, hogy néha előfordul, hogy ha bekapcsolás után elindítom az intézőt és rá akarok lesni a HDD-k tartalmára, akkor kékhalállal újraindul. Az újraindulás után viszont már semmi gond. Most 2 db 250-es és 1 db 320-as Samsung Hdd van benne és egy NEC SATA DVD író.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#644) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#643) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Szerintem először engedj rá a hdd-kre egy HDSentinelt ha ott minden rendben akkor tényleg chipset gond lehet. Nem tudom melyik drivert használod xp alá, nekem ezzel mikor xp-t használtam nem volt gond. Próbáld meg, aztán ha ezzel is ugyanezt csinálja, elgondolkodhatunk komolyabban...

Szerk.: DarPet kolléga javaslatát is érdemes kipróbálni :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#645) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#644) üzenetére


Blaze71
őstag

Nos, a HDSentinel lesi a winyókat, ez nálam alap. Mind 100%-os, meg a két 250-es F1-es októberi, mentek vagy 80 napot úgy, hogy az egyik csont üres, csak nincs kedvem kiszedni a gépből. :D A driver az, ami a CD-n volt és előtte nem volt vele ilyen gond. Mióta a Sism 3 felkerült a gépre, azóta szívok. A GA-MA770-es lappal szerelt gépen van egy csomó egyedi tartalom, amit viszont a GA-M56 lappal szerelt gép meg sem jelenít. Eleve a telepítőpanel sem elérhető rajta, pedig ugyan arról a lemezről lett telepítve. Olyan, mintha a GA-M56 laphoz nem engedné feltelepíteni teljesen. Más programmal nincs gond, mehet akár napokig is, nem melegszik, nem fagy meg. Már a tuningot is levettem róla. Most mondjuk a nejem kezdett egy játékot teljesen elölről és megy minden rendesen. Kezdem azt gondolni, hogy maga a játék van tele hibával és ez csinálja a fesztivált. A játék fórumjában hiába érdeklődök, mert a többség laptopon akar vele játszani és sír, hogy miért nem megy rendesen... :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#646) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#645) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azért szerintem tedd fel azt az nForce drivert amit belinkeltem, az a legutóbbi, hátha javít pár hibát. (persze előtte a régebbit uninstalláld)

sweetlou6.wordpress.com

(#647) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#646) üzenetére


Blaze71
őstag

Oké, megpróbálom. Majd azért megnézem előtte, hogy mi van fent, de most, hogy tegnap új játékot kezdett a nejem, semmi gondja a gépnek. Lehet, hogy tényleg szar a játék és ez szivatott hetek óta. :W

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#648) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.

Öcsémnek is egy ilyen lapja van.

GIGABYTE GA-M56S-S3

Sajnos volna vele egy kis gond. Amióta megvan (kb 1-1,5 év) azóta egyszerűen lehetetlen rajta játszani,mert akkor vagy újraindúl,vagy lefagy az egész gép :S

A proci-t egy AMD X2 4200+ 65nm (már azt is megtettük,hogy kicseréltettük egy tök ugyan ilyenre,de nem hozott javulást :S)

Az everest szerint az alaplap 40-45 fok (terhelés alatt)
Az alaplapi chip 65-70 fok (mostmár csak max 52fok,egy kis ventit raktunk a bordára,de ez sem segített,ugyanúgy kidől a játékoktól :S)

A proci a legszebb,az megy fel 60-70 fok-ra ha játszik az ember :S

Már nem tom mi lehet a probléma :S. A biost is alapra álítottuk,de az sem hozott javulást

Ja igen,azt hozzátenném,hogy csak játékok alatt csinálja.

Valaki esetleg meg tudna valami tanácsal szánni ?

[ Szerkesztve ]

(#649) Sweet Lou 6 válasza pistabyte (#648) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Töltsd le ezt a progit, futtasd és menj a startra. Ez egy cpu-terhelő alkalmazás, ha ennél is lefagy vagy újraindul akkor majndem biztos, hogy a cpu melegszik túl.
Ha ennél minden rendben 5 perc futás után is, akkor érdemes a videókártyát kipróbálni más gépben, hogy hibátlan-e.
Csak ha ezek rendben vannak, azután gyanakodnék az alaplapra.
Esetleg megnézheted az alaplap kondenzátorait, nem púposak-e vagy nincs-e valami bajuk, akkor szokott még mindenféle furcsaságokat csinálni.

sweetlou6.wordpress.com

(#650) pistabyte


pistabyte
tag

Lefutattam a tesztet,az Orthos progival,és olyan 4:38 mp-nél a gép fogta magát és kikapcsolt :S.

Akkor ezek szerint a proci el van cseszve?

De csak játékok alatt csinálja a durcát,a win alatt nem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.