Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ricszol válasza Sweet Lou 6 (#700) üzenetére


ricszol
csendes tag

köszi.remélem öszzejön

(#702) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Lehet örülni :C A frissült cpusupport-ban 945-ig támogatja az am3-as procikat a lapunk. Azért egy 2 éves laptól nem rossz :)

sweetlou6.wordpress.com

(#703) szaszapi


szaszapi
őstag

lesz ez még tovább is az az érzésem :)

(#704) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt írtam, hogy a jó kis tuningos lapommal valami baj lehet, mert egy MHz EC emelésre is meghal még a Post előtt, pontosabban el sem indul. Se kép, se pittyenés, se semmi. Csak az elem kivétel oldja meg a dolgot, de tuningolni továbbra sem tudok, pedíg ment ebben a lapban a 4000+ 3040 MHz-et is. Hamarosan megválok a laptól, mert szerencsémre a boltban, ahol vettem, beígérték a cserét. Nem biztos, hogy a tuning miatti hibával lesz gariztatva, de azt mondták, hogy megoldják a garis cserét. ;] Kár érte, mert szerettem. :O Az utód már megvan egy AsRock M3A785GXH/128 alaplap és Athlon-II 620 DENEB proci. Aktívált L3-mal stabilan szaladgál 3,5 GHz-en. ;]

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#705) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#704) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mázlista :D :C

sweetlou6.wordpress.com

(#706) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#705) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez nem mázli. Jóban kell lenni a boltossal. ;] Rendesek. Mondjuk meg is lepődtem, amikor mondták, hogy ha nincs is olyan baja, amivel legariztatnák, akkor majd csinálnak... Megköszöntem és mondtam nekik, hogy ilyen esetben az sem baj, ha két hétnél többet kell várni a cserére. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#707) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
A BIOS-ban hogy kell engedélyezni a hardveres virtualizációt? Windows 7-hez kellene, de sehol nem találom ezt a menüpontot.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#708) Sweet Lou 6 válasza Killing (#707) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

F6C-ben az Advanced Bios Featuresben van Virtualization néven.

sweetlou6.wordpress.com

(#709) Killing


Killing
addikt

Ez a lap támogatja a 125W-os Phenom II X4 945 procit?
A gyártó oldalán 95W-os fogyasztás van megadva, de csináltak ebből egy 95W-ost is a 125W-os után, csak nem látták el energiatakarékos utótaggal.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#710) Sweet Lou 6 válasza Killing (#709) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem nem, mert a legtöbb 125W TDP-s procit nem támogatja 1-2 kivétellel. Bár próba, cseresznye.

sweetlou6.wordpress.com

(#711) Killing válasza Sweet Lou 6 (#710) üzenetére


Killing
addikt

Ez olyan próba cseresznye hogy vagy 95W-os procit, vagy 125W-osat fogsz ki. Hogy lehet megtudni mikor még a dobozban van? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#712) Gerisz válasza Killing (#711) üzenetére


Gerisz
addikt

HDX945WFGIBOX 95 watt TDP
HDX945FBGIBOX 125 watt TDP

(#713) Killing válasza Killing (#711) üzenetére


Killing
addikt

Most nézem, a 140W-os Phenom X4 9950-et is viszi. De még mindig nem merek kockáztatni.
Gerisz: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#715) Sweet Lou 6 válasza Killing (#713) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egyébként ha nem bírná a fogyasztását a lap, akkor ha egy kicsit alulfeszeled, biztos, hogy menni fog benne hibátlanul (hiszen a 95W TDP-s tesóját támogatja).

sweetlou6.wordpress.com

(#716) Blaze71 válasza Killing (#713) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha mást nem, akkor vegyél bele Athlon-II 620-at. Támogatott procik listájában is benne van, meg 95 W a TPD. Ráadásul olcsóbb is. Ha meg nem kódolsz, konvertálsz vele, akkor nem fog hiányozni az L3 sem.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#717) Xor8


Xor8
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban hogy van a gépemben egy 2gb-ás meg egy 1 gb-os ram és szeretném dual channel-be beállítani, de akárhogyan probálom marad a channel: single.
Amugy az alaplapom Gigabyte GA-M56S-S3.
Ja és ha már itt vagyok azt is megkérdezném valakitől, hogy hogyan kell bios-t frissiteni?
Vagy hogy egyáltalán érdemes e? Mivel lesz jobb gépem ha megcsinálom a bios frissitést? Most a F1es bios van fenn.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#718) Sweet Lou 6 válasza Xor8 (#717) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szia!
A Dual Channel sajnos nem fog menni, mert ahhoz két ugyanakkora (és lehetőleg ugyanolyan) RAM kell.
Biost frissíteni Windows alól a legegyszerűbb a Gigabyte saját programjával, de ha nem muszáj, nem ajánlom. Az újabb bios rendszerint újabb processzorok támogatását tartalmazza és hibajavításokat (ha persze volt az előzőben hiba). Itt látod a bios kiadások változásait.

sweetlou6.wordpress.com

(#719) Blaze71 válasza Xor8 (#717) üzenetére


Blaze71
őstag

Sweet Lou kolega leírta a lényeget. Annyival egészíteném ki, hogy van a Giga oldalán egy segédprogi, @BIOS néven találod meg. Ha ezt feltelepíted és letöltöd a friss BIOS file-t, akkor ennek a segítségével Win alól egyszerűen meg tudod csinálni a BIOS frissítést. Már nem emlékszem rá pontosan, de nekem úgy rémlik, hogy volt olyan BIOS verzió, ami több menüpontot hozott elő és ezek az újabbakban is megmaradtak már. Ha tuningolni is akarsz, akkor érdemes frissíteni, ha viszont nem és jól működik minden, akkor hagyd a francba. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#720) simi01


simi01
csendes tag

Sziasztok!

proci cserét szeretnék mos x2 4400+ om van am3 athlon 2 250 est akarok bele rakni kicsit tartók tőle hogy felismeri bár a cpu support hozza a listában de azért mégiscsak am2 re lett kitalálva ez a lap valakinek van valami tapasztalata am3 cpu-kal ebben a lapban??
válaszokat előre is köszi.

(#721) Sweet Lou 6 válasza simi01 (#720) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Menni fog benne ne aggódj, csak F5-ös legyen a Biosod! A tapasztalatszerzést Tőled várjuk, eddig sajna nem nagyon jelentkeztek :N

sweetlou6.wordpress.com

(#722) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#721) üzenetére


Blaze71
őstag

Én belepróbáltam volna a 620-ast, csak míre meglett a proci, megdöglött a lap... :U

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#723) simi01


simi01
csendes tag

most f6c van fenn a legujabb arra irta am3 támogatást kicsit tartok tőle f6c is viszi akkor nem??? :) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#724) simi01


simi01
csendes tag

még van 1 lehetőségem csak az 6000+ x2 de ez csere lenne nem tudom melyik a jobb árban ugyanannyira jönnék ki viszont a 6000+ elvileg új .....nem tudom..
mivel tudom tesztelni a procit???

(#725) Killing válasza simi01 (#723) üzenetére


Killing
addikt

Az újabb BIOS-okkal jóhogy visszamenőleg is támogatja a procikat. :U
Hogy nézne már ki ha a 4400+-om nem menne benne, egy Phenom II meg igen? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#726) Blaze71 válasza simi01 (#724) üzenetére


Blaze71
őstag

A 6000+-t hanyagolnám, a 250-es sokkal jobb választás. Hacsak nem fűteni akarsz vele... ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#727) szaszapi


szaszapi
őstag

Szevasztok!Van egy kis cumi a lappal.Vettem egy hd5770 vapor-x vga-t.Másnál is előfordult a hiba ami a következő:Gép bekapcs de a monitor fekete vagy 15-20 msp-ig,csak ezután kapcsol be.Illetve nálam még heaven bencmark dx11re állítva program nem válaszol hibával kifagy.El sem indul.Játékok egyébként mennek faszán.Állítólag a hibát már jelezték gigának,úgyhogy remélhetőleg kidobnak egy újabb biost az orvoslásra.Remélem még tudják bővíteni a cpu supportot is :)

(#728) Killing válasza szaszapi (#727) üzenetére


Killing
addikt

Nekem egy Asus HD 5770-em van, és kicsit később kapcsol be, de nem 15-20 mp hanem 5-6 mp késleltetés van, ez meg nem nagy cucc. :)
A CPU supportról annyit hogy ez a deszka ne nagyon szereti a 125W-os procikat, ennél nagyobb TDP-seket nem, de 125W-osak közül 1-2-t támogat. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#729) szaszapi válasza Killing (#728) üzenetére


szaszapi
őstag

nem is baj hogy késöbb kapcsol be,nem érdekel de dx11be nem megy a benchmark.Havernak ugyanez a karija más alaplapba neki tökéletesen működik.AZ ő kártyáját belerakva az enyémbe ugyanezt produkálta kifagy a benchmark mielőtt elindulna

(#730) Killing válasza szaszapi (#729) üzenetére


Killing
addikt

A DX11-es API-t felraktad? Próbáld meg frissíteni.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#731) szaszapi válasza Killing (#730) üzenetére


szaszapi
őstag

ati 9.12es catalyst fennt van meg hotfix is,eztz leszedtem 9.11-es sem jó

(#732) Killing válasza szaszapi (#731) üzenetére


Killing
addikt

A hotfix az önálló driver! A kettő együtt csinálhat ott valamit.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#733) szaszapi válasza Killing (#732) üzenetére


szaszapi
őstag

nem
mivel mondom most a 9,11-es van csak fennt,a hotfixet is csak utólag raktam fel mert azt hittem ez lesz a gond,közben kiderült mivan,másnál is ugyanez a hiba áll fenn

itt-e!:

kajak ugyanezt csinálta az enyém,meg külföldi fórumokon is olvastam.Sajna várni kell hátha dobnak ki valami okosságot rá.

(#734) simi01


simi01
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült eldnom a 4400+ beraktam az atlon II 250 est 3Ghz 2X1 mega,kb 15 .ujradítás után indilt el addig csak csipogó hang végül is kiirta hogy AMD data sucess...majd restart utánna felállt a rendszer stabian nem fagy ilyesmi bár 1 órát nyaggatttam utánna jött a régi probléma ddr2 800 as ramjaim vnnak PQI nem mennek dualba 800MHZ-n csak 667 en erre már megvolt a technika bios reset egyik ram ki visszarak 667 re majd másik ram vissaz és megy is dual c be na edig ez igy volt a 4400+ nál most azt irja ki hogy unganged mode a ramok mögött illetve biosban van még ganged mode is?????valaki valami melyik mire való .....

(#735) simi01


simi01
csendes tag

Egyenlőre igy néz ki Everestben bár a memory write copy trial version...???

(#736) Sweet Lou 6 válasza simi01 (#735) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azért ír ki TRIAL VERSION-t, mert az Everest fizetős, és így próbál meg rávenni arra, hogy megvedd.
Az unganged és ganged mód pedig az a különbség, hogy mikor Dual Channelben mennek a ramok a sávszélesség 1x128bit legyen vagy 2x64bit. Gyakorlatban nincs sok különbség köztük, teszteld ki, neked melyik beállítás a jobb.

sweetlou6.wordpress.com

(#737) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#736) üzenetére


szaszapi
őstag

így van amúgy szerintem jobb az unganged,amúgy ezek az eredmények elég karcsúak szerintem.Na megjött gigáéktól a válasz a problémámra.Hülyének nézik az embert baszki,ezeket mind végigpróbáltam.

Dear Sir,

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, we suggest that you could try to do a simple test first:

Remove such as add-on cards, devices from motherboard and make sure others on the motherboard are installed properly, then please take off the on-board battery to leak voltage to clear CMOS data by following the steps below:

1) Turn off power.
2) Remove the power cord from MB.
3) Take out the battery gently and put it aside for about 10 minutes or longer. (Or you can use a metal object to connect the two pins in the battery holder to make them short-circuited.)
4) Re-insert the battery to the battery holder.
5) Connect power cord to MB again and turn on power.
6) Power on your system, then press DEL to enter BIOS and load fail-safe defaults setting.
7) Save changes and reboot the system.

After that, please test your system in a simple environment by only putting CPU, single memory, VGA card and power to observe the result. If there's nothing wrong in simple environment, try to install several additional cards into the slot one by one to observe the result again and again.

But, if the problem still occurs in a simple environment, a further testing or examination to your system might be required. We suggest you can contact with your supplier or nearest distributor and see if they can help you to test your system directly. For distributor contact information, please CLICK HERE. We are really sorry for the inconvenience you have with our product.

At last, if you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY

(#738) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#737) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Baszki, ezek azt hiszik valami informatikai analfabéta vagy... Azért azt hittem Gigabyte-nál legalább jobb a support az elterjedtség miatt. :(

sweetlou6.wordpress.com

(#739) simi01 válasza Sweet Lou 6 (#738) üzenetére


simi01
csendes tag

Hát egyenlőre ennyit tud bár nem tiszta mért nem mennek a ramok 800-on dual ba már régebben is irtam erről a problémáról ebbe a fórumba de nem lett megoldás....A történet:
2X1 gb dd2 800Mhz PQI a gép nem indul csak két pici csippanás single módban megy de úgy meg pl játék közben újraindul fagy stb. van több variációja:
1:ddr 2 800 on fut ddr 2fesz 1,9 v de ha elmegy az áram vagy hosszabb hálózamegszakítás akkor visszaáll alapra és ismét nem indul amiíg ez nem történik meg stabil és gyors is.
2:ddr 2 667 mh en futnak Dual c be kb 2 éve atomstabil semmi fagyás semmi probléma.
3:ddr 2 800 single mod megy de fagyogat.

tuningot egyáltalán nem birja (4400+ volt még benne) az 250 essel még nem próbáltam fsb 10-el emelem máris bios reset kell.
nagykerbe visszaküldtem azt irták stabil kingmax,samsung ramokkal is...
én próbáltam benne kingmax-ot azzal sem indul dual c be.
röviden ennyi
konfig:
Gygabite ga m56 s3 F6c,Athlon 2 250 3 Ghz, 2X1 m,2X1 gb PQI ddr 2 800,GF 8600gt oc,
FSP 400W

(#740) Sweet Lou 6 válasza simi01 (#739) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én a helyedben valahogy tönkretenném a lapot és gariztatnám egy másik típusra. Most jobb nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#741) szaszapi


szaszapi
őstag

hamarosan azt hiszem kénytelen leszek egy am3-as lapra váltani,A levelüktől független maradok a gigabyte-nál azt hiszem

(#742) simi01 válasza Sweet Lou 6 (#740) üzenetére


simi01
csendes tag

Sajna már nincs gari vagyis volt visszaküldve de nem csináltak vele semmit 2007 ben vettem ismerősön keresztül tehát számla nincs

(#743) Sweet Lou 6 válasza simi01 (#742) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Aha. Hát akkor egyenlőre nem tudsz jobb dolgot csinálni, mint használod 667-en DC-ben a PQI-t. Szerintem.

sweetlou6.wordpress.com

(#744) SajtosKuszob


SajtosKuszob
tag

Szasztok!

Gigabyte GA-M52L-S3P alaplapról tud valaki valamiféle infót? Külön topikot nem találtam neki, szal azért kérdezem itt. Tuningbarát? Vagy valamiféle tapasztalat? :R

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#745) Killing válasza SajtosKuszob (#744) üzenetére


Killing
addikt

Itt érdeklődj.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#746) SajtosKuszob válasza Killing (#745) üzenetére


SajtosKuszob
tag

köszi :)

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#747) szaszapi


szaszapi
őstag

Úgy gondolom nincs tovább miért levelezgetni ezekkel,fax kivan

Dear Sir,

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, unfortunately, if the problem still remains, a further testing or examination to your motherboard might be required. We suggest you to contact with your supplier for checking and repairing. If your supplier cannot help you, please contact with local distributor for further assistance. For their information, please kindly visit our website by following link: CLICK HERE.

At last, if you still have any further question to this issue or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us. If you have any issue different from original, make sure you issue a new form in order to get proper assistance and it may be response faster as well. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Best Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY

(#748) Blaze71 válasza simi01 (#734) üzenetére


Blaze71
őstag

Én Unganged módban használom, így egy kissé gyorsabb értékeket kapok. De nem próbáltam még ki, hogy a gyakorlatban melyik a gyorsabb, csak everest-tel néztem.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#749) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Itt vannak a minősített memória modulok, amelyik nincs benne, pl.: ez azzal is működni fog? Tehát nem csak azokkal működik ami le van oda írva?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#750) Sweet Lou 6 válasza Killing (#749) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Persze a hivatalos doksin kívűl leírtakkal is működhet, természetesen nem mindegyikkel, de a Kingmaxot szerintem mindenképpen szereti, az enyémben is az van.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.