Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Sweet Lou 6 válasza Killing (#300) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az a proci feszültségétől és hőmérsékletétől függ.
Ha a cpunak nem adsz többet 1.4 - 1.425 V-nál és nem megy soha 60-65 fölé akkor jópár évig működni fog
Stabilitástesztre ajánlom az Orthost, a Prime95-öt és az Everest stabilitástesztjét

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#302) pimbi


pimbi
csendes tag

halihó

egy kis segítségre lenne szükségem :B
én is egy ilyen lappal rendelkezek, és az a problémám van, hogy a gép elég sokszor leáll mostanában, vagyis tegnap kezdte estefele 2x egymás után leállt, ma meg már vagy ötször biztos megcsinálta. :(
Az alaplap vagy a táp lehet a hibás? a tápom egy fsp 350W-os, lassan egy éve van meg a gép és még sosem csinált ilyet. A legújabb F4G bios van rajta, próbáltam frissíteni de utánna is ugyan ez van. :(

(#303) Sweet Lou 6 válasza pimbi (#302) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Újraindul vagy leáll?
Ha leáll próbáld ki a géped egy kölcsöntáppal vagy fordítva, a tápodat egy másik géppel
Így elsőre ez jutott eszembe meg még talán lehet vírus lehet bár annak kicsi az esélye
Ha ezek nem akkor sztem alaplap

sweetlou6.wordpress.com

(#304) pimbi válasza Sweet Lou 6 (#303) üzenetére


pimbi
csendes tag

leáll, nem újraindul. köszi a választ. én sem gondolok vírusra, de azért lehet hogy lefuttatok egy vírusirtást, már amúgy is régen volt. :)
Igazából most meg úgy tűnik hogy nincs semmi baja, mert már megy pár órája és nem csinálja a fesztivált, fene tudja mi van ezzel. :(( :)

(#305) Cedrus


Cedrus
csendes tag

Prime95-el nyomok stess tesztet és az alaplapi chipset hőmérséklete az Everest szerint stabilan 67-68-ra melegszik a nagy terhelés mellett. Normál használantnál persze jóval alacsonyabbak az értékek. Mivel 2,6GHz-ről 3,0-ra húztam a procit (max 56 fok a hőmérséklete, feszültséget nem kellett állítani a Black Edition húzhatósága miatt), kérdéses, hogy dobjak-e egy új hűtőt az alaplapi chipsetre, vagy ez a maximum 68 fok extrém terhelésnél (játékok pl.) elfogadható?

(#306) Sweet Lou 6 válasza Cedrus (#305) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem elfogadható, bár nézd meg Easy Tune 5tel is mert az az érdekes, hogy Everest nekem is mindig magas hőfokot ír ki de ez az E.T. (a Giga saját progija) szerint 25-32 fok körül van még terhelés alatt is. Én személy szerint az alaplap mérőprogijához húzok jobban mert láttam már ronda Everest tévedéseket...
Az Easy Tune-t innen tudod szedni

sweetlou6.wordpress.com

(#307) Cedrus válasza Sweet Lou 6 (#306) üzenetére


Cedrus
csendes tag

Wow, köszönöm a villámválaszt!

Valóban: az easytune teljesen más értéket mutat. Érdekes, mert a proci értéke megfelel az Everest mérésének, viszont az alaplapé 68 helyett csak 31. A Prime95 futtatása előtt az Everest szerint az alaplap 40-en futott, most 68 fokos, az Easytune viszont csak 1-2 fokos melegedést mutat... nyilván az easytune a pontos... de

-lehet, hogy csak pár fokot melegszik valójában az alaplap, és extrém terhelés alatt is csak 31 fokos?
-ha igen, hogy lehet, hogy az everest ennyire drasztikan mellé lő?

(#308) Cedrus


Cedrus
csendes tag

No. Egy kis torture után gyorsan rebootoltam és megnéztem a BIOS mérését, ami szintén 31 fokot írt... minden bizonnyal az everest téved...

Amúgy jelenleg 3.00 GHz-n futtatom a 2.60-os 5000+-os Black Editiont, standard feszültségértékkel. Tegnap felraktam a szorzót 15,5-re, azaz 3.10 GHz-re eme cikk szerint szerint (http://www.tomshardware.com/reviews/budget-overclocker,1708-3.html) viszont pár óra után volt egy kékhalál (addig teljesen stabil használat), úgyhogy most vissza 15x szorzóra, stabil teljesen.

A cikkben viszont elmentek egészen 3.30 GHz-ig kékhalál nélkül, némi feszültségmódosítással persze. Mi lehet az oka, hogy én 15,5x-ön kaptam egy kékhalált?

(#309) Sweet Lou 6 válasza Cedrus (#308) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha nem adtál feszt neki akkor az, viszont akár az is lehet, hogy a te példányod egyszerűen nem megy 3,1 Ghzet, csak irreálisan magas fesszel. ( nemrég e2200 nem ment 2.6nál többet giga p45 ds3ban még 1,425 V-al sem) De ha jobban utána akarsz járni, akkor tedd fel az a64 x2 klub topikban is ezt a kérdéset, ott biztos többen válaszolnak rá....mostanában elég kihalt ez a topic :o :)

sweetlou6.wordpress.com

(#310) Böcse


Böcse
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap szedtünk össze egy gépet és egy ilyen cucc került bele. Namost kapásból az XP került fel a gépre és ugye a hang meg abszolút nem megy... :( Próbáltam már a Realtek oldaláról leszedni valami frissítést, de nem segít. Hogy tudnám bepöccinteni a hangot? Csak ha Vistát rakok fel, vagy esetleg rakok a gépbe egy külön hangkártyát?

(#311) pimbi válasza Böcse (#310) üzenetére


pimbi
csendes tag

Ha az előlapi csatlakozóra kötötted a hangszórókat, lehet hogy rosszul van bekötve az előlapi panel. Viszont ha a hangkártyával van a hiba a lapon akkor vidd vissza, garisan biztos cserélni, vagy javítani fogják.
Esetleg még a giga oldaláról szedj le hozzá drivert és próbáld meg azzal. [link]

(#312) pimbi


pimbi
csendes tag

óó, és ha már itt vagyunk, nekem nem akar működni az előlapi panelon a hangkivezetés meg a mikrofon :(( (CM Elite 331-es ház) Már vagy 20szor széthúzgáltam meg visszadugdostam az alaplapra a csatlakozóit de semmi :(
valakinek valami ötlete? :F :F

(#313) Sweet Lou 6 válasza pimbi (#312) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az a baj, hogy sajna nekem sem működik, pedig én is min 10x ellenőriztem, jól kötöttem-e össze. Esetleg töltsd le a legújabb drivert bár nem hiszem, hogy ettől működne... :( Legutóbb havernál egy Realtek ALC889-es int. hangkarinál 1,5 órán át szoptunk az 5.1 beállításával :O

Viszont úgy látszik a Gigabyte még nem mondott le a lapunkról, mert jött egy végleges F4 BIOS :)

sweetlou6.wordpress.com

(#314) pimbi válasza Sweet Lou 6 (#313) üzenetére


pimbi
csendes tag

megpróbálom a legújabb driverrel de én sem hiszem hogy segítene :( lehet hogy beviszem garisan hogy csinálják meg :) mert akkor lehet hogy ez szériahiba ha nálad is szar, csak mondjuk ezzel lehet hogy nem túl sokan foglalkoznak. De én úgy vagyok vele ha már megvettem akkor minden működjön rajta :K
igen, a biost én is láttam, már csak fel kell tenni :))

(#315) Sweet Lou 6 válasza pimbi (#314) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na feltettem az F4-es biost...a 4800+om alapfeszen eddig 2,75 Ghz-et bírt, most az új biossal simán ment a 3Ghz is alapfeszen :) (a vicc az, hogy a chipsetnek kellett adni plusz kakaót :DDD ) És lehet még menne tovább is, de csak eddig próbálkoztam, így most jelenleg stabil. :)
Úgyhogy ezt a biost én csak ajánlani tudom mindenkinek :))
Elvileg kötelesek kijavítani a hangkarit...bár engem per pillanat nem zavar az előlapi kivezetés

sweetlou6.wordpress.com

(#316) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Valakinek van tapasztalata arról, hogy reagál a lap arra, ha 4x1 GB ramot pakolok bele? Mármint arra gondolok visszaesik-e a memória olvasás/írás, esetleg tuningban instabilabban viselkedik...

sweetlou6.wordpress.com

(#317) punk17 válasza pimbi (#312) üzenetére


punk17
aktív tag

Szia!
Esetleg próbáld meg ezt:[link] .
Nekem működik így vele.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#318) pimbi válasza punk17 (#317) üzenetére


pimbi
csendes tag

bakker, köszi :DD Így műxik :DDD nem nagyon értem hogy miért mert elméletileg pont így van letiltva, de megy, nagyon szépen köszi :C :DDD

(#319) Sweet Lou 6 válasza punk17 (#317) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én is köszönöm szépen, így (igaz Vista alatt kicsit máshogy néz ki) már nekem is működik az előlapi kivezetés :R
Az egyértelműség kedvéért [link]
Ja és Boldog Karácsonyt! :)

sweetlou6.wordpress.com

(#320) atyuska válasza Sweet Lou 6 (#316) üzenetére


atyuska
tag

Nem válik instabillá, viszont sokkal lassabb lesz a memkezelése mert nem dual chanel-ben kezeli a 4db ramot

----atyuska----

(#321) Cedrus


Cedrus
csendes tag

Ez az alaplap képes befogadni DDR3-as memóriát? Ha igen, a) érdemes bele ilyen tenni, b) milyen típust (MHz) támogat?

[ Szerkesztve ]

(#322) pimbi


pimbi
csendes tag

Ebbe nem tudsz tenni. AMD oldalról majd csak az AM3-as lapok lesznek képesek kezelni a DDR3-at.

(#323) susnament válasza atyuska (#320) üzenetére


susnament
csendes tag

Abban igazad van hogy nem válik instabillá, viszont 4 darab modul esetén is kezeli a dual channelt, így nem lesz lassabb semmivel sem.

Atyuska! Ha ilyen lapod van akkor nézzd meg a manualját mielött segíteni próbálsz, ha nincs ,akkor is neten könnyen hozzáférhető. Jó dolog hogy segíteni próbál az ember de felelősség is van, mert ha téves információk alapján költi el valaki a pénzét az elég kiábrándító tud lenni.

(#324) Sweet Lou 6 válasza susnament (#323) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm a segítséget, szerintem is dual channelben megy 4db ugyanolyan ram, ha az alaplap támogatja persze...
De köszönöm az észrevételt, egy picit elbizonytalanodtam Atyuska alapján :R

sweetlou6.wordpress.com

(#325) Killing


Killing
addikt

Valaki nem tudja mi lelte ennek az alaplapnak a hangkártyáját?5.1-es Philips SPA2600 hangfalamat nem akarta meghajtani csak úgy hogy 3 darab szólt a hatból. :( Ez pedig azt jelenti 1 db jack csatlakózón van jel mint a sztereónál (mivel összesen 3db jacken megy a hangkártyába).Külön hangkártyával (Ednet 5.1 PCI) faszául megy.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#326) Sweet Lou 6 válasza Killing (#325) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajna úgy látszik ezek a Realtek hangkarik nem a legjobbak...
A múltkor engem is megszivatott...

sweetlou6.wordpress.com

(#327) Killing válasza Sweet Lou 6 (#326) üzenetére


Killing
addikt

Én nem szívtam vele 1,5 órát mert nem túl jó az idegrendszerem :DD
10 perc után beleraktam a hangkártyát azzal már ment is egyből.
Egyébként 5.1-et nem alaplapival kéne hallgatni.Egy jó hangfalhoz jó hangkártya kell.Nem? :))

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#328) punk17 válasza Killing (#327) üzenetére


punk17
aktív tag

Nekem tökéletesen működik a Creative Inspire P580 5.1el. Ugyan úgy 3 jack dugó megy bele. Kb. 2 perc volt beállítani.
Leírom hátha segít.
1. Legfrissebb drivert feltenni: [link xp], [link vista].
2. 3 jack kábelt bedugni.
3. Driverbe beállítani az 5.1 és hogy melyik kimeneten melyik csatorna van [link].
4. OK és örülsz :DD . (nekem így működik XP alatt)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#329) Killing válasza punk17 (#328) üzenetére


Killing
addikt

De egy másik nem integrált hangkártyával csak jobban fog szólni.De majd megpróbálom ezt is.Jelen pillanatban nem vagyok otthon.De a másik hangkártyának a driverjében is ilyesmit kellett állítanom.
De miért nem tudanak semelyik alaplapba normáis hangkártyát tenni??? :F

Ja és ha változtatom a drivert az semmilyen kockázattal nem jár?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#330) Sweet Lou 6 válasza Killing (#329) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem, még a régit se kell előtte uninstalállni, mert csak frissíteni fogod az újabbal.
Nekem nincs 5.1-em, majd ha lesz valószínű veszek én is külön hangkarit, ha ezzel nem megy

sweetlou6.wordpress.com

(#331) Killing válasza Sweet Lou 6 (#330) üzenetére


Killing
addikt

Nem próbáltam állítgatni az alaplapit.Nem dobta fel ezt az ablakot amit felszokott dobni normálisan.Nekem hülyének meg ez nem jutott eszembe csak a második hangkarinál de akkor mondtam hogy most már faszául belőttem úgyis mindegy így jobb lesz a hangnak a minősége. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#332) Killing válasza Sweet Lou 6 (#330) üzenetére


Killing
addikt

Nem próbáltam állítgatni az alaplapit.Nem dobta fel ezt az ablakot amit felszokott dobni normálisan.Nekem hülyének meg ez nem jutott eszembe csak a második hangkarinál de akkor mondtam hogy most már faszául belőttem úgyis mindegy így jobb lesz a hangnak a minősége. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#333) atyuska válasza susnament (#323) üzenetére


atyuska
tag

Köszönöm szépen az oktatást, igazad van nem olvastam a manualját, hanem a hétvégén beleraktam 4x1 giga ramot, és nem kezelte dualban, pedig kit ramok voltak.

Jó olvasgatást.

----atyuska----

(#334) susnament válasza atyuska (#333) üzenetére


susnament
csendes tag

Hmmmm..érdekes Nálam 4 db 2 GB-os modul megy dualchannelbe. Mindegyik kingmax és 800 mhz ddr2es, de ugye volt eredetileg 4 GB és nemrég lett a másik 4 mellé téve és nem pont ugyanolyanok( 4 GB zacskós 4 GB dobozos kingmax Mars). AMDéknél ugye a processzorban van a memória vezérlő, ki tudja lehetnek nem jó kombinációk...bár nekem sose volt gondom hálistennek, pedig sokszor nem azonos ramtipus volt dualba rakva.

(#335) Cedrus


Cedrus
csendes tag

Hm. Valaki tudna egyértelmű választ adni, hogy akkor most 4 ugyanolyan (4x1GB Kingmax DDR2 800) memóriát behelyezve működik-e a Dual Channel?

(#336) Sweet Lou 6 válasza Cedrus (#335) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Elvileg mindenképp működnie kellene

sweetlou6.wordpress.com

(#337) atyuska


atyuska
tag

szvsz memóriák esetén a pc iparban még sosem mehetett az ember tutira semmilyen chipsetnél, semmilyen ram típusnál

----atyuska----

(#338) keszeg86 válasza Cedrus (#335) üzenetére


keszeg86
csendes tag

Szia! Én tudok neked egyértelmű választ adni: működik. :)
Mondjuk nekem 4db 1066os kingmax van benne, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#339) Killing válasza keszeg86 (#338) üzenetére


Killing
addikt

De ha 800 MHZ-ig támogatja a RAM-okat akkor elviszi az 1066 MHZ-est is?Nem lesz teljesítmény csökkenés 1066 MHZ-nél? :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#340) Sweet Lou 6 válasza Killing (#339) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mivel az Athlon64-ekben nincsen ddr2-1066-os memóriavezérlő, ezért 800-as ramoknak látja max az 1066-osakat is...tehát nem lesz teljesítménycsökkenés a 800-hoz képest, mivel alapon az 1066-osok is 800-on fognak menni...
Athlon64-ekkel csak akkor mennek 800 felett a ramjaid ha tuningolsz ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#341) keszeg86 válasza Sweet Lou 6 (#340) üzenetére


keszeg86
csendes tag

Ez így van. Tuningnál jól jönnek az 1066os ramok!!! :)

(#342) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Sziasztok
Ez a lap képes kezelni az Am3 mas phenom II-esekett?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#343) Sweet Lou 6 válasza Mz/ts250@300 (#342) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egyelőre úgy néz ki, hogy nem fogja kezelni őket, de ez csak azon múlik, csinálnak-e am3 ready biost gigáéknál
Bár szerintem 20k-t megér annak egy am2+ lap aki phenomII-t tervez (HT 3.0, jobb energiagazdálkodás, PCI-E 2.0)

sweetlou6.wordpress.com

(#344) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Vettem egy ilyen lapot és rá volt írva a dobozára hogy 'Support AM2+ CPU.A gyártó oldalán pedig erre bukkantam:*Note: If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information. Ezek szerint lassabb lesz a rendszerem hogy ha HT3.0-ról HT1.0-ra lesz levéve de a proci frekvenciája nem lesz piszkálva?Ha tévedek javítsatok ki de a Hypertransport az arra szolgál hogy az északi és a déli hidat összekösse? :F [link]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#345) Sweet Lou 6 válasza Killing (#344) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen, de a proci frekvenciája ugyanannyi lesz, mint egy am2+ lapban. Akik pedig beletettek phenomot HT1.0-es lapba, azok nem számoltak be lassulásról, elég kevés helyzetben lehet észrevenni azt, hogy HT3.0 helyett HT1.0 van.
A HT arra szolgál hogy összekösse az északi- és déli-hidat a cpu-val és a memóriával

Azért ha phenomot akarsz rakni ebbe a lapba, előbb nézd meg a cpu supportját mi működik benne és melyik biossal :)

sweetlou6.wordpress.com

(#346) Killing válasza Sweet Lou 6 (#345) üzenetére


Killing
addikt

De akkor mit szállít a HT hogy nem érezhető lassulás? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#347) Sweet Lou 6 válasza Killing (#346) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A lassulás azért nem szembetűnő, mert a HT 1.0 is már óriási sávszélességet hozott akkoriban (1Ghz), a HT3.0 csak megnövelte ezt a sávszélességet (1,8Ghz), plusz valószínűleg nem ez a szűk keresztmetszet ezeknél a cpu-knál

sweetlou6.wordpress.com

(#348) Killing válasza Sweet Lou 6 (#347) üzenetére


Killing
addikt

Akkor nem baj pl.:hogy ha egy 4 magos AM2+ Phenomot (persze azt ami benne van a kompatibilitási listában)rakok bele?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#349) Sweet Lou 6 válasza Killing (#348) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem baj, de ezt azért a Phenom totyikban is kérdezd meg, ott vagy megerősítik a szakik amit mondtam, vagy nem :)

sweetlou6.wordpress.com

(#350) miov válasza jakson (#20) üzenetére


miov
csendes tag

üdv!!!!!!

Érdekelne engem hogy melyik alaplap a jobb Gigabyte M56S-S3 vagy a Gigabyte GA-MA74GM-S2H.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.