Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) Mr_Raven

Mr_Raven
(csendes tag)

Senkinek nincs ilyen lapja? Vagy olyan jó szuperál hogy, nem kell topic?
Alaplapi passzív chipsethűtő nem kicsi rá?
Vagy úgy jó ahogy van?

(#2) Kom-ancs válasza Mr_Raven (#1) üzenetére

Kom-ancs
(tag)

Havernak ilyen van vagy 2 hete.Elég fürge cucc,egy 5200+-os procival meg 2*1GB Geil Ultrával.Kicsit tuningolni szeretnénk,segítenél? :R

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#3) Vikipizsama

Vikipizsama
(tag)

Nekem az alaplapi hangkártyájával gyűlt meg a bajom.
A szokásos HDA szívás, de hiába teszem fel a k888111-et nem akarja felismerni a HDA eszközt. A furcsa még az, hogy szól a hangkártya! :)
Tud erről valaki valamit, vagy ne foglalkozzak vele.

[ Szerkesztve ]

(#4) menalcas

menalcas
(őstag)

Na emberek valami véleményt szeretnék hallani a lapról most vettem és kiwi vok a véleményekre, kinek milyen tapasztalata volt eddig vele?
nekem sajnos még várnom kell a kipróbálással mert még nics benne vga :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5) Kom-ancs válasza Vikipizsama (#3) üzenetére

Kom-ancs
(tag)

A Realtek honlapján lévő legújjab drivert töltsd le és azt tedd fel,de e lőőte uninstalláld a régit,és az eszközkezelőböl is távolítsál el minden hangkaris cuccot.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) menalcas

menalcas
(őstag)

Ma végra sikerült kölcsön lejmolnom 1 vgát és lön beröffent a drága, hát az eddigi első tapasztalatok:
- Amit már a lap vásárlásakor is tudtam hogy a csipppszettttttttt hűtő a legnagyobb jó indulattal sem nevezhetö kielégitőnek, ez a 560 as csipppp amugy is kicsit jobban melegszik sztem, erre még 1 általagon aluli hűtővel még tetézik a dolgot, valoszínüleg az elsö beruzás a deszkára 1 tetemesebb borda lessz e helyett ;]
-Amúgy a csipp hűtő kivételével árához képest 1 elég jó lap EDDIG, a HDA-t is pöccre belöttem nem volt vele semmi gond bár kihasználni sose fogom én ikább a teljesítmény híve vagyok mint a térhangzásé , a húzásra elég jól reagált, sztem jövőhét elejére talán ki is derül mit lehet belöle kihozni, remélem ujjab tapasztalatokat szerzek a kis tüneménnyel kapcsolatban és azokat megoszthatom itt :DD

(#7) Kom-ancs válasza menalcas (#6) üzenetére

Kom-ancs
(tag)

Milyen memód van?Mer nekünk a Geil Ultrát csak 743-on hajtja :F .Próbáltuk húzni az 5200+ot de 13*210 felett már nem volt stabil(alap 13*200).Mit kell itt állítani AMD-t nem naon vágom.

(#8) RAiN91

RAiN91
(őstag)

Én is várom a tapasztalatokat, mert nem nagyon találtam érthető nyelven irományokat a lapról. A tuning beállítási lehetőségek rendben vannak?

(#9) menalcas válasza Kom-ancs (#7) üzenetére

menalcas
(őstag)

Hát én most 2 alpa kingmax 1 gigasás memokat dobtam bele perzse ezek is kölcsön darabok, és nekem is alapból csak 746 on hajtaja, jelenleg már a szunnyadó 6000+ próbálom belöle elöhívni de még a mag feszt nem találtam el hozzá :O
De már 1 kezd összejönni a dolog, még nem stabil de remélem mihamnarább az lessz, addig is itt az evereszt tezst róla még nem stabil an everesztel:
859Mhz-n a meme 6000+ a proc
Memória olvasás

--------------------------------------------------------------------------------

CPU CPU órajel Alaplap Lapkakészlet Memória CL-RCD-RP-RAS Olvasási sebesség
Athlon64 X2 6000+ 3000 MHz [ TRIAL VERSION ] nForce520 Dual DDR2-859 5-5-5-18 CR2 8832 MB/mp
Pentium EE 955 3466 MHz Intel D955XBK i955X Dual DDR2-667 4-4-4-12 8156 MB/mp
P4EE 3733 MHz Intel SE7230NH1LX iE7230 Dual DDR2-667 5-5-5-15 8048 MB/mp
Core 2 Duo E6700 2666 MHz Abit AB9 P965 Dual DDR2-800 5-5-5-18 CR2 6990 MB/mp
Athlon64 X2 4000+ 2000 MHz MSI K9N SLI Platinum nForce570SLI Dual DDR2-800 4-4-4-11 CR1 6558 MB/mp
Xeon X3210 2133 MHz Intel D975XBX2 i975X Dual DDR2-667 4-4-4-11 6549 MB/mp
P4 530 3000 MHz EVGA NF68 nForce680i-SLI Dual DDR2-800 5-4-4-17 CR2 6309 MB/mp
Athlon64 X2 4200+ 2200 MHz Asus A8N-SLI Premium nForce4-SLI Dual DDR400 3-3-3-8 CR1 6123 MB/mp
Athlon64 3200+ 2000 MHz ASRock 939S56-M SiS756 Dual DDR400 2.5-3-3-8 CR2 5992 MB/mp
Core 2 Duo T5600 1833 MHz Asus F3000Jc Notebook i945P Dual DDR2-667 5-5-5-15 4605 MB/mp
Core Duo T2500 2000 MHz Asus N4L-VM DH i945GT Int. Dual DDR2-667 5-5-5-15 4355 MB/mp
P4EE 3466 MHz ASRock 775Dual-880Pro PT880Pro Dual DDR2-400 3-3-3-8 CR2 4311 MB/mp
Xeon 3200 MHz Intel SE7320SP2 iE7320 Dual DDR266R 2.5-3-3-6 4132 MB/mp
Celeron D 326 2533 MHz ASRock 775Twins-HDTV RC410 Ext. DDR2-533 SDRAM 4-4-4-11 4055 MB/mp
Core 2 Duo E6300 1866 MHz Asus P5VD2-X PT890 DDR2-533 SDRAM 4-4-4-12 CR2 3989 MB/mp
Opteron 248 2200 MHz MSI K8T Master1-FAR K8T800 Dual DDR266R 2-3-3-6 CR1 3939 MB/mp
Opteron 240 1400 MHz MSI K8D Master3-133 FS AMD8100 Dual DDR400R 3-4-4-8 CR1 3919 MB/mp
Xeon 3066 MHz Asus PCH-DL i875P + PAT Dual DDR333 2-2-2-5 3784 MB/mp
Pentium M 730 1600 MHz AOpen i915Ga-HFS i915G Int. Dual DDR2-533 4-4-4-12 3721 MB/mp
Xeon 5140 2333 MHz Intel S5000VSA i5000V Dual DDR2-533FB 4-4-4-12 3537
......blabalabalbabala

[ Szerkesztve ]

(#10) menalcas válasza RAiN91 (#8) üzenetére

menalcas
(őstag)

Sztem az elözö teszt a lap tuningolhatóságát bizonytja:) , bár még kétségeim vannakl mikkora lessz atom stabil a kicsike :U

(#11) menalcas

menalcas
(őstag)

Jah amugy az everest többi memória a tesztjén első helyet ért a el a így a vas :C
De most megyek is és még kínzom a gépet 1 kicsit :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) simi01

simi01
(csendes tag)

Nekem is Gam 56s-s3 lapom van és eléggé melegszik a hűtőborda rajta majdnem 70 c ig felmegy rádobtam 1 6X6 os ventit igy 42-43 fok.lett:Hol lehet megnézni hogy a ramot mennyivel hajtja??Bios??vagy valami progival??Van 1 olyan problémám hogy néha újraindul de foglamam sincs mitől.....esetleg valaki valami hasonlüó tapsztalat??

(#13) menalcas válasza simi01 (#12) üzenetére

menalcas
(őstag)

A ramot, meg minden egyéb mást sztem everestel nézegesd, magátol hogy ujarainduljon ijet még nem tapasztaltam csak a félresikerült 6000+ kisérleteim végük lett a resi,
de lehet túl melegedett az 560as csipp mert az borda, hogy is fogalmaznék, semmire sem elég az ég adta világon :(((

(#14) Lacpac válasza simi01 (#12) üzenetére

Lacpac
(senior tag)

Nem lehet hogy a lapod félreméri a proci hőfokát?

"Jelentős problémáinkat nem tudjuk ugyanazon a gondolkodási szinten megoldani, amelyen akkor álltunk, amikor ezeket létrehoztuk."

(#15) menalcas válasza Lacpac (#14) üzenetére

menalcas
(őstag)

Sajnos nem , én teljesen reálisnak tartom hogy nála annyi a csippje hőfoka, 1szerün nem fér bele a fejembe hogy qrhatták el ennyire azt a bordát, ha megnézitek az egész
GA-Mxxxx szériát ([link]) látjátok hogy elég sok deszkán megtalálható ez a kis hangyapöcs borda, de ha megnézed a GA-M55S-S3 ([link]) lapot ami elvileg ennek az elödje látható hogy már a legelső verzión is 1 elég tiptop hütő van,de mind a 3 verzó számún ez található, erre kidobnak 1 új 560 as csippest(itt közzé tenném hogy az én elméletem szerint amugy is 1 igen melegedő csippröl van szó szerintem hamar kijön egy ver.x.x és orvosolják ezt a kiss gikszert)és nem hogy maradnának 1 használhatobb hütönél, nem ök még 1 érzékelhetően kissebel szerelik eszem-faszom-megáll :W , ehh najó úgy látom kimeríttettem a "miafaszértilyen fosahütésaz560csippemen " témát, de ha valaki hozzá füzne valamit , vagy másképp látja eseteleg ellenkezőt tapasztalta volna azt a véleményezést szivesen várom :R

Ja és 1 ujjab tapasztalat a szpíker hangja valami nagyon béna :P
És amit már vásárláskor és tudtam, de élőben még frankóbb hugy az összes müanyag bizbasz igen UV reaktív és nagyon jól reagált :U a 120as UV csöre a szobámban ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) menalcas

menalcas
(őstag)

Huh el is felejtette mondani hogy már meg is van a gyári hütöutódja :C
[link] csak ajánlani tudom minden GA-M56S-S3 lap tulajdonosnak, de ennek az olcsobbik vltozata is már kielégitó lehet mindenkinek: ZM-NB47J([link])

[ Szerkesztve ]

(#17) Lacpac válasza menalcas (#15) üzenetére

Lacpac
(senior tag)

Én a processzorra gondoltam, nem az alaplapi chipset hőfokára, azt írta, hogy tett rá ventit, és így 43°C-os lett. Valamiért még is újraindul neki. Erre írtam, hogy nem méri-e félre a lap a procihőfokot.
Egyik munkatársamnak olyan lapja van mint nekem (KN9 SLI), csak 4000+ Brisbane-nel, (nekem 3600+ Brisbane van). Neki induláskor már 65°C mér a lapja, (nekem 2800Mhz-en 65°C, terhelve!) pedig a borda hideg, egy kicsit meghajtja és újraindul neki. Azt hallottam, hogy a 4000+ G1 procikkal vannak ezek a gondok.
Szerintem nézze meg először a proci hőfokát.

[ Szerkesztve ]

"Jelentős problémáinkat nem tudjuk ugyanazon a gondolkodási szinten megoldani, amelyen akkor álltunk, amikor ezeket létrehoztuk."

(#18) gizmol

gizmol
(csendes tag)

HY

(#19) gizmol

gizmol
(csendes tag)

segítségeteket kérném ..
vettem egy alaplapot procival használtan, összeraktam egy gépet.
a gép elindúl de a monitor nem észleli a gépet
én a videokártyára gondolotam elöszőr de az működik
másik gépen kipróbáltam
mi lehet a baj ??

(#20) jakson

jakson
(csendes tag)

HI,

Most rakom össze a gépemet és kinéztem 2 lapot. Az egyik ez (GIGABYTE - GA-M56S-S3), a másik egy ASUS M2N.
Mitgondoltok melyiket vegyem?? Mind a 2röl hallotunk rosszat..( chipset melegedés, szar hütő, hang, IDE pb).
a giga 2rongyal drágább mint asus.

a konfigom mellé:
AMD Athlon64 X2 4800+ 2*512kb
2*1 Gb kingmax DDR-II - 800MHz
Samsung 250GB SATAII
InnoVision GeForce 8600GT 256MB DDR3
350W táp chieftec ház.

(#21) jakson

jakson
(csendes tag)

esetleg más lap hasonló árban?

(#22) Lacpac válasza jakson (#20) üzenetére

Lacpac
(senior tag)

Ezt inkább ebben a topikban kellene megkérdezni, de én a gigát venném. Az Asuson kevés feszt lehet beállítani a memóriáknak, és nem lehet fixálni a PCI órajelet (ebben nem vagyok biztos).

[ Szerkesztve ]

(#23) Lacpac válasza gizmol (#19) üzenetére

Lacpac
(senior tag)

Nem sípol a gép? Szerintem a memóriával van gondja, bár elég kevés az infó. Pakold át őket másik slotba és adj a memóriának 2V-ot. Szerintem töltsd ki az adatlapod, mert igy nem fognak tudni sehol segíteni. Itt kérj segítséget

[ Szerkesztve ]

(#24) RAiN91

RAiN91
(őstag)

GA-M56S-S3
CPU:
Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™FX/ AMD Phenom™/ AMD Athlon™ 64 FX/AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core/AMD Athlon™ 64/AMD Sempron™
Chipset:
* NVIDIA® nForce 560
* Super I/O: ITE IT8716
* Realtek 8211BL Gigabit Ethernet
* TI IEEE 1394
* Realtek ALC888 8-channel audio codec
RAM:
* 4 x DDRII DIMM slots up to 16GB
* Supports 1.8V DDRII DIMM
* Supports dual channel DDRII 800 / 667 / 533 / 400 DIMM
Méret: ATX, 305mm x 214mm

(#25) Kom-ancs válasza menalcas (#9) üzenetére

Kom-ancs
(tag)

...aham,fincsi kis eredmény.Én továbbra sem tudom beállítani a memót,hogy 800-on fusson :(

(#26) menalcas válasza jakson (#21) üzenetére

menalcas
(őstag)

hasonló árban még ami jó is az abit K9N de azt ugyis csak használtan tudsz venni inkább a gigát:)

(#27) menalcas

menalcas
(őstag)

Amugy humoros hogy az everest 4.20 alatt nem ismeri fel az 560 as csippkészletet és 520 nak írja ki ezen jó sokat nevetgéltem magam csendességében :DD

(#28) AMD_64

AMD_64
(csendes tag)

Üdv. mindenkienk!
Vettem ma egy ilyen lapot.
Kérdésem a következő lenne: 24 pines a táp csati a lapon, a tápomon van egy 20as meg 2db 4es az egyik csak a betápig ér el a másik viszont a proci felett lévő 4es ajzatig. Be kell-e kötni mindkettőt vagy elegendő a betápit?

(#29) menalcas válasza AMD_64 (#28) üzenetére

menalcas
(őstag)

mind a 2őt kösd be, viszont a 24 es csati nem gáz hogy csak 20 asod van mert az csak 1 biztonsági+táp

(#30) csaabz

csaabz
(őstag)

Hello!

Ennél az alaplapnál és úgy általában a Gigabyte-oknál hogyan kell BIOS-t frissíteni?

Letöltöttem a honlapjukról a legfrissebb bios-t, tartalmazta a flash progit is.(asszem az arra jó,h azzal lehet BIOS-t frissíteni, legalábbis az Abitnál arra volt)
De aztán elindítom ezt a progit és nem tom,h ott mit kell csinálni.
Lehet load-olni, meg save-elni, de egyik se csinál semmi érdekeset...

Vki vmi ötlet?
Előre is köszi!

We were somewhere around Barstow on the edge of the desert when the drugs began to take hold.

(#31) csaabz válasza csaabz (#30) üzenetére

csaabz
(őstag)

Vki? :))

We were somewhere around Barstow on the edge of the desert when the drugs began to take hold.

(#32) menalcas válasza csaabz (#30) üzenetére

menalcas
(őstag)

Helo a gigabytenél van gyárilag a bios ba épitve 1 qflash nevű bios flesselő progi ami vel le lehet menteni a jelenlegi biost es fetenni az ujat, használd azt.
Fellépsz ide :[link]
és ha lejött a pdf filew rálapozol a 64. oldalra és ott szépen le van írva az egész folyamat, de ha tegyük fel valamit mégsem értenél akkor írj nyugodtan és megpróbálok segiteni :C
Vagy van 1 olyan lehetöség hogy windows alól is tudsz biost flesselni méghozzá a cd van rajta a progi és szintén ugyanazon a pdf filén rajta van a leírás 1 böl a qflash után a 67. oldaltól.

[ Szerkesztve ]

(#33) menalcas

menalcas
(őstag)

Nos sikerült a művelet?
Amugy nagyon halott a topik pls valaki csak tud valamit mondnai erről a deszkáról , vagy ennyire hibátlan hogy nem is kell róla beszélni ,de akkor meg istenitsétek pls hát valami srácok:DD

(#34) MEKK

MEKK
(tag)

hali.
hol találok ehhez a laphoz normális XP-s drivereket mert ahogy nézem a gyári CD nagyon a vistara épit. Mikor felment az XP az meg mindent szabványos vezérlőkkel használ ami lássuk be nem a leg előnyösebb.
elsősorban a chipset driver a lényeg.

(#35) MEKK

MEKK
(tag)

dual-ba ugy fut a ram hogy a két azonos szinűbe kell rakni?

(#36) MEKK

MEKK
(tag)

alaplapi chip gyári bordával durván melegszik

(#37) csaabz válasza menalcas (#33) üzenetére

csaabz
(őstag)

Hello!

Sikerült, bár nem volt egyszerű...
A satás vinyót ugye nem ismeri fel a bios, floppy meghajtóm meg nem volt, így pendriveról sikerült megcsinálni....

Egyébként nagyon jó kis alaplap!
Van elég szellőző hely a VGA-nak, mert a port feljebb van, mint a többi alaplapban. Legalábbis szerintem...
Üdv!

(#38) simi01

simi01
(csendes tag)

Sziasztok!!

Problémák a következő a rma jaimnem mennek duak c-be csak single módban!!
Konfig:gigabyte ga m53 s3
A 64 X2 4400
Geeforce 8600 gt
2X1gb PQI power ddr2 800 rm
bárhogy rakom őket a gép be sem bootol még a monitor sem kapcsol be!!m lehet a probléma?esetleg pont ezt a márkájú ramot nme szereti a lap?mert az ajénlott mem tipusok között nincs pqi??

(#39) simi01

simi01
(csendes tag)

alaplapom tipusa gam56s.s3roszul irtam!!

(#40) simi01

simi01
(csendes tag)

valaki esetlek hasonló probléma??

(#41) MEKK válasza simi01 (#40) üzenetére

MEKK
(tag)

hol lehet meg nézni hogy dual-ba fut-e?

(#42) simi01

simi01
(csendes tag)

everest vagy kikapcsolod a biosba a logot és ami az elején bejöakkor szépen kiirja a pocit memóriát stb...

(#43) MEKK válasza simi01 (#42) üzenetére

MEKK
(tag)

everest-be a ram-modulnál vagy melyik menüben?

(#44) simi01

simi01
(csendes tag)

sebesség menű-memória olvasás-frissíts felül és kiirja milyenbe fut

(#45) MEKK válasza simi01 (#44) üzenetére

MEKK
(tag)

nekem asszondja dual ddr2 a busz tipusa
valódi órajel 359
effektiv órajel 718

(#46) MEKK

MEKK
(tag)

honnan a fenéből szedjek normális XP-s chipset drivert mert engem irtora idegesit hogy mindent a windows szabványos eszközkezelője vezérel.
Nvidia-ról szedtem felraktam de semmi változás

(#47) menalcas válasza MEKK (#46) üzenetére

menalcas
(őstag)

a gyári drverek teljesen xp kompatibilisek és tökéletesen megy velük a deszka , mint írtam az elözökben a régebbi vagyis a legujjabtól régebbi everest nem ismeri még és azért írja 520 asnak de amugy tökéletesen megy.....

(#48) MEKK válasza menalcas (#47) üzenetére

MEKK
(tag)

persze tökéletesen megy csak nem értem az eszközkezelőbe miért nem azok jellenek meg miért szabványos vezérlők vannak irva...

nektek is durván melegszik a chipset hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#49) goom válasza MEKK (#48) üzenetére

goom
(aktív tag)

Nálam 46-48°C-nál még sohasem ment feljebb (Everest és előlapi panel szerint is) - gyári bordával. Amíg így áll a dolog, én nem bántom; nem teszek ventillátort,stb.

(#50) menalcas válasza MEKK (#48) üzenetére

menalcas
(őstag)

Nem teljesen értem melyik vezérlőkkel van gondod de löjj vagy 2 print screent, a csipp hűtőról eg már szó esett olvass vissza.

Itt 1 kép a picikéről, csak még a 2 black dragon hiányzik belöle és most már biztos hogy csak jövöre lesznek meg :O [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.