Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Killing válasza Sweet Lou 6 (#750) üzenetére


Killing
addikt

Most is kingmaxom van, ezt megeszi. Gyanítom az újjal sem lesz gond.
mod: Ha kettő ilyet pakolok bele az ugye menni fog Dual-Channelben?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#752) Sweet Lou 6 válasza Killing (#751) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha mind2 ugyanolyan, akkor valószínű. Azért az sem árt ha a legújabb bios van fent.

sweetlou6.wordpress.com

(#753) Killing válasza Sweet Lou 6 (#752) üzenetére


Killing
addikt

Azt most nem frissítem, majd év végén ha veszek egy Phenom II-t. A mostani 2x1 GB kingmaxom is megy DC-ben, szvsz ez is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#754) Sweet Lou 6 válasza Killing (#753) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:K

sweetlou6.wordpress.com

(#755) Killing


Killing
addikt

Ez a lap fogja támogatni a 6 magos Thuban procikat?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#756) Sweet Lou 6 válasza Killing (#755) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem 99%, hogy :N
Állítólag a csodákra is 1% esély szokott lenni...

sweetlou6.wordpress.com

(#757) Killing válasza Sweet Lou 6 (#756) üzenetére


Killing
addikt

Akkor úgylátszik hogy karácsony fele megválok ettől a laptól, de előtte még kap egy négymagos Phenom II-t. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#758) szaszapi


szaszapi
őstag

Juhejjj!Újabb beta bios jött ki pár napja.Megoldódott a későn beröffenő vga gond,most már pöcre indul,gondolom többen jelezték a hibát feléjük,így kénytelenek voltak utánanézni.Teljes az örömöm! :)

(#759) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Átnézve a fórumot segítséget találtam a kérdésemre. Köszönöm szépen! (CMOS reset..)

(#760) Killing válasza szaszapi (#758) üzenetére


Killing
addikt

Hova lett az F6C bios? Most már csak F6G-t látok. Van vele valamilyen probléma? Ha nincs akkor azzal hajtanék egy Athlon II X4 630-at.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#761) Sweet Lou 6 válasza Killing (#760) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ahhoz az F6G a legjobb. Bár betaBIOS, úgyhogy először csak óvatosan.

sweetlou6.wordpress.com

(#762) Killing válasza Sweet Lou 6 (#761) üzenetére


Killing
addikt

És mikor jön a végleges?
Mi bajom lesz tőle ha azt használom?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#763) szabjan válasza Killing (#762) üzenetére


szabjan
tag

Én ma nyomtam a lapba egy Phenom II X4 945-öt. F6G bióval. Hábatlanul megy, de a memória olvasás értéke rögtön 10 % ot esett. Nem tudom érdemes-e állítgatni, lehet hagyom
így ahogy van lap cseréig. Poénból nyomtam egy 1066 ot a 800 as ramjaimnak, de bevísított egyből.... :D Annyi a tuning, hogy tekertem egy 210 MHz et neki, ezzel stabilan megy minden.

a vizesember

(#764) Sweet Lou 6 válasza Killing (#762) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Végleges nem tudom... lehet sose. Bajod nem lesz tőle, csak ha instabil valamiért tuningnál, akkor ne lepődj meg (BETA)

sweetlou6.wordpress.com

(#765) szaszapi válasza Sweet Lou 6 (#764) üzenetére


szaszapi
őstag

Azt hiszem megérett a lap hogy lecseréljem.Mostanság sokat szívtam vele.Az új prince játéknál a proci terheltség 100%.A baj az hogy a procim felforrósodik és 10 perc játék után lekapcsolja a gépet.Valami nem stimmel.Vagy az alaplapom szarakodik vagy a procim.Hűtőpasztát cseréltem.Azt vettem észre hogyhaaz lalaplapból kihűztam majd vissza a 4 pines csatit akkor egy darabig napokig maradt 100%-os terheltség alatt 50-56 fok a két mag.De nem tartott sokáig most megint 10 perc és 80 fokon van.Lehet valami kontakthiba van.Ti nem tapasztaltatok ilyet?

(#766) Killing válasza szaszapi (#765) üzenetére


Killing
addikt

Nekem nyáron vannak problémák, most is, nem tudok játszani, de ha kitakarítom akkor két hónapig megy faszán. :D
Sweet Lou: Tuning nem lesz. :N

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#767) szaszapi válasza Killing (#766) üzenetére


szaszapi
őstag

nekem ki van takarítva a gépem,szal nem a nagy por miatt van.Az igazi okot nem tudom,nem jöttem még rá,de vagy az alaplap vagy a proci nem kóser.

(#768) Sweet Lou 6 válasza szaszapi (#765) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem szerencsére az Athlon II gyári ventivel még húzva is elvan (45nm)

sweetlou6.wordpress.com

(#769) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

valaki esetleg meg tudná mondani, hogy az nforce 5-ös lapok déli hídjának mennyi lehet max a hőmérséklete?

thx satee76

(#770) Sweet Lou 6 válasza satee76 (#769) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

100 fok felett gáz van (károsodhat). Addig meg bírja.

sweetlou6.wordpress.com

(#771) Killing válasza Sweet Lou 6 (#770) üzenetére


Killing
addikt

Persze nem ajánlatos folyton 80-90 fok körül járatni.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#772) szaszapi


szaszapi
őstag

tegnap faternak raktam össze egy új gépet.inteles giga alaplap és csodálkoztam mert a legfrisebb biossal volt neki elérhető az on/off charge funkció.
A mi lapunk nem tudom mióta tudja de én még tavaly vettem észre mikor vettem egy usb-és lámpát,lekapcsoltam a gépet de a lámpa égett tovább.

(#773) szaszapi


szaszapi
őstag

A beta bios áprilisban jött ki,most meg 2009 08 10es dátummal szerepel,érdekes :(((

(#774) szaszapi


szaszapi
őstag

rendeződött a fejetlenség.20án felrakták a végleges f6H bios-t

(#775) Melorin


Melorin
addikt

Valahogy ki lehet ezen az alaplapon kapcsolni az USB tápot kikapcsolt gépnél?

(#776) klajos27


klajos27
csendes tag

Mi van csak nekem van már ilyen lapom? Valaki írjon már!

(#777) leo58hun


leo58hun
csendes tag

HI All.

Komoly gonban vagyok . Kb másfél hete vettem kéz alól némi pc alkatrészt.

Alaplap neve Gigabyte GA-M56S-S3
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+
Rendszermemória 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Kingmax KLDD48F-A8KI5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: Kingmax KLDD48F-A8KI5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Samsung M3 78T2863EHS-CF7 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM4: Samsung M3 78T2863EHS-CF7 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

OP rendszer: WIN7 64 bit Home Premium/Win XP 32 bit Prof SP3
Ami nekem volt hozzá:

500 GB sata HDD, 1 dvd író 400W Codegen táp 2x Samsung M3 78T2863EHS-CF7 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

Mivel nem volt hozzá vga, meghát annyira nem is nagyon vagyok képben, ezért pon ugyan olyat vettem mint az előző gazdának.Shapphire 5670 512 GDDR5.A játékok nem fagynak ki.
Eddig mind szép és jó, csak a gond ott kezdődik hogy a gép terhelés alatt kikapcsol.Visszakapcsoláskor semmi hibaüzenet.Nos mivel még talán a gyári bios volt a lapon ezért befrissítettem a leg újabbra, de ez sem oldotta meg a problémát.Na akkor elkezdtem gyanakodni a hűtésre.
XXXXX programmal néztem stabilitás tesztet és ott elég durva számokat kaptam pár perc alatt.cpu-ra írt vagy 100C-t, míg a délire vagy 70-valamennyit.Na a déli hídról el is hittem,mert sütött rendesen, de a cpu hűtőborda szine csak langyos volt.Nos mivel nemcsak én nem vagyok profi, hanem itt a vidéki pc boltban, azt mondták, hogy újra kell pasztázni.kezembe nyomtak 1 spire ezüst pasztát, hondván hogy ez jó lesz.cpu újrakenve és a déli híd is + kapott még egy ventit a hűtéshez.
üres járatban ezeket az adatokat kapom.:

Alaplap 32 °C (90 °F)
CPU 26 °C (79 °F)
1. CPU / 1. mag 10 °C (50 °F)
1. CPU / 2. mag 14 °C (57 °F)
MCP 30 °C (86 °F)
Aux 28 °C (82 °F)
WDC WD5000AADS-00L4B1 32 °C (90 °F)

De mégis valamiért játék közben felmegy XXXX program szerint akár 120C-ig is és lekapcsol.(mondjuk azt azért nem hiszem, hogy annyi.)De a borda alig meleg.A Déli híd meg épphogy eléri a 60C-t.Kipróbáltam azt is, hogy ne legyen ventillátor szabályzás, de akkor is a cpu hőmérsékletet nem állítja meg, szépen kúszik felfele.(Gyári hűtő).
Biosban optimized defaults-ra van állítva majdnem minden.Screen logo letiltva, boot sorrend beállítva, meg valamiért akor a 800-as ramokat 667-re állítja.Azt átteszem manual-ra és 800-ra állítom.Egyéb beállításom alap.
Az előző tulaj azt mondta, hogy nála nem volt semmi baj, mert még aznap mikor megvettem még játszott vele.Most kb 2 éves a lap,proci,ram.

Eggy másik oldalon tápcserét javasoltak.Azt vágom én is hogy nem nagy durranás, de mi köze van a melegedéshez???Más ember meg a ramokat mondja, hogy az csinálja a galibát.

Mi lehet a gond.Szoba hőmérséklet 20 ill 25 fok közöt mozog.Ha ez fontos.

Válaszotoka előre is köszönöm

(#778) dan390 válasza leo58hun (#777) üzenetére


dan390
aktív tag

probald meg ujra pasztazni, mer lehet rosszul van pasztazva es ezer nem adja at a hot a bordaknak

(#779) szaszapi válasza leo58hun (#777) üzenetére


szaszapi
őstag

Erről írtam még anno,nekem is ugyanezt a problémát produkálta.Én hd 5770-el hajtottam.Játékok alatt kifagyott a gép ujraindult everest szerint felforrósodott a cpu,de nagy lófa..t.Mindenre gyanakodtam újrapasztáztam,gigabyt-tal 100 levél váltás de semmi,nem is érdemes beszélni velük mert nem a kérdésre válaszolnak.Aztán a legfrisebb bios-sal megszűntek a játék gondok.F6H biost rakd fel és már korábbi biosban orvosolták a hd 5000es kártyáknál a későn beröffenő gondot

(#780) Ironed


Ironed
csendes tag

Sziasztok!

GA-M52L-S3 alaplapom van, szeretnék bele egy nagyobb 3 vagy 4 magos procit. Próbálta már vki és tudja, hogy mit jelent az, hogy "ha AM2+ processzort használunk AM2 alaplapban, akkor a rendszerbusz sebessége 5200 MT/s (2000 MT/s-re csökken", mert ez alapján kérdés egyáltalán, hogy érdemes-e ebbe az alaplapba bármilyen nagyobb procit is belerakni. Mi jelent a gyakorlatban, hogy felére esik a rendszerbusz seb? Ha visszaesik a memória, videokártya seb. akkor nem sok értelme lenne az egész upgradenek. Mit jelent ez tudja vki? :-)
thx

(#781) dízelracer válasza leo58hun (#777) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én egy E2160-at vágtam haza tavaly. Tuning közben valószínűleg túl nagy feszt kapott és tönkrement. Hajszálra ugyanezeket a tüneteket produkálta mint a tiéd. Ezt követően már böngészés + winamp közben is percek alatt képes volt annyira felhevülni, hogy lekapcsolt a gép. Ha ráindítottam valami játékot nem telt el 20másodperc és lekapcsolt a gép. Bár nálam a cpu hűtőborda is tűz forró volt nálad meg éppen csak langyos. Valószínűleg az alaplappal lesz valami galiba. Ramot hiába cseréled ki a proci extrém melegedéséhez semmi köze nincs. Tápcserét viszont ejtsd meg minél előbb. Ingadozó feszültséget egyik alkatrész sem tolerálja túl sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#782) leo58hun válasza leo58hun (#777) üzenetére


leo58hun
csendes tag

Nos emberek, a probléma megoldódott. :DD Vettem 1 nagyobb, jobb tápot ami......hát ugyanúgy nem oldotta meg a problémát.Annyira felbaxtam magam rajta, hogy végső elkeseredésemben még rászántam 1 kis pénzt.Gondoltam ha ez sem válik be, akkor felgyújtom. :W Vettem hozzá egy Spire Storm 610-es hűtőt.Mindent úgy csináltam ahogy ezelőtt.A régi pasztát letakarít.Alkohollal letisztítottam.Vékonyan pasztáztam és.......25C szobában 2 órás evereszt stab teszten a cpu 47C és stabil. :C :DD :))
Probléma megoldva.

(#783) Andor111


Andor111
csendes tag

Nekem ez a fajta alaplapom van és 800Mhz ir az alaplapra ,de a támogatott memória típusok ddr2 400-tol,ddr3-1333Mhz-ig van.
A kérdés vajon érdemes nagyobb sebességű ramot venni bele?Vagyis az alaplap sebessége növekedne?
Köszi :)

(#784) Andor111 válasza Andor111 (#783) üzenetére


Andor111
csendes tag

Elnézést még az lemaradt,hogy 800Mhz ramok vannak benne.

(#785) joe-ker


joe-ker
senior tag

Üdv mindenkinek!
Pár napja történt,hogy bekapcsolás után a hálókártya ikonja kapott egy X-et,na mondom mi lelt már,gyors restart de semmi sem változott eszközkezelőből eltűnt a lan,chipset driver újrarakás de nincs változás..Másnap vettem egy hálókártyát egy TP-Link TG-3269 LAN kártyát,beszereltem azóta működik minden.
2 nap múlva néztem valamit az eszközkezelőben,és láss csodát megjelent a Realtek 8211BL Gigabit Ethernet,van amikor megjelenik napokra majd eltűnik.
Járt már valaki így?

(#786) PappAJoe


PappAJoe
csendes tag

Szevasztok!

Lenne nekem is egy ilyen Gigabyte GA-M56S-S3 lapom, és szükségem lenne némi eszmecserére.
Komolyabb munka mellett pl Flash videók, játékoknál az Everest szerint az alaplap (többi prog szerint az északi híd) hőmérséklete 49-55 celsiusról 78-82re mászik. Kérdésem, mennyire tartsak ettől, mondható ez üzemi hőmérsékletnek, az érzékelő szutyok, vagy kapjam szét és nézzem meg, hogy mi is a helyzet.

(#787) finest válasza PappAJoe (#786) üzenetére


finest
őstag

Ezek a chipek nagyon melegedősek voltak, ha nem fagy a gép, nem kell vele foglalkozni, de tehetsz fölé egy ventit is, h megnyugtasd magad! Esetleg nézd meg, h megfelelően érintkezik-e a hűtő, pasztázd újra, de csodákra ne számíts! Mostanában általában is meleg van, a procid is meleg, lehet, h rosszul szellőzik a házad is.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#788) PappAJoe


PappAJoe
csendes tag

Köszönöm a választ!

Közben szétkaptam a gépet, volt a bordán 1 kis 4 centis venti, amit még én raktam rá anno, de az mint a mesében, 1x forgott 1x nem, de inkább az utóbbi.

Hűtéssel kapcsolatban, a gép oldalán van egy 23cm-es befújó, hátulján 8 centis kifújó venti.

Tavasszal portalanítottam az egész gépet, cakk-pakk ki minden azt ecset, rongy, stb.

A bordát kicsit megmozgattam, picit lötyög, tehát szerintem a paszta sem 100as már, mondjuk elmondásodból azt vontam le, hogy max pár fokot javítana a helyzeten.
A proci is meleg, igaz szeritnem 1 AMD Athlon X2 6000+ (3100Mhz)-en ilyen időben azért valamelyest "természetes" hajtás közben.

Szerk: Akkor ezek szerint max fagyni fog a gép, ha sok neki, vagy lekapcsol, de akkor a "ha kijön belőle a füst, akkor már nem működik" eset annyira nem áll fent.

[ Szerkesztve ]

(#789) finest válasza PappAJoe (#788) üzenetére


finest
őstag

A 23 centis venti mellett azért elég meleg a lap. Lehet, h érdemes lenne újrapasztázni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#790) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Win7 alatt van valakinek tapasztalata a deszkával?

(#791) joe-ker válasza FoxiestFox (#790) üzenetére


joe-ker
senior tag

Én kb 2 hónapja raktam fel WIn 7-et eddig nem volt fagyás,stabilan és gyorsan megy.5,9-es élményindex amit a HDD ront le.
Az adataimnál található konfig van összerakva.
Pontosabban mire lennél kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

(#792) FoxiestFox válasza joe-ker (#791) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszönöm a választ.
Most alakul a gép (memória és vga kell még), és láttam, hogy a deszka gyártói oldalán nincs Win7 driver, ezért gondoltam, hogy jobb utánanézni.
A hang-driver nekem lényegtelen mert külön hangkártyám van, de a chipsethez tölt le magának drivert a Windows, vagy elérhető alternatív letöltési forrásból W7 driver?

Másik kérdés: mennyire tuningbarát a deszka, és mennyire van jóban az nv chipset az ATI kártyákkal?

(#793) joe-ker válasza FoxiestFox (#792) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nincs hozzá Win 7 driver,én Vista 64 bit-es drivert raktam fel.
Tunningba nem tudok nyilatkozni, nem húztam semmit a gépen minden alapon megy.
CPU: Athlon Black 7850 2800 MHz Gigabyte GA-M56S-S3 nForce560 Ganged Dual DDR2-800 5-5-5-18 CR2
VGA:668/828

(#794) FoxiestFox válasza joe-ker (#793) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha stabil a Vista driverekkel, akkor nincs gond, köszi.
Milyen memóriákat használsz típusra?

(#795) joe-ker válasza FoxiestFox (#794) üzenetére


joe-ker
senior tag

4x1gb Teljesen egyforma Kingston KTC1G-UDIMM DDR2-800
Ezért is váltottam Win 7-re mert az XP nem kezelte mind a 4gb-ot.

[ Szerkesztve ]

(#796) FoxiestFox válasza joe-ker (#795) üzenetére


FoxiestFox
félisten

köszi a válaszokat

(#797) klajos27 válasza joe-ker (#793) üzenetére


klajos27
csendes tag

Szerintem meg van hozzá. Ha esetleg itt keresnéd!
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2607#dl

(#798) FoxiestFox válasza klajos27 (#797) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez így csak hang drivert ad be.
Chipset drivert nem találtam Win7 alá külön, de a Vistásat se tettem fel, úgy tűnik, nincs rá szükség, gyors és stabil a gép nélküle is. De a telepítő elindult, annyit megnéztem, szóval felmenne a Vistás is.
A hangkártyáját meg élből tiltottam úgyis, ahogy azt az ilyen integrált csodáknál illendő.

(#799) joe-ker válasza FoxiestFox (#798) üzenetére


joe-ker
senior tag

"Ez így csak hang drivert ad be." <----- Ez így van! :))

(#800) DrumanMc


DrumanMc
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy Gigabyte Ga m52L-S3P alaplapom egy Amd Athlon 7850 processzoral de az a problémám h nagyon gyorsan melegszik a lap is meg a proci is! Mi Tévő legyek mit kell ilyenkor tenni! Ha valaki tudna segíteni azt megkösszönném

Üdv DrumanMc[ :W :W :W

Selymesi Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.