Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Sweet Lou 6 válasza Killing (#450) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Meglátjuk...Az AM2+-os 920 és 940 belemegy (F5 biostól), hogy a többihez érkezik-e támogaatás, nem tudjuk sajnos

sweetlou6.wordpress.com

(#452) Killing válasza Sweet Lou 6 (#451) üzenetére


Killing
addikt

Hát igen...
De az a HT 1.0 nem túl kecsegtető. :O
Nekem F3-as BIOS-om van de még nem tervezek procit venni.Most egy AMD Athlon X2 4400+-om van de szerintem 2-3 év múlva cserélem ezt a deszkát mert alapból AM2-es lap és nem túl jól bővíthető az ujjabb procikkal. :(

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#453) Sweet Lou 6 válasza Killing (#452) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Jaja, sajna ez van. Ha a nyár összejön nekem, akkor én már ősszel meglépem a gépcserét...Nagyon bejönnek a Phenom2-ők ;]
Viszont az biztos, hogy a következő deszkám is Giga lesz ;)

sweetlou6.wordpress.com

(#454) Killing válasza Sweet Lou 6 (#453) üzenetére


Killing
addikt

A következő gépem Inteles lesz.Azt még nem próbáltam.Azért döntöttem így mert nem hozza az AMD az X2-es időkben megszokott formáját.Pedig szeretem! :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#455) Sweet Lou 6 válasza Killing (#454) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát igen, sajna ez van... Amilyen szar anyagi helyzetben volt, még az is csoda, hogy egyáltalán versenyképes terméket tudott piacra dobni...Most legalább van pénze az új fejlesztésekre (pl. lásd ATi), hála az arab támasznak.
Nekem az első gépemben volt utoljára intel proci, egy 133 Mhz-es Pentium Pro! :DDD

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#456) Killing válasza Sweet Lou 6 (#455) üzenetére


Killing
addikt

Hát az nagyon pro...
Legelább is mai szemmel! :DD Odabaszna az a GTA IV-nek csak úgy repülne azon a gépen! :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#457) vepe


vepe
senior tag

Nem tudja valaki, hogy sataII winchesternél a biosban bekell-e állítani valamit, hogy sataII-nek ismerje fel...?

(#458) Sweet Lou 6 válasza vepe (#457) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha sata2 hdd-d van, nézd meg, hogy van-e jumper rajta, ha van, szedd le, mert akkor az korlátozza sata1-es sebességre. Ha nincs akkor nem kell semmit tenned, max beállíthatod, hogy ide módban használja a vinyót, vagy natív satában (ahci). Natív sata módban alapból xp nem települ csak a vista ismeri föl telepítésnél, xp-be bele kell integrálni a telepítőjébe az ahci-sata drivert. A natív sata mód annyiban különbözik, hogy van ncq, hogy gyorsabb-e, nem tudom (lehet jövőhéten letesztelem).

sweetlou6.wordpress.com

(#459) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#458) üzenetére


Blaze71
őstag

Sokkal gyorsab ncq-val, mert képes egy fordulat alatt sávot váltani. Nem a másolási sebességen lehet észrevenni, hanem azon, hogy pl a virtuális memóriát gyorsabban olvassa.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#460) vepe válasza Sweet Lou 6 (#458) üzenetére


vepe
senior tag

te kaptál hozzá sata floppy drivert?

(#461) Pyzoo válasza vepe (#460) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia!
Nem jár floppy a laphoz, ellenben fent van a weboldalon.
AHCI XP
AHCI Vista
ezek 32 bit-es változatok.

Ha szeretnéd hogy Vista alatt legyen SMART illetve hőfok kijelzése a vinyódnak, akkor le kell szedned az XP-s 15.17-es nforce chipset drivert és abbol manuálisan kell telepítened a sata controllert vista alatt. Egészen pontosan kicsomagolod a drivert és az eszközkezelőben a Sata Nforce controller driver frissítésnél megadod a mappát ahová kicsomiztad azon belül pedig ezt: \IDE\WinXP\sata_ide\. Ezután restart majd felrakhatod a legújjab 15.23-as Vista drivert de amikor megkérdezi akkor szedd ki a pipát az ide illesztőprogram összetevők elöl.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#462) Sweet Lou 6 válasza Pyzoo (#461) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Fúúú, ezért a leírásért most nagyon hálás vagyok :R :R :R
Sose értettem, miért nincs SMART Vista alatt AHCI-ben, pedig idegel, hiszen nemrég szart be egy 500gigás vinyóm :O
Még 1x thanx, sok helyen kerestem, hogyan lehetne elővarázsolni, de most már világos :))

sweetlou6.wordpress.com

(#463) Blaze71


Blaze71
őstag

Én ezt nem értem. Én csak feltoltam a Vistát és van S.M.A.R.T., pedig nem vacakoltam semmivel. Viszont Vista alatt olyan gondom van, hogy az SMBus telepítése után nem indul a rendszer. A Vista betöltés alatt bedobja a kékhalált és csak úgy tudom életre kelteni, ha csökkentett módban leszedem a drivert. Egyrészt pontosan nem is tudom, hogy mi az az SMBus, másrészt viszont idegesít, hogy minden megy szépen, csak ez az egy nem akar. Megnéztem XP alatt, ott rendben feltelepül és nem is fagy meg. Megnéztem a másik gépemet, amiben szintén Gigabyte lap van, csak más típus és azon rendben van Vista alatt is az SMBus.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#464) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#463) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Úgy látszik ezekkel az nvidia chipsetekkel sok a gond :W
SMART alapból nekem is van, csak akkor tűnt el, ha feltoltam az nvidia chipset drivert :DDD
Legújabb driverrel (15.23) próbálkoztál? Mert nekem azzal nem volt ilyen gondom :F

sweetlou6.wordpress.com

(#465) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#464) üzenetére


Blaze71
őstag

Megmondom őszintén, hogy nem tudok driver verziót, de 14.-én szedtem le a legfrissebbet a Gigabyte oldaláról és azzal is bedobja a törülközőt. Pontosan mit is csinálna az SMBus?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#466) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#465) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A giga oldalán 1éves driverek vannak fenn (nem mintha sűrűn frissítené az nvidia :D ), de amiket láttam ott, azoknál biztos vannak újabbak
Szerintem szedd le azt ami most fenn van és próbáld meg ezek közül az egyikkel: XP 32bit vagy Vista 32bit

Ja, én se tudom mit csinál az SMBus... :)

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#467) audi100td válasza Blaze71 (#463) üzenetére


audi100td
nagyúr

benéztem valamit... :B

[ Szerkesztve ]

(#468) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#466) üzenetére


Blaze71
őstag

OK, köszi. Majd leszedem és megpróbálom. Bár annyira nem izgat a dolog, mert megy rendesen a gép. Se fagyás, se semmi gond, csak nem tetszik, hogy nincs minden a helyén. Ez olyan státusz dolog. Nehogymár az én gépemen ne menjen rendesen valami.... :DDD

Audi100td! Az más... :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#469) Killing


Killing
addikt

Ez a lap Triple chanellben kezeli a memókat (persze ugyan olyanokat)?
És négyet hogy kezel?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#470) Blaze71 válasza Killing (#469) üzenetére


Blaze71
őstag

Triple Channel csak az AM3-nál lesz DDR3 memóriával. Ez a lap AM2-es Dual Channel DDR2 memóriával. A négyet is Dualban kezeli, a hármat meg Single Channelben.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#471) Killing válasza Blaze71 (#470) üzenetére


Killing
addikt

Akkor valszeg hogy majd 4 modullal töltöm meg.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#472) Blaze71 válasza Killing (#471) üzenetére


Blaze71
őstag

A gyakorlatban mindegy, hogy 4x512 MB, vagy 2x1GB. Most nekem 4x512 MB van benne, mert a másik gépbe tettem a 4x1 GB-ot és toltam rá egy 64 bites Vistát. Csak annyi a különbség, hogy az 1 GB-os modulokkal a memória visszaosztása nélkül is lehet húzni benne a procit, míg az 512 MB-os modulokkal csak akkor, ha visszaosztom. Ez viszont már nem a lap hibája, hanem a memóriáim ilyenek.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#473) Blaze71


Blaze71
őstag

Hátha érdekel valakit, ezért teszek fel egy Everest memtesztet. Ez 4x512 MB DDR2 800 MHz-es Kingmax Ram 667-re visszaosztva. Elvileg ezeket nem nagyon lehet húzni, ami feszemelés nélkül nekem sem sikerült. 2,05 V-on viszont elindulnak felfelé. A lényeg, hogy Athlon64 X2 4000+ procival alapon 700 MHz-en megy, feszemeléssel meg pillanatnyilag 773 MHz-en egyenlőre stabil. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#474) Blaze71


Blaze71
őstag

Kicsit szórakoztam még a cuccal és úgy néz ki, hogy ha a memóriát 667 MHz-re osztom vissza, akkor nagyjából itt a vége:

Viszont itt már nem stabil, terhelve rögtön kékhalál. Már az Everest memteszt sem fut le, így ez csak egy próba, hogy a 4000+ igenis megy 3 GHz fölött. :DDD Majd ha lesz kedvem és időm, visszaosztom a memóriát 533 MHz-re és megnézem akkor mennyi a vége. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#475) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#474) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szép eredmény :C
Chipsetnek adtál feszt?

sweetlou6.wordpress.com

(#476) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#475) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Egy picit igen, mert nem biztos, hogy elment volna eddig. Viszont sokat sem mertem, mert eleve melegszik még alapbeállítás mellett is, ha terhelem. Mondjuk tettem rá egy 4 cm-es ventit, ami bár kissé csúnya, de hatásos. Bár a dobozban van. :DD

Íme:

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#477) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#476) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azért is kérdeztem, mert nálam pár esetben használt a plusz fesz a chipsetnek.
Szép rendezett a géped :) Nálam sokkal kuszábbak a kábelek :DDD
Én nemrég pasztáztam újra a chipsetet és most már 63 fok helyett ,,csak" 56-ra melegszik fel maximum, szóval megéri :K

sweetlou6.wordpress.com

(#478) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#477) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem nagyon merek neki többet adni, mert egyszer kapott bőven és negyed óra kellett, míre annyira visszahült, hogy újra be lehetett kapcsolni. :DDD Azt hittem, hogy elérkezett a gariztatás ideje, de megusztam. :Y Azóta kissé óvatosabb vagyok.

Ja, köszi. Igyekszem rendben tartani a cuccot. Jó, ha elég levenni az oldalát és hozzáférek mindenhez. Nem kell előtte széthúzni az egészet. Találkoztam már olyan géppel, ahol egyszerűbb volt kivenni a tápot, mint a kábelokat széthúzni, hogy tudjak benne IDE kábelt cserélni. :W

Közben megnéztem a hőfokot, most 4 és fél óra üzem után 49°, de bár húzva van, de terhelve nincs, annyira nem mérvadó az érték. Viszont meleg van a szobában, a két winyó is 32° és 35°, a proci magok meg 45° és 52°. Csessze meg, a másik gépben lévő 4200+-os procinál max 3° eltérés szokott lenni, ezzel meg nem tudok mit kezdeni, sokszor van 10° eltérés is, pedig a pasztázás jó. A NB hűtőt még nem szedtem le, mert nem akarom eröltetni a felfogatást. Még a végén eltöröm, aztán ha túlhuzom a lapot, annyi a gariztatásnak. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#479) Sweet Lou 6 válasza Blaze71 (#478) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát az a 49°C nagyon jó!
Igazából nem nehéz leszedni a bordát, nem bonyolultabb, mint egy vga hűtő cseréje, csak macerás ugye, mert ki kell szedni a gépházból az egész alaplapot

sweetlou6.wordpress.com

(#480) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#479) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez az egyik, hogy a fenének sincs kedve kiszedni. Nekem meg ráadásul szar a szemem és az alaplapi csatikat alig tudom a helyére rakni. Ilyenekre gondolok, mint a Power, Reset, HDD és Power LED, előlapi USB és hang. Nem látom, hogy hová rakom, mert nem tudok egyszerre világítani a zseblámpával, meg tapogatni az ujjaimmal és a harmadik kezemmel meg a csatit igazítani. :D A másik, meg félek, hogy azokat a hülye rögzítőket, amiket fenről lenyomni, alulról meg összenyomni kell, hogy kijöjjön, még a végén eltöröm. Két AsRock lapról, amiket már a biztosító kifizetett, már leszedtem próbából, hogy mennyire jön könnyen. Na, akkor döntöttem úgy, hogy marad a helyén. :Y :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#481) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Frissült a CPU Support a 7750 BE-vel :DD

sweetlou6.wordpress.com

(#482) Blaze71 válasza Sweet Lou 6 (#481) üzenetére


Blaze71
őstag

Igen, az F5-ös Bios már támogatja. De nem biztos, hogy egyértelműen megéri váltani rá.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#483) punk17


punk17
aktív tag

Valakinek sikerült ezzel a lappal 3 Ghz fölé tolni a procit? Mert én ha megfeszülök se megy 3,1-3,2 Ghz re fel pedig a 3 Ghz-t viszi a proci 1,325 V-al. Van valami ötletetek? CPU-z ( Mikor próbáltam feljebb tornászni persze vissza vettem a Ht szorzót 4x és a ramokat is alapra raktam, vissza 667re és 5-5-5-18 időzítésekre.)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#484) Sweet Lou 6 válasza punk17 (#483) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem 1,4-1,45 cpu volt körül megvolt a 3,2-3,3 Ghz (4800+-al), de nem volt stabil orthos alatt... Esetleg próbálj meg a chipsetnek is adni egy kis feszt, ossz vissza mindent (ram, ht), azzal a prockóval simán mennie kell a 3,2 Ghz-nek, de ha nem lenne elég az alap, 1,45-ig bátran adhatod a cpu-nak a feszt.

sweetlou6.wordpress.com

(#485) lazlo8


lazlo8
tag

sajnos ujra kellett telepítenem a gépemet :W
és mikor probáltam feltelepíteni a cd.ről a drivereket a következőt nem sikerült felinstallálnom
realtek card reader driver (a telepítő azt irta a méretére hogy 0 kb) 5x végigment hogy 100x aztán lelőttem..
realtek honlapján csak ilyen hd audio drivereket találtam nincs ötletetek hol találhatnám meg a drivert hogy működjon az 5.in1 kártyaleolvasóm?

(#486) Blaze71 válasza punk17 (#483) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem egy 5200+ procinak mennie kell legalább 250 EC-t, ami ugye már 3375 MHz lenne. Adj alapból 1,4 V-ot a procinak, semmi baja nem lesz tőle. Ha nagyon melegszik, akkor esetleg 1,375 V-ot, de azt bírnia kell. A memóriának meg nyugodtan adhatsz 2,0 V-ot, de mehet akár 2,1 V-on is. Ha 800 MHz-es a memóriád, akkor tedd vissza 667-re, ha pedig 667 MHz-es, akkor 533-ra. Elvileg a memória miatt nem bírja, mert nálam ennyivel ment a 4000+:

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#487) GgG91


GgG91
tag

nekem ennyi sikerült: [VALID]
De 246 fsb fölött már nem stabil valaki megoldást tud erre a gondra
(nekem 43 fokos a chipset mert eléraktam egy 12cm-es slient ventit(800RPM))

[ Szerkesztve ]

(#488) Sweet Lou 6 válasza GgG91 (#487) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem ott a proci vége. Mekkora feszt adtál neki?

sweetlou6.wordpress.com

(#489) GgG91


GgG91
tag

1.4v

(#490) Sweet Lou 6 válasza GgG91 (#489) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Akkor szép eredmény :C
Esetleg még próbálhatod 1,45 V-ig ha kiakarod tesztelni, hol a vége, attól még nem lesz baja a cpu-nak, de személy szerint nekem ez az eredmény elég lenne ezzel a procival :)

sweetlou6.wordpress.com

(#491) GgG91 válasza Sweet Lou 6 (#490) üzenetére


GgG91
tag

Holnap próbálom megpróbálom majd az fsb-t följebb küszködni.
De azé valaki segíthetne mit tegyek hogy tovább vigye...(adtam már a chip-nek feszt egy kicsit többet mint az eredeti de nem segített)

(#492) Blaze71 válasza GgG91 (#491) üzenetére


Blaze71
őstag

Memóriának mennyit adtál? Elvileg ezeknek kell a 2,2 V! Talán segít.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#493) punk17


punk17
aktív tag

Hát nem értem én ezt a lapot. Adtam a procinak 1,4V, az EC 238, ram visszaosztva 5-5-5-18-ra, 667-re és egyszerűen nem stabil. Pedig nem is melegszik. A chipsetnek ti mennyit adtatok pluszba?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#494) Sweet Lou 6 válasza punk17 (#493) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

250 EC körül (de HT term. visszaosztva) +0,025-öt, felette 0,05-öt asszem. A memóriával szórakozzatok, nálam az szokott behalni, ne spóroljatok neki a fesszel!

sweetlou6.wordpress.com

(#495) GgG91 válasza Sweet Lou 6 (#494) üzenetére


GgG91
tag

Nemsokára hazaérek suliból és adok akkor mindennek egy kis feszt vagy sokat és majd kiderül mennyire stabil.

(#496) szaszapi válasza punk17 (#493) üzenetére


szaszapi
őstag

Erről van szó.Nekem is ez volt emléxel?Egyszerűen nem volt stabil még annyira se tudtam húzni mint te és nekem se melegedett szinte semmit.De neked ugye ez volt a 4edik alaplapod.Az előzőket jobban tudtad húzni?

(#497) punk17 válasza szaszapi (#496) üzenetére


punk17
aktív tag

Hát nekem az előző lappal jobban ment a tuning, igaz akkor 4800+ volt most meg 5200+. De szerintem a lap nem bírja mert most adtam 1,45V a procinak és így se volt stabil. 2 perc után eldobta magát. Hiába adtam a lapnak +0,05V semmit nem jelentet. A rammal nem lehet baj mert most 860Mhz futnak 4-4-4-12 időzítéésel 2V mellett.

Egyre jobban utálam ezt a Gigabyte nevezetű fostalicskát :W :W .

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#498) Sweet Lou 6 válasza punk17 (#497) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát az szívás. Nálam meg pont fordítva van, a proci még csak-csak menne, de a rohadt ramok sehogy se bírják...csakhogy lásd a konklúziót:
a tieid 2volton mennek 860mhz 4-4-4-12
enyémeim 2,15 volton mennek kb. 750mhz 4-4-4-12 :DDD
Esetleg még régebbi biosokkal megpróbálhatod, hátha ebből az újból a phenom2 támogatás miatt kispórolták a tuningot, de ez már elég időigényes munka.

sweetlou6.wordpress.com

(#499) Blaze71 válasza punk17 (#497) üzenetére


Blaze71
őstag

Próbálnál agy ASUS M2N lapban tuningolni. :D Menne is az 5200+ vagy 2800 MHz-et rendes feszemelés mellett. :DD Egyébként szerintem a kisebb procikat jobban lehet húzni. Nekem 290-es EC-től kezd fagyni, igaz akkor már egy gyorsabb egérmozdítástól is. :DDD Próbáld meg 2,1 V mellett, mert azt még bírja a Kingmax is. Többre nem mernék megesküdni. :F

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#500) punk17 válasza Sweet Lou 6 (#498) üzenetére


punk17
aktív tag

Már kipróbáltam az F3, F4-es bios képességeit de nem jobbak sőt F3 még rosszabb is.

Blaze71:
A ramjaim így stabilak nem kell neki plusz fesz. Persze mikor megemeltem az EC-t vissza osztottam őket gyári beállításokra. Szóval tuti nem a ram hibázik.

Az AMD 770-es chipes lapod jobban bírja a tuningot? Csak mert van egy érzésem hogy ez a lap se fogja kibírni nálam és gondolkozok egy új lapon. Mert az 5. lapom nem ez lesz az biztos ;] .

Oneplus 3T | Apple iPad Air

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.