Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) johnyyy válasza 04ahgy (#1400) üzenetére


johnyyy
csendes tag

Szia!
Inkább így mutasd hogy melyik az!

(#1402) johnyyy válasza 04ahgy (#1400) üzenetére


johnyyy
csendes tag

mert állítottam de nem változott az OverDrive-ban a érték

[ Szerkesztve ]

(#1403) 04ahgy válasza johnyyy (#1402) üzenetére


04ahgy
nagyúr

CPU NB VID Control, ezt állítsd be első körben 1,3V-ra, úgy, hogy két modullal már stabilizáltad a kívánt frekvenciát a korábbiaknak megfelelően. Az Overdrive mindig az alapértéket fogja mutatni, azzal ne foglalkozz (akkor is ha te a BIOS-ban állítod).

Az 1,3V-ot a te hűtéseddel lazán bírja a CPU, de ha sikert érsz úgy el, óvatosan lehet csökkenteni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1404) johnyyy válasza 04ahgy (#1403) üzenetére


johnyyy
csendes tag

Sajnos nem segített ez sem!

CPU NB VID Control probálva: 1.2V, 1.3V és végül 1.5V is
A Dram Voltage Controlt is 1.65V volt

És nem ad képet ilyenkor, ha ugyan úgy állítom be mint előtte a 2 modullal,
ha emelem a voltot, ha nem!

(#1405) 04ahgy válasza johnyyy (#1404) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1,5V már kicsit sok volt, de nem baj, rövidtávon nem lesz baja a procidnak. Azt próbáltad, hogy a két modullal működő esetben átrakod a RAM-okat a másik slotokba? Nekem a kicserélt UD7-en fele slot nem ment. Most megint gariztatom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1406) johnyyy válasza 04ahgy (#1405) üzenetére


johnyyy
csendes tag

igen külön megy mindegyik slotban
és modulokat is váltogattam

(#1407) 04ahgy válasza johnyyy (#1406) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm. És mindegyik modul megy kettesével 1866-on?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1408) johnyyy válasza 04ahgy (#1407) üzenetére


johnyyy
csendes tag

igen, és nem csak 1866-on hanem 2133-on is!

Ezeket a memóriákat duálban árulják de én 2 vettem,lehet jobb lett volna egy quad!

Nem lehet hogy az a gond?

(#1409) 04ahgy válasza johnyyy (#1408) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hinném, hogy az lenne a gond, hisz láthatod, hogy megfelelő beállítással két modult már működésre sikerült bírnod.

Load BIOS Defaults után, DRAM E.O.C.P.-t aktiválva próbáltad már?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1410) johnyyy válasza 04ahgy (#1409) üzenetére


johnyyy
csendes tag

Nem beszéljük meg inkább skypon?
Ha neked jó küld el priviben a skype neved!
Csak írni tudok mikrofonom még nincs, de ott legalább mindjárt látom ha írsz :)

(#1411) dik


dik
őstag

DRAM E.O.C.P. valóban ügyes dolog gondoltam kipróbálom és jött is a káosz, nálam egy kalap sz.rt sem ért. Inkább maradok a x8-nál így atom stabil a szekér. :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1412) fasterware válasza dik (#1411) üzenetére


fasterware
aktív tag

Nálam sem ér sokat, de legalább kékhalálra jó :DD .

(#1413) dik válasza fasterware (#1412) üzenetére


dik
őstag

Az is több a semminél.... :DDD :)) :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1414) 04ahgy válasza dik (#1413) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam egy 1866MHz-es XMP-s RAM és egy FX-8150 esetén működött korrekten az E.O.C.P, GA-990FXA-UD7 rev.1.0 lapról beszélünk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1415) dik válasza 04ahgy (#1414) üzenetére


dik
őstag

Örülök neki ha ennyi pénzt tudnék rááldozni akkor már abban a kategóriában el is várnám, hogy tökéletes legyen!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1416) 04ahgy válasza dik (#1415) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az még okés, de te alaplap, CPU és egyéb információ ismeretében az emberi széklettel hasonlítottad a DRAM E.O.C.P.-t, és egyenlőségjelet tettél közéjók. Én csak egy konkrét ellenpéldát mondtam, míg te általánosítottál.

Egyébként Llano esetén is többé-kevésbé jól működik a DRAM E.O.C.P. Megjegyezném, hogy az X.M.P. sem annyira problémamentes Intel vonalon, mint a manuális állítás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1418) RedDot válasza 04ahgy (#1409) üzenetére


RedDot
tag

Jutottatok valamire négy modullal?

(#1419) 04ahgy válasza RedDot (#1418) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem tudom, nem írt mostanában ezzel kapcsolatban a fórumtárs.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1420) #21346560


#21346560
törölt tag

Feltettem FXA 990 UD3-ra a legújabb biost..... az istenért nem tudtam beállítani a ramjaimat 1600-ra.... vissza tettem egyel régebbit, az már jó... F6F-ről váltottam azt hiszem a 8-ra, de a 7-est kellett feltenni....

(#1424) lee56 válasza #21346560 (#1420) üzenetére


lee56
őstag

Egy kései jótanács ha megengeded : ) Ne mindíg a legújabbra válts, hacsak nem szükséges, nekem is F7 van most, s gond egy szál se. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1426) Barton válasza RedDot (#1418) üzenetére


Barton
senior tag

http://download1.gigabyte.ru/memory/memory_ga-990fxa-ud5.pdf

Note: Only one DIMM per channel is supported for DDR3-1866MHz and higher speed as using an AM3+ CPU.

Olvasni kellene megtanulni! :U

(#1427) Barton válasza johnyyy (#1408) üzenetére


Barton
senior tag

http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/315

DDR3 2133MHz CAS9 & CAS10 & CAS11 Dual Channel
- Available in 4GB(2GBx2) & 8GB(4GBx2) Dual Channel Package
- Available CAS/Model number sku:
9-10-9-28: GOC34GB2133C9DC | GOC38GB2133C9DC
9-11-9-28: GOC34GB2133C9ADC | GOC38GB2133C9ADC
10-10-10-30: GOC34GB2133C10DC | GOC38GB2133C10DC
10-11-11-30: GOC34GB2133C10ADC | GOC38GB2133C10ADC
11-11-11-36: GOC34GB2133C11DC | GOC38GB2133C11DC
| GOC316GB2133C11DC
- Working Voltage :
CAS9:1.65V
CAS10 & CAS11: 1.5V

Ez alapján kell beállítani a BIOS-ban!

2*4GB menni fog
Több modullal :1600 MHz

(#1428) Findzs válasza Barton (#1427) üzenetére


Findzs
addikt

Regisztrált
2001-01-01 00:00,

nem semmi :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1429) lee56 válasza Findzs (#1428) üzenetére


lee56
őstag

Valószínűleg onnan a név is :)

No Comment

(#1430) #21346560 válasza lee56 (#1424) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát váltani kellett, gondoltam hátha megint a legújabb a legjobb, az f6f-nél is akkor az volt a legújabb és jó volt :)

(#1431) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Giga lapokon a CPUID hardware monitorban a TMPIN2 hőfok mit takar?
A neten valaki szerint a VRM hőfok mások szerint a chipset.

(#1432) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!

Érdemes lecserélni egy ASUS M5A97 PRO-t egy 990FXA-UD3-ra? Speedfan mennyire kezeli a lapot? (Asus-t egyáltalán nem)

(#1433) jeenkie


jeenkie
csendes tag

Üdv.
Vettem egy ga990fxa ud7 lapot és egy Fx8120 procit.
Összeraktam a konfigot és rögtön inditás után a kis hibajelzön a f2 hibaüzenet jelenik meg és a gép csak probálkozik az indulással.
tudtok nekem ebben segiteni hogy mi lehet a hiba oka?
Előre is köszi.

(#1434) lee56 válasza jeenkie (#1433) üzenetére


lee56
őstag

Szia.
Csak egy tipp, ha használtan vetted esetleg és AM3-as proci volt benne mostanáig, és nem frissítették a BIOS-t az lehet egy ok, mivel még az FX procik előtt jöttek ki az első 9-es chipset-es alaplapok, BIOS frissítés nélkül ezek a korai példányok nem képesek felismerni az új procikat..

Ha ez a helyzet, egyszerű a dolgod. Szerzel egy phenom vagy athlon kettes processzort és felfrissíted a BIOS-t, már amilyen egyszerű ha éppen nincs olyanod a közelben, tudom :)
De talán akad számtech bolt vagy infós ismerős, aki tudna ebben segíteni?!

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1435) jeenkie válasza lee56 (#1434) üzenetére


jeenkie
csendes tag

Újonnan vettem a lapot még valahogy márciusba itt a fórumon egy sráctól,
csak a procira most lett meg a pénz.
Hát az a baj hogy nem igazán van ilyen ismerösöm akinek esetleg lenne ilyene de azért megprobálkozhatok vele.
Bár a lap dobozán már fel van tüntetve az fx-es logó bár ezek szerint akkor az nem sokat jelent! :(

(#1436) jeenkie válasza jeenkie (#1435) üzenetére


jeenkie
csendes tag

Esetleg ebbe a biosfrissitésbe tud vki segiteni aki csinált már ilyen, hogy mi a pontos menete? Nem akarnám eltolni vele a lapot. :)

(#1437) Malibutomi válasza jeenkie (#1436) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megnézed a lap pontos típusát, letöltöd a gigabyte oldaláról a bios filet-t, lehetőleg a legújabbat. Az alaplap lemezéről vagy a netről feltelepíted az @BIOS nevű programot (ez a neve "kukaccal az elején). Elindítod, megadod a bios file-t, és megcsinálja magától.
Elvileg nem tudod elszúrni, a Giga lapokon dual bios van, ha elszúrod elindul a másikról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1438) atom87 válasza jeenkie (#1433) üzenetére


atom87
aktív tag

Egy szimpla CMOS reset első körben....

Kawasaki z1000

(#1439) RedDot válasza Barton (#1426) üzenetére


RedDot
tag

1. Nos, ha az enyém lenne a lap és én szenvednék vele nap mint nap, akkor érthető lenne az építő jellegű hozzászólás - de így nem helytálló.

2. Ha belemerültem volna a témába és elolvastam volna ezt, akkor világos lett volna. De mivel ez kimaradt, ezért érdeklődve hallgattam az eseményeket.

3. Ez a stílus - nálam, nem arat sikert - barátom... :)

[ Szerkesztve ]

(#1440) lee56 válasza atom87 (#1438) üzenetére


lee56
őstag

Attól tartok az nem segítene, kicsit utánaolvastam, másnak is volt ilyen ezzel a lappal :
"The F2 code on diagnostic display is referred to the Bios version and the alert that the bios doesn't support CPU.
Today i've take from a friend an AM3 CPU and flashed bios to F6, now all works perfectly."

Gigabyte UK fórumán egy olasz csávó írta ezt :)

vF4-es BIOS-tól felfele képes kezelni a lap az FX-eket

jeenkie :

Úgy látszik akitől vetted visszafrissítette a BIOS-t, vagy pedig tényleg nem sokat jelent az a matrica, vagy valaki kicserélte a dobozt, és egy régebbi példány landolt benne mégis, több variáció most nem jut az eszembe hirtelen :)

A lényeg hogy mindenképpen frissítened kell ahhoz a procihoz, és ahhoz egy AM3-as procit kellene szerválnod azzal elindulna, de ha beviszed egy számtech boltba és elmondod mi a nyűgöd, szerintem megcsinálják neked, maximum pár forintot elkérnek majd érte.

No Comment

(#1441) jeenkie válasza lee56 (#1440) üzenetére


jeenkie
csendes tag

köszi szépen a segitséget! :)

(#1442) jeenkie válasza jeenkie (#1441) üzenetére


jeenkie
csendes tag

Megoldodott a probléma szerencsére találtam egy számtekboltot ahol segitettek a problémám megoldásában már ketyeg is a gépezet!:)

(#1443) lee56 válasza jeenkie (#1441) üzenetére


lee56
őstag

Szivesen :)

No Comment

(#1444) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Sziasztok!

Összeraktam egy gépet:
Ház: Sharkoon Vaya Value
Táp: Chieftec iARENA (CTGPA500S) 500W
Lap:Gigabyte GA-970A-UD3
CPU: AMD AM3 Phenom II 965 3.4Ghz
Memória: Kingston Hyper X Blu 8GB (2x4G kit) (KHX1600C9D3B1K2/8GX)
SSD: OZC Agility 3 60G SATA3
HDD: WD Caviar Blue 1TB 32MB cache 7200 rpm SATA3

Videokártyám még nem jött meg így egy másik gépből bele lett téve egy ilyen kipróbálásig:
Nvidia GeForce 9400 GT 1GB DDR2 passzív hűtős
(egyébként egy Sapphire HD6770 1GB GDDR5 jönne majd bele)

Az a gondom, hogy az alaplapon az északi híd hűtőbordája iszonyatosan forró, rajta tartani sem tudom a kezem, 5 másodpercig sem. 60°C felett biztos van. :( Amikor tényleg semmit nem csinálok csak pl. a BIOS-ba a beállításokat nézem akkor is elég meleg már, akkor sem lehet folyamatosan fogni. Lekapcsolni még nem kapcsolt le a gép, megy "normálisan", a CPU 35-37°C-on van, a GPU viszont 67°C körül. System Temperature 43°C-ot ír a biosba. A déli híd egyébként "egészségesnek tűnő" hőmérsékletet produkál.

A gépbe egyébként a CPU-n még a gyári hűrő van, van a házban egy hűtő ami az elülső részről alul húzza be a levegőt. Vettem bele egy ventit ami meg kifele tolja a meleget hátul. mind a kettő 12 centis, ~1250-1300 rpm-en forognak. A CPU hűtője 3600 rpm körül forog.
Ezek a hőmérséklet értékek egyébként nyitott jobb oldallal vannak, zártba még nem mertem próbálni mert félek, hogy esetleg túlmelegedik.

Külföldi oldalakon olvasgattam erről a lapról hogy van-e ilyen baja ott azt írogatták, hogy garanciálisan vissza kell vinni, meg hogy táp gondoknál szokott így melegedni a NB.
Ezek a cuccok most lettek 1-2 hete véve, kompletten az egész gép.

Sajnos nagyon régen szereltem gépet, meg úgy nem vagyok tisztában annyira manapság mi egészséges hőmérséklet meg mi nem. :( Szomorú lennék ha máris garba cserélnem kéne egy gigabyte lapot ami ráadásul nagyon tetszik :O ...

Még egy tippem volt: ezek a ramok amiket beletettem a gyártói honlapon a memória kompatibilitási listán nem szerepelnek, csak a 4GB-os kit memóriái, viszont rendesen működnek semmi baj nem volt velük és nem is melegszenek meg semmi.

BIOS frissítéssel ilyesmikkel nem próbálkoztam mert nem tudom elvész-e a gari ha megcsinálom. Válaszaitokat előre nagyon köszönöm és elnézést ha hosszúra sikeredett a hsz-em :B

[ Szerkesztve ]

(#1445) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tapasztalt-e valaki olyat, hogy a lap inditasonkent valtozo melyik sensort nezi cpu hofoknak? Erhetobben: hwmonitorban ugye van tmpin 0-1-2 van amikor az Easytune a tmpin1-el azonos hofokot mutat a cpu-ra, van amikor a tmpin2-vel. A ventillator vezerles is ez alapjan megy ugye. Lehet-e bios hiba esetleg? Tegyek vissza egyel regebbit?

(#1446) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tapasztalt-e valaki olyat, hogy a lap inditasonkent valtozo melyik sensort nezi cpu hofoknak? Erhetobben: hwmonitorban ugye van tmpin 0-1-2 van amikor az Easytune a tmpin1-el azonos hofokot mutat a cpu-ra, van amikor a tmpin2-vel. A ventillator vezerles is ez alapjan megy ugye. Lehet-e bios hiba esetleg? Tegyek vissza egyel regebbit?

(#1447) axe125


axe125
tag

Hy!

Giga 990 fxa ud3-as laphoz melyik biosz verzió lenne a legjobb?Most készülök venni bele egy fx 8120-as procit.

(#1448) ma.ci23


ma.ci23
tag

Sziasztok!
Amd Ph2 1090T alá kellene nekem alaplap ezeken gondolkozom:
ASUS M5A97 EVO v PRO(nem tudom mi a különbség?)
Gigabyte GA-990FXA-D3
GIGABYTE GA-990XA-UD3
Szerintetek melyik lenne a megfelelő választás?

(#1449) lee56 válasza ma.ci23 (#1448) üzenetére


lee56
őstag

Talán inkább az XA-s UD3-at, főleg ha nem lesz két videókártyás felállás később, de nehéz választani mert nem tiszta pontosan miben térnek el :)

axe125 : Lássuk csak, F7-el nincs gondom személy szerint, az stabil pontnak tűnik, F8-al hallottam volt valami gond (ha kicsit visszaolvasol meglátod), az új F9b meg még béta, viszont sokmindent javít, többek közt SSD kompatibilitást, de itt a teljes lista ;

1.Beta BIOS
2.Update CPU AGESA 1.2.7.1
3.Update AHCI ROM 3.1.0.0
4.Improve SSD compatibility

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-990fxa-ud3rev_10/download/bios

No Comment

(#1450) axe125 válasza lee56 (#1449) üzenetére


axe125
tag

Köszi Szépen!

Tegnap este felraktam az f8-at.Az a lényeg hogy elinduljon az fx-el.
Ha valami gond van megy fel az f7.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.