Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) 04ahgy válasza Findzs (#1700) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már akkor is írtuk, hogy a gyári hűtő légáramlatára (vagyis inkább általánosságban véve légáramra) tervezték. A te hűtőd meg ezt nem valósítja meg. Miről beszélünk innentől? Hűtsd az északi hidat, és nem lesz gondod melegben sem. Típushiba meg nincs.

[daa-raa-val folytatott beszélgetésem a témában].

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1702) Findzs válasza 04ahgy (#1701) üzenetére


Findzs
addikt

akkor itt leszögezném, hogy 5 db !!! 12cm -es coolink swif2 van a házamban
több mint egy éve van ilyen lapom és jól tudom, hogy hűteni kell a chipsetet: [link]

felesleges a lekezelő hangnemed és az okoskodásod, ha rákerestél volna a a hibára a topikban megtaláltad volna az én hsz -et is

egyébként se neked írtam nem is tudom minek válaszoltál

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1703) - = Zk = - válasza Findzs (#1700) üzenetére


- = Zk = -
félisten

chipset hűtés miatt adod el? :U

nézd meg az én jelenlegi lapomat. "3. generációs" proci van benne (X2 -> X4 -> X6). az első pillanatattól fogva hűtöm a fet-eket (nincs gyári, csak szabadon voltak) és a chipsetet. egy Zalman csodával.
megoldotta a hőfokokat azonnal.... fixálta. pedig ez egy igen kényes lap. sokaknak elfőtt, ahogy olvastam külföldi oldalakon, meg idehaza is párat.
azóta semmi bajom. és pedig az előző házam egy zárt BMW-s midi ház volt... és régen még egy 3870 X2 is ketyegett benne...

most, hogy lassan-lassan lecserélem eme 790X-es csodát, biztosan tudom, hogy átrakom a Zalmant az új lapra. (990FXA-UD3). hiába van rajta gyárilag "fain" hűtés...
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1704) Findzs válasza - = Zk = - (#1703) üzenetére


Findzs
addikt

dehogyis :N csak sajnos kell a pénz, a lakáshitel fontosabb :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1705) 04ahgy válasza Findzs (#1702) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha tudod, hogy légárammal hűteni kell az északi hidat (nem a chipsetet), ezt még meg is valósítottad anno, kijelentetted, hogy megszűnt a hiba, akkor miért írtál most, hogy stabilabb a gép, hogyha már eddig is stabil volt?

Nem érzem a hozzászólásom modorát lekezelőnek, mert semmi személyes vélemény nem hangzott el benne, kizárólag objektív tények közlése, és tanácsok. Lekezelő hangnemről személyes faktorok bevonása nélkül nem beszélhetünk. Okoskodásnak pedig főként nem, mert hisz, mint linkelted, pontosan azt csináltad, amit írtam, azaz bizonyítani tudod, te magad, hogy működik a megoldás. Akkor miért is okoskodás? Véleményem szerint egymást erősíti a két információ (a Tiéd és az enyém). Olyat sem láttam még, hogy valaki megsértődjön, amikor igaza van.

"egyébként se neked írtam nem is tudom minek válaszoltál" --->> (#1700) Findzs válasza 04ahgy (#1699) üzenetére. :U

(#1703) - = Zk = -: így igaz, nincs is mit ragozni a kérdésen, meg már személyesen is beszéltünk erről (igaz jó régen volt. :DDD). A szilícium alapú félvezetők ellensége a tranzisztor 1947-ben történt feltalálása óta az emelkedő hőmérséklet. A fizikát akármilyen modern gyártástechnológiával sem lehet kiiktatni. Ha elvezeted a hőt, az alkatrész meghálálja. :K

HGYu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1706) - = Zk = - válasza Findzs (#1704) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lakáshitel fontosabb
minden tiszteletem a Tiéd...
igaz, nekem csak személyi kölcsöneim vannak, (3).. abból kettő KHR-es lett...de ebbe ne menjünk itt bele :R

(#1705) 04ahgy
hát tényleg jó régen volt....
azóta, szinte minden smakkolni látszik :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1707) Findzs válasza - = Zk = - (#1706) üzenetére


Findzs
addikt

3 db személyi kölcsön ? :Y

jól bevállaltad, gondolom nem jókedvből, ilyen világ van ba***a meg :((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1708) - = Zk = - válasza Findzs (#1707) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ezt közel 7-8 év alatt hoztam össze...:W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1709) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok! Gigabyte 970A-UD3 laphoz KERESEK dobozt!Tud vki segíteni?

(#1710) iday válasza Matthisa (#1709) üzenetére


iday
aktív tag

Megetted? :F

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1711) Matthisa


Matthisa
tag

Nem csak vettem egyet használtan és nem igazán van jó állapotban a doboza!Meg hát antisztatizacsi :R :C

(#1712) Matthisa


Matthisa
tag

Nah üdv! Összeraktam a masinát!adott 970 a ud3 rev 1.0 és giga 7770 OC!Miért csinálja nekem mikor elindítom a gépet h check signal cable míg nem csipog egyet, egyik configom nem csinálta ezt eddig!zavaró egy kicsit!mint mikor kihúzom a monitor kábelt a vgaból! azért írtam ide, h nem a biosban kell vmit állítani?

(#1713) Matthisa


Matthisa
tag

Ja és még most tapasztaltam ha a gép leáll a monitor ki se kapcsol, megint check signal cable! :R

(#1714) - = Zk = - válasza Matthisa (#1712) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt nekem a kezdetek óta csinálja. a jelenlegi alaplappal.. és az még egy 790X-es....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1715) Matthisa válasza - = Zk = - (#1714) üzenetére


Matthisa
tag

nincs véletlen dsub dvi átalakítód? nekem azt írják amiatt van! :R

(#1716) - = Zk = - válasza Matthisa (#1715) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de, a kezdetek óta ez van... hm. látod, már többet tudsz erről, mint én.
igaz, én ezzel nem is foglalkoztam annyira :C
miért, milyennek kéne lennie eredetiben, átalakító nélkül. azt se tudom :DDD

bár nekem olyan volt, hogy BIOS reset után, mikor kikapcsoltam a gépet, nem hagyta "elaludni" a monitort.. villogott... aztán vmit elállítottam, és azóta... kussol.
de kiv leszek, ha cserélem a monitoromat valaha, akkor HDMI/DVI kimeneten mit fog produkálni...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1717) Matthisa válasza - = Zk = - (#1716) üzenetére


Matthisa
tag

Nekem az 5750-en volt d-sub, azzal nem csinálta, habár az egy ma770t ud3ban volt!Hát én is erősen forgok egy használt 19es TFT-ben amin van dvi csak már keret nincs rá :DD

[ Szerkesztve ]

(#1718) - = Zk = - válasza Matthisa (#1717) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 24 alá nem szeretnék beesni, és minimum DVI/HDMI kimenettel.... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1719) Matthisa


Matthisa
tag

hát ja nem gyenge dolog:DD

(#1720) ederk


ederk
csendes tag

Sziasztok! Tegnap rendeltem egy GA-990 FXA UD-3 alaplapot egy AMD Phenom II X4 965 BE procival és egy Corsair Vengeance memoriával. Most azon golndolkozok, hogy a Zalman Cnps 9700nt proci hűtőm elfér-e anélkül, hogy a memória slotok fölé ne érjen, mert ahogy néztem az alaplapon a proci és memória foglalat elég közel került egymáshoz. Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1721) dik válasza ederk (#1720) üzenetére


dik
őstag

Hasonló hűtőm van (9500) és elfér....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1722) ederk válasza dik (#1721) üzenetére


ederk
csendes tag

Ennek örülök. Akkor bele se ér, se fölé? Mer a corsair ramok amit vettem a fésűs változat

(#1723) Skimaster válasza ederk (#1720) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerintem elférsz,de ha nem,akkor a legközelebbi memóriahelyet kihagyod.Bár ha kell mind a négy(nem tudom milyen leosztásban van a memóriád),akkor lehet érdekes is a helyzet.

(#1724) dik válasza ederk (#1722) üzenetére


dik
őstag

Nekem 2db kingston hyper van és simán elférnek. Ha 4db lenne valami nagy bordásból akkor lehet határeset lenne a proci felőli, de kis esélyel...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1725) ederk válasza dik (#1724) üzenetére


ederk
csendes tag

mert a hűtő most akkor neked folé ér a 4. slotnak vagy még mellette van?

[ Szerkesztve ]

(#1726) dik válasza ederk (#1725) üzenetére


dik
őstag

Írtam választ a privire nyugi van.... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1727) ederk válasza dik (#1726) üzenetére


ederk
csendes tag

SZia! Megjött az új deszka:D Frankón áll rajta a hűtő:D CSodaszépen nézz ki. Van még kb: 3mm a memoria slotoktól. Köszi a nyugtatást:D

(#1728) dik válasza ederk (#1727) üzenetére


dik
őstag

Megmondtam a frankót.... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1729) ederk válasza dik (#1728) üzenetére


ederk
csendes tag

Köszike:) Feltettem az Easy Tone 6-ot. A memória fölre ha rámegyek azt látom, hogy max bandwith: pc3 12800 (800mhz). Ez azt jelente hogy az 1600 mhz es ramom 800 an megy?

(#1730) dik válasza ederk (#1729) üzenetére


dik
őstag

Az könnyen meglehet...
Bár én azt nem használom. Nekem is alapban lassabban mennek. Biosban át kell álítani...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1731) ederk válasza dik (#1730) üzenetére


ederk
csendes tag

BIOS-ba megnéztem. AUTO beállításon 8x szorzón van, 1600 mhz et mutat, de a cpu-z progi meg csak 800 mhz-et mutat:( Akkor most mi az igaz?:)

(#1732) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

1. copás.
nem megy rá a Zalman "rózsa" a új chipsetre... szal copás.... -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1733) ederk válasza - = Zk = - (#1732) üzenetére


ederk
csendes tag

mi?:)

(#1734) - = Zk = - válasza ederk (#1733) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt akartam rárakni a chipsetre...
de majd jövőhéten fabrikálok hozzá kieget.
egyelőre tesztelem/élvezem az új rendszert.. az új platformot :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1735) ederk válasza - = Zk = - (#1734) üzenetére


ederk
csendes tag

Frankon fog kinézni, nekem tetszik:)

(#1736) - = Zk = - válasza ederk (#1735) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaja
csak előbb majd lefújom feketére.... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1737) ederk válasza - = Zk = - (#1736) üzenetére


ederk
csendes tag

VAlami hőálló cuccal fujd le, mert lefog peregni másképp a hőtől!

[ Szerkesztve ]

(#1738) dik válasza ederk (#1731) üzenetére


dik
őstag

Az igazság odát van..... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1739) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, megy a csodamasina...
ez a konfig biza SSD-ért és egy friss winért kiált. az a meglátásom :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1740) lee56 válasza ederk (#1731) üzenetére


lee56
őstag

Nincs para, 800MHz az alapsebessége, de mivel DDR! (double data rate) memória, ezért duplázni kell, tehát az az 1600MHz megvan, ha a BIOS-ban is látod.

(#1739) - = Zk = - : Ámen :R

No Comment

(#1741) -KP-


-KP-
addikt

Phenom 965 alá jó választás egy 970A-UD3? talán veszek egy ilyen procit. Aztán majd egyszer valamikor menne bele egy 8350(jövőre, vagy utána). Vagy érdemesebb 990X/990FX chipsetes lapot venni? Nem akarok annyira elszállni az árakkal...

(#1742) lee56 válasza -KP- (#1741) üzenetére


lee56
őstag

Attól függ mik az igényeid, későbbi bővítés SLI/CF, milyen hosszútávra tervezel vele, és főleg ha tuningolni is akarsz majd, nem árt nem túl sokat spórolni az alaplapon, legalábbis szerintem.

No Comment

(#1743) dolezsal


dolezsal
tag

Sziasztok!

Van egy GA-970-UD3-as MB-om, amibe tettem két Kingston Hyper-X Predator 1866 MHz-es RAM-ot. A Predator elvileg bírná az 1866MHz-et, de az alaplap csak 1333MHz-en használja.

Valaki le tudná pontosan írni, hogy a BIOS-ban mit kell átállítanom ahhoz, hogy működjön?
Ez gondolom - történetesen - tuning, szóval felvetődik a kérdés, hogy nem fog károsodni a RAM vagy az alaplap, ha átállítom mondjuk a feszültséget?

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha az egyes meg a hármas slotba tettem a két ramot(magyarul a proci felőli első slot üres), milyen komolyabb processzorhűtést tudtok ajánlani, ami el is fér?(Lévén a RAM közel 5,5 centi magas! )

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

(#1744) Malibutomi válasza dolezsal (#1743) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a normális, hogy alapból 1333-ra teszi magát. Csak akkor fog 1866-on menni, ha nem csak a szorzóját állítod át a biosban, hanem a gyárilag megadott időzitéseket is beállítod (pl. 9-9-9-27).
Milyen procid van? Mert pl a phenom II-k gyárilag 1333 amit tudnak, de elmennek 1600-al is, de felette már necces. Ha FX procid van akkor semmi gáz simán menni fog.
Hűtőt itt kérdezz: [link]
De az tuti hogy sokkal jobban jártál volna alacsony ramokkal cspu hűtő szempontból.

(#1745) dolezsal válasza Malibutomi (#1744) üzenetére


dolezsal
tag

Köszönöm a gyors választ!

FX 4170 processzorom van. Proci hűtőt neccesen, de szerintem fogok találni. Azért megkérdeztem!

(#1746) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

adott egy 990FXA-UD3, benne egy 7870-es.
a GPU-Z PCI-E 16X 1.1-esnek látja a cumót. warum? nem 2.0-ásnak kéne látnia? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1747) Malibutomi válasza - = Zk = - (#1746) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Terhelés alatt látja annyinak? HA nem, akkor nyomj rá GPU-Z-ben mellette a kis kérdőjelre.

(#1748) - = Zk = - válasza Malibutomi (#1747) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm, nem szóltam :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1749) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, jut eszembe...

a régi giga lapomhoz gyárilag olyan szoftot adtak, amin ilyen volt a HD Audio "kezelőfelülete"

ám a mostani 990-es lapomnak a megnyirbált változata van, und nem tudom beállítani, hogy az 5.1 ben az oldalsó nem oldalsó, hanem a hátsó hangszórók.

már raktam fel gyárit a giga honlapról, már töltöttem le millió változatot de.... :U

valamint feltette még ezt a Dolby Home Theater-t... ami semmire nem jó szvsz -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1750) Zotya84 válasza - = Zk = - (#1749) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem a gigától letöltött drivere van fent. a home theatert nekem is felrakta. ki is van ütve, hogy ne induljon. viszont nekem most is megvan ez a felület.

Úgyhogy kimondottan nálad lehet a gond... (Én megpróbálnék egy reinstallt, majd úgy a drivert frissen letöltve.)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.