Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Whysperer válasza sznoopy1977 (#1900) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem veszek csak poén volt. Gigabyteokba nem csalódtam most sincs semmi bajom vele csak a hang kártyája de megoldottam egy ASUS Xonarral. De az amúgyis jó mert Rockmisthhel tanulok gitározni és jó. De pantentúl emgy 4,2-n úgy ,hogy netezénél a broken ventie nem is megy!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1902) sznoopy1977 válasza Whysperer (#1901) üzenetére


sznoopy1977
tag

Nekem FX6100-am van egy Himalaya alatt, hát még nem sikerült vele 4GHz-nél sem 30 fokot elérni :)

(#1903) Whysperer válasza sznoopy1977 (#1902) üzenetére


Whysperer
addikt

mármint terhelés alatt? mert nekem 4,2-n megy netezésnél 30-37 között mozog,de néha leáll a cpu venti azért gondolom. most per pill megnéztem nem is pörög és 32 fok! Aztán kicsit bekapcsol mikor kicsit melegedne és ez így megy de akkor i csak alacsonyan pörög! Viszont kb 5 hónapja használom így és semmi panaszom nincs rá . Sosem pörög túl sosem melegszik túl max 1,376 V. Ezzel lement minden test órákon át bf 3 minden szarság!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1904) Whysperer


Whysperer
addikt

Na ezt magyarázzátok meg felraktam a 12-re a 13-as BIOS-t és össze vissza akad a Winfos! Akad a Youtube. vagyis a hang nem csak a kép! meg a google chrome stb. ,de játék film minden rendesen megy!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1905) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Milyen sebesség tekinthető elfogadottnak SATA3-as eszközökkel? Két HDD közt kicsi illetve nagy méretű fájlok esetében?

(#1906) kill3r23


kill3r23
csendes tag


Sziasztok!
Ez lesz az új alaplapom hátulja!
Erre megy rá a Logitech X520 hangfalszett.
Eddig minden okés is....a baj az hogy igy nem lesz Line IN bemenetem...viszont az meg kellene a TV tunerem miatt....
Hogy fogom tudni ezt a helyzetet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#1907) xatos3 válasza kill3r23 (#1906) üzenetére


xatos3
senior tag

felvilágosítanál mindket hogy egy melyik 990 chipsetes giga hátulja? ;]

;] vagy külső hangkártya, vagy kuka, és rendes alaplap ;]

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1908) kill3r23 válasza xatos3 (#1907) üzenetére


kill3r23
csendes tag

Gigabyte GA–MA970A–DS

(#1909) lee56 válasza kill3r23 (#1908) üzenetére


lee56
őstag

GA-970A-D3 / GA-970A-DS3 / GA-970A-UD3
Weboldalon ezek vannak, nyilván akkor a DS3 lesz, az néz ki úgy

Lehetőségeid nem sok, mint ahogy mondta az előttem felszólaló fórumtárs; vagy külön hangkártya (használtan az áruk sem vészes, és még a legjobb alaplapi hangnál is jobbat kapnál valószínűleg), vagy új alaplap :)

No Comment

(#1910) kill3r23 válasza lee56 (#1909) üzenetére


kill3r23
csendes tag

Ez az új alaplap...ma vettem :D
De amugy okés a dolog, csak a régi lapomon kellet a tv kártyán külön rádobni. most alapbol megy a hang is :)

(#1911) lee56 válasza kill3r23 (#1910) üzenetére


lee56
őstag

Ezt most nem értem, azt hittem nem elég a hangcsatlakozók száma, itt csak 3 jack van.
(Amúgy csak zárójelben, UD3-assal jobban jártál volna, gigánál csak UD-s lapokat ajánlott venni, vagy inkább mondom úgy azokat különösen ajánlott) :)

No Comment

(#1912) kill3r23 válasza lee56 (#1911) üzenetére


kill3r23
csendes tag

3 jack elég az 5.1-re
a tuner meg megy nemkell line in re kötnöm mint régen

(#1913) xatos3 válasza kill3r23 (#1912) üzenetére


xatos3
senior tag

arról beszzél a kollega hogy 3 jackel fog 5.1ezni, (1 jack front stereo, 1 jack rear stereo, 1 jack sub/center) mivel szoftveresen kapcsolható az ajjzat, így viszont kiesik a line in

hangkártyából jó a leg gagyibb pci-os is, ha mezei tv tunerről van szó

vagy 3000 forintos usb-s hangkártya

usb 7.1

bár megjegyezném van ilyenem és tényleg baromi gagyi XD de amire nekem kellett arra tökéletes vót:D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1914) Vich


Vich
csendes tag

Sziasztok ismét!

Megszánt a jó sors, így megrendelhettem a korábban Veletek megbeszélt gyönyörűséget, egy990FXAUD5-öst egy Mugen3-as fésű és 2*2GB 1600MHz-es CL7-es black vengeance társaságában. Alig várom a holnap estét, azt hiszem akkor sem alszom, lesz mivel legózni :)
Kérdéseim, hátha rutinból tudjátok:
-hogyan tudom a raid-et itt aktiválni a lapon?;
- 4-es füzért csinálok stripben, erről szeretném bootoltatni a win7-et, egy 50GB-os partíciót gondoltam erre a célra (szerintetek elég neki?). Korábbi tapasztalatom, hogy bő 1 év alatt majdnem teli szemetelte ezt a méretet...
- Mielőtt szétszedem a régi vasat, mire készüljek fel a winfos telepítéséhez? Utána nem lesz sajnos netem érthető okokból.
- Kell-e pendrive-ra vagy ne adj balsors megint floppyra raid drivert kiírnom? (M4A890GTD PRO-nál muszáj volt, megy is az Asushoz vissza, jó lesz nekik havat lapátolni, jeget kaparni... :((( )
- Régi PATA-s vinyókkal lesz még kérdésem, de most elfogyott a zseton, nem jut csatoló kártyára. Szerintetek egy sima PCI PATA raid vezérlővel raid aktiválás nélkül meghajtható 2 vinyó?
- 5770-es vidító kártya marad benne, érdemes szerintetek ezt a típust jövőben crossban vagy SLI-ben megduplázni? Vagy már nagyon elavult a korhoz képest?(Bocs nem tudom, melyik az ATI, melyik az nVidia csatoló.) Ötletem nincs játékra, mit próbálnék ezután ki vele, kedvem az lenne. De majd csak adtok valami jó tippet :) A Dio LOD már régen volt a III meg fizetős lett, mint a WOW, ha jól informáltak - ezt kihagyom. De a középkori fegyverek, mint a szúró-vágófegyverek, buzogány stb eddig is bejöttek.
- A memória slotok számozásával is volt valami gikszer emlékeim szerint, mit javasoltok, hová tegyem be őket? Lehet hinni az alaplapi felfestésnek vagy mivel tudnám megnézni? Esetleg szétszedés előtt még azt a progit is lerántanám a netről.

Köszi a válaszaitokat előre is!

Szép estét kívánok mindenkinek.

Vich

Az élet egy xar játék.... de a grafikája nagyon ott van!

(#1915) Skimaster válasza Vich (#1914) üzenetére


Skimaster
senior tag

Jó lapot vettél!!Nem minden kérdésedre tudok válaszolni,csak erre:

Szerintem az 5770-et ne akard duplázni,ha már nem lesz elég(nem tudom a felbontást és a procit,amivel dolgozol),kell egy hatos szériás legalább(6870 v inkább 6950),ha játékra is kell.Ha több pénzed van,akkor lehet jobb is.

A slotoknál volt,(lehet) némi gigszer,de ha a leírásban,meg a lapon is ugyan úgy van,akkor aszerint kell berakni.Proci felől indulva 1-3 vagy 2-4,de nem tudom pontosan az UD5 kiosztását.Füzet és utána ellenőrzés,hogy megy rendesen.

Remélem tudtam segíteni kicsit.... :K

(#1916) eszakas válasza Vich (#1914) üzenetére


eszakas
senior tag

Én csak jókat mondhatok erről a lapról, RAID-ben is ment nekem stabilan üzemelt. Minden felirat rajta van az alaplapon nekem úgy működtek ahogy írva volt. A memóriára nem állítom biztosra hogy a Mugentől elfér de lehet. A memoria időzítéseket kézzel kell neki beállítani de szürkével jelzi, hogy mire kell állítani.
A lap hőfoka nekem nagyon jó volt a legnagyobb melegben sem ment 46fok felé. Ha SSD-ben gondolkozol azzal is nagyon jól üzemelt. Hát hogy azt az 1 PCI slotot hogy tudod használni azt nem tudom :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1917) Vich válasza Skimaster (#1915) üzenetére


Vich
csendes tag

Szia Ski, üdv mindenkinek!

1440*900-as felbontásban dolgozom, ill. szeretném a gépet kipróbálni, mihelyst összelegózom.
Gondolom ez elég gagyi felbontás, de ennyire futotta anno és még várnom kell (sokat) egy köv vételig.
Néztem, a bolt már nem forgalmaz 5770-es kártyát. Gondolom már elavult 2,5 év óta. Érdemes-e használtban néznem vagy felejtsem el és nézzek inkább az általad javasolt típusok vmelyikében?
Egyébként egyáltalán nincs még itt az ideje, ez a lap+memória is hatalmas összeg volt (nekem).
Szerencsémre (lehet emlékszel még) írtam, Anyám kórházba került, de enyhe lefolyású volt az agyvérzése, már otthon van és a gyógyszereit is meg tudtam venni egészségpénztárból. Így "csak" a hálapénz vitte el a gombjaimat, de a "jó sors" kegyeltje lettem és így sikerült az általad és a Többiek által javasolt alaplapba beruháznom.
Még egyszer köszönet a véleményed(etek)ért, egy gyöngyszem ez a lap! Komoly az északi híd és a CPU VRM hűtése. Kézzel jól érezhetően eltérő súlyban a kiszerelendő asus M4A89GTD PRO alaplaptól, pedig azon is van pipeline-os hűtés... A Gigához képest az asus komolytalannak tűnik :P .

A memória slotok úgy látszik már jól vannak feltűntetve (korábbi fórum hozzászólásoknál szerepelt az UD3-asoknál elírás/felfestési bakik). Itt egységesen 4-2-3-1 a proci felől nézve mind a deszkán, mind a user guide-ban.

Negatív attitűd: a deszkához csak SLI-t adtak, CrossFire nem tartozék... :W . Ennyi gombért igazán beleférhetett volna ez is :((( .
A lap rev 1.1-es, úgy látszik igen le vagyunk maradva a piacon. Vagy talán nem véletlenül kerülnek ezen deszkák hozzánk a polcainkra?! A rev 3.0 már rég elérheető kellene legyen... :F

Memóriába benéztem a vásárlást, 2*2GB CL7-es időzítésű kitet láttam éjjel, amire rástartoltam, de a boltba 1*4GB CL7-es memória érkezett. Na most ha 1-2 hó múlva lenne pénzem másikra, óriási kérdésem: fog-e menni CL7-ben, 2*4GB-ként? Gondolom a gyártó nem véletlenül árulja/csomagolja kitbe. Párba választva kell, hogy működjön. De ha külön veszem meg, hiába reklamálnék később. Szerintetek tévedek?
Ugyanakkor 12K-ért 1*4 CL7-ben erős ár szerintem, mivel nem tudom kihasználni az előnyét - ha ugyan single modulként van neki egyáltalán...

Válaszokat várva üdv mindenkinek, "menek" szerelni :))

Az élet egy xar játék.... de a grafikája nagyon ott van!

(#1918) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!

Uj vagyok az oldalon.Egy kis segitség kellene.

Gigabyte 990FXA-UD5 1.1 lapom van és nem tökéletes az USB3.0 nem ismer fel dolgokat,vagy ledobálja öket. A kapot lemezröl lett telepitve az USB 3 Etron Driver. Probáltuk frissiteni és le is szedtük a hivatalos oldalrol (Win7 64bit-et). De csak az lett az eredménye hogy teljesen le fagyot a hátso csatlakozo panel nem ment semi az drivertöl. Szerencsére front panelbe be tuddtuk dugni az egeret és eltudtuk távolitani a drivert és visszaraktuk a lemezen lévöt. Visszaált ,de az usb3 probléma meg marat.
Mit rontotam el frissitésnél??Ugy frissititetem mint mindent!! Vagy más gond lesz?

Van egy külsö USB3.0 Blu-ray irom azt fel ismeri de csinál olyat hogy irás közben megáll,edig nem csinált még ilyet a másik gépen tökéletesen ment.Ez adodhat az USB3 problémábol ez a megálás?((Nem egyet rontot már))

Elnézést a helyesirásért

Köszönöm!

(#1919) Skimaster válasza Vich (#1917) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem mondanám gagyinak a felbontást,az előnye,hogy nem kell annyira bivaly kártya hozzá.Nem annyira elavult a kártyád,ennél régebbi kártyákkal is lehet szépen játszani.Ha a lap és memó is nagy lé volt neked,akkor hagyd a kártyát egyenlőre,jó lesz az még egy darabig.NE nézz használtban,ehhez a felbontáshoz felesleges a CF.
Nem tudom milyen "tartozékra" gondolsz cf ás sli kapcsán,a lapod mind a kettőt tudja.....
Az én lapom rev 1.0 és semmi baj nincs vele,tehát ezen abszolút felesleges rágódnod......
Jó az 1x 4 GB, mai pc helyzetben igazából mindenre elég,ha később akarsz venni még 4-et,akkor ugyan olyan típusszámút kell vegyél és kalap!!!!Fog menni együtt.(de ebben lehet tévedek..... :Y )

Jó építkezést.
A fenti leírás csak a személyes véleményemet tartalmazza+ egy kis tapasztalat.

(#1920) markzolee


markzolee
tag

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 990FXA-UD5-ben miért hibáznak a memóriák?
Proci: Phenom II X4 965BE C3
RAM: Corsair Vengeance CMZ16GX3M2A1866C9@1600MHz

A proci és az alaplap tuti jó, mert 1333-as ramokkal gond nélkül megy.

A ramok szintén jók, mert Intel konfigban nem jelentkezik a hiba.

Néztem más AMD-s lapokat és más AM3-as procikat is, egyikben sem mentek ezek (CMZ16GX3M2A1866C9) ramok.

A másik kérdésem az lenne, hogy FX-es proci esetén megszűnne-e a hiba?

Ha valaki tud valami okosságot, akár privátban is zaklathat!

Köszönöm :R

Telefon: +36304421483

(#1921) lee56 válasza Vich (#1917) üzenetére


lee56
őstag

Szia. Én sem tudok mindenre válaszolni, de azért megpróbálok segíteni :

CF-et én nem erőltetném, hacsak nem tudsz nagyon olcsón használtan szerezni egy társat a jelenlegid mellé, amúgy jobban járnál egy 7850/70-el mondjuk, főleg majd pár hónap mulva ha elstartol a 8as széria és csökkennek az árak.

Ezek szerint nem csak marketingfogás a 2X-es rézmennyiség az UD-s lapokban. :)
Végülis "a súly a megbízhatóság jele, ha nem működik, akár ütni is lehet vele.." (Boris @ blöff) :D

Valóban már több hónapja gyártják a rev3.0-as lapokat..
Úgy tünik a nyugatabbra levő piacokra szállítják inkább az újdonságokat, hozzánk meg jut ami marad. :(

Állítólag a DDR3-ak nem olyan érzékenyek a késleltetésre, inkább vegyél többet mint gyorsabbat, szerintem.
2x4GB 1866 v 1600 MHz C8 bőven jó, és nemsokkal drágábban megkapnád mint az 1x4 C7-est bár nem tudom milyen márkáju modulokról beszélsz, azt nem részletezted.

Singlechannel módban csak hátrányt fogsz érezni, és ha sokat vársz, úgy járhatsz mint a videókártyával, hogy nem lesz forgalomban azonos típus majd mondjuk egy év mulva mikor bővítenéd, szóval érdemes többet költeni, és rögtön kitet venni.

(#1920) markzolee : Az FX-eknek jobb a memóriavezérlője mint a Phenomoknak, de attól függetlenül mennie kéne, ha más gépben jók azok a RAM-ok. BIOS frissítést lehet próbálni, sokszor javítanak memórikompatibilitást, de nekem pl. már a kezdetek óta mennek ezek a corsairok 1600-on úgy hogy csak a memóriaszorzót állítottam BIOS-ban egyel feljebb (alapból 1333MHz-re állítja), és a késleltetést lőttem be kézzel, azt is ajánlatos mert automatán néha nagyon elnézik az értékeket, jobb ha rákeresel az adott modul mit szeret és te magad állítod be, a hozzá való feszültséget is, úgy mennie kell, feltéve hogy maga a lap is jó. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1922) markzolee válasza lee56 (#1921) üzenetére


markzolee
tag

Szia!

Nos a bios friss, a ramok alapból 1333MHz-en mennének a ramok, én beállítottam 1600MHz-re és az időzítést/feszültséget is kézzel lőttem be mindennek. Még úgy is próbáltam, hogy felhúztam a proci FSB-t 233MHz-re, hogy felmenjen a ram is 1866MHz-re...na így sem volt jó a dolog. Van mikor napokig elmegy gond nélkül, de pl tegnap fél óra alatt 3szor volt kékhalál. Rengeteg másik AM3+ os lapban próbáltam ki őket, másik AM3-as procival, de az eredmény ugyanaz: memtest86-ban a #6-os teszten megbuknak. Egy i3-as gépben csont nélkül végigmentek a tesztek 1333MHz-en. Korábban DDR2-vel voltam így egy 790X-es lapban nem mentek az 1066MHz-es ramok (4X2GB), a 800MHz-esek viszont igen. Ott is tudta az alaplap az 1066-ot (1333 OC), mégsem mentek az 1066-os ramok még 800MHz-en sem. Ezt érdekesnek találtam és ekkor váltottam a jelenlegi DDR3-as cuccra. Nem gondoltam volna, hogy megismétlődhet a hiba DDR3-mal.

Üzleti fogásra gyanakszom az AMD részéről, de ha az FX sem képes meghajtani a 8GB-os modulokat, akkor potyára veszek FX-et?! :F

Memória modul tulajdonságai
Modul neve Corsair CMZ16GX3M2A1866C9
Sorozatszám **********
Modul mérete 8 GB (2 ranks, 8 banks)
Modul típusa Unbuffered DIMM
Memória típusa DDR3 SDRAM
Memória sebessége DDR3-1333 (667 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége 1.5 V
Hibafelismerési módszer Nincs

Extreme Memory Profile v1.3
Profil neve Enthusiast (Certified)
Memória sebessége DDR3-1866 (933 MHz)
Feszültség 1.50 V (Memóriavezérlő: 1.30 V)
@ 933 MHz 9-10-9-27 (CL-RCD-RP-RAS) / 48-243-2-7-14-7-7-35 (RC-RFC-CR-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 622 MHz 6-7-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 32-162-2-5-10-5-5-24 (RC-RFC-CR-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)

Jelenleg 1333MHz-en megy, de többet hibázik, mint 1600-on. Lehetséges, hogyz IMC és a RAM között csak 1866-on tökéletes a kommunikáció? Intel esetében pedig 1333 is elég volt.
Egyszerűen értetlenül állok a hibajelenség előtt.

Telefon: +36304421483

(#1923) lee56 válasza markzolee (#1922) üzenetére


lee56
őstag

1866-ot ne erőltesd Phenommal, nagyon nem szereti a memóriavezérlője a magas órajelű ramokat, még az 1600-ra is csak a jobban sikerült példányok képesek simán kezelni, de persze hivatalosan már az is OC-nak minősül tehát nincs rá garancia. Ez nem üzleti fogás, gyakorlatolag így tervezték anno a phenomok IMC-ét. Végülis érthető is, semmi jelentősége egy pont után tovább növelni a memóriaórajelet CPU-knál, így hát minek bírja a vezérlő.
FX-ek esetében már újabb a vezérlő, és ott 1866 a hivatalos maximum, de attól még a helyzet ugyanaz; hagyományos processzornál vajmi keveset számít a ramórajel egekbe növelése még mindíg.. Egyetlen oka van hogy fejlesztettek a vezérlőn, az pedig a hasonló felépítésű Trinity APU-k piacra dobása miatt volt..

Persze ettől még 1333-on tökéletesen kellene működnie, próbáld növelni a feszültséget 1.5-ről 1.6-ra, az IMC-jét is megdobhatod egy tized Volttal, ha az előbbi nem segít.

Ja most nézem 8GB-os modulok? :Y És mégis mennyi van? Mert ha mind a négy foglalat tele van, de mondjuk kettővel is már 16GB-nál járunk, ami elég nagy terhet jelent a vezérlőnek, olyan alaplapot keress amiben lehet plusz feszültséget adni külön a memóriavezérlőnek, és tégy is úgy, mert csak akkor lesz stabil, maguknak a moduloknak is lehet hogy több kakaó fog kelleni, szerintem ezért fagyiznak AMD-s rendszereknél. Intelnél talán nem ennyire finnyás a memóriavezérlés, azért tudja kezelni, meg az I3 újabb is alapból a Phenomnál.

No Comment

(#1924) markzolee válasza lee56 (#1923) üzenetére


markzolee
tag

Abszolút nem erőltettem az 1866-ot, csak kipróbáltam azzal is.
Röveden tehát annyira jutottam, hogy ez a Phenom 2-es proci, viszi a 8GB-os modulokat, de csak 1333-as gyáriakat! 1600-assal nem próbáltam, de az 1866-osokat nem viszi 1333-on sem. Ugyan ez a proci 4db 2gb ddr2 800-at vitte, de a 4db 2gb 1066-ot már nem (800-on sem). Hozzáteszem, más am3-as proci és alaplap kombináció sem vitte őket, pedig dual chanel kittekről beszélek.
Ha a ddr2 esetében gyári 1066os ramokat 4x2gb-ban teszek egy am3 mellé, akkor azok semmilyen frekin nem mennek normálisan, 800on sem. 4x2gb 800-as rammal megy. 2db 1066-os modullal nem volt gond, vitte, de 4-et már nem vitt.
A mostani ddr3-asaim egyenként sem mennek semmilyen frekin.

Jelen esetben úgy tűnik számomra, hogy az 1866-os ramokkal van neki baja, hiába teszem 1333-ra, vagy 1600ra, nem megy.

2db 8gb 1333 corsair value rammal simán ment. Ezzel az 1866-ossal hibázik 1333mhz-en is...ha egyedül 1db 8gb-os modul van a lapban, akkor is hibázik.

[ Szerkesztve ]

Telefon: +36304421483

(#1925) lee56 válasza markzolee (#1924) üzenetére


lee56
őstag

Akkor ott valami más a gond, ha nagyobb feszültségen és késleltetésen sem viszi alacsonyabb frekvencián sem..

No Comment

(#1926) Skimaster válasza lee56 (#1923) üzenetére


Skimaster
senior tag

Bocs, de úgy tudom a Phenom 1600-t kezel, és még OC nélkül.Az a max....úgy tudom.

(#1927) xatos3 válasza markzolee (#1924) üzenetére


xatos3
senior tag

bocs nem olvastam át az egészet de 1,65 volton hajtsd a ramokat, ne 1,5 volton szerintem ez megoldja, valamint command rate 2 (T2 és ne T1), ez még segíthet

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1928) lee56 válasza Skimaster (#1926) üzenetére


lee56
őstag

Akkor rosszul tudod.. -> http://en.wikipedia.org/wiki/Phenom_II
Ha nem hiszel a wikinek, akkor meg nézd meg a saját weboldalukon. -> www.amd.com

No Comment

(#1929) Skimaster válasza lee56 (#1928) üzenetére


Skimaster
senior tag

Erre, általam nagyra becsült Lord Vader :R szavaival hadd válaszoljak:Ennyi
Hogy mit írnak,főleg a wikifoson,az lényegtelen,az AMD meg szerény,azért ír ilyen adatokat.... :C

Mellesleg pedig elég sok embernek, köztük nekem is, röhögve megy 1600-on,minden extra nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1930) markzolee


markzolee
tag

Nos még egyszer, hogy érthető legyen a gond. Akkor 1600-as egy ram, ha az van ráírva, nem akkor, ha én egy 2000est 1600on használok.

Tehát van nekem egy 1866-os ramom, ami b@szik menni 1600-on, de 1333-on sem! Tettem bele 1333-as ramot, azok viszont tökéletesen mennek. 1-2db 8gb-os modul volt az alany minden esetben. Próbáltam ugyan ezeket a ramokat más amd-s alaplapokban, más am3-as procikkal, a jelenség ugyan az volt...kékhalál, fagyás. bele tettem egy i3-as deszkába az 1866-os ramjaim, ott csont nélkül mentek 1333-on (magasabbra nem tudtam tenni a frekit és minden automatán volt).

A kérdés pedig az, hogy ha váltok FX-es procira, akkor megoldódik-e a gondom, vagy annál is bajban leszek? Erről várok esetleges visszajelzéseket.
Olyan infóra lenne szükségem tehát, hogy van-e valaki, akinek a téma szerinti alaplapja van (Gigabyte GA-990FXA-UD5), fx-es procival és CMZ16GX3M2A1866C9 rammal.

(#1927) xatos3: 2T-vel borzasztó lassú, 1T-vel simán indul, ha nem lenne jó neki, akkor el sem indulna; a modulok 1.5V-ra vannak hitelesítve 1866-on, jelenleg a közelébe sem ér ennek a frekinek a ram, miért kellene emelni a feszt? Az i3-asban sem volt megemelve, csont nélkül ment.

A Phenom II-nek hivatalosan 667MHz-es imc-je van, innen ered a ddr3-1333 szimpátia.

Tehát fx-es procival is ugyan ez lesz a problémám, vagy azzal megoldódik?

Köszönöm a segítséget :R

Telefon: +36304421483

(#1931) Whysperer


Whysperer
addikt

Amúgy Ti azt értitek ,hogy van az aláírásomban szereplő alaplapom és nem értem ,hogy BIOSBA CPU Northbridge Feq.-it miért nem tudom 2200-nál magasabbra emelni? a 8120 alap feszen 4,2-n megy a memóriák 1866 és csak ezt tudom állítani nem engedi az alap 2200-nál fentebb állítani.

ui.: bocsi a dölt képet

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1932) bigsee válasza markzolee (#1930) üzenetére


bigsee
addikt

Ez azért van, mert az XMP profilt csak az intel chipsetek/memória vezérlők tudják kiolvasni. Nekem is 1866CL9 RAM-jaim vannak és csak úgy megy 1600-on (!) hogyha a DDR feszt beállítom pontosan a specifikációra: 1.500 V-ra. 1866-hoz nekem már 1.505 kellett.

Jah, hogy neked 1333-on sem megy...? Az már gáz azé'

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1933) markzolee válasza Whysperer (#1931) üzenetére


markzolee
tag

AUTO helyett válassz szorzót:

Telefon: +36304421483

(#1934) markzolee válasza bigsee (#1932) üzenetére


markzolee
tag

Az XMP érdekel a legkevésbé, kézi beállítást is ismerek, teljes pontosságú információm van a ram képességeiről, csak a kompatibilitással vagyok meglőve.

Telefon: +36304421483

(#1935) lee56 válasza Skimaster (#1929) üzenetére


lee56
őstag

Az hogy az újabb alaplapokban beraktak a BIOSban egy szorzót az 1600as RAMfrekihez attól még a hivatalos maximum 1333 a Phenomoknál, és OC-nak minősül e felett minden. Tehát ha bármilyen okból nem működik, mert nem is tudja mindegyik proci, akkor nem reklamálhatsz érte, ennyi. Ebből a szempontból lényegtelen hogy a szomszéd Ödönke 965-ösével is megy-e vagy akár a fél országnak.. Amúgy nekem is megy, de attól még nem ez a hivatalos max. ;)

No Comment

(#1936) markzolee válasza lee56 (#1935) üzenetére


markzolee
tag

És akkor miért nem megy 1333-mal sem???

Telefon: +36304421483

(#1937) lee56 válasza markzolee (#1936) üzenetére


lee56
őstag

Írtam már neked korábban én is hogy emelje a feszültségeken (vezérlőn és/vagy RAM-on is), 16GB már jobban megterheli a memvezérlőt, egyszerűen lehet hogy kevés a kakó..
És a kérdésedre válaszolva, lehet hogy FX-re váltás megoldaná a gondod, mivel újabb és jobb a memórivezérlés, de lehet hogy nem, mivel azért kicsit fura az eseted lévén 1333-on mennie kéne hibátlanul Phenommal is.

Talán pont azért mert azok a RAM-ok alapból kevesebbet tudnak. Egy 1866-ra képes memória azért valószínűleg többet fogyaszt, igen, még 1333-on is.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1938) markzolee válasza lee56 (#1937) üzenetére


markzolee
tag

és akkor 2x8gb 1333-as rammal miért jó???

Telefon: +36304421483

(#1939) markzolee válasza lee56 (#1937) üzenetére


markzolee
tag

és akkor 2x8gb 1333-as rammal miért jó?

...1.5V@1866...nem értem, miért kellene emelni a feszt, de egye fene, kipróbálom.

Telefon: +36304421483

(#1940) lee56 válasza markzolee (#1939) üzenetére


lee56
őstag

Sokmindent nem veszíthetsz, maximum működni fognak hibátlanul :) 1.7-1.8V sem árt meg ezeknek a RAMoknak, nem fognak elfüstölni, de persze fokozatosan 1.6V elég első körben, CPU NB-t is emelheted egy-két tizeddel, maximum a fogyasztás fog nőni pár %-al. Főleg a memóriavezérlőnek kell mondjuk szerintem az extra, először azt próbáld emelni, és teszteld le minden emelés után hogy hibáznak-e még, így kiderítheted tényleg csak annak kell-e plusz fesz vagy a ramoknak is esetleg.

No Comment

(#1941) lee56 válasza markzolee (#1930) üzenetére


lee56
őstag

"az I3 újabb is alapból a Phenomnál." És teljesen más architecktúra, ezt is már leírtam, de úgylátszik nem nagyon olvasod amiket írok :)

No Comment

(#1942) Skimaster válasza lee56 (#1935) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ok,vettem és persze igaz is....

(#1943) MrM94


MrM94
őstag

Sziasztok az lenne a kerdesem ,hogy giga 990xa ud3 alaplappal is vannak throtthling problemak 8 magos AMD processzoroknal?
Koszi.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1944) markzolee válasza lee56 (#1941) üzenetére


markzolee
tag

De igen kolléga, olvasom, amit írsz, mert nem véletlenül ugyanaz a kérdés.
Újabb, vagy nem újabb vezérlő, az i3-asba csak azért tettem a ramokat, hogy meggyőződjek róla, a ramok jók.
Kiderült jók, tehát a ram-hiba kizárva.
Proci hiba is kizárva, mert más am3-as procival és más amd-s lapban is így viselkedtek a ramok.
Ugyanakkor felsorolom ide, hogy mely ramokkal ment ez a proci+alaplap:

Corsair Vengeance LP 4x4GB 1600MHz CL9

Corsair Vengeance Red 2x2x4GB (2db kit) 1600MHz CL9

Corsair Value 2x8GB 1333MHz CL9

Corsair XMS3 4x4GB 1600MHz CL9

Kingston HyperX blu 2x2x4GB (2db kit) 1600MHz CL9

Ezek mind alap feszen és a hozzá gyárilag rendelt időzítésekkel tökéletesen ment a Phenom II-vel és a jelenlegi deszkámmal.

A kakukktojás továbbra is az 1866-os memóriának kezelése 1600-on vagy 1333-on.

Kipróbáltam az általad javasolt fesz-emelést, a hiba ugyanaz.

Telefon: +36304421483

(#1945) xatos3 válasza MrM94 (#1943) üzenetére


xatos3
senior tag

mióta én kikapcsoltam az application power managemantet azóta soha nem vett vissza, na persze rendesen van szellóztetve a rendszer

bár az enyém az fxa, jobban van hűtve ha jól emlékszem fejből

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1946) - = Zk = - válasza xatos3 (#1945) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bár az enyém az fxa, jobban van hűtve ha jól emlékszem fejből
én lecseréltem a hűtést rajta. a chipseté megvan, a köv lépés a mosfet-é lesz. biztos ami biztos...
bár a chipset azelőtt volt 68-70 fokos....most 50-55 fölé NEM megy ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1947) KIRA\/NOVA válasza kill3r23 (#1906) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Házilag eszkábálsz egy átalakítót jack-ról cd-inre ami az alaplapon van fekete 4 lábú szörny a fehér kábel a bal a piros a jobb oldal a fekete egyértelmű ilyen cd kábelt bontóban is kapsz fillérekért.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#1948) Vich


Vich
csendes tag

Sziasztok,

összeállt a vas, boldog vagyok. Köszönöm mindenkinek a sok segítő választ, tanácsot, jó ötletet, mindnek meg volt a helye a szerelésnél.
Az UD5-ös egy régi Chieftech Dragon 6 rack-es házba landolva elnyerte végső helyét, meg lesz tartva. Igazatok volt, tényleg nem bántam meg a döntés(eteke)t. :R
Valószínűleg a 990-es lapkakészletnek köszönhetően a memóriakezelése nem utolsó. Simán megy vele CL7-ben (7-8-8-24) a 4GB-os corsair CML4GX3M1X1600C7-ES 1600MHz-en, stabilan.
Bár a sok sallang még mindig nem állt össze, de nem fogom kihagyni a teszteket sem. Csak adjatok hozzá ötleteket pls, melyeket rántsak le a netről, mert a témába nem vagyok sajnos otthon.
Érdekes feeling: ha pendrive-ot csatlakoztatok az előlapi kivezetésekre, melyek az F_USB1, F_USB2 és F_USB30-ra vannak csatizva, röviddel utána lefagyást tapasztalok, melyből még alt+ctrl+del-el sem tudok kilépni. Csak reset után áll fel.
Ezen deszka rev 1.1-es F9-es bios-szal.
Lehet bios hiba? Vagy szerintetek mi lehet még?

Szép estét (éjt) és jó pihit mindenkinek!

Vich

Az élet egy xar játék.... de a grafikája nagyon ott van!

(#1949) lee56 válasza markzolee (#1944) üzenetére


lee56
őstag

Hát akkor úgy tünik találtál egy rejtélyes inkompatibilitást, ha nagyon bánt a dolog írj levelet a Gigabájtnak, hátha utána tudnak járni, és csinálhatnak egy javított BIOS-t, ha annyira nem fontos akkor én inkább egy másik RAM után néznék a helyedben. :)

No Comment

(#1950) markzolee válasza lee56 (#1949) üzenetére


markzolee
tag

Látod ugyanilyen rejtélyes volt számomra a ddr2-es alaplapom viselkedése is.

2x2gb 166-os rammal hibátlan volt, mellé tettem még egy ugyanilyen kitet és vége volt a dalnak.
4x2gb 800-as ramokkal meg semmi gond nem volt. Emiatt váltottam ddr3-ra, gondoltam ezzel megoldom a promlémát, erre tessék, rosszabb a helyzet, mert most 1 modullal sem megy. Az előző deszkám GA-MA790X-UD3P az ...XT-s testvérének színezésével.

Telefon: +36304421483

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.