Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Skimaster válasza Roderic (#1800) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ha tuningolni akarsz,akkor csak 990FXA,én 20-ért vettem használtan,semmi baja....de garival is kapsz kb. ennyiért.

(#1802) - = Zk = - válasza Roderic (#1800) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, mindíg van különbség.
de amire neked kell, mind a kettő jó választás. ha a pénz enynire számít (5-6k) akkor az olcsóbbat vedd. ennyi ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1803) Roderic válasza Skimaster (#1801) üzenetére


Roderic
tag

Hát igen tervben van a tuning, a mostani 870-es lapom, már vagy 1,5 éve 4,2 Ghz-en tartja a Phenom II-esemet, egyszer nem volt semmiféle leállás , remélem a 9xx-es lapok is ilyen jók/stabilak.

- = Zk = - : azt az 5-6 ezret szerintem meg tudnám még oldani, de ahogy látom a többség szava dönt így lehet hogy FXA-UD3 lesz ;]

[ Szerkesztve ]

"No pain, No gain"

(#1804) lee56 válasza toyone (#1794) üzenetére


lee56
őstag

Azért az ember azt hinné -ez már nem a budget kategória 30e HUF környékén - , hogy már értelmesebb módszereket alkalmaznak, jah persze ezzel is terelik az embereket hogy a drágább modelleket vegyék, a teljes hőcsövezés is csak az UD7 kiváltsága, pedig nem hinném hogy az a rézcső a legdrágább alkatrész itt..

No Comment

(#1805) dik


dik
őstag

Nekem XA van és tökéletes....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1806) xatos3


xatos3
senior tag

Sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne, hogy a 990fxa-ud3 rev 1.0 lapomon nagyon melegszik az északi híd. Rámókoltam egy sharkoon 4cm ventit a bordára, ami sokat javít de így is megvan az 50C a 68C helyett.

Hw monitorral, valamit Cooler Master Muskeeter [link] hőmérő diódájával is kb ilyen mértékeket kapok.
(Azért írom így mert biosban nem méri külön, viszont a hw monitor mér egy 3ik diódát, szerintem az északi hidat pont.)

[[alpenföhn ötzi]] [link] chipset hűtőben gondolkodom, de sajnos semmilyen infót nem találtam, hogy fel tudnám-e rögzíteni. (van e hozzá 990fx chipsetre felfogató?)

Valakinek tapasztalat/vélemény/ötlet?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1807) lee56 válasza xatos3 (#1806) üzenetére


lee56
őstag

A 990 chipek mind elegedős fajta, sajnos nem egyedi eset a tiéd, nálam pl tuning nélkül phenom2-vel is elég meleg, mondjuk akinek jól szellőző háza van, az jobb helyzetben van ilyen szempontból kétségtelen.

Hűtő rögzítés meg elég necces, mint olvashatod toyane kollega is maga oldotta meg, innovatív imporovizált rögzítési megoldással. :)

No Comment

(#1808) - = Zk = - válasza xatos3 (#1806) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én most szeretném lecserélni a hűtést... van itthon spéci, de... nem tudom, majd meglátom mi lesz a jövőhónapban.. anyagi okokra hivatkozom:D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1809) xatos3 válasza lee56 (#1807) üzenetére


xatos3
senior tag

akkor maradok a ventis megoldásnál, 2* 12cm + 18 cm befele // 2*12cm kifele levegőzteti :D

amúgy is nagyon vigyázni kell mert egyes 990fx hűtőket a giga ragaszt hővezető cuccal másokat meg pasztáz, ha ragasztottat fognék ki akkor letépném kb az északi hidat ha nincs szerencsém

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1810) 19ludwig92


19ludwig92
csendes tag

sziasztok.. rengeteg kerdesem van nos. eloszor kezdjuk a procinal.
x4 955 3.6 ra huztam. nem merek egyaltalan nem is tudom hogy kell e neki feszt adni tovabb nagyon nem is akarom huzni gep elindul megy de ha futattok aida64 et letilt kb 2 perc terheles utan a tuningot egy interneten talalt teszt utan csinaltam csak a szorzot emeltem. a srac a tesztben adott neki feszt igaz o 4.0ig huzta. ja elis felejtettem a lapom egy 990fxa-ud3. ugye o aztmomdta hogy 0.0125 ot adjunk neki az en lapom alapbol 0.0250 ez a legkisebb ami adhato.felek hogy elsutom a procim.emeltem az eszaki hid szorzojat is de ezt a kepen ugyis latjatok majd. nos kerdes hogy menyi feszt adjak neki es kerdes hogymenyire erdemes 4.0 ra huznom egy gigabyte4890 mellet.
masik kerdesem a ramok.
corsair vengeance 1600 cl9 kit ossz.: 16 gb
ugye gyarilag 1333mhz ismetelten csak a szorot emeltem idoziteseket gyarin hagytam meg a feszt is ez igy jo? keszult errol is kep berakom aztis. vagy esetleg ajanlotok mas beallitasokat.?

elore is koszonom a segitseget.
nevetni nem er. jobbtol tanulni nem szegyen :R

[ Szerkesztve ]

(#1811) 19ludwig92


19ludwig92
csendes tag

sajnos most kepekkel nem tudok szolgalni csak reggel.:-/ telefonrol vagyok. valamiert nem engedi beilleszteni lehet mert meghaladja az 1 mbt. de majd reggel megoldom.

(#1812) dik válasza 19ludwig92 (#1810) üzenetére


dik
őstag

Nekem xa lap van én 3.6 hajtom alap fesszel és atom stabil. Próbáltam annó 4,1 is ott már természetesen adtam neki feszt(pontosan menyit arra már nem emlékszem) de nem sokat és atom stabil volt.... Birja ez a proci veszettül a húzást. :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1813) 19ludwig92


19ludwig92
csendes tag

ime a kepek.

(#1814) dik


dik
őstag

Megnéztem az enyémet. Nekem a PCIE Clock:100, HT link Freq...:auto, Proci 1,3V, RAM: 1,65V de auto sincs gondja. A memória időzítéseket meg átálítottam a auto-ról SPD-re. Nekem igaz más a memóriám, de ez egy alap és teszi a dolgát így is. A többi nagyvonalakban hasonló, nekem ez így bőven elég.... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1815) 19ludwig92


19ludwig92
csendes tag

kérdés az hogy elég e neki a 1.4 3.6 ghznek meg a többi tuningnak ?

(#1816) dik


dik
őstag

Ugygondolom leirtam szépen innentől többet nem tudok hozzáfűzni. Nekem így atom stabil(ami azt jelenti nálam így bőven elég 1,3V)....

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1817) 19ludwig92 válasza dik (#1816) üzenetére


19ludwig92
csendes tag

köszönöm a segitséget.:)

(#1818) lee56 válasza 19ludwig92 (#1815) üzenetére


lee56
őstag

Tuninrga tudod, nincs garancia, és mint az emberek a procik is különböznek, van amelyik még kevesebb feszültséggel is viszi és vannak sajnos antituningos példányok is. :)

No Comment

(#1819) dik válasza lee56 (#1818) üzenetére


dik
őstag

Én ezt már nem irtam, de ezeket a dolgokat tuningnál természetesnek vettem. Mindegyik példány más és más...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1820) lee56 válasza dik (#1819) üzenetére


lee56
őstag

És ezt miért nekem írod, mivel ezt én nem neked írtam :) Ő pedig már az elején megmondta hogy kezdő még tuningban, és ez a kérdéseiből is visszaköszön, kezdőként pedig ezt általában senki sem tudja ;)

No Comment

(#1821) dik válasza lee56 (#1820) üzenetére


dik
őstag

Jaj bocsánat én kérek elnézést ne haragudj meg! Több ilyen hibám nem lesz!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1822) lee56 válasza dik (#1821) üzenetére


lee56
őstag

Ajánlom is :DDD Lazíccs kicsit, látom rádfér :)

No Comment

(#1823) dik válasza lee56 (#1822) üzenetére


dik
őstag

Ja lehet ilyen hangnemben is beszélni! De amúgy fogalmam sincs miről beszélsz, de mindegy is én elnézést kértem mindenért ha bajt okoztam ha nem. :W :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1824) xatos3


xatos3
senior tag

ha az alaplapi vezérlőmmel komlyabb raidet akarok építeni, akkor az ebbe vagy a raid topikba való? :DDD

konkrétan az érdekelne hogy az esata csatira kötött vinyót hozzáfűzhetném a belső satákon csüngő raidre, ha akarnám vagy csak a 2 esata mehet 0/1be? (minél nagyobb raid 5 a cél)
mert hogy a biosban átkapcsolható az esata raid módra, de részletesebben nem bírtam utána nézni

990fxa-ud3

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1825) lee56 válasza xatos3 (#1824) üzenetére


lee56
őstag

Ha biztosra akarsz menni írj ide is, meg oda is, elfér végülis, de ott gondolom több ember használr raid-et, de ez csak tipp :DDD

No Comment

(#1826) xatos3


xatos3
senior tag

viszont százalékosan kevesebb enyémmel azonos alaplapot/ azaz vezérlőt :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1827) lee56 válasza xatos3 (#1826) üzenetére


lee56
őstag

Ez is igaz lehet. :)

No Comment

(#1828) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
van egy gigabyte fxa990-ud7-m és van benne egy cmz8gx3m2ai1866corsair memory ilyen ram,
most 1866 megy, ebből tudnék többet csinálni?
és lap meddig bírná? az oldalon max 2000mhz ír.
köszi

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1829) lee56 válasza Akcok94 (#1828) üzenetére


lee56
őstag

Talán tudnál, de értelme nem sok lenne, néztél már teszteket? Ez nem APU ahol számít a memóriasávszélesség, 1866MHz felett ilyen 0-1% "komoly" előrelépés lenne, maximum benchmarkokban láthatsz ennél többet, de valós alkalmazásokban szinte semmit nem vennél észre. Mivel az FX-ek amúgyis csak 1866-ot támogatnak maximum, én ott hagynám, és inkább a késleltetést próbálnám lejebb vinni, amég bírja feszültségemelés nélkül, annak legalább megérzed a hatását.

No Comment

(#1830) xatos3 válasza Akcok94 (#1828) üzenetére


xatos3
senior tag

1866os ramot eleve nem húznék, én 2000eseket vettem és hozzá volt húzva a proci, de az előttem szóló jól mondta tényleg semmi értelme húzni, szorzóemeléssel többre mész (saját felelősségre ;] )

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1831) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Ma megérkezett az alaplap,össze is raktam a cuccot. :))
Végülis a GA-990FXA-UD3 alaplap lett,valamint egy Phenom II X4 960T.
Ramok: F3-17000CL9D-4GBXL

Melyik biost használjátok hozzá ami stabil tuningban ?

Valamint melyik opcióban tudom átlőni a ram sebességét 1600-ról ?
8x szorszót találtam. Az a max ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1832) Akcok94 válasza akoska07 (#1831) üzenetére


Akcok94
senior tag

hello,
szerintem ahhoz a procihoz elég a rajta lévő alap bios,mert az csak F5 biost kér és alapból aszem az van rajta.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1833) akoska07 válasza Akcok94 (#1832) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezen F4-es van.
Egyenlőre nem hisztizett semmiért. :)

igy megy benne a proci

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1834) - = Zk = - válasza akoska07 (#1833) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez nem a max, ugye?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1835) akoska07 válasza - = Zk = - (#1834) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem,ez nem a max.
Ez csak egy prime teszt kb hol tudja a 3.6GHz-et X6-ként.
Vszinü még tudnám lejjebb faragni a feszt 1.26-1.27V -ig,de több időt nem forditok rá,ugyanis nálam nem sok jelentősége van hogy 1.26 vagy 1.29-en tudja :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1836) - = Zk = - válasza akoska07 (#1835) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaértem...
kiv lettem vna, nálad mi a vége?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1837) akoska07 válasza - = Zk = - (#1836) üzenetére


akoska07
nagyúr

Eredeti X4 vagy X6 -ként ? :)

Még amugy nem néztem max órajeleket.
Elsődleges célom,X6-ként belőni 4GHz-re.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1838) - = Zk = - válasza akoska07 (#1837) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaaa, tényleg. 960T..... :R

X6 1090T-re gondoltam először... :R

akk nem szóltam

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1839) crus90


crus90
tag

Üdv mindenkinek.

Nekem is van egy GA-990FXA-UD3 (Rev. 1.2) BIOS verzió FE.
És AMD Fx8150. Van egy Geil Evo Leggera 2x4GB DDR3 2133MHz ram-al.

Nincs valakinek ugyan ilyen alaplap+cpu hogy mit mire állítsak a BIOS-ban hogy teljesen optimálisan menjen minden. ? Mit mire érdemes állítani? Idáig alapon használtam mindent semmit nem állítgattam. Mitől lehetne felspécizni a gépet? Esetleg a ram nem lenne tökéletes? :U :F

Most perpillanat 1866mhz 1T 10-11-11-30-on mennek 1.5V-on. :K

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1840) lee56 válasza crus90 (#1839) üzenetére


lee56
őstag

Honnan szereztél 1.2 rev-et? :)

FX-el az első amit tehetsz (nagyon ajánlott) hogy a turbót kikapcsolod (APM és TurboCore mindkettőt ki kell), és alul vagy felül-feszültségelve beállítod egy neked megfelelő MHz-re, mivel az automata turbózás nagyon el lett cseszerintve és rengeteg feszültéséget ad a turbóórajelekhez (pedig sokkal alacsonyabban is bírják még nagyobb sebességen is általában), aminek a hatására nagyon megnő a fogyasztás.

A ramokat meg nem érdemes nagyon nyúzni, mint már írtam korábban az APU-knál számít sokat a RAM-sávszélesség, és ott is főleg akkor ha IGP-t is tuningolsz. FX-el 1866-on próbáld a késleltetést csökkenteni ameddig tudod, aztán kész, használd, s élvezd a sebességet. :)

De nézz be az itteni FX fórum-ba, ott sokkal több tapasztalt FX-gazda tud segíteni, ha még van kérdésed.

No Comment

(#1841) crus90 válasza lee56 (#1840) üzenetére


crus90
tag

Értem, :DDD Hogy honnan? Innen a PH-ról. :D Egy kedves kolléga árulta itt fent de rendesen egy Interevo nevezetes boltból. :D Igen rev 1.2-es. De nem értem azt mire fel mondod? Az jó? :) :R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1842) lee56 válasza crus90 (#1841) üzenetére


lee56
őstag

Csak fura, mert én még mindíg 1.0-ásakat látok csak mindenfelé :) Igen elvileg minél nagyobb rev. , annál jobb, hacsak nem direkt mindíg elrontanak rajta valamit, csak nem azért hozzák ki az újabbakat. :DDD

No Comment

(#1843) xatos3 válasza crus90 (#1839) üzenetére


xatos3
senior tag

első körbe a ramot belőheted :

1866mhz
9-10-9-27-39 időzítésre
command rate pedig t2
fesz 1,65

többi maradhat a helyén

aplication power manadgement [APM] az valójában cpu throttling, ha a gyárinál komolyabb hűtőd van akkor nem fog jobban melegedni sose: kikapcs

további húzás simán szorzóemeléssel, de igazából semmihez se kell ma még :D

ja ram szorzó az ugye 9.33

eopc kikapcs, turbo akár kikapcs(ez majdnem mind1)
immou support bekapcs mert akkor asszinkron is elérhető a 2 rammodul a több mag számára

hirtelen fejből ennyi, hozzáteszem nagyon kicsi teljesítmény eltérésed lesz, észrevehetetlen,

de a tudat.... :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1844) crus90 válasza lee56 (#1842) üzenetére


crus90
tag

Igen lee56 ez rev. 1.2-es. :DD Alaplapon az van legalább is írva. :)

Köszönöm xatos3 gyors VGA driver frissítés és utána beállítom azokat amikor írtál. :DD :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1845) bigsee válasza xatos3 (#1843) üzenetére


bigsee
addikt

A RAM fesz az sok egy kicsit, 1,5 a gyári érték 2133-on. Nekem 1,505 elég volt az 1866 Mhz-hez (Corsair Vengeance).

Enyém is 1.2-es, októberben vettem, már 3.0 is kinn van.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1846) crus90 válasza bigsee (#1845) üzenetére


crus90
tag

Igen de nekem a (GEL38GB2133C10ADC) van! És annak a gyári értéke 1.65V. :U

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1847) crus90 válasza xatos3 (#1843) üzenetére


crus90
tag

Igen beállítottam habár nem mindent találtam meg. :U
Pl:. "eopc kikapcs, turbo akár kikapcs(ez majdnem mind1)
immou support bekapcs mert akkor asszinkron is elérhető a 2 rammodul a több mag számára"
nah ezeket nem találtam meg. :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1848) xatos3 válasza crus90 (#1847) üzenetére


xatos3
senior tag

azok végülis csak kb 1%os sebbességváltozást hoznának, szal nem életbevágó rész, ne idegeskedj miatta

amúgy érzel valami változást?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1849) crus90 válasza xatos3 (#1848) üzenetére


crus90
tag

nem tudom hol kellene ezt igazán éreznem az a baj. :U :F
Vagy ennek a lapnak és cpu-nak ez a vége? (alap mhz-en a cpu-nak?) Habár van hűtő ami elméletileg bírja de nem szeretném rángatni. (noctua d14) :K

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1850) xatos3 válasza crus90 (#1849) üzenetére


xatos3
senior tag

te nekem egy fx 8120 van 4000-en hajtom most, mire nem elég neked hogy "ez a vége"?
mérnöki munkát csinálsz? XD

mert perpill nincs játék ami megfogná ezt a procit

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.