Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) - = Zk = - válasza lee56 (#1500) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csakis hosszútávra. a jelenlegi lapom se megy friss eresztés :C
igaz, a 3. cpu dekkol benne, de hát... ez van. direkt ezt választottam anno :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1502) atollox válasza Skimaster (#1498) üzenetére


atollox
csendes tag

Az AIDA-ból használj trial verziót vagy vásárold meg. Ennyit minimum megérdemelnek a fejlesztők. Meg úgy általában..rengeteg ingyenes alternatíva létezik a fizetős megoldások ellenében.

(#1503) dergander


dergander
addikt

Sziasztok,tegnap meghalt bios frissítés közbe a dualbiosos Giga 990fxa-d3 lapom,érdekes jelenség,az alényeg kiirta a végén minden tökéletes minden jó,majd jött az újraindítás és se kép se hang,a bios recovery el se indul igy a ventillátorok forognak.

Tud valaki valami megoldást hogy nekelljen elvinnem többhetes szervizbe hanem valami megoldást találjak rá?

(#1504) Skimaster válasza atollox (#1502) üzenetére


Skimaster
senior tag

AIDA 30 napos verziót leszedtem,most pontosabbak az értékek, ez már tetszik.
Néztem kb. 10 ropi ha egy hónap után is kell.Majd meglátom.Köszi

(#1505) Zotya84


Zotya84
őstag

Sziasztok!

Nekem az a nyűgöm, hogy a SSD-mből (Corsair F3 120G) sosem tudtam SATA2-nél nagyobb sebességet kicsikarni. A régi lappal ez érthető is volt, mert az csak egy 790FXT-UD5P volt sata2-vel, de a mostani egy 990FXA-UD5. Próbáltam már mindent, amit lehet, FW, BIOS, driver, oprendszer, kábel frissítését/cseréjét, de eddig sajnos nem találtam rá a megoldásra. Most a lapon F9, SSD-n 5.02 (amiről tudom, hogy nincs TRIM, de majd javíták SF-nál, és talán mi is megkapjuk egyszer), AMD AHCI-n van nem a Marvellen, driver a 12.4-es (azóta nem változtattak rajta semmit a 12.8-ig bezárólag). A Marvellen se volt gyorsabb. :(
CDM ezt hozza:

Sequential Read : 198.406 MB/s
Sequential Write : 106.196 MB/s
Random Read 512KB : 180.639 MB/s
Random Write 512KB : 108.335 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 15.140 MB/s [ 3696.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 71.194 MB/s [ 17381.5 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 91.141 MB/s [ 22251.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 102.855 MB/s [ 25111.0 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 19.6% (21.9/111.7 GB)] (x5)
Date : 2012/08/20 11:47:14
OS : Windows 7 SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

ATTO-t ha futtatom, az se megy írásnál 258MB/s, olvasásnál 286MB/s fölé. Ötlete esetleg valakinek, hogy mi okozhassa ezt? Corsair fórumokat nézve, mindenki másnál jól megy, nálam meg szűz winnel is sz@r volt. És érezhetően lassú a gép, nem ilyennek kéne lennie. :?

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1506) Findzs


Findzs
addikt

mostanában a gépem ok nélküli fagyásokat és újraindulásokat produkált

szívtam vele mire rájöttem, hogy a 28 fokos szobahőben a cpu alatti chipset melegedése okozza, ráállítottam egy usb-s 9 cm ventit azóta nincs probléma

érdekesek ezek a mérnökök, hogy tesztelik ezeket a lapokat ? 20 fokban klímás szobában?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1507) dergander válasza Findzs (#1506) üzenetére


dergander
addikt

Ha a házadban nincs úgymond "Huzat" tehát nincs léghúzása akkor beszorul a levegő az északi híd bordája igyis iszonyat forró úgymeg pláne ha megragad a levegő

(#1508) dik


dik
őstag

Nálam 32 fok van a szobában most is de nincs ilyen gondom igaz a ház oldala nincs rajta sosem és sosincs kikapcsolva a gép! :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1509) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hát, nem tudom, cseréljem-e a gyári bordát... nagyon figyelem a topikot és nagyon hajlok afelé :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1510) lee56 válasza - = Zk = - (#1509) üzenetére


lee56
őstag

Hát nem tudom, ennél melegebb, mint ami mostanában van, már aligha lesz, és ha ezt túléli a lap, akkor már no problémó :)

No Comment

(#1511) - = Zk = - válasza lee56 (#1510) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, nem tudom...láttam már éjjeliőrt nappal meghalni... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1512) lee56 válasza - = Zk = - (#1511) üzenetére


lee56
őstag

Najó, igazad van, jobb biztosra menni :)

No Comment

(#1513) - = Zk = - válasza lee56 (#1512) üzenetére


- = Zk = -
félisten

max annyi, hoyg feketére kell lefújnom a Zalman chipset "rózsát".. kéken nem lenne olyan nyerő egy fekete házban... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1514) lee56 válasza - = Zk = - (#1513) üzenetére


lee56
őstag

Arról meg már nem is beszélve hogy maga a lap is fekete :DDD

No Comment

(#1515) - = Zk = - válasza lee56 (#1514) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen... :DDD
mert most, hogy egy fekete-piros bódéban van egy ilyen lap... hát kicsit ..nah! :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1516) lee56 válasza - = Zk = - (#1515) üzenetére


lee56
őstag

Színpompás :D

No Comment

(#1517) - = Zk = - válasza lee56 (#1516) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen.... szal... a maradék fekete festékkel csodát kéne tennem a zalman bordákkal :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1518) atollox válasza Findzs (#1506) üzenetére


atollox
csendes tag

Úgy tűnik nekem is ez a problémám. Ugyan az az alaplap.

Pedig a ház hűtése nem rossz (elöl 2db/hátul 1db Scythe 1200RPM venti dolgozik), de az alaplapi hőmérséklet néha extrém magas. Főleg akkor ha CPU+VGA is terhelve van. Mostanában fagyáskor, a gép újraindítása után a BIOS képernyőn kapok egy hiba-üzenetet mely szerint a rendszer instabillá vált a tuning miatt és visszaállítja a CPU-t alap-órajelre. :U

(#1519) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok,

A minap vásároltam egy GA-MA970A-UD3 típusú alaplapot és a következő problémáim merültek fel vele:
- A BIOS beállítása utáni indításkor hiába nyomkodom a DEL gombot, nem tudok belépni a BIOS-ba, mert csak azután inicializálja a billentyűzetet (USB-s bill-t. használok). Elvileg a "Halt on" opcióra "All errors" van beállítva - nem tudom, ettől függ-e a dolog.
- a HD3870-es videokártyám csak x8 módban hajlandó működni és (amikor be tudtam lépni) a BIOS-ban sem találtam semmilyen opciót ennek az átállítására.

Előre is köszi a segítséget!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1520) Findzs válasza atollox (#1518) üzenetére


Findzs
addikt

állíts rá egy ventit
nekem most stabil, le van véve a ház oldala és egy 9cm venti fújja rá a levegőt

de mostanában már nincs meleg, lehet megoldódik magától is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1521) TRitON válasza TRitON (#1519) üzenetére


TRitON
aktív tag

Esetleg valakinek valami tipp? Borzasztóan zavaró a probléma... :(

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1522) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Valaki, akinek 990FXA-UD7 rev.1.1 lapja van, megnézne nekem valamit rajta?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1523) Findzs válasza TRitON (#1519) üzenetére


Findzs
addikt

bios -ba lépéssel nekm is voltak gondjaim kezdetekor de aztán a későbbi biosok megoldották

frissíts biost ha eddig nem tetted volna meg hátha megoldja a vga problémádat is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1524) eszakas válasza Zotya84 (#1505) üzenetére


eszakas
senior tag

Állítsd be ezt a biosban és így tesztelj!

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1525) Zotya84 válasza eszakas (#1524) üzenetére


Zotya84
őstag

SZia!

Köszi, de nekem a sebességprobléma a lényeg, mert a trim hiánya a FW bug miatt van. Ma lett meg a FW5.03 amit este ki is próbálok. De a lényeg az, hogy a korábbi FW-rel is csak ennyit tudtam elérni (amin még ment a trim).

Egyébként az F10b-ről mi a tapasztalat? Jobb lett? Stabil? Csak mert a 790FXT-UD5P-men anno elég sok béta igen pocsék volt, pedig szükség volt rájuk.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1526) Zotya84 válasza Zotya84 (#1525) üzenetére


Zotya84
őstag

Frissítés: Az 5.03-mal visszajött a TRIM, de még mindig csak SATA2 sebességet érek el vele. Most F9, meg a kék Giga sata kábel van rajta. Próbáltam már a feketével is. Semmivel se lett jobb. Max annyival, hogy visszajött az a sebességérzet, mint előtte volt...

F10b segíthet?

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1527) TRitON válasza Findzs (#1523) üzenetére


TRitON
aktív tag

Frissítettem, rögtön miután felment a Win. Szerintem írok a szápportjukra és megkérdem mi a pék...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1528) eszakas válasza Zotya84 (#1525) üzenetére


eszakas
senior tag

Én a 10b-t az SSD miatt tettem fel, gyorsult valamennyit . Mióta az SSD benne van azóta ha nem vagyok a gép mellett valami ismeretlen ok miatt re-startol néha. Eddig nem jöttem rá hogy miért. Ha használatban van a gép akkor megy stabilan semmi rendellenesség nincs.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1529) Zotya84 válasza eszakas (#1528) üzenetére


Zotya84
őstag

Igen, nekem is gyorsult, de ez még mindig sata2 3 helyett...

A Vertexed is SF-2281, akárcsak az én Force 3-mam. Utánanéznék a helyedben az OCZ-nél, van-e frissebb FW-ed hozzá, mert a kékhalálozós dolog az FW bug miatt van, ugyanis készenléti állapotnál kékhalálba fut... (Nálam is ez volt, de FW frissítgetéssel ez megoldódott, majd a legjobb szétverte a TRIMet, amit a mai nappal javítottak ki a Corsairnél.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1530) TRitON válasza TRitON (#1527) üzenetére


TRitON
aktív tag

Érdekes momentum: akkor szűnik meg a lehetőség a BIOS-ba való belépésre, amikor a SATA-t AHCI módba állítom... NOOOORMÁLIS??

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#1531) Akcok94


Akcok94
senior tag

segítséget kérnék hogy tudnék egy 990FXA-UD7-ben magot feloldani? amd phenom II X3 705e lenne szó(előző lapba stabil volt és ebbe is szeretném kipróbálni)

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1532) - = Zk = - válasza Akcok94 (#1531) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem nem lehetséges, hacsak nem biztosra tudod, hogy.... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1533) Akcok94 válasza - = Zk = - (#1532) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem azt mondták hogy lehet.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1534) - = Zk = - válasza Akcok94 (#1533) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akk nem szóltam...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1535) lee56 válasza Akcok94 (#1533) üzenetére


lee56
őstag

Lehetni lehet, de roszabbak a feloldás esélyei az újabb chipsetes lapoknál, szóval ha nem megy így jártál. De mmondjuk olyan kategóriájú laphoz mit szenvedsz 3-4magos procival, nem értem? :)

No Comment

(#1536) - = Zk = - válasza lee56 (#1535) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 6 magost bökök bele egyelőre :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1537) Akcok94


Akcok94
senior tag

elkene ezt adnom es mar cserelnem egy fx8120 /8150 csak nem nagyon akarjak megvenni.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1538) - = Zk = - válasza Akcok94 (#1537) üzenetére


- = Zk = -
félisten

naigen... én is 790-es vonalon vagyok egyelőre... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1539) 04ahgy válasza Akcok94 (#1531) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van benne külön pont a BIOS-ában. De az Advanced menüben keresd, ne a M.I.T. almenüiben.

Rev.1.0 vagy rev.1.1 a lapod?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1540) Akcok94


Akcok94
senior tag

rev.1.0 aszem az előbbi kiadású mert 2011 novemberi.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#1541) crus90


crus90
tag

Sziasztok.

Vettem tegnap egy Gigabyte Ga-990Fxa-Ud3 alaplapot és bele egy Fx8150-t. Ram pedig Kingston HyperX Genesis 8GB 1600MHZ KIT.

Kérdésem a következő lenne.:
Valakinek van pont ilyen vagy hasonló konfigja? Kérhetnék tőle tanácsot hogy mit menyire kell beállítani hogy teljesítménynövekedést is lássak? :U

ÜDv Tibor :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1542) =HG= válasza atollox (#1518) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem asrock 990-es chipset is ugyan ezt a túlmelegedést játszotta...Úgy látszik ezeknek a 990-eseknek melegedős a Northbridge....

(#1543) - = Zk = - válasza crus90 (#1541) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem csak a deszka stimmel, igaz, még félig se vagyok az üzembe helyezésével :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1544) crus90 válasza - = Zk = - (#1543) üzenetére


crus90
tag

Nagyon jó deszka. :D
:C :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1545) - = Zk = - válasza crus90 (#1544) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem tudok nyilatkozni róla, hónapok óta a dobozában pihen
meg hátlapot kéne még hozzá csencselnem :DDD

(#1546) crus90
kapaszkodj, meg sem fordult a fejemben ;) :N

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1546) crus90 válasza - = Zk = - (#1545) üzenetére


crus90
tag

:DDD nincs ne is kérj.! xD :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#1547) 04ahgy válasza crus90 (#1541) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A RAM-ot bármennyire állíthatod, valós alkalmazásokban nem lesz semmi teljesítménynövekedés. És gondolom nem PiFast és SuperPi 32M eredményre játszol.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1548) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Egy 8xx lap mivel tud kevesebbet egy 9xx lapnál Bulldozer CPU esetén? Volt valami visszajelzési hiányosság (hőmérséklet) ha jól emlékszek.?

Valamint mennyi esélye van, hogy a 880G-s lapok, amik támogatják a Bulldozer CPU-kat, hogy bele megy-e az új Piledriver CPU valamelyike?

(#1549) dergander válasza Zsocó (#1548) üzenetére


dergander
addikt

Szerintem a piledrive kényes lesz már abba a lapba.

(#1550) 04ahgy válasza Zsocó (#1548) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Utasításkészletbeli és tudásszint-beli eltérés alig van, a mellé társított foglalaton (fekete, vagy a régi fehér) és a VRM-en múlik a maradék. Persze, ha a BIOS támogatás adott.

Piledriver esetén még korai lenne bármit is kijelenteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.