Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Robert1987


Robert1987
tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy Gigabyte GA-990XA-UD3-as lapot, és az első tapasztalataimat szeretném veletek megosztani.
A laphoz nem mellékelnek túl sok mindent, 4 sata kábel, 1 SLI-híd és a hátlapi panel jár hozzá, természetesen a dokumentáción kívűl. De úgy hiszem egy ilyen árú alaplaptól ennyi pont elég.
A szerelésnél az a probléma, hogy a processzor túl közel került a memóriákhoz. Corsair Vengeance ramokkal raktam össze a gépet, és egy Hypet TX3-as hűtővel. A hűtő ventilátor kb. 2mm-re van így a ram bordályától, ami nem túl sok. Nem is tudom, hogy a nagyobb hűtők hogy fognak elférni...
Tuningra eddig időhiányában nem került sor. Egyelőre ennyit tudok nyilatkozni, később írok még ha lesz több tapasztalatom.

robert1987#2387

(#52) Oliverda válasza Robert1987 (#51) üzenetére


Oliverda
félisten

Át kell rakni az 1. és 2. slotokba és akkor nem lesznek olyan közel:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#53) #65675776 válasza Robert1987 (#51) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hozzáteszem, gyakorlatilag semmi értelme nincs a bazi nagy bordáknak a RAM-okon. A többsége pont csak rontja a modulok körüli légáramlást, így a hűtés hatásfokát.

"bordályától" - Ez fájt...

(#54) geza12345 válasza Robert1987 (#51) üzenetére


geza12345
tag

Szia!
lehet vele magot oldani?

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#55) X Factor válasza kucseranor (#14) üzenetére


X Factor
addikt

Azzal se, próbáltuk én esetemben az asus m4a89gtd-vel 5870cf-et, ugye itt is 2*8pcie van és semmi különbség nem volt.

Make things work

(#56) Fail3D!


Fail3D!
addikt

na akkor mostmar kicsit jobb kedvre derultem:) GA-990FXA-D3 ha ezt a nagyon olcso lapot vennem talan 1 kis tuning erdekelne, cf es sima vinyo kezeles lenne belole hasznalva, nagyobb elonyom gondolom nem lenne ha a dragabb testvereit vennem v tudnak barmi olyan plusz teljesitmenyt amiben alul maradnanak jatekos hasznalatban? most 965 be van benne de tervben van meg az evben majd a buldozer ha megjelenik.

(#57) X Factor válasza Fail3D! (#56) üzenetére


X Factor
addikt

Nem, nem tudnak. Megrántod 4 gigára a 965-öt és bőven elvagy. :)

Make things work

(#58) Fail3D! válasza X Factor (#57) üzenetére


Fail3D!
addikt

asus silent knight 2 van de 3.7 en ilyen melegben siman 68 fokon van szoval a 4 giga egyenlore tavoli sebesseg:)

(#59) Pug válasza Fail3D! (#58) üzenetére


Pug
veterán

Dobj rá egy Matterhorn-t, nem lesz gond hőfokokkal ;)

(#60) Fail3D!


Fail3D!
addikt

mar csak annyi gondom van hogy sehol nem talalok ebbol GA-990FXA-D3 eladot:D remeljuk elobb tudok venni ilyen lapot minthoyg elvigyek az enyemet hamrabb akar 1 hettel...:D

(#61) X Factor válasza Fail3D! (#60) üzenetére


X Factor
addikt

ipon
tessék:)

Make things work

(#62) Fail3D! válasza X Factor (#61) üzenetére


Fail3D!
addikt

GA-990XA-UD3 nem egyenlo ezzel GA-990fXA-D3:) pl ha jol olvasom ott a cf 8x 8x ba megy ami amugy tenyleg minimalis kulonbseg kb 1 v 2%:) plusz North Bridge: AMD 990X nem fx ami nemtudom milyen kulonbseget takara de elsore rosszabbank tunik.

(#63) X Factor válasza Fail3D! (#62) üzenetére


X Factor
addikt

Opppsz tényleg,elméztem. Úgy tudom az fx csak a crossfire képességekben jeleskedik jobban (pcie16). 5870cf esetén, x8 x8 bőven elég volt szűrőkkel 1-2 fps eltérés volt, de ennyi akár a mérésekben is benne lehet.

Make things work

(#64) Fail3D! válasza X Factor (#63) üzenetére


Fail3D!
addikt

x8 x 16 kozott tenyleg csak kb 1-2% kulonbseg van... de kerdes van e meg mas kulonbseg is a fx ben... ennyire melyen nem vagyok benne sajnos de mivel ugynezki megsem viszik meg a lapot megvarom hatha lesz a kov idokben meg 1 kis valasztek.

(#65) X Factor válasza Fail3D! (#64) üzenetére


X Factor
addikt

Több a sata port és kb ennyi :), de ugye ez chipseten kívül még a laptól is függ. Nemsokára jön a többi gyár is, weblapokon már fenn is vannak a 990-es lapok, kérdés mikortól lehet őket itthon kapni?:)

Make things work

(#66) Fail3D! válasza X Factor (#65) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat ha a waarner bros peldajat kovetik majd karacsonykor:) hat vennem mar a lapot szivem szerint, de ameg nem viszik az enyemet raerek... meghat ugysincs meg bulldozer...:) de azert jolenne mar a tulajanak lenni egy ilyen uj lapnak:) es utana lehetne sprolni mar a bulldozerre:) meg a masik vid kartyara meg az ssd re ... :D sose er veget ez...:) remelem a 700 tapom meg tartja magat 1 ideig...:) mert a leírasok alapjan mar lassan edes keves lesz:D

(#68) Oliverda válasza Fail3D! (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

"de kerdes van e meg mas kulonbseg is a fx ben"

Nincs

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) Fail3D! válasza Oliverda (#68) üzenetére


Fail3D!
addikt

mivel lehet holnap viszik a lapomat:( erdemes esetleg 1-2 hetet varni mas gyartok lapjara vagy eleg jok ezek ahoz hogy mar ezt is orommel haza vigyem es vigyorogjak? nincs szuksegem asus formula gatyamat is elviszi draga lapra:)

(#70) X Factor válasza Fail3D! (#69) üzenetére


X Factor
addikt

Teljes mértékben, a giga kb a 965-ös chipset óta az egyik legjobb lapokat csinálja, jelenleg amd vonalon még asus-t msi-t és asrock-ot érdemes venni.

Make things work

(#71) Fail3D! válasza X Factor (#70) üzenetére


Fail3D!
addikt

most felsoroltad az osszes ismert markat:D amugy gigarol halottam amr roszakat igaz lehet inteles vonalon... hat akkor mar varom hogy irjak tutira hogy viszik es azonnal rendelem iponon:D picit zaklat a x8 sebesseg de egyefene valahogy megszokom, ha a tobbbi funkcioban egyenerteku ennyit meg elviselek..:) ez max 2fpst szamitana olyan terhelesnel ahol mar a vid karik izzadnak rendesen ott meg annyira nem szamit mar az az 1-2 fps:)

(#72) Fail3D! válasza Robert1987 (#51) üzenetére


Fail3D!
addikt

varjuk az ismeretidet kollega!:) legy az eslo aki elegedetten irhatn errol a laprol!:)

(#73) Interceptor


Interceptor
addikt

Már csak ezt lenne jó tudni hogy a Bull képes lesz e hozni az SB szintjét. Mert perpillanat még mindig nem tudom melyik rendszerrel fogok beújítani .

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#74) Fail3D! válasza Interceptor (#73) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm hat nekem az olcsobb megoldas hogy kb 10k koltuk uj lapra amivel mar bull is megy es ha az annyira jo lesz megveszem azt ha nem akkor varok 1 uj generaciora mert nekem az sb nem tudna ar ertek aranyban annyit adni hogy most ra valtsak.

(#75) Robert1987 válasza Fail3D! (#72) üzenetére


Robert1987
tag

Ismét itt!
Frappáns válasz volt, hogy rakjam át a ramokat, de mihelyt anyagi helyzetem engedi, veszek még 2 gigát, szval akkor tele lesz mind a 4 foglalat.
Ezelőtt 2 platformom is Inteles volt, így nem tudom hol kell nézni, hogy lehet-e magot oldani, de ha vki megírja mit kell figyelnem szívesen megnézem;)
Nekem a Crossfire vagy SLI építés fel sem merült, így ez nem volt szempont a vásárlásnál. Azért választottam ezt a lapot, mert ennél többet nem is akartam érte kiadni, illetve a Gigabyte-ot mint márkát nagyon kedvelem.
Fagyást vagy hasonló hibát nem tapasztaltam eddig, szval stabilnak mondható a szerkezet.
Az alaplap hőmérsékletéről annyit, hogy most 34fok, szemben az előző lapom (Giga P35-DS3) 45 fokával, tehát a lap hűtése jónak mondható szerintem.

robert1987#2387

(#76) X Factor válasza Interceptor (#73) üzenetére


X Factor
addikt

Itt azok vannak jó helyzetben mint pl. én akinek adott egy 890-s lapja, meg benne az x6, hisz ha jön Bulldozer, szvsz ezeknek se lesz még olyan rossz ára, és akkor ezt eladva, plusz rárakva némi kp-re válthatok is akár.

Make things work

(#77) Fail3D! válasza Robert1987 (#75) üzenetére


Fail3D!
addikt

ez jol hangzik mert nekem is 40 folott van a mostani es nagyon idegesit:). alulfeszeles megy vele? megfedast ha otthon lennek tudnam mondani mit vegyel ki autobol es rakj manulba...:) de igy legy kreativ es nezegesd:)

(#78) Fail3D! válasza X Factor (#76) üzenetére


Fail3D!
addikt

lehet ne vagyok az elvetemuten hulye de ha neked 6 magosod van meg 890 hogy tudnal jol kijonni?:) kisebb ideig hasznaltad a lapot procit ar ertek aranyban meg jobban esik majd mint hinnedha most tehetned ugyan azert az erert 890 vagy 990 lapot vennel?:D bar ha te is jo aron vetted a cuccokat mint en is hogy max 1-2 k fogsz bukni akkor nem szoltam:) nalam a 6 magos amd ott elodte magat hogy jatekban nem hozta a 4 magos erteket es dragabb, innetol a gondolata is hogy esetleg megvegyem elszallt nagyon gyorsan:)

[ Szerkesztve ]

(#79) X Factor válasza Fail3D! (#78) üzenetére


X Factor
addikt

890be belemegy a bulldozer, tehát nem áll számdékomban cserélni. Az x6 olcsó volt, azért vettem, amikkel én játszom ott jól jön a 6 mag :)

Make things work

(#80) Fail3D! válasza X Factor (#79) üzenetére


Fail3D!
addikt

amugy 1-2 honapja en is madjnem ecsereltem a lapomat es orulok hogy vegul nem jott ossze... fajt volna:) de a 8xx rol aztmodntak hogy csak a foglalatot csereltek le ezert a feszultseg szabaloyozas kerdeses lesz meg hogy mennyire jol mukodik, persze lehet rosszul emlexem es akkor jol jartal te is a lappal.

(#81) #65675776 válasza X Factor (#79) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legfeljebb instabil lesz a nem éppen megfelelő VRM miatt... Mert VRM függő a dolog, nem chipset.

(#82) X Factor válasza #65675776 (#81) üzenetére


X Factor
addikt

Még jó h. az Asus hivatalos közleményben közölte h. melyik 4-5 lapja lesz a 890 érából ( Crosshair IV Extreme, Crosshair IV Formula, M4A89TD PRO/USB3, M4A89TD PRO, M4A89GTD PRO/USB3, M4A89GTD PRO)ami kezeli, mert ezek rendelkeznek megfelelő VRM-el. Többi gyártó is ezt tette, pontos lista van róla, mindenütt, és mindenhol megemlítik, h. azért van a lista h. ne legyen panasz, hisz hivalatosan az amd a bulldozer az am3 foglalatba nem való.

Make things work

(#83) Jimmy8 válasza #65675776 (#36) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Látom te is az IGP-s lapokat nézed :) Én csak tegnap találtam meg azt a hírt, hogy a 98x-as lapok nem fogják támogatni, csak a AM3+-os procikat, így aki Integrált videóval rendelkező lapot akar AM3-as procijához, az csak a 8xx-s lapok közül válogathat...

(#84) Oliverda válasza Jimmy8 (#83) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen hírre gondolsz? Én ilyenről nem hallottam ugyanis.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) Jimmy8 válasza Oliverda (#84) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Nem tudom mennyire megbízható forrásból származik ez a "dia", de több helyen láttam már. Vagy ez még csak egy korai terv volt? Elsőre én csak a foglalatra gondoltam, de valahol (keresem-keresem) azt olvastam, hogy a processzorra vonatkozik. Persze lehet, hogy Ott értelmezték félre, én meg csak terjesztem a "rémhírt".
Ha megtalálom, belinkelem...

[ Szerkesztve ]

(#86) Oliverda válasza Jimmy8 (#85) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Ez azt jelenti, hogy azon chipkészlet mellé csak AM3+ foglalat kerülhet majd. Ennyi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#87) Jimmy8 válasza Oliverda (#86) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Sajnos valószínűleg nem olvastam megbízható helyen. Elsőre csak ezt a (régi hírt) találtam:
"Apart from the 980G which will only accept AM3+ CPUs, the other chipsets will accept existing Athlon II and Phenom II CPUs as well.", de tuti hogy máshol is olvastam.
Bocsi a vaklármáért :B

(#88) Oliverda válasza Jimmy8 (#87) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt valaki ügyesen félreértelmezte.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#89) #65675776 válasza X Factor (#82) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosabban általuk megfelelőnek ítélt VRM-mel. Előre nem tudták milyen igényei lesznek a Bulldozer-eknek, szóval csak rámondták. Ettől függetlenül a Bulldozer-hez specifikált VRM-mel ezen lapok nem rendelkeznek, tehát pl az energiagazdálkodás nem fog teljes mértékben működni.

(#90) Mark_o


Mark_o
tag

Üdv Mindenki !
2-3 hét múlva beszerzek magamnak 1 GA-990FXA-D3 lapot iponból. Mellé vennék egy 955 be-t.Aztán majd jövőre olcsón egy Bullt bele nyomott áron.Szeretném ha ajánlanátok mellé ugyan innen valami jó ramot , lehetőleg nem túl elrugaszkodott áron. 1866 fölé ha jol tudom nem érdemes menni (??)
ja el is felejtettem 4 giga lennee :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#91) ABee válasza Mark_o (#90) üzenetére


ABee
tag

Itt tudnak neked segíteni.

(#92) e00dgy válasza Fail3D! (#60) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Szerintem a 990XA - UD3 is jó lenne neked!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#93) Fail3D! válasza e00dgy (#92) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat megint megallt a biznisz nem kell el a lapom megprobalom egybe eladni es veszek akkor i7 870-t... de azert koszonom a tanacsot:) en is orulnek mar annak a lapnak:)

[ Szerkesztve ]

(#94) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

van egy PCI-os hangkártyám (Asus Xonar D1), amit ugye értelemszerűen át kívánok tenni az új gépbe is.
kinéztem ezt a Gigabyte 990FXA-UD3-at, erre kiderül, hogy ha crossfire-ben használom, akkor a második videókártya pont eltakarja a PCI-slotot. :W

szóval marad a 990XA-UD3 vagy a 990FXA-UD5 - meg a kb. 20.000 Ft-os különbség köztük.
az elsőnél a két videókártya közé kerülne a hangkártya, a másodiknál a két vga van egymás mellett és legalul a PCI-slot.
kell attól tartani, hogy a két videkártya között "megfő" a hangkártya, ha passzív vga-kban gondolkodom? :F

(#95) X Factor válasza scott_free (#94) üzenetére


X Factor
addikt

Attól függ milyen vga, ha passzív akkor meg eleve tökmindegy h. ott van-e egy másik kártya, illetve legvégső esetben max cserélsz egy pci-e xonarra, és akkor azt már belehet rakni a kártyák felé.

Make things work

(#96) Interceptor


Interceptor
addikt

AM3+ és FM1 között mi a különbség? A Bullhoz van az AM3+ ?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#97) Oliverda válasza Interceptor (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen.

Illetve az AM3-as procik is belemennek még.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) Interceptor válasza Oliverda (#97) üzenetére


Interceptor
addikt

Úgy tűnik a legjobb megoldás venni egy AM3+ alaplapot és bele egy phenom2 X4-est, később meg mehet a bull. De lehet megvárom az első teszteket.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#99) X Factor válasza Interceptor (#98) üzenetére


X Factor
addikt

Játékra egy 4 giga köré rántott x4-es bőven elég, nem is drága, és mint említetted ha kijön a Bull akkor tesztek alapján lehet dönteni.

Make things work

(#100) Fail3D! válasza X Factor (#99) üzenetére


Fail3D!
addikt

tesztek:( 2 honap meg kijon...modnjuk ha nem lennek ennyire beindulva hogy vegyek valamit meg tvaltasak siman binram de igy majd megesz az ideg hogy most intel vagy maradjon az amd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.