Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

HI!
Na a történet arról szólna, hogy december elején tervezek venni egy új gépet.
Elméletben megvan, de én nem értek annyira hozzá és ezért kérném a ti segítségeteket!
Íme a tervezett gép:
>Asus M2N-E SLI alaplap
>AMD Anthon 64 X2 5200+ CPU BOX
>Samsung 400GB Serial-ATA II winchester NCQ (ez nem tom mit jelent!?) 16MB cache
>Kingmax 1GB DDR2 RAM 1066MHz
>Asus Extreme AX1950Pro Radeon, 256MB DDR3, HDTV-out, 2*DVI, TV-out (PCX), 256-bit, PCI-E x16

+ A billentyűzet az egér a táp és a ház még kérdéses! Ebben is segíteni kéne!

A keret az 160.000, ebből kell meglegyen a legjobb, amit ki lehet hozni belőle!

Várom a véleményeket és a hozzászólásokat!

Ha lehet építő jelleggel! THX

(= Zala =)

(#2) korner83 válasza Zalaymate (#1) üzenetére


korner83
tag

Hát én special teljesen más konfigot vennék, de ugye ízlések és pofonok.
Egy dolog biztos VGA-nak addigra érdemesebb lesz valamelyik új jövevényt választani. Pl.: AMD Radeon 2950 Pro-t. 50K körül lesz és jóval gyorsabb mint az általad választott VGA. (tudom, h. drágább, de ha játékra kell akkor sztem ez a minimum és még így is beleférsz a keretbe)

Ja és a 2x1giga ram kellene bele!

(#3) Zalaymate válasza korner83 (#2) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX! Erről még nem is hallottam! (VGA) de utánanézek!

(= Zala =)

(#4) bnss válasza Zalaymate (#1) üzenetére


bnss
veterán

Ezért minek új topic? Keresőt kellene használni! Milyen gépet vegyek?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5) Zalaymate válasza bnss (#4) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hát én inkább egy építő jellegű hozzászólást vártam volna egy senior tag-tól!

Ne máshová küldjetek, mert ott senki nem fog egy téma végén válaszolni nekem! Inkább ide írjátok, hogy van e valamivel gáz, avagy sem!
THX!

(= Zala =)

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

-1GB Ram édes kevés, szerintem 2 az alap, meg rövid időn belül úgyis pakolhatsz hozzá még 2-t( tehát 4 lenne az igazi )
-x1950 király kártya, de elavult+ mostanság jönnek a valódi középkatis kártyák
-az AMD phoci nemtom mennyit fogyaszt, de 400W-os tápnak elégnek kell lennie, de csak márkásat( erre van fórum( milyen táp halt meg vagy ilyesmi, olvadd végig )
-20000e környékén nézz házat, ThermalTake, Asus, stb.( de ezt is kitárgyalták már párszor )

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) bnss válasza Zalaymate (#5) üzenetére


bnss
veterán

Ha a megfelől témában teszed fel ezt a kérdést, nem is egy senior tagtól (de hagyjuk a rnagokat) kapnál profi választ. Azért van a kereső, hogy használjuk, megkeressük a megfelelő topicot, és ne nyissunk minden azonos témakör kérdésnek egy új témát. Meg ekll szokni, hogy a PH!-n ez így működik. ;]

Ha esetleg tuningolni is akarsz, kakor ez az alaplap felejtős, a memóriáknak - ha jól emlékszem - semmi plusz feszt nem lehet adni.

NCQ: - ismét a kereső :D - "Gondoljunk csak az NCQ-ra, melynek segítségével (amennyiben a merevlemez, a vezérlő és a meghajtóprogram is támogatja) a merevlemez oly módon képes újrarendezni a vezérlő által feléje küldött parancsokat (írás, olvasás), hogy a sebesség megnő, köszönhetően a különböző fejpozicionálási késleltetések csökkenésének és a művelethatékonyság megnövekedésének. A natív NCQ-támogatással rendelkező merevlemezek egy olyan parancssorral rendelkeznek, amelyben a parancsok dinamikusan rendeződnek el attól függően, hogy mennyi adatvárakozásra és végrehajtásra van szükség. De vehetjük például az újabb SATA, a SATA II-es szabvány specifikációt is. Ez kimondja, hogy a csatolónak támogatnia kell a 3 Gb/s-os adatátvitelt, és támogatnia kellene különböző funkciókat, úgymint NCQ és Hot Plug. Ezúttal nyolc SATA-csatlakozású merevlemezt vizsgáltunk meg, vannak közöttük SATA és SATA II-esek, NCQ-t támogatók és nem támogatók, 8 és 16 MB gyorsítótárral rendelkezők, de egyvalami közös bennük: mindegyik 250 GB-os kapacitású."

Ezt a konfig egy 350w-os FSP vígan elviszi, ne is gondolkozz olcsóbb tápban, ha biztonságban szeretnéd tudni az új konfigod.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8) ]Phobos[ válasza Zalaymate (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ja, és most nézem, h SLI-s a lap, ha kiakarod használni, NV-t kéne venned, ha meg nem, felesleges( bár tény, h a jobb lapok kell vagy sem több kártyásak, de ez az árukon is meglátszik :O ) Ha pedig hajlandó vagy húzni az ár/telj mutató javításához, inkább Intel Core2Duo phoci kéne+lap hozzá.
A phocihűtőt nem írtad, bár tuning nélkül nem melegszik a C2D( persze ez a phoci nagyságától is függ ), de gatyit ne vegyél( Asus SilentKnight, stb. például jó, de olvadd: hűtőteszt :)) ).

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#9) Zalaymate válasza bnss (#7) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX! A tuning nem érdekel nagyon, mivel em értek hozzá! Így meg gázos lenne nekiállnom mert a végén csak füst lesz.

(= Zala =)

(#10) bnss válasza ]Phobos[ (#8) üzenetére


bnss
veterán

SLi valószínű, két középkategóriás kártyát venni, ami kb annyiból jön ki anyagilag, mint egy közép-felső, felső kategóriás kártya. Nem is beszélve a fogyasztásról... Szvsz az SLi felejtős.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11) ]Phobos[ válasza bnss (#10) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ha én venném új gépet( de jó is lenne :((( ), akkor CF és 2950XT( DX10.1 ) -> ( időtállónak tűnik )+ majd még 1-2-3 :DD kari, oszt csá! Persze 2950XT-vel már nem 160e :))

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#12) bnss válasza ]Phobos[ (#11) üzenetére


bnss
veterán

Igen, meg egy kW-os táp, hogy egyáltalán megnyikkanjon a konfig, ráadásul nem győznéd hűteni. Jah és kéne alá azért egy olyan CPU, ami kihajtja mindkét kártyát...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13) venember83 válasza Zalaymate (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Hidd el, valaszolnak a linkelt topicban, biztosra veszem ;) Ezt pedig zarni fogjak.

(#14) ]Phobos[ válasza bnss (#12) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nyílván mire kifizeti a hitelt/megint összespórolja a pénzt cserélhet mindent, ez attól függ, h mennyi időre építi...de ez már csak így műxic, keress "bestbuy" cuccokat és "legózd" össze
őket, ha mákod van, csak félév múlva bukod be a konfig árának a felét :((( :O vagy vegyél Tetris-t :D :D :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) MZsoltee válasza Zalaymate (#1) üzenetére


MZsoltee
veterán

Alaplap: GIGABYTE - GA-M56S-S3 16k
Nem kell SLI vag yCF tök fölös egyáltalán nem éri meg később eladod a vgat és veszel 1 jobbat!

Proci: 5600+ 32k

Vga: x2900pro 60k lesz kb

Memória: GEIL - Value 2048Mb DDR2 800Mhz KIT 17k

HDD:WESTERN DIGITAL - 400GB 7200rpm 16MB SATA2 21k

Ház: ASUS - TA-861 7k

Táp: FSP 400W 8k

160K+1k :D egeret meg billt csak találsz valahol....

Amúgy a milyen gépet vegyek topicban is kapsz választ!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#16) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nyílván ezért jobb, ha az ember olvasgat, elsajátítja az alapokat, teszteket olvass( erre jó sok fizetett munkaóra is rámehet :DDD ) és végül MAGA dönti el, h mennyiért, mire, meddig mi éri meg neki! Sztem ennél nem is lehet építőbb jellegű tanácsot adni...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) tbs válasza Zalaymate (#1) üzenetére


tbs
addikt

Csak halványan megjegyezném, hogy dec. eleje gépvásárlás (zseb) szempontjából egy eléggé kellemetlen időpont. Vagy most, vagy februártól érdemes... Szerintem. ;)

(#18) ]Phobos[ válasza tbs (#17) üzenetére


]Phobos[
senior tag

nos khmm, igen ez sem mellékes :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#19) Racecam válasza Zalaymate (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A megfelelő topic linkje ott van a #4-es hozzászólásban, légy szíves ott tedd fel a kérdésedet. Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.