Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) deicide válasza citrom904 (#2098) üzenetére


deicide
veterán

Hamarosan lesz, az eredmények már biztosan megvannak, mert a tesztkártyát visszakaptuk.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2102) fsb1000 válasza voodoo98 (#2099) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szivesen résztveszek benne GTX470-el, hátha ez is érdekel valakit, bár úgy látom a 480-ak kerültek számbeli főlénybe.
Jó lenne olyan játékkal tesztelni, aminek van benchmark része is (mégha nem is teljesen jellemző in-game eredményekre). Vagy legalább legyen ingyenes demo ne kelljen warezolni...

//

Több monitorral nem próbáltam még, de ha pl, nem lépek ki a fluidmark eredményablakából, akkor marad a 3D órajel, és 2D Idleben nekem is 80 fokon ment.
Kb 5 perc után kezdett derengeni, hogy miért is nem halkult el a venti...

Jó volt a beszámolod!
3D terhelésnél jobbat vagy rosszabbat vártál melegedés/zaj ügyben?

(#2103) tome.jr válasza voodoo98 (#2093) üzenetére


tome.jr
addikt

Érdekelne, hogy ezt az idle 70 fokot milyen házban sikerült elérni. Mennyire szellőzik jól a ház és mennyire kap levegőt a VGA?

(#2104) voodoo98 válasza Abu85 (#2100) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi! :R
Ha hűtőt cserélek, akkor az nem jár gar vesztéssel?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2105) Abu85 válasza voodoo98 (#2104) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De gari vesztéssel jár, de ha óvatosan leszeded a gyárit, és elrakod, akkor később vissza tudod szerelni. :) Senki sem mondja meg, hogy nem az alaphűtő volt rajta. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2106) voodoo98 válasza tome.jr (#2103) üzenetére


voodoo98
addikt

tome.jr:
ezek csak első benyomások(hosszabb ideig kell idle-ben hagyni, h beálljon a hőfok, tehát mérget nem veszek rá :) de kb ennyi volt), és hosszabban kell majd tesztelni a karit és pontosabban (ami talán most hétvégén lesz :D), de annyit mondhatok, h egy nem túl márkás házban (SPIRE, h melyik azt nem tudom, de megkeresem majd), és levettem az oldalát (egyelőre). és határozottan 1 monitorral csak, 2-nél 77-83-ra emlékszem legalább.

fsb1000: Köszi! :R
ez a fluidmarkos dolog nálam is így van :D
3D terhelésnél kb ezt vártam, nagy fordulaton hasonló a hangja mint az 5850-nek (nyitott a ház egyik oldala), nem volt zavaró.
2D-s terhelés már más, ott kevesebbet vártam. 45-47-es fanspeed-ig szép halk, 50-től már hallani.100-nál horror! tehát ha 45-47es fix fanspeed-en tudnám tartani, akkor simán lehet vele filmet nézni, ekkor lenne ugyanolyan mint a HD5850.

Tuningot egyelőre még nem próbáltam.
Küldök majd stuttering-es grafikonokat is (csináltam egy progit, ami csv file-t megnyitva, 1 katt-ra szépen kirajzolja nekem grafikont :D) !

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2107) voodoo98 válasza Abu85 (#2105) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi!
De ezt csak végső esetben csinálom meg, féltem a 140k-s karit!:D
Nem szeretem szétszedni őket! :N :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2108) fsb1000 válasza voodoo98 (#2106) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, érdekelne az a progi!

Attól már csak az lenne szebb, ha valaki tudna olyan progit írni, amely 3D alatt is mutatná (mint a fraps fps kijelzése) egy átlátszó ablakban a frametime-okat grafikon szerűen.
100x600 pixelen és 3sec csúszna rajta

valamelyik COD-hoz létezik ilyen lagométer....
csak én nem fps-re hanem frametimes-re szeretném

(#2109) tome.jr válasza voodoo98 (#2106) üzenetére


tome.jr
addikt

Hogy milyen márka az nem különösebben lényeges. Inkább az számítana hogy pl mennyi hely van a VGA és a ház egyéb elemei között, tehát mekkora helyről tudja szívni a levegőt. Ha pl alsó tápos házban a táp ventije szembe van fordítva vele az nem sokat segít a hőmérsékleten. Illetve ha jól gondolom a lerítakból akkor házventi nem is tolja neki a levegőt. Tehát az idle 70 fok önmagában sok de nem biztos hogy a kártya hibája. Egy jó elrendezésű jól szellőző házban akár nyerhetnél 10 fokot is.

(#2110) #35434496 válasza rup1u5 (#2073) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ott van az ára is az EVGA oldalán. MSRP: $649.99 USD De hogy itthon ez mennyibe fog kerülni azt nem lehet tudni.(ha egyáltalán lehet majd kapni)

(#2111) beteg válasza voodoo98 (#2107) üzenetére


beteg
őstag

Gainward-on sérülés nélkül leszedhetetlen matrica van az egyik csavaron.

Csak futni kell!

(#2112) voodoo98 válasza fsb1000 (#2108) üzenetére


voodoo98
addikt

OK! Elküldöm a majd progit. Még van rajta 1-2 apróság, amit le kell tesztelnem, de gyakorlatilag kész van.
.net framework 4.0-át igényel sajnos, de megpróbálom lefordítani .net 2.0-ra és akkor nem kell külön felrakni a 4.0-át.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2113) tome.jr válasza beteg (#2111) üzenetére


tome.jr
addikt

Ez nagyon hasznos infó, akkor azt vizezni elég problémás lenne. Az én MSI GTX 470-emnél nincs ilyen gond, egyik csavar sincs takarásban.

(#2114) DigitXT válasza voodoo98 (#2093) üzenetére


DigitXT
félisten

Az AC2-höz tudnék - OFF-ban - hozzászólni:
Nem tudom melyik beállítás az, ami leveszi az fps-t
Egyik sem, a játék platformlimites: kell neki proci sebesség, de
úgy vettem észre, hogy a memória sávszélességed se mindegy.
Szóval ez nem a GTX-en múlik.:N (Már nálam sem. De még egy
HD4850-en is gyönyörűen skálázódott a procituninggal, ott, ahol
egyértelműen nem a VGA limitál, beállítástól AA-tól függetlenül.)

(#2115) fsb1000 válasza tome.jr (#2113) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gigán sincs matrica... gondolom a 480 verziókon sem.

A vizezésen már én is gondolkodtam, de akkor már nem 470, hanem 480.
Egy dupla radi elvinné a 480-at (elég meleg vizel), ha nincs bekötve semmi más.
És akkor házon belül is elfér, hozzá egy kompakt szivattyú+tartály megoldás és kész is.

De ez bebetonozza a kártyát és nehéz lesz kiszállni belőle.....
használtban vizezet kártyát nem szívesen vennek, hacsaknem én is vizezni szeretném.

(#2116) Lauda válasza fsb1000 (#2085) üzenetére


Lauda
félisten

En nem talaltam allitasi lehetoseget, ebbol gondolom, hogy egybol mennie kell.

(#2089) subaruwrc Beterveztem a lapcseret is, szoval nem tudom meg hogy lesz, de van egy olyan erzesem, hogy menni fog az meg kicsit a deluxeban is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2117) DigitXT válasza fsb1000 (#2115) üzenetére


DigitXT
félisten

Gondolod, hogy egy 480-ból a közeljövőben (!) ki kellene szállnod?:Y
Amúgy meg ezért kell gyári vizes VGA-t venni, azzal nincs ilyen gond.
Attól függetlenül, hogy tetszik az az EVGA, még mindig várok picit.:DDD

(#2118) voodoo98 válasza DigitXT (#2114) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi!
Volt egy ilyen sejtésem, h nem minden hol lesz elég a Q9505!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2119) tome.jr válasza fsb1000 (#2115) üzenetére


tome.jr
addikt

A 470-et szerintem nem érdemes vizezni. Nem melegszik és hangja sincs.

GTX 480-at is ki fogok próbálni, de ott már esélyesebbnek látom a viz szükségét. Bár amilyen boszorkányüldözés övezte a Fermit melegedés és zaj terén olyan kellemes csalódás a 470-es.

(#2120) Lauda válasza tome.jr (#2119) üzenetére


Lauda
félisten

A 480-ra se fog kelleni a viz, bar a terveidet nem ismerem.

Beraktad mar a 3. kartyat? :U

[ Szerkesztve ]

(#2121) tome.jr válasza Lauda (#2120) üzenetére


tome.jr
addikt

Maximum kettőt rakok SLI-be a 480-ból. A harmadik 470-es Crysis és Far Cry 2 alatt semmi gyorsulást nem hozott, viszont Metro alatt elég sokat javított az eredményen. Minimum fps-ben is +20 %-ot kaptam. De összességében a harmadik kártyának nem sok értelme van.

Egyébként simán lehetett őket használni léggel auto ventivel. Persze én házon kívül járattam őket :) A legmelegebb 70 fokos volt idle.

[ Szerkesztve ]

(#2122) Def26 válasza tome.jr (#2121) üzenetére


Def26
félisten

Jujj, de csecse! :DD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2123) voodoo98 válasza tome.jr (#2121) üzenetére


voodoo98
addikt

Brutál! :Y :D
Mennyit eszik osszesen a konfig?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2124) tome.jr válasza voodoo98 (#2123) üzenetére


tome.jr
addikt

Már szétszedtem őket és elfelejtettem megmérni. :B

1 db fogyasztott terhelés alatt 358 wattot, 2 db 558-at, gondolom a harmadik további 200 wattot kajált volna. Tehát valahol 750-800 watt körül volt a vége. A GTX 295 quad SLI azért ennél többet kért, az 950 watt körül evett.

[ Szerkesztve ]

(#2125) fsb1000 válasza DigitXT (#2117) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ahogy a dolgok mostánaban mentek.....

Állítólag ősszel lesz új ATI. Mégjobb mégnagyobb....
Ha nem akad/dadog, akkor persze hogy lecserélném akár 470-et, akár 480-at.
Nincsenek érzelmi kötődéseim egy marék sziliciumhoz, rézhez meg műnyaghoz.
De ha lesz új fermi (vagy teller, szilard, madamküri), akkor jöhet az is.

Azt ne kérdezd mi értelme ennek a VGA cserélgetésnek... a hobby része.
keveset játszom...
Talán egy új eszköz megismerése kitapasztalása, stb... izgalmas. Nem kerül többe mint napi 200Ft. Olcsó szórakozás.
És nem utolsó sorban esztétikai élvezet, mikor a GTA4 vajsimán fut....

//
A metronak jó a hangulata, de 20 perc után már uncsi volt.
COD-ozni szeretek, de pár órás darálás már lefáraszt és nagyon hátrányban vagyok a csitterek miatt.
Egyébként csodálattal nézem a mai játékokat, az elmúlt 25 évet volt szerencsém végig követni, már amennyire lehetett keleteurópából.
Iszonyatos a látvány fejlődése. Néha a játszhatóságot is háttérbe szorítja.

(#2126) Lauda válasza tome.jr (#2121) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem is ertem, hogy oszinte legyek. Probaltad esetleg unigine, call of pripyat alatt? Ezekben azert jol skalazodnak a kartyak, de mondjuk a crysis alatt is mennie kellene jobban. :F

Te az a kozepso kartya hogyan szellozott? :Y :DDD En egeszen addig mig meg nem lettek a kartyak azt hittem, h nyitott hatulrol mint a 280, de teljesen zart ahogy neztem.

Nalam ez a mostani felallas, azert igy meg lazan kap levegot mindket kartya:

(#2127) fsb1000 válasza tome.jr (#2124) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És mi lesz a sorsa a 470-eknek?

(#2128) voodoo98 válasza tome.jr (#2124) üzenetére


voodoo98
addikt

Az igen! :D
Szerinte(d/tek) mennyivel lehet terhelni egy 850TX Corsair-t? 750-nel? Meddig egészséges?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2129) voodoo98 válasza fsb1000 (#2125) üzenetére


voodoo98
addikt

Valahogy én is pont így vagyok ezzel, ahogy leírtad :)
Ezt pl. azért vettem, h ha majd aug végén a mafia2 megjelenik, akkor jól fusson, mert a physx-es techdemo-s video szerintem gtx 480 alatt vol, ezzel (is) harangozták be a fermit.
Mafia 2 PhysX

Persze a többi játékra is jól lesz és méregetni is jó. :D
De HD6xxx biztos nagy durranás lesz, persze a microstuttering is sokat nyom a latba.

Kb. 92-től én is nyomon követem a játékipar fejlődését, kiv vagyok, h 5-10 év múlva hol tart...

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2130) tome.jr válasza Lauda (#2126) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam a sima SLI sem hozott sokat minimum fps-ben. Átlag és max fps az nőtt jelentősen, de én háklis vagyok a min. fps-re. Egyébként rejtély hogy miért nem hozott pluszt Crysis alatt a harmadik kártya. De még a második is alig. A GTX 280 3 way SLI-nél pedig szépen növekedett a teljesítmény ahogy adagoltam be a lapba a kártyákat.

Középső kártyával nem volt gond. Szépen működott mind a három, nem volt fagyás egyszer sem, pedig volt hogy több órát használtam terhelés nélkül auto ventivel.

Nem tudom mire érted hogy zárt a hátulja. Ugyanolyan szellőzőrács van a 470 és 480 hátulján mint a 280-nak.

fsb1000: Már meg vannak hírdetve. Nem akarsz egyet? :)

voodoo98: Szerintem 750-et simán bírnia kell. Én most a H55-ös rendszeremben használok 1 db 470-et egy Enermax Modu 85+ 425 wattos táppal. Terhelés alatt 320 wattig megy a fogyasztás de én nem aggódom a táp miatt, viszi gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2131) DigitXT válasza fsb1000 (#2125) üzenetére


DigitXT
félisten

Valahol megértelek.:) Az őszi új ATI-król mondjuk nem tudtam.:D
Btw. én is majdnem berendeltem tegnap egy i5-750-et alaplapostul
pedig még szinte "ki sem hűlt" a P45-öm... Csak azért, mert hajt a
kíváncsiság, hogy az még jobb / még többet hozna-e. Új teszt, stb.
De azért le is kell néha ülni játszani, ha már ott van hozzá a vas.:K

(#2132) Lauda válasza tome.jr (#2130) üzenetére


Lauda
félisten

Talan az lehet a gond, hogy elfogyott a lapbol a savszel, nem tudta kiszolgalni a kartyakat, masra nem tudok gondolni, de az biztos, hogy nem a kartyak hibaja.

Ok, koszi az infot, kicsit aggodtam emiatt, mert se alul, se felul nem tud levegot szivni.

Ugy ahogy irom, a ventillator utani resz van csak szabadon, utana le van zarva. :F

(#2133) tome.jr válasza Lauda (#2132) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha a sávszél fogyott el akkor az azt jelentené hogy behalt az nf200 chip. Nem tartom túl valószínűnek de ki tudja. Mondjuk az 5770 3 way CF rendszerem meg valami iszonyat jól skálázódik ugyanebben a lapban minden játék alatt. :F

[ Szerkesztve ]

(#2134) rup1u5 válasza #35434496 (#2110) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Félreértetted a kérdésem! ;) A kérdés arra vonatkozott, hogy a kártya vételárának megfelelő forint (+10K) rendelkezésre áll-e. Nyilván nem koptatnám itt a billentyűzetet ha nem kint amerikában venném meg a kártyát hanem itthoni forgalmazóra várnék.

Remélem így már érthető, hogy tulajdonképpen burkoltan felajánlottam, hogy hozok be ilyen kártyát annak aki erre izgul. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2135) Lauda válasza tome.jr (#2133) üzenetére


Lauda
félisten

Nem hiszem, hogy behalt volna, egyszeruen elfogyott, mikor a class-t terveztek meg hire se volt ezeknek a kartyaknak, de lehet hulyeseget beszelek. :D

Azert az 5770 nem ugyanez a kategoria. :DDD

(#2136) tome.jr válasza Lauda (#2135) üzenetére


tome.jr
addikt

Egyébként ez a gyenge skálázódás a min. fps terén kísértetiesen hasonlít a GTX 260 3 way SLI rendszeremre. Az is hadilábon állt a min. fps-ekkel. Ahogy upgrade-eltem 280-asokra egyből megvadult a rendszer és szárnyra kaptak a min. fps-ek. És a 260-asokhoz képest a 280-asnál is nagyobb javulást hozott a harmadik VGA.

[ Szerkesztve ]

(#2137) fsb1000 válasza tome.jr (#2130) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hát....
ha kaphatnék egyet hétvégére kölcsönbe (adok kauciót), akkor lehet rámragad.

Jó áron adod, de a monitorom főlé ki van írva : CSAK 1 GPU
Szóval 30% esély...

Nem értem, nálad miért nem skálázódott jól, bár skálázódási különbséget láttam a platformok és pl a GTS250 vs GTX470 között is.

Nálam csak x8+x8 lenne és ha tényleg sávszél probléma, akkor még rosszabbul járok.
Viszont ha nem az és képmegjelenítési mizéruia, akkor még az is lehet hogy a PCIe oldali "lefojtás" segít nekei.
Ez csak találgatás..... mint egy fekete dobozt úgy próbálgatjuk az SLI konfigokat.

(#2138) onereborn


onereborn
tag

Miben jobb egy GTX 480-asnál egy quatro kari? Nem hiszem el, hogy nem megoldható, hogy GTX480 fermi chip a 480 CUDA maggal nem hajlandó menni Adobe cs5-ben csak quatroval! lol

(#2139) HSM válasza onereborn (#2138) üzenetére


HSM
félisten

Ennek mi az oka? Az, hogy a Quattro azért kerül 3-5X annyiba legalább, mert komolyabb drivertámogatás jár hozzá, plussz támogatás mindenféle professzionális dologhoz. Ilyen pl. az Adobe program, amiről beszélsz. A Geforce kártya játszani van, Te a játékhoz való "pack"-ot vetted meg a vashoz, nem fizettél az Adobe támogatásért, ennyi.

(#2140) [DE2JAY] válasza fsb1000 (#2125) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

"A metronak jó a hangulata, de 20 perc után már uncsi volt.
COD-ozni szeretek, de pár órás darálás már lefáraszt és nagyon hátrányban vagyok a csitterek miatt.
Egyébként csodálattal nézem a mai játékokat, az elmúlt 25 évet volt szerencsém végig követni, már amennyire lehetett keleteurópából.
Iszonyatos a látvány fejlődése. Néha a játszhatóságot is háttérbe szorítja."

Ez mekkora szöveg te!

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#2141) HSM válasza tome.jr (#2130) üzenetére


HSM
félisten

"Egyébként rejtély hogy miért nem hozott pluszt Crysis alatt a harmadik kártya."

CPU-limit? :U Nekem anno a Q6600-am alatt olyan 3Ghz-ig gyorsult a játék egyetlen OC 4850 mellett is....

[ Szerkesztve ]

(#2142) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

vót má?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2143) #95561216 válasza HSM (#2139) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg ha jól tudom a double precision képessége is erősebb, a tesla kariké bizonyosan nagyobb, kb nyolcszorosa lesz egy azonos geforcehoz képest (meg az ára is), amiben letiltják az ezért felelős részeket.

(#2144) azoli09 válasza Bluegene (#2142) üzenetére


azoli09
tag

Hm érdekes egy teszt , jó volna tudni hogy megfelel a valóságnak , de ezt csak a alábbi kártyával rendelkező tulajok tudnák elmondani :)

Egy számomra érdekes dolog, a Far Cry2 volt ,itten olyan eredményeket halottam hogy az nv sokkal gyorsabb benne mint az ati ,vagy még se így van nem gyorsabb benne olyan sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2145) Bluegene válasza azoli09 (#2144) üzenetére


Bluegene
addikt

nem estem hanyatt tőle

talán a GTX 470-t kipróbálnék, az még megéri az árát annak ellenére h gyengébb a 5870-től, viszont a physix-el nincs gond és a fogyasztása is emberibb(a 480ahoz)

és nem is olyan zajos

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2146) Abu85 válasza azoli09 (#2144) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi értelme kamuzni/hamis eredményeket közölni?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2147) Crytek válasza Bluegene (#2142) üzenetére


Crytek
veterán

Stalker alatt Dx10-ben miért ilyen fosok a Geforce-ok?

Next PC Upgrade: 2022

(#2148) azoli09 válasza Abu85 (#2146) üzenetére


azoli09
tag

jó de itt a nv tagok mást állítanak , és nem akarok butaságot mondani ,ha azt mondom hogy ez szerintem valós teszt akkor jönnek és leosztanak :)

(#2149) Abu85 válasza Crytek (#2147) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd meg a GTX285 eredményét. Azzal összhangban van a teljesítmény. Ergo nem lassúak a GTX 470-480-ak csak a Radeonok gyorsabbak. Valszeg a driver csak DX11-re tartalmaz profilt.

azoli09: Az NV tagok biztos nem, maximum az NV fanok, de velük úgy sem lehet mit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2150) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Írtó gyengék lettek az új Gerforceok ár/teljesítmény szempontjából, bár ezt már régen lehetett látni.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.