Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) ollie válasza azoli09 (#2936) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azoli09 figyelmeztetlek, hogy tartsd távol magad az Nvidia topikoktól, mert úgy tűnik, hogy nem tudod megállni flame nélkül!

Amennyiben továbbra is kelted a feszültséget, büntetésként bant fogok kiosztani.

Csak mielőtt még részlehajlással gyanúsítasz: én is ATI rajongó vagyok.

A továbbiakban mindenkitől elvárom, hogy ignorálja azoli09 hsz-eit, majd én foglalkozom velük.

[ Szerkesztve ]

***

(#2952) azoli09 válasza ollie (#2951) üzenetére


azoli09
tag

mér mi rosszat írtam ?

(#2953) rumkola


rumkola
veterán

na, mostmár csak önéletrajzzal lehet kommentelni ebbe a topikba :DDDDD
egyre jobb! :DDD

(#2954) voodoo98 válasza azoli09 (#2946) üzenetére


voodoo98
addikt

Ha valaki olyat mond, h miért nem veszel drágább lapot, akkor azzal nem tudok mit kezdeni. Max olyat lehet, h "Van x ezer forintom, szerintetek mit lehet ebből kihozni?" és lehet, h az asrock árából tudtál volna venni egy használt fasza giga lapot pl. (én alaplapban giga fan vagyok, nagyon tetszik, de nem próbáltam olyan sok lapot, h meg tudjam mondani, h melyik a legjobb, egyszerűen csak elégedett vagyok vele)
Gta4 tényleg fos, de nem nv szponzorált játék szerintem, csak dadogás szempontjából sokkal jobb, amúgy nem annyira. HD5850-en is elég jól ment pl.

Ha téged nem zavar a dadogás, akkor te egy nagyon szerencsés ember vagy. Komolyan.
100ms feletti dadogást úgy képzeld el, h játszol 60fps-sel és olyan érzésed van, h az fps hirtelen leesik 5-re!!! de nem esik le, mert a fraps mutatja a 60-at végig, na ez nem legjobb érzés, miközben lőnek mondjuk!!! Mint amikor laggol a net multi közben.
Ezért ilyen nagy proléma ez a stuttering! (100-150eft-os kártyákról beszélünk!!!)
Nem arcból irkáljuk! Meg szeretjük is ezt csinálni ennyi az egész. Ilyen egy szakmai fórum. :)

2951: na akkor innentől nekem is STOP FLAME van!

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2955) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Siralom,hogy néhány retardált hova képes süllyeszteni egy topikot, aminek semmi más szerepe nincs, mint újdonságok tesztelése, megéri-nem éri, elviekben szakmai tárgyú és EGYMÁST SEGÍTŐ ÉS TANULSÁGOS hozzászólások megosztása egymás között.
Őszintén: kit érdekel,hogy ki mennyit keres, meg mivel foglalkozik? Ennek mi köze a Fermihez? Idejövök, hogy információkat szerezzek, mert tervezem az i7-re váltást, ütősebb kártyával, erre a szarrágást , meg a mindig totál értelmetlen Nvidia-Ati háborút és köpködést nézem. Mi köze egy videokártyához,hogy kinek hány gyereke van, vagy mennyi pénze? Ha valakinek ez a hobbyja és megteheti, nyilván költ rá, mi ebben a kivetnivaló? Valaki említette az autós hasonlatot, tökéletes példa, ennyi pénzért egy garnitúra 18-as gumit kapsz egy normálisabb gyártótól. :) Inkább megköszönni kellett volna a tesztet annak, aki bajlódik vele, nem okádni. Nem értem az embereket, komolyan. Akinek nem tetszik az Nvidia, mi a fasznak ír NV topikba, olvasson max. és hallgasson, vagy legalább észérveket osszon meg a többiekkel, ne fröcsögjön baromságokat. A kevésbé minőségi életlehetőségek ellen meg lázadni lehet és kell is, de talán elsősorban tenni kell valamit, hogy jobb legyen. Végső esetben ott a pszichológus a lelki bajokra, nem kell ehhez feltétlenül egy PH topik..

Magam részéről kösz a tesztekért, valamint az értelmes hozzászólásokért, érdekes eredményeket láttam és néhány hsz. segített a döntésben is. Továbbá bocs a terjedelemért és a hangnemért, de sikerült felbasznom magam megint az emberi idiótaságon.

(#2956) azoli09 válasza voodoo98 (#2954) üzenetére


azoli09
tag

Nálam nem dadog ,ismerősöknél sem dadog ,persze lehet van akinél igen :B de mindegy ,amiket meg írtam az előbb akinek nem inge nem veszi magára :)

(#2957) voodoo98 válasza azoli09 (#2956) üzenetére


voodoo98
addikt

Akkor jó, örülj neki.
Egyébként mondják, h a 10.5 beta driverrel (HD58xx szériánál) high beállítások mellett, abszolút nem dadog, láttam grafikont is! (de very high-on már nagyon) valszeg elfogyhat a vram vagy ilyesmi!?
Oprendszer függő is, pl: gta4 win7 64 bit alatt sokkal jobban dadog, xp-t szereti.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2958) azoli09 válasza voodoo98 (#2957) üzenetére


azoli09
tag

Amúgy van itt nálam 10db gtx480 haver itt rakta le nálam bizonyos okok miatt ,sajnos nem tudom ki próbálni mivel gyenge a tápom hozzá 10-9 el van adva, haver mondta olcsón enyém lehet de nem tartok rá igényt, másrészről belese férne a házamba :B előbb láttam és fogtam mint itt bármelyik ötök ,mégse dicsekedtem vele, de ha tudok szerezni egy tápot hozzá letesztelem hang melegedés szempontból, imitálom a nyári meleget és kíváncsi leszek hogy meg e sül ;)

[ Szerkesztve ]

(#2959) Pug válasza azoli09 (#2958) üzenetére


Pug
veterán

báááááááááá
LOLOLOL

Elnézést Ollie, hogy reagáltam rá, de ez már tényleg sok, valaki mutassa meg már neki, hogy merre van a homokozó...... :U

És a félreértések elkerülése végett, nem, nem vagyok NV fan :N

De ha mégis tévednék, akkor mennyi az az olcsó? lehet érdekelne ;]

[ Szerkesztve ]

(#2960) loree69 válasza voodoo98 (#2929) üzenetére


loree69
aktív tag

most ép 3,2 GHZn megy
igy fluidba agv +15 fpst szerztem

stone giant és uniengie heaven be meg van a szint

valaki tudna futtatni 2 magon Vantage -t és fluidmarkot?
Köszönöm!

loree

(#2961) RI/OS válasza azoli09 (#2958) üzenetére


RI/OS
őstag

Te, tesó, inkább menjél vissza vakolni, az lehet jobban megy, mint a filozofálás :]

(#2962) Gizmo94 válasza azoli09 (#2958) üzenetére


Gizmo94
veterán

"Amúgy van itt nálam 10db gtx480 haver itt rakta le nálam bizonyos okok miatt "
A haverod lerakhatott volna nálad egy nyelvtankönyvet is, több hasznod lenne belőle.
Dehát nyilván neki sincs.. Azonban bizonyos okok miatt nálam is van valami. Pl. elegem a hülyeségedből.
Így amíg Ollie mod nyakon nem vág, még vihogok rajtad párat.
Én is kíváncsi vagyok, hogy "ki-e sülsz" innen végre, mert már azon kívül,hogy egyre nevetségesebbé teszed magad, már csak Keldor papa topikját rongálod.
Neked sürgősen orvosra van szükséged, azt pedig itt nem találsz.

(#2963) fsb1000 válasza voodoo98 (#2930) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom.... abban különbözik a 2x4870-től, hogy van egy csip a 2 GPU alatt ami elosztja a "feladatokat". Lehet ez az ok, lehet más.
Nagyon érdekes, hogy GPU-z mindig X16-osnak látja 4870x2 GPU-i allatti sávszélt, akkor is ha x8 Slotban van.
Azért nem mentes a laggtól, csak nem annyira érzékeny mint egy 4890, vagy 5870.
És nagyon-nagyon gyors.
Én a 4870x2 tartom a legjobb árérték arányú VGA-nak az 50K-s használtpiaci árával.

(#2964) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

nevetséges ami itt folyik, fermit szeretnék venni, tapasztalatokat szerezni, teszteket nézegetni, olvasgatni mit tud, erre a 3000 hozzászólásból 2500 csak a flame meg a sok gyökér,retardált baromsága :O
csináljatok már vmit moderátorok, mert ez így nevetséges :W :W

GTX480 hogy viseli a JustCause2 game-t?
thx :R

(#2965) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Látom néhányaknak elgurult a gyógyszere :DDD ,de hogy legyen egy kis ON is,persze csak érdekességképpen:
GeForce GTX 480 3-way SLI review [link]

(#2966) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Jesszusom:)) besírtam:D

azoli09 ! Javaslom ragd a téglát gyorsabban oszt lessz pénz. Vagy válts szakmát.
Vagy maradj csöndben! Talán ez lenne a legjobb.
Ennyit az OFF ról.

Nos kedves kollegák. Elhatároztam,hogy megveszem azt a 470 est.
Fsb kollegát kérdezném,hogy mi az a proci ami maximálisan megfelel a kártya elvárásainak.
Tudom minnél erősebb:)) meg négy mag, de mégis mik a tapasztalataitok.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#2967) fsb1000 válasza azoli09 (#2931) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Olvasd el a saját aláírásod.

Amúgy meg örülök neki, hogy a Te konfigod jobban megy, mint az én pár hónappal etzelöttim.
Nincs ezzel baj.

Az jobban zavarna, ha a csajodnak nagyobb cickója lenne és jobban fözne mint az enyém.
De ebben kétlem, hogy lenyomnál még pár10 évig.

(#2968) voodoo98 válasza Cobrusz (#2964) üzenetére


voodoo98
addikt

Elég jól! CUDA miatt is ugye!
Max grafon (fullhd) nyomtam (32xCSAA!!!) nem sokat és nem igen ment ingame 40-45 alá, de inkább 50-60 körül volt. De csinálhatok majd neked egy komolyabb tesztetet is stutter és fps értékkel!
Q9505@3.825-öm van "csak".

ui.: just cause 2 demo-t próbáltam csak

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2969) fsb1000 válasza bim (#2937) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kicsit unalmas már hogy alig lehet más játékról véleményt olvasni mert mindenki a GTA.-ra veri a farkát

Itt a lehetőség: Írjál a kedvenc játékodról. Van hely a topikokban! De még cikket is kanyaríthatsz a főoldalra.

///

Én csak a GTA4-vel meg a COD waw-al játszom. Érdemben csak ezekről tudok nyilatkozni és már többször leírtam, hogy ezekből nem lehet általános következtetést levonni.

Ha te másra akarod verni a farkad, tedd meg. A youtobon vannak jó cicás meg kutyusos videók, én inkább ilyeneket nézek vagy készítek: [SBLC - Szex és Balhé Liberty City-ben]

(#2971) Oxi válasza fsb1000 (#2967) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ez után már csak azt kellene megvitatnotok hogy kié nagyobb és kié visz messzebbre.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#2972) fsb1000 válasza sutyi^ (#2943) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnos ez igy van GTX470-nél
Én már nem is erőltetetem, mert csak elcseszi a GPU OC eredményét.

A sávszél elég nagy, ha húzok rajta még 5-10%-ot nem sokat számít, ez fölött meg ha nem is rögtön, de 1 óra játék után el kezd szemetelni vagy kiakad.

Remélem azért másoknál jobban lehet húzni a memót.
De az nem pálya, hogy a Vantage lefut X memofrekin, aztán gyorsan visszaveszük, mert egy lájtosabb Avatar bénázást sem bír ki.

(#2973) fsb1000 válasza Oxi (#2971) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hátha beszálsz, akkor már 3 eselyés lesz a dolog.

Tessék beleképzelni a humort abba amit írok, mégha ott sincs.
Nem kell mindent véres komolyan venni.

(#2974) tome.jr válasza fsb1000 (#2920) üzenetére


tome.jr
addikt

Egyébként az i3 530 proci nem feltétlenül a 2 mag miatt kevés a játékoknak. Én inkább a kisebb cache méretben látom a gyengébb teljesítményt. Pl Crysis alatt is gyengébb volt a minimum fps mint X58-ban, pedig ehhez a játékhoz bőven elég a 2 mag.

Egyébként majdnem minden játékban azt tapasztaltam az 530-as procival hogy elég sokszor bezuhan a minimum fps.

[ Szerkesztve ]

(#2975) fsb1000 válasza ollie (#2951) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja .. bocs... nem olvastam..... Sorban haladok a hsz-eken.

(#2976) Shufny


Shufny
őstag

Nem flamenek szánom szóval remélem maradhat:

fsb1000- el egy problémám volt nekem speciel: A következtetés nem volt egészen helytálló, ezért lett rásütve az NV fan jelző, aminek egyébként eléggé ellentmond, hogy előszőr 5870 -et vett.
A mérések nagyon hasznosak, és a közösség nevében is köszönöm az alapos teszteket és hogy megosztja őket. A probléma azzal volt, hogy végül megszületett, hogy ATi = dadogás. Amiről azért jópár ATi tulaj, tudja, hogy nem egészen így van. FurMark alatt szaggat az én 4870 -em is, GTA 4 alatt meg nem próbáltam még, várom hogy megérkezzen a EFLC -m. Többen mondják, hogy Ballad of Gay Tony folyamatosabban fut. DE! Minden egyéb játékban, amivel játszottam nem tapasztaltam ilyet. (Metro 2033, M&B Warband, BF: BC2, Stalker CoP, Anno 1404, Mirror's Edge, Crysis, LFS, RBR, Portal, asszem ezeket próbáltam vele) Jah és persze CoD4. CoD4 -el nagyon rég óta játszom, és elég jól is megy, szóval feltűnnének ilyenek, de teljesen jól fut. (AudioSurf -ben pl a monitorom input-lag -jét érzem, csak innen gondolom, hogy feltűnne, pláne ha olyan szaggatásról beszélünk, mint amilyen FurMark -ban van, vagy amilyen videót linkeltél GTA 4 -ről)

A másik, hogy olyan vitába kezdett Abu -val, ahol kétség kévül sokkal tájékozatlanabb, és bele kötött abba, hogy Abu csak ábrázolta a piac helyzetét. Annak ellenére, hogy többször hangsúlyozta, hogy ettől még a kártyával nem kell baj legyen, és azt adja amit vársz tőle. A reakciója meg tényleg önigazolásnak tűnt. "Az én kártyám nem selejt" Most ez csak fogalmazás kérdése. Szerintem selejt az, amit nem lehet eladni. Tökéletes chip kb nem létezik, ergó az viszont biztos, hogy nem tökéletes. :D Meg a mellébeszélés a cuda meg physx meg a jövő dolgaival. Szóval ez már csak ilyen sárdobálás. Ami persze partner nélkül nem jönne létre, mert most, hogy erősen elterjedt lett a Radeon is, arányosan megnőtt a márkát istenítő kretének száma. (pl a flame a hibás ventiszabályzós driver topicjában... állandóan ez van, hogy elfogynak az érvek, vagy általában nem is voltak, és minden kis hibából órjási problémát csinálnak. Évekkel később is rinyálnak, hogy egy egész napig nem tudtak játszani valamivel megjelenéskor mert ez meg az volt, vagy úristen vissza kellett cserélni a drivert. Az egész tized annyi időbe került, mint amióta a fórumba rinyál érte :( )
Én annak ellenére, hogy régóta csak ATi -m van, és szimpatikusabb is a politikájuk (persze ez valószínűleg annak köszönhető, hogy rá vannak kényszerülve, de ez most mindegy), megértem, ha valaki nV -t vesz. Mert amivel nem lehet vitatkozni: olyan játék van ami szarul fut ATi-n, de olyan nincs ami szarul fut nV -n.

Szóval köszönjük a teszteket. Csak engem zavar, hogy mindig nekiugranak Abunak, amikor kijavít ilyen helytelen állításokat, hogy ATi = dadogás. Most is Catalyst topicban egyből megy hogy a Settlers 7 hibás Atival és írjaki címlapra. Amikor minden multigpu -val (SLI -vel is) szar. (Legalábbis láttam GTX295 tulajokat is panaszkodni ugyanarra a problémára).

u.i.:még annyit, hogy Abu érvelése mindig az volt, hogy nem panaszkodtak rá külföldi tesztek se, amire elég egyszerű válasz, hogy nem tesztelték a GTA 4-et:D

[ Szerkesztve ]

(#2977) Cobrusz válasza voodoo98 (#2968) üzenetére


Cobrusz
senior tag

thx!
várom majd akkor a teszteket, mert hamarosan meglesz az új jövevény :B

(#2978) fsb1000 válasza Tökmindegy (#2966) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom.... Én még csak i7-tel használtam és amit irok 99%-ban 1920x1200-ra vonatkozik, tehát 1680x-hez vissza kell osztani. és minden jétékfüggő.
Tegnap csináltam az első 2 magos tesztet, de lehet hogy tome.jr-nek van ismét igaza és a cache is számít, igy ezek a tesztek jobbat mutatnak mintha 530-assal készült volna.

Már megint GTA4: Ott semmi sem elég.... felnyomta 4GHz-re a 860-ast és még mindig adott +fps-t majdnem lineárisan.

COD5-nél nem ennyire CPU függő a dolog és már eleve 180 fps fölött van full HD-ban (5870-el közel 250-volt, butitva meg 333). Codhoz lehet elég egy 2 magos is.

Egyébként meg igen..
úgy gondoolom, minnél erősebb CPU annál jobb, és szerintem jó ha van 4 mag.
Ha van rá keret én mindenképp i5, i7-et vennék. A C2D-ktől gyorsabbak azonos órajelen.

(#2979) loree69


loree69
aktív tag

valaki tudna futtatni 2 magon Vantage -t és fluidmarkot?
Köszönöm! :R

loree

(#2980) RI/OS


RI/OS
őstag

Ez azért meleg:[link]

Durván jobban skálázódik az SLI, mint a CF

[ Szerkesztve ]

(#2981) fsb1000 válasza Shufny (#2976) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Soha nem állítottam, hogy ATI=dadogás.
2. A konfigjaimban járt VGA-k közül néhány produkálta a dadogást: 5870, 4890
3. Ugyanabban a konfigban a 4870x2 és az NV-k nem, vagy sokkal gyengébben
4. Nem csak GTA4-ben volt dadogás, hanem Dirt2, NFS, Avatar, FC2,RE5,Crysis.

///

5. Abu85 szerintem nem ír kiegyensúllyozott véleményeket, ami nem lenne gond, ha mezei user lenne mint én. Pontosan láthatók nála a váltási időszakok DX11 és PhysX terén is.

6. Nehezen magyarázható, hogy NV-s hirekben 50%-ban az ATI-ról ír.

7. A piaci elemzésében egyértelműen negatív szinben egy hanyatló cégnek állítota be az NV-t és 1000x kihangsúlyozta már elötte is, hogy a fermi nem is VGA piacra készült és az NV zárt rendszereivel akadályozza a piac fejlődését. -> értsd: nem jó választás.
(a zártságot és a konkurencia kiszorítását x86/intel viszonylatban nem hangsúllyoza)

8. Szerintem jól el lehet választani írásaiban a szakmai részt és a propagandát. Ezzel sincs semmi gond, ha tudjuk millyen súllyal értelmezzük a 2 oldalt.

9. A nehéztüzérség előkészítése után flesh fermis cikke elég nagy meglepetést okozott.
(respekt!!! mégha voltak kifogásaim is a PhysX kihagyása és a sorrendezés miatt)

////

Mindez elég lényegtelen a GTX470/480 szakmai topikban, ahol az usereknek kéne megbeszélniük a megbeszélni valójukat.
Ellenben 90%-ban arról szól a topik, hogy a fermi miért szar és ki miért választ inkább ATI-t.
Aki meg házi teszteket rak be az NV bérenc.

NORMÁLIS EZ?????

Szerintem nem spontán jött létre az állapot, kellet hozzá a támogatás, a terep előkészítése már a fermis találgatós topikban. A népek ráhangolódtak a fermi szidásra.
A jelentéktelenségünk és vásárlóerőnk csekélysége tudatában rendkivül szánalmas és nevetséges ez a cirkusz.
De ha már van cirkusz akkor szórakozzunk jól, és ne csak a poénok elszenvedői legyünk hanem gyártsunk új tréfákat. Ez a mostani helyzet. <Szerintem>

(#2982) danati válasza RI/OS (#2980) üzenetére


danati
senior tag

Az sem semmi, hogy TRI SLI-ben a felbontás növelésekor néhány játékban nem csökken az FPS. :Y

(#2983) RI/OS válasza danati (#2982) üzenetére


RI/OS
őstag

CPU limitnek hívják a jelenséget

Ha olvasod írják is:

But then we look at the 3-way SLI results and see everything flat at 140 FPS .. again that's the CPU not being fast enough.

[ Szerkesztve ]

(#2984) danati válasza RI/OS (#2983) üzenetére


danati
senior tag

Olvastam, de milyen proci kéne már ehhez, hogy teljesen ki legyen hajtva a rendszer?
6 magos I7 5Ghz közelében? :)

[ Szerkesztve ]

(#2985) Shufny válasza fsb1000 (#2981) üzenetére


Shufny
őstag

Teljesen jól leírta, hogy a Gef. miért van szarban. Azzal együtt, hogy ez még vagy 4-5 évnyire van. Tehát a mostani szériát ez nem érinti. Egyébként szerintem attól sem kell félni, hogy amikor az nv kivonul a piacról, megszünteti a támogatást. A széria élettartamáig tuti lesz akkor is. Akárhogy is nézzük a gtx480 egy éves garanciája nem egy jó jel. Találgatós topicban is mondta, hogy a javított verzió nagyot szólhat. (teloról most ennyi tellett)

(#2986) GuB3Ra válasza fsb1000 (#2969) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Hi
Azért itt is van stuttering
Pl 1:03 tól ahogy megy a busz a lépcsőn vagy utána ahogy zuhan le a busz ott is többször beakad. :R
1:50-nél, 4:16-nál is nagyon lehet látni.
Egyébként jó vid :K

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#2987) Abu85 válasza fsb1000 (#2981) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szabványról szoktam írni sokat, mert ez a lényeges a piac szempontjából.

Maximum azokban a hírekben, ahol a Fermi gyártási problémáinak megvilágítása egyszerűen magyarázható az AMD példáján keresztül. :) Ha leírok valamit, akkor az nem feltétlenül érthető minden embernek, mert nem mindennapos, hogy az olvasó felkészült a gyártás területén. Ellenben példával szemléltetve már rögtön világos lesz minden. ;)

Nem hanyatló cég az NV, csak a GPU piacon nehézségei vannak a platformosodással, mivel nincs x86 licenszük. Ezért mondta Igor még múlt év októberében, hogy az NV számára a GeForce brand a legutolsó szempont. A Tegra, Tesla, Quadro vonal előnyt élvez, a többivel meg lesz, ami lesz.

Nem úgy írtam, hogy az NV zárt rendszere akadályozza a fejlődést, hanem, hogy egy zárt rendszer nem jó a piacnak. Ez általános jelenség, a 3dfx időszakában is megfigyelhettük ezt a Glide kapcsán. Bele is bukott a cég a csőlátásába.

[link] - Írtam, hogy nem jó az x86 zártsága. Az NV kapálódzik is a bíróság mellett, hogy legyen licensze, mert ezzel elindulhatnak a platformok útján. Nem véletlenül vannak mindig a felszínen az NV x86-os processzort fejleszt pletykák. Más elemző is látja, hogy itt az NV-nek az egyetlen kiút a processzor tervezése. Ha csak GPU-d van, akkor a piac legzsírosabb szegmenseitől esel el.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2988) fsb1000 válasza Shufny (#2985) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyébként szerintem attól sem kell félni, hogy amikor az nv kivonul a piacról,

Tényként kezelítek?
Valóságnak hiszitek, pedig csak abu prezentációjára alapozzátok.

Hogy a CUDAba lehetne megjósolni 4-5 év távlatában, hogy egy multinaciónális cég (amely nyereséges és bevétele egy kisebb országéval vetekszik) kivonul a piacról.

Én röhejesnek tartom.... illetve a tudatos/tudatlan propaganda részének.

(#2989) Abu85 válasza fsb1000 (#2988) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy az NV a GeForce fejlesztéseit melyik x86-os processzorába fogja integrálni? Így könnyen megérthető, hogy mi a legfőbb problémája az NV-nek, és az is érthető, hogy miért próbálják a piacukat lezárni (CUDA). :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2990) fsb1000 válasza GuB3Ra (#2986) üzenetére


fsb1000
nagyúr

GuB3Ra:
Ez renderelt video, nem in-game felvétel.
Ettől még lehet hardverhiba... de a játék közbeni dadogások nem rögzülnek.

ja.. és a videó egy jó része még 5870-el készült, csak az EFLC-s részek vannak GTX470-el.
A stuttering jelenségét csak külső kamerával tudtam felvenni: [link]

(#2991) fsb1000 válasza Abu85 (#2989) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy az NV a GeForce fejlesztéseit melyik x86-os processzorába fogja integrálni?"

nem tudom... nem vagyok jós. De csúcs VGA teljesítményt senki sem fog egy csúcs CPU-ba integrálni a következő 10-20 évben.
Úgyhogy aki csúcs teljesítményen akar játszani, az diszkrét GPU-t fog venni.
Szerintem...

Aki videót néz meg elég neki a középerős VGA teljesítmény az majd IGPU-t vesz.
Nyilván Ők vannak többen és ebben van a nagyobb lové.
De kétlem, hogy csak ezért bármelyik gyártó is kivonulna a VGA piacról, ahogy az te vizionálod..

A tények lelenleg mást mutatnak... jön a GF104 meg a GF108 a középszegmensbe (nem integráltan!!!) és valószinüleg tartolni fog.
De ha nem akkor is lesz egy kellemes eladási statisztikája. Erre mernék fogadni.

(ugye ha más nem a sok "hülye" megtévesztett NV fan..... veszi majd, mert fermi)

(#2992) Abu85 válasza fsb1000 (#2991) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván a felsőkategóriás/csúcs-GPU biznisznek még van egy jó 4-5 éve, mire a rendszerszintű integráció teljesen beérik 2015 lesz.

A fő probléma, hogy az NV és más cégek (pl.: AMD esetleg Intel - bár ők eleve nem érdekeltek a combosabb GPU-k szegmensében) bevételeinek nagy része a belépőszintről, és mostanában már a mobil piacról származik. Az IGP-s procikkal, ezt a piacot veszti el az NV, azaz a PC-s szegmensek legzsírosabb szeletét.

Azért az a 10-20 év sok. Most ugye 2011-től belépünk a heterogén módon futtatott programok korába ... CPU és GPU összedolgozik, de csak közvetve. Ez a feldolgozás 4-5 év múlva homogén lesz, azaz nem a CPU fog GPU-sodni, hanem a GPU fog CPU-sodni. Az elkövetkező heterogén érában a GPU-nak nagy szerepe lesz, de a távolabbi jövő processzora olyan, mint a Cell. Főmagok és vektormagok gyülekezete.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2993) fsb1000 válasza Abu85 (#2992) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Majd 4-5 év múlva nézzük meg lesz e PCIe 3.0, vagy valami gyorsabb és hogy mennyire haltak ki a diszkrét csúcs VGA-k.

Ha csúcs VGA teljesítményt integrálsz a CPU-ba, akkor azt mindenkinek meg kell fizetnie, nem csak a a keveseknek akik ki is használják.
Ez a dolog nem csak technológiai, hanem piaci kérdés is.

Szóval szerintem sem az ATI sem az NV nem fog kivonulni 4-5 év múlva a piacról.
Amig lesz kereslet 50-80-100K-s VGA-kra addig valaki gyártani fogja.

///////

Csak egy apró kérdés...... ha a viziódban hiszel, akkor miért nem azt írod minden topikba hogy az ATI megszünteti a diszkrét GPU gyártását?
Miért az NV-t irod?

Hiszen ennek a piacnak megszünése egyformán érinti öket. Nem?
Ha tényleg nem lesz kereslet az IGP miatt, akkor egyik sem fog diszkrét VGA-t gyártani.

////////

Mekkora ötlet! Cirkuszi tréfamester leszek.
Ezentúl Abu85 piaci elemzésére hivatkozva minden ATI-s topikba beírom, hogy 4-5 év múlva megszünik az AMD/ATI diszkrét VGA gyártása.
Tessék gyorsan menekülni IGP-be vagy más gyártokhoz....

[ Szerkesztve ]

(#2994) bim válasza rup1u5 (#2939) üzenetére


bim
veterán

Bocsi mindenkitől csak szeretnék már mást is olvasni a GTA-n és a furmarkon kívül. Dirt2 sem érdekel. Metro és társai inkább...
Nem érdekel továbbá hogy mennyire melegszik és mennyit fogyaszt! ;] :P
Megértésüket köszönjük. ;)
Ha most azzal jön valaki hogy pedig készített metro tesztet is az fussa át hogy a topikon belül milyen arányban található a GTA-hoz képest. :F

#2969: Pont ezt vártam tőled. Egy picivel sem magasabb színvonalat. :C
#2995: Elolvastam de engem saját tapasztalatok érdekelnek nem a tesztek. Ebből van egy rahedli a neten. A szürkehalál sem szerepelt a 5xxx PH.-s teszten mégis létező jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#2995) fsb1000 válasza bim (#2994) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Itt a metro teszt: [link] Szerintem korrekkt!

(#2996) Abu85 válasza fsb1000 (#2993) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A későbbiekben a rendszerszintű integráció átalakul. Az elkövetkező évben megjelenő lapkákon jól elkülönülnek a GPU és a CPU magok. A távolabbi jövőben a CPU magok megmaradnak, de a GPU kötött funkcionalitása megszűnik. Ezeket váltja a vektormag, mely ugyanarra az architektúrára épül, mint a CPU főmagja, de a jól párhuzamosítható, nagy teljesítményigénnyel rendelkező feladatokhoz lesz használható. Ezek amolyan segédmagok lesznek ... Data Parallel Processzor. Mivel a DirectX kötött futószalagja is megszűnik, így bármilyen szoftveres futószalag írható rájuk, hiszen a felépítésük maximálisan általános.
Természetesen a programok is ki tudják ezeket a vektormagokat használni, hiszen a homogén feldolgozás az irány.
Az Intel a Larrabee esetén is hasonló vektormagokat tervezett, csak korai lett volna kiadni, mert még a kötött futószalag a menő, és ott a jelenlegi célhardverek erősebbek. De a lényeg ebből elképzelhető. A processzorokban a főmagok mellé, ezek a vektormagok kerülnek később. Az AMD is hasonlóan gondolkodik, csak ők még nem leplezték le ezeket a terveket, de a Fusiont bemutató diákon látható, hogy ezt az irányt jelölték ki a későbbiekben.

A VGA mint funkcionális eszköz szűnik meg. Mivel a render futószalag nem lesz kötött, így általánosabb felépítésű hardverek kellenek. A gép későbbi bővítésére több lehetőség van, az egyik a két Socketes alaplapok, ha egy proci nem elég, akkor a másik foglalatba veszel egy másikat.

Azokon a területeken, amiket a Fusion jövőre lefed, már nem is lesz diszkrét GPU fejlesztve. A Cedart árulják tovább, akinek nincs lehetősége IGP-s platformot vásárolni, de konkrétan a Llano APU lesz a belépőszintű GPU. Az évek előrehaladtával a GPU piac alulról morzsolódik fel. Ez az AMD-t is érinti, és APU-t kínálnak majd a korábbi diszkrét GPU-k helyére.

A könnyebb érthetőség érdekében itt egy kép a jövő CPU-járól:

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2997) Shufny válasza fsb1000 (#2993) üzenetére


Shufny
őstag

Ez csak nálad függ össze, hogy ha 5 év múlva nem lesz gef akkor most nem érdemes venni. Nem csúcs vgat raknak a cpu mellé, hanem lesz gyenge APU, meg erős APU. ( illetve az aljára betörhetnek az ARM alapu cuccok Tegrával karöltve). Persz pontosan semmit nem lehet tudni, de ez így valószínű.

(#2998) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Hali fsb1000! (v más GTX 470 tulaj :D )
Lenne egy olyan kérdésem h a GTX470-ed 1920X1080-as felbontásban,minden ultra beállítás mellett mit teljesít a Dirt2-ben?
(5850-em teljesítményével szeretném összehasonlítani)
Köszi szépen! :R

Enyém a fent említett paraméterekkel(10.4preview catalyst): Min: 57.4 AVG: 67.3

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2999) rumkola


rumkola
veterán

ez az cpu-ba integráld videó mese elég vicces vagy nagyon nagyon távoli jövőkép....
jó, ha a középkategória alját sikerül így megcsípni, de még ezt is erősen kétlem
amíg 300wattot zabáló téglák kellenek a játékok fullos futtatásához, addig tényleg vicc ilyesmiről beszélni
ez kb. olyan mintha azt regélné valaki, hogy kihal a külön memóriamodul, mert az is a cpu-ba lesz integrálva

mire valamit is sikerül normálisan integrálni, addigra már jóval nagyobb teljesítmény fog kelleni és örök körforgás

talán a cloud megoldás erre, de az sem 10 év lesz hanem a duplája

(#3000) Shufny válasza rumkola (#2999) üzenetére


Shufny
őstag

Csak programozási trend kérdése, amit az AMD+Intel nagyobb eséllyel tud majd befolyásolni. Ezért lehet mentőöv a CUDA elterjedése. (Ha nem arra az architektúrára van írva lehet akármilyen erős az a gpu, nem megy vele semmire. Márpedig az APU-kat sok játékfejlesztő várja mint a messiást. Nem beszélve arról, hogy konzolba majdnem 100 h nem raknak 300w os gpu szomnyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.