Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) tome.jr válasza Def26 (#2200) üzenetére


tome.jr
addikt

Szép az ASUS burkolata. Mi volt a dobozban?

Én is ma jöttem rá hogy milyen rövid a GTX 470 amikor a 280-at mellé raktam.

(#2202) HSM


HSM
félisten

Ebben a Stone Giant progiban valaki megnézné, GTX-es karikon hogyan alakul az FPS változás, ha a tesszelálást mediumra teszitek high helyett? Nekem az 5850-t a HIGH tesszelálás "öli meg" ~32 fps átlag 1680*1050-ben, medium tesszelálással viszont 48... Ja, F1 kacsolaja a drótvázat, ha valakit érdekel, és F4 írja ki a statisztikát, F2 kapcsolja a tesszeláció módját nézelődős módban (Bencsmarkra, ami enter-el indul, úgy láttam, nincs hatással). Nekem kicsit mesterkedés-szagú amúgy ez a dolog, valami brutális módon tesszelálódik minden HIGH-on míg mediumon csak viszonylag ésszel, mégis látványban az OFF-->Medium nagyon nagy különbség, a medium-->high meg nagyítós-keresős.... (Drótváz nézése nélkül, persze)
Ne öljetek meg, hogy felhozom az 5850-t, de kíváncsi vagyok, miben tud többet/kevesebbet a gyakorlatban a fermi.... Úgy gondolom, azért ez it belefér ON-ba...

[ Szerkesztve ]

(#2203) Lauda válasza tome.jr (#2136) üzenetére


Lauda
félisten

Na ilyet se hallottam meg, valami nv mernok elmagyarazhatna, hogy ennek mi az oka, mas nagyon nem fogja tudni szvsz.

Van egy sanda gyanum, hogy ebbol GTX480 lesz, legalabb ketto. ;] :P Mindenesetre en kiprobalom a 3 way sli-t, ha xarul skalazodik a 3. kartya max eladom, de szerintem menni fog az. A 4 way is szepen ment fps-ben, mondjuk az az akadozas eleg necces azert. :U

(#2202) HSM Megnezem Neked, meg toltodik a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

(#2204) Def26 válasza tome.jr (#2201) üzenetére


Def26
félisten

DVI-vga, DVI-HDMI, molex to pci-e 6 pin, 2db cd, telepítő kis könyv. Elég szegényes. Legalább egy qrva cd tartót bele tehettek volna. :U Már az Asus is egyre lejjebb adja az adható kellékeket. MSI -nél van legalább valami szaros játék. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2205) Def26 válasza HSM (#2202) üzenetére


Def26
félisten

Nálam 1920x1080 -ban High -on olyan 55-70 között van az FPS. Mediumon meg olyan 80 felett.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2206) tome.jr válasza Def26 (#2204) üzenetére


tome.jr
addikt

Elég karcsú. Jobban jártál volna az ernyémmel :)

Lauda: Valami olyasmi készül. ;] Bár az igazi majd a Fermi 2 lesz. Addig azért elbohóckodom a 480 SLI-vel. :DDD

(#2207) Lauda válasza HSM (#2202) üzenetére


Lauda
félisten

High tessellation: average fps 149
Medium tessellation: average fps 158 :)

(#2206) tome.jr Fermi 2? :Y Miert nem egybol 3? :DDD ;] Azert kivancsi leszek meddig tart a punkosdi kiralysag, mikor fog majd sirni fps-ert a 480. :D

[ Szerkesztve ]

(#2208) tome.jr válasza HSM (#2202) üzenetére


tome.jr
addikt

high tess + DOF on 29 avr fps
high tess + DOF off 53 avr fps
medium tess + DOF on 32 avr fps
medium tess + DOF off 62 avr fps

1 db GTX 470 ref órajel + core i3 530 4200 Mhz

Lauda: Mondjuk 3d-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#2209) HSM válasza tome.jr (#2208) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R
Az a DOF szépen beleharap a sebességbe... Nálam
DOF on/High tess: 23FPS
DOF on/Medium tess: 29FPS

Ref 5850 gyári sebességen (725/1000), I7@3,675Ghz, HT OFF

Szépen látszik, hogy a Gefroce-ok meg se érzik High tess-t a mediumhoz képest, míg a radeonoknak azért eléggé fáj...

(#2207) Lauda: Azt a **** ..... :Y :C THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#2210) subaruwrc válasza tome.jr (#2208) üzenetére


subaruwrc
félisten

mikor nyomatsz egy vantageot?

(#2211) Sárpac válasza Lauda (#2207) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És milyen felbontáson?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2212) MPowerPH válasza Cobrusz (#2154) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irigykedni? :U Most viccelsz?!

Lauda: 3 way SLI 480-ból elég durva, mondjuk Crysis 3 is szépen megy majd vele, csak előtte egyeztess Paks-al, hogy növeljék a reaktorok a teljesítményét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2213) tome.jr válasza subaruwrc (#2210) üzenetére


tome.jr
addikt

Előbb kellett volna kérni. :) Az egyik kártyát tegnap eladtam, már nem tudom megcsinálni a Vantage tesztet. SLI-ben néztem, de nem estem hanyatt a teljesítménytől ezért nem is nagyon forszíroztam a 3 way SLI mérést. Majd előkeresem az eredményt, a másik gépemen van elmentve.

(#2214) MPowerPH válasza tome.jr (#2213) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem skálázódott rendesen? :U Ez %-ban mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2215) RI/OS


RI/OS
őstag

5970-el a stone giant:

1680*1050, high tesselation 82fps
1680*1050, medium tesselation 110fps

(#2216) tome.jr válasza MPowerPH (#2214) üzenetére


tome.jr
addikt

Vantage alatt nem volt gond a skálázódással csak kevés pontot kaptam.

(#2217) subaruwrc válasza tome.jr (#2213) üzenetére


subaruwrc
félisten

vágási, léggel vantageban nem olyan jók, bár ketten meg tudnak verni 3db 5870-et csak más körülmények között. ( nitrozott gulftown.. )

(#2218) RI/OS válasza RI/OS (#2215) üzenetére


RI/OS
őstag

1920*1080 medium tess: 100
1920*1080 high:75

(#2219) Sárpac válasza RI/OS (#2218) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Dof-onnal mennyi?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2220) RI/OS válasza Sárpac (#2219) üzenetére


RI/OS
őstag

Azt hol lehet bekapcsolni? :U

Közben megvan.

1920*1080 tess high, dof on: 47

[ Szerkesztve ]

(#2221) tome.jr válasza subaruwrc (#2217) üzenetére


tome.jr
addikt

Pont elfogyott a nitróm. :DDD Még a vizes rendszerem sincs összerakva . Egy nudli CPU hűtő volt a rendszerben, örültem hogy 4200 Mhz-en tudtam járatni a 920-at.

(#2222) subaruwrc válasza tome.jr (#2221) üzenetére


subaruwrc
félisten

na majd nyárra van neked egy meglepim ;]

(#2223) Abu85 válasza Crytek (#2199) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról még nem tudni, hogy melyik motort használják, mert a Trinigy Vision Engine 8 támogatja a Havok-ot, a PhysX-et és a DMM2+Bullett párost is. Csak az egyiket fogják felhasználni, hármat felesleges kezelni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2224) Crytek válasza Abu85 (#2223) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor túlnyomórészt PhysX-re lehet számítani (a cég anyagi helyzetétől függően) jól jön nekik az NV által adott zsuga biztos! :C :C

Next PC Upgrade: 2022

(#2225) rumkola válasza Crytek (#2224) üzenetére


rumkola
veterán

Itt van miket használ ill. milyen logókkal reklámozzák majd:
[link]

(am ez a Gothic 4)

(#2226) Abu85 válasza Crytek (#2224) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekik nem hiszem, hogy fizetnek. A hamarosan megjelenő Arcania esetében is elutasították a speciális PhysX effektek használatát, pedig az NV megírta volna helyettük.

rumkola: Ez inkább a Vision Engine előző verziójának reklámja. Maga az Arcania játék biztos nem használja az összes technikát. Például a PhysX és a Bullett ugyanarra való, értelmetlen kettő middlewaret használni főleg, hogy a fizikai modellezés nem lesz erőteljes. Elég a PhysX is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2227) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt egy videó, amiben van egy kis Ravensdale bemutató. Az is kiderült, hogy DX11-es lesz, mivel az AMD a szeptemberi DX11-es doksijában egy titkos Spellbound projectről beszélt. Úgy néz ki ez a Ravensdale lesz. Legalábbis a kép nagyon hasonlít a kisfilm jelenetére.

A videóból az is kiderül, hogy a PhysX API-t (ott egy dll a játérk mappájában) használja. Arról még nem tudni, hogy szoftveresen vagy hardveresen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2228) Lauda válasza HSM (#2209) üzenetére


Lauda
félisten

Igazan nincs mit! :B

(#2211) Sárpac Olvasniolvasniolvasni.... :P

(#2212) BMW001 En mar annak is orulni fogok, ha a crysis 2-ot viszik maxon, de ez sem biztos. Semmi sem tart orokke. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2229) Lauda válasza RI/OS (#2220) üzenetére


Lauda
félisten

Hol lehet a dofot bekapcsolni, megneznem azzal is.

(#2230) Sárpac válasza Lauda (#2229) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Olvasni olvasni olvasni! :P :DDD

F3:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2231) RI/OS válasza Sárpac (#2230) üzenetére


RI/OS
őstag

Nem lett volna azért túl nagy fáradtság leírni neki, hogy F3, nem?:P
/ Szerkeszteni nem ér :D

[ Szerkesztve ]

(#2232) Lauda válasza Sárpac (#2230) üzenetére


Lauda
félisten

:P Koszi. ;)

Az eredmeny:

high tessellation dof on average fps: 37
medium tessellation dof on average fps: 40

(#2233) RI/OS válasza Lauda (#2232) üzenetére


RI/OS
őstag

Ez SLI-vel? :Y

(#2234) Lauda válasza RI/OS (#2233) üzenetére


Lauda
félisten

Aha. :P

Ugyanez singleben:

high tessellation dof on average fps: 46
medium tessellation dof on average fps: 50

:Y Ez hogy lehet? A kartyak szamanak novelesevel csokken az fps vagy mi a p*csa? :DDD

(#2235) RI/OS válasza Lauda (#2234) üzenetére


RI/OS
őstag

Nem tudom, de furcsáltam, hogy az 5970 1920*1080-ban lenyomja a 480 SLI-t 1680*1050-ben..

(#2236) Lauda válasza RI/OS (#2235) üzenetére


Lauda
félisten

Lemertem mindegyiket megegyszer es ez ennyi. A single kartya agyonveri az sli-t. :F Berakom a harmadikat es diavetites lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2237) Crytek válasza Lauda (#2236) üzenetére


Crytek
veterán

Mit akarsz ez az új Nvidia irányelv jó SLI skálázódás negatív irányban!
World Premier ilyen még nem volt címszó alatt :C

Next PC Upgrade: 2022

(#2238) Szgeri83


Szgeri83
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este nekem is megjött a Gainward Gtx 480 am. Az lenne a kérdésem hogy a 650w os Chieftech tápnál nem volt 8 tűs pci tápcsatim ezért egy sima 12v osat kellett átalakitanom neki. De ezen az ágon még van egy dvd-rom om is, mert osztott, nem gond ez igy? Rá tudom tenni olyan ágra is amin nincs semmi se, csak a video kártya.

Ha egy csapat csikánoi csitri csöbörnyi cs*cs*kkel csimpaszkodna a p*cs*dön, akkor is t*ketlen lennél.

(#2239) Lauda válasza Lauda (#2075) üzenetére


Lauda
félisten

Lemertem singleben a cryostasis techdemot, hogy legyen osszehasonlitasi alap a single/sli 480-al. Az sli eredmenyek a 2075-ben, a singlek pedig itt vala:



:R :K

(#2240) Lauda válasza Szgeri83 (#2238) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Grat a kartyahoz! :C Nem gond, mert a dvdrom nem eszik semmit szinte, de pontosan melyik tap ez? :U

(#2241) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Ez vót má?:DDD
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2242) Szgeri83 válasza Lauda (#2240) üzenetére


Szgeri83
csendes tag

Chieftec 650W Model Number: GPS- 650AB A. Én is ezen morfondiroztam, hogy elégnek kéne lennie, a tápcsatinak, csak biztosra akarok menni.:D

Ha egy csapat csikánoi csitri csöbörnyi cs*cs*kkel csimpaszkodna a p*cs*dön, akkor is t*ketlen lennél.

(#2243) Lauda válasza Szgeri83 (#2242) üzenetére


Lauda
félisten

Hat nem egy eromu a 16A-os agaival, de probald meg. Nekem a cft750-es 18A-os agakkal volt, de lecsereltem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2244) Szgeri83 válasza Lauda (#2243) üzenetére


Szgeri83
csendes tag

Áttehetem egy sima ágra is amin nincs semmi se dvd-rom se semmi. Bár gyakorlatba a dvd-t nem is használom szinte, csak nagyon ritkán. Ahol vettem a karit mondja az eladó h mivel csak 2 db 6 tűs tápcsatim van és ugye kell 6+8, h szerinte elég a 6+6 nem kell a 6+8 :D Mondom neki ez ki van zárva :D

Ha egy csapat csikánoi csitri csöbörnyi cs*cs*kkel csimpaszkodna a p*cs*dön, akkor is t*ketlen lennél.

(#2245) Lauda válasza Szgeri83 (#2244) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, hogy vannak leosztva az agai, de konnyen lehet, hogy egy ag keves lesz neki. A dvdrom nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#2246) G4NXST4


G4NXST4
tag

Hát én nagyon imádom olvasni az ipon-os hozzászólásokat, hogy ott milyen sötét emberkék írnak :) egy párat idézek:

pontiac2 - 2010-04-23 18:41:54 25
" Ezt a levelet kicsimix -nek írom.

Még ti mondjátok hogy én vagyok infantilis mi az hogy ennyi pénzért <mod> a GTX480-széria??

Itt van aki nem ért hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Már megint INTEL procival tesztelték és nem <mod> AMD-vel, ne lepödjön meg senki hogy jobb eredményt érnek el a 2GB-os ATI kártyák.

Nem beszélve hogy az ATI 2 GPU-s még az NVIDIA csak 1 GPU-s.

A másik hogy az ATI-ba több memória van.
De nem baj mert jön az NVIDIA GTX 495X2 kari és úgy leszégyeníti az ATI szériát mint egy FERRÁRI egy TRABANTOT de nem csak az 5-ös hanem a 6-os szériát is ha megjelenik."

Cobrusz - 2010-04-23 19:05:39 33
"5970 ellenfele a gtx480sli
azt meg ugye nem kell mondanom hogy mennyire alázza meg az 5970et!
minőséget meg kell fizetni"

kedvenc:

rabib - 2010-04-24 12:39:18 106
"Mondok mást. Az NV a GTX200-as kártyáihoz képest jobbakat adott ki a GTX470 és GTX480 személyében? Igen, jobbat. Korábban láttam egy tesztet, ami hasonló volt, mint amit olvastunk itt az Iponon, abban volt HD4870X2 meg GTX295 is, meg GTX480 és HD5970 is. S ott a GTX480 olyan erős volt, mint a GTX295, és erősebb, mint a HD4870X2. Ha csak az NV kártáyit nézzük, a komkurenciát nem nézzük egy pillanatra, akkor látszik, hogy az NV az előző szérájához képest fejlődött.

Terror: Valóban nem lesz árcsökkentés? Egy év múlva ezek a kártyák fognak 60 és 75 ezerbe kerülni. Mindennek csökken az ára. Ha nem előbb, hát utóbb, de csökken.

S még valami: a későbbiekben mért ne lehetne egy két GPU-s Fermi is? Jó, tudom... persze fogyasztás, meg melegedés, meg magméret. Viszont ezektől függetlenül két GTX460-ból vagy GTX450-ból mért ne lehetne majd egy két GPU-s Fermi?

Szerk: És ha a GTX480-ban működne mind az 512 CUDA mag, és úgy is 300 watton belül volna, és többe se kerülne, mint most? Akkor még közelebb lenne a HD5970-hez."
:) :) :) :) :)

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#2247) Lauda válasza G4NXST4 (#2246) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ha valaki kivancsi az ipon forumra, majd odamegy es elolvassa. ;)

(#2248) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nos bátrak valki tesztelte már így akár a gtx470-et akár a gtx480at?

Eléggé meggyőző -20-23C a gyári megoldáshoz képest!
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2249) tzsolesz válasza Lauda (#2247) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért mókának nem volt rossz. :D Legalább nyugtasson meg, hogy a PH!-án azért nem olvasol ilyeneket. Aminek én is örülök.

(#2250) Lauda válasza Sárpac (#2248) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, de nem is ajanlom senkinek. A vrm-ek hany perc utan gyulladtak meg? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.