Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) #16820480 válasza Zoli133 (#1100) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezt próbáltam amúgy hangsúlyozni az egyensúly megtalálásával, csak már kicsit fáradt vagyok, nem megy a fogalmazás :B

(#1102) contaxg válasza #16820480 (#1099) üzenetére


contaxg
veterán

A nagy iBassoval az E10 bizony meglepően jól szólt. Ami "bumis" volt az szépen kiegyenlítődött, ami vékonyka volt (pár Vsonic) azon meg lett szép basszus. De volt aki AK100-hoz vitte és egyben cserélte a Sennhesier 8? vagy 80-át rá.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1103) raven12 válasza contaxg (#1086) üzenetére


raven12
senior tag

Ez pont a GR07 esetében szerintem nem teljesen igaz. Mármint, az a füles olcsó lejátszókkal is gyönyörűen szól, és nem profitál annyit a sokkal drágább lejátszókból.

(#1104) contaxg


contaxg
veterán

Ha már szinergia akkor az e10-zel szerzett tapasztalatokból (ezt ismerem a legjobban) jó eséllyel következik, hogy az AK120 hangja talán melegebb tónusú, mint a kis AK-nak illetve az iBassoknak. A Shure cuccokhoz vagy a hasonlóan hidegebb karakterű fülesekhez ezért talán jobb az AK120. De ez csupán elmélet...

(#1103) raven12
Aszem Bucher GR07-esetét próbáltam a mobilomról és az nagyon gáz volt. Csak a forrás hibáit hallottam vele. Szóval szerintem oda is kell a jó matéria...minimum egy Sansa (talán)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1105) Ati1979 válasza kemcso (#1097) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem tudom nálam nem recsegett soha.

Oké ez is egy vélemény... :) Nekem mindenesetre tetszik a hangja...

(#1099) sheratan

Nem tudom nekem annyira nem volt gondom ezekkel a magasakkal. Se a mennyiségükkel se a minőségükkel... Lehet, hogy többet kellett volna hallgatni. Mindegy, ízlések és pofonok.

Igen ez így igaz. Ezt nem is tagadom.
Viszont nem általánosságban, de legtöbb esetben igaz, hogy a lejátszó inkább mérvadó, mint a füles.
Ez az én véleményem.

De természetesen az összhang szerepét én sem vitatom...

Az ak120-ról ak100-ról meg az AGE-T ibasso-járól szinte minden elfogadhatóan szólt.

Lásd még a 1102-es hozzászólást. :)

(#1106) #16820480 válasza Ati1979 (#1105) üzenetére


#16820480
törölt tag

A vicc az, hogy fórumokon (főleg head-fi) mennyire húzzák a szájukat, hogy az AK100 kimenő impedanciája micsoda probléma. Nem tudom, de én nem találkoztam még igazán olyan fülessel, ami erről rosszul szólt volna, másról meg jól (de javítsatok ki, ha tévedek). Annyi, hogy bizonyos füleesk (W4R például) nekem kicsit halkabban szóltak róla, de nem olyan vészesen, egy olyan 10-15%-kal feljebb kellett hangosítani a lejátszót.

(#1107) contaxg válasza #16820480 (#1106) üzenetére


contaxg
veterán

A head-fis véleményeket szerintem jobb óvatosan kezelni vagy inkább sehogy...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1108) #16820480 válasza contaxg (#1107) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, erre már én is kénytelen voltam rájönni, miután azt is jól megmondták, hogy az AK100 ilyen szarul szól az 535-tel, közben meg kipróbáltam, és egyáltalán nem.

(#1109) Ati1979 válasza #16820480 (#1106) üzenetére


Ati1979
veterán

Én már a vásárlás előtt is írtam neked, hogy szerintem ez egy faszság...

És így is lett. :)

De az a durva, hogy az ottani vélt vagy valós tulajok még vissza is igazolják ezt. Annyi a troll ott, hogy hihetetlen. :(

(#1110) bucsher válasza #16820480 (#1108) üzenetére


bucsher
őstag

Ez nem csak a head-fi hibája, mindenhol vannak érzékenyebb fülűek meg háklisabbak ;)

In the pipe - five by five!

(#1111) vodkaboy22 válasza contaxg (#1107) üzenetére


vodkaboy22
addikt

inkább sehogy :K

Vonaton Debrecenbe és vissza és ott is órákat olvastam headfi-t (miközben karácsonyi éneklés ment a családban) és azt kell mondjam, hogy több olyan termék topik van aminek 30-40 oldalán keresztül csak baromság és semmi nincs. Az meg kamu, hogy kinek mi mennyije van. Röhögök, hogy már headfin mindenkinek van legalább egy HD800-asa (nem gyártottak még ennyi az zicher...) és kb senki nem tudta leírni rendesen hogyan is szól...

Komolyan headfi nem más mint egy reklám oldal kamuhabbal.

De az über kedvencem az volt, hogy pl a sony pha-1 topikjában egy manus azt panaszolta 3 oldalon keresztül, hogy csak apple cuccról megy és pc-ről se csak mac-ről.. Bakker mér ne menne pc-ről nem próbálta ki?
Jah és röhej anyám dobozból kivett samsung ace 3-masával egyből megy minden gond nélkül vennem kéne egy olyat tablet mégis csak nagy? .

De csöves cuccokat legalább istenítik headfin még akkor is ha tudom, hogy a legtöbb mind szar amit istenítenek úgy ahogy van... :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1112) #16820480 válasza bucsher (#1110) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ne is mondd, szörnyű :P

Ati1979: Ja, kezdem azt hinni, hogy ott is ilyen hullámokban terjed a sznobéria. Megvesznek sokan valamit, mert megtehetik, aztán "á, szar ez a 200 ezres cucc, a 300 ezres sokal jobb". :U

(#1113) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#1111) üzenetére


Ati1979
veterán

''nem gyártottak még ennyi az zicher...'' :C

Amúgy tényleg vicc, hogy mindenkinek van, de legalább volt egy hd800-asa. Legfeljebb álmaikban szerintem.
A pofátlanabbak még egy orpherus-t is odabiggyesztenek az adatlapukra. :DD

(#1112) sheratan

Igen meg amit mondott vodkaboy. Oda írják, hogy van v. volt. Kb. olyan, mintha odaírnád, hogy volt ad2000x-ed. (kipróbáltad, tehát volt :DD )

Amúgy az egy teljesen ellenőrizhetetlen közösség. Itt legalább az őstagok egy (nagy) része ismeri egymást személyesen is.

Ott meg általában össze vissza írogató regek vannak.

(#1114) MPeter87 válasza #16820480 (#1106) üzenetére


MPeter87
őstag

Van mar MKII-es AK100 is, nem tudom lattad-e, ami talan csak abban mas, hogy kisebb a kimeno impedanciaja (vagy mi...ehhez nem ertek).

(#1115) #16820480 válasza Ati1979 (#1113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, gyanítom, hogy nagyobb, nemzetközi fórumoknál nagyságrendekkel több a lódító, mert teljesen ellenőrizhetetlen Ráadásul itt elég szigorú a moderáció is (bár ez nem a szakmai részére vonatkozik a fórumnak, de arra is kihat), így sokkal inkább kordában tartják a közösséget. Én ezért sem vagyok hajlandó nagyon részt venni külföldi fórumokban, mert egy káosz egyszerűen, ami ott folyik, főleg az angol nyelvűeknél, mivel "angolul mindenki tud" elven annyian írnak oda.

Amúgy jó ötlet, beírom én is, hogy volt AD2000X-em, meg K3003, meg egyebek :D

MPeter87: Igen, láttam. Néztem is amazonon, hogy mennyivel drágább a jelenleginél. Teljesen el van szállva az ára. Szerintem nem éri meg úgy. Akkor érné meg azt venni, ha az első generációs árán adnák.

[ Szerkesztve ]

(#1116) raven12 válasza #16820480 (#1115) üzenetére


raven12
senior tag

ne is mondd, lassan bármelyikünk kitehetne vagy 200 különböző fejest/fülest/forrást ;]

Simán burzsujnak néznének, miután kitettem, hogy LCD2, LCD3, AD2000X, T1, blablabla IE800, SE846, 4R, blabla AK120, AK100, HDP-R10, Mytek96 bla.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1117) #16820480 válasza raven12 (#1116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ilyen kívánságlista szinten végülis még értelme is lenne. Nekem például az a kettő éppen amire csorgatom a nyálam, bár lehet, hogy gyakorlatban inkább csak AD1000X lesz belőle, mert az megy egész jól az AK-ról is.

Ati: Miért ne kérhetne? 20 perc buszozás az a bolt, ahol mindkettő van, simán lefotózom neked :D

[ Szerkesztve ]

(#1118) Ati1979 válasza #16820480 (#1115) üzenetére


Ati1979
veterán

Teljesen ellenőrizhetetlen. Azért moderáció van rendesen ott is szerintem. Sok banned reggel találkozom olvasás közben... :DD

Én majd lehet, hogy regisztrálok. Majd ha nem leszek itt.
Bizniszelni jó hely azért! :) Jó dolgokhoz hozzá lehet jutni.
Meg azért ott van kb. minden terméknek külön topicja.

Igen írd be nyugodtan! :) Csak a képeket ne kérjen valaki... :DD

(#1119) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#1118) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen azok kapnak banned akik nem mondják a fizetet reklámnak való szöveget... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1120) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#1119) üzenetére


Ati1979
veterán

Tehát, ha mi beírnánk, hogy x3-om egy nagy szar (- táhát az igazat ;] ) akkor kitiltanának bennünket mert flamekeltő trollok vagyunk? :D

A hozzászólásainkat meg törölnék gondolom. :(

(#1121) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#1120) üzenetére


vodkaboy22
addikt

így van... Én anno próbálkoztam... Pioneer SE-A1000 fejesem is van. (Az első komolyabb ez volt)
Írtam róla egy őszinte véleményt és leírtam hogy 50mm driver ide vagy oda de annyira nincs benne mély hogy az merész... Ezt még 3-4 leíráson keresztül bizonygattam 10-15 hozzáértővel szemben. Azt banneltek abból a forumból és kaptam egy moderátortól egy ilyet hogy a teljesen nem valós véleményemmel megsértem a pioneer céget... (Majd meghallgathatod tényleg olyan amilyennek leírtam.)

Második neki futás. Szakmai vitába keveredtem nem is rég a Bottlehead csöves erősítőket áruló cég egyik manusával. (Ott is kitiltottak mivel "szakmai mások által érthetetlen" flame-et indítottam és úgy használtam fel adatokat hogy azok ferdítenek az igazságon, illetve kiszivárogtattam a 2 csőből álló fing egyszerű 10 alkatrészes cuc kapcsolását és műszaki titkait... Modder vastagított betűvel azt írta, hogy az ennyire negatív kritikával élő szakmai lejárató különösen cég ellen irányuló viselkedésem nem helyes - banned... volt vagy 100 másik hozzászólásom senni/superlux/beyer topikban ami szintén vélemény volt de az nem "céglejárató" negatív kritika... Persze mind saját cuccról.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1122) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#1121) üzenetére


Ati1979
veterán

LOL! :) - Már bocsánat...

Tragikomédia akkor ez...

Mi ebből a tanulság? Csak dicsérni lehet. :) Abból baj nem lehet. Ne sértsd meg az embertársaidat, meg cégeiket... :DDD

Én valahol megértem az üzleti érdekeket, de azért ez túlzás...

Az X3 topicjában sem lennél hosszú életű szerintem. Én sem... :DD

(#1123) #16820480 válasza vodkaboy22 (#1121) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bakker, azt hittem, hogy csak a whatahifi meg hasonló mennek ilyen fizetett dícsérős irányba, de ezek szerint sajnos nem... :Y
Azt hiszem így teljesen értékelhetetlen a headfi, mint információforrás.

(#1124) vodkaboy22 válasza #16820480 (#1123) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Bejön a PHA-1 ? Akkor egyből PHA-2? :DD

Különben rohadt jó. :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1125) #16820480 válasza vodkaboy22 (#1124) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, az már tud DSD-t is kezelni. Annyira nem vészes az ára, meg mire megvenném, addig talán kicsit megy lejjebb is majd. :K

(#1126) pkaresz válasza Ati1979 (#1120) üzenetére


pkaresz
senior tag

Rossz helyre ment sorry!

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1127) Ati1979 válasza pkaresz (#1126) üzenetére


Ati1979
veterán

Nemcsak a miénk, hanem filózolié is, mert ő másikba már nem írhat! :))

Szerk: hova kellett volna mennie, az mp3-as topicba? :)

[ Szerkesztve ]

(#1128) pkaresz válasza Ati1979 (#1127) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nocsak, miért is nem írhat? :)
Áhh mindegy, nem érdekes! :R

Pár mondat csak, de nem szeretném ha sértődés lenne nelőle.
Vagyunk páran akik szeretnének picit jobb ninőségben zenét hallgatni, mint az átlag.
Esetleg tovább menve még filmet is nézni, plazmán mondjuk. Sajnos nem vagyunk eleresztbe milliókkal.
Namármost, ezen a szinten nem nehéz sok pénzt költeni. Tudjátok ezt jól.
Elég rossz olvasni, hogy simán leszarozzák a nem könnyű döntés után az ember szerzeményét. Itt a döntés az áldozzak e rá, meg tudom úgy oldani, hogy jó lesgyen minden szinten.
Én azért járok ide is, hogy tapasztalatot , ötletet merítsek.
Nem kéne jönnöm talàn?

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1129) Zoli133 válasza Ati1979 (#1127) üzenetére


Zoli133
őstag

Attól még a találkozós topikot meghagyhatnánk találkozós topiknak, baromira rontja a kereshetőséget az, hogy gyakorlatilag szétoffoljuk ezt a topikot...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1130) Ati1979 válasza Zoli133 (#1129) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok igazad van...
Inkább oda írogassunk akkor. Bár ott is offba menne innen sokminden.

(#1128) pkaresz

Mert onnan kitiltották sajnos. :(

(#1131) pkaresz válasza Ati1979 (#1130) üzenetére


pkaresz
senior tag

Értem, sajnálom.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1132) #16820480 válasza pkaresz (#1128) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem szeretném, ha sértődés lenne belőle, végülis nem ez a célja a fórumnak. Viszont ha megnézed a másik oldalról is a helyzetet, aki még nem vásárolt, az milyen véleményeket lát. Nem azért szoktunk valamit leszólni, mert olcsó, és nem is azért, mert a csúcskategóriához képest gyengébb, hiszen ennek nem sok értelme lenne. Árkategóriától függetlenül vannak jó és rossz termékek, és pont ez lenne szerintem az ilyen közösségek célja, hogy megosszák az emberek a tapasztalataikat és véleményüket.
Szerintem semmi olyan célja nincs az itteni hozzászólásoknak, a te vásárlásodat bírálják, de ha valakinek valami nem tetszik, akkor miért ne adhatna hangot a véleményének, ha azt kultúrált keretek közt teszi?

(#1133) Ati1979 válasza #16820480 (#1132) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Végül is nem a head-fi-n vagyunk ahol kitiltanak minket azért, ha gyártók érdekeit sértjük azzal, hogy bíráljuk a terméket... :)

(#1134) filózoli válasza Ati1979 (#1130) üzenetére


filózoli
senior tag

Látom nagyon a kis szíveden viseled a sorsomat... Ez olyan megható! :O ;]

(#1135) pkaresz válasza #16820480 (#1132) üzenetére


pkaresz
senior tag

Az utolsó töbszörösen összetett mondatod, utolsó tagmondatával egyetértenék.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1136) Ati1979 válasza filózoli (#1134) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez csak természetes! :DD

(#1137) kemcso válasza #16820480 (#1132) üzenetére


kemcso
Ármester

+1!

(#1138) gelbelex válasza Ati1979 (#1078) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha lenne majd ~300eFt-om egy jó láncra, nem fájna a 20-30eFt bukó a 32 ohmos DT880 600 ohmosra cserélésekor.

Mindig van kompromisszum.
Még a Sileo-LCD3 párosnál is, ezesetben az ár. A Sileo csodát tesz egy 60-100eFt-os fejessel is (ez már önmagában kompromisszum), ha ezt a fejest "csak" arányos (<kétszeres) árú DAC-AMP párossal hajtom, már nem jön ki belőle minden, ez is valahol kompromisszum.

Amúgy igazából nem releváns, hogy a HDP-ről vagy az AK-król az E10/GR07 milyen jól szól, mert nem életszerű. A DX50-hez még reális lehet egy GR07, egy AK100-hoz már inkább SE535-846 dukál.

Azok a jó fülesek/fejesek, amelyek arányos árú meghajtással is elég jól szólnak, és egy sokkal drágább forrás is már csak keveset tud hozzá tenni. Azért igazán jó a GR07 mert már pl. Fuze-ról is élvezhető, jobban, mint sok hasonló árú füles.

(#1139) Ati1979 válasza gelbelex (#1138) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze ez érthető... :K

Igen ez így van. A Sileo-hoz már nem is kell feltétlenül több százezres fejes. Kb. mindennél van jobb. Amit mi hallottunk azok közül a sileo volt toronymagasan a legjobb. (szerintem)

Ebben is egyetértünk. Bár azért komolyabb fülesek mellé életszerű lehet mondjuk egy e10-et tartani, "zsebbehordós" fülesnek. Nem mindig hordja magával az ember nagyon drága fülest.
Pl. egy fürdőbe én félnék elvinni az ak120, 846 párost. Igaz mondjuk oda az ak-t sem vinném...

"arányos árú meghajtással is elég jól szólnak, és egy sokkal drágább forrás is már csak keveset tud hozzá tenni." - ezzel viszont nem értek egyet. Sokat hozzáad a sokkal jobb forrás, de igazából ennek a gyakorlatban nincs akkora jelentősége, mert kevés ember hajt pl. ak100-al e10-et.

Megdöbbentően jól szólt az e30 az ak120-ról. :Y

Amúgy a gr07 az már az a szint amire azt mondom, hogy érdemes lehet rendesen alápakolni. :)
A tudása magasan túlmutat az árán. :K

(#1140) MPeter87 válasza Ati1979 (#1139) üzenetére


MPeter87
őstag

GR07-nek talán csak a magasaival nem vagyok kibékülve, azok lehetnének kicsit élesebbek is, mert pl a Fischer füleshez képest elég tompának vagy dobozhangúnak hatnak. Ezt leszámítva összességében tényleg egy nagyon jó hangú füles, rengeteg kiegészítővel, elég strapabírónak tűnik és ráadásul nagyon kényelmes is. :)
Kíváncsi vagyok milyen lesz AK100-ról, ha meglesz. :)

(#1141) bucsher válasza MPeter87 (#1140) üzenetére


bucsher
őstag

A legjobb választás :K

In the pipe - five by five!

(#1142) Ati1979 válasza MPeter87 (#1140) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem meg a fischer tűnt egy kicsit élesnek. :)
Ettől eltekintve rendben volt.

Akkor gr07 lesz ak100-al? :)

(#1143) AGE-T


AGE-T
senior tag

Lemaradtam az LCD2-ről :O Utolsó 4 percben egy manus 100 USD-vel felüllicitált. Mindezt hajnali 5 órakor. :(((

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1144) MPeter87 válasza Ati1979 (#1142) üzenetére


MPeter87
őstag

Nekem meg az IE800 magasa volt túl sok. :D
Egyelőre az a cél, hogy meglegyen az AK100, utána meglátom milyen füles lesz hozzá. :)
A 846 ára már túl sok, úgyhogy lehet egy 535-re vagy LTD-re beruházom, az is nagyon tetszett, bár az sem olcsó azért.

(#1145) Ati1979 válasza MPeter87 (#1144) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem sok, hanem kissé éles... :)

Lehet jobban meg kellett volna hallgatnom az ie800-at. Nekem a beyer fejeshez szocializálódott fülemnek nem volt sok a magasa...:)

Pedig szerintem a 846 megéri az árát. Legalábbis amennyiért én vettem, nem a magyar árát. :)
Elképesztő, hogy szól az a füles.

Persze az 535 is elég jó azért.

(#1143) AGE-T

Sorry! :O

Amúgy nagyon lement az LCD3 ára a nomono-nál. :) Oké még így is sok, de annyiért már elgondolkodtató azért...

(#1146) #16820480 válasza AGE-T (#1143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Licit botok :(( Ezért nem bírom az aukciókat, olyan lutri az egész...

(#1147) AGE-T válasza Ati1979 (#1145) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem tudok egyenlőre magasan 200 fölé menni árban. Már ez is horrornak tűnik egy fejhallgatóért. Meg nem is hiszem, hogy érdemes. LCD2 amcsiknál újonnan 995 usd.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1148) Ati1979 válasza AGE-T (#1147) üzenetére


Ati1979
veterán

Értem.

Esetleg a fostex-ért lenne érdemes többet adni szerintem... :)

Az 1000 USD körüli ár nem rossz érte.
Persze, mire ideér még rájön néhány egyéb költség.

(#1149) kemcso válasza MPeter87 (#1140) üzenetére


kemcso
Ármester

;)
A magasakban pl Vsonic VC1000 jobb, de ott meg a mélytartomány igen kevéske (többnyire, mert AGE-T lejátszója kihozta belőle a mélyeket is). Meg összességében a GR kiegyensúlyozottabb.

(#1150) AGE-T válasza Ati1979 (#1148) üzenetére


AGE-T
senior tag

nomono-t ki viszi? Lehet beszélnék a tulajjal, tudnak esetleg engedni az lcd árából.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.