Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) filózoli válasza Ati1979 (#150) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem olvastad amit bemásoltam?

(#152) Bodor válasza #16820480 (#146) üzenetére


Bodor
veterán

Megfelelő illesztékkel nem olyan kevés a mélye a B2-nek, illetve meg kell szokni , hogy feszesebbek és pontosabbak a mélyek. A másik dolog, hogy egy erősítővel, vagy megfelelő lejátszóval ( Fiio X3 vagy iBasso DX50) teljesen személyre szabhatod a hangját.
Ha tetszik, akkor még ma csapj le rá, mert ilyen mértékű leárazás nem ritkán van, illetve én még nem tapasztaltam. 160 USD helyett 100.. :Y

Brainwavz B2 Dual Armature Earphones $99.50 after $60 coupon
Coupon code: B21DAY60
LINK
Enter coupon code in the view shopping cart stage of checkout (not during the actual checkout).

Az akció csak ma érvényes!

[ Szerkesztve ]

(#153) AGE-T válasza gelbelex (#113) üzenetére


AGE-T
senior tag

Igazán nincs mit!

Jövőre össze fogok rakni egy jobb szettet. Baromi sokat hallgatok zenét, ezért szerintem erre érdemes áldozni. Vadászok magamnak egy jobb lejátszót, és bepróbálok egy 3DD-t vagy egy Merlint. Merlinből vajh leet kérni nem custom verziót, esetleg reshell univerzálisra?... Ue900at is meghallgatnám, a triple fi után érdekes lehet. Ehh, függő lettem :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#154) #16820480 válasza Bodor (#152) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tetszeni tetszik, de most másra gyűjtök :) Most vettem pont egy ilyen árú fülest, egyelőre még maradok ennél, szegény 215-nek még bemelegedni is alig volt ideje :P Meg most lejátszóm sincs hozzá igazából, majd az is a jövő zenéje.
Egyébként nekem az a szivacs, ami rajta volt alapvetően megfelelt méretben, csak az anyaga irritálja a fülemet egy idő után.

De amúgy láttam az akció, és tényleg nagyon jó vétel!! :K

(#147) filózoli: Szerintem nem azonosak az elképzeléseink a dinamikáról. Nekem az a dinamikus, ami minden tartományban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt és képes a nagy jelerősség különbségek visszaadására. Zenében legalábbis ezt szokták dinamika néven emlegetni. :)

(#155) #16820480 válasza AGE-T (#153) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lábjegyzetként leírnám, hogy ma kipróbáltam azt a módszert, amit mondtál, hogy egy félcsavarral helyezed be a füledbe a szivacsos harangot a 4R-nél, de sajnos ez nem működik a Shure szivacsokkal, mert annyira tapadnak a fülkagylóhoz, hogy ha így próbálom betenni, akkor teljesen elcsavarodnak és összenyomódnak, ami elzárja a hangvetőt. A Bw-hez kapható merevebb szivaccsal tök jól működik amúgy.

(#156) Ati1979 válasza filózoli (#151) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehet, hogy nem. :)

Sok mindent bemásoltál már! :)) Az nem az ie800-ra vonatkozott?

(#152) Bodor

Igen jó vétel! Nekem egyedül a fülesed behelyezésvel voltak problémáim. Ettől eltekintve iszonyat jó darab. :)

Kíváncsi vagyok, hogy a GR07 tel szemben mire lenne képes. :)

(#157) raven12 válasza #16820480 (#154) üzenetére


raven12
senior tag

tökéletes megfogalmazás :R

Ebből is látszik, mennyire különbözőek vagyunk, én az L-es Shure szivacsot is csavargatva tettem be a fülbe, máshogy nem is tudtam volna betuszkolni, de nem zárta el a vetőcsövet.

Amúgy most nekem az jött be, amit talán egyszer ggeleven írt le, hogy beteszem, csavargatom, majd megfogom a fülcimpám, lefele húzom kiegyenesítve a hallójáratot, és így teljesen a helyére passzintom.

(#158) gelbelex válasza AGE-T (#153) üzenetére


gelbelex
őstag

Függőség, ha az ember arra áldoz, amit ki is használ? ;)
Ezek az UM-ek elég érdekesek. Bogarat tettél a fülembe ;] , ha maradok a füleseknél, el tudok képzelni egy ilyet is. Az alap már megvan.

Amúgy hogy értékeled a TripleFi-t a 4R-hez képest?
Én sajnos mindkettőnél nem a megfelelő fülgumit használtam. :W

[ Szerkesztve ]

(#159) Bodor válasza Ati1979 (#156) üzenetére


Bodor
veterán

GR07-re már én is régóta kíváncsi vagyok, remélem hoz valaki egyet a következő találkozóra.

(#160) #16820480 válasza raven12 (#157) üzenetére


#16820480
törölt tag

Áh, ennyi macerát egy behelyezésnél :D Ezért szeretem jobban a (puha) szilikont, mert ott betolom, egyet billentek rajta mindkét irányba, és már helyén is van. Nekem a Shure szivacsot csak úgy sikerült még normálisan behelyezni, hogy előbbösszenyomtam (rányomtam a vetőcsőre a szivacsot), betettem, és megvártam, amíg hozzátágul a hallójáratomhoz. Elvileg így ajánlják a leírásban is, hogy ez a "helyes" módszer.

(#161) ggeleven válasza Bodor (#159) üzenetére


ggeleven
őstag

Sajnos nem tudok róla, hogy lenne itt a fórumon valakinek... :(
Pedig ez az egyik legizgalmasabb füles, legalábbis mindenkit izgat ugye! :)

sheratan
Ha nem kell sokszor kivenni a fülest, akkor megéri a játékot a pontos behelyezés! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#162) Bodor válasza ggeleven (#161) üzenetére


Bodor
veterán

Ha nem kell sokszor kivenni a fülest, akkor megéri a játékot a pontos behelyezés! :K

Ezzel teljesen egyet értek, nehogy már azért ne használjak egy jó fülest, mert alkalmanként 5 mp-el tovább tart behelyezni a fülembe.. :U Ha meg rájön az ember a technikájára, akkor meg szinte nincs különbség a többihez képest.
Nekem a Westone 4R, IE8 és a TripleFi fülbeillesztése volt sokkal bonyolultabb, és időigényesebb, mint a sajátom, szóval ez szerintem tényleg megszokás dolga. Az igaz, hogy aki 5 percenként kikapkodja a füléből, annak nem kellemes a sűrű illesztgetés, de az meg ne hallgasson zenét :P

(#163) Ati1979: Igen, olvastam is a tesztet, többek között ez keltette fel a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

(#163) Ati1979 válasza Bodor (#159) üzenetére


Ati1979
veterán

Remélem én is. Valaki írt róla egy tesztet, még régebben a logout-ra. Neki kéne dobni egy privit szerintem.

Esetleg...

(#164) #16820480 válasza ggeleven (#161) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, érdekes, hogy kb mindenkit érdekel, de senki nem venne :D Amúgy a Hifiman Re400 is elég érdekes füles lehet, olyat is vehetne már valaki... Ha lesz annyi pénzem télen, akkor veszek kint, aztán hazahozom eladni ;]

Egyébként sajnos az esélytelen, hogy ne kelljen kivenni a fülemből időnként. :(

(#165) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Szervezzétek be slfln-t a találkozóra.

A GR07-hez hasonló a hangja a Maxell CN-40-nek és a Vsonic VSD1-nek is.

(#166) AGE-T válasza Ati1979 (#163) üzenetére


AGE-T
senior tag

Te hol is próbáltad ki az ATH AD2000X-t? Vagy ötlet, hol lehetne?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#167) Ati1979 válasza AGE-T (#166) üzenetére


Ati1979
veterán

Nyíregyi fejes találkozón.

Van egy tuti tippem. Gyere el a fejes találkozóra és ott meghallgathatod. ;)

(#168) AGE-T válasza Ati1979 (#167) üzenetére


AGE-T
senior tag

Van már valami konkrétum? Btw mifaxnak kerül ez a fejes dupla annyiba mint pl. Japán? Ebay új 140e...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#169) Speeedfire válasza AGE-T (#168) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ebay? Akkor valószínűleg hamisítvány.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#170) Ati1979 válasza AGE-T (#168) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem vágom ezt. De az biztos, hogy én fizetek érte 345k-t.
140 ezerért márcsak azért is jó vétel mert pariban van 600k -s LCD3-mal. (szvsz)

Szerinted megéri? :D

Próbáljuk, úgy szervezni (vagyis contaxg) hogy egybe legyen a füles találkozóval 22-én. Lehet, hogy terem is lesz.
Egyenlőre nem mondanék konkrétumot mert nincs semmi visszaigazolva.

(#169) Speeedfire

Nem az.
Inkább: Welcome to Hungary! :DDD
Most árulja egy francia csávó az övét 350 EUR-ért a head-fin.

[ Szerkesztve ]

(#171) AGE-T válasza Speeedfire (#169) üzenetére


AGE-T
senior tag

Érdekes lenne, ha boltból hamisítvány jönne. Azért ők sem hülyék. Gondolom, európai viszonteladó, euró+vám+áfa+haszonkulcs+új bmw törlesztő részlete...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#172) Ati1979 válasza AGE-T (#171) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem hamisítvány. 100%.

(#173) AGE-T válasza Ati1979 (#172) üzenetére


AGE-T
senior tag

Őszintén szólva, így látatlanban azt mondom, hogy jó cucc lehet. A szép nagy membrán, és a kialakítás nekem bejövős. Most van nálam egy Ath m50 ami a maga 40e-s árcédulájával baromi jól szól. Ha felsőbb kategóriában is marad az ár érték arány, akkor baromi jó cucc lehet a 2000x.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#174) Ati1979 válasza AGE-T (#173) üzenetére


Ati1979
veterán

Figyelj az amperiorral meg a t70p -vel enyhén szólva feltörli a padlót. Kb. olyan minha te fülesed hasonlítod össze egy 30 ezressel.

Marad, nagyon jól összerakott fejes. Viszont ne felejtsd el, hogy kell hozzá egy jó forrás is. Ez nem az a kategória amit mezei mp3 lejátszóról fogsz tudni hajtani rendesen. Mondjuk az F series walkmannak teljes hangerőn szépen szólt...

(#175) AGE-T válasza Ati1979 (#174) üzenetére


AGE-T
senior tag

Mondjuk ezt nem is utcára venném...:)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#176) Ati1979 válasza AGE-T (#175) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát gondolom, mivelhogy nyitott, meg nem is arra találták ki. :)
Ehhez igazából kéne egy komolyabb rendszer...

Mondjuk a J3 valamilyen szinten meg tudja hajtani....

(#177) Falconer válasza Ati1979 (#174) üzenetére


Falconer
aktív tag

Mi az amit használtan lehet venni ált. itt a PHn, jóval faszább mint a moddolt Galaxy S1, és pörög a piaca?
Fiio X3 ocsmány meg nincs rajta EQ. iBasso DX50-et néztem ki, de még review sincs róla.. :( Várni meg nem akarok, szóval addíg kellene valami jó féle amit aztán majd el tudok adni :)

(#180) Ati1979 válasza Falconer (#177) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha még megvan...

Ennyiért ajándék szerintem. Vagy valami más használt sony v cowon.

DX50 szerintem elég jó lesz. Nekem kinézettre is tetszik.

(#181) Falconer válasza Ati1979 (#180) üzenetére


Falconer
aktív tag

Koszi, irtam a sracnak.
Bizony, varom mar en is mint kisgyerek a Mikulast :)

(#182) Ati1979 válasza Falconer (#181) üzenetére


Ati1979
veterán

Jégen van, de hátha...

Meg tudlak érteni. :))
Dx100 esetleg? :) Azzal elég jól szólna az ortofon.

(#183) #16820480 válasza Falconer (#181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg az első sorozatot 26-án szállították le, szóval már lassan esedékes valami teszt.

(#184) Ati1979 válasza #16820480 (#183) üzenetére


Ati1979
veterán

Head-fi akkor. Azok szoktak kapni teszt példányt a gyártótól, még jóval a forgalmazás előtt.
100%, hogy van már rá valami teszt azon az oldalon...

(#185) #16820480 válasza Ati1979 (#184) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valami olyasmit írtak, hogy az első sorozat már elkelt teljesen elővételben, a második-harmadik sorozat meg 500-500 darab lesz. Ez nem kevés egy kicsit? Vagy ennyire kevesen vesznek ilyen lejátszót?
Nem láttam még tesztet headfi-n, bár nem is nyálaztam át az egészet emiatt. :)

(#186) Ati1979 válasza #16820480 (#185) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem nagyon kevés lesz. Ezt vinni fogják mint a cukrot. Kicsi olcsó jól néz ki, meg jó dac is van benne.
Biztosan jól szól..

(#187) Falconer válasza #16820480 (#185) üzenetére


Falconer
aktív tag

Napok ota a talalgatas megy meg a tracking number utan kuncsorognak az ibassonal :) Fel oraja neztem akkor meg senki mem kapta meg.

(#188) Ati1979 válasza Falconer (#187) üzenetére


Ati1979
veterán

Szóval akkor még senkinek nincs ilyen a kezében? :)

Lehet, hogy kamu az egész lejátszó. :D

(#189) raven12 válasza Falconer (#187) üzenetére


raven12
senior tag

mp3 topikban már leírtam, hogy nem sikerült kiküldeni, mert az egyik borítóelemből késik a szállítmány, előreláthatólag szept 6-án tudják kiküldeni az első eresztést. Kompenzációként mindenki kap egy ingyen akksit.

Amúgy örülök, hogy Bodor is jön, közvetlen összehasonlíthatom az én B2-mel, hogy tényleg van-e baj vele.

[ Szerkesztve ]

(#190) #16820480 válasza Falconer (#187) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor úgy tűnik még várnunk kell majd. Igaz én ráérek, mert talán ha november vége felé lesz rá annyi pénzem...

(#191) Ati1979 válasza #16820480 (#190) üzenetére


Ati1979
veterán

Te is dx50-et veszel?

x3? X5? :)

(#192) #16820480 válasza Ati1979 (#191) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az X3 is jó, de azzal az a bajom, hogy van pár "hátránya", mint például hogy nem cserélhető az akksi, így nem tudom úgy növelni az üzemidőt, hogy veszek tartalékot és feltöltve magammal hordom (ráadásul a DX50-be a Galaxy S3 telefon akksija megy, tehát jó könnyű beszerezni), csak SDHC szabványt fogad, ezért nem mennek bele akkora kártyák, illetve eleve az alap lejátszási ideje kevesebb sajna. Az X5 meg ilyen hiszem ha látom, de még nincs is konkrét termék igazából :)
A végén veszek egy Clip Zip-et, aztán le van szarva :D

(#193) Zoli133


Zoli133
őstag

Kicsit zavaros most nekem a helyzet. Egybe lesz vonva a fülhallgatós találkozó a contaxg féle fejhallgatóssal most vagy nem?

Kihagytam majd 3 nap aktív fórumozást.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#194) Falconer válasza #16820480 (#192) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nekem a touch screen is kell :)
Kolcsonzok egy x3at a webshopbol aztan osszehasonlitom a galaxy s1-gyel.
Szivesen mennek a talalkozora, de arra a hetre pont szabit vettem ki, uh valoszinu elutazom :(

(#195) #16820480 válasza Falconer (#194) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem az annyira nem dob fel, mert egy normális érintőképernyős telefon után ezek eléggé csalódást szoktak okozni (például az a Sony lejátszó). Inkább akkor már egy olyan hangerőszabályzó kellene, mint az AK120-on :D

(#196) ggeleven válasza Zoli133 (#193) üzenetére


ggeleven
őstag

Még csak meg lett említve, de ott több dátum is meg van célozva. Előnye lenne, hogy több cucc lenne és ha bérelnénk vmit akkor olcsóbb lenne, de az is biztos, h akkor elcsábulnánk a fejesek felé és kevésbé figyelnénk a fülesekre... :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#197) Ati1979 válasza Zoli133 (#193) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen valószínűleg. Ha minden jól megy lesz ingyen hely is. (és nem is rossz. ;) )
De még nincs visszaigazolva.

(#195) sheratan

Jó lesz az a dx50 szerintem.
Az a hangerőszabályzó nekem is tetszik. Csak az oldalán túl kicsik a gombok. (számváltás play/pause) De meg lehet szokni.

(#196) ggeleven

Szerintem ez egy egész napos program lesz. Ha valaki rászánja az időt, akkor mindent meg tud hallgatni.
Elég sokan fognak jönni, úgyhogy sorban állás is lesz szerintem. :)

Ez azért nem Nyíregy lesz...

[ Szerkesztve ]

(#198) Zoli133 válasza Ati1979 (#197) üzenetére


Zoli133
őstag

Igazából nem vagoyk teljesen meggyőzve, hogy jó ötlet összevonni, hacsak nem "ottalvós" 2 napos buli lesz. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#199) Ati1979 válasza Zoli133 (#198) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehetne olyan is... :)

Igazából jönnek fel vidékről is (nem magamra gondolok) és velük eléggé kicsesznénk ha 2 külön napra tennénk...
2 napra amúgy biztos nem kapunk termet.

Amúgy nekem is ez volt az eslő gondolatom. Úgy lehet mindenre időt szánni, ha reggeltől estig ott vagyunk...

Ami egy nem rossz program valljuk be... :D

(#200) Zoli133 válasza Ati1979 (#199) üzenetére


Zoli133
őstag

Én a múltkori Bp-i fejhallgatós találkozón, reggeltől estig elvoltam és nem is hallgattam meg mindent amit szerettem volna. A DAC-okra / erősítőkre szinte nem is volt időm. Hát még ha fülhallgatók és DAP-ok is lesznek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.