Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) #16820480 válasza Narakh (#1549) üzenetére


#16820480
törölt tag

VC02 Bodz-nak van, de ő messze lakik.

(#1552) Narakh válasza #16820480 (#1551) üzenetére


Narakh
senior tag

Azt tudom, de valaki a talira is jelentkezett vele.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1553) Zoli133 válasza Narakh (#1552) üzenetére


Zoli133
őstag

Egy "Kopa" nevű tag írta az űrlapon, hogy hozna. (Tegnap is megnéztem már, csak elfelejtettem beírni. :B)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1554) Ati1979


Ati1979
veterán

Soundmagis E10: Nekem nem tetszett. Túl sok mély, ami aránytalánná teszi az egész fülest. Techinkailag is gyengébbnek tartom az e30-nál.
Én a továbbiakban nem fogom ajánlani ezt fülest.

E30: továbbra is nagyon tetszik! :) A mélye hihetetlenül rendben van. Pont annyi ami kell, pont olyan ami kell!
Persze az árkategórájához viszonyítva.

Vsonis VSD1:
Kellemes meglepetés. Nekem még az e30 nál is jobban tetszett. Mélyben nem éri el a szintjét, középben viszont jobb. A magason nyilván lehetne még javítani, de azért vegyük figyelembe, hogy egy 10k-s fülesről van szó.

RHA-MA750: Kicsit csakódás számomra. A gr07 hez képest szűkebb tere / felbontása, a magasai kissé furcsán szóltak számomra. Néha élesek, néha visszafogottak voltak. A mély rendben volt.
Gyengébb fülesnek tartom a gr07-nél

Meelectronics M-DUO: DD driveres füles. Hát harmatgyenge. Mit mondjak. Nem is akarom tovább ragozni.
Legalább mély lett volna oké. :(

Soundmagic....(ide kérek egy kis segítséget,nem tudom a nevét :B )

Számomra a nap meglepetése! :)

Tizenvalahány dolláros füles. Ahhoz képest megdöbbentően jól szólt. A középnél éreztem egy enyhe kis alapzajt, sercegést, és persze minden tuladjonságában elmaradt az e30-tól.
Viszont az árához képest produkált hangminősége megdöbbentően jó! :)

Nem tudom, hányan hallottátok, de szerintem akár mehetne is az ajánlottak közé!

GR07: Szerintem fantasztikus füles. Talán az áráért az egyik legjobb hanem a legjobb. Átlagos lejátszóhoz ennél jobb nem kell.

Creative Aurvana füles: 2BA-s. Nekem jobban tetszett a gr07-nél is. Ha jól tudom hasonló áron mérik. Nagyon dinamikus erőteljes hangja van.
Szerintem elég Best Buy füles.

[ Szerkesztve ]

(#1555) Narakh


Narakh
senior tag

Egyébként tegnap sikerült először olyan EX-50-et hallanom, ami nem járta meg a mosógépet, és azt kell hogy mondjam, az árához képest meglepően jó cucc. Jó, eléggé érződik a V, de ezzel együtt klasszisokkal a Metallics fölé tenném (árban meg ugye nem sokkal több).

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1556) Ati1979


Ati1979
veterán

Srácok, ha lehetséges linkelje már be mindenki a füles találkozó tapasztalatairól szóló hozzászólását a füles topicba, mivel azt többen olvassák.

Meg azért is, hogy a topicban keresőknek könnyebb legyen infókat találni az egyes füleskről!

:R

[ Szerkesztve ]

(#1557) raven12 válasza Ati1979 (#1556) üzenetére


raven12
senior tag

oké, de akkor már írjuk bele a modelleket, ha valaki típusra keres a topikban, megtalálja a hsz-t!

(#1558) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

(#1530) raven12: Ott valami nagyon nem volt rendben, ha valami, akkor a mély van benne, főleg az MKII-höz képest.

Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy mit vártatok pontosan az MA-750-től. Senki sem mondta, hogy jobb, mint a GR07, sőt én személy szerint az ellenkezőjéről számoltam be. Azt mondtam, hogy rosszabb technikailag, de számomra a GR07 magasai és élessége nagyobb kompromisszum, mint az MA750 gyengébb részletessége és magasai, de ez az én személyes preferenciámból következik és ez nem általános. Akinek tetszik a GR07 hangzása (az itteni többség), annak ez nem lesz előrelépés, igen mindenben kevesebb a garanciát, kényelmet, anyagminőséget, supportot leszámítva, annak aki szereti a GR07-féle hangzást. Továbbá egy 30 ezer forint alatti (áfával) angliai terméktől azért olyan nagyon sokat reálisan nem lehet várni, azt főleg nem, hogy a kínai szürkeimportos árakért legyen a lényegesen jobb anyagminőség mellet hangminőségben is ugyanott. Ugyanakkor összeszerelése és anyagminősége, illetve vállalható hangminősége okán szerintem még mindig jó ár/érték arányú fülesről van szó , csak a helyén kell kezelni, s nem feltétlen a GR07-tel kell összehasonlítani. A Magyarországon is kapható termékek között viszont talán nem kell szégyenkeznie, főleg amíg a 48.000-ért kapható SE315 és a 24.000-ért kapható SE215 az ajánlottak között szerepel. Ha valaki itthon beszerezhető, masszív felépítésű decens fülest akar az szerintem nagyon nem lő mellé (volt, akinek tetszett amúgy, csak nem tudom a nevét :) ), de továbbra is várom az alternatívákat (erős méllyel persze).

Hogy ne csak a magamét fújjam, az én tapasztalataim:
Nekem az E10 kifejezetten tetszett (kb. a Brainwavz M2 szintje) számomra kellemesebb kialakításban, megéri a 10k-t, jogosan ajánlott vétel. Az E30 még egy fokkal jobb, a mély abban is teljesen elegendő (bár a próbált darab iszonyatosan flexelt).
A lejátszók vonatkozásában a Sony F800-tól annyira nem vagyok elájulva, valamivel jobb talán mint az iPhone, de a (számomra) barátságtalan felület kényelmetlensége nem teszi vonzóvá, nekem nem éri meg arra váltani. A DX50 szerintem lényegesen jobb (ha lenne USB DAC funkció akár szóba is jönne), az AK100,120-at pedig nem kell bemutatni.

A Hisoundaudio Wooduo 2 az elég borzalmas, habár nem annyira kevéssé tiszta, mint vártam, de a mélyektől a hányinger határára kerültem kb. 1 perc után is, nem tudom kinek tetszik ez. :)

A SE846 AK120-ról kifejezetten tetszett, végre volt mély és tér, nagyon szépen szól, de a lottón megint nem én nyertem, úgyhogy ez szerintem megragad a kipróbálás szintjén, azért ár/érték-ről itt már nem lehet beszélni. :)

A W4R-et sajnos nem hallottam, remélem lesz lehetőség ezt az elmaradást pótolni egyszer. :(

(#1559) Narakh válasza honfoglalo (#1558) üzenetére


Narakh
senior tag

Én voltam. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1560) Moleman válasza honfoglalo (#1558) üzenetére


Moleman
addikt

Enyém volt az E30, már írtam az eladónak, hogy kezd elviselhetetlenné válni a flex, remélem lesz valami értékelhető javaslata.

(#1561) honfoglalo válasza Narakh (#1559) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen meg még valaki a jobb szélen (bocs a nevekkel mindig gondban vagyok), akinek valami érdekes és vastag lejátszója volt (talán Hifiman). :)

(#1562) kemcso válasza honfoglalo (#1561) üzenetére


kemcso
Ármester

AGE-T-nek van az a lejátszója, és az a DX100 japán belpiacos változata HDP-R10 néven fut

(#1563) honfoglalo válasza kemcso (#1562) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen, akkor ő volt az, akinek még tetszett, most már emlékszem a lejátszóra is. :))

(#1564) Ati1979 válasza raven12 (#1557) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazad van, csak sajnos én már ezt elcsesztem. :(

Nem tudtam időben szerkeszteni a hozzászólásomat...

Ahhoz mit szólnátok, hogyha a témaösszefoglalóba megadnánk ennek a topicnak linkjét, egy olyan szöveggel, hogy sok fülhallgató vásárlásnál hasznos információ található itt! :)

(#1558) honfoglalo

"Sony F800-tól annyira nem vagyok elájulva, valamivel jobb talán mint az iPhone, de a (számomra) barátságtalan felület kényelmetlensége nem teszi vonzóvá"

A barátságtalan felületet úgy hívják, hogy android. ;) Számomra sem vonzó. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1565) honfoglalo válasza Ati1979 (#1564) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A Flame indításának elkerülése érdekében ezt így nem akartam leírni :)

(#1566) Ati1979 válasza honfoglalo (#1565) üzenetére


Ati1979
veterán

Mindegy mostmár. :)

Sajnos ez az igazság. Bár elég régi verziójú adroid fut rajta...

(#1567) monti0222w válasza Ati1979 (#1564) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt azért nem mondanám! Mi barátságtalan s mi barátságos ios, windfos?

[ Szerkesztve ]

(#1568) Ati1979 válasza monti0222w (#1567) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a régi android elég nem a legjobb. 4.0.4 vagy nem tudom. Az újabb verziók rendben vannak állítólag.

Ne menjünk ebbe bele, mert tényleg flame lesz! :)

Az ios biztos nem. 100* android inkább. Inkább wp8, méginkább wp8.1 ha kijön.

(#1569) honfoglalo válasza Ati1979 (#1568) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hát azért ne haragudjatok, de akinek ez a régi gagyi Android kényelmesebb, mint az iOS felülete(!) az elég furcsa ízléssel bír. Az új Androiddal már nincs igazán gondom (húgomnak van új Xperia-ja és nem rossz).

(#1570) Ati1979 válasza honfoglalo (#1569) üzenetére


Ati1979
veterán

Én az IOS alapból elutasítom. Nem is ismerem az új rendszert és nem is akarom megismerni! :)

Egyébként biztos vagyok benne, hogy jobb mint a régi android. :K

[ Szerkesztve ]

(#1571) kemcso válasza honfoglalo (#1569) üzenetére


kemcso
Ármester

Annak a SonyF-nek az androidja tényleg rémes, pedig én andorid párti vagyok a htc Desire megjelenése óta...

(#1572) Moleman válasza honfoglalo (#1569) üzenetére


Moleman
addikt

Megszokás kérdése. Nekem a régi Motorolámon a 4.0 feature-ökkel és más extrákkal telenyomott 2.3 tetszett a legjobban, azóta mindent visszalépésnek érzek. De hát nincs sok választás, a mostani telefonomra pl csak 4.0 és 4.1 van (+ bugos használhatatlan 4.2).

(#1573) Ati1979 válasza kemcso (#1571) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a tegra2 -es sony ericcson adroidos telefonokon is ugyanez a rendszer futtott.

Akkoriban ez volt a max. Nem egy nexus5-höz kell hasonlítani azért! :D

(#1574) fattyu válasza kemcso (#1571) üzenetére


fattyu
veterán

Hátőőő nyomkodtad te azt az dx100 at ami nem is az volt? de a szoft rajta. na hát az valami emberiség elleni bűntett. Pedig én nem vagyok droidellenes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1575) Ati1979 válasza fattyu (#1574) üzenetére


Ati1979
veterán

Az pedig a japán tuningolt változat jobb szoftverrel. :DD
A kínain valami 3-as android fut.

(#1576) szentkuti11 válasza Ati1979 (#1573) üzenetére


szentkuti11
addikt

Melyik Sony (Ericsson) telefonban volt Tegra 2?

(#1577) .DLL


.DLL
veterán

Nem értem, az Android lényege nem az hogy úgy szabod át ahogy neked jól esik/tetszik? De az még csak az alap, és azon fut A szoftver. Ha az a szofver lassú, nehéz kezelni, csúnya, logikátlan, az nem az op.rendszer hibája. Nekem amúgy évek óta teljesít szolgálatot egy 2.2-es Froyo Kelzsoca által finomítva és feljavítva. Atom stabil, nem lassult be, nem akad, multitasking pörgős, tkp. hozzá sem kellett nyúlni mióta akkor felraktam (2011. 03). Oké, a vasról ne beszéljünk azóta már eljárt felette az idő, de mint rendszer megbízható és könnyen kezelhető, ezért nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1578) kemcso válasza fattyu (#1574) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, nyomkodtam még decemberben, most csak kicsit hallgattam róla. Az se egy csúcs, de a SonyF szvsz kezelhetetlenebb...

(#1579) Ati1979 válasza szentkuti11 (#1576) üzenetére


Ati1979
veterán

xperia 10 / 10 mini - azt hiszem.

Akkor még az android gyerek cipőben járt. A mostani okos telefonokhoz mérten nem olyan jó a sony F androidja.

De azért használható.

(#1578) kemcso

Szerintem nem. Emlékszem, hogy amikor először kipróbáltan nem a lejátszó vonal - vagy hogy hívják fölé kellett nyomnom mert amikor a vonalon próbáltam az ujjam arra nem reagált.

Szóval ez mindent vitt. :(

(#1577) .DLL

Nem olyan vészes szerintem. Lehet, hogy a neutron player egyik régi változata van rajta, és az szórakozott sokaknál.

[ Szerkesztve ]

(#1580) Zoli133 válasza Ati1979 (#1579) üzenetére


Zoli133
őstag

X10ek idején még Sehol nem volt a tegra2, utána lévő széria is qualcomm soc-ra épül.
Telefonba sose raktak tegrat.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1581) szentkuti11 válasza Ati1979 (#1579) üzenetére


szentkuti11
addikt

Azokban Qualcomm chipset van. A Sony-k közül tudtommal csak a Tablet S jött Nvidia Tegrával, de az is 3-as volt. Mindenesetre egy Sony/Sony Ericsson telefonról sem tudok, ami teljesen módosítatlan Androiddal került volna a boltokba.

(#1582) Ati1979 válasza Zoli133 (#1580) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor bocs, nem vagyok annyira képben. Én azt hittem ezekben tegra volt.
A sony F ben szerintem az van. De ez sem 100%.

(#1581) szentkuti11

Ok, sorry akkor. Nem vagyok ezzel annyira képben. :B

[ Szerkesztve ]

(#1583) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

muhahahah offoljuk szét: :P
Ami droidra (root) rá tudod hegeszteni a Viper4Android-ot, annál jobb nem nagyon van audio mod téren. Kicsit hoszadalmas a procedúra és a belakás, de megéri. A másik ennek örvén a Samu Wave-re készült ZenDroKat (4.4.2) audio modja a klasszikus cián alapra (de a vipertől is loptak, ami persze szintén cián alapú). A Wave olcsó, tízesből van egy WM8740 alapú lejátszód ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1584) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezekkel a lejátszókkal az szokott lenni a baj, hogy a bennük levő hardvert elsősorban zenelejátszáshoz tervezték, aminek nem kell olyan sok erőforrás (illetve másból kell jobbat betenni), ezért ha rátolnak egy droidot, akkor piszok lassú lesz. DAP-ból nekem nem kellene androidos, pedig amúgy telefonban már más rendszerre kb rá sem nézek egy ideje.

(#1585) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#1583) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem pont van egy wave1-em és nem mondom, hogy rosszul szól telefon szinten, de azért nem zenelejátszásra találták ki az biztos.

Az, hogy milyen dac van benne sokat nem számít. Itt van sokat említett (nem írom le nevét, mert falme lesz ;] )lejátszó.

Abban is az általad említett dac van, meg az ak100 / 120-ban is (az utóbbiaban kettő is).

(#1586) RetepNyaraB válasza Ati1979 (#1585) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De nem is a bada rendszerről beszéltem, hanem a hegesztett droidról. Azt meg végképp nem állítom, hogy brmi komolyabb lejátszóval versenyre kelhet. Azt viszont iigen, hogy egy "átlagos" droidos, vagy bármilyen mp3-mat verhet-persze könnyen hajtható fülessel...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1587) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#1586) üzenetére


Ati1979
veterán

Én meg inkább a hardveres rész hiányosságairól beszéltem.

A szoftver az egy dolog. Nyilván javít a hangzáson, de a telefon mint eszköz nem való komolyabb zenelejátszásra.

Telefon vs. telefon viszonylatban tényleg lehet jobb. Meg esetleg egyszerűbb mp3 lejátszókkal is versenyre kelhet.
Igazból én nem ismerem ezt szoftvert, tehát nem tudok róla véleményt alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#1588) honfoglalo válasza Ati1979 (#1587) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Na, hát igen, erről beszéltem, hitkérdést érintő -ráadásul ide nem is igazán vonatkozó- témában nem szabad kommentelni :D Egyszer írtam valami -egyébként szerintem mérsékelt- kritikát egy Androidos topicba, amire válaszul mindennek elmondtak, és mindezeken túl a moderátor még engem részesített figyelmeztetésben, hogy flame-t indítottam :D.

(#1589) Ati1979 válasza honfoglalo (#1588) üzenetére


Ati1979
veterán

Én ilyen topicokba be se írok! :DD

Nem vagyok valami nagy fanboy típus, szóval nem veszek részt ilyen szélmalomharcokban. :))

(#1590) Zoli133 válasza Ati1979 (#1589) üzenetére


Zoli133
őstag

"nem veszek részt ilyen szélmalomharcokban" - X3? :U

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1591) Ati1979 válasza Zoli133 (#1590) üzenetére


Ati1979
veterán

Jól van na! :)

Mostanában nem kezdeményezek ezzel a lejátszóval kapcsolatos beírásokat. Csak néha csatlakozok vitázókhoz. :))

De úgy látom nemcsak én vagyok az aki nem tudja ezt megállni! :DD

(#1592) Zoli133 válasza Ati1979 (#1591) üzenetére


Zoli133
őstag

"Itt van sokat említett (nem írom le nevét, mert falme lesz ;] )lejátszó." - csak pár hsz-el viszább van és te kezdted az említését....
Más nem szokta mostanában csak úgy emlegetni...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1593) Ati1979 válasza Zoli133 (#1592) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak éppen nem írtam be nevét, (direkt) azért, hogy elkerüljem a flame-t. :)

És sikerült is... :))

(#1594) kemcso válasza Zoli133 (#1592) üzenetére


kemcso
Ármester

Jajjmár, egész visszafogja magát, az mp3-as topicban is csak kérdésre írja le, hogy szar ;]

(#1595) Ati1979 válasza kemcso (#1594) üzenetére


Ati1979
veterán

:C :R

(#1596) RetepNyaraB válasza kemcso (#1594) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:DD

(#1588) honfoglalo@

nincs hitvita, én csupán majomfarkaként örülök, hogy nem kellett még kidobni a régi kis telefont és így beszálltam a parttalan droid témába. Egy szoft nem pótolja a hardot, ez teljesen így van. :R
Csak annyit akaram megjegyezni, hogy a kis droidos lejátszók lehetnek ratyik az emlegetett erőforrás okok miatt, a hegesztett wave (pl) meg simán erős médialejátszónak. A megfelelő helyen kezelve a problémakört :D

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1597) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Mikor lesz a következő fülestali? :)) Ahogy nézem, erről pont lemaradtam... Pont most jutott eszembe, hogy új fülest nézzek magamnak. :B

sheratan: Megy pü! :))

Meizu MX3 32GB

(#1598) kemcso válasza kutkut (#1597) üzenetére


kemcso
Ármester

Június elejére van a következő tervezve, de ez még változhat.

(#1599) kutkut válasza kemcso (#1598) üzenetére


kutkut
addikt

:R Bár lehet, hogy addig nem bírom ki... ;]

Egy kicsit feljebb lépnék már az XE200-ról. :U

Meizu MX3 32GB

(#1600) kemcso válasza kutkut (#1599) üzenetére


kemcso
Ármester

Gyere át a FÜLhallgatós topicba, határozd meg mennyit költenél, mit hallgatsz stb és ajánlunk valamit, aztán ha hallani akarod, akkor egy minitali keretében hallgatózol ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.