Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Ati1979 válasza filózoli (#950) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem vagyok. Szerintem egy dinamikus drivernek nehéz dolga van 4 armatúrással szemben.

Persze ettől még lehetne jobb. :)

A akg K1000 lelke 1 db dinamikus driver. :D

Nincs egy szinten a kettő szerintem. Bár lehet, hogy ie800 kissé visszafogott hangzása jobban bejön sokaknak.
Az s846-nak elég erőteljes a közepe, a mélye meg főleg. + magas sem gyenge kivételesen.

A magas viszont az ie800-nál is eléggé jól sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#952) filózoli válasza Ati1979 (#951) üzenetére


filózoli
senior tag

"Rájöttem, hogy nekem nem fekszenek a sok armatúrás fülesek, csak belezavarodnak a zenébe. Éljen a driver :)"

(Bucsher szaki)

Az IE800-nál pedig inkább a középtartományt, illetve a basszust szokták dicsérni... :)

[ Szerkesztve ]

(#953) Ati1979 válasza filózoli (#952) üzenetére


Ati1979
veterán

Hallgasd meg előbb mind a kettőt egymás mellett szerintem... :)

(#954) filózoli válasza Ati1979 (#953) üzenetére


filózoli
senior tag

Erre nem sok esélyem van... Talán az IE800 összejön most. :)

(#955) Ati1979 válasza filózoli (#954) üzenetére


Ati1979
veterán

Megyek még Pestre, nyugi! :)

De egymás mellett az szerintem sem fog összejönni. :(

(#956) filózoli válasza Ati1979 (#955) üzenetére


filózoli
senior tag

Bocsesz, akkor már nálad van az SE846? :D

(#957) Ati1979 válasza filózoli (#956) üzenetére


Ati1979
veterán

Még szép! :) Kinél lenne? :D

Azért írtam, hogy már hallgattam vagy 2 órát! :)

(#958) filózoli válasza Ati1979 (#957) üzenetére


filózoli
senior tag

Annyira egyértelmű volt, hogy ezt veszed meg... És még tagadni próbáltad... Vicces volt... :DDD Mindenesetre grat.! Mennyi volt? :)

(#959) kemcso


kemcso
Ármester

Köszi mindenkinek, aki ott volt jól éreztem magam :) sheratan külön köszönet a kaja-szervezésért, király volt :K

Fülesek, amiket eddig nem hallottam:
IE800: semmi extra, szépen szól, de nem éreztem benne a GR07-hez képest semmi átütőt (jobb, de nem olyan mértékkel, mint amennyivel drágább). Izolációja rémes, simán beszélgettem úgy, hogy a fülemben volt.
SE535: a magasakban jobb a VC1000, de úgy általánosan egy jó kis füles. (SE530 is) (és veri nálam az ie800-at...)
E10: jó kis populáris cucc, VSD1 jobb, de aki kishazánkból akar venni annak tökéletes
SE846 nekem kimaradt

Amiért mentem, az a lejátszók összehasonlítása:
X3: khm, nagy khm, száraz, magassal teli hang, nálam még a htc One is veri (mert annak élvezhető a hangja)
DX50: teltebb, részletesebb hang, kellemes hangkép, jó kis lejátszó.
AK100: sajna a DX50-nél többet ad, nagy szívfájdalmamra :) Mind térben, mind részletességben. Ez az a lejátszó, aminél azt éreztem, hogy igenis érdemes rá váltani.
AK120: Jobb, mint a kistesó, de nem sokkal.
HDP-R10: nálam magasan nyert, részletes, sokkal teltebbé teszi a zenét, GR07 nagyon jól szólt róla, stb stb :)

Ami viszont a legmeglepőbb párosítás volt nekem, az a VC1000+HDP-R10. Kihozta azt, ami hiányzott nekem a 2BA-ból, olyan mélyek jöttek, amiket más lejátszóval nem. GR07-el is nagyon jól szólt, és az E10-el is.

(#960) Ati1979 válasza filózoli (#958) üzenetére


Ati1979
veterán

Az csak színjáték volt... :)

(#959) kemcso

+1
Köszi a kaja szervezést sheratannak! :C :R

Kár, hogy kimaradt az se846... :(

Én is összehasonlítottam:
Szerintem kicsit jobb az ak120 mint HDP-R10. Kb. 5-10%-kal. Kissé finomabb és minimálisan részletesebb hangja van. Én legalábbis így hallottam...

Amúgy kb. egy kategória. Egyéni preferencia kérdése.

Az ak100 az egy nagyon jó vétel az áráért, ha már a lejátszóknál tartunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#961) kemcso válasza Ati1979 (#960) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt hozzá kell tenni, hogy az AK120 nem a saját zenéimmel volt hallgatva, a többi igen, ugyanazok a számok mentek végig és mind a GR07-el.
Lehet egy jobb fülesen más képet mutat, de azokra nagy volt a kereslet, hogy én egy órát lefoglaljam :D

Kár, de egyelőre nem érzem úgyse, hogy a GR07-ről bármire érdemes lenne váltani. Talán a VC1000+HDP-R10 páros :DD

(#962) Ati1979 válasza kemcso (#961) üzenetére


Ati1979
veterán

Úgy viszont nem lehet rendesen összehasonlítani... :)

Én ugyanazzal a számmal + fülessel hallgattam az ak-t és az ibasso-t.

Nagyon 1 kategória kettő.

Nem hallottad a 846-ot! ;]

(#963) filózoli válasza Ati1979 (#962) üzenetére


filózoli
senior tag

Beszéltem Contaxg-vel, holnap megyek hozzá meghallgatni az IE800-at! :C

[ Szerkesztve ]

(#964) Ati1979 válasza filózoli (#963) üzenetére


Ati1979
veterán

Na várjuk a véleményedet! :) :C

(#965) filózoli válasza Ati1979 (#964) üzenetére


filózoli
senior tag

Borítékolhatod előre is az elragadtatásomat... :D

(#966) kemcso válasza Ati1979 (#962) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez tény, de az iBasso vadállatot csinált a VC1000ből, az AK meg nem (zenétől függetlenül)... Az E10 is határozottan jobban szólt arról, mint minden másról.

Az már nem fehér embernek való árú :P

(#967) gelbelex


gelbelex
őstag

Köszönöm mindenkinek a lehetőséget, hogy a cuccát meghallgathattam! :R

Érdekes volt a HDP, a DX50, a 846, a Sony hordozható erősítő, az IE800, a Takstar Pro 80-as, a VC1000 és a Mytek Stereo96 megismerése.

Az IE800 nagyon részletes, szép tere van, de nekem mélytúlsúlyos, ehhez képest (is) túl drága. Az árát a Mytek96 DAC-ra költeném (zseniálisan szólt Vodkaboy erősítőjével és a DT990-nel).

A Shure 846 az első Shure füles, amire azt mondom, hogy jó..., de a Fuze-ról talán még nem az igazi.

Ha füles (azaz utcára), akkor nálam még mindig a GR07 a favorit. Számomra ennek van a legélvezhetőbb hangkaraktere, még ha a részletessége nem is éri el a drágább fülesekét. Vsz. best buy.

A HDP és a Sony hordozható szépen megszólaltatta a 600 ohm-os DT990-et is, a DX50 szépen, de halkan.

(#968) filózoli válasza kemcso (#966) üzenetére


filózoli
senior tag

"Az már nem fehér embernek való árú :P"

Hanem sárgának?... :DDD

(#969) filózoli válasza gelbelex (#967) üzenetére


filózoli
senior tag

SE846 vs IE800?

(#970) Ati1979 válasza kemcso (#966) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát én nem éreztem jobbnak az ak-nál. :N Kicsit másképp szólt.

Szerintem az ak finomabb hangú. Azért is tetszik annyira. :)

Kissé ''erőszakosabban szólt" az ibasso, ha lehet így mondani! :DD

Az ie800 sem olcsóbb sokkal.. :)
Meghallgatni még meg lehet attól! :)

(#971) kemcso válasza Ati1979 (#970) üzenetére


kemcso
Ármester

Másképp, ez tetszett benne. De pl a DX50-nél nem éreztem ugyanezt, az csak jójó, de az AK100 jobb, sajna.... :)

IE800-at nálam a SE535 is veri, az szóra sem érdemes, hogy mennyibe kerül, nagyon túlárazott (sztem egy 50esnél többet nem ér...)

Nem jutott hozzám sajna, meghallgattam volna :U (esetleg ha legközelebb jössz pestre, akkor összehozhatnánk)

(#972) Ati1979 válasza kemcso (#971) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez teljesen szubjektív. Kinek milyen hangzás jön be.

Persze hogy jobb. Nem is egy kategória a kettő. Az ak100 hangja nincs annyira messze a nagytestvértől.

A dx50 meg nem az a kategória...

Igen azért az 535-öt veri, szerintem is...
Ez azért elég túlzás. Mondom, hogy a shure megosztó. Nem mindenkinek jön be a hangzása.

:(
Nem baj, majd legközelebb. Ha megyek valamikor akkor írok neked és meghallgathatod! :)

(#973) bucsher válasza Ati1979 (#970) üzenetére


bucsher
őstag

Csak mondom, hogy nálad IE800-nál még hátrány volt a visszafogott hangzás, az AK-nál meg már előny.
Szóval Shure + AK elfogult lehetsz felőlem, de ne ilyen látványosan ;)

In the pipe - five by five!

(#974) Ati1979 válasza bucsher (#973) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem visszafogott, hanem finom! :) Nem ugyanaz. Ha esetleg visszafogottat írtam, akkor sorry rosszul fogalmaztam. :)

A visszafogott hangzáson az ie800-nál a számomra túl karcsú középtartományt (természetesen az árkategóriához viszonyítva) értettem. Szerintem a közép a lényege a zenének. Anélkül kicsit vékonyan szól. Szóval az sem baj, hogyha kicsit ki van emelve...

Szóval:

Az ak ibasso számomra egál (majdnem)

Az ie800 vs. 846 között már nagyobb a különbség...

(#975) MPeter87


MPeter87
őstag

Urak!

Köszönöm én is a lehetőséget! :R
Öröm volt hallani végre komoly füleseket és lejátszókat! :)
A véleményem nyilván szubjektív. Számomra az IE800 semmi extrát nem hozott. Mély és magas előtérben, a közép nem tetszett.
Shure SE535 és SE 846: hát ezek igazán tetszettek, úgyhogy rendelni kéne' valamit! :DD
Lejátszók közül az AK 100-at és 120-at hallgattam. A 100-ason nagyon elgondolkodtam. :D
AK100-at és 535 S.E.-t honnan érdemes beszerezni? :))

(#976) Ati1979 válasza MPeter87 (#975) üzenetére


Ati1979
veterán

Na végre, egy jó hallású ember! :DD :C

Azt hiszem, mi ugyanazt hallottuk pár órával ezelőtt... :)

(#977) kemcso válasza MPeter87 (#975) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is AK100-at nézek (ebay ~125, de sanszos, h +vám), meg iBasso-t, de ez utóbbi azért elég drága...
Ha találsz olcsó forrást, szólj :)

Ati1979 köszi.

(#978) Ati1979 válasza kemcso (#977) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

(#979) #16820480 válasza MPeter87 (#975) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valahogy nagyjából veled vagyok egy véleményen :K

IE800: egyértelműen jobb az IE8-nál (80 ugye nem volt sajna, bár azt mondják, hogy az ugyanaz, csak fém házban), de nekem nem igazán tetszett. Ami pozitívum, hogy több tere van, mint mondjuk az 1-2-3 armatúrás füleseknek, viszont a hangképe nagyon nem jön be: túl sok a mély, és néhány zenével nagyon rosszul jön át (Shakira unplugged alatt például puffogó basszus volt, mintha telepakolt papírdobozokat dobálnának), illetve a magasak sok zenével bántóan csilingelnek, a középtartomány meg közben csendben sírdogál a sarokban, nehéz észrevenni, hogy van. Elektronikus zenével egész jó füles, de más műfajokkal nekem nem igazán jött be. Ráadásul a kábelkialakítás egyértelmű visszalépés az IE80-hoz képest, mivel csak részben szedhető le (gondolom a kis ház miatt így oldották meg, de ez szerintem nem jó dolog).

SE846: Ezzel van a legtöbb tapasztalatom, mert nálam volt 2-3 hétig. Alapvetően egy jó fülesnek tartom, de saját használatra nem kellene, nem annyira jön be a hangképe. Kicsit sok a mély benne. Klasszikus zenékkel meg instrumentális, akusztikus zenékkel zseniális, viszont mondjuk Dream Theater esetében már számomra előjönnek hibaként a sok basszus és a mesterkélten felfújtnak hangzó tér. Összességében egyébként jó cucc ez is, de iszonyat sokba kerül, akkor már inkább gondolkoznék egy K3003-on, ha már ilyen összeget ki tudok adni fülesre, az minden szempontból rendben volt nálam.

GR07: Nagyon tetszett ez a füles, szépen szól, van tere, nem hangsúlyoz túlságosan tartományokat, nagyon rendben van, főleg azért a pénzért. Mostmár meg tudom érteni azokat, akik szerint az 535 nem egy nagy előrelépés hozzá képest, mert valóban nem ér háromszor annyit. Az a legdurvább benne, hogy milyen könnyedén tolja a hangokat. Ráadásul zseniálisan szólt Ak100-ról is, pedig az impedancia miatt lehettek volna gondok. Nekem még ez a füles is jobban tetszett az IE800-nál, jobban összehangolt és kellemesebben hallgatható cucc.

E10: Nagyon korrekt cucc, a saját árkategóriájában best buy. Aki 10 ezerért gondolkozik, annak nyugodtan ajánlható, rengeteg változatban kapni (színek, mikrofon), kicsi, egyszerű kialakítású, egyszerűen jó és kész.

MH1C: Basszus, basszus, basszus :) Ebben jó, másban nem annyira, de ebben teljesen. A kábele szörnyű, de a hangja szeirntem nem vészes.

VC1000: Elképesztően szól vokál meg akusztikus zenékkel! Kicsit kevés a mélye, de amúgy megdöbbentő, hogy ekkora házba bele tudtak tenni 2 armatúrát, és ilyen jó hangzást!

Lejátszók közül:

X3: Nekem nagyon nem tetszett. Kicsit sok a magas benne, de a mély sincs teljesen rendben, nem jó a tere, minden baja van, egyszerűen nem szóltak vele jól a zenék :( Nem szeretnék megbántani senkit, de szerintem ez nem egy jó lejátszó sajnos.

DX50: Erre mondom azt, hogy nem lennék annyira elkeseredve, ha ilyet vettem volna, bár részletességben és tisztaságban az AK jobb, de ennek is egész korrekt hangja van. Kicsit meleg hangkép, de ez nm is nagy baj, szépen szól, meglepően gyors a firmware, egész kellemesen hazsnálható. Csak ami baja van, hogy meglehetősen nagy darab (bár a HDP-R10 mellett nem annyira :) ), és az élei nagyon vágnak, de ezt még el lehet nézni, a hang fontosabb.

(#980) contaxg válasza #16820480 (#979) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi a szervezést, nagyon szuper volt minden!

Nagyon tetszettek az AK lejátszói és HDP-R10 is. Ez utóbbinak külön nagy érdeme, hogy az erősít része egy nagyon jól el lett találva, de a szotveres részével szerintem még foglalkozni kellene a gyártónak. Sajnos a DX50-ről lemaradtam.
A Shure fülesekbe viszont nem tudtam beleszeretni (beleértve a saját 530-amat is). Többségében zeneiletlen, sávhatárolt és kényelmetlen fülhallgatóknak gondolom a Shure-okat. Szívesen szöszöltem volna többet a Vsonic vonallal, amiknek a többsége hasonlónan a Shure-okhoz középresúlyozottak, viszont a lágyabb karakterűkkel jobban együtt tudnák élni.
Az IE800 egy elég fun cucc. Amit csinál azt nagyon jól teszi de hazudik, mint a Sennheiserek többsége és egy elég megosztó darab. Szerintem iPhone-hoz lett hangolva ezért lehet, hogy nem mindegyik lejátszóhoz jó a hangképe. De még mindig az egyik legjobb IEM amit hallottam, de nagyon másért jó, mint egy Westone 4R.
Amire nagyon kiváncsi lennék az egy hibrid füles aminek armatúrás a felső szekciója és dinamikus a mélye. Valami az súgja nekem, hogy az nagyon jó kis párosítás lehet.

Szolgálati közlemény: Ha valamelyik Shure tulajdonos a batyujában talált volna +2db szilikon illesztéket akkor majd legyen kedves gondoljon rám

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#981) kemcso válasza contaxg (#980) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, a hybridekre én is nagyon kíváncsi lennék, a VC1000+DD egy mindent verő füles lehetne ;)

(#982) monti0222w


monti0222w
addikt

Én is köszönetet szeretnék mondani, hogy mezei amatörként ott lehettem ( első alkalom volt) nagyon tetszett az egész a légkör a szervezés meg minden. Kiváncsiságom, az E10-m és sheratan Gr06-ja volt a mozgató rugoim. Jó pár fülest meghallgatam nagy véleményezést én nem is tudok csak pár szót róluk a Gr06 ha nem lett volna az E10-m megvettem volna sheratantól jó kis füles kicsit kevés méllyel, Gr07 na őt már jobb fülesnek találtam az előttem elmondott hangzás miatt, de 30k ami nem kevés pénz, kérdés megér-e annyit? Se215 szintén jó füles, de ugyanaz jut eszembe mint a Gr07- ről. Az igazán drágább füleseket sajnos nem hallgatam, talán majd legközelebb. Mindenesetre köszonet mindenkinek az élményért. :R :K

(#983) Ati1979 válasza #16820480 (#979) üzenetére


Ati1979
veterán

A fene az e10-ről lemaradtam! :O

+1 az Se846 amúgy klasszikus + instrumentális zenékkel olyan szinten jó, hogy fejesben sem sok jobbat hallottam. Olyan tiszta magasa, (normál filterrel) hogy eszméletlen.

Kezdem azokat a részleteket is felfedezni a zenéimben amiket eddig még nem hallottam. :)
Pedig a t70p-vel hallgattam ezeket.

(#982) monti0222w

Szerintem ha pénzben fel tudsz menni 30k-ig, akkor a gr07-et vedd. Aztán majd veszel hozzá később jobb lejátszót! :)

(#984) gelbelex


gelbelex
őstag

Sheratan #979:
Teljesen egyetértek veled az IE800, a GR07, a VC1000 hangjáról.
A DX50 nekem is tetszett; az AK100 most kimaradt nekem, ami nem baj, ennyit (v. többet) csak akkor szánnék hordozható eszközre, ha az erősítője már jól meghajt nagyimpedanciás fejeseket is.

contaxg, #980:
Jó megfogalmazás, én sem szeretttem bele a Shure fülesekbe. Nekem is kényelmetlen, horror behelyezni, és még a 846 egész jó hangja sem áll össze nekem igazán, valahogy nem "fun".
Igaz, Fuze-ról hallgattam, ami nyilván nem életszerű. De arról a GR07 nagyon élvezetes, a Shure-ok meg valahogy (nekem) nem...

Monti0222w-nek is: A GR07 vsz. best buy az áráért, nagyon élvezhető hanggal. Megér annyit.

Tehát ha vennék hordozható lejátszót, DX50 v. HDP-R10 lenne.
De valahogy még nem lett elegem a Fuze-ból. Utcára a GR07-tel nekem tökéletes lenne. (Vagy a Bose AE2-vel.) Lehet, a GR07 a mobilomról is jó lenne, nem próbáltam, sajnos.
Inkább az otthoni rendszerre spórolnék. Kéne is, mert a Mytek96-csöves-DT990
zseniálisan szól. DT880-nal pedig maga a kánaán lenne.

Btw, az értékeléseket át kéne linkelni a füles-topikba, a betévedő érdeklődőknek.

[ Szerkesztve ]

(#985) contaxg válasza Ati1979 (#983) üzenetére


contaxg
veterán

Most ment el Bucher a GR07-tel és a DX50-nel és ez már tényleg nem az a füles ami telefonhoz való, hanem kell alá egy jó lejátszó. (Az E30 határeset.) Visszont a DX50 egy igen jó lejátszó és nagyon jól szólt az LCD3-mal. EU-ban lehet kapni DX50-et?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#986) Ati1979 válasza gelbelex (#984) üzenetére


Ati1979
veterán

A kis mytek tényleg nem rossz az áráért! Csövessel meg pláne! :))

De ott szegény filózoli nem tud hozzászólni, mert rögtön kitiltják... :(

(#987) bucsher válasza contaxg (#985) üzenetére


bucsher
őstag

Pixel.hu árulja a DX50-et, úgyhogy igen.
LCD-3 ugye 45 ohmos fejes és az már tényleg nagyon jól szólt róla, le a kalappal.

IE800 -at újrahallgatva most nekem is túl sok volt benne a mély, úgy néz ki előnyére vált tegnap a túl kicsi illeszték :)

E30 ügyben viszont azt kell mondjam hogy a tegnapi darabbal valami nem stimmelt, igazából ma már tényleg egy kellemes lineáris hangzás jött elő belőle. De az E10 felépítése parádés, és kellemes meleg zengő hangzásával az is egy szerethető darab. Főleg a karácsonyi last minute akciós áron ;)

In the pipe - five by five!

(#988) monti0222w válasza contaxg (#985) üzenetére


monti0222w
addikt

Contaxg külön köszönőm a 2 foam bogyót! :R

(#989) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na végre lett időm (vonaton ülök mobilnetről írok sony pha1-et és DT770-et nyúzva...)
Köszi a talit remek volt ! Jó hely volt! Volt finom kávé és Edelweiss...

Lényeg: Sajnos nem változott a véleményem fülesekkel kapcsolatban még mindig az a véleményem hogy a több százas fülesek egy jó DT990-et egy jó csövessel párosítva nem érnek utol soha... De hát elfogult vagyok ;]

Viszont hordozni 5-10kg-s csöves erősítőt és nyitott dt990-et nem tudok (ott van a dt770 ;] ).
És még a zárt dt770 hordozása is néha macera (főleg hogy kalapot hordok...), így már pár hónapja mozgat a kérdés kellene-e jobb füles?

A tali sajnos bebizonyította hogy van értelmes füles az áráért de egyszerűen még nincs kedvem rá... Inkább gyűjtök mytek96-ra :DD

De vélemény:

Kis olcsó ár/érték bajnok az E10 ! Amikor meghallottam az árát azt mondtam reflexből ez minden centjét megéri ez elfogadható. Az E30 nem... Annál valamiért az az érzésem volt hogy túl kicsi helyre/térbe akarnak bezsúfolni túl sok basszust és így olyan érzésem volt mintha lódübürgés lenne folyton...
Shure530 : Kényelmetlen számomra/nehéz felhelyezni vacakolos és nem fog meg a hangja hiányzik belőle valami fun vagy nem tudom olyan hiány érzet volt...
Shure846: itt már nem volt hiány érzet sőt semmi baj nem volt vele, jó volt ahogy volt! Csak a pénztárcámba lenne hiányérzet utána... :W
IE800 : Hol a közép?! DT990-hez hasonló akar lenni hangban de ezt aztán szarul csinálja... Mintha egy kicsi gyenge cuccoból akarna kierőszakolni nagyon fun V hangzást nagy térrel és ez nem megy neki. Különben nem rossz füles ha 40k-ba mozogna... akkkor minden hibáját elnézném, mert egy füles... De úgy hogy a hozzá hasonló de tökéletes hangzást hozó dt990 kb negyed annyi úgy röhejessss...
Volt még valami 400 valami a fülemben (arra emlékszem hogy 20-25k.) na az végre baromi kényelmes volt, de az E10 hangszínvonalat hozta kb. (Vagy nem?!)
Ezeket mind a sony-ról hallgattam.

AK120 + Shure846 a végén asszem a neutrális szűrővel is meghallgattam és hát na bazz azé ez má luxus szint, persze sajnos luxus árral...

Akit érdekel még:
SONY PHA-1
Ímádom :)
Hozza azt amit elvártam meghajtja a DT770/600Ohm-ot.
Ez a kis vacak olyan pici meglepő...
Hangja gyors... kiegyensúlyozott és kényelmes. Nem csöves de eltudom hallgatni órákon át. Érdekesség windows alatt is megy driver nélkül és linux alatt is. De rohadt nagy különbség van. Tudom közhely hogy linux + alsa+ deadbeef + jó kernel sokkal jobb eredményt ad hangminőségben mint a windows+foobar+wasapi, de ennyire még nem éreztem a különbséget feltűnőnek! (Itt valami a sony miatt lesz, mivel abban FPGA van receivernek.)

Tablet (Nexus7) harmadszorra való romolása után találtam végre egy cyano romot amivel megy a sony dac-része is. És hát ha szigorú akarok lenni akkor Nexus7 + Neutron + sony PHA1 (már DAC-ként használva ) jobb mint PC-ről! Legjobban ott veszem észre hogy kicsit részletesebb.

MYTEK96--- Nem tudom hogy itt mennyire ismerik a NagyKínai DIY ebay-es dac kit-et de a fejes talin ott volt és annak helyére került a MYTEK na kb wolkswagen és Ferrari szint különbség van a kettő között. A mytek-ben annyi + részlet és élvezet van hogy na a picsába ez rohadt jó...

Ott lévő 2 fejes amit meghallgattam:

Senni HD25 (nem tudom melyik verzió mi volt ? ) hát kemény 5 percig se bírta a fejemen... röhejes...
Takstar zöld DJ fejes... Megint röhejes... Kösz de inkább kösz nem... :W
Persze ezek is SONY-ról mendtek.

Kösz megint a szervezést! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#990) Ati1979 válasza contaxg (#985) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen a dx50-re én is azt mondom, hogy megéri az árát. Szerintem elég szépen szólt. :K

(#989) vodkaboy22

Köszi a csöves cuccokat! :R Így legalább a fülhallgatózók is belekóstolhattak a fejhallgatózás világába... :)

''IE800 : Hol a közép?!'' - Na ezzel a legmesszemenőbbekig egyetértek. Igazából ez a legnagyobb hibája.
A 40k-s ár azért túlzás egy kicsit. Annyiért rögtön venném... :))

AK120 + Shure846 - nagyon durván jól muzsikál a kettő együtt. Majd az ezüst kábel még világosít a hangján egy kicsit, meg a tisztaság és szeparáció is fog javulni tőle. :)
Remélem legalábbis... :DD

A kis sony-dal jól jártál! :)

(#991) Ati1979


Ati1979
veterán

Amúgy úgy látom 2 tábor kezd kialakulni :DD

1. Gr07 dinamikus fan. (ie800 is tetszik neki)

2. Shure fanatikus. Az armatúrás füleseket részesíti előnyben

A kettő nehezen átjárható, de nem lehetetlen. :DDD

(#992) #16820480 válasza Ati1979 (#991) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, ez a két legnagyobb szájú tábor :D Én pont kezdek a kettő közé ékelődni a hibrides álmaimmal...

(#993) bucsher válasza #16820480 (#992) üzenetére


bucsher
őstag

A hibrid lesz a legnagyobb zsákutca. Ha 3 armatúrát nem tudnak jól összehangolni akkor mit akarnak a különböző rendszerek házasításával? Szörnyszülöttek érkezése várható

In the pipe - five by five!

(#994) Ati1979 válasza #16820480 (#992) üzenetére


Ati1979
veterán

Te már megbélyegzett shure fanatikus vagy! :DDD Én is! :)

Viszont a legnagyobb Zoli133 mert neki 2 shure fejese, meg 1 shure fülese van. :DD

Nem lesz rossz az a hybrid. Jó kis füles lehet az, csak drága. :)
Szerintem előbb utóbb ígyis úgyis megveszed. :)

Jobb ezen előbb túlesni! ;]

(#995) #16820480 válasza bucsher (#993) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, én hallottam hibridet, engem meggyőzött a hangja, csak az ára nem. Még azért a Sony hibridekre kíváncsi vagoyk, főleg a H3-ra, hogy ők mit hoztak ki a dologból. Egyébként én is pontosan így gondoltam a hibrid kialakításra, hogy milyen szörnyszülött (ahogy a hibrid motorok is), de gyakorlatban az a helyzet, hogy nagyon nagyon jól meg lehet csinálni, és akkor mindent visz (a dinamikus driver jó tulajdonságai ötvözve az armatúrák jó tulajdonságaival).

Ati1979: Igen, ő a legnagyobb Shure fanatikus, bár keveset beszél róla, utána holtversenyben mostmár te meg én, két-két fülessel :D

Ha most megvenném, akkor kb kizavarna a barátnőm a híd alá... De legalább élvezhetném a zenéket ott is :D Tudom, hogy csak arra játszol, hogy megvegyem, és akkor meghallgathatod majd :P

[ Szerkesztve ]

(#996) Ati1979 válasza #16820480 (#995) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, és ráadásul akar venni 425-öt is. :)

Mond akkor neki hogy 20 dollár volt. :)
Persze! :) Amikor jössz legközelebb akkor már nálad lesz szerintem.. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#997) #16820480 válasza Ati1979 (#996) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor már vegyen inkább egyből egy 535-öt legalább :)

Mire én legközelebb jövök, addigra meg te nem leszel itthon már...

Kicsit OFF: Észrevettétek, hogy ott volt Jason Statham is a találkozón? :D

(#998) Ati1979 válasza #16820480 (#997) üzenetére


Ati1979
veterán

Remélem, vagyis nem... :))

Tavasszal nem szoktál vissza jönni? :)

Ki volt az, a srác a cowboy kalappal? :DDD

(#999) raven12 válasza #16820480 (#997) üzenetére


raven12
senior tag

:DD

(#1000) #16820480 válasza Ati1979 (#998) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tavasszal nem annyira. Vagyis jönnék szívesen, de ritkán engednek el ilyen gyakran egy munkahelyről. Még az évi kettő is necces a legtöbb helyen. Majd jössz te Kínába :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.