Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Narakh válasza bucsher (#1500) üzenetére


Narakh
senior tag

No jól van. :))

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1502) .DLL


.DLL
veterán

Kérdés: a Repülő Puli előbb is nyitva van, be lehet ülni oda? Mondjuk 10-kor.

Ja látom fácsebukkon, a nyitvatartást, vasárnap: 10 óra. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1503) kemcso válasza .DLL (#1502) üzenetére


kemcso
Ármester

De mi szombaton megyünk ;)

(#1504) Ati1979 válasza .DLL (#1502) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja, nehogy vasárnap gyere! :)

(#1505) .DLL


.DLL
veterán

Hogy miért írtam vasárnapot, az rejtély :D

Vasárnap kirándulni szoktam menni (mostanában), szal' nem is értem. xD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1506) gelbelex válasza Ati1979 (#1504) üzenetére


gelbelex
őstag

Ááá, én pedig frankón vasárnapra terveztem. :B
A szombat tele van családi programmal, sajnos ki kell hagynom a találkozót. :((
Bár, talán tudjátok nélkülözni az IE8-at.. ;)

(#1507) Ati1979 válasza gelbelex (#1506) üzenetére


Ati1979
veterán

Ne már! :(

Te még sosem hiányoztál! 1-2 órára sem tudsz beuogorni? :)

(#1508) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, akkor 13:00-tól 18:00-ig lehet megjelenni? :)
Tudok hozni Soundmagic E30-at, "vintage" 2004-es évjáratú Cowon U2-t, és igény esetén SRH440-es fejest.

[ Szerkesztve ]

(#1509) gelbelex válasza Ati1979 (#1507) üzenetére


gelbelex
őstag

Jáj, párom leszedi a fejemet. :Y
De megpróbálom... ;)

(#1510) Ati1979 válasza Moleman (#1508) üzenetére


Ati1979
veterán

Gyere mindenképp! :)

(#1509) gelbelex

Akkor is jönni kell! :) Ilyen őstag mint te nem hiányozhat! :DD

Ok, próbáld meg. :))

(#1511) AGE-T


AGE-T
senior tag

Srácok néhány dacot hozzatok. Ami eladó azt is. Vásárolhatnékom van :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1512) .DLL válasza Ati1979 (#1510) üzenetére


.DLL
veterán

Igen akartam is írni, hogy
"Bár, talán tudjátok nélkülözni az IE8-at.." de téged nem.
végül nem írtam be mert én viszont újonc vagyok, még sokakat nem ismerek meg. De ez adta magát :)

(#1511) AGE-T: Nálam lesz a Dactilus, de valószínűleg csak 10-11-ig, utána másnál lesz. Ha esetleg előbb jössz..... ;D
akkor meghallgathatod a LCD-vel ;) (ha hozod)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1513) Ati1979 válasza AGE-T (#1511) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is most beszéltem le az új fejesem! :)

Nekem meg kis erősítő kell! :)

(#1512) .DLL

Jó szöveg! :)

Csak a füles talin vagy újonc. Fejesen nem! :)
De ott sem sokáig! :))

Ő tényleg mindig ott volt amúgy. Meg 3 fejes talin is. Csak a Nyíregyin nem.

(#1514) contaxg válasza .DLL (#1512) üzenetére


contaxg
veterán

Csúnya leszek...de én nem vennék DACtilust az LCD2-höz.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1515) .DLL válasza contaxg (#1514) üzenetére


.DLL
veterán

Te nem Heed láncon hallgattad? Mikulás Partin nem volt rossz a Canalotról, ami nagyjából egy Dactilus és egy Canamp egyben. Bár az igaz, hogy mindkettő "sötét", deviszont™ élvezetes, próbáltam hallgatni a Cirrus hangkártyára ráhekkelt RCA kimeneten keresztül a zenéket, de sehol nincs, száraz, érces, darabos.

Viszont nem ő veszi, csak ha már ott lesz meghallgathatja (sajna korán elviszik)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1516) contaxg válasza .DLL (#1515) üzenetére


contaxg
veterán

Heed DA-t hallgatok, de most elvitték Pécsre egy hétre.... :(
Tudok vinni DACtilust, de szerintem jobb forrás kell ezekhez az über fejesekhez :)

AGE-T
Az LCD-hez lehet hogy jó lenne a Voilectric DAC.
Nem akarod kipróbálni?? :D
Régóta szeretnénk (pl Bodz és én) ha valaki venne egyet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1517) Ati1979 válasza contaxg (#1516) üzenetére


Ati1979
veterán

A vioelectric erősítők (az a kettő amit én hallottam) rohadt jók.
(Az egyik a Bodz-é volt.)

Szerintem a dac-juk sem lehet rossz. :D

(#1518) .DLL válasza contaxg (#1516) üzenetére


.DLL
veterán

"szerintem jobb forrás kell ezekhez az über fejesekhez"
Ezzel mondjuk egyet tudok érteni. :)

(P.H.)

(#1519) #16820480 válasza Ati1979 (#1517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én pont azért tettem le róluk, mert volt egy srác aki azt írta, hogy V181+V800-ról váltott Audio-gd-re, és még akkor sem váltana vissza, ha azonos összegbe lenne a két rendszer. Bár persze ez egy vélemény csak, de azért érdekes...

(#1520) contaxg válasza #16820480 (#1519) üzenetére


contaxg
veterán

.... es azt lehet tudni hogy mihez valasztotta az audio-gd-et?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1521) #16820480 válasza contaxg (#1520) üzenetére


#16820480
törölt tag

[link]

LCD-hez.

(#1522) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Akinek van véletlenül egy OMTP->CTIA adaptere, ne felejtse otthon! Köszönöm! :R

(#1523) fattyu


fattyu
veterán

Na szóval én viszek egy planárt érdekes lesz de garantálom senki nem fogja érteni :D
Egy erősítő volt eddig amiről hát hümm eg uhm. minden másról oltári gyenge :D Ettől még per pill ez az utcázósom bármennyire is alkalmatlan arra szóval ott lesz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1524) Moleman válasza szentkuti11 (#1522) üzenetére


Moleman
addikt

OMTP-sztereó jack adapter is érdekes lehet?

(#1525) szentkuti11 válasza Moleman (#1524) üzenetére


szentkuti11
addikt

Természetesen. :R

(#1526) .DLL


.DLL
veterán

Mégsem 10-re megyek, hanem 13h körül, hifi-s emberkének is akkor jó akivel összefutok, így meginvitáltam a füles talira is. : )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1527) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Aki nem tudta meghallgatni a FiiO E09K/E17 kombót a talin, mert sztrájkolt a tetves Win: otthon bedugtam a laptopot és csont nélkül fut :W :W
Elképzelhető, hogy alacsony volt az akku töltöttség és ettől fosta le a lábát. Sajnálom :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1528) contaxg


contaxg
veterán

koszonom remek volt a hangulat. Utolag is elnezest az elcsent. sultkrumpliert :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1529) AGE-T válasza #16820480 (#1521) üzenetére


AGE-T
senior tag

"The violectric has more dynamic range in reproducing bass and strong passages, but for me, the smoothness and revealing sound signature of the NFB11.32 is more enjoyable over long listening periods"

Az a baj, hogy ő pont azt nem szereti, amit én keresek :D

Amúgy hol lehet ezeket meghallgatni? Google nem volt a barátom. Azt mondtátok van Mo. képviselete az audio gd-nek.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1530) raven12


raven12
senior tag

Na, úgy látszik, én leszek most az első :D

Köszönöm a sok cuccot és a társaságot, megint sok tapasztalattal lettem gazdagabb.

Sony XBA-C10: Először akusztikussal hallgattam, nem is volt rossz, aztán átváltottam metálra és borzalom, a közép-középmagas torz mint állat.

RHA-MA750: Valami baj lehetett az illesztékkel, pedig nagyon próbálkoztam, ha jobban benyomtam, tompa lett, no de: Nekem a GR07 MKII-nél is kevesebb mélyet adott. Egyébként meg nem volt rossz, de olyan nagyon jó sem, GR07-et bőven felé tenném.

Most következzen a legértékesebb tapasztalat:
E10 vs. E30 vs. VSD1:
E10: Nekem sötét, tompa, közép elnyomva, de a magas se jó, kifejezetten nem tetszett...
E30: 1k-val drágább és sokkal jobb, minden téren (hangkép, világosabb, nyíltabb...)
VSD1: E10 árszintjén van és ez tetszett a legjobban. Itthon ugye nem kapható, de hordható egyenes levezetéssel, és a hangja nagyon jó. Tényleg hasonlít a GR07-re, kicsit zártabb, kicsit kevesebb tér, jóval több mély. Számomra egyértelműen bestbuy kategóriájában, messze az E10 fölé teszem és bátran ajánlani is fogom vele szemben akármikor.

Meelectronics M-DUO: dual-dynamic, nem volt rossz hangja, de bőven a VSD1 alatt, 7k-t talán adnék érte, miközben 30 fölött van, tehát abszolút nem éri meg.

Westone 4R: A csúcs, régen hallottam már... Ahogy bucsher is mondta, ötvözi a B2-DBA02-R50-VC1000 csodálatos magasait a GR07 terével és mélyeivel, sőt, még több is van benne. Irigylem kemcso-t :))

Fejest csak egyet hallgattam, egy Panasonic fülönülőset, sajnos típusra nem emlékszem, .DLL hozta: Mintha a GR07-et hallanám, csak fejesben. Teljesen. Csak ez 7k :DDD Kelleni biztosan nem kéne, mert utálom a fülönülősöket, meg az anyaghasználata se tetszett.

Más most nem jut eszembe, szerintem ennyit hallgattam meg, mást nem.

ABX elmaradt, őszintén szólva nem bánom, nem is biztos, hogy beszálltam volna, nem hiszem, hogy hallottam volna bármit (régebben abx-eltem párat, mindegyiknél random nyomkodtam, semmi különbséget nem hallottam, ráadásul itt még külső zajszint se volt olyan alacsony).

Szerk: nem lettem első.. :O

[ Szerkesztve ]

(#1531) bucsher válasza raven12 (#1530) üzenetére


bucsher
őstag

+1

VSD1: ezt kár volt eddig kihagyni, ez tényleg fantasztikus. 30k-ig ez a best buy. De nekem még mindig tetszik az E10 is.

W4R: ez most lett rendesen bejáratva, vagy most kaptam hozzá megfelelő illesztéket, vagy meguntam a GR07-et, vagy nem tudom mi történt, de ez egy csoda. Kellemesen mélykiemelt, fantasztikusan részletes faltól falig. Kell keresnem egyet okosba :)

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#1532) .DLL


.DLL
veterán

Köszönöm, hogy ott lehettem, köszönöm a füles kóstolókat! Ati cuccait nem kéne meghallgatnom (na jó de) mert nagyon durvák. Ilyen pontos, tapintható textúrájú és mély basszust még nem sokmindenből hallottam eddig. :Y Sajnos a Westone kimaradt, majd legközelebb.
Az E30, áráért még mindig egy kib. jó füles!

A GR07 mk-II is tetszett, levegős, nagy felbontású, az alja egy kicsit hiányzott még, legalábbis az erőteljes magasakhoz képest, amit viszont nem találtam bántónak, egyben volt a hangkép.

A Koss Sporta pro meglepett milyen kis dögös. :) Nekem valami hiányzott belőle, amit a Philipsem megad és kerek lesz a hangzás, valahol a közepek táján.
A Grado SR60 is egész hasonló volt, de tényleg fémes :D Ezt eddig nem hittem el, mondom ugyan már, mi az hogy fémes? :D És az. Sajnos a terüket nem tudtam rendesen megítélni se a Koss-nak, se a Grado-nak, mert nyitottak és nagy volt az alapzaj, de csöndes otthoni környezetben biztos, hogy mindhárom jobban teljesít. :)

Fattyu HP3-a is tetszett még így negyedig kihajtva is, asszem érdemes komolyan venni ezeket a régi jószágokat (csak nem mindegy milyen erősítőről, így születhetnek fals vagy nem 100%-os vélemények)

Én pedig hülye vagyok, hogy nem vittem RCA-3,5mm jack toldót, így a Presenter2 kimaradt. :/

Ennyire telt az időből és már mennem is kellett, köszönöm mégegyszer a találkozót. :)

(#1530) raven12: Huh, ezt a VSD1-et kár hogy kihagytam...

Az nem Panasonic, hanem Philips ;D (SHP 5401) ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1533) Narakh


Narakh
senior tag

Köszönöm, hogy ott lehettem. Kocahifista lévén nem tudom olyan szépen kifejteni a tapasztalatokat, mint a többiek, de jó volt hallgatózni. :) Számomra a GR07 volt a nagy győztes.

A VC02-t ki hozta volna?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1534) contaxg válasza Narakh (#1533) üzenetére


contaxg
veterán

E10 + Sony illeszték: hűha, megjöttek a magasok,
VSD1: Sokkal többet vártam. Nekem ez is fedett, mint általában a fülhallgatók többsége, de a közepe és onnan lefelele rendben van.
GR07: szerintem átlag halandónak jobb füles nem kell ennél. pont.
Meelectronics fülhallgatók: borzasztó nagy csalódás volt szinte mind.
Kár hogy nem voltak Sony fülesek... :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1535) raven12 válasza .DLL (#1532) üzenetére


raven12
senior tag

Szorri, először Sony-t akartam írni, aztán rájöttem, hogy P betűs, de nem találtam el! :DDD :R

Narakh: Szerintem ne akarj hifista lenni :B

contaxg: Volt Sony XBA-C10 ;)

[ Szerkesztve ]

(#1536) szentkuti11 válasza contaxg (#1534) üzenetére


szentkuti11
addikt

És végül mit tapasztaltál az E30-cal az illesztékcsere után? Megjött a mély?

(#1537) contaxg válasza szentkuti11 (#1536) üzenetére


contaxg
veterán

Az igen, de így a magas lett kevesebb... :D
De az E10-re fogok szerezni Sony illesztéket. Az zseniális!

(#1535) Raven12
Na bakker... :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1538) szentkuti11 válasza contaxg (#1537) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha rendelsz egy szettet és neked S-es kell, akkor majd tárgyalhatnánk, nekem jól jönne egy M-es. De szerintem a többi is elkelne errefelé.

(#1539) contaxg válasza szentkuti11 (#1538) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem zöld kell...az nem tom milyen.

(#1540) Moleman
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1540) Moleman


Moleman
addikt

Köszönöm én is a lehetőséget, nagyon tanulságos volt.
A VSD1-től én is többet vártam, így már boldogabbnak érzem magam az E30-ammal, nem csináltam rossz vásárt. Viszont a GR07 és az Aurvana nagyon meggyőzött (nem is tudtam, hogy armatúrás, csak most olvastam utána :Y fantasztikus mélyei voltak). Még a RE-400-ra kíváncsi vagyok, de biztosan ezek közül lesz valamelyik a következő kiválasztott.

(#1539) contaxg
A zöld az M-es. Halványsárga az S, világoskék az L.

[ Szerkesztve ]

(#1541) kemcso


kemcso
Ármester

Én is köszönöm a társaságot, tapasztalatot, jól éreztem magam :)

E10nekem sok mélyben (nagyon), de még mindig ajánlhatónak tartom mondjuk egy sh-ról lépőnek, vagy aki kif sok basszust akar (de kötelező lenne adni hozzá egy Sony Hybrid bogyósort..)
E30: kellemes hangja volt az árkategóriájában, kicsit sok még ebben is a mély
VSD1: egyértelműen a bestbuy és végre nem csak én mondom :))

RHA-MA750: a felépítése nagyon minőségi, a kábele bitangvastag, fém az egész. De a hangja nem győzött meg, GR07 alatt van bőven részletességben és minden egyébben.

Mee-k az M6 sportfülesnek jó, lehet én is majd beszerezek egyet futni. A DUAL-DD (nemtom mi a neve) nekem nagyon nem jött be, fátyolos volt, sok a mélye. Az A151 elment, nem volt nagy szám, pénzt nem adnék érte :) Semennyit :)

W4R mostmár, asszem értitek bucsher, raven12, hogy miért váltottam ;) Nagyon jó fülesnek tartom, nekem a 846-nál sokkal jobban fekszik a hangja, annak túl sok a mélye..

Ha ajánlani kell, akkor nálam még mindig a 10 körül: VSD1 vagy ha Mo- kell akkor E30, fölötte GR07, nagyon fölötte meg W4R :))

Fejesek amiket hallottam:
A Philips nagyon ott volt, tetszett. Na meg az A900X is, az már a fejestalálkozón is megfogott.
A KOSS is jól szólt, és a Takstar is. Az árukhoz mérten, persze :)

(#1539; 1537) contaxg az az M-es; sokat nem vesztettél azzal a Sonyval, 1BA-s és

(#1542) contaxg válasza kemcso (#1541) üzenetére


contaxg
veterán

A népnek basszus kell..valakinek az E10 basszusa is kevés. ;]
Egyébként imádják.

1BA?? :N Inkább elmegyek és lefutom a maratont... :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1543) kemcso válasza contaxg (#1542) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezért is mondom, hogy a betévedők, ha basszussal teli fülest akarnak, akkor jó ajánlás.

:DDD szép cél... :DD

(#1544) szentkuti11 válasza contaxg (#1542) üzenetére


szentkuti11
addikt

De majd holnap, mert ma már cigiztél ;]

(#1545) kemcso válasza raven12 (#1530) üzenetére


kemcso
Ármester

ABX: mint ahogy mondtam is személyesen, kipróbáltam csöndes környezetben, és azt kell mondjam, hogy a semmi különbséget nem hallok... A 320-as mp3 <> 24/192 között se :DDD

szerk: és igen, elég hangos volt a Puli, nem sok értelme lett volna tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1546) raven12 válasza kemcso (#1545) üzenetére


raven12
senior tag

placebonak teljesen tökéletes, ha nem szólna bele az agy, csak feldolgozná a jelet, nem lenne értelme, de így úgyis kompenzál, szerintem nem véletlen, hogy tisztábbnak hallottuk a 24/96-os felvételt a CD-nél, habár vakteszten elvéreznénk.
VAGY eltúlzom és nem is csak placebo volt az egész, marhajó fülünk van és éljen a magas felbontású zene!

Egy a lényeg: placebo vagy nem placebo, ha van tárhely, miért ne?

(#1547) .DLL válasza raven12 (#1546) üzenetére


.DLL
veterán

Két hete az ATH bázisán bizony volt nagy különbség egy CD és ugyan annak a számnak a HD (96 vagy 192 már nem tudom) változata között, olyannyira, hogy megkérdeztük többen is, hogy itt azért más is van a háttérben, valamit a CD-re való összenyomásnál elba...ltázhattak. Nem nüanszok, finom részletek, több felharmonikus jelent meg, hanem egyszerűen szar volt a CD :D

(P.H.)

(#1548) kemcso válasza .DLL (#1547) üzenetére


kemcso
Ármester

Őszinte legyek, ott se voltam biztos benne, hogy placebó vagy tényleg jobb volt a 2. szám... De itt én konkrétan HD-ból lefele konvertálttal próbáltam (tehát a forrás ugyanaz), ha érdekel, töltsd le, próbáld ki, hátha te hallod :)

(#1549) Narakh


Narakh
senior tag

Senki nem tudja, ki hozta volna a VC02-t? :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1550) kemcso válasza Narakh (#1549) üzenetére


kemcso
Ármester

Zoli-t kérdezd, ő hátha látja a jelentkezők között...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.