Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) AGE-T válasza Ati1979 (#38) üzenetére


AGE-T
senior tag

Fura ez a lejátszó, ilyen hómméd külsőt kapott.. Nem valami behövős :(

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#102) gelbelex válasza Ati1979 (#96) üzenetére


gelbelex
őstag

:K Nekem is elég volt az Amperior-t70p-831 triót meghallgatnom jó forrásról.

(#103) Ati1979 válasza Speeedfire (#97) üzenetére


Ati1979
veterán

Én voltam fejes talákozón, ahol voltak fülesek is.

A kutya nem volt kíváncsi ezekre,pedig nem 1-2 ezer forintosak voltak. :) Úgyhogy valamennyire tapasztalatból írok erről.

Szóval én azt mondom ne keverjük össze a kétféle a találkozót. A DAC-ot persze hozd, abból baj nem lehet. :)

(#101) AGE-T
Hát sajna, pedig ez az aksi idő bajnok. :(

(#102) gelbelex

Ha mégjobb fejesek lennének (valljuk be ezeknél azért sokkal jobbak is vannak) még jobb lenne a forrás akkor szerintem a kutya sem akarna füleseket hallgatni.

Pl. egy audeze mytek dsd 192 -ről azért elég megrázó élményt nyújt... :D Főleg ha még rákötsz egy jobbfajta erősítőt is... :D

Na attól kész lennél szerintem, ha szereted a basszust.

(#104) filózoli válasza Ati1979 (#103) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem eltúlzod... Ezek a mai csúcsfülesek döbbenetesen jól szólnak. Hallanál csak egy IE800-at, vagy egy SE846-ot... :)

(#105) Ati1979 válasza filózoli (#104) üzenetére


Ati1979
veterán

Egyiket sem hallotta még egyikünk sem. :)

A fejesekkel nincsenek egy ligában. Más kategória a kettő. Szerintem ezek max. egy jobb középkategóriás fejes szintjét közelíthetik meg ezek.

Remélem az ie800-at nem az ie8-ról mintázták. :D

(#106) filózoli válasza Ati1979 (#105) üzenetére


filózoli
senior tag

Miért minősíted őket, ha magad hívod fel arra figyelmet, hogy még egyikünk sem hallotta őket? :DDD Te meg a hírös logikád... :DDD
Amúgy az IE800 teljesen más konstrukció, mint az IE8, és a hangkaraktere is teljesen eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#107) Ati1979 válasza filózoli (#106) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt általánosságban írtam, hogy fülesek nincsenek egy ligában a fejesekkel. Ehhez tartom magam.

A többihez meg odaírtam, hogy szerintem. :))

(#106) filózoli

Helyes! :) Én is úgy hallottam, hogy az elég jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#108) filózoli válasza Ati1979 (#107) üzenetére


filózoli
senior tag

Ez sem igaz. A HD565 egy, a maga korában high-endként reklámozott, drága fejes volt, és többször is összehasonlítva az IE80-al, hát nem jobb nála, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#109) Ati1979 válasza filózoli (#108) üzenetére


Ati1979
veterán

Hallgass meg mondjuk egy audeze LCD3-at egy jó láncról. Utána visszatérünk a témára. ;)

(#110) filózoli válasza Ati1979 (#109) üzenetére


filózoli
senior tag

Csak ha már meghallgattuk az IE800-at és az SE846-ot is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#111) raven12 válasza filózoli (#104) üzenetére


raven12
senior tag

Ezek a mai csúcsfülesek döbbenetesen jól szólnak.
:DDD Te is rengeteget hallottál már közülük :DDD

(#112) filózoli válasza raven12 (#111) üzenetére


filózoli
senior tag

Az IE80 is csúcsfüles bizonyos mértékig. :)

(#113) gelbelex válasza Ati1979 (#103) üzenetére


gelbelex
őstag

Mindig van feljebb..
De ahhoz, hogy már ne egy fülesben, hanem egy portable fejesben gondolkodjak, már elég volt a találkozón hallott három fejes. Persze még a Shure 535-öt nem hallottam. ;]

#105:
:K Nekem az Amperior kábé akkorát "ütött", mint a Westone R4, pedig utóbbi másfélszer többe kerül... AGE-T-nek ezúton is köszönet a próbáért! :R

[ Szerkesztve ]

(#114) Ati1979 válasza gelbelex (#113) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez fog majd igazán ütni. :D Valószínűleg erről van szó. ;]

Ha összejön persze. Reméljük.

A westone4 szerintem jobb mint az amperior.Sokkal...
Csak valamiért nem állt össze teljesen nála kép. De ennek ellenére zseniális füles.

(#110) filózoli

Nem nagyon tudjuk meghallgatni. Senkinek sincs ilyen sajnos... :(

(#115) raven12 válasza Ati1979 (#114) üzenetére


raven12
senior tag

sr009?
há hülye vagy te? :DDD

(#116) Ati1979 válasza raven12 (#115) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a vágyam, hogy meghallgathassak egy ilyet. :)

Ha már megvenni nem tudom. :D (egyenlőre :DDD )

(#117) raven12 válasza Ati1979 (#116) üzenetére


raven12
senior tag

ha lenne 2-3 millám, azt inkább hangfalra költeném. Basszus, azért ez nagyon brutál :D
Nem tudtam, hogy ilyen létezik itt Mo-n.
Egyébként én egy ilyenhez hozzá se mernék nyúlni, félnék, hogy tönkreteszem valahogy :D

(#118) Ati1979 válasza raven12 (#117) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem tudtam, de aztán hallottam, hogy van márkaképviselet is Pesten. :)
Az árgépen nem láttam, hogy árulják.

Én adnék érte annyit ha lenne elég pénzem. Csak nincs... :( Persze csak meghallgatás után. :)

Állítólag elég érzékeny jószág. Ha tönkreteszed akkor a fél vesédet ott kell majd hagynod a fejes találkozó színhelyén ellentételzésként... :DD

(#119) raven12 válasza Ati1979 (#118) üzenetére


raven12
senior tag

Jobb is lesz ha nem megyek :DDD

Azért azt tudod, hogy ehhez 1-2millás elektrosztatikus erősítőt kéne venni, amit semmi másra nem fogsz használni, és akkor még nem beszéltünk a lejátszóról :D

[ Szerkesztve ]

(#120) Ati1979 válasza raven12 (#119) üzenetére


Ati1979
veterán

Miért szerintem az nem is olyan vészes ár érte... :DDD

Távol álljon tőlem, az hogy el akarlak ijeszteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#121) filózoli válasza raven12 (#117) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem is több értelme van ekkora összeget inkább hangfalra költeni. 'Asszem Ati egy kicsit fülesmániás... :DDD

(#122) Ati1979 válasza filózoli (#121) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha lenne rá pénzem jelentése számomra = annyi pénzem van, hogy ennek az ára nem számít nekem.
+ még az 10 000 USD sem amit mellé kéne raknom forrásra.

Ez most nem így van természetesem. :D

(#123) Speeedfire válasza Ati1979 (#103) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mert ott a fejes volt a főbb szempont. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#124) Ati1979 válasza Speeedfire (#123) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem, mert mindenki rohan a 600k-s audeze-t hallgani, a 400k-s mytek dacon.

Hidd el nagy a csábítás. Nem fogsz füleseket hallgatni ott. Ezért jó lenne ha nem 22 -én lenne a fejes tali. Egyszerre a kettő nem megy. :N

(#125) gelbelex válasza Ati1979 (#114) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha tehetem, odapofátlankodok, hátha nem raknak ki (ui. nincs érdeklődésre számot tartó fejesem), meghallgatnék egykettőt, a (számomra) józanabb kategóriából. Ami megfelelően megszólaltatja a saját cd-imről rippelt flac-zenéimet, az nekem már elég lenne. :B

Sajnos nem sikerült a nekem ideális szilikonnal hallgatni a W4R-t, lehet, ezért nem jöttek át a mélyek.

[ Szerkesztve ]

(#126) Ati1979 válasza gelbelex (#125) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem raknak ki, hidd el. :)

Pedig rendben volt szerintem. Nyilván nem dinamikus driveres, ezért kevesebb a mély.

(#127) Speeedfire válasza Ati1979 (#124) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lesz ott ilyen? Csak, mert akkor nem lehet kihagyni. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#128) Ati1979 válasza Speeedfire (#127) üzenetére


Ati1979
veterán

Contaxg hozza a 2 audeze-t, most írta! :K Szerintem jön a mytek is.
Meg jöhetne még az az 5250 USD-s fejes is. ;) Ez csak feltételezés, vagy álom egyenlőre.. :)

Gondolod, hogy ezek mellett valaki vacak füleseket fog hallgatni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#129) Speeedfire válasza Ati1979 (#128) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mindenki azt akar majd, fülest. ;]
Mondjuk nálam elérhető álom fejesben az akg 242 studio vagy hasonló árú. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#130) Ati1979 válasza Speeedfire (#129) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze, úgy szokott az lenni, mindenki a gyengén szóló szarokat akarja majd hallgatni. ;]

Ezért mondtam. :) Nem kéne így kicseszni szegény fülesekkel szerintem...

Hát az egy kicsit más kategória azért... :)

(#131) #16820480 válasza gelbelex (#113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ha neked kell a kicsit erősebb basszus, akkor lehet, hogy inkább valami ilyesmiben kellene gondolkodni: [link]. Árban nem sokkal több az 535-nél, és ez biztosan jól illeszkedne a füledbe.

(#132) Ati1979 válasza #16820480 (#131) üzenetére


Ati1979
veterán

Gondolod te. :) Csak az a baj, hogy a füled folyamatosan változik. Tehát egy idő után kell a reshell. A másik meg, hogy sokaknál előfordul, hogy nyomja fülüket. Igazából a füled fogja egy idő után felvenni a füles alakját. ;]

Amúgy Mo-n is gyártanak custom több driveres fülest. Olyan 80-90k a három armatúrás..

(#133) raven12 válasza Ati1979 (#132) üzenetére


raven12
senior tag

pont a fülváltozással jössz? :D az 3-4 év után aktuális, ugyan már.
Inkább a kezdeti várakozási időbe kötnél bele, meg hogy mi van, ha nem töri be a füled, vagy nem izolál eléggé, és 1 hónap után reshell kell új mintával, vagy újrahangolás.
Az, hogy nyomja a fülüket, az meg vagy a rossz minta eredménye, vagy azé, hogy még nem szoktak hozzá. Esetleg rosszul használják (rossz behelyezés, nem nyitott állkapocs).
Egyébként a tripleflange illesztékkel is elég hülye érzés enni, nem túl kényelmes :)

(#134) gelbelex válasza #16820480 (#131) üzenetére


gelbelex
őstag

Hát, ehhez azért kellene még némi "kedvet" gyűjteni. És vásárlás előtt természetesen meghallgatni, mert ez sok pénz ahhoz, hogy ne legyen (közel) tökéletes.

Ati: Magyar füles? :F

Raven: Mennyi macera... Egy fejest meg csak felteszek a fejemre, a fülem meg nyugodtan alakulhat alatta... :DD

[ Szerkesztve ]

(#135) raven12 válasza gelbelex (#134) üzenetére


raven12
senior tag

Hehe, pedig egy ilyet hétszentség, hogy nem fogsz tudni meghallgatni, mivel custom :D Aki customöt vesz, az vállalja, hogy ha nem tetszik neki, akkor bukik rajta egy csomót, mert elég nyomott áron lehet csak ezeket eladni (aki megveszi, annak rögtön vissza kell küldeni reshellre, ku-cu mesélhetne erről).

Nem magyar az, csak itt is gyártják, gondolom, bár még nem hallottam róla.

Ha azt hiszed, hogy egy fejes nem lehet kényelmetlen, nagyot tévedsz :D Tény, hogy egy fülhallgatóval sokkal több macera van, főleg egy ilyen custom-mel. Ez nem mindenkinek való, én se tudnék megbarátkozni vele valószínűleg, hacsak nem szól bitangjól (UM Miracle :DDD ).

(#136) #16820480 válasza Ati1979 (#132) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, ezért is írtam nagyon feltételes módban :)
Csak még f:zi'k ajánlgatta ezt a márkát, hogy lehet quad driver-es fülest kapni tőlük olcsóbban, mint az 535, illetve kicsit drgábban 6 driver-est is. Igaz a quad nem annyira extra már, az UE900 meg W4R is ilyen, és olcsóbbak az 535-nél. Kicsit leárazhatná már a Shure a termékeit :P Bár az az igazság, hogy ha már annyi pénzt kiadok rá, akkor Jeremy Clarckon szavaival élve "near as makes no difference", szóval tök mindegy már az az árbeli eltérés... Egy 4R-ért is hetekig/hónapokig koplalnék, az 535 is hasonló lenne :D

gelbelex: Nem vagyok ebben olyan biztos... Nekem egyszerűen nyomja a halántékom egy fejhallgató, akármilyen kics/könnyű. Még régebben vettem egy HD201-et (tudom, nem volt jó választás... :P akkoriban nem érdekelt annyira a téma), ami elég könnyű, alig van súlya, és mégis egy fél óra használat után már nyom. Ellenben egy megfelelő haranggal behelyezett fülest órákig el tudok viselni, és akkor is csak azért esik jól kivenni, mert befülled a hallójáratom. Mondjuk nekem ehhez olyan szilikonharang kell, ami ilyen nagyon vékony és lágy, ezért is akarom lecserélni a Shure bogyókat, ha lesz rá lehetőségem. Első körben szerintem egy pár utángyártott Klipsch S4 harangra, ránézésre jónak tűnnek, és kb 700Ft-ért meg tudom kint rendelni őket.

(#137) Ati1979 válasza raven12 (#133) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké tényleg több sebből vérzik a koncepció. :)) (szerintem)

Én nem voltam elég alapos amikor összeszeftem ezeket.... :) Ja és eladni sem egyszerű.

(#134) gelbelex

Igen, csak most nem tudom linkelni, mert nem emlékszem a nevére. Otthon megkeresem. 1 post volt róla a head-fi-n összesen, és az elég elismerő volt.

Ilyret nem fogsz tudni meghallgatni...

(#136) sheratan

Meg kell hallgatni ezeket. Kettőt már sikerült is neked. :) Tényleg tök mindegy melyiket veszed szerintem...

Nem fogja leárazni. Felélőtt egy új fülest dupla árral. Szóval szerintem nem fog kiadni utódmodelt az 535 tekintetében.

(#138) #16820480 válasza Ati1979 (#137) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy-két éven belül talán fognak kiadni utódot, ha nagyon elmegy már a technika mellettük, de valóban nem képzeltem egy percig sem, hogy leáraznák :D :(
Különben én meglepődtem, hogy a füles találkozón kb senki nem hallotta még rajtam kívül az 535-öt, iletve inkább úgy mondom, hogy a Shure termékvonalat. Persze nem egy hatalmas eredmény részemről, hogy én igen, inkább egy kis szerencse, hogy jó helyen vásároltam :)

(#139) Speeedfire válasza Ati1979 (#130) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valóban más kategória az általad írtakhoz képest, ellenben azokat nem biztos hogy mindenki ki tudja fizetni. Vagy kell neki egyáltalán. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#140) Ati1979 válasza #16820480 (#138) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazából csak fiziknek van se535-öse,(akirő én tudok) de neki sem régóta...
Az hogy westone4R je van Mo-n valakinek az is kisebbfajta csoda.

Igazából a magyar keresetek mellett, ahol ezeknek az ár sokszor több mint 1 havi fizetés, nem igazán terjedhettek el ezek.

A márkaképviseletnél mondták, hogy 100 se215 eladásra jut, 20-30 - 315, 2 - 425, 1 - 535. Ezek az Mo-i arányok.

(#139) Speeedfire

Persze ezek a fejesek rétegtermékek. Meg ezekhez kell egy komolyabb rendszer is. Nem általános Mo-n, hogy ezeket valaki ki tudja fizetni...

(#141) #16820480 válasza Ati1979 (#140) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, úgy némileg érthető a dolog. Mondjuk ha jön a következő találkozóra, akkor azt hiszem sokaknak lesz jó napja :) Remélem.

(#142) Ati1979 válasza #16820480 (#141) üzenetére


Ati1979
veterán

Kivéve a Zolinak. Amikor összehallgatja ezeket az ie80-nal, szerintem jönni fog a felismerés. :)) ;]

Ez lehet, hogy egy kicsit flamekeltő hozzásszólás. ;]

(#143) ggeleven válasza Ati1979 (#142) üzenetére


ggeleven
őstag

A felismerés lehet, hogy jön, de hogy bevallja-e az másik kérdés! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#144) Ati1979 válasza ggeleven (#143) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt ígérte bevallja. :)

Ott akarok lenni akkor. ;]

(#145) filózoli válasza Ati1979 (#144) üzenetére


filózoli
senior tag

Na várj csak!... :DDD

(#146) #16820480 válasza Ati1979 (#142) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk abban szinte biztos vagyok, hogy kevés lesz neki a basszus az IE után, de ha el tud ettől vonatkoztatni, akkor nem hiszem el, hogy ne tetszene neki a fülesek hangja. Én legalábbis így vagyok a B2-vel, kevés benne nekem a mély, de amúgy bitang jó füles, nagyon szép hangja van!

(#147) filózoli válasza #16820480 (#146) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem arról van szó, hogy nem értékelem a szép tiszta közép- és magas-tartományt, de a testes és ütős basszus ad számomra "vastagságot", dinamikát a zenének. Így az eredmény borítékolható. :)

(#148) Ati1979 válasza filózoli (#147) üzenetére


Ati1979
veterán

Zoli amit te akarsz fülesben az kb. 200k-tól kezdődik... :)

De azért nem akarlak elkeseríteni. ;]

(#145) filózoli

Szerintem, kész leszel ha meghallasz egy shure-t. :))

(#146) sheratan

Jobbak az armatúrásak nem kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#149) filózoli válasza Ati1979 (#148) üzenetére


filózoli
senior tag

Tetszik nekem az IE80 is. :)

Csak szeretnéd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#150) Ati1979 válasza filózoli (#149) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen erre rájöttünk mi is. :))

Elkeseredetten véded a védhetetlent. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.