Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) raven12 válasza Ati1979 (#450) üzenetére


raven12
senior tag

bizony, szerintem mindenki elfogult a sajátjával szemben, egyszerűen azért, mert hozzászokott a füle, minden más pedig szokatlan.

(#452) Ati1979 válasza raven12 (#451) üzenetére


Ati1979
veterán

Pontosan. Ezért leszünk többen is, hogy eldöntsük. :)

(#453) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sajna én nem lehetek ott, de türelmetlenül várom a fejleményeket!:)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#454) Alg


Alg
veterán

Még nem tudom, hogy alakul a napom, de egy pontos időpontot tudtok mondani?
Lehet csak fél órára tudok beugrani, mindenesetre felírtam magam a cuccokkal. Viszem a J3-at is.

Digitech Pro Monitor fejesre kíváncsi valaki?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#455) raven12 válasza Alg (#454) üzenetére


raven12
senior tag

Déltől leszünk, valszeg elég sokáig.

Digitech szerintem jöhet, kíváncsi vagyok, mit tud 70-100 dodóért. :) Régen olyat akartam venni, minekután a HM5 olcsóbb verziója.

(#456) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Ezt kaptam RIOS Gépház-tól:

Kedves hobbyone!

A Prohardver lapcsalád alapelveinek, illetve a HardverApró szabályzatának megsértéséért regisztrációd figyelmeztetésben részesült a következő ok miatt:

Kérlek ne személyeskedj!

"Az alkohol, drogok nem befolyásolják a hallást és az ítélőképességet?" Nem kell egyetértened a többiekkel, de kerüld az ilyen megnyilvánulásokat.

Már elnézést,de ez FÜLhallgatós találkozó topicja, és a kijelentés a találkozó helyszínén történő esetleges alkoholfogyasztásra utalt. Humornak szántam. Nem Bodor vagy raven12 felé irányult.

Egymástól egy sorral elválasztott, egymástól független gondolatokat közöltem.

Kérem a figyelmeztetés eltörlését!

(#457) Andrew31


Andrew31
senior tag

Hú, srácok, kár, hogy erről csak most értesültem.. :( (vakus topicban láttam meg, aláírásban, ggeleven-nél)

Nagyon kíváncsi lennék... :)

Amim van:
Apple iPod Classic 160GB

Sennheiser HD570
Sony MDR-XB200 EXTRA BASS
PC fronton: Plantronics SP 500

Xears Amazing A330M (ami nem annyira amazing, kellene helyette valami más, csak hát a próbalehetőség... :s )

Nem egy nagy felhozatal, de ez van. (jah és van még egy Yongnuo 568-am is... :D, de ez nem mindenkit érdekl itt...)

Ami viszont érdekelne: az első találkozó fő lejátszója hogy muzsikált?

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#458) #16820480 válasza hobbyone (#456) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bár hozzám nincs közvetlen köze a dolognak, de szerintem érdemes lenne smiley-t használni, hogy egyértelművé tedd a kijelentésed hangulatát. Enélkül csak simán sértésnek foghatják fel emberek.

(#459) ggeleven válasza Andrew31 (#457) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon jól vizsgázott az AK120! :))

Kár, h csak most láttad meg kívancsi lettem volna mindegyik cuccodra! :DDD

A mai találkozóhoz annyit mondanék, h biztosan nem érek oda délre, de Gazda Zoltán névre vannak az asztalok lefoglalva! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#460) Andrew31 válasza ggeleven (#459) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, akkor talán majd legközelebb. :)

A YN-t pedig addigra már megveszed.. :D És használod egészséggel, sztem nem fogsz csalódni.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#461) raven12


raven12
senior tag

Srácok, nem szeretek ilyet írni, de volt egy kis gáz. 2000Ft értékű pia nem volt kifizetve, egy ír kávé, 1 nagy Edelweiss és egy korsó Soproni.
Ati, Zoli, gelbelex és én fizettük ki, majd következő fülestalálkozón rendezni kéne a dolgot.

Egyébként kár, hogy nem tudtatok maradni fizik féle gyűjteményre, az ATH fülesek nagyon jól szóltak az árukhoz képest és nagyon kényelmesek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#462) matyi012345 válasza raven12 (#461) üzenetére


matyi012345
őstag

Az SE535 milyen volt?

Akarok írni majd pár sort a taliról egyébként, de még érlelem a hallottakat. Egyelőre annyi, hogy nagyon jó társaság volt és nagyon élveztem. Az Ortofon engem nagyon megfogott, a magasaiból talán néhol egy icipicit visszavennék, de amúgy abszolút tetszett a hangja, tere, stb...ami még nagyon tetszett az a GR07MKII, a Fiio X3, AK120, baromi jó cuccok...na de erről majd holnap vagy később :))

[ Szerkesztve ]

(#463) bucsher


bucsher
őstag

na akkor itt is: köszönöm mindenkinek aki eljött és kölcsönadta egy próbára a cuccait, vagy véleményével, tanácsával segített nekem. igazán hasznos és érdekes kis összejövetel volt.

u.i. aki lefényképezett, az légyszi küldje el PRIVIBEN ;)

In the pipe - five by five!

(#464) raven12 válasza matyi012345 (#462) üzenetére


raven12
senior tag

én a B2-vel raktam egy szintre, mire a többiek igen furcsa pillantásokat vetettek rám, de hát én mondtam, hogy a hozzászokás miatt elfogult leszek a B2-vel szemben :DDD

Én majd a táblázat visszatekintése után írok, mert egyelőre sok fülest nem tudnék beazonosítani.

Köszi a sok jó cuccot és a hangulatot, srácok, élmény volt :D

Egyelőre, a fénypont: GR07. Messze, nagyon messze.

(#465) matyi012345 válasza raven12 (#464) üzenetére


matyi012345
őstag

Az nem semmi, tényleg jó az a B2 amúgy, nincs vele gond. Csak nekem azzal a haranggal kényelmetlen volt :( Amúgy az a Vsonic tényleg nagyon profi kis cucc, annyi pénzért...eszméletlen jó vétel, kár hogy nem volt GR06

(#466) ggeleven válasza raven12 (#461) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszönjük a mulasztók nevében! :R
Alg, mi rendben voltunk, nyugi! :K

Sajnálom én is, hogy nem tudtam maradni, de legközelebb talán összejön!

matyi012345
Minden élményt írjunk le! Egy cikket tervezek írni Logout-ra, hogy lássák minél többen, hogy ilyen is van! Na meg nem utolsó sorban magunknak, hogy legyen mit visszaolvasni! :DDD

Ugyan nem voltunk sokan, de rengeteg jó cucc volt! Köszönöm mindenkinek ezt a remek délutánt! :R
A hallottakat még emésztem, de a gondolatok már fogalmazódnak...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#467) gelbelex válasza raven12 (#464) üzenetére


gelbelex
őstag

Én is köszönöm az egybegyűlteknek a részvételt, a lehetőséget a számomra érdekes cuccok meghallgatására, és a jó társaságot! :R

(#468) Zoli133


Zoli133
őstag

Szerintem remekül sikerült a dolog. Nah meg a tárasaság is király. :)
Viszont a pénztárcám sírni fog az X3 miatt, kell egy.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#469) bucsher válasza Zoli133 (#468) üzenetére


bucsher
őstag

még mindig eladó, bár 40 fölötti ajánlat azóta sem jött ;)

In the pipe - five by five!

(#470) Alg


Alg
veterán

Nos pár dolog kiderült :)

Egyrészt, hogy nem mindenkinek egyforma az ízlése
Másrészt, hogy a jövőben sem fogok 15K feletti kategóriából fülest venni, és nem fogok lejátszót sem cserélni. :U

Jah, a hallgatózásról:
Ami tetszett:
- A Sony (nem tudom mi volt pontosan, de tetszett)
- A B2, bár annyira nem volt "jó" mint amire számítottam
- A Westone, természetesen :)

Ami nem:
- GR02
- SE215 - nekem valahogy nem volt az igazi, sokkal inkább az a161p mint ez a Shure. A nehéz, merev kábel sem gyerebe.
- meg úgy általában a többi basscannon ;] (lehet erre az enyhe fejfájásom is rátett egy kicsit)

Amit nem tudtam hova tenni:
- SE425 - elég semmilyen volt ahhoz képest amennyibe kerül, lehet nem hallgattam eleget. Persze, jó, de nem annyira
- IE8 - szintén, elég természetellenesnek tűnt a hangja.

GR07/X3-at már nem hallgattam meg, el kellett jönnöm és elég nagy volt rájuk az érdeklődés :)

Szóval azt hiszem nekem kb. a mostani rendszeremig tart ez az audio móka, de nem is bánom :) Egyedül a Westone+AK120 kombó volt ami nagyon komolyan tetszett, de ha felsorolnám azokat a dolgokat amire elkölteném azt a cirka 3-400.000 Ft-ot, hááát ez eléggé a lista végén lenne...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#471) Ati1979 válasza raven12 (#461) üzenetére


Ati1979
veterán

Abból 1 kóla az enyém volt. Kértem a számlát, és de csak később készült el, és hozzászámlázták.

Holnap én is leírom a véleményem találkozóval kapcsolatban. Szerintem amúgy nagyon jól sikerült, és köszi, hogy eljöttetek és azt is, hogy én is ott lehettem. :)

(#464) raven12

Hát tényleg furcsán néztünk. :U

Szerintem nem is egy kategória a kettő... :)

Azért majd írjunk néhány dolgot a két ath-ról is. Szerintem nagyon jó kis fülesek. Mi még folytattuk a tesztet és Zoli133 íroggatta is.
Szerintem ezeket az adatokat is be kéne rakni majd abba az excel táblába.

[ Szerkesztve ]

(#472) Zoli133 válasza Ati1979 (#471) üzenetére


Zoli133
őstag

Az adatokat ggeleven számára eljuttattam már.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#473) Ati1979 válasza Zoli133 (#472) üzenetére


Ati1979
veterán

:R

(#474) pkaresz válasza bucsher (#469) üzenetére


pkaresz
senior tag

Mięrt is adod el?
Ha szabad kérdezni és nem túl személyes!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#475) raven12


raven12
senior tag

Na, akkor vélemény:

Meglepő, hogy a kis tapasztalatommal mennyire nem nyúltam mellé a B2-vel, vagy éppen előtte a Xears-el, voltak Xears-nél drágább fülesek, amiket alig bírtam hallgatni, és voltak a B2-nél drágább fülesek, amik egyszerűen nem tetszettek.

Nagy csalódás a Brainwavz M5 volt, aminek szerintem elképesztően természetellenes a középtartománya. A Senn CX271 és a Meelec CC51 a DSD klasszikusnál nem volt rossz (az valahogy mindent instant széppé varázsolt :D ), de populárisabbra nagyon előjött, hogy vérszegények.

Örülök, hogy nem a PL50-et vettem meg, eleinte azon gondolkoztam, de olyan szinten hiányzik a mély, hogy ettől szinte minden teltségét elveszíti a zene.

A Soundmagic E30, bár Matyi szerint kiegyensúlyozott, és utánanéztem, mások szerint is, nekem mélytúlsúlyosnak tűnt, fene tudja, de jól szólt. Kb. ennyi pénzért (ha jól emlékszem) a két ATH is jó volt, tipikus ATH hangzás, a kék pedig kifejezetten szép és kellemes.

Az SE215-nél alig volt jobb az IE8, semmi extra érzést nem váltottak ki, jók voltak, kényelmes volt a hangjuk (is).

A B2-nél sokkal drágább Ortofonban bántottak a közepek, a 425-ben meg jól rá volt emelve, innentől nekem nem hangzott természetesnek a gitár (aminél sokszor alapból a középtartományt szokták felcsavarni EQ-n)

A Westone 4R-től is többet vártam az áráért, de legalább éreztem, hogy nagy előrelépés a B2-ről, nagyon transzparens, és ilyen szép felhangot gitárból még nem hallottam felvételről.

A Vsonic GR07-ről annyit, hogy rendeltem egyet :DDD Nem érdekel, ha bukok a B2-n, vagy ezen, nekem kell, majd a hosszabb használat eldönti végérvényesen, melyiktől fáj kevésbé a szívem megválni. Transzparens, nagyobb tér, bizsergető mélyek, direkt, de mégis simogat a zene, kb. annyira esett le az állam, mint fejestalálkozón a Stax-től (a kettő nem összemérhető, csak az érzés). Ezt kerestem egy fülesben...

Források: Csak B2-vel hallgattam össze a Cowon J3-at (talán), Voodoo-s wolfsonos Galaxy S-t, Fuze-t, Sony F-et, X3-at és AK120-at. Rájöttem, hogy a Fuze tényleg színez, főleg a Cowon-hoz és Sony F-hez képest. :DDD Azok elég analitikusak voltak, amik nem túlzottan segítettek a B2 hangképén, így nem is tetszettek túlzottan. A Galaxy S teltebbé varázsolta a B2-m, meglepően szerethető, de az AK120 volt messze a legjobb. Mindent, ami nem tetszett a B2-ben, kijavította. Nagyobb tér, több mély, teltség... Az X3 szűkített a téren, de teltebbé varázsolt.
DE! Nem minden profitál egyforma szinten a jobb forrásból. A B2 nagyon dögös volt az AK-val, míg pl. a GR07 a Fuze-al is elképesztően szépen szólt, nekem nem volt akkora a különbség Fuze és AK között vele, mint a B2-vel.

Fontos: Ezek mind személyes szubjektív vélemények.

(#476) bucsher válasza pkaresz (#474) üzenetére


bucsher
őstag

félek, hogy senki nem rendel dx50-et és, nem tudna senki hozni a következő találkozóra :) ezért ha elmenne az x3 akkor szívesen feláldoznám magam :K

In the pipe - five by five!

(#477) #16820480 válasza bucsher (#476) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én lehet, hogy rendelek majd, de nem tudom, hogy mikor lesz a következő találkozó, hogy el tudjak menni...

(#478) ggeleven válasza #16820480 (#477) üzenetére


ggeleven
őstag

Idén tervezel hazajönni? :)
Mert akkor simán akkorra szerveznénk! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#479) Ati1979 válasza ggeleven (#478) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja. :)

#477) sheratan

Nem volt gr06-at sem, hogy nem jöttél. :O

[ Szerkesztve ]

(#480) #16820480 válasza ggeleven (#478) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tervezni tervezem, de csak december környékén, úgy Karácsonyra, szóval az még odébb van. Majd meglátjuk addig lesz-e újabb találkozó :)
Mondjuk ahogy kinézek, nem hoznék olyan sok újdonságot, mert addig könnyen lehet, hogy más is bevásárol DX50-ből, az 535-öt meg hallottátok már :D

Ati1979: Utólag eszembe jutott, hogy akár kölcsön is adhattam volna legutóbb, mert azóta nem nagyon használom, hogy megvan a 215, de már késő bánat. Azt hittem, hogy többen vettek már a topikban, amennyire ajánlgatjuk :D

[ Szerkesztve ]

(#481) Ati1979 válasza #16820480 (#480) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem gond, hogy nem volt. Később úgyis bővíteni fogjuk még a táblázatot. :)

(#482) ggeleven válasza #16820480 (#480) üzenetére


ggeleven
őstag

Azért egy DX50+ SE535 páros midnig izgalmas! :))

Pedig hiányzott nagyon a GR06! Milyen jó is lett volna összevetni a GR07-tel... :U
Add fel valami free shippinggel nekünk! :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#483) #16820480 válasza ggeleven (#482) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, persze, az csak úgy megy free shipping :D
Amúgy lehet, hogy izgalmas, de azért remélem jó is lesz :D Bár éppen a lejátszón agonizálok, hogy mi legyen, miután meggyőztetek, hogy az X3 vacak.

[ Szerkesztve ]

(#484) matyi012345 válasza #16820480 (#483) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem tetszett, nem olyan vacak az :)

(#485) Ati1979 válasza #16820480 (#483) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát én ezt nem mondtam. :)
Csak nekem nem tetszett a túl éles magasak miatt...
Az én fülemhez nem passzol sajnos. :(

Sajnos már az se425-nél iz zavaró volt nekem. Pedig ott nagyon rátelepedik a közép a magasra, és el is nyomja azt. Minimális magasból nagyon éles magas lett. :)

(#486) Bodor válasza #16820480 (#483) üzenetére


Bodor
veterán

Mitől vacak az X3?

(#487) Ati1979 válasza Bodor (#486) üzenetére


Ati1979
veterán

Én csak annyit írtam neki, hogy túl élesek a magasai.
Az elég világos hagzású t70p le kellett kapnom a fejemről, mert azzal nem tudtam hallgatni.
+ se425-nél is eléggé zavart a dolog. Pedig ott nincs is magas. :DD

Ettől eltekintve nem lenne vészes...

Én azt javaslom mindenkinek, hogy hallgassa meg vásárlás előtt. Van akinek tetszik, van akinek nem. :)
Ezért kell kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#488) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó jó, a vacak az költői túlzás, csak annyira vártuk itt sokan a topikban, hogy már egy ilyen vélemény/kritika is elég lehangoló szerintem. :B
Illetve pár ergonómiai dolog miatt nagyon kacsintgatok a DX50 felé, csak akkor meg már felmerült (csak azt a részét a beszélgetésnek nem láttátok, mert privátban volt), hogy ebben az árkategóriában érdemes-e lejátszót venni, vagy nem tudnak annyival többet, mint mondjuk egy jobb Sony vagy Cowon, ami olcsóbb, és annyit sem, mint mondjuk egy 500 dolláros cucc.

(#489) Bodor válasza Ati1979 (#487) üzenetére


Bodor
veterán

Csak is próba után, de a legjobb lenne a DX50-el egyszerre próbálni...

(#490) Ati1979 válasza Bodor (#489) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak próba után szerintem. :K
Nehogy eladás legyen a vége...

(#488) sheratan

próba +1

A Sony F series kipróbálása megoldható ha itthon leszel és még nem vettél semmit. :)

(#491) #16820480 válasza Ati1979 (#490) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hosszú az idő hazáig, szerintem nem fogom kibirni... :)) Plusz itt olcsóbb is valamivel általában. Majd meglátjuk, még rágódom egy adagot rajta.

(#492) Ati1979 válasza #16820480 (#491) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok. :)

(#493) raven12


raven12
senior tag

Nekem tetszett az X3, és viszonylag könnyen kezelhető volt, a fizikai gombok miatt gyorsabban, mint az AK120. Ettől függetlenül a Fuze-omat nem cserélném le rá. DX50-re nagyon kíváncsi vagyok, baromira érdekel.
Illetve ezeket már azért akarom nagyon kipróbálni a saját fülesemmel, mert írtam is példát arra, hogy nem minden lesz azonosan más más forráson. A Sony F is szellősebb, részletesebb volt, mint a Fuze, de nem tudnám beáldozni a Fuze enyhén meleg színezett hangképét a Sony nyersségére, túl hideg lenne a B2. GR07-tel meg nem bánom az AK120 hiányát, mert nem profitált annyit, hogy megérjen 345k-t :D

Ja, amúgy ami hiányzott, azok pont a sokat ajánlgatott budget-ok, EX50, Metallics, GR06. Sajnos nem voltam az előző találkozón.

(#494) Ati1979 válasza raven12 (#493) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen szerintem ebben a kategóriában még nincsennek akkora különbségek.

Neked melyik tetszett jobban az F series vagy az X3?
Nekem az tetszik a sony F-ben hogy nem (annyira) szinez. Szerencsére az ak120 sem...

Amúgy már visszaugrott az ára 360k-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#495) #16820480 válasza raven12 (#493) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az előző találkozón is csak GR06 volt ezek közül, sajnos bár többen vesznek/vettek EX50-et meg Metalics-t, de ők nem nagyon járnak ilyen találkozókra. Pedig jó volna :) Nekik is meg nekünk is.
Legközelebb hazaviszem a Bw M4-et is, ha érdekel valakit, bár már nem annyira új modell, szerintem lassan lehet, hogy kifutó is lesz.

(#496) raven12 válasza Ati1979 (#494) üzenetére


raven12
senior tag

nem tudom, miért írtam 345k-t, az az AD2000X ára :DDD

A 2 közül? Az egyiknek kisebb a tere de telt és meleg, a másiknak nagyobb, részletesebb, de nyers. Attól függ, milyen fülhallgatóval? Meleggel a Sony F all the way, viszont B2-vel inkább az X3.

(#497) Ati1979 válasza raven12 (#496) üzenetére


Ati1979
veterán

Az se kevés. :)

Melyik melyik? :DDD

Meleg a sony gondolom. :) Én nem hallgattam össze a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#498) raven12 válasza Ati1979 (#497) üzenetére


raven12
senior tag

fordítva

(#499) Ati1979 válasza raven12 (#498) üzenetére


Ati1979
veterán

egyiknek kisebb a tere de telt és meleg - x3

másiknak nagyobb, részletesebb, de nyers - sony F

Akkor gondolom így. :)

(#500) raven12 válasza Ati1979 (#499) üzenetére


raven12
senior tag

Aha, én így hallottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.