Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) raven12 válasza Ati1979 (#1145) üzenetére


raven12
senior tag

Mennyi volt, 220k?
Huh! :B

(#1152) Bodz válasza AGE-T (#1143) üzenetére


Bodz
nagyúr

Őt kérdezd meg LCD2 ügyben. Nemrég bomba áron árult egyet, hátha megvan még.

(#1153) AGE-T válasza Bodz (#1152) üzenetére


AGE-T
senior tag

Köszönöm! A hirdetést magam is láttam, de az szerintem már rég elkelt. Azért ráírtam, hátha...

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1154) gelbelex válasza Ati1979 (#1139) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyetértünk. :K

AGE-T: :((

(#1155) AGE-T válasza gelbelex (#1154) üzenetére


AGE-T
senior tag

mi ez a haragos smile, mit tettem? :N

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1156) gelbelex válasza AGE-T (#1155) üzenetére


gelbelex
őstag

:N Semmit.
Ez csak a duplán szomorú arc volt. Sajnálom, hogy nem jött össze (ez) az LCD2.

(#1157) Ati1979 válasza AGE-T (#1150) üzenetére


Ati1979
veterán

Contaxg.

Ott volt a találkozón. :)

(#1154) gelbelex

Ok! :)

(#1158) filózoli


filózoli
senior tag

Szóval átgyüttem... Valóban lehet önmagában is nézni a füles hangminőségét. :)

(#1159) kemcso válasza filózoli (#1158) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugye-ugye.
És elhiszem, hogy az IE80 verte nálad az IE800-at, de ha megpróbálnád félretenni egyszer azt, hogy IE80csakis, és leülnél meghallgatni mondjuk a GR07-535-VC1000-RE400-stb füleseket, akkor rájönnél, hogy lehet, hogy nem dübörög a mély ezekben, de igenis nagyon jó cuccok. ;)

(#1160) filózoli válasza kemcso (#1159) üzenetére


filózoli
senior tag

Sajnos az a helyzet, hogy nálam preferens a természetes mélyhangzás... :) Amúgy sajnálom, hogy nem akar összejönni nekem a fülhallgató-találkozósdi, de messze lakom eléggé.

(#1161) kemcso válasza filózoli (#1160) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha nagyon akarod, meg tudtad volna oldani, hogy 1 nappal előbb jössz szvsz. De sztem tartasz attól, hogy ki kelljen mondani, hogy ez a GR07/akármi nem rossz cucc :P
Nálam is igen lényeges a természetes mély, a VC1000-et ezért nem vettem eddig. GR07-ben van belőle.

(#1162) filózoli válasza kemcso (#1161) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem akartam balhét a hugicámmal, aki fogad Pesten. A GR7-nek valószínűleg hasonló hangja lehet, mint az IE80-nak, csak kicsit gyengébb kivitelben. Ami biztos, az az, hogy rosszabbak a technikai adatai pl. kétszer akkora a torzítása (THD), mint az IE80-nak. Szvsz ez számít.

(#1163) kemcso válasza filózoli (#1162) üzenetére


kemcso
Ármester

Már mind1, 1 plusz éjszaka lett volna ;)

Nem kell ezeknek a számoknak-marketing bullshitnek hinni. Nincs jelentősége, hidd el. Csak azért vannak, hogy a sok izét megtévessze ;)
Nem gyengébb az a GR07 hangban (csak az ára, de az sokkal :P), nem cserélhető a kábele, ez hátránya, viszont masszív cucc.

(#1164) MPeter87 válasza filózoli (#1162) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezek a számok semmit sem jelentenek. Meghallgatod és vagy tetszik vagy nem. Kb ennyi.

(#1165) filózoli

Ez tényleg gáz. :D
És mennyi hozzá egy kábel?

[ Szerkesztve ]

(#1165) filózoli válasza kemcso (#1163) üzenetére


filózoli
senior tag

1. Nem hiszem el.
2. Szóval még csak nem is cserélhető kábeles... Az gáz, mert a 9 hónapos IE80 már a második kábellel fut nálam...

(#1166) kemcso válasza filózoli (#1165) üzenetére


kemcso
Ármester

1: Innentől nem tudunk rajtad segíteni, boldogok a lelki szegények... De komolyan ;)
2: nem, de a K3003 se az pl :P Ha vigyázol rá, akkor ez szerintem nem gond, de más a személyes preferencia, Ati is cserélhetőst vesz. Én meg ha tönkre megy veszek újat, ami már modernebb és jobb ;)

(#1167) filózoli válasza MPeter87 (#1164) üzenetére


filózoli
senior tag

8.5 k.

kemcso: Azt tudtad, hogy az eredeti bibliai szövegben "szellemi szegények" szerepel? Persze azért köszi, hogy ilyen szimplán lehülyézel... :)

[ Szerkesztve ]

(#1168) raven12 válasza filózoli (#1165) üzenetére


raven12
senior tag

az a te problémád.

(#1169) #16820480 válasza filózoli (#1165) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig minden elektornikus eszköznek van torzítása, és amúgy sokszor nem is az a legjobb, ha ezt megpróbálják eltűntetni, mert ez lehetetlen jóformán, és rengeteg erőfeszítést igényel, hanem az, ha előnyt kovácsolnak belőle. Hasonlónak tudnám nevezni ezt ahhoz, amikor a direkt instabil katonai repülőt terveznek, hogy a megfelelő módon manipulálva az instabilitást a legelképesztőbb manőverezhetőséget hozzák ki belőle.

Amúgy akkor eddig mennyit is költöttél az IE80-ra? Abból mennyi GR07 jött volna ki? :D Csak úgy mondom... ;)

(#1170) filózoli válasza #16820480 (#1169) üzenetére


filózoli
senior tag

62+8k-t. (Az IE80-at akciósan vettem :D .)

[ Szerkesztve ]

(#1171) #16820480 válasza filózoli (#1170) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor csak 2 és fél GR07 jött volna ki ebből a pénzből :) Még egyszer cserélsz kábelt, és meg is lenne a harmadik kb belőle :P

(#1172) Ati1979 válasza filózoli (#1160) üzenetére


Ati1979
veterán

A 846-ot kellene meghallgatnod. Az kenterbe veri basszus szempontjából kb. bármelyik fülest szerintem. Az ie800-at is beleszámítva.

Elhatározás kérdése. Én 3* voltam vidékről. Oké közelebbről, de 3*....

Így igazából nincs viszonyítási alapod az a baj.

(#1173) filózoli válasza #16820480 (#1171) üzenetére


filózoli
senior tag

Ja, és vagy egy tucat Sony ex50lp... :DDD Na bumm... :)

Atika: Ami azt illeti, tényleg kíváncsi vagyok az SE846 hangjára... :)

[ Szerkesztve ]

(#1174) kemcso válasza filózoli (#1167) üzenetére


kemcso
Ármester

Hát aki ilyet képes leírni :P

(#1172) Ati1979 De, a thd-ket és thm-eket tudja a headfi hozzászólások számtani közepével összesített logaritmusához viszonyítani és ebből kijön, hogy az IE80 a legjobb ;]

(#1175) raven12 válasza Ati1979 (#1172) üzenetére


raven12
senior tag

igen? basszus szempontjából kenterbever mindent? Kérlek, mesélj még... ;]

(#1176) filózoli válasza kemcso (#1174) üzenetére


filózoli
senior tag

Érdekes módon minél feljebb megyünk árban, a cuccoknak - DAP-oknak és füleseknek egyaránt - egyre alacsonyabb a torzítása... Biztosan véletlen összefüggés... Biztos az a jobb valójában, amelyik jobban torzít... A legjobb persze a Szokol rádió... És még én vagyok a hülye... :DDD :W :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1177) Ati1979 válasza filózoli (#1173) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor kell jönnöd a tavaszi füles találkozóra... :)

(#1174) kemcso

Hát ez nem túl meggyőző! ;]

(#1175) raven12

Szerintem igen... :) Bár tudom, hogy páran nem vagytok oda a shure márkáért. De brutálisakat üt a kis "subwoofer".
Sheratan-nak már túl sok volt. Neki azért nem tetszett annyira.
Fizik szerint is kissé sok....

Bizonyos zenékkel szerintem is durva.

(#1178) kemcso válasza filózoli (#1176) üzenetére


kemcso
Ármester

Biztosan nem amiatt van ez, mert a marketing-gépezet jól működik és a papír elbír mindent...
Egy nagy cég, mint az Sh nagy marketing anyag gyártó részleggel rendelkezik, míg egy kis manufaktúra, aki még CE jelölést sem szerez az nem. (csak példaként, te mindent elhiszel, amit pl a blikk ír? Kb egy marketing osztály is ugyanezt csinálja, megpróbálja a barna-büdös izét is illatos virágsziromnak mutatni és vevőt találni rá)

(#1177) Ati1979 és ha csinálok hozzá szép pps-t, megmarketingelem, thai masszázslányok legyezgetnek, maszíroznak és az új ajándékba kapott AK240-en hallgatsz zenét miközben írod a hszeket, akkor lehet hogy mégis azt fogod írni, hogy "meggondoltam magam és mégis a IE80 a legjobb" nem? :P

(#1179) filózoli válasza kemcso (#1178) üzenetére


filózoli
senior tag

Bizony, a papír sok mindent elbír, például a te modortalanságodat is... :)

(#1180) Ati1979 válasza kemcso (#1178) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha a sennheiset cég ezeket a körülményeket biztosítja nekem akkor már azt mondom / írom amit hallani / olvasni szeretnének... :))

(#1181) filózoli válasza Ati1979 (#1180) üzenetére


filózoli
senior tag

Te szégyentelen! :DDD

(#1182) kemcso válasza Ati1979 (#1180) üzenetére


kemcso
Ármester

Bezony, "Van az a pénz, amiért korpásodik a hajam" ;)

(#1179) filózoli nem hiszem, hogy modortalan voltam, nem apafejeztelek-hazugoztalak le csak próbáltam rámutatni a saját stílusodban, hogy vmi hibádzik ;)

(#1183) filózoli válasza kemcso (#1182) üzenetére


filózoli
senior tag

Ok, akkor egyikünk sem volt bunkó, everything is all right. :D

(#1184) Ati1979 válasza filózoli (#1181) üzenetére


Ati1979
veterán

1 millió dollárért azt mondom amit hallani akarnak! :))

(#1182) kemcso

Így van! :)

(#1185) #16820480 válasza Ati1979 (#1177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, éppen ez a baj, hogy annyira prominensen ott van a subwoofer, hogy elvonja a figyelmet. Nem mondom, hogy ráül a többi tartományra, mert ez nem igaz, annál technikailag jobb azért bőven az a füles, csak annyira elvonja a figyelmet a számomra túl sok basszus, hogy nem tudom igazán élvezni a zenét. Nem "effortless" a mélye, hanem kicsit tolakodó.

Egyébként ha olyan választási lehetőségem lenne, hogy ad 1 millát dollárban agy €-ban a Sennheiser azért, hogy jó véleményt írjak a fülesükről, akkor én inkább azt mondanám, hogy srácok, szerintem próbáljuk meg azt, hogy ezt a pénzt arra költitek, hogy csináltok egy tényleg faszánszóló profi cuccot, amiből kapok egy példányt ingyen, akkor mindenki jobban jár. Én mert élvezni tudom a zenéimet, a többi vevő mert jót kapnak a pénzükért, ők meg mert visszaáll a világ rendje, hogy a német minőség az minőség. ;)

(#1186) Ati1979 válasza #16820480 (#1185) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez így van, viszont ez csak akkor igaz, ha olyan zenéket hallgatsz. Pl. ha valaki tuc-tuc dübörgést hallgat (nem rád gondoltam :) ) annak szétszedi az agyát.
Amúgy szerintem nem annyira tolakodó. Inkább olyan határeset ebből a szempontból. Pl. aki audeze fejeseket hallgat annak biztos nem lesz sok a mély...

Szerintem túl kegyes vagy velük. :) 1 millió dollárt nem hiszem, hogy visszautasítanál. Az rohadt sok pénz. Ha jól tartalékolod és befekteted életed végéig elég lehet...

Vagy te 1 millió forintra gondolotál dollárban? :)

(#1187) raven12 válasza filózoli (#1183) üzenetére


raven12
senior tag

de, te az vagy. :D

Ati: nem csak a mennyiségről van ott szó... Nekem a legalja mintha hiányzott volna, persze ezek már távoli emlékek. Tudom, fülhallgatót mondtál, de úgy mellesleg szvsz egy 45k-s DT990Pro szanaszét gyalázza mély minőségben.

(#1188) kemcso válasza raven12 (#1187) üzenetére


kemcso
Ármester

Most egy darabig nem fog válaszolni szegény:
"filózoli - 3 nap kitiltás - Emlékeztetlek rá, hogy a FÜLhallgató topic neked tabu!"

(#1189) raven12 válasza kemcso (#1188) üzenetére


raven12
senior tag

aki nem ért a szép szóból... Azt nem értem, hogy ezzel a múlttal hogyhogy nem bannolják még? Már vagy 10x lett moderálva.

[ Szerkesztve ]

(#1190) kemcso válasza raven12 (#1189) üzenetére


kemcso
Ármester

Olyan, mint a bika, aki előtt elhúzzák a vörös posztót és már rohan is nem érdekelve, hogy mi lesz a vége.
Sztem előbb-utóbb elér oda is, de szép fokozatosan kapja ezt :) Még csak a 3 napnál tart, lesz ebből 1 hónap is, ha így folytatja s majd utána. Hátha megtanulja :N

(#1191) szipak válasza kemcso (#1188) üzenetére


szipak
tag

akkor amíg read-only üzemmódban van, ajánlom mindenkinek - különös szeretettel filózolinak - ezt a kis okosságot

béke :K

[ Szerkesztve ]

(#1192) gelbelex válasza szipak (#1191) üzenetére


gelbelex
őstag

Filózoli mindezt azonnal cáfolja, és ő még érti is, hogyan. ;)

( Amúgy a milliárd légynek csak igaza van, vagy nem...? :DD )

[ Szerkesztve ]

(#1193) Ati1979 válasza raven12 (#1187) üzenetére


Ati1979
veterán

Legalja? Kötve hiszem. Ilyen mélyre nem megy le a fejesek többsége sem... :N
LCD2 szerű mélye van szvsz. Persze azért annyira nem ütős.

Szerintem meg nem.Nagyon nem.
Én sokkal jobbnak tartom a legtöbb (összes) dt szériás fejesnél. (amiket eddig hallottam)..
Ugyanarról a forrásról persze.

Szerintem a t70 / 70p-nél is jobb. Azok meg jobbak a dt szériánál. Részletesebbek tisztábbak stb.
Azért nem szeretnék áltlalánosítani.

A t70p-nél részletesebb az biztos. Több benne a basszus, és jobb a magasa is. Oké tudom, hogy neked az a fejes nem tetszik. De technólógialag felette van a dt szériának.

Az a baj, hogy sajnos már a shure anti fanatizmus jeleit kezdem észrevenni a füles topicban is. :( Szerintem az se215 is egy jó füles, és méltatlanul van annyira leszólva....

A múltkor meg már azt olvastam itt, hogy a gr07 jobb az se846-nál... :N

Oké én sem mondom, hogy mindig elfogultság nélkül írok, de azért szerintem ti sem... Talán valahol a kettő közt van az igazság. :)

(#1194) contaxg válasza Ati1979 (#1193) üzenetére


contaxg
veterán

Tegnap kaptam harangocskakat az se530-hoz. Megint begyömöszöltem a fulembe, mentem egy kört a kutyival és még mindig nem tudom szeretni a Shure-t. Még fulhorgot is tettem fel,hatha úgy kényelmesebb lesz. :O :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1195) MPeter87 válasza Ati1979 (#1193) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez a jo fules tema relativ, kinek mi tetszik. En par percig hallottam az SE215-ot egy M4 mellett es szerintem az M4 jobb volt, gyorsabbak voltak a melyei. Az M4 kb harmad aron beszerezheto. Viszonyitas kerdese...
Amugy, ha meglesz az AK, lehet 535-ot veszek majd. :)

(#1196) raven12 válasza Ati1979 (#1193) üzenetére


raven12
senior tag

pedig hidd el, hogy nem azért vagyok anti-shure-os, mert fúj-fúj, hanem mert nem tetszik a hangjuk :D Kivéve az SE846-ot.

Az "elfogultság" pedig a szubjektív véleményezésből ered (az elfogultság az, amikor "valaki" azt mondja az ie800-ról látatlanban, hogy a legjobb fülhallgató a világon ;] ).

(#1197) #16820480 válasza contaxg (#1194) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kompatibilis a fled a Shure cuccokkal, nincs mit tenni :N

MPeter87: M4, mint Brainwavz M4? Az jobb szerinted a 215-nél? :Y Nekem az majdnem a halgathattalan kategória, pedig próbáltam egész sok forrásról, de semmivel nem volt igazán élvezhető, de ami biztos, hogy a GR06-ot nem adnám oda érte (pedig eredetileg ez volt a cél, amikor vetem). Olyan szűk tere van, mintha eg ykulcslyukon keresztül nézelődne az ember, vékony dinamikátlan hang, stb. :U Egyedül a Motorola Xoom tabletről szólt elfogadhatóan, pedig próbáltam 5-6 különböző forrásról, amiről más füleseim jól szólnak.

(#1198) Ati1979 válasza contaxg (#1194) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen sajnos ezzel a kényelmi dologgal nem lehet mit csinálni. Vagy valakinek kényelmes vagy nem... :(

Nekem az se425 tökéletes passzolt a fülembe, ez meg olyan 90%-osan. De el lehet viselni...

(#1195) MPeter87

Azért az ne felejetsük el, hogy a 215 az más mint a többi shure. A driver miatt. Az annyira nekem sem jön be,
A 315 viszont már kezd oké lenni... :)

Szerintem az jó választás. Bár én W4r-t is megnézném a helyedben! :)

(#1196) raven12

Én ezt megértem. Nekem is van olyan, hogy nem tetszik valaminek a hangja. Pl. ath m50-et nem tudnék hallgatni annyira sötét nekem...

Viszont néha néha vannak túlzások itt ott! :D Persze nálam is.

Igen a 846 teljesen más mint a többi shure. A magast rendbehozták. (elég jól sikerült). A középből egy kicsit visszavettek és a mélyet feltuningolták. Van akinek egy kicsit sok.
Szerintem enyhe V karakter lett....

Szóval jó forrással elég brutális dolgokra képes. :)

(#1199) Ati1979 válasza #16820480 (#1197) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja arról az m4-ről van szó? :Y

Az kb. ipari hulladék kategória sajnos.
Amúgy az se215 szerintem egy szintet képvisel az ie8-cal, meg a gr06-tal.

Az első füles talin összehallgattuk és elég sokan egyet is értettünk ezzel.

(#1200) Zoli133


Zoli133
őstag

Imserem az indokokat, hogy miért de szeretném jelezni, hogy a fülhalgatós topik erre található, engem zavar, hogy 2 szálon fut ugyanaz. :B

Tudom filózoli miatt jöttünk át de most nincs, vissza lehetne térni szerintem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.