Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) hobbyone


hobbyone
aktív tag

A Shure SE535 Special Edition-t inkább hagyjuk:

"FYI, if any of you SE535 owners want to experience the sound quality of SE535 Special Edition, specially designed for the Japanese market, simply pop in a pair of 330 Ω gray dampers." Forrás

1db $2 / 10db $14.95 + kell egy eltávolító/visszahelyező eszköz $?. Bár lehet, hogy a Shure felvásárolta az összes szürke filtert, mert sem a Westone, sem a Microsonic oldalán nem választható.


Forrás

[ Szerkesztve ]

(#602) #16820480 válasza Ati1979 (#600) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most meg az sem biztos, hogy elobb a lejatszot vennem, illetve pont most beszeltem egy baratommal, aki kint el japanban, hogy segitsen rendelni 535 ltd editiont. Azt mondja olyan 40-44.000¥ korul lehet kapni, ami eleg jo ar erte szerintem.
A lejatszon meg gondolkodom, de igazabol nekem pont az 535 hangzasa kell/tetszik, azt szeretnem elerni, hogy ebbol a hangbol a leheto legtobbet kihozni. A W4r rettento technikas fules, de nekem akkor sem jott be annyira a hangkepe valahogy.

(#603) hobbyone válasza #16820480 (#602) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Mint írtam korábban, a limited edition csak annyiban különbözik a normál verziótól, hogy kisebb ellenállású (fehér helyett szürke) akusztikai szűrőt raktak a vetőcsőbe. Ettől kicsivel több a magas.

Szóval semmi különleges nincs a limitált szériában, igaz ezt nem mindenki tudja/akarja tudomásul venni. :U

(#604) Ati1979 válasza #16820480 (#602) üzenetére


Ati1979
veterán

40-44 ezer japán jen az mennyi magyar forintban? Szerintem jó az az 535. Jóval jobb mint a 425....
Nagyon nem nyúlsz vele mellé.

Annyival tudok segíteni, hogy 535 nagyon rendben van az ak120-n. Kicsit talán túl jó hozzá az a lejátszó.
Szerintem a kis testvére pont elég lenne neki. :K

(#605) #16820480 válasza Ati1979 (#604) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az olyan 89-99 ezer forintnak megfelelő pénz lenne. Úgyse tudok benne filtert cserélni házilag, akkor meg ennyiért már szerintem nem olyan rossz véltel az. Az a helyzet, hogy már hallgattam ugye, tetszett nagyon. Ha most kb hasonló árban vennék valami mást, amiről kb csak véleményeket tudok olvasni, mert 1000km-es körzetben senkinek nincs, akkor nem tudom mennyivel lennék előrébb. Nem biztos, hogy valami, ami technikásabb, annak jobban is tetszene a hangja... Meg akkor már érted, miért ne valami 1964Ears 6 driveres csodát...?

Még azon gondolkodom, hogy egyrészt például a 215 akkor hogy szólhat az AK100-on, ha egyszer az 535 is vegyes érzéseket vált ki az impedancia miatt a tulajokból, másrészt meg amin gondolkodtam, hogy ha ilyen probléma ez az impedancia, akkor miért nem csináltak belőle valami mk.II modellt, aminél ezt orvosolják?

(#606) Ati1979 válasza #16820480 (#605) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem teljesen rendben van az füles. Jól összerakott testes hangja van. Nem annyira részletes mint a westoneé, de annak meg más a hiábja. Egyik sem tökéletes ebben az árkategóriában.

Nem érdemes ezzel kísérletezni. Ilyen erővel azon is filozófálhatnánk, hogy az egyes termékeken mennyi profitja van a gyártónak, meg milyen egyszerű egy ilyet összerakni sorozatgyártásban.
Meg mekkorát lehet ezen akasztani...

Szóval amíg valaki nem jut el arra a szintre, hogy önállóan javítson, összerakjon vagy szétszedjen egy ilyen fülest addig szeritnem ne kísérletezzen.

Szerintem ez az egész fel van fújva. 1-2% kal jobban vagy rosszabbul, szóval máshogy szól.
Én biztos nem foglalkoznék ezzel.

(#607) #16820480


#16820480
törölt tag

Következő találkozó valamikor? :) Még két hónap, és én is otthon leszek remélhetőleg.

(#608) Ati1979 válasza #16820480 (#607) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehet akkor szerintem. :K Valamikor karácsony körül jó lenne tartani egyet.

(#609) filózoli válasza Ati1979 (#608) üzenetére


filózoli
senior tag

December 23-án nekem is jó lenne. De most tényleg! Amúgy akkor van a szülinapom is. :D

(#610) Ati1979 válasza filózoli (#609) üzenetére


Ati1979
veterán

Welcome back! :)

Túl messze van még, meg hétfő meg pont karácsony előtt nem biztos, hogy jó mindenkinek. Beszéljünk még róla, ok? :)

(#611) matyi012345 válasza filózoli (#609) üzenetére


matyi012345
őstag

Isten hozott újra a fórumon :D

(#612) filózoli válasza Ati1979 (#610) üzenetére


filózoli
senior tag

Köszike! :DD

(#613) #16820480 válasza filózoli (#609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Üdv újra itt :)

Esetleg az előtte való vasárnap?

(#614) embersrise válasza AGE-T (#382) üzenetére


embersrise
csendes tag

Hehe Age-T kolléga nekem is beültette az iBasso bogarat a fülembe elég rendesen. Kár hogy a vám + áfa kombó elrontja az amúgy gyönyörűges 239 dolláros csodaárat

(#615) raven12 válasza embersrise (#614) üzenetére


raven12
senior tag

má mér lenne vám+áfa mp4nation-ön keresztül? (hú, most elbizonytalanodtam :D )

(#616) embersrise válasza raven12 (#615) üzenetére


embersrise
csendes tag

Mert ha EU-n kívüli országból vásárolsz akkor 150 euró felett 2,5 % vám + 27%-os áfa terheli a terméket.

Vagy én nem tudok valamit jól erről az mp4ationról és ez valami hiperszpéci okosítós cucc ahol ezt ki lehet kerülni?

(#617) raven12 válasza embersrise (#616) üzenetére


raven12
senior tag

alapvetően sokkal kisebb értéket írnak a cuccokra, de ezt jó lenne kideríteni, remélem, belepasszentolják a 150eur-ba. (majd bucshert lehet kérdezni :D )

(#618) Ati1979 válasza embersrise (#614) üzenetére


Ati1979
veterán

Age-T nem azt az ibasso-t nézi amit te szerintem. :N Ő a dx100 japán változatát fogja venni.
Az meg legalább 800 USD.

(#619) embersrise válasza Ati1979 (#618) üzenetére


embersrise
csendes tag

Tudom, ezért nem írtam típusszámot, csak azt hogy magára az ibassora gerjesztett rá nagyon :D

Én bőven beérném a szerényeb dx50 nel is :B

[ Szerkesztve ]

(#620) Ati1979 válasza embersrise (#619) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor már 3-am lesztek akik megveszik. :)

Lassan elindul a lavina, mint az x3-nál. :)

(#621) embersrise válasza raven12 (#617) üzenetére


embersrise
csendes tag

Ez az info viszont már így egészen más fénybe helyezi a lány fekvését....:D

(#622) embersrise válasza Ati1979 (#620) üzenetére


embersrise
csendes tag

X3 a másik jelöltem, ha a dx50 beszerzése túl körülményes ill plusz kötlségekkel járna.

Bevallom őszintén kicsit fázom is a keletről ilyen értékű cucc megrendelésétől...

Amerikai ebayről anno mindenféle félelem nélkül vettem gitárokat ennek az árnak a sokszorosáért vámot mutyizva, de tudtam ,hogy meg is fog érkezni ( Ebay, paypalos buyer protection stb..)
Keleti rendeléseknél viszont sokszor hallani soha meg nem érkező csomagokról (persze ez nem féltetlenül az ottani, hanem simán a Magyar Sirályi Posta érdeme is lehet).
Nekem csak egy ilyen volt eddig és leszartam, mert értéktelen dolgot rendeltem (telefonhoz rezgőmotort kb 5 dolcsiért) de az, hogy sosem kaptam meg épp elég okot ad arra, hogy nagyon tartsak egy 50-60 ezres megrendeléstől onnan.

(#623) #16820480 válasza embersrise (#622) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az mp4nation azért nem valami kétes ebay eladó, hanem egy normális bolt, ráadásul szingapúri cég, ami azért nem teljesen vehető be a "valahonnan keletről" kalapba. Persze, földrajzilag keleten vannak, de azért az a városállam kb annyivl moderneb és kultúráltabb, hogy azt nehéz szavakban kifejezni. Még az Egyesült államoknál is.

Ati: Eredetileg ő is nézegette a DX50-et, nem? Még a nyáron. Vagy ki vetette először fel?

(#624) Ati1979 válasza embersrise (#622) üzenetére


Ati1979
veterán

Én nem annyira értek hozzá, de szerintem ha valakinek sok + pozitív értékelése van akkor biztos nem lesz gond vele.
Nem kockáztat meg egy (vagy több) minuszt, (főleg egy ilyen tételért) mert akkor mások nem vesznek tőle.

Ki van ez találva rendesen.

(#623) sheratan

Azt már nem tudom. :N Szerintem ő ennél mindig is jobbat akart.

(#625) embersrise válasza Ati1979 (#624) üzenetére


embersrise
csendes tag

Lehet, hogy másnak is hasznos információ, ezért gondoltam megosztom. Írtam az mp4nationnek a szállításukkal kapcsolatban, hogy milyen értékmgejelöéllsel küldik a csomagjaikat, ezt a választ kaptam:

Hi Bobby,

Thanks for contacting us. For registered airmail shipping, we mark the item as GIFT and declare the value at USD$25. For FedEx shipping, we include Sample Invoice and declare the value at USD$20.

That the normal declaration we use for all orders.

Ez lényegében azt jelenti, hogyha az ember esetleg a fedex shippinget választja (mint ahoygan én fogom tenni) a vámérték így fog kinézni:

20$ ( a csomag ára) + kb 28$ a FedEx shipping djía = 48$ (a vámértéket mindíg a postaköltséggel emelt összegre számolják!)

150 Euróig ugye vámmentes az árú, viszont 27% áfa terheli, tehát: 48$ * 27% = 13$ azaz kb 2700-3000 forintot kell pluszban kicsengetni a Fedexnek a végén

Ez igencsak jó hír, úgyhogy DX50 jövök! :)

[ Szerkesztve ]

(#626) Bodz válasza embersrise (#625) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aztan majd megkernek a vamosok, hogy ugyan igazold mar valamivel, hogy mennyit is fizettel... Elofordulhat, de gondolom ezzel tisztaban vagy.

(#627) #16820480 válasza Bodz (#626) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megtehetik, ez tény, de mondjuk hogy igazolod, hogy nem fizettél érte semmit, ha tényleg ajándék?
Nekem egyszer jött ilyen nyereményként egy telefon Kinából, az ténylegesen ajándék volt, és ugye elkapták a vámon, az volt ráirva, hogy termékminta, piaci értékkel nem rendelkezik, kértek róla egy nyilatkoztato aláirva, hogy én elismerem, hogy ajándékként kapom, nem fizettem érte, aztán küldték tovább.

(#628) Bodz válasza #16820480 (#627) üzenetére


Bodz
nagyúr

A termek erteke utan fizetsz elvileg, ennek megallapitasara altalaban az legegyszerubb, ha kernek a fizetett osszegrol valamit. Ajandek utan is fizetni kell, ez termeszetes, a gift jeloles semmit se er mar jo ideje.

Nekem valahogy a kb. 8 kilos csomagomnal nem igazan vettek komolyan a minta dolgot. Vagy igazolom, hogy mennyit fizettem, vagy szakerto allapitja meg. Ez a ket opcio volt. :D

Kb. 15 alkalommal fizettem mar afat, vamot. A leggyorsabban ugy kapja meg mindenki a cuccat, ha egyutmukodik. Lehet hazudozni, meseket gyartani, probalkozni, de szerintem nem erdemes. Sok esetben pl. futar cegek par nap utan elkezdenek raktarozasi dijat is szamolni. Mar csak ezert se erdemes az idot huzni.

[ Szerkesztve ]

(#629) #16820480 válasza Bodz (#628) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez igy van. Ettől függetlenül nekem az a problémám a dologgal, hogy ha igazolod, hogy fizettél X összeget, és az nem tetszik nekik, akkor simán felülbirálhatják. Oké, akkor minek az egész felhajtás? Mondják egyből azt, hoyg szerintük ennyi. :U

(#630) raven12 válasza Bodz (#628) üzenetére


raven12
senior tag

de ha tényleg ajándék, akkor hogy a fenébe igazolod, hogy nem fizettél érte? :D Semmit se tudsz igazolni, az értékét se.
Amúgy használt termékek után nincs vám, csak áfa, nem?

(#631) AGE-T válasza embersrise (#625) üzenetére


AGE-T
senior tag

HDP R10 ezért para. Nagyon nem mindegy, hogy kell-e fizetni rá vám+áfát. Majd segélhetnél vásárnál. Angolommal a google transzlét i felveszi a versenyt :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#632) Ati1979 válasza AGE-T (#631) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem is ugyanez volt a parám, ugyanezzel a temékkel.

Ráadásul ezt nem is az ibasso gyártja hanem ők.

Ezeknek még egy angol e-mail címük sincs. :(

(#633) Zoli133 válasza Ati1979 (#632) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem azért, de a ma gyártott cuccok 90%-a ki van adva bérgyártónak és rácímkézik a megfelelő logót. A legtöbb bérgyártó meg kínai. Nem kell ezen meglepődni. (Bár ez jelen esetben pont japán, de nem ez a lényeg.)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#634) embersrise válasza AGE-T (#631) üzenetére


embersrise
csendes tag

simügy

(#635) Ati1979 válasza Zoli133 (#633) üzenetére


Ati1979
veterán

Itt azért egy kicsit más a helyzet. Ha felkeresed az ibasso céget, el fognak hajtani azzal, hogy ezzel a termékkel ők nem foglalkoznak.

Teljesen elhatárolódnak tőle.

Magyarul a csak amazon garid lesz. Ezekkel a japánokkal meg csak akkor tudsz kommunikálni ha vágod a japánt. Én még egy e-mail címet sem tudtam kiolvasni az oldalukról.

(#636) Bodz válasza #16820480 (#629) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem nagyon szoktak kötekedni, ha tudsz valamit mutatni és nem irreális összeg van rajta.

(#630) raven12: Üldözöd a feladót, hogy segítsen, eredeti számla, stb, vagy a vámosok állapítják meg az értékét.
Jártam már én is így, Kanadába adtam fel ismerősnek itthonról pár dolgot, alacsony érték, gift, aztán az ottani vámosoknak kellett valami, úgyhogy beszkenneltem a Sparos blokkot, ezt mutatta be a címzett.

[ Szerkesztve ]

(#637) maszekember válasza embersrise (#616) üzenetére


maszekember
aktív tag

Ha Kínából vagy Hong-Kongból rendeled a cuccot,megírod a feladónak,hogy mondjuk 50 dodót írjon rá,és nem vmi hiper-szuper gyors postával küldeted,akkor szinte biztosan nem kapják el a vámon. Nekem az összes ebay-es cuccom (többek között Xperia Play telefon,YUIN PK2,távirányítós helikopter stb. ( :DDD ) ) közül egyedül a Koreából érkező Cowon D2+-omat fogták meg,de azt is csak azért,mert vmi iszonyat kemény,két napos szuper-postával dobták fel :DDD . Ránéztek a vámon,hogy 2 nap alatt ideért,akkor ez bitti drága és értékes dolog,sz'al megvágtak. Ellenben az 50 ropis,HK-i Play-t úgy dobták át a vámon (tracking szerint kb. 30 percet időzött ott) hogy szakadt a beton alatta . Cserébe sima postával kb. 4-5 hét,mire megjön.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#638) Bodz válasza maszekember (#637) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na igen, Koreában nagyon szeretik az EMS-t. Még akkor is azzal küldték, ha kifejezetten kértem, hogy ne. :D

(#639) maszekember válasza Bodz (#638) üzenetére


maszekember
aktív tag

Nem tudom,hogy mit szívnak Koreáék,de az,hogy a 3 munkanapos szállítási időt túlteljesítették... az nem semmi :C :Y .

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#640) embersrise válasza maszekember (#637) üzenetére


embersrise
csendes tag

najah, csak pont a megbízhatóság miatt akarnám fedexxel küldetni... nem bízom a sima postában. fedexxeé pedig tuti nem történik semmi

(#641) maszekember válasza embersrise (#640) üzenetére


maszekember
aktív tag

Több mint 200 különféle dolgot rendeltem már külföldről,még egyszer nem volt bajom a postával. Se a feladó országéval,se az otthonival. Mindenképpen kérjél mellé tracking numbert. Ennyi.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#642) #16820480 válasza maszekember (#639) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kint úgy működik a szállítás helyi szinten, hogy ha megrendeled, és aznap nem érkezik meg, akkor sűrű bocsánatkérések közt hozzák ki legkésőbb másnap. Hétvégén is.

(#643) brumi1024 válasza embersrise (#616) üzenetére


brumi1024
veterán

Én ugyan Lendmeurearsről rendeltem fülest 120 $ értékben, de 2 $-t és giftet írtak a csomagra, szóval nem volt vám és áfa. Az mp4nation meg a tapasztalatok alapján hasonlóan működik.

(#644) kemcso válasza brumi1024 (#643) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, mp4nation is így működik, ha sima postával küldik. De ha FedEx, DHL és társai hozzák akkor sanszosan megfogják vámolásra.

Upd: onnan indult, hogy a kolléga FedExxel akarta hozatni a rendelését

[ Szerkesztve ]

(#645) brumi1024 válasza kemcso (#644) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja értem, FedEx és DHL-el nem próbálkoztam.

(#646) bucsher válasza Ati1979 (#620) üzenetére


bucsher
őstag

akkor már a második lavinát indítottam :))
bezzeg amíg meg nem rendeltem addig a kutyának se kellett :B

In the pipe - five by five!

(#647) filózoli válasza bucsher (#646) üzenetére


filózoli
senior tag

:DDD ;] :C :R

(#648) bucsher válasza filózoli (#647) üzenetére


bucsher
őstag

Most szólok, hogy X5-öt nem fogok venni, senki ne úgy készüljön :)

In the pipe - five by five!

(#649) #16820480 válasza bucsher (#648) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, tudjuk ;)
Mire az megjelenik, még változhat a véleményed...

(#650) raven12 válasza bucsher (#648) üzenetére


raven12
senior tag

Abba' amú gyis csak valami szar PCM DAC lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.