Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) natë válasza natë (#80449) üzenetére


natë
nagyúr

...de ugye ilyet is lehet. Itt - szerintem - színek, részletek rendben vannak.

(#80452) Aryon87 válasza natë (#80449) üzenetére


Aryon87
félisten

Sebaj, ettol fuggetlenul nekem tetszik amit RAWban keszit a telefon, mashol is pozitiv visszajelzeseket kaptam a kidolgozott kepekre, igaz, ott nem ennyire allergiasak a temara. Termeszetesen ott is leirtam mit es hogyan.

Hát igen, azt a kepet mintha egy Samuval lotted volna:D

A legutobbi kepeimen, ahol a Balna es kornyeke van, ott mar maskepp hasznaltam a kidolgozast, es igen, azok jobbak is mint a korabbiak.
Majd csinalok osszehasonlitast ahol az automatika es a Pro mod RAWja lesz megosztva.
Most mar kivancsi vagyok a kulonbsegre.

(#80451) nem sokban kulonbozik attol amit en latok a sajatjaimon mar ami a szineket illeti a legutobbi kepeimhez kepest.

Apropo, Burt, nem kizart hogy a szinhelyesseggel van a gond, meet mas a telon, es mas a gepen visszanezve, arrol nem beszelve, hogy a kepeket a telefonon dolgoztam ki. Es igen, Amoled kijelzom van, es elenk szinmodon van.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80453) #16514048 válasza natë (#80449) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ezzel nem tudom mi a baj, a profi fotósok is rendszeresen alkalmaznak ennél ezerszer meseszerűbb színeket is. Meg egyébként némelyik telefon automatában is ilyet csinál.

Ez a vita amúgy a legnagyobb nonszensz, ami most megy. Hogy ne azért tiltsunk bizonyos szoftvereket, vagy módszereket, mert az nem a módosítás nélküli, gyári tudást mutatja, hanem azért, illetve csak akkor, amikor nem a valós színeket látjuk rajta. :U

Hol van leírva, hogy itt csak a 100%-ig természetes színeknek van helye? Én is kicsit túl szoktam színezni a raw-ot, mert szerintem jobban néz így ki. (Meg ugyanezt teszi mondjuk a Samsung gyári algoritmusa, de lehetne még sorolni).
Nem feltétlenül ettől lesz jobb, vagy rosszabb egy raw kidolgozás, itt alapból a téma megközelítése rossz.

Engem nem érdekel, hogy át lesz-e rakva a raw egy másik topikba, vagy sem, de az ne legyen, hogy csak bizonyos mértékű módosítás lesz megengedett, mert abból rengeteg vita fog kerekedni, hogy kinek mennyi fér bele.

(#80451) Moz:
Itt is mit jelent az, hogy rendben vannak a színek? A te ízlésednek megfelelnek esetleg, de nem ehhez kell igazodni a többieknek is. Sőt, szerintem a valóságosnál fakóbb is egy kicsit, és egy hangyányit lilásabb, szóval a te logikád szerint ez sem jó kidolgozás, nincs helye itt.

(#80454) toto0569 válasza Aryon87 (#80452) üzenetére


toto0569
addikt

Te alig vártad,hogy vissza jöhess...Máris túl tolod ezt a Samus témát.

Közben... :U

[ Szerkesztve ]

(#80455) Aryon87 válasza toto0569 (#80454) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig azzal lehet a legjobban peldat adni, ha mar a valos szinek a fo problema forrasa xy programmal. Nem, nem azert vartam hogy visszajojjek, sot, alapjaban mar meg se nezem a Samu kepeket, pont azert hogy ne tudjak belekotni. Csak a jelenlegi tema pont azt tudja felhozni peldanak.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80456) toto0569 válasza Aryon87 (#80455) üzenetére


toto0569
addikt

Hát a valós színekről éppen nem neked kellene papolni...
És igen...én is átugrom a képeid...

Témát zártam...Nem akarok kitiltást

(#80457) #16514048 válasza toto0569 (#80454) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha a "közben" alatt rám gondoltál, akkor nekem nincs bajom a Samukkal, nem azért írtam, nem kell megsértődni.
Csak talán azok a legjobb példák erre. A meseszerű színekre hivatkozva nem lehet tiltani a raw-ot, amikor némelyik gyártó is olyanokat használ.

[ Szerkesztve ]

(#80458) Aryon87 válasza toto0569 (#80456) üzenetére


Aryon87
félisten

Mint írtam, még csak most tanulom ki a RAW kidolgozást. És ettől függetlenül nem csiricsáré színeket használok :) ;)
Tudom hogy sokan átlépik a képeimet..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80459) toto0569 válasza #16514048 (#80457) üzenetére


toto0569
addikt

Nem.
Nem rád gondoltam.
Csak éppen az ő képeire mondták,hogy nem valós.De neki kell az elismerés arra a telefonra ami akkor abban a pillanatban van neki.
Ha vesz egy újat akkor már ő is szidja.
Mindegy ,nem éri meg a kitiltást számomra a vita...

(#80460) modulus


modulus
aktív tag

Aki kidolgozott raw-ot hoz, tegye mellé az eredetit is. Hogy 'na ezt tudja a telefon' , és némi szoftveres korrekcióval pedig 'ezt' .
Az úgy elég korrekt megoldás lenne. Még talán ösztönözne is olyanokat, akik egyébként nem folyamodnának ilyen megoldáshoz.

(#80461) Aryon87 válasza toto0569 (#80459) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez nem vita, legalábbis nem olyan amiért tiltás járna, főleg normális keretek közt.

Nem elismerést akarok, hanem visszajelzést, hogy min kellene javítani. elismerésre ott a facebook a lájkokkal :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80462) gixxergabi válasza natë (#80451) üzenetére


gixxergabi
senior tag

ezt mindjárt meglövöm gcammal :DDD

(#80463) natë válasza #16514048 (#80453) üzenetére


natë
nagyúr

Mellélőttél te is. Ez módosítatlan jpg-be konvertált raw. Nézz meg egy módosítatlan Huawei/Honor nyers fotót, hasonlítsd ezzel össze. Melyik áll közelebb a valósághoz? Nézd mire írtam amit írtam, azután formálj véleményt.

Más:
A topikkal leginkább az a baj, hogy 1-2 kolléga vagy depresszióval küzd, vagy rettenetesen antiszociális a való életben, s mindenre rendkívül kedvesen tud reagálni magát piszkosul bizonyosnak érezve.
Akinek nem inge, nem veszi magára.

Számomra fárasztó már a raw, gcam, samu, huawei vita. Részemről - is - lezárva, skippelem a témát.

(#80464) #16514048 válasza natë (#80463) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem érdekel, hogy melyik áll hozzá közelebb, illetve hogy módosítatlan-e az a raw, vagy sem. Szerinted csak az az elfogadható itt, amit te linkeltél, mert (szerinted) az tükrözi a valóságot, én meg azt próbálom mondani, hogy nem ez alapján kéne eldönteni.

A személyeskedős rész szimpi volt...

(#80465) Ti^Em


Ti^Em
aktív tag

Nem akartam ehhez hozzászólni de... Ha azt akarjuk megmutatni mit tud a készülék, akkor ez a topic szinte alkalmatlan is rá, idejön valaki, végig fogja lapozni? kizárt, rákeres a címszóra? 30 % talán, a többi kérdez, de még azt sem nagyon... Erre lehetne külön topic ahol nincs társalgás meg kritizálgatás, meg megmagyarázás miért ilyen olyan, hanem ott 1 autómata kép mellette 1 eredeti raw kép és ennyi, ezt tudja, összegyűjteni a típusokat, néha frissíteni esetleg tesztből más készülékkel összemérni ugyan azzal a témával beállítással stb... Ha pedig itt ez lenne a cél mégis, akkor a kidolgozott raw mit mutat meg? hogy te mit tudtál kihozni belőle, szuper, fotós topicba fel kell tölteni majd megfogják kritizálni nem kell aggódni...

gcam... mint látjátok az itt megjelenő emberek képfelöltéseiből igény van rá, tehát lesz aki gcammal fogja használni ha a topicban van kidolgozott raw akkor gcam miért ne? Épp úgy nem fog szöszölni az átlag user az LH val mint azzal hogy gcamot tegyen fel...

Értékelést vártok a képekre? mire? ugyan attól a készüléktől itt van 500 kép lassan, nem a kompozíciót és a fotós tudást értékelik a topicban, akkor mire kellene reagálni? még mindig gáz ? vagy még mindig jó ?
Mindig kell valami műbalhé.. :)

(#80466) natë


natë
nagyúr

A kolléga aki osztott meg a minap Xiaomi Note 5 raw-t, kérném, hogy automatákkal is tegye ezt meg, köszönöm!

Közben megvan : Maist

[ Szerkesztve ]

(#80467) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Állandóan megy a balhé,kép meg sehol....:)
Itt van nektek egy graffiti.
[link]
Pixel XL

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#80468) kokokka válasza Aryon87 (#80440) üzenetére


kokokka
őstag

Ez nem igaz. Rendszeresen használom, teljesen hűek a színei MI A1-en is.

(#80469) Quqesz válasza Drakmusz (#80467) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pontosan! 😀
Kb 30 ember 30 különböző megjelenítővel, kb 30 különböző beállítással próbálja meggyőzni a többi 29-et, hogy márpedig az úgy van jól, ahogy ő látja.....😀😂🤣😄
Kdávidnak igaza van, mindenkinek más az ízlésvilága. Nekem pl nem teszik a gcam színvilága(nem is használom, az meg nem érdekel, hogy a szomszád háztetőn lévő légy pöcsén is részletesen látható legyen a szőr), de ettől még sokan szeretik és használják is. Ennyi.

De hogy Drakmuszt idézzem, itt egy kép! Méghozzá nyers dng, akinek van kedve eljátszhat vele. Várom a verziokat! S8+

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#80470) TODI1111


TODI1111
addikt

(#80471) trebrona válasza kokokka (#80468) üzenetére


trebrona
nagyúr

Színekkel valóban nincs gond:

Xiaomi Mi A1 GCam

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#80472) kokokka válasza trebrona (#80471) üzenetére


kokokka
őstag

+1 Én mondtam :)

(#80473) Aryon87


Aryon87
félisten

Akkor egy gyors miniteszt:

Nem valtoztattam semmit az eddig megszokott kidolgozasi szokasomon, csak annyit, hogy a dehaze csuszkat nem hasznalom, ugyanis az okozza a vignettalast.

A kepeket nezve ennyit a valotlan szinvilagtol..

Automata jpg:

[link][link]
Pro mod altal kopott jpg kep:

[link][link]

RaW + Lightroom:

[link][link]

Mate10Pro

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80474) Danny365 válasza Aryon87 (#80473) üzenetére


Danny365
őstag

Eddig is a dehaze miatt lettek túltoltak a képeid, szóval nem igazán értem, hogy ezzel most mit akarsz bizonyítani... Igen, nem megerőszakolva a csúszkát mindjárt természetesebbnek hatnak a fotók.

(#80475) Aryon87 válasza Danny365 (#80474) üzenetére


Aryon87
félisten

Mivel erre rajottem, igy elhagytam azt a csuszkat, de a szineken kivul a tobbit ugyanugy hasznalom. Ezzel a z elozo hozzaszolassal azt szerettem volna mutatni, mennyire is ter el a valosagtol a raw kidolgozasom (az elejen teny meg nem volt az igazi, de gyakorlat teszi a mestert ugyebar...)
Vagyis ha tudalan Pista vagy Juliska jon erdeklodni, latni fogja hogy a kep nem automata elovesz katt modon keszult, de ugyanakkor ugyanazt latja amit en lattam akkor.
Kis ido es belejovok a temaba, nem mintha ez szamitana is jelen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80476) gixxergabi válasza Aryon87 (#80475) üzenetére


gixxergabi
senior tag

idővel belejössz ;) de sztem be kéne "szerezned" az asztali lightroomot+camera raw-ot

[ Szerkesztve ]

(#80478) GEIL válasza Aryon87 (#80473) üzenetére


GEIL
addikt

Jó képek...látom a nagyon minimális eltérést a képek között, ha egymás után nézegetem őket....de 3 perc mulva random nézném meg bármelyiket, akkor nemtudnám megmondani hogy melyiket nézem....tehát hétköznapi meg családi kattintgatásra bőven elég a gyári app és az automata mód....egyszerűen felesleges a nagyobb méret mega plusz idő vele variálgatni....átlagember nem kiállitásokra vagy versenyekre készit képet......magamból kiindulva egy nyaralás legyen 250-300 kép...felttöltöm felhőbe és lementem külső vinyóra vagy DVD-re kiirom...kb körbenézi a család és el van téve...max 1-2 évente meglessük egyszer....de képenként max 15 mp.....erre "tökmindegy hogy 99% vagy 100% vagy 101% egy kép.....kb érteni mire célzok......és szerintem a többség márpedig igy használja a telót.......aki makrózgat vagy komolyabban szórakozik az vesz valami objektives komoly masinát és játszadozik a Ps-sel akár képenként 30 percet is....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#80479) Aryon87 válasza GEIL (#80478) üzenetére


Aryon87
félisten

Szinvilagban minimalis az elteres, reszletessegben ugrik ki a RAW.
Alapjaban veve pont letojnam a dolgot, csak ez a topik belemsulykolta, hogy amiket csinalok kepeket, legyenek minel jobbak, ezert is tertem at erre a formaciora. A csaladot, meg ismerosi koromet nem izgatja a kepkeszites modja, csak amulnak, bamulnak, hogy milyen jók..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80480) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Zsebből kivéve, auto-n annyira nem is rossz az S9+.

Holnap lesz kedvem, és az időjárás is megengedi, akkor elgurolok lőni pár képet, főként auto módban.

Véleményem szubjektív...

(#80482) *RLaci* válasza hackeeeee (#80480) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jöhetnek,sztem nem rosszak az S9/+ képek.Vannak szituk amiket nem szeret pl fű ;] ,de nagyon jókat is láttam már tőlük.

(#80481) Bodrik Köszönjük.

(#80483) kokokka válasza #45553408 (#80481) üzenetére


kokokka
őstag

Ámen :)

(#80484) trebrona


trebrona
nagyúr

Akkor kezdjünk neki:

:)

Xiaomi Mi A1

(#80481) Bodrik: Respect! :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#80485) *RLaci* válasza trebrona (#80484) üzenetére


*RLaci*
addikt

Apokaliptikus kezdés :) Jó.

[ Szerkesztve ]

(#80486) hackeeeee válasza *RLaci* (#80482) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nagyjából prof. módban korrigálható, ahogy még a Note-tal próbálgattam. Ha az időjárás engedi, akkor csavargok egyet, csinálok majd pár képet. :)

Bodrik: Én is hasonlóra gondoltam, szerintem jó ötlet. Téma tudnivalókba pl. érdemes lenne betenni. Ha benne van bocsi, nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#80487) trebrona válasza *RLaci* (#80485) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszi. Tudom unalmas a téma, dehát mindig mást látok, ha kinézek az ablakon. :)
Gyanítom a nyáron lesz még pár version...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#80488) Burt1793


Burt1793
veterán

16:9re vágtam a háttérnek beállíthatóság miatt és amúgy is belelógott a ház. Fotóhoz sorakozás volt. 😃 Viccelek, ilyenkor jön jól a sorozatkészítés mód, nem bír nyugton maradni a kicsike.

Samsung Galaxy S7 Oreo

[ Szerkesztve ]

(#80489) *RLaci* válasza trebrona (#80487) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nincs két egyforma felhő ;)

(#80488) Burt1793 Nagyon cuki a kutyesz. Még az a fül :D Jó a kép.

(#80490) Aryon87 válasza #45553408 (#80481) üzenetére


Aryon87
félisten

En is igy gondoltam. Legalabb a topik megmarad tisztanak, ahogy lennie kellett volna mindig is. Koszi:R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80491) Aryon87


Aryon87
félisten

Par esti kep, pro mod automatikara bizva, ami eredetileg a raw fotozasra epult.

[link][link][link][link][link][link][link]

Mate10Pro

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80492) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Újabb 5X képekre bukkantam a lomtárban.:)
[link][link]
[link][link]
[link][link]
[link][link]
Nexus 5X

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#80493) ShadowLac


ShadowLac
addikt

[link] [link] [link]

S9

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#80494) natë válasza Drakmusz (#80492) üzenetére


natë
nagyúr

Igen jó a kis dög...etalon marad.

(#80495) Drakmusz válasza natë (#80494) üzenetére


Drakmusz
őstag

:K

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#80496) Ti^Em válasza Drakmusz (#80492) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Egyébként is nagyon jó a minőség, de így a m10p éjjeli képei után az 5X éjjeli képe hát eléggé látványos :)

(#80497) Aryon87 válasza Ti^Em (#80496) üzenetére


Aryon87
félisten

Hat nah, a Nexus az meg 2 ev mulva is megallja a helyet majd kepalkotas teren.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80498) ShadowLac válasza Aryon87 (#80473) üzenetére


ShadowLac
addikt

Automata a jó.
Lidl-s képen megint samus zöldet csináltál.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#80499) Drakmusz válasza Aryon87 (#80497) üzenetére


Drakmusz
őstag

Szerintem ott(mármint 2015-ben),volt is egy törés.Azóta inkább a gyártók szoftveresen akarnak egymásra licitálni,persze azért kivételek akadnak.
Én most valahogyan az idei felhozatalból az U12-nél várok valami nagy durranást,főleg hogy a Google is megtámogatja őket.:)
Egy hét múlva jön is a bemutató.
(#80496) Ti^Em Ha lenne benne normális manuális mód,akkor még jobb eredményt lehetne elérni.Itt ugye még OIS sincsen,de a HDR+ ezt is megoldja,viszonylag jól.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#80500) natë válasza Drakmusz (#80499) üzenetére


natë
nagyúr

A HTC 10 még nagyon jó (gondolom gcam is fut rajta).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.