Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43701) AMD Power


AMD Power
titán

Új angol csapatok lesznek? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43702) hunnylander válasza AMD Power (#43701) üzenetére


hunnylander
őstag

Van rá esély. (Lola, Prodrive, March, Litespeed)

www.HunnyF1.com

(#43703) AMD Power válasza hunnylander (#43702) üzenetére


AMD Power
titán

Jóé hangzik. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#43704) Nowhereman válasza hunnylander (#43696) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem semmi. Szerintem még azt is összehozzák, hogy többé nem adnak a közvetítési díjakból, és a csapatoknak kell majd licitálni, hogy felkerüljenek a 13-as listára.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#43705) hunnylander válasza Nowhereman (#43704) üzenetére


hunnylander
őstag

Mosleyból simán kinézem, főleg ha olyan dolgokkal bosszantsák, amivel a hatalma ellen akarnak tenni.

A csend is nagy FIA részről. Én nem lennék meglepődve, ha a június 12.-én publikálandó listán nem lennének rajta a FOTA csapatok, ugyanis még annak is el kell ismerni, hogy a nevezésük szabálytalan és érvénytelen, aki mellettük áll és helyesli a javaslataikat.

Nyakig vagyunk a jogi és hatalomharc kulimászban. Az F1 még soha nem volt ilyen közel a halálához, mint most.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#43706) JJános válasza hunnylander (#43705) üzenetére


JJános
addikt

És ez miatt eléggé el is hal bennem a szívem. Nyomaszt legalább is.

Nyakig vagyunk a harcban, és nem tudjuk, hogy ki győz. Remélem nem Mózli.

2007-05-06 óta itt!

(#43707) #70869248 válasza JJános (#43706) üzenetére


#70869248
törölt tag

Na azért a Dunának ne menj :D
Mosley csinálhat amit akar, a lényeg akkor is mi vagyunk. Nézted az F2-t? na azt ki lehet hozni 200ezer euro/szezon/autó...igaz hogy a 450LE-s autójuk uazt tudja mint az IFM autó 250LE-ből.
Nagyon akarják tolni az F2-t, de alapvetően mi fogjuk eldönteni....én ezt a helyzetet sem látom annyira rossznak mint Hunny' de attól még jobban fázok hogy behajolnak Mosley-nak..

[ Szerkesztve ]

(#43708) copin válasza hunnylander (#43702) üzenetére


copin
őstag

A minden verseny végére rojtos lesz a kék zászló, ha ezek bejönnek.
Értsétek, ahogy akarjátok. :D

[ Szerkesztve ]

(#43709) JJános válasza #70869248 (#43707) üzenetére


JJános
addikt

Nem néztem. Sajna elvoltam a szőlőben, cseresznyét szedni. :B

Hát a Mózlinak nem drukkolok, az tuti! Remélem nem hajolnak meg akarata előtt. Inkább rugassák ki.

2007-05-06 óta itt!

(#43710) hunnylander


hunnylander
őstag

Lehetetlen helyzetbe kerülhet a Ferrari?

A Ferrari szót kicserélhetitek F1-re is...

www.HunnyF1.com

(#43711) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerintem ilyen váltotatásokkal meg rendeletekkel az F1 et egy gokart versenyhez lehet már hasonlítani----->semmi értelme :(( :W

(#43712) #70869248 válasza hunnylander (#43710) üzenetére


#70869248
törölt tag

A Ferrari nem hinném..nem tudom mekkora büntetést helyez kilátásba Bernie, de ha üti a megfelelő mércét, szvsz akkor a Ferrari egy névleges csapattal 'nevezni' fog azt F1-ben.
A versenyzőkön kiválóan le lehet majd mérni hogy melyik sorozatra helyezik a hangsúlyt :D

Nem tudnak kicseszni a csapatokkal, mert max elmennek...de saját magukkal viszont de :).
Mosley bármennyire is arc akar lenni, akkor is csak egy figura a táblán...az első sorban.

[ Szerkesztve ]

(#43713) -Mike-


-Mike-
addikt

Kimi fanoknak 2:40től ez.

(#43714) Oliverda válasza -Mike- (#43713) üzenetére


Oliverda
félisten

Se jégkrém se kóla...se kerék...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43715) laci666 válasza Oliverda (#43714) üzenetére


laci666
senior tag

Úgy látom ez a jégkrém kóla már rajta marad Kimin.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#43716) shteer


shteer
titán

World Series by Renault - -Hungaroring június 13-14

ki jön? :)

..szerintem jónak tűnik

(#43717) Miv válasza shteer (#43716) üzenetére


Miv
tag

Naná, hogy megyünk! Jegy kinyomtatva, kivágva... :DDD ssak ne lenne addig még pár vizsgám... :F

(#43718) brownus válasza Motion_Blur (#43690) üzenetére


brownus
veterán

üdv, mit mondasz arra, hogy massa nyeri az időmérőt és a futamot is? csaknem kéne azt a szép sorozatot megszakítania....

(#43719) Motion_Blur válasza brownus (#43718) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem megy még annyira az autó szerintem :U De Kimi-nél gyorsabb lesz és talán dobogóra állhat.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43720) brownus válasza Motion_Blur (#43719) üzenetére


brownus
veterán

hm, massa bizakodóbb most... meglátjuk

[ Szerkesztve ]

(#43721) Nowhereman válasza brownus (#43720) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kiváncsi vagyok, hogy szombatra mi marad ebből az optimizmusból, mert szerintem a Red Bull is vissza fog jönni elébük...

Utánam a kondenzcsik!

(#43722) hunnylander


hunnylander
őstag

Williams
Lola
Prodrive
USF1
Campos Meta1
Litespeed GP
March
Superfund
Brabham Grand Prix

www.HunnyF1.com

(#43723) Motion_Blur válasza hunnylander (#43722) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Még a végén igazad lesz, és a FOTA-s csapatok már nem is kellenek :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43724) proof88 válasza Motion_Blur (#43723) üzenetére


proof88
addikt

Pedig mekkora show lenne összeereszteni az új csapatokat velük. :DDD Lenne nagy csihi-puhi, az biztos, és sok újonc kapna lehetőséget... színesebb lenne a mezőny, szerintem ez hozna sok izgalmas előzést.

(#43725) Motion_Blur válasza proof88 (#43724) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha döntő részt ezek az új csapatok fogják alkotni a jövő évi rajtrácsot, az a Formula 1 megalázása és vége is lesz egyben..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43726) hunnylander válasza Motion_Blur (#43723) üzenetére


hunnylander
őstag

De kellenek, de Mosley be akarja kényszeríteni őket a saját szabályai szerint.

A Ferrari nem tud kilépni, mert több milliárd dollárt kellene visszafizetnie, a McLaren a versenyzésért él, ha minden kötél szakad, belemennek a 40 milliós sapkába is a felesleges alkalmazottaikat meg átszervezik az autógyártásba.

Lehet egy vegyesfelvágott mezőny, mondjuk a következő listával:

Ferrari, McLaren, Williams, Brawn, Force India, Red Bull, USF1, Lola, Prodrive, Brabham, March, 'Toro' (-t állítólag valaki fel akarja vásárolni és a helyén akar bekerülni az F1-be), Briatore GP = 13

Toyota, Renault (mint gyári csapat), BMW out...

www.HunnyF1.com

(#43727) Motion_Blur válasza hunnylander (#43726) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Reméljük ez a prófécia nem fog beteljesedni :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43728) shteer válasza Motion_Blur (#43727) üzenetére


shteer
titán

nagyon reméljük :)

..szerintem jónak tűnik

(#43729) hunnylander válasza Motion_Blur (#43727) üzenetére


hunnylander
őstag

Tudok komolyabbat is. :D

A FOTA egységes marad, Mosley meg hajthatatlan és jön egy ellenszéria. A Mosley F1 már az első évében kínlódni fog; egyes csapatok nem tudnak majd egy épkézláb autót létrehozni, mások néhány futam után tönkremennek (fejlesztési harc nulla, a mezőny 10 másodperc különbséggel szétszórva), Bernie pipa lesz Maxra, mert a nézettség a béka feneke alá esik. Végül Mosley-t leváltják és visszatérnek az igazi csapatok a fapados F1 életképesebb csapataival kiegészülve.

A Ferrari uniós bíróság elé megy és megnyeri a pert, hogy ne kelljen fizetnie, ugyanis nem erre szerződött hogy tönkre tegyék gazdaságilag egy nevetséges sapkával és emellett vagy a szerződés teljesítéseként indít két autót a tesztpilótáival. Zéró fejlesztés évközben, a sztárpilótáival az ellenszériában fog versenyezni.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#43730) Oliverda válasza hunnylander (#43729) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, ez már sokkal izgalmasabban hangzik. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43731) JJános válasza hunnylander (#43729) üzenetére


JJános
addikt

Jobban hangzik. A másik verzió felejtős.

2007-05-06 óta itt!

(#43732) madstunt


madstunt
addikt

(#43733) proof88 válasza Motion_Blur (#43725) üzenetére


proof88
addikt

De én úgy szeretném, ha mindenki maradna és nem lennének azok a pénzügyi korlátozások és két kasztos szabályrendszer...

(#43734) Oliverda válasza proof88 (#43733) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor írj a télapónak (vagy tibibácsinak) egy levelet hátha teljesíti a kívánságodat. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43735) wildrain válasza hunnylander (#43729) üzenetére


wildrain
addikt

Azt nem nagyon hinném, hogy ha a Ferrari kényszerből marad az F1-ben, akkor csak félgőzzel versenyezne, mert azt nem teheti meg, hogy a vert mezőnyben szerepeljen. Lejáratás lenne a márkanévnek és ezáltal anyagilag nem kifizetődő, vagy inkább egyenesen veszteséges.

(#43736) hunnylander válasza Oliverda (#43734) üzenetére


hunnylander
őstag

Vagy kapja el a pontos labdát. :D

És még azt hittük, hogy a hazugságügy valami komoly botrány, dehogyis, az csak vihar volt a biliben, de az FIA kavarása túlteljesíti minden várakozásunkat. :R

www.HunnyF1.com

(#43737) proof88 válasza hunnylander (#43736) üzenetére


proof88
addikt

na igen, boldog békeidők... :U

(#43738) hunnylander válasza wildrain (#43735) üzenetére


hunnylander
őstag

Nade, ha odateszi magát, azzal Mosley malmára hajtaná a vizet és az új ellenszéria ellen vétene, ahol a komoly érdekeltségei lennének a mostani pilótákkal.

Azt az eshetőséget arra vázoltam fel, hogy (horribilis kártérítés fizetése helyett) kényszerű szerződésteljesítést hogy kellene megoldani úgy, hogy a fapados F1 nézettsége is essen annak megbuktatás végett.

www.HunnyF1.com

(#43739) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mosley azt is elmondta, hogy a tavalyi évben kirobbant szex-botrányán már túl van, és a most történtek sem fogják befolyásolni azon döntésében, hogy indul-e az októberi elnökválasztáson.
"A szövetségen belül mindenki azt akarja, hogy maradjak. Néhány forma-1-es csapat mást szeretne, de az nem számít, hiszen nekik nincsen szavazati joguk. Mindezek ellenére nagyon nehéz döntés előtt állok" – mondta a brit üzletember, aki a tavalyi évben kis híján elvesztette elnöki székét a botránya miatt.

Nózli még kis térdnadrágos paraszt volt mikor a Ferrari elkezdte a F1 alapköveit letenni. És nagyban köszönhető az egész széria kialakulása Enzo-nak és a hozzá hasonló elvakult embereknek. Erre most jön egy kétes hírű Nózli és azt bizonygatja, hogy lesz élet a Ferrari után is. Kíváncsi leszek hogy a mezőny legnagyobb szurkoló táborával rendelkező csapat szurkolóitól mit vár el? Tapsoljanak neki? Tartok tőle hogy a nézettség rendesen visszaesne. És azt sem értem hogy most a FIA kinek az érdekeiért harcol. Mert ezt egyik csapat sem akarja. Anno szerintem a sportszerűség ellenőrzésére hozták létre. Most meg a trónra kerültek. Jövőre meg lehet hogy Bernie kerül lapátra, ha nem figyel. :)
Ez persze mind csak saját vélemény. De ő szerencsére túl van rajta. Én még sajnos nem és gondolom nem vagyok egyedül. A F1 elvileg a Forma1-es csapatokról szól és nem a FIA-ról. Most meg néhány F1 csapat nem számít?
Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43740) wildrain válasza hunnylander (#43738) üzenetére


wildrain
addikt

Hát igen, gyakorlatilag ha Mosley nyer, és csak az ő feltételei teljesülnek, akkor az senkinek sem lesz jó, tulajdonképpen a Ferrari bukja a legnagyobbat. Főleg, ha a többi csapat lelép.

Egyébként nincsenek szurkolói kezdeményezések Mosley jobb belátásra térítése érdekében? Mert azért mégiscsak mi, nézők vagyunk a legnagyobb erő az F1-ben... Ha mi valamit nagyon nem úgy akarunk, ahogy Mosley tervezi, akkor annak súlya kell, hogy legyen.

(#43741) JJános válasza wildrain (#43740) üzenetére


JJános
addikt

"Egyébként nincsenek szurkolói kezdeményezések Mosley jobb belátásra térítése érdekében?"

Ez motoszkált az én fejemben is már sok nap óta. Azonkívül, hogy itt leírjuk, hogy Nózli huje kocsog, tudunk valamit tenni? Polgári engedetlenség? Tüntetés?

Esetleg egy olyan netes szavazás, hogy akinek ez nem tetszik húzzon egy strigulát? Esetleg mél címmel, névvel? Talán akkor, ha lenne pár százezer szavazat, talán gondolkodnának?

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#43742) lenox válasza hunnylander (#43729) üzenetére


lenox
veterán

En meg azt tennem hozza, hogy mar iden nem indulnak majd versenyeken a csapatok, vagy elindulnak, mennek egy kort, es kiallnak muszaki hibara hivatkozva, Ferka, Meki, ugyis eselytelen iden jo eredmenyre, akkor meg lehet szopatni.

Amugy en azt kerdeznem meg, hogy a szponzorok fogjak adni a Lola meg egyeb gagyi csapatnak a penzt? Meg a hirdetok fognak hirdetni a tv-ben? Meg az orszagok, mint pl. Magyarorszag, akik egy csomo penzzel tamogatjak a versenyeket, mivel osszessegeben a sok idejovo nezo miatt megeri, de konkretan a jegyeladasok miatt nem, fognak fizetni? Szerintem egy Lola/Prodrive/March szuperverseny helyett siman beraknak egy baratokkoztot a tv-be, akkor meg ennek a biznisznek vege.

Osszeeskuveselmelet: nem gyanus, hogy a nagy gyari csapatok (direkt csak autogyarat irok): Ferrari, Merci, BMW, Renault nincsenek ott az elejen, pont abban az evben, amikor felmerul, hogy kilepnek?

[ Szerkesztve ]

(#43743) Nowhereman válasza hunnylander (#43729) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szerintem a FOTA nevezéseket aszerint fogja elfogadni, hogy kivel hogyan tud kicseszni jobban...

Utánam a kondenzcsik!

(#43744) bdav válasza wildrain (#43735) üzenetére


bdav
őstag

átnevezik a csapatot FIAT-ra :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#43745) #70869248 válasza Nowhereman (#43743) üzenetére


#70869248
törölt tag

Megy a keverés,..ez a pár régi név is próbálja komollyá/versenyképessé tenni a nagyközönség számára az új tagok bejelentkezését, ...na meg az F2 mint F1 utánpótlás sorozata...

kiváncsi lennék mennyire komolyak ezek a nevezések,...bárcsak lehetne egy párhuzamos jövő. ahol a gyártók és nagycsapatok valóban kiszállnak, és megnézhetnénk, hogy micsoda komoly autókat raknak össze önerőből.
Mert szvsz a Williams még a Cosworth erőforrásokkal is köröket adna ennek a mezőnynek.

Jelenleg a jelentkezők nyomott áron kapnának erőforrást, és hajtásláncot maximális minőségben, és fejlettségi fokon. ..hozzáteszem olyan erőforrást és hajtásláncot ami megbízhatóságban és teljesítményben messze verné a cosworth várható erőforrását és hajtásláncát...pusztán azért mert rengeteg versenykilométer, munka és pénz által lett ilyen amilyen.
Nem lepődnék meg ha a gyártók kivonulása után pár szabály hirtelen megszünne (8motor/idény, 3 hétvégés váltók ..stb)

Nagyon szivesen venném ha láthatnám azt a 'minőségi' F1-t amit ezek a csapatok önerőből megvalósítanának.
Pár év múlva az igazán elkötelezettek valószínűleg valóban versenyautókat gyártanának, de amíg Bernie és Mosley az üzleties felfogást idealizálják az F1ben, addig bizony az meg is fog érkezni minden szennyével együtt,....ha elvész a presztizs, a nézettség..akkor mi indokolja üzletileg a 40millát?
..és ha lecsökken ez a mezőny is, akkor ki jön a helyükre?
Ki a t'köm...orosz vagy kínai belfutamok Spa-ban?

[ Szerkesztve ]

(#43746) Motion_Blur válasza #70869248 (#43745) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Nagyon szivesen venném ha láthatnám azt a 'minőségi' F1-t amit ezek a csapatok önerőből megvalósítanának."

Én is szívesen látnék mondjuk egy újabb turbó korszakot 1500 LE-s edzésmotorokkal :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43747) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

"A Ferrari a hétvégi Török Nagydíjra több aerodinamikai újítással is készül, melyek közül szerepel a dupla diffúzor továbbfejlesztése, módosított fékhűtők, és átdolgozott első, illetve hátsó szárnyak."

[link]

Fel kell fejlődnünk szorosan a Brawn és a RBR mögé :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43748) P00By válasza Motion_Blur (#43747) üzenetére


P00By
nagyúr

A fiúk a bányában dolgoznak :D

(#43749) D@ni88 válasza Motion_Blur (#43747) üzenetére


D@ni88
addikt

már a Brawn és RBR mögött vannak, inkább a szintjükra, vagy fölé kellene nőni :)

(#43750) proof88 válasza Motion_Blur (#43747) üzenetére


proof88
addikt

A Ferrari arról is beszámolt, hogy nem csak a versenypályán, hanem azon kívül is csökkenti a "köridőt", hiszen az elmúlt évekkel ellentétben az ázsiai oldalon szállásolja el csapatát, így nem kell minden nap áthámozniuk magukat a Boszporuszon átívelő hídon. :DDD

Jól hangzanak a dolgok... a Ferrari most tudna nagyon szerepelni, ha nem romlana el semmi és a KERS-et is tudnák használni...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.