Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
worxland
addikt
válasz Jester01 #1475 üzenetére
Szorri,a pre-fail-t akkor benéztem. A 18 CRC szerintem elég sok (az itthoni 8 vinyón és 1 SSD-n együtt sincs ennyi), és nekem a PM830-on a SMART a Total LBA Written-re 3,7 milliárdot ad, amit minden program 1,85 terabájtnak kalkulál - nem hiszem, hogy a PM810-en máshogy kellene vele számolni. - mire bepötyögtem, te is rájöttél
[ Szerkesztve ]
''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q
-
G-lader
tag
válasz Jester01 #1505 üzenetére
Alignálás elvileg OK, ellenőriztem, illetve szűz telepítés volt. Ahogy láttad TrueCrypt elött az a 8M az 18 volt, de ezért is kérdeztem hogy ez mennyire lesz érezhető napi használat során.
Ja azt most nem írtam, de Sata2-n megy a laptop mSata portja.
Hát sebességben túl nagy változást eddig nem vettem észre.[ Szerkesztve ]
-
Ice&Lime
veterán
válasz Jester01 #1534 üzenetére
Köszönöm, hogy legalább Te voltál olyan rendes és válaszoltál nekem!
Remélem mindent jól állítottam be, elméletileg programi beállításilag mindennek okénak kell lennie, ssdok-nál, hd sentinel-nél és sam. magiciannál-trim oké, alignálás oké, win8-on alap win sata ahci driver.
Egyébként sam.magiciannal ilyen eredményeket produkált a saját tesztjén, amit megmutatok neked:
... nem tudom mennyire biztos ez a samsung magician sebesség tesztje, mert itt elég jót mutat, amit pl. egy CDM-mel még nem tudtam elérni.
(sokszor már nem is fogok ilyen teszteket futtatni a túl sok írás miatt)[ Szerkesztve ]
-
deadwing
addikt
válasz Jester01 #1586 üzenetére
Hú, holnap költözik bele egy másik, így már nem írom bele. Jelenleg egy Samsung 470-es van benne, 64GB. AHCI, Trim megy. Viszont ha már megnéztem, gondoltam tesztet is csinálok, és hát valami nagyon nem kerek. Vagy samu ssd-nél is 0fill-el kellene futtatni a crystal-t?
60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!
-
félisten
válasz Jester01 #1594 üzenetére
Mármint milyen SF vezérlős SSD-ről van is szó? (csak mert az SF vezérlők különböző generációi más egységben számolnak, lehet ebből a félreértés/elbeszélés egymás mellett)
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
félisten
-
Jander
senior tag
válasz Jester01 #1751 üzenetére
Köszi, készítettem egy képet SSDok -ról, úgy látom a Partition alignments -nél van a gond, bár nem tudom mit jelent. Azt írja: Incorrect on some partition [MBR]. Kép
Szerk: AS SSD progi azt írja: 1 K - bad. (Offset / Alignment @ 4K Cluster
[ Szerkesztve ]
If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?
-
Sturlung
csendes tag
válasz Jester01 #1821 üzenetére
Márpedig nagyon úgy tűnik, hogy másodperc alatt készülő sparse fájlt készítettem, hatalmasat, az egész szabad helyet betöltőt, és hogy a törlése után minden jel szerint trim-el a Windows.
* Érv:
A trimcheck.exe program úgy működik, hogy:
1) Egy jól meghatározott helyre ír egy adatot. Pl. olyat, hogy F9 8D DB 4A A0 07 … … …
2) Miután ezt megírta, létrehoz egy trimcheck-cont.json nevű fájlocskát, amely adatokat tartalmaz arról, hogy mit írt, és hogy egészen pontosan hova írta.
3) Letörli azt, amit az első lépésben írt.
4) Vársz egy kis időt, újrafuttatod a trimcheck.exe-t, ami azonnal észreveszi a trimcheck-cont.json fájl meglétét, és annak alapján ellenőrzi az adott „szektorokat”:
a) Ha F9 8D DB 4A A0 07 … … … -t talál, akkor nem működött a trim.
b) Ha valami más vegyes adatot talál, akkor valami más program írt oda időközben (ez nyilván nagyon ritka).
c) Ha 00 00 00 00 00 00 … … …-t talál a jól meghatározott helyen, akkor bizonyára működött a trim. Ebben az utóbbi esetben törli a trimcheck-cont.json fájlt. Ellenkező esetben nem törli.
* Namármost:
1) Kikapcsoltam a trim funkciót a Windows-ban.
2) Futtattam a trimcheck.exe-t, ami egyúttal létrehozta a trimcheck-cont.json fájlt, de újrafuttatáskor sehogysem törli, mert ugye nem működik a trim.
3) Egy idő után újra engedélyeztem a trim-et a windows-ban, ÉS gyorsan lefuttatom a másik szkriptet a sparse-fájllal.
4) Ismét futtattam a trimcheck.exe-t, ami a trimcheck-cont.json fájl adatai alapján keresgélve ezúttal 00 00 00 00 00 00 … … …-t talál.
* Két lehetőség adott:
A) A sparse-fájlos szkript trim-et provokált.
B) Kikapcsolt trim esetében(!) a windows megjegyezte, hogy fájlt törölt a trimcheck, és a trim visszakapcsolásakor érvényesített egy trim parancsot egy olyan törlésre, ami kikapcsolt-trim-állapotban történt. Erre valahogy kevesebb esélyt látok.Másik kérdés: Az SSDLife program és más SMART-olvasók adatai alapján úgy tűnik, hogy a hatalmas méretű sparse-fájl létrehozása és a trim nem okozott plusz írást az SSD-n. Tehát akkor nem rövidíti az SSD élettartamát? (Direkt ezért választottam a sparse-fájlt.) Bocs, ha lámák a kérdések . Nem vagyok szakember .
[ Szerkesztve ]
-
Sturlung
csendes tag
válasz Jester01 #1838 üzenetére
Pontosan akkora fájlt tudok létrehozni, mint ahány bájtot jelez szabad helyként a rendszer. Nagyobbat nem. Spare-fájlnak neveztem, mert windows alatt az „fsutil file createnew <filename> <size in bytes>” parancs egy pillanat alatt hozza létre a legnagyobb fájlt is, tehát nem írogat a helyre. Vajon mi lehet a helyes megnevezése, ha ez nem spare fájl? Jó tudni, hogy nem terheli az SSD-t ez a metódus.
[ Szerkesztve ]
-
aleister
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
nagyúr
válasz Pityu. #55753 üzenetére
(rögzített hozzászólás)
Nyugodtan veheted azt a Kioxia XG7-et is, teljesen megbízható szerintem az XG sorozat, nekem van egy XG5 félgigás, hol külső meghajtóban használom Ventoyos boot eszköznek, hol valamelyik notebookban van, csendben dolgozik, semmi gond nincs vele. Amúgy nem sok különbség van az SN730 meg a XG7 között, utóbbi PCIe 4.0, de mindkettőben Kioxia BiCS NAND van, kb a controller is saját gyártás, ami szintén Kioxiát jelent. 2021-ben Lenovo Thinkpad Carbon gen9 meg Thinkpad P1 notikba voltak ezek az XG7-esek OEM-ként.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- 4TB WD RED PRO! WD4005FFBX (NEM RECERTIFIED) 4TB 7200rpm 256MB! Teljesen új, bontatlan, sok garral!
- 4TB WD RED PLUS-ok! WD40EFPX (NEM RECERTIFIED) 4TB 5400rpm 256MB! Teljesen újak, bontatlanok, garral
- 256gb nvme ssd eladó
- Kingston 500GB NVME SSD SNV2S/500G - BONTATLAN
- Eladó bontatlan új 5 db ADATA su650 240gb
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest