Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
Aktív témák
-
föccer
nagyúr
válasz
salytmasztor
#26235
üzenetére
Semennyivel.

üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
djyuri
#25663
üzenetére
A memória elérése még mindig nagyságrenddel gyorsabb, mint egy több lemezes raid tömb. Ha visszaemlékszel tavaly ősszel is tetű lassú volt a PH!-t elérni. Akkor még hdd-kről mentr a kiszolgálás, és 90%-os loadnál eléggé eléggé szűk keresztmetszet volt az adatok elérése.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
djyuri
#25661
üzenetére
Az olvasással nincs baj, az gyakorlatilag nem károsítja a NAND lapkákat. A problémás rész az írás. Így a statikus weblapokat gond nélkül elviszi. És lehet nevetni fogsz, de aPH adatbázisa sem olyan rettenetesen nagy. néhány 10 GB nagyságrendű, szóval egy nagyobb méretű ssd raid rendszer simán kiszolgálná a rendszer. Csak nincs rá szükség. Ha jól emlékszem, akkor a main front szerverben 64 GB reg ecc memcsi van pakolva, és onnan van kiszolgálva az összes lekérés.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
Nézz szét itt az aprón. 25k-ért újonnan kicsi a választék.
A jelenlegi technológiával ha folyamatosan úgy használod, mint egy normál hdd-t, akkor is évekig hiba nélkül futhat az ssd. Induljunk ki abból, hogy a gyártók 3 év garit simán bevállalnak, így addig szinte biztosan, hogy hibátlanul elmegy extrém terhelés mellett is.

üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD
#25656
üzenetére
Kevertem a wear levelinggel bocsesz...

üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
Ha ilyen kevés adatot tárolsz rajta, akkor elég lehet az ssd neki. Viszont, ha nincs igényed az ssd által adott nagyobb sebességre, akkor a hdd még mindig olcsóbb, mint ahogyan írták már előttem.
Az irányelvek azt mondják, hogy ha az SSD és az alaplap is támogatja a TRIM-et, és be is van kapcsolva, akkor ~20% szabad helyet érdemes hagyni a meghajtón. Ha nem működik a TRIM, akkor nincs jelentősége, hogy mennyi szabad hely marad rajta.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
atesz0071pro
#25522
üzenetére
Aham, ez nagyon frankó. Mondhatni tuti. Bár, most hogy így meggondolom, nem is annyira. Dalán egy picit lehetne jobb, de végül is erre mgfelel.
A link lemaradt.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
mipityu
#24218
üzenetére
Ez nem így működik. Az olvasási hiba inkább csak egy jajkiáltás a meghajtó részéről. Ebből még nem lehet megmondani, hogy mikor fogja beadni a kulcsot. Lehet, hogy évekig elfut még további hiba nélkül, de az is lehet, hogy drasztikusan romlani fog a közeljövőben az állapota. Minden esetre érdemes a meghajtóról a fontos adatokat lementeni, és rendszeresen ellenőrizni a smart bejegyzéseket. Ha sűrűsödik a hiba, akkor érdemes kivenni a rendszerből, mert csak a galibát okozzhatja. És ismételten: adatmentés

üdv, föccer
-
-
föccer
nagyúr
válasz
Dictator^
#23833
üzenetére
A garancia max nem rendeltetés szerű használat miatt szűnne meg. Pl, ha az SSD-t favágásra használod. Az, hogy bent van a gépben, és a dolgát végzi miért okozna gari vesztést? És ne aggódj, ha a gari időben beadja a kulcsot, akkor az nem a nand chipek elfáradása miatt lesz

Én a Chrome letöltési könyvtárát raktam még rá, és mindent, ami "passzív adat". Fényképek, dokumentumok, pdf-ek stb. Minden ami a mindennapos használati programokkal kapcsoaltos, az maradt az ssd-n. Temp könyvtár, böngészési adatok, stbstb...
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
Dictator^
#23829
üzenetére
Alapvetően az írási ciklusok nyírják a NAND lapkákat. Csúnyán szólva, ha feltelepítesz rá néhány programot, akkor azok indítása nem fárasztja annyira, mint maga a telepítés. És mint előttem is írták rengeteg adatot lehet rájuk felírni meghibásodás nélkül. Gyakorlatilag a ma megvásárolt ssd (ha nem a legnagyobb kapacitásúakat vesszük alapul), akkor évekig szolgálhatnak minket, mielőtt a memória chip-ek elfáradnának.
Szóval nem kell ezen annyit parázni. Megveszed, bekapcsolod a trim-et, ellenőrzöd a partíció eltolást és mehetnek rá a cuccok. A torrent letöltési könyvátárát meg átirányítod a hdd-re. A többivel szinte fölösleges foglalkozni.
#23831: Semennyire. Minek vetted az ssd-t, ha nem akarod arra használni, amiben a legjobb? Apró fájlokkal való gyors munkát. Az élettartamot meg bízd a trim-re.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
TazLeacher
#23825
üzenetére
Nem, csak az SSD-n történt írás fárasztja a cellákat.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD
#23813
üzenetére
Feltéve, ha friss telepítésről van szó, és nem egy másik meghajtóról klónozod át a rendszert.
üdv, föcccer
-
föccer
nagyúr
válasz
Jack@l
#23522
üzenetére
Akkor már vegyük bele azt is, hogy az elektronoknak hosszabb utat kell megtenniük, ha a meghajtó távolabbi pontjáról történik az írás. Mondjuk RGB simán ezzel érvelne az ssd-k ellen

A prefech-re azt mondják, hogy ildomos kikapcsolni. Bár, én nem vagyok meggyőződve ennek szükségességéről.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
wolandino
#23508
üzenetére
Lehet meghibásodott a pendrive. Ahogy utána guglizok, leginkább ilyen esetben szokott előjönni ez a hiba. Esetleg optikáról nem tudod elvégezni a telepítést? Esetleg még meg lehetne próbálni egy olyat, hogy a telepítőt újra felrakni a pendrive-re, ügyelve arra, hogy bootolható legyen. Ha egyik sem működik, akkor megfogtál Ű

üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
kutkut
#23210
üzenetére
Nem érted. Az új gép klasszisokkal lesz gyorsabb mint az előző. Ha + ssd lesz benne, akkor is klasszisokkal lesz jobb, mint az előző. Persze ez kb olyan, mintha 2 forma 1-es autót hasonlítanál össze egy lada után, de csak úgy, hogy az egyiket próbálhatod ki. Mit csinálsz? Beülsz az egyikbe, és azt mondod, hogy ez kurvagyors. Persze a másik még ráverne körönként 3 másodpercet....

üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
kutkut
#23207
üzenetére
Sokat javít a helyzeten. A belépő szintű ssd-k és a hdd-k között jóval nagyobb a különbség, mint a belépő ssd és a drágább, gyorsabb ssd-k között. Ha van rá keret és igény, akkor megéri ssd-ről futtatni a rendszert és a programokat. A hdd meg ténylegesen csak háttértárnak kell.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
RockHaRD
#22895
üzenetére
128 gigásból ezen az áron kevés a lehetőség, és azt is meg kell nézni, hogy hol veszi az ember. Talán ezt érdemes számításba venni: Kingston V-Series V100 128GB SSD SV100S2D/128GB
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
- = Zk = -
#22872
üzenetére
Ezek a kisebb ssd-k eléggé hosszú élettartammal vannak megáldva, mert a bennül felhasznált flash lapka csíkszélessége még nem annyira alacsony. Azért nem kell megijedni, itt sok-sok tízezer írási ciklusról van szó. Az, hogy a trim mennyivel hosszabbítja meg a meghajtó életét azt pontosan senki nem tudja. Ebben a kérdésben 2 dolog játszik szerepet. Egyrészt az, hogy a TRIM önmaga elég sok + írást végez a meghajtón (~10-15% plusz), ami önmagában az egyes cellák (időben) gyorsabb elhasználódását jelentené. Viszont ezzel a funkcióval a meghajtó elhasználódása sokkal egyenletesebb lesz, így a megható elő meghibásodása jóval tovább várat magára, mint TRIM nélkül. Szerintem a mai ssd-nek valahol 5 és 10 év között van az élettartam feltéve, ha figyelnek a használatára.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
energy_
#22870
üzenetére
Leginkább atól függ, hogy milyen időtartamra tervezed a használatát. A TRIM-mel azt lehet elérni, hogy a teljes meghajtó egyenletesebben használódik el, ezzel hosszabbítva meg annak az élettartalmát.
Ha csak max 1 év a maximum tervezet használati ideje, akkor nem lényeges. Ha több évig szeretnéd használni, akkor bizony elengedhetetlen.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD
#20098
üzenetére
Köszi szépen. Ez egész jól hangzik :-)
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
-
föccer
nagyúr
válasz
Neil Watts
#18392
üzenetére
-
föccer
nagyúr
válasz
Dracula
#13766
üzenetére
Most őszintén áruld el nekem: Mi a tökömnek kell 1 perc alatt több topikba is feltenni ugyazt a kérdést. Ráadásul itt, így ebben a formában még értelme sincs
Ahelyett, hogy egy kicsit is utána olvasnál 
Nem kell messzire menni. Elindulhatsz mondjuk az első hozzászólásból. Hamar el fogsz jutni a megfelelő cikkhez/teszthez, amit elolvasva (bár tudom, hogy vannak aki write only-k) már meg is lenne a válasz a kérdésedre

üdv, föccer
ps: és igen, direkt nem adok linket.
üdv, föccer
-
föccer
nagyúr
válasz
zoty314
#13717
üzenetére
52k-t én már nem tudok kiadni érte
És megmondva az őszintét a 120 Gb-ot nem is használnám ki. Gyakorlatilag rendszer + telepített szoftverek ~40-42 GB-ot foglalnak, amire pont ideális egy 60-64 gb-os meghajtó. Persze kinek a pap, kinek a papné. Nekem a lánya 
üdv, föccer
Aktív témák
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Peugeot, Citroën topik
- Fotók, videók mobillal
- Milyen nyomtatót vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- CES 2026: A tévékben is okosabb lesz a Gemini
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xbox tulajok OFF topicja
- Netflix
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11500 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Zalman T4 Plus be quiet! 600W
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- Honor X6a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Karácsonyi akció! HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 1000GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest







;Đ
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ahelyett, hogy egy kicsit is utána olvasnál
És megmondva az őszintét a 120 Gb-ot nem is használnám ki. Gyakorlatilag rendszer + telepített szoftverek ~40-42 GB-ot foglalnak, amire pont ideális egy 60-64 gb-os meghajtó. Persze kinek a pap, kinek a papné. Nekem a lánya

