Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42101) Carline válasza #41133696 (#42088) üzenetére


Carline
őstag

Nem azt írja ki, hogy milyen csatolón van az alaplapon, hanem hogy a HDD/SSD milyet támogat.
Nekem is kiírja a SATA3-at a Kingstonra, de a gépemben csak Sata2-n van (az a max)

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#42102) regener


regener
veterán

Sziasztok, azt kérdezném hogy maximum 28ezerért milyen SSD lenne a legjobb 120 vagy 128GB-os?

(#42103) #41133696 válasza Carline (#42101) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja észrevettem :D

(#42104) KMT


KMT
addikt

Na csak nem akar rendesen működni a HDD-SSD W7 klónozás. Az usb-s macrium-mal (szűz SSD-re) csináltam, elvileg sikeresen, két módon is. Azonban ha a bios-ban a boot-sorrend elejére rakom az SSD-t, akkor bekapcsolt vinyókkal SSD-ről boot-olva is kerreg a vinyó, és odáig jut, hogy a kék hátteres bejelentkező felület betölt, de a jelszavam már nincs hova beírni és 10 mp-enként villog a képernyő.

A sata csatikat lehúzva a vinyókról (csak SSD) meg elkezd a W7 tölteni, majd valami kékhalál-szerűség... (nincs időm elolvasni se).

Mi lehet a gond? Azt se tudom, hogy most a klónozás nem az igazi, valami bios beállítás, esetleg a lapban hagyott "üres" sata kábelek-e a baja... :W

[ Szerkesztve ]

(#42105) Lmh válasza Coolmat (#41950) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm!

Elkezdtem a pontok végrehajtását. Sajnos elég hamar elakadtam. A 4. pontban azt írja: Nem rendelkezik engedéllyel a hibernálási szolgáltatás tiltásához.
Amúgy sem értem pontosan ezt a részt:P Be kell írni az "on"- ost is?:P Ki-be kapcsolom és akkor jó lesz?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42106) molnarpeter válasza Lmh (#42105) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendszerführerként indítsd a parancssort ;)

mp

(#42107) Lmh


Lmh
őstag

ÓÓ közben kb semelyik pont nem úgy van nekem, ahogy a leírásban :P Lehet a végén inkább írok egy összefoglalót :P
Kipróbálok, köszi ;)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42108) Kolondrum

Ha érdekel valakit feltettem a próba win8-at. Kb 10 perc kellett mire rájöttem hol az asztal és a végén további 10 perc mire ki tudtam kapcsolni a gépet. A trim megy, az SSD kn pont ugyan úgy megy mint win7 alatt. Amúgy egy hulladék ez a 8, de ez saját vélemény. Nekem kicsit olyan mint amikor a jót tovább akarják csiszolni és kapsz egy rakás sz****t!

(#42109) Lmh


Lmh
őstag

Amikor most feltelepítettem az SSD-re a win7-et, kihuztam az előző rendszerhdd-met. Most mi lenne, ha azt a HDD-t visszadugnám az SSD mellé? Tudná, hogy az SSD-ről bootoljon? Vagy teljesen összezavarodna a két win7?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42110) skydragon válasza Kolondrum (#42108) üzenetére


skydragon
tag

pedig pont kedvet kaptam egy kis win8 telepítéshez :D

(#42111) DeFranco válasza Lmh (#42109) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudja, nem lesz gond... innentől BIOS-ból, vagy BIOS boot menüből tudod szabályozni az indítást, ha akarod (de nem fogod akarni ;] )

(#42112) sir fg


sir fg
aktív tag

Na, lecseréltem a notebook HDD-jét Samsung 830-as SSD-re (128 MB), Win7 Professional SP1 64bit-et telepítettem rá. Driverek, utilityk, vírusirtó telepítése után egy mérési eredmény:

Még "szűzen", a Win7 telepítése után közvetlenül, a Samsung szoftverével:

(HP ProBook, Core i5, 8 GB RAM).
Ez így szerintem elég jónak számít, de amúgy is pörög a rendszer. Megnyugodtam, hogy tudja a gép a Sata3-mat.
Lapozófájlt, töredezettségmentesítést kikapcsoltam, meg amit még javasolt a segédprogram (indexelés, Superfetch asszem). Majd még máskor utánanézek a beállításoknak. Illetve csináltam egy RAMDisket a Chrome cache-nek, meg egyéb célokra, automatikus mentéssel.
HD Sentinelre tudtok jó ingyenes alternatívát?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#42113) zoo8800 válasza DeFranco (#42057) üzenetére


zoo8800
veterán

Most megnéztem, 228 Gb-nál tartok adat írás tekintetében (3 nap alatt). És van egy berendezett Win7-em, összes szükséges programmal, szóval telepítgetés mostanában már nem sok lesz. Sokára lesz az, mire kezdhetek aggódni az élettartam miatt :)

rip and tear, until it is done

(#42114) molnarpeter válasza sir fg (#42112) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

HD Sentinel (esetleg Pro) próbaváltozat? ;)

mp

(#42115) tejeskifly válasza zoo8800 (#42113) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nekem az picit soknak tűnik:

(btw ezen pár napja 50Gb-t dobott, egy víruskeresés)

(#42116) zoo8800 válasza tejeskifly (#42115) üzenetére


zoo8800
veterán

Pár nap múlva megnézem, mennyit nőtt az adat írás. Telepítgetés nélkül csak nem ír olyan sokat az SSD.

rip and tear, until it is done

(#42117) DeFranco válasza zoo8800 (#42116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem ir sokat. Nekem kb. nap 5-7 GB. Az nem sok. Es ebben a lapozofile meg az esetleges rendszervisszaallitas is benne van.

(#42118) N_A_S


N_A_S
veterán

Vettem 2db V200+ ssd. Ezt az eredményt kaptam 1db-al:

Rendben van ez így?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#42119) Lmh


Lmh
őstag

Bocsánat a hülye kérdésért, de SSD-re az op rendszeren kívül ti szoktatok/szokás rakni mindenféle programot, mint pl vlc, winrar, office, böngészők, daemon tools, dropbox....(játékról nem is beszélve, pl guild wars 2 :U ) Szóval ezek írás/élettartam szempontból nem számottevőek?
Köszi :P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42120) skydragon válasza Lmh (#42119) üzenetére


skydragon
tag

persze nyugodtan lehet pakolni progikat esetleg játékokat csak a 15-20% szabad helyre kell figyelni.

(#42121) tejeskifly válasza Lmh (#42119) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Gyakran használt programokat teszem ssd-re. Böngésző, driverek, autómatikusan induló dolgok, illetve lapozófile.

Élettartam szempontjából az tesz legjobbat az ssd-nek, ha a fiókban tartod (lehetőleg eredeti csomagolásban :D )

Játékok közül. Azt tedd fel amivel sokat játszol és sokáig tölti a mapot (nálam bf3 pl)

Olyan dolgokat nem éri meg c-re tenni, ami nagy mennyiségű adatot tárol (skydrive, dropbox, egyéb hasonló cuccok)

(#42122) skydragon válasza tejeskifly (#42121) üzenetére


skydragon
tag

kb. de komolyan manapság a hogyan óvjuk SSD-nket időszak van ?mindekinél azt olvasom hogy ovhatná meg hogy még 1kb-al se írjon több adatot stb..ssd-t is használni kell és élvezni az előnyét nem egy kisgyerek hogy óvjuk mindentől.

(#42123) tejeskifly válasza skydragon (#42122) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nyilván fölöslegesen ne terheljük olyan dolgokkal, aminél amúgysem érezzük az előnyeit. De a ló túloldalára se essünk át. Amikor az írás/olvasás felét az oprendszer, másik felét pedig a lefuttatott tesztprogramok adják :)

[ Szerkesztve ]

(#42124) skydragon válasza tejeskifly (#42123) üzenetére


skydragon
tag

egyszer beállítjuk az ssd-t és hadd fusson oké amikor nekem is ssd-re került a rendszer méricskéltem hogy lassult-e vagy valami.

(#42125) tejeskifly válasza skydragon (#42124) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Az normális, hogy valaki leméri a vacsiúj szerzeménye sebességét, illetve esetleg fw frissítés után mér egyet. (bár ez elmarad már nálam)
Ezzel az esetleges anomáliákat ki lehet szűrni.

De ezek után ha nem érzem használat közben, hogy bármi gond lenne, akkor nem mérem le hetente. Úgyis csak az számít, hogy használat közben milyennek érzem, nem az, hogy a számok mit mutatnak.

(#42126) Carline válasza N_A_S (#42118) üzenetére


Carline
őstag

Az itteni hozzászólásomban lévő értékeknél jóval többet hoz ki a rendszerered a V200+ -ból mint az enyém.
Nálam az alaplap csak Sata2-t támogat, nyilván azért olyan kevés a pontszám.
Én megelégednék azokkal az értékekkel.
Érzetre nem biztos, hogy észrevennéd a különbséget a két rendszer SSD használata között.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#42127) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A samu 830-at egyébként hogy kell "márkolni" 0fill 1fill vagy random?

(#42128) Carline válasza DeFranco (#42127) üzenetére


Carline
őstag

Mivel nem Sandforce vezérlős mindegy.
Annál kell 0fill hogy tudja tömöríteni.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#42129) Lmh válasza tejeskifly (#42123) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm nektek!
Én is így gondolom, nem akarom én agyon óvni, csak alap szinten azért... ahogy mondod: Feleslegesen nem terhelném, ennyi.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#42130) zoo8800 válasza Lmh (#42129) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem is érdemes minden programot az SSD-re telepíteni...

rip and tear, until it is done

(#42131) sir fg válasza zoo8800 (#42130) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ja, én meg amúgy olyan tanácsoknak nem látom értelmét, hogy a lapozófájlt, cache fájlokat HDD-re kell helyezni... Ekkor a nagy féltés miatt pont azokra a feladatokra nem használjuk az SSD-t, amelyeknél amúgy sokat gyorsítana a rendszeren.

molnarpeter: Persze, kipróbálom majd a próbaváltozatot. Igazából élettartamot befolyásoló infókat olvasnék ki (csak kíváncsiságból :) ), meg azért biztos-ami-biztos alapon, hogy ténylegesen működik-e a TRIM. (Bár megbízom a win7-ben, meg IRST driver-ből is 10.xxx verzió van fent).
A RAMDisk használatában meg tökre tetszik az, hogy értelmesen van megoldva a képfájl lemezre (hmm, ez már idejétmúlt kifejezés :) ) mentése. Hiába 1 GB a mérete, de ha 26 MB-nyi adat van rajta, akkor csak 26 MB-ot foglal el a háttértáron (jobb gomb - tulajdonságok szerint). Lehet, hogy ez alap dolog, de engem megnyugtatott, mert így, amíg nincs nagyon tele, tényleg nem befolyásolja a bootidőt észrevehetően.
Amúgy hogy működik windows7-ben a fájlok automatikus tömörítése? Többféle megoldás is van erre? Csak azért, mert az SSD jobb gomb -> tulajdonságok alatt nincs bekapcsolva az az opció, hogy "Adatok tömörítése helymegtakarítás végett" (nem szó szerint), de mégis, az intézőben kék betűszínnel jelzi, mely állományokat tárol így, pl. a RAMDisk mentési képfájlját is. (Ez persze tök jó, kell is, csak érdekel, hogy akkor a Win7 is többféle módszert használ, mi a különbség, hogy lehet őket ki-be kapcsolni).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#42132) d@minator válasza Lmh (#42129) üzenetére


d@minator
addikt

Én mindent SSD-re rakok hiszen azért vettem a progik gyorsak legyenek. Ahogy itt leszűrtem a lényeget a TRIM-et kell ellenőrizni és a defragot.
A böngésző cache-t és a lapozófájlt meg át kell tenni RAM diskre.

(#42133) sir fg válasza d@minator (#42132) üzenetére


sir fg
aktív tag

Lapozófájlt RAMDiskre? Annak semmi értelme, a működési elvéből adódóan. Ha sok RAM-od van, akkor eleve ritkán használja a Windows lapozásra a háttértárat, ha meg kevés, akkor meg a RAM Disk-kel tovább csökkented az elérhető RAM-ot, ezzel növelve a lapozás szükségességét, amit abszurd módon egy RAM Disk-en történik.
Innen kiemelném ezt a mondatot, a lényeget:
" Putting a paging file on a RAMdisk is a self-evidently absurd idea in theory, and actual measurement proves it to be a terrible idea in practice. Forget about it."
Ráadásul általában jellemző (ha nincs nagyon sok RAM), hogy maga a lapozófájl nagyobb, mint a fizikai RAM mennyisége (legalábbis az az egészséges). Ekkor eleve nem helyezhetsz a RAM egy részéből lefoglalt RAMDiskre egy, a RAM-nál nagyobb fájlt. Ha meg sok a RAM, akkor meg, ahogy írtam, nem számottevő a lapozófájl használata.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#42134) radi8tor válasza sir fg (#42133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már én is próbáltam ezt magyarázni pár embernek, de nem hittek nekem.

⭐ Stella

(#42135) rgeorge válasza d@minator (#42132) üzenetére


rgeorge
addikt

Ritka nagy marhaság a lapozófájl RAM diszkre áthelyezése (először hosszabb okfejtést írtam, de rájöttem, hogy ez így hatásosabb lesz).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42136) vakond5


vakond5
őstag

Nem tudom jó helyre írom-e, de hátha :U

Problémám a következő: Van egy SSD a C meghajtónak, meg egy HDD a D-nek. A Windows csinált nekem 4 giga lapozófájlt a HDD-re, mikor arra direkt kikapcsoltam. Csak az SSD-re akarok lapozófájlt, a HDD-re nem. Hogy tudnám törölni onnan?

Megvan, Total Commander-rel rendszergazdaként kellett törölnöm :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#42137) S.O.S. válasza N_A_S (#42118) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Van itt sok ssd teszt ami a PH-s tagogtól származnak ! V200-as ssd-t nem látok rajta !A te eredményedet is fel kellene tenni :)

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#42138) d@minator válasza sir fg (#42133) üzenetére


d@minator
addikt

Ha kikapcsoltam a lapozófájl akkor nem volt jó. Ezért valahova kellett létrehozni. Csináltam egy majd 1GB-ás lapozót 1GB Ramdisken azóta rendben (pár napja). Most szerintetek tegyem át HDD-re?
1-3GB RAM-mal tényleg paradoxon. Lehet 4-gyel is. Amúgy van erre topik.[link]

(#42137) S.O.S.: Oda a Crystal benchmark default eredményejket kell feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#42139) molnarpeter válasza d@minator (#42138) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Inkább SSD-re, ha már átrakod ;)

mp

[ Szerkesztve ]

(#42140) sir fg válasza d@minator (#42138) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszi a topik tippet, majd átolvasom. Szerintem az 1 GB lapozófájl 1 GB RAM disken egyenértékű azzal, mintha nincs se ramdisk ( 1 GB-tal több szabad RAM), se lapozófájl. Pusztán annyi a különbség, hogy így nem szólnak be azok a programok, amik kötelezően elvárják a lapozófájl meglétét. De a stabilabb, gyorsabb működést az eredményezné, hogy az SDD-n van a lapozófájl, és a Windows-ra bízod a annak méretét.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#42141) KMT válasza sir fg (#42140) üzenetére


KMT
addikt

Fix méretű lapozófájl nem jelentene kevesebb írást az SSD-re?

Egyébként erre valaki? :U

(#42142) sir fg válasza KMT (#42141) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nem tudom, de szerintem nem. Tulajdonképpen akár még több háttértár-műveletet is okozhat, ha fix a mérete, és viszonylag kicsi, hiszen olyankor több fájlrendszer - lapozófájl közötti adatmozgatásra lehet szükség. Ha tágulhat, akkor úgy vehet fel új elemeket a lapozófájlba, hogy régebbi is bent maradhat: így azt nem kell visszaírni a háttértárra.
Na, de ez már tényleg okoskodás a részemről, hiszen nem vágom annyira a témát én se. De azzal a hozzáállással egyetértek, hogy: a Win7 egy modern operációs rendszer, ami elég jól működik, ráadásul már az SSD-k jellemzőit is figyelembe vették a készítésénél. De ettől függetlenül is, feltételezhetjük, hogy úgy optimalizálták a virtuális memória kezelését, hogy az a lehető legjobb teljesítményt hozza ki a rendszerből, ami szerintem a lehető legkevesebb lemezművelettel jár.
De szerintem akit érdekel, próbáljon ki több beállítást, és nézze, hogy ugyanolyan használat mellett mennyi adatforgalom generálódik az SSD-n.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#42143) eszakas válasza KMT (#42141) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali!

Nekem a lapozófájl ki van kapcsolva. 8Gb ram van a gépembe mióta ez belekerült azóta kikapcsoltam és még semmi sem panaszkodott, hogy neki kellene.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#42144) pethYeti


pethYeti
addikt

Windows 8 ssd-re telepítésekor érdemes/fontos lecsatlakoztatni a mellette lévő hdd-t, vagy nem fog ráírni semmit? Laptopot használok és szeretném, ha netán kiveszem a hdd-t és újraindítok akkor ne fossa össze magát.

(#42145) Qru válasza pethYeti (#42144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csatlakoztasd le.

#nincsbennetarcsi

(#42146) kungzi válasza pethYeti (#42144) üzenetére


kungzi
veterán

csatlakoztasd le mindenképp

(#42147) pethYeti


pethYeti
addikt

Köszi mindkettőtöknek. :R

(#42148) N_A_S


N_A_S
veterán

RAID0-ban a KINGSTOn V200+ -ok:

A Randomnál normális hogy ilyen alacsony?

Van már olyan intel RSTe ami kezeli a TRIM-et RAID0-ban?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#42149) radi8tor válasza N_A_S (#42148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SandForce vezérlős SSD-ről van szó, úgyhogy reális.

Ezért jeleztem másik fórumban, hogy nem olyan jó ez a te gépedbe. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#42150) N_A_S válasza radi8tor (#42149) üzenetére


N_A_S
veterán

Amennyiért vettem, sztem jó... amúgy sem terveztem SSD-t venni. Ha lenne szponzorom akkor nem ilyen lenne benne :DDD :P

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.