Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 18

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-06 21:44:33

LOGOUT.hu

FIFA 18 topikösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) etaclan1984 válasza Darabokra (#14998) üzenetére


etaclan1984
őstag

egész jó CB :DD

(#15002) Darabokra válasza A guru (#15000) üzenetére


Darabokra
senior tag

kit javasoltok Boateng SIF Mustafi védőpároshoz kapusnak akkor? Fahrmann?

(#15003) MdewC válasza s0p0q0r (#14977) üzenetére


MdewC
nagyúr

Digestive: na csak megcsináltam a bitangokat! :D

Alves egyelőre nem jön, nagyon tetszik Zanetti.

Mondjuk Walkerhez képest tényleg nem ér annyit, de nem maradt beépíthető OP alternatíva, plusz mégiscsak ikon.

Viszont! :D Ezek állatok!

Tegnap toltam 2 friendlyt tesztre. Az egyiken 3 ember tolta egyszerre, azt se tudtam, hogy ilyet lehet, 2 plusz ember csatlakozott be a lateny résznél. 7-5 ide. :D

Illetve kaptam egy bókot is, jobban esett mint egy győzelem, egy full piros csapat vert 1-0-ra, ST Bale lőtt egy gólt a legvégén, pedig nekem volt 12 lövésem, neki 2, szinte egykaputam. A srác rámírt, hogy nem érdemeltem fereséget, meg, hogy elitben tolom-e? :DDD Há mondom barátom tx de még a silvernek is örülök ha van időm játszani, nem még a goldnak, azt se tudom mi az az elit. :D De jól esett, a csapat jól teljesített.

Mi lesz így Dybalaval? Na ez egy gúd kvescsön. :)

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#15004) dudu5130


dudu5130
őstag

DKT döntő 3-0 ide erre kifagy a gépem. Még ő is átállt az EA-hez :DD

(#15005) LedyGyuszi válasza Darabokra (#14998) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

Én megvagyok vele elégedve! Fahrmannt váltotta. Nyugodtabb vagyok, hogy a kirúgások és kidobások oda mennek, ahova szeretném! Ráadásul sok bravúrt hoz...

(#15000) A guru:
Melyik tud? ;] Egyébként nálam már sokat fogott lábbal is...

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15006) Darabokra válasza LedyGyuszi (#15005) üzenetére


Darabokra
senior tag

emlékeim szerint Begovic, Courtois elég jó lábbal is.

(#15007) A guru válasza LedyGyuszi (#15005) üzenetére


A guru
addikt

De Gea-nak eléggé megy. :)

(#15008) LedyGyuszi válasza Darabokra (#15006) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

sztem a driven shotnál tök mindegy ki áll a kapuban...

(#15007) A guru:
sima rare de Geánál még ilyet nem tapasztaltam, amikor az ellennél volt... :(

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15009) Darabokra válasza LedyGyuszi (#15008) üzenetére


Darabokra
senior tag

arra esetleg tipp, hogy mikor lesz picit emberibb áron is az az IF Goretzka? :D

(#15010) dudu5130 válasza LedyGyuszi (#15008) üzenetére


dudu5130
őstag

Mostanában nem. Nekem sokkal kevesebb százalékban mennek be a driven shotos helyzeteim. Rontottak rajt szerintem.

(#15011) LedyGyuszi válasza Darabokra (#15009) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

amióta kijött, csak nő az ára sajnos, mert én is tervezem kipróbálni...
talán a winter upgrade miatti hype vitték fel, de véleményem szerint max 1 upot kap, sokat volt sérült!
akkor elméletileg az if lapja nem nő, így beeshet...

(#15010) dudu5130 :
mostanában kevesebbet játszottam, így valszeg igazad van...
szerencsére legtöbbször sikerül minimalizálni az ellenfél driven helyzeteit, így ez lehet nem tűnt fel.
viszont én rengeteg lapos gólt szerzek még mindig, igaz abból elég kevés a driven shotos befejezés

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15012) Darabokra válasza LedyGyuszi (#15011) üzenetére


Darabokra
senior tag

ahogy nézegettem 220 alatt eddig se nagyon volt, én is kipróbálnám. 4-4-2 ben Bakayoko mellé Vidal vagy IF Tolisso? Vidalnak is meglenne a 9 chem egyébként, én nem tartom lényegesnek ezt.

(#15013) BenXL válasza dudu5130 (#15010) üzenetére


BenXL
tag

Én kb csak azzal lövök a 16oson belül és nem érzem hogy rontottak volna rajta.

(#15014) #16514048 válasza LedyGyuszi (#15011) üzenetére


#16514048
törölt tag

Mivel most 82-es, így akkor is nőni fog az IF lapja, ha csak +1 upgrade-et kap. 83-as rating-nél már 85 -ösnek kell lennie az első IF-nek.

(#15015) LedyGyuszi válasza Darabokra (#15012) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

mind2 vaddisznó, ők Shadow lappal a szűrőim.
viszont én Vidalra tenném le a voksom, ha egyet kellene választani! :K

(#15014) kdavid94 :
nekem ez a vessző paripám! ;]
de nem úgy van, ha az up nem éri el az IF-et, akkor az IF lap értéke marad?

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15016) A guru válasza LedyGyuszi (#15008) üzenetére


A guru
addikt

Nálam rengeteg low drivent fog.

(#15017) Darabokra válasza LedyGyuszi (#15015) üzenetére


Darabokra
senior tag

köszi, Vidal már volt amúgy nálam, szóval szerintem is jöhet..
én úgy tudom, hogy ha 82-84 kozott van az adott játékos akkor az első if kettővel nagyobb mindig.

(#15018) LedyGyuszi válasza A guru (#15016) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

ezt is el tudom fogadni! mindenkinek más-más tapasztalatai lehetnek és valszeg mivel neked ő áll a kapuban, így nagyobb rutinod is van vele.
Amúgy mostanában működik, hogy kirontok a kapuból, majd megtorpanok taktika ziccereknél...

(#15017) Darabokra:
akkor ezt benéztem...lesem, hátha vki olcsón kitesz egyet... :DDD

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15019) A guru válasza LedyGyuszi (#15018) üzenetére


A guru
addikt

Neuer vagy háromszor védett nálam, mindig eladtam-visszavettem, de sehogy nem adta nekem.

(#15020) #16514048 válasza LedyGyuszi (#15015) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem úgy van. Például tavaly is ugyanígy 82-es volt a sima Firmino és 84 az első IF lapja. Amikor megkapta az upgrade-et 83-ra, akkor 85-ös lett az IF is.

Ezt akár összefoglalóba is be lehetne rakni, mert sokszor felmerül a kérdés.

Az IF lapoknak mindig egy bizonyos értékűnek kell lenniük az eggyel alattuk lévő laptól függően.

74 -> 80
75, 76, 77 -> 81
78,79 -> 82
80 -> 83
81, 82 -> 84
83 -> 85
84 -> 86
85-től felfelé pedig mindig +1

(#15021) MdewC
Ne mondd már tavaly sem úgy volt, nézd meg futhead-en a lapokat. Szerintem tavalyhoz képest csak annyi változott, hogy ha egy bronz kap IF-et, az automatikusan ezüst lesz, ezüstből meg 77-80 közötti arany.

[ Szerkesztve ]

(#15021) MdewC válasza LedyGyuszi (#15015) üzenetére


MdewC
nagyúr

Sztem így van, eddig így volt, de a srácok szerint ez most másképp lesz.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#15022) #16514048 válasza #16514048 (#15020) üzenetére


#16514048
törölt tag

Illetve annyiban javítanék, hogy úgy tűnik mégis volt több különbség is tavaly, például egy 79-es gold lap már 83-as IF-et kapot.

De upgrade-kor az arany lapnak akkor sem kellett elérnie az IF értékét, ez teljesen biztos.
Son sima lapja 78-ról 79-re változott, az IF meg 82-ről 83-ra...

[ Szerkesztve ]

(#15023) etaclan1984 válasza #16514048 (#15022) üzenetére


etaclan1984
őstag

Én azért titkon bízok benne hogy mivel ezekről nincs hivatalos EA álláspont idén nem így lesznek az upgradek.
Legalábbis elég nyomasztó már a PL fölénye ebben a játékban amúgy is és most annyi upgrade lesz csak a PLből mint az összes többi ligából összesen. Mondom ezt úgy hogy több mint 10 éve PL fan vagyok...

(#15024) MdewC válasza #16514048 (#15022) üzenetére


MdewC
nagyúr

Remélem tényleg így lesz és Son meg Lozano is kap UP-ot! :DDD

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#15025) Stylerr válasza MdewC (#15024) üzenetére


Stylerr
addikt

Son, Jesus, Mooy UP-ot várok én is.

(#15026) Fifaisshit válasza #16514048 (#15020) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Pontosan ez így van ahogy írod ez a hivatalos :)

(#15027) Yodamest


Yodamest
addikt

Ki milyen taktikkal tolja mostanság? Mióta elértem UT-ben és seasonsban is a div1-et, kicsit megint elkezdtem elmélkedni, hogy hogyan lehetne még eredményesebbnek lenni. Eddig 4-1-2-1-2 verzióit toltam, seasonban sima 4-4-2 flat-el lett meg a div1, de ettől független nem érzem mindig a legjobbnak. Most felmerült, hogy megpróbálom megint a 3-5-2-t vagy valami 4-3-3 jellegű pl. 4-3-2-1 felállást. Nálatok mostanság mi válik be?

(#15028) Datsyuk válasza #16514048 (#15020) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

+1
Tavaly Kante lapjával ugyanez történt. A sima gold lapja 81-es volt, kapott egy 84-es IF-et ősszel. Winter upgradenél pedig 83-as lett a gold lapja az IF-je pedig 85-re emelkedett.

[ Szerkesztve ]

(#15029) kiserik válasza Yodamest (#15027) üzenetére


kiserik
senior tag

Igaz, csak div2, de 41212 (szűk) az alap, és ha úgy érzem, akkor menet közben 4222-re váltok mostanában.

(#15030) etaclan1984 válasza Fifaisshit (#15026) üzenetére


etaclan1984
őstag

Nincs hivatalos EA álláspont ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#15031) #16514048 válasza etaclan1984 (#15023) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hát majd kiderül. Hivatalos álláspontot nem találtam én sem, mindenesetre ha már eddig ennyire szigorúan betartották ezt a formulát, akkor nem gondolnám, hogy most év közben változtatnának rajta.

(#15024) MdewC:
Lozano necces, Sofifa-n most 79-es,ha tényleg annyi lesz, akkor nem kap upgrade-t egyik inform lapja sem.

Son meg ha 83-as lesz, akkor szerintem csak az IF változik 85-re, a SIF/TIF marad.
Valaki írta erre korábban, hogy ha az egyik nő, akkor a többinek is kell, de szerintem nem (meg a futbin előrejelzése szerint sem).

Kéne tavalyról egy példa ugyanezekkel az értékekkel, hogy biztosan ki lehessen jelenteni, de én nem találtam olyat, hogy egy 85-ös IF után a következő IF/MOTM lap 87-es lenne 86 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#15032) Datsyuk válasza #16514048 (#15031) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Szerintem azért nem is találhattál, mert Kante MOTM lapja már az upgrade után jött ki, olyan március környékén. Upgrade pedig Februárban volt..Ezért nehéz nyomonkövetni ezeket az upgradeket.

[ Szerkesztve ]

(#15033) etaclan1984 válasza #16514048 (#15031) üzenetére


etaclan1984
őstag

Hogy érted hogy év közben ? Ez legutóbb 1 éve volt, winter upgradekor. Akkor az előző évek sémája alapján csinálták ezt a guideot a különböző oldalak. És azt is tudjuk hogy a FUT-ot az EA fifa17 óta veszi komolyan, tehát nem kell a több éves dolgokat készpénznek venni. Félre ne értsetek senki befektetése ellen sem vagyok, de ne vegyétek ezeket az előrejelzéseket hivatalos dolgoknak. Aztán jön a nagy koppanás meg több százeres bukta.

(#15034) Datsyuk válasza etaclan1984 (#15033) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Sajnos jogos. És ha megnézitek Kante lapját tavalyról, annyira nem emelkedtek statjai. Szóval még upgrade mellett is csalódás lehet sokaknak.

(#15035) Fifaisshit válasza etaclan1984 (#15030) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Nem hivatalos jogos , de nem kell matematikusnak lenni hogy valaki tudja az if-ket mit miután hogy kapnak....4evre visszamenőleg ugyanúgy van a számítás ......
De ha valaki ír az EAnek hivatalosan is ezt írnak le ......:)
Az upgradek utáni IF emelkedések pedig idén lesz 3eve hogy lesznek és változnak szinten nem nehéz lekovetni :)
Ez nem találgatás ez tény.......
A találgatás az arról mehet szerintem max hogy ki kap ki nem kap és mekkorát a többi az évek ota mukododo dolog....
De hogy a további vitákat megelozzem fogadok bárkivel hogy ez így működik és ez alapján van amit leirtunk :)

[ Szerkesztve ]

(#15036) #16514048 válasza etaclan1984 (#15033) üzenetére


#16514048
törölt tag

Év közben úgy értem, hogy a Fifa 18 "ideje alatt". Eddig minden egyes IF lapnál az előbb leírt sémát követték, szerintem az upgrade-eknél sem változtatnak rajta (ahogy tavaly sem tették). Ha más rendszert akarnának bevezetni, akkor szerintem arra a 19-ben fog csak sor kerülni.

Azt nem veszem készpénznek én sem, hogy az előrejelzések melyik gold lapnak mekkora upgrade-et jósolnak, abban viszont 99,9%-ban biztos vagyok, hogy azokhoz képest az IF lapok úgy fognak változni, ahogy az előbb leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#15037) MdewC válasza Yodamest (#15027) üzenetére


MdewC
nagyúr

Div 1. 4-1-2-1-2 szűk kezdek és váltok 4-2-3-1 szűkre minden meccsen. Nagyon bejön, hogy két taktika van, mert nehéz megszoknia az ellenfélnek.

Utóbbinál fontos a gyors és gyilkos ST.

Taktika most, de a patch után ez lehet változik hamarosan:

60
40
Org
65
40
65
Free
65
60
45
Cover

Jó tesztelést.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#15038) etaclan1984 válasza Fifaisshit (#15035) üzenetére


etaclan1984
őstag

Biztos vagyok benne hogy az EA nem fogja ezt leírni ha valaki megkérdezi őket :D
A lényeg, szerintem aki befektetésből vett olyan IF-eket amik esélyesek az upgrade-re ÉN most adnám el őket amíg a hype van. Többször láttuk már idén hogy egy bizonyos event előtti hype-nál sokkal magasabb árak vannak mint magánál a várva várt dolognál. Most eléggé plafonon vannak az árak és biztosabb pénz is :D

(#15036) kdavid94 Abban biztos vagyok hogy nem fogja az EA bejelenteni előre ha megváltoztatja ezt a rendszert :D

[ Szerkesztve ]

(#15039) Digestive válasza MdewC (#15003) üzenetére


Digestive
addikt

Na akkor hajrá! Dobj már fel egy képet végleges ingame felállasról, mert volt vagy 5 féle verzió! :)

(#15040) Meghivott


Meghivott
addikt

Biztos ami biztos, vettem egy SIF Mooyt. Valaki pont kirakta 98K-ért PCn... Ajándék volt.

(#15041) Yodamest válasza MdewC (#15037) üzenetére


Yodamest
addikt

Akkor ezek szerint még mindig op a 4-1-2-1-2 szűk mint megjelenéskor.... pedig volt egy rövid időszak amikor senki nem játszotta, akkor váltottam át én is klasszikus szélsős felállásokra, de most akkor megint behozták ezt. Fura is volt, mert meglepően sokan ezzel jöttek a napokban.

A 4-2-3-1 is érdekes, nekem tetszenek alapvetően ezek a szélső nélküli taktikok, csak így ki kell vágnom Williant, Mikhatiant, Martialt, Manét akiket eddig szélsőnek használtam. Nálad gondolom calcioban ez nem akkora gond, mert ott rengeteg erős CM, CAM, van és kevés jó RW, LW, szóval ott indokolt is ez a felállás.

(#15042) Meghivott válasza Yodamest (#15041) üzenetére


Meghivott
addikt

A 4231 valahogy megint nem adja nekem. Pedig nagyon jó felállás papíron.

(#15043) LedyGyuszi válasza Yodamest (#15041) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

egy szélsőt tudsz hasznosítani, be teszed ST-be LF/RF-ként és megcseréled meccs elején
nálam Reus/Aubameyang csere van meccs előtt :K

mondjuk kettőt is, csak a másodiknak 4es chemje lesz, bár ez engem nem szokott izgatni... :DDD

[ Szerkesztve ]

XONE: LedyGyusziHU

(#15044) Yodamest válasza Meghivott (#15042) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát minden csak az egyéni stílustól függ, emlékeim szerint nekem sem adta, amikor próbáltam, de az még ősszel volt... mindenki más dolgokat figyel a pályán, más bemozgásokra érzékeny.

Én is sokszor elnézem az ellenfeleimet, hogy egész meccsen képesek csak egy bizonyos dolgot csinálni a végtelenségig. Olyan vicces tud lenni, hiába szerelem már 10X ugyan úgy, ő 11. alkalommal is képes megpróbálni pont ugyan azt a dolgot... sokan nagyon durván csőlátással játszanak.

-Egy hirtelen példa erre a tegnapi egyik meccsemen, Naymar, Messi, szélsőkkel jött az ellenfél és folyamatosan csak azt csinálta, hogy szélen futtatta Messit, majd a 16-os sarkánál egy befelé fordulós csellel megpróbált a 16-oson belülre kerülni... ezt mindig levédekeztem, de mindig ezzel próbálkozott a lefújásig....
-A másik, amikor megy a tiki-taka és a gyerek addig adogat, amíg már a kapumba be nem viszi a labdát, borzasztó idegesítő tud lenni. Ilyenkor szívnak, amikor én meg egy gyors kontrából egy BEÍVELÉSBŐL (amit SENKITŐL SOHA nem látok egy meccsen sem) fejelek egy gólt és azzal nyerek, de úgy, hogy a labdabirtoklás 30-70% volt az ő javára....

Na és ebből az utolsó mondatból még kitérnék egy számomra nagy problémára az idei évben. Tudom hogy ez csak engem zavar és mindenki más barca féle tiki takát játszik nagy megelégedettséggel, DE én egyszerűen nem tudok azzal megbékélni idén, hogy elvitték a játékot egy ilyen biztonsági foci irányba, ahol mindenki csak a tiki-takát tolja 70%-os labdabirtoklással és egy kockázatos passzt sem vállalnak be... nincs soha egy ívelt átadás, nincs egy löbbölt labda, nincs egy nem 100% biztos passz.. ez azért hosszú távon számomra eléggé egysíkúvá és unrealisztikussá teszi a játékot. Jövőre azért jó lenne ha egy kis random faktort is behoznának, hogy legalább legyen értelme magas emberekre feljátszani a labdákat target man-ra játszani stb. szerintem színesebb lenne az egész nem pedig kevesebb...

(#15045) kiserik válasza Yodamest (#15041) üzenetére


kiserik
senior tag

Azért azon játékosok kidobálásával én várnék picit :) 4231 szűkben eredményesek szoktak lenni a szélsők, oldalsó CAM poszton is, illetve 41212 szűkben simán jó a Martial + csatár (pl Jesus), mögöttük meg Mkhy/Willian CAM poszton.

(#15046) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Felvettem a kapcsolatot a Microsoft ügyfélszolgálatával telefonon, elvileg ha majd elviszik tőlem a kontrollert 2-2,5 hét lesz mire megjön a javított vagy az új! :Y
Addig nincs fifa, bár nem tudom, hogy ez jó vagy rossz?! :DDD

(#15047) Meghivott válasza Yodamest (#15044) üzenetére


Meghivott
addikt

Ez részben igaz, de volt egy időszak, amikor hihetetlenül jól ment ezzel a felállással, aztán hirtelen nagyon rosszul. Pedig nem adta könnyen. Időről időre rápróbálok azért...

(#15048) Fifaisshit válasza etaclan1984 (#15038) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Na az viszont biztos :)
A séma az annyira tuti mint az hogy nem szabad If et venni hogy kapnak upgradet :)

(#15049) Darabokra válasza Kristof_94 (#15046) üzenetére


Darabokra
senior tag

szerintem így jársz a legjobban :D

(#15050) A guru


A guru
addikt

PS-en megjött a peccs. :))

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 18
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.