Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 18

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-06 21:44:33

LOGOUT.hu

FIFA 18 topikösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) MdewC válasza A guru (#21998) üzenetére


MdewC
nagyúr

Nem kötekedésből írtam, bár az e-sport felé mennénk. Nekem inkább a lehúzás/pénz csinálás jut eszembe az e-sport helyett.

Az miért van, hogy az ea “egyensúlyt” teremt a játékosok között, akkor ha x és y ember elkölt 100 ezer forintot pointra, akkor miért nincs kiegyesúlyozva a nyeremény?

A játékot el tudja csalni, de a point vásárlás miért nem egyenlő?

A játék miért nem konstans jó? Miért van az, hogy hol jó, hol nem? Miért?

Na?

Nem ellened, meg nem lovagolni akarok az e-sport szón :) de ez minden, csak nem fair.

Erre válaszolna a kedves ea, hogy miért nem konstans jó a játék és hol az egyenlő pakk nyitás?

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22002) gabesz82 válasza etaclan1984 (#21999) üzenetére


gabesz82
senior tag

Csak aztán nehogy ötletet merítsen az EA ebből :DDD

PSN: Morfologus82

(#22003) A guru válasza MdewC (#22001) üzenetére


A guru
addikt

Persze, értem a problémád és osztom is a véleményed. :R A pakknyitás meg lutri, sokkal rosszabb lenne szerintem, ha lenne olyan pakk ami “guaranteed 92+ player” meg hasonlók, mert a akkor a pointvásárlók 1 hét alatt brutál csapatot hoznának össze. Ez a random rendszer szerintem pont a mezei player mellett szól.

(#22004) ShiberMonkey válasza A guru (#21995) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Hasonlóan érzek, a proknak mindegy nekem meg mint casual player eléggé rossz. Talán abban látnék potenciált ha minden manualon lenne. Akkor egy hatalmas skill gap (vagy inkább egy egészséges diferencia ) tudna a playerek között kialakulni és nem lennének ultimate megoldások mint most :)

(#22005) ShiberMonkey válasza marcess (#22000) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Köszönöm a tippet. :R esetleg valami tapasztalatod a 352 illetve 3421-gyel kapcsolatban ? :)

(#22006) marcess válasza A guru (#22003) üzenetére


marcess
senior tag

Szerintem, meg pont hogy kellene valami garantált a packokba. Nem lehet összehasonlítani azt, aki egy Messit vagy Ronaldot esetleg icont nyit az első héten. Ezzel akkora előnyre lehet szert tenni ami igazságtalanul kiemel embereket nem saját érdembeli képesség alapján.

(#22007) A guru válasza marcess (#22006) üzenetére


A guru
addikt

Még mindig jobb, hogy az a pár 100-1000 ember nyit első héten egy CR-t, mintha egész évben lennének garantált ratingű pakkok és akkor gyakorlatilag pénzért összevásárolná rengeteg ember a csapatát, aki meg nem venne ilyen pakkokat az meg szívna ezek miatt.

(#22008) etaclan1984 válasza MdewC (#22001) üzenetére


etaclan1984
őstag

Így van, bőven a pénz felé billen a mérleg mint az e-sport felé. Amíg képesek hetekig, hónapokig elhúzni 1-1 hiba javítását akkor nem lehet másról beszélni minthogy a tényleges játékot és a szórakozásunkat full leszarják. Év közben gyakorlatilag csak apróbb külső dolgokkal hajlandóak foglalkozni.

Ahogy a tavalyi és az idei fifa menete zajlik látszik hogy a gazdasági részlegen sokkal jobb szakemberek dolgoznak, mint akik a peccsekért felelősek. Annyira profin kontrollálják a piacot és jól változtatják az árakat a sok eventel meg új lapokkal hogy egyébként ez a része etalonnak kéne lennie minden hasonló játéknak.
Viszont a sok autotackle és hasonló finomságokat év közben már szerintem az is észreveszi aki egyébként életében nem olvasott még a fifával kapcsolatban 1 sort sem.

(#22009) Szigma70 válasza MdewC (#22001) üzenetére


Szigma70
addikt

Teljesen adom a véleményed

A pakknyitást hagyjuk is, keseregtem már ezen eleget.Sose nyitottam még semmit.

A játékról meg annyit, hogy a legnagyobb baj az, ha nincs különbség ugyan azon játékos lapjai közt.
Ha úgy kiegyenlíti a játék a csapatok közti különbséget, ahogy azt mostanában teszi.
Ennek így mi értelme? Minek harácsoljak össze milliós csapatot, ha ugyan azzal a nif csapattal ugyan úgy lehet boldogulni? Ha legalább ez nem lenne, akkor az AI szerelésekkel, meg az automata cselekkel valahogy elboldogulnék, de a kettő együtt már sok.
Azt, hogy sokszor lebutulnak a passzaim, mindent mellélőnek a csatárok, vagy a sártengerben hegyre fel futást még elviselem, sokszor betudom a netkapcsolatnak. De, hogy ennyire ne legyen különbség egy SIF 400K-s játékos, meg egy 10K-s NIF között, ez már az alja nekem

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#22010) kiserik válasza MdewC (#22001) üzenetére


kiserik
senior tag

Hogy gyépés Ödönkének is legyen sikerélménye és költse apu pénzét. Elég irányítani a csatárt, a többit intézi a gép. Most már jó gameplay nem lesz, csak olyan, mint a 17 vége (max a VB mód). Ha jót akarsz szórakozni, akkor megvárod a 19et, megveszed és élvezed 2-3 hónapig.

Pack luck. Nem venném ide. Persze van irányított nyitás a fizetett "pro"-knak, de alap vetően nem olyan rossz. Mindannyiunknak volt már kisebb nagyobb nyitása, ha bele gondolunk (nekem 2 Kante, egyik TOTY untradeable meg egy Alaba).

[ Szerkesztve ]

(#22011) Szigma70 válasza kiserik (#22010) üzenetére


Szigma70
addikt

Én idevenném, a pakknyitást, mert nagyon nagy előny, vagy hátrány származhat belőle.
Én eddig minden sbc-t megcsináltam, +a rewardok, tehát ennél több pakkot csak vásárlással nyithattam volna. mégse nyitottam még 1db 40K-s Godinon kívül semmit. Azért ezt nem nevezném fairnek.

Nagyon nagy a hátrányom ahhoz képest, aki csak egyszer is nyitott egy 100, vagy többszázezres playert, főleg, ha az elején nyitotta azt
Aki meg már az 5-6.-at nyitja arról meg ne is beszéljünk

[ Szerkesztve ]

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#22012) MdewC válasza kiserik (#22010) üzenetére


MdewC
nagyúr

Csak arra céloztam, hogy ha a játék próbál “igazságos lenni” (nem az) akkor a pakk nyitásban is lehetne vmi egyensúly. Az ea még a saját “elveiben” is ellent mond. Erre céloztam csak.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22013) ShiberMonkey


ShiberMonkey
senior tag

Én inkább azt sajnálom hogy a jó játékosokat nem lehet használni.
Egy IF Falcao,Cavani,Verrati semmit nem ér és még sorolhatnám. Godínt látott már valaki védőnek ? És szoromrú hogy jóformán feleslegesen vannak benne ezek a playerek a játékban. Egy SIF Brahimival rosszabbul tudtam beadni mint most egy SIF Ryan Sessegnonnal (pedig nem is LW a tag :D ). És szerintem ha olyat kell mondani hogy egy 83-mas Jesus jobb egy 88-as Cavaninal (5 pont különbség) akkor az rég rossz.
De ez az attacking position is egy nagy humbuk 86-os Giroud vagy TIF Icardi lenne mindenkinél akkor ha érne valamit.
De az instrukciókra is kitérhetnék. Target man ? Lehetetlen alakalmazni :D Vagy az hogy Stay edge on box ? simán bekolbászol a tag magától oda :D Néha az az érzésem hogy Utánpótlás 10 éveseket irányítok ahol még nem alakult az ki hogy kövessék az utasításokat :)
Még én is megértettem Megye 2-ben 4231 nél hogyha a másik CDM felmegy én maradjak hátul és ez fordítva. Itt Bakayoko sokszor RAM :D

[ Szerkesztve ]

(#22014) LedyGyuszi válasza ShiberMonkey (#22013) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

múltkor pont ezt feszegettem, hogy a játék elején lehetett érvényesülni a lassabb emberekkel is...most mi van?pace pace pace... szökő évente jön egy Lukaku, Ibra, Lewandowski, Cavani, Higuain és baráti köre...

XONE: LedyGyusziHU

(#22015) Szigma70


Szigma70
addikt

Nahh, jól kisirtuk magunkat,

most beszéljünk a hüvelygombáról.. :DD

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#22016) MdewC válasza Szigma70 (#22015) üzenetére


MdewC
nagyúr

Az egész játék egy penész. :D

Hétvégén úgy vagyok vele, hogy tököm idegeskedik a wl miatt, kérlek mindenki írjon rám, aki gólokat szeretne rúgni nekem. Vagy kapni. :)

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22017) Chereiose válasza sz_abika (#21994) üzenetére


Chereiose
addikt

Cserébe sajnálnám tartani ennyi góllal, meccs végén is úgy fut zöld staminaval mint a bolond :D Na, de lényeg, hogy egy hülye patkány vagyok mert nem költök el félhavi fizut pontokra/iconra és merek játszani olcsóbb kerettel :DDD

Valaki kérdezte egyébként, hogy milyen a squadom most. Ilyen.

Szerintetek hova kéne erősítsek? Jesus helyett gondoltam a tegnap írt 89-es Shearert vagy IF jesus esetleg a 87es Firminot. Vagy mondjuk 82-es Mooy helyett érezhető fejlődés lenne a 84-es? Ja és még CAM-ba gondoltam ez a birthdayes Mahrezt, jónak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#22018) MdewC válasza Chereiose (#22017) üzenetére


MdewC
nagyúr

Semmiképp nem vagy az, csak minden feszültségünket rajtad vezettük le, sry. :) Ne vedd magadra.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22019) Chereiose válasza MdewC (#22018) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem gond, nem veszem komolyan azért :)

Viszont a véleményed/etek érdekelne az erősítésre, sajnos csak olyan 330k-m van, tehát max 2 játékos telik ki.

(#22020) Kristof_94 válasza Chereiose (#22017) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Én Sidibe helyére tennék egy Valenciát vagy IF Auriert. ha meg beteszed Mahrezt, akkor Rooney menjen Jesus helyére.

(#22021) MdewC válasza Chereiose (#22019) üzenetére


MdewC
nagyúr

Sztem tök jó a csapatod. Nem tudok jobbat mondani.

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22022) Chereiose válasza Kristof_94 (#22020) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen az RB pozíción gondolkodtam, nem rossz ez a sidibe de lassú meg olyan eltűnős kicsit. Valenciat ha normális árban van már azt megveszem, IF Aurier kicsit drága még szerintem. Rooneyt eddig ST-ben játszattam de sokkal jobb CAM-ban, így nem tudom mi legyen Mahrezzel, lehet nem is kellene. Ez a 81-es Jesus is elég nagy csalás amúgy, nem tudom jobb lenne-e a 87-es firmino vagy a 89-es icon Shearer, bár annak most felment az ára nagyon.

(#22023) Kristof_94 válasza Chereiose (#22022) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Én próbáltam a 87-es Firminot, de egy rakás kaki volt nekem...
Shearerből a prime van meg, egy állat, viszont nem az a tipikus WL játékos.

(#22024) Chereiose válasza Kristof_94 (#22023) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekem az alap firmino sem tetszett, ez is gyanúsan olcsó, 150k...És a 84-es ST Son? Csak az 84-hez képest drága 170k körül.

(#22025) ShiberMonkey válasza LedyGyuszi (#22014) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Most Lukakum van, Volt Higu is 70 meccset meg Slimanival toltam le :D Imádom ezeket a tank csatárokat mert az életben is hasznosak (Slimani a Sportingban volt az). De ami most megy banyek poén szint.
Szerintem az EA hagyja a francba a bajnokságok 90%-át és inkább koncentráljon a BPL-re valamint pár csapat. Barca/Real Dortmund/Bayern. PSG/Lyon. és a "Calcio A"-ra. felesleges az embereknek egy SIF Dost meg egy TIF DeLigt. Vagy egy Hero Altidor. Mind-mind "trash". Így olcsóbb lehetne a játék és mindenki kaphatna egy korrektűl lemodellezett arcot. meg Stadiont.
Az SBC-k helyett meg lehetnének ilyen bohóckodások mint most a FB alkalmából és mondjuk ha lősz 5 kapufás gólt unlockolhatod IF Alessandrinit meg ilyen speckó lapokat amik OP-k de nincsenek a játékban. Meg nem kéne 48 GB-t letölteni PSre hanem fele elég lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#22026) MdewC válasza Chereiose (#22022) üzenetére


MdewC
nagyúr

RB Zanetti. Jó megoldás!

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#22027) Chereiose válasza MdewC (#22026) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát a kereteim sajnos azt súgják, hogy Valencia lesz az :))

Azt a 300K körüli összegem valami jó kis ST-re költeném el inkább. Crespo milyen lehet a 87-es? Csak az a baj, hogy az iconok kozül csak Shearernek van értelmes staminája.

(#22028) peetie1 válasza Chereiose (#22024) üzenetére


peetie1
aktív tag

84es ST Son nekem a megjelenése óta bent van és bent is marad amíg másik ST Son nem jön helyette 😎 Nekem ő a kedvenc. Firmino meg hunterrel CAMban isteni, én is itt valaki ajsnlasara kezdtem használni és ő is bent maradt. Csere csak akkor ha jön jobb Firmino 🙂

(#22029) #16514048 válasza Chereiose (#22027) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nekem 85-ös Crespo van, neki kicsit több a staminája. Bár szerintem 90 percet nyugodtam végig lehet tolni mindkettővel.

Szvsz az olcsó ikon csatárok közül ő a legjobb. Hawk lappal kiváló pace és lövő statok, jó dribbling, strength, illetve fejelni is egész jól lehet vele. Meg ugye 4/4*.

(#22030) dudu5130 válasza marcess (#22006) üzenetére


dudu5130
őstag

Miért kellene biztosnak lennie? Akkor ennyiből ha raksz hat mezőt az ötös lottón akkor garantáltnak kellene lennie a Négyesnek legalább?? Pont ettől jó, hogy lutri.

(#22031) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Na megvettem BD Florenzit, de Savicból nincs normális áron lap... A másik aggályom meg az, hogy Hiába van Messi Icardi mellett, úgy is csak 5 chemet kap. Crespo lenne jó, de szerintem már a bébire sem lenne zseton. Viszont a prime sbc-t ki tudnám rakni viszonylag olcsón. :F

(#22032) marcess válasza dudu5130 (#22030) üzenetére


marcess
senior tag

Pont úgy ahogy írod. Ezért baszogtatják (már bocsánat) az EA-t mert ez így szerencsejátéknak minősül, ami szenvedélybetegséghez vezethet, ezért 18pluszzosnak kellene lennie a játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#22033) #16514048 válasza Kristof_94 (#22031) üzenetére


#16514048
törölt tag

Add el azokat a lapokat, amiket a Crespo SBC-be tennél és vedd meg a 87-es lapját. Pontosan ugyanott fogsz vele tartani, csak ha kijön egy új lap amit szívesen kipróbálnál helyette, akkor el tudod majd adni.

(#22034) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok,

van ez a la Liga-s csapatom
Szerintetek hol lenne érdemes player-t vagy chem. style-t változtatni?
200e lenne a keret.

[ Szerkesztve ]

(#22035) Kristof_94 válasza #16514048 (#22033) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

A 84-es lapok amik eladhatóak olyan 100k-t érnek, plusz van Miranda, Isco, Iniesta meg a transzferlistán pár. Az a baj, hogy alacsony kezdőlicittel ritkán raknak ki Crespot vagy bármilyen ikont.

(#22036) dejvid8 válasza Sanyyka (#22034) üzenetére


dejvid8
őstag

Amit én tuti meglépnék: A spanyol CB-d helyett azonnal mást, mondjuk a legjobbat oda: Ramos
CAM-od helyett pedig a 86-os Ben Yedder. Nagyon jó, tényleg.
Ben Yedder kb 125K, Ramos kb 135K (Ha xbox-on vagy). Ez kb ki is jön ha eladod a spanyol CB-t meg a CAM-odat.
Ha nem Xboxon vagy, és nincs rávaló erre egyelőre, akkor Ramos helyett Varane is megteszi egy darabig.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#22037) dudu5130 válasza marcess (#22032) üzenetére


dudu5130
őstag

Egyszerű a képlet. A fő bizniszt kellene megszüntetni, a pont vásárlást.

(#22038) Digestive


Digestive
addikt

Fergeteges lett tényleg az új játék! Akkora PRO lett mindenki védekezésben h kétszer 0-0-t játszottam egymás után! :DDD

De ami engem még mindig a legjobban felb@sz, az a gusztustalan handicap! Nem elég h gyorsabbak, erősebbek, jobban lőnek az ellen fostalicska játékosai. Még ilyeneket is bevet ellenem a gép! Vicc az egész! A meccsenkénti 2-3 kapufáról nem is beszélve.

(#22039) kiserik válasza Sanyyka (#22034) üzenetére


kiserik
senior tag

Például. A csatárok között is lehetne csemegézni, nekem ezek (Karim, Aspas) nem jöttek be, de ez ízlés dolga. Érdemes lehet kipróbálni IF Murielt, IF Rodrigot, 86-os Yedder, Griezmann esetleg IF Bakambu. Ezek mind stílus függők.

(#22040) Kristof_94 válasza Kristof_94 (#22035) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

De amúgy maga az SBC is kijönne 100k-ból... :D

(#22041) nyervi válasza kiserik (#22039) üzenetére


nyervi
aktív tag

IF Benzemát (vagy milyen) cseréltem IF Rodrigora. az utóbbi olcsóbb és sokkal jobb. legalábbis nálam

(#22042) marcess válasza nyervi (#22041) üzenetére


marcess
senior tag

Azért még ebben a fifában is észre lehet venni, ha 79-es ratinget lecserélsz egy 94-es ratingre.

(#22043) dejvid8 válasza marcess (#22042) üzenetére


dejvid8
őstag

what? Szerintem azt írta, hogy volt IF Benzemája(87), és lecserélte egy IF Rodrigora(83), és Rodrigo jobban bejött neki. Szerintem.

Amúgy, nekem is van IF Rodrigo-m, 5 meccse.. Griezmann helyett, LM-ben. Nagyon durva a pali. Nagyon gyors, és jó befejező, 21K-ért ajándék.

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#22044) marcess válasza dejvid8 (#22043) üzenetére


marcess
senior tag

Így van pontosan ezt írtam 79=>94 (Bazinga)( :D )

[ Szerkesztve ]

(#22045) nyervi válasza dejvid8 (#22043) üzenetére


nyervi
aktív tag

igen, ezt írtam. ő viszont arra gondolhatott, hogy ebben a fifában a magasabb ratingű játékos sokkal szarabb, mint a kisebb ratingű, akit felhúznak :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#22046) Sanyyka válasza Sanyyka (#22034) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, Ramos-on agyalok egy ideje, bár ps-en kissé drágább, valószínűleg beruházok rá.
Suarez - Benzema váltásra spórolok még, Aspas-t egyelőre nem bántom, szerintem nagyon jó baloldali csatár.
Vrsaljko 82-s lapja tényleg jobb RB, mint Juanfran 85-öse?

(#22047) nyervi válasza Sanyyka (#22046) üzenetére


nyervi
aktív tag

nálam a 86 Juanfran jobb volt, bár most lecseréltem 86-osra. az még jobb :)
höhö, elejétől Suarezre gyúrok, de amilyen hülye vagyok mindig másra b.szom el a coint :DDD

(#22048) kiserik válasza Sanyyka (#22046) üzenetére


kiserik
senior tag

Juanfrant nem próbáltam, nálam a döntő a "Dives Into Tackles" trait volt.

(#22049) Csokipuding8


Csokipuding8
tag

Egy észrevétel... Hazard alig jön velem szembe, konkrétan sztem vagy 3x láttam max. Ennyire szar lenne? Loan-ba volt nálam, egy állat a csávó. Úgy forogsz vele ahogy nem akarsz.. mégsem jön szembe. Gondolkozok hogy kipróbálom. Vélemény? PL-be menne Son helyére.

Vagy nézegetem most Overmars 88-at...esetleg ezen az árszinten valaki mást a helyére, mert igazából csak azt szeretném megnézni hogy tényleg van e valami plusz érzés és tudás az ikonok mögött, amit sokan emlegettetek már itt. Szintén várom a tanácsokat :) Illetve ha valaki beruházna és tesztelné azt a CB Walkert..azt a beszámolót epekedve várom, mert nagyon izgat a pali. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#22050) kiserik válasza Csokipuding8 (#22049) üzenetére


kiserik
senior tag

Én 4231-ben használom bal CAM-ben. Jó játékos, de nem OP. Jó cselező, jó lövő, elég gyors is és sokszor visszazár. Amiben nálam kiemelkedik, az a passz játék. Szeme van a labdáinak. Egyelőre deadeye lappal használom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 18
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.