Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-27 22:55:00

LOGOUT.hu

Segítség a nyelvtanuláshoz kezdőknek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Csókolom válasza Geryson (#2446) üzenetére


Csókolom
tag

Dehogyis, minden nemet hivatalos levelen ott vannak a jobb felsö sarokban a szükseges adatok mint: felado neve, email cime, telefonszamai. Meg a legbenabb szamlakon is, ebay-szamlak, rezsiszamlak, telefonszamlak es most jön: hivatalos levelek. Egyebkent a "Tisztelt hatosag" hogy a fenebe lett "Landrat" :)) a forditasban? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2452) Geryson válasza Csókolom (#2451) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudtam, innen is latszik a profizmusod. Gondolom azert irta, hogy Landrat mert igy volt alairva a levele. Ugyanis ez a szemely egy jaras/kozseg legfelsobb vezetoje vagy eppen egy kanton parmalentje (Svajcban). Ma is tanultal valamit...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2453) Csókolom válasza Geryson (#2452) üzenetére


Csókolom
tag

Mit tanultam volna tegnap? :) Ez a Landratsamt es az ott levö Führerscheinstelle lesz. Landratsamt/Führerscheinstelle

[ Szerkesztve ]

(#2454) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Keresem ennek a Facebook posztban közzétett szövegnek a német változatát.
Esetlegesen el tudná valaki küldeni? :B
Köszönöm!

(#2455) pocokxx válasza pocokxx (#2447) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kaptam választ: Csak Németországra vonatkozik a tiltás, elég emailben elküldenem a jogosítványomat, és rögzítik a vezetési tilalmat. A beérkezéstől indul az egy hónap. Köszi mindenkinek! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2456) Csókolom válasza pocokxx (#2455) üzenetére


Csókolom
tag

Na, jo, hogy igy email-lel könnyen megoldodott. Az egy honap hamar elszalad :)

(#2457) #53932800


#53932800
törölt tag

Sziasztok! Hogy tudnám azt mondani, hogy "annyi gyertya van a tortán mint ahány éves (általános alannyal)?
Köszi előre is :R

(#2458) Geryson válasza #53932800 (#2457) üzenetére


Geryson
addikt

Én így írnám:

- Es sind so viele Kerzen auf der Torte, wie viel Jahre alt man (gerade geworden) ist.
- Es sind so viele Kerzen auf der Torte, wie alt man (gerade geworden) ist.

Az "Es sind" helyére pl. jó az is, hogy "Man kriegt", de akkor "auf die Torte"

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2459) #53932800 válasza Geryson (#2458) üzenetére


#53932800
törölt tag

Köszi :R

(#2460) Timyyy


Timyyy
őstag

Német amazonról rendeltem egy autós menetrögzítő kamerát, ennek már több mint 2 hete. Most jött egy ilyen email amazontól, bemásoltam fordítóba, de röhejesen szarul fordította, semmi értelmeset nem bírtam kiszedni belőle. Szóval pls valaki... :F

Mimo fragt
"Sind meine aufzeichnungen/videos in der app/cloud für jeden zu sehen. ich möchte das aber nicht! gibt es dafür einstellungen in der app/cam?"

(#2461) fant0mi válasza Timyyy (#2460) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezt nem toled kerdezik, hanem vki aki ilyet vett, tette fel a termek lapjan a kerdest.
Kb: a felvetelek/videok mindenki altal megnezheto a felhoben/appban. De o ezt nem akarja. Es hogy erre van-e valami beallitas a kameraban vagy az appban.

[ Szerkesztve ]

(#2462) Timyyy válasza fant0mi (#2461) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszi! :R
Szóval amit felvesz, a világon bárki megnézheti??? :Y :Y

(#2463) Geryson válasza Timyyy (#2462) üzenetére


Geryson
addikt

Kérdésként teszi fel az első mondatot (a szórend alapján), de a végére valóban nem rak kérdőjelet. Azért szerintem nézz utána, hogy nem kérdez-e "hülyeséget". Csodálkoznék, ha minden felvétel automatikusan publikus lenne...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2464) Timyyy válasza Geryson (#2463) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszönöm! :R

(#2465) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#2454) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

esetlegesen valaki erre? :B

(#2466) Geryson válasza Tav-Csoves (#2465) üzenetére


Geryson
addikt

Nézd, én megmondom őszintén, hogy ilyet tucatszámra találsz a neten, Facebook-os posztokban. Ennek a pontos fordítását próbáltam keresni, de nem találtam és igazából úgy érzem, hogy ez is "csak" egy ügyesen összeszedett gyűjtemény.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2468) Csókolom válasza Csókolom (#2467) üzenetére


Csókolom
tag

Belinkelem ma este gyorsan forditas forrasat is (tehat a forrast, amiböl nemetre lett forditva), ha megvaltozna az eredeti a facebook oldalon, ez itt megmarad forraskent :D

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél.

Mindenki megmondja mit csinálj, mi a jó neked, nem 
akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd 
el az övéiket.

Az élet misztérium, ne pazarold arra az idődet, hogy 
megértsd.

Túlságosan leköt, hogy mi volt és, hogy mi lesz.
Van egy mondás: a tegnap már történelem, a holnap még 
rejtelem, de a ma adomány
Ha van egy álmod, ne mondj le róla, ne higgy annak, aki azt 
mondja: nem vagy rá képes.

Neked senkinek sem kell bizonyítanod semmit, csakis 
magadnak! És amin keresztülmentél, a sok szenvedés hiábavaló volt, ha most megfutamodsz!.

Ha valaki nem tud valamit, azt szeretné ha te se tudnád.
Ha akarsz valamit, tegyél érte. Ennyi.
Ha mindent megteszünk azért amit akarunk, Küzdünk, 
megvívunk minden csatát, kinek van joga megállítani?

Jogunk van ahhoz, hogy magunk döntsünk! Nem állíthatnak 
le, mert jogunk van rá, hogy azok legyünk akik akarunk és 
azt tegyük amit akarunk.

Vannak akik inkább a szívükre hallgatnak és nem arra, amit 
mások diktálnak, ritkán találkozni ilyen emberekkel. 
De ők azok akik emlékeztetnek arra, hogy ha elindultál az utadon, 
ne tántorítsanak el a kétségek és gyötrelmek. 
Hogy jó abban hinni, hogy nincs nem tudom, hogy nincs úgy se sikerül, 
hogy nincs lehetetlen. Ők emlékeztetnek minket arra, hogy jó elhinni:
A lehetetlen nem létezik.

Az út ami boldoggá tesz, nem a végcél.

Szinte minden ember átment már azon, amin most te:
Ha nem kapod meg amit akarsz: szenvedsz. Ha pontosan azt kapod amit 
akartál akkor is szenvedsz, mert attól fogva nincs mibe kapaszkodnod. 
Olyan nincs, hogy semmi sem történik, dobd ki a szemetet,
mert a szemét az ami elválaszt az egyetlen 
dologtól ami számít: a jelentől.

Nem értékeltem azt amim volt, habzsoltam az életet. 
Megvagyok ijedve tény, de sikerült leszámolnom a régi 
énemmel. Megtettem amit kellett.

Az igazi harcos mindig tud meditálni, mindegy, hogy mit 
csinál. Engedd el a kötelékeidet, a büszkeséged.

Addig amíg nem hiszel magadban, nem lesz saját életed.
Nincs olyan, hogy kezdet és vég, csak a tett van.
Soha semmi sem marad ugyanaz.

A hozzáállásotok a szívetek esszenciája, ha az esszencia 
bűzlik, akkor a szívvel van gond.

Azt mondtam rólad az anyádnak, a legeslegjobb srác lesz 
belőle. Olyan srác, amilyen még nem élt ezen a világon. És 
ezt ígérte a gyerekkorod. Öröm volt rád nézni, öröm volt 
veled minden nap. 

Mikor eljött az ideje, hogy a világgal magad nézz szembe megtetted. 
De valahol az utad során megváltoztál. Már nem vagy önmagad. 
Hagyod, hogy az emberek azt mondják neked, hogy nem érsz semmit.
Mikor jött a neheze, elkezdtél bűnbakot keresni. Nagy árnyékot.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig. Nem sérthetetlen.
A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá.
Amikor félsz húzd ki a kardodat. Ragadd meg 
és kaszabolj le mindent ami gátol. Le a megbánással és a 
félelmekkel, mindennel ami a múlthoz köt, vagy a jövőhöz.

A harcos cselekszik, csak a bolond sír. A harcos nem attól 
harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál.

Nem is tudom mit mondjak nektek. Idővel minden... Apránként, 
lépésről lépésre meghalunk. Ez itt a pokol uraim. Higgyétek el. 
Vagyis: Itt várhatunk, amíg a szart is kiverik belőlünk, 
vagy küzdhetünk, hogy kijussunk a fényre és ott is maradjunk.

Mondok valamit, amit amúgy is tudsz: a világ nem csak 
napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen, undok hely és 
bármilyen kemény srác vagy, térdre kényszerítenek ha hagyod 
és soha nem engednek felállni.

Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet. 

De nem az számít mekkorát ütsz, hanem, hogy mennyi ütést állsz ki, 
mikor talpon kell maradni, bírni kell a pofont és muszáj menni tovább,
csak így lehet győzni.

Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért ami jár és 
közben viseld el a pofonokat. Ne mutogass másra, ne mond, 
hogy nem te vagy a hibás, hanem ő vagy ő vagy akárki, ez 
gyáva duma és te fiam nem vagy gyáva! Te jobb vagy annál!.

Én a pályán nem segíthetek, ahhoz öreg vagyok. Ti viszont 
fiatalok vagytok és ahogy így elnézlek benneteket eszembe jut,
hogy én minden létező hibát elkövettem amit ember elkövethet.
Sikerült elszórnom az összes pénzemet Hiszitek vagy sem. 
Elüldöztem mindenkit aki valaha szeretett. 

És a minap arra döbbentem rá, hogy nem bírok a tükörbe nézni. 
Az ember ahogy öregszik úgy veszít el dolgokat. Ez az élet rendje.
De erre csak akkor jövünk rá, amikor megtapasztaljuk.

Ezért mondom, hogy az élet is lépésekből áll. 
Az életben dönteni kell: Dönthetsz úgy, hogy áldozat 
leszel, de dönthetsz másképp is.

Fogjátok meg és ne eresszétek el a pillanatot! Mert ha 
egyszer el kell majd számolnotok velük akkor tudjátok majd 
meg, hogy győztesek voltatok vagy vesztesek! Hogy éltetek,
vagy haltatok! Legyen szó bármilyen harcról, mindig az győz, 
aki mindent belead, az élete árán is.

És ha egyáltalán van értelme az életemnek, legfeljebb az, 
hogy én még mindig ezekért a pillanatokért harcolok.
Nekem ez az életem, a másodpercek amik előttem vannak, 
de én nem küzdhetek helyetted. Ennyi a történet.

Ez nem varázslat-csak megszabadulsz attól a sok 
hülyeségtől ami a fejedben van, ami azt mondja nem vagy elég erős. 

Így amikor ott vagy csak a gyakorlatra koncentrálsz. 
Érted, nem az aranyra, nem arra, hogy az apád mit gondol rólad. 
Csak a gyakorlatra. Csak arra az egy pillanatra.

Az emberek rettegnek attól ami bennük van. Pedig csak ott 
találják meg azt, amire szükségük van. Nem tudsz aludni. 

Lehet, hogy azért, mert késő éjjel minden zaj elhal és ott 
fekszel az ágyadon teljesen egyedül úrrá lesz rajtad a 
félelem, azért mert hirtelen minden annyira üres.
Nincs olyan hogy jobb, sose leszel jobb, ahogy kevesebb se leszel 
soha senkinél. A szokás a probléma. Mindig tisztában kell lenned azzal,
hogy te döntesz, te vagy a felelős a cselekedeteidért.
 
Ha majd igazán a jelenben fogsz élni meglepődve tapasztalod,
mire vagy képes és hogy mi minden sikerül. 

És akkor kivételes emberré válhatsz mindegy mi lesz.
 

[ Szerkesztve ]

(#2470) Csókolom válasza Tav-Csoves (#2465) üzenetére


Csókolom
tag

Itt a forditas, javitanom kellett az elsö verzioon nehany nevelöt:

Du kannst dein ganzes Leben ableben, ohne aufzuwachen.

Jeder bestimmt dir, was zu tun ist, was für dich gut ist, die wollen es nicht, dass du die
Antworten findest, die wollen, dass du die ihre glaubst.

Das Leben ist ein Mysterium, verliere keine Zeit damit, es zu verstehen.

Du verlierst zu viele Gedanken darüber, was es war und was es sein wird.
Es gibt einen Spruch: der Gestern ist schon Geschichte, der Morgen ist noch unbekannt aber
der Heute ist ein Geschenk.

Wenn du einen Traum hast, vergesse ihn nicht, glaube es Keinem, der dir sagt: du kannst ihn nicht
verwirklichen!

Du musst niemandem irgendetwas beweisen, nur für dich selbst! Was du schon erlebt hast, war
für die Katz, wenn du jetzt abhaust!

Wenn jemand etwas nicht weiß, will, dass du es auch nicht weist.

Wenn du etwas willst, mach etwas dafür! Das wäre alles.

Wenn wir alles für unsere Ziele geben, jeden Kampf durchkämpfen, wer hat das Können uns zu
stellen?

Wir haben das Recht zu eigene Entscheidungen! Die dürfen uns nicht aufhalten, denn wir haben
das Recht, das zu sein, was wir sein wollen und das zu tun, was wir tun wollen.

Es gibt Menschen, die auf Ihren Herzen hören und nicht darauf, was die anderen diktieren,
diese sind aber selten. Aber die sind diejenigen, die dich daran erinnern als du deinen
Weg gehst, nicht zu verzweifeln und nicht zu grübeln. Dass es gut ist, zu glauben, dass es niemals "ich habe keine Ahnung" gibt, dass es niemals "ich schaffe es nicht" gibt, dass es niemals „das ist unmöglich“ gibt. Die halten uns auf, zu glauben: nichts ist unmöglich.

Der Weg macht dich glücklich, nicht das Ziel.

Fast alle Menschen hat schon erlebt, was du auch: Wenn du nicht erreichst, was du willst,
leidest. Wenn du genau das bekommst, was du wolltest, leidest du trotzdem, denn sonst hättest
du keinen Halt mehr.
Es geschieht sich in der Welt immer etwas, schmeiß den Müll raus, denn dein Ballast trennt dich von dem einzig Wichtigem, was zählt: der Gegenwart.

Ich wertschätzte nicht, was ich hatte, lebte mein Leben im Überfluss.
Habe ich jetzt die Hose voll, Tatsache, aber bin ich mich mit mir selbst schon abgerechnet. Habe alles getan, was nötig war.

Der wahrer Kämpfer kann immer meditieren, egal, was er tut. Lass deine Leine los, deinen Stolz!

Solange bis du dich an dir selbst nicht glaubst, wirst du dein eigenes Leben nicht leben können!

Anfang und Ende gibt es nicht, nur das Tun existiert.

Niemals bleibt etwas das Gleiche.

Eure Einstellung ist die Essenz eures Herzens, wenn aber die Essenz stinkt, hat das Herz auch ein Problem.

Ich sagte deiner Mutter von dir, dass du der Beste sein wirst. Ein Junge, der noch nie in dieser Welt gab. Und das hat auch deine Kindheit versprochen. Es war eine Freude dich anzusehen, es war eine Freude jeden Tag mit dir!
Als die Zeit kam, dich der Welt gegenüberzustemmen, hast du es getan. Aber irgendwann hast du dich verändert. Jetzt bist du nicht mehr du dich selbst! Du lässt es zu den anderen zu sagen, dass du wertlos bist. Als es schwer geworden war, suchtest du einen Schuldigen. Den großen Schatten.

Ein guter Kämpfer ist nicht ohne Fehler, gewinnt nicht immer. Nicht unzerstörbar. Der guter Kämpfer ist durchaus verletzbar. Dies macht ihn besonders mutig.

Wenn du Angst hast, ziehe dein Schwert! Greife es an und bekämpfe alles, was dich verhindert! Zerstöre dein Schuldgefühl und die Angst, alles, was dich zu der Vergangenheit bindet oder der Zukunft.

Der Kämpfer tut es und der Irre weint. Der Kämpfer ist deshalb ein Kämpfer, weil er mag, was er tut und nicht deshalb, weil er es aufgibt.

Ich habe keine Ahnung, was ich dir noch sagen soll. Mit der Zeit ist alles...(? hier fehlt, wie hier diese Art Instruktionen weitergehen). Klein auf Klein, Schritt für Schritt kommen wir voran. Das ist die Hölle meine Damen und Herren. Glaubt es mir! Also: hier können uns verrecken, bis wir uns unsere Seele auskotzen oder wir kämpfen, damit wir ins Licht kommen und auch dort bleiben.

Sage ich etwas, was du schon weißt: die Welt ist nicht nur Regenbogen und Sonnenschein. Diese ist ein brutaler und gemeiner Ort und egal, wie ein harter Junge du bist, die werden dich ins Knie zwingen, wenn du denen es zulässt und die werden es dir nie mehr erlauben aufzustehen.

Keiner kann so zuschlagen, wie das Leben. Aber es zählt nicht, wie ein großer Schläger du bist, sondern wie viele du aushältst. Wenn man stehen bleiben muss, muss man die Klatsche aushalten und weitergehen, nur so kann man gewinnen.

Wenn du weißt, wie wertvoll du bist, geh und kämpfe dafür, was es dir zusteht und ertrage die Schläge! Zeige auf Niemanden, sage es nicht, dass du nicht der Schuldige bist, sondern Er oder Sie oder Irgendjemand anderes es war. Dies ist ein schwaches Gerede und du bist mein Sohn nicht schwach! Du bist mehr Wert!

Ich kann dir in deinem Lebensweg nicht helfen, dafür bin ich zu alt. Ihr seid aber jung und wie ich euch sehe, erinnere ich mich, dass ich schon alles erdenkliche Fehler gemacht habe, was ein Mensch nur kann. Habe ich es geschafft, alle meine Gelder loszuwerden, glaubt ihr es mir oder eben nicht. Habe alle vertrieben, die mir irgendeinmal wertvoll waren. Und heute ist es mir aufgefallen, dass ich nicht mehr ins Spiegel sehen kann! Der Mensch wie er altert, verliert er den Inhalt. Das ist das Gesetz des Lebens. Aber wir raffen es nur dann, wenn wir es merken.

Deshalb sage ich doch, dass das Leben auch aus Schritten besteht. Im Leben muss man sich entscheiden: du kannst das Prügelkind werden oder du entscheidest dich anders.

Greift den Moment an und lasst ihn nicht los! Wenn Ihr euch einmal mit denen abrechnen musst, dann wird erst klar, ob Ihr der Gewinner oder der Verlierer seid! Wie Ihr gelebt habt oder gestorben seid! Es kann sich um jeden Kampf handeln, es gewinnt sich immer derjenige, der alles gibt, sogar sein Leben.

Und wenn mein Leben überhaupt noch einen Sinn hat, höchstens, dass ich immer für solche Momente kämpfe. Das war mein Leben und die Sekunden, die noch vor mir stehen, erlauben es mir nicht mehr, dass ich für dich kämpfe. So läuft die Geschichte.

Es ist keine Zauberei, dass du dich von den vielen Blödsinn loswirst, die in deinem Kopf schon festgesetzt sind, die dir sagen, dass du schwach bist. So konzentrierst du dich vor Ort nur auf die Praxis. Nicht auf das Gold, verstehst, nicht darauf, was dein Vater von dir denkt! Nur auf die Praxis. Nur auf den einzigen Moment.

Der Mensch hat Angst davor, was in ihm steckt. Dennoch findet er nur dort, was er braucht. Kannst du nicht schlafen? Möglich, weil sich spät Abends alle Geräusche verstummen und du auf deinem Bett alleine liegst und die Angst die Oberhand gewinnt, einmal alles so leer geworden.

Es gibt keinen Besseren, nie wirst du mehr oder weniger als alle Anderen. Die Gewohnheit ist das Problem. Du musst damit immer im Klaren sein, dass du dich selbst entscheidest, du bist der Verantwortliche für deine Taten!
Wenn du irgendwann sicher in der Gegenwart leben wirst, wirst du erfahren, worauf du fähig bist und was alles noch gelingen kann.
Und dann wirst du ein außergewöhnlicher Mensch werden, egal was passiert.

Kösz a virtualis kavet tegnap kesö este :D

(#2472) Tav-Csoves válasza #20749568 (#2471) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Egy német ismerősöm kért meg engemet, hogy találjam meg neki egy videó - magyar - szövegének fordítását, mert mostanában sok lelki gondja van szegénynek, és úgy gondolta, hogy ez a szöveg segíthet neki.
Mivel a németem még igencsak gagyi szinten áll, így kértem, és kaptam segítséget, amit ismerősöm, és én is köszönöm szépen még egyszer.

(#2473) suits


suits
tag

Hali!

Valaki mondana véleményt erről a levélről?Nyelvtani hibák érdekelnének elsősorban.
Tudom jobban össze kellene kötni a mondatokat hogy ne minden ich habe/bin-el kezdödjön stb azon még dolgozom.

Ich bin ein fleißiger und ordnungsliebender Mensch, bin 31 Jahre alt und vom Familienstand her ledig.Früher habe ich 9 Monat in London und mehr als 2 Jahre in Tirol gelebt.Zur Zeit lebe ich in Ungarn.In Tirol in XYDorf habe ich in eiem Gasthof als Küchenhilfe gearbeitet.In der Fremdsprache Deutsch habe ich die Mittelstufe „C” als staatliche Sprachprüfung und spreche ich außerdem mittlere Englisch auch. Ich interessiere mich auch für Stellenangebote als Abwäscher oder aber auch als Hausmeister und könnte ich eventuell in Service auch zu hilfen weil ich in England als Hilfskellner gearbeitet. Ich habe Führerschein und eigenes Auto. Mit der Arbeit könnte ich in einer Woche anfangen.

[ Szerkesztve ]

(#2474) Geryson válasza suits (#2473) üzenetére


Geryson
addikt

Egy pár szórend és én egy picit írnám csak "színesebben", de ez már csak az egyéni ízlés dolga. Az én javaslatom:

Ich bin ein fleißiger und ordnungsliebender Mensch, bin 31 Jahre alt und vom Familienstand her ledig. Früher habe ich 9 Monate in London und mehr als 2 Jahre in Tirol gelebt. Zur Zeit habe ich mein Wohnsitz aber wieder in Ungarn. Ich habe als Küchenhilfe in einem Gasthof in Tirol/XYDorf gearbeitet und interessiere mich deshalb für Stellenangebote als Abwäscher oder aber auch als Hausmeister. Da ich in England auch als Hilfskellner gearbeitet habe, kann ich gerne bestimmte Serviceaufgaben erledigen. (Nem tudom ezt a mondatot jól értettem-e.) In der Fremdsprache Deutsch habe ich die Mittelstufe „C” als staatliche Sprachprüfung, spreche aber außerdem Englisch ebenso (nem írnám le a szintjét). Ich besitze einen Führerschein und ein eigenes Auto. Mit der Arbeit könnte ich in einer Woche anfangen.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2475) suits válasza Geryson (#2474) üzenetére


suits
tag

Danke sehr :)

(#2476) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Szeretnék bocsánatot kérni, hogy ismét hozzátok fordulok, de csak bennetek bízhatok, tökéletes német-fordítás terén. :B :R
Ez itt egy motivációs levél, :B aminek lefordításával most egy jó barátomnak, és egyben nekem is segítetek, ugyanis az életünk igen hasonlóan alakult, és teljesen azonos - egy idő- és helybéli - végzettségünk végett, így aki segít, most egyszerre kettőnkön is segít, ugyanis a nem azonos történéseket már én magam is át tudom írni, :K és természetesen az önéletrajzainkat saját magunk már megírtuk, mert az azért jóval egyszerűbb volt, mint, KHM... ez... :K :B
Tehát, akinek esetlegesen ideje, és kedve is van, sokat segítene, ha lefordítaná motivációs levelünket.
:R

Tisztelt Hölgyem / Uram,

ezzel a levelemmel, valamint a csatolt önéletrajzommal szeretnék megpályázni az Önök hathatós segítségével a szakmámon belül pedagógiai, vagy zenekari állást.

Az önéletrajzomat csatolva küldöm.

Zenei tanulmányaimat 7 évesen kezdtem egy alapfokú művészetoktatkási intézményben, ahol nagyon hamar megmutatkoztak a zenéhez fűződő jó adottságaim. Ennek okán határoztam el, hogy életem a zenélésnek, és a pedagógusi pályának fogom szentelni.
Középiskolai tanulmányaimat Győrben a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola és Kollégiumban klasszikus trombita szakon érettségivel, szakbizonyítvánnyal, és OKJ vizsgával végeztem, és ezek után felvételt nyertem a bécsi zeneművészeti főiskola Magyarországra kihelyezett tagozatára, a Vienna Konservatorium Budapestbe.
A hangszeres (énekes) pedagógiai képzésem alatt, a trombita tanári szak mellett felvételt nyertem a fúvószenekari karmester súlyponti szakra, amiket eredményesen elvégeztem.
Azóta tanulmányaimat a bécsi Vienna Konservatoriumban folytatom tovább, trombita előadóművész szakon.
Több mint 19 éves zenei tapasztalattal rendelkezem. Az elmúlt években fúvószenekarokban, szimfonikuszenekarokban játszottam, és gyermekek tanításában is gyakorlatot szereztem több pedagógiai módszer használatával.
Tárgyalóképes szintű német nyelvtudással rendelkezem, amit korábbi munkáim során kamatoztattam is. Emellett nyelvtudásomat is folyamatosan fejlesztem.
Szeretném a tapasztalataimat itt kint Bécsben gyermekek számára továbbadni, szívesen játszanék zenekarokban, tanítanék zeneiskolákban. Tudok önállóan dolgozni, és csapatmunkában is megállom a helyemet, az adott körülményekhez jól tudok alkalmazkodni.
Úgy gondolom, hogy a zenei tudás átadása nagyon fontos a gyerekek számára, hiszen a zenei tanulás nagyban segít a jövő generációjának, hogy a mindennapi gyermeki, és felnőttbéli problémákat a lehető legkönnyebben tudják megoldani.

Gyorsan és hatékonyan végzem el a rám bízott feladatokat, nyitottságomnak és jó kommunikációs készségemnek köszönhetően könnyen beilleszkedem egy új csapatba.

Bízom benne, hogy egy személyes találkozásra is sor kerül és meggyőződhetnek arról, hogy jó választás vagyok az Önök számára.

Üdvözlettel:
XY
F. és B. ( :DDD )

:R

(#2477) Csókolom válasza Tav-Csoves (#2476) üzenetére


Csókolom
tag

Összehozzuk, de vannak benne szavak, amiknek nem tudom a nemet megfelelöjeit:

zenekari állás =
művészetoktatkási intézmény =
klasszikus trombita szak =
hangszeres (énekes) pedagógiai képzés =
trombita tanári szak =
fúvószenekari karmester súlyponti szak =
trombita előadóművész szak =
fúvószenekarokban, szimfonikuszenekarok =

mivel ez a Te szakiranyod, es targyalokeps nemettel rendelkezel ahogy irtad is, ird ide be, hogy a fenti kifejezesek hogy vannak Becsben. :) Az osztrak nyelv egyebkent nem teljesen azonos az irodalmi nemettel -ugye ez is teny...(Biztosan jobb lenne osztrakul gondolkozva egy levelt sajat magadnak megfogalmazni, mint magyarul nemetre forditva Becsben egy allast megpalyazni vele)

[ Szerkesztve ]

(#2478) Tav-Csoves válasza Csókolom (#2477) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia!

Álláshirdetéseknél is a hivatalos Hochdeutsch-ot kell - ildomos - használni, evégett nem kell aggódnunk.

zenekari állás = Orchester Arbeitstellung
művészetoktatkási intézmény = Kunst Bildungsanstalt
klasszikus trombita szak = Klassise Trompete Fach
hangszeres (énekes) pedagógiai képzés = Instrumental (Gesangs) pädagogik
trombita tanári szak = Pädagogische Trompete Fach
fúvószenekari karmester súlyponti szak = Blasorchester Dirigent Schwerpunkt
trombita előadóművész szak = Künstlerische Trompete Fachdiplom
fúvószenekarokban, szimfonikuszenekarok = im Blasorchester, und symphonische Orchester

köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#2479) Csókolom válasza Tav-Csoves (#2478) üzenetére


Csókolom
tag

Na, akkor sok siker nektek Becsben ;)

Sehr geehrte/geehrter….,

mit dieser Mail und angehängtem Lebenslauf möchte ich mich mit Ihrer Hilfe um einen pädagogischen Beruf bzw. Orchester Arbeitsstelle beworben.

Mein erster instrumental Lehrgang hatte ich mit 7 in einer erst-graduale Kunst-Bildungsanstalt begonnen, wo meine gute Neigungen zu Musik schon sehr früh zutage kamen. Deshalb habe ich mich so entschieden, dass ich mein ganzes Leben an das Musizieren beziehungsweise Pädagogik widmen werde.
Meine mittlere Reife habe ich mit Erfolg in der Janos Richter Fachschule und Internat für Musik in Györ in klassischer Trompete Fach mit Fachabitur und OKJ Zeugnis absolviert, danach kam eine Aufnahme in die Vienna Konservatorium in Budapest zustande.
Neben meiner Instrumentaler (Gesang) pädagogischer Ausbildung in pädagogischer Trompete Fach begann ich noch eine Fachrichtung mit dem Schwerpunkt: Blasorchester Dirigent, die ich erfolgreich bestand.
Seitdem setze ich meine Lehrgänge in künstlerische Trompete Fach in der Vienna Konservatorium in Budapest mit Fachdiplom fort.
Inzwischen verfüge ich mit einer über 19 jähriger musikalischer Erfahrung; in den vergangenen Jahren spielte ich in Blasorchestern und symphonischer Orchestern verschiedener Art und Erfahrungen gesammelt wie man Kinder unter verschiedener pädagogischer Methoden unterrichtet.
Meine Deutschkenntnisse sind verhandlungssicher, was ich schon in meiner früheren Arbeiten auch schon unter Beweis gestellt habe. So entwickelte sich mein Sprachgefühl selbstständig weiter.
Ich möchte meine Erfahrungen hier in Wien für Kinder weitergeben; spielte gerne in Bänder, unterrichtete in Musikschulen und ähnliches. Selbstständiges Arbeiten oder Teamprojekte sind auch möglich, an den gegebenen Umständen entsprechend.
Da bin ich mich überzeugt, dass das Weitergeben des musikalischen Wissens für Kinder besonders wichtig sind, denn das musikalisches Lernen als eine gute Investition in die Zukunft gilt; hilft zB. in der Lösung verschiedener Problemen, sogar auch im Erwachsenenalter.
Die gegebenen Aufgaben erledige ich schnell und effektiv, wegen meiner offener Art und guter Kommunikationsfähigkeiten finde ich mich in einem neuen Team schnell wieder.

Ich hoffe, dass in einem persönlichen Treffen Sie überzeugen kann, dass ich Ihnen ein guter Wahl bin.

Mit freundlichem Gruß
XY

(#2480) szatocs1981 válasza Csókolom (#2479) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Szia, az utolsó mondtad nem így lenne helyes?

"Ich hoffe, dass in einem persönlichen Treffen Sie überzeugen können , dass ich Ihnen ein guter Wahl bin."

[ Szerkesztve ]

(#2481) szatocs1981 válasza szatocs1981 (#2480) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Persze h jó, hülye vagyok.... :B

(#2482) Tav-Csoves válasza Csókolom (#2479) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Hú nagyon szépen köszönöm, nagyon jó lett! :))
F. is nagyon köszöni, ő is nagyon elégedett!
Ha Bécsben vagy, vagy jössz, vendégünk vagy soksok sörre! ;)
Köszönjük szépen Neked! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#2483) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Ezt valaki letudná fordítani?
Legfelső Német részt.

Ez hűtőfolyadék lenne, az érdekelne hogy a G13 keverhető e G12 Plus plus és G12 plus régebbi folyadékkal?

[ Szerkesztve ]

(#2485) K Norbi válasza #20749568 (#2484) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :K

(#2486) molnarpeter válasza K Norbi (#2485) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha csak után kell tölteni, desztvíz is jó :)

(#2487) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Hogy kellene ezt németül szépen megkérdezni?

Lehetne esetleg postai úton is átvenni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#2488) Geryson válasza sutyesz96 (#2487) üzenetére


Geryson
addikt

Besteht die Möglichkeit das Produkt per Postversand zu erhalten?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2489) sutyesz96 válasza Geryson (#2488) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#2490) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Engem németről magyarra fordítás érdekelne.
Ezen az oldalon: [link]
azt értem, hogy aki nem AV tag, és nem foglal előre, annak 18 euró a szállás (jugendliche). De ezt a mondatot nem értem: Nächtigungspreise exklusive Frühstücksbuffet, Halbpension bzw. a la carte Verpflegung! Valaki kibogozná nekem, hogy akkor abban a 18 eurós díjban van-e reggeli/félpanzió, vagy mennyit kell ráfizetni?
Köszönöm előre is! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#2491) szatocs1981 válasza itouchfan (#2490) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Én úgy értelemezem, hogy a 18EUR az csak a szállás, ellátás nélkül.
Félpanzió (azaz Frühstück mit Obst, Brot, Butter, verschiedene Marmeladen, Nutella, diverse Aufstriche, Wurst, Käse, Müsli, Joghurt, dazu entweder Tee oder Kaffee
Dreigängiges Abendmenü mit Suppe, Hauptgericht und Nachspeise) ezen felül 27,50EUR (azaz a te esetedben 18+27,5)

Csak reggeli 10,50EUR (azaz 18 + 10,50)

...szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2492) itouchfan válasza szatocs1981 (#2491) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi szépen. nekem sem volt tiszta, hogy mit is akar pontosan mondani, de ezek szerint nem csak nekem... :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#2493) Schimi070


Schimi070
tag

Szeretnék venni 2 hifi készüléket, de az eladó nem postáz, csak elvitelre adná el.
Ez lenne a fordítandó szöveg:
„Todom hogy nem adja postára, de ha kivételt tenne, akkor megvenném a 2 készüléket. Paypallal vagy előre utalással fizetek.
Magyarországra kellene küldeni a csomagot.”

(#2494) Geryson válasza Schimi070 (#2493) üzenetére


Geryson
addikt

Honnan tudod, hogy nem postáz? Ez van kiírva? Nekem az a tapasztalatom, hogy egy csomóan ezt írják ki, de simán postáznak ha megállapodsz vele a feltételekről. Nyilván ez nem ennek a fórumnak a kérdése, de én másképp fogalmaznék.

Amit te kértél kb.:

"Ich hätte vor die 2 Geräte zu kaufen wobei ich weiß, dass Sie diese nur mit Selbstabholung anbieten. Wäre eine Ausnahme möglich? Ich kann per PayPal oder Vorauszahlung zahlen. (Én nem fizetnék előre.) Die Lieferung müsste nach Ungarn getätigt werden."

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2495) Schimi070 válasza Geryson (#2494) üzenetére


Schimi070
tag

Köszönöm!
Csak elvitelre adja.És nem ebay
Igazad van, akkor hagyom a paypalt.

(#2496) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Liebe Leute! :)
Tudom, hogy off, de mivel itt sokan vannak, akik a német nyelvet nap mint nap használják, így eme kérésem nem is olyan irreleváns.
Tehát: keresem a legjobb német-magyar magyar-német szótárt Androidos telefonra.
Fizetős alkalmazás is érdekel!
Tudnátok ajánlani egyet? (Vagy többet)
Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#2498) Tav-Csoves válasza #20749568 (#2497) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm szépen, az első nyert, be is ruháztam egy kódra. :R

(#2499) Johnzy válasza Tav-Csoves (#2498) üzenetére


Johnzy
tag

Hogy sikerült az osztrák interjú?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#2500) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ballagásra két könyvbe szeretnénk mondatot:

Kívánom, minden álmod váljon valóra

Kívánom, ezek a lapok teljenek meg sok szép örömteli élménnyel.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.