Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) matteo_szg válasza Brekk (#7050) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nálunk van 1. Elviszitek? :)

jupiiii

(#7052) Brekk válasza matteo_szg (#7051) üzenetére


Brekk
addikt

Van nekünk is, de a javított FW-esek hétfőn jönnek meg. Csúsztak 2 hetet sajna.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7053) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Nick Shih fele teasing a fb oldalarol :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7054) subaruwrc válasza Achill3uS (#7053) üzenetére


subaruwrc
félisten

amd fury mi?

(#7055) Alpi. válasza subaruwrc (#7054) üzenetére


Alpi.
addikt

Ott a csodahal ! :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7056) #35434496 válasza subaruwrc (#7054) üzenetére


#35434496
törölt tag

Lehet tudni mennyire bírja a minuszt az új HBM memória?

(#7057) regener válasza #35434496 (#7056) üzenetére


regener
veterán

Valami olyat közöltek hogy nem lehet majd tuningolni a memót, de hogy ez milyen szintű korlátozás az kérdéses.

(#7058) #35434496 válasza regener (#7057) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem a memoria tuning miatt kèrdezem. Ha a HBM nem bírja a nagy minuszt akkor gond van mert a gpu-t nem tudod -100fokra hűteni mivel a pot hozzàèr közvetlenül a memoriákhoz is!

(#7059) subaruwrc válasza #35434496 (#7056) üzenetére


subaruwrc
félisten

én nem tudok róla semmit.

(#7060) regener válasza #35434496 (#7058) üzenetére


regener
veterán

Jajj tényleg, mert itt már rajtavan a tokon, nem szóltam :D

(#7061) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Tegnap egy,többféle szempontból is meglepetést tartalmazó ln2 sessiönre látott vendégül Achill3uS barátom,melynek keretében hirtelen 3 rendszer is hidegre került.
Számomra olyan szempontból fontos volt ez a teszt az eredményeken kívül,hogy így végre nyugdíjazhatom a kissé viseltes z97 soc lapomat,valamint a haswell rendszert is,plusz a legjobb G3258 chipemet is elmondhatom hogy kimaxoltam,ami régóta foglalkoztatott.

Elsőként Brekk kolléga jelenléte okozta a meglepetést,ő is ismét lépett párat a nitrogénes tuning rögös útján a siker felé,valamint Overlocker886 alias Mr50mhz is tiszteletét tette :)

Ezek voltak a kellemes meglepetések,de kijutott a kellemetlenebbik fajtából is,tekintve hogy másodjára is meg delideltem a kis cpu-t,majd sikerült úgy össze raknom a rendszert hogy a memória tuning abszolút meghalt.
Mindez -100-ra fagyasztva vált világossá számomra :))

Ezt konstatálva gyorsan le is olvasztottam a rendszert hiszen használhatatlan memória oc nélkül,a lap le van kenve vazelinnel,így a vizesedéstől nem igen tartottam.

A cpu-t kívül belül alul felül körös-körül thermal grizzly pasztával raktam össze,aminek a sample-jét köszönöm Achill3uS-nak :R

Második nekifutásra egészen használhatóra sikerült a rendszer,így az alábbi eredmények születtek:
rendszer:
Pentium G3258 - thermal grizzly - K|ngp|n Venom 5.0 -125°C
GIGABYTE Z97X-SOC-Force - F6
G.Skill PI PSC
ADATA SX900 64G
DeepCool Quanta 1250W
W7 x64 Sp1

Geekbench multi @6ghz
Cinebench15 @6g
Cinebench 11.5 @6g
Guppi @5.9ghz
Illetve egy XTU 5.9-en amivel nem javítottam meg a régebben készült 5.7-es eredményem,sajna ez az oprendszer már eléggé kuka + a ramok beállítására is kevés időt fordítottam.

Ezzel a cpunak nagyjából itt vége,mehet a vitrinbe.

Köszönöm a remek társaságot és a jó sztorikat,dolgos de élménydús este volt :C

Ezenkívül köszönet illeti a DeepCool hazai képviselőjét a támogatásul nyújtott 1250-es tápért,valamint a vagon nagy teljesítményű ventillátorért,amik remek szolgálatot tettek a tesztek során :C

[ Szerkesztve ]

(#7062) h1mpi válasza subaruwrc (#7061) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nagyon éltek, pedig nyár van :)) gratula a sok kiváló eredményhez ismét :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7063) #35434496 válasza subaruwrc (#7061) üzenetére


#35434496
törölt tag

Grat a szép eredményhez! :C :R "alias Mr50mhz" :DDD

(#7064) Brekk válasza subaruwrc (#7061) üzenetére


Brekk
addikt

Remek volt az este, és sikerült is majdnem egy 2. helyezést csinálni 4790K procival GPUPiben -120 fokon. Sajnos a teszt lefutás után invalid lett, utána pedig semmilyen beavatkozás után nem volt hajlandó még elindulni sem. :Y
Jövő héten újra nekifutunk. :K :C
A grizzlyt az oázisban lehet majd kapni. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7065) Johni5 válasza subaruwrc (#7061) üzenetére


Johni5
őstag

Szép eredmények.Grat!kell nekem olyan venti!Mi a tipusa?

(#7066) regener válasza Johni5 (#7065) üzenetére


regener
veterán

Szerintem ezaz: DeepCool UF140R

(#7067) subaruwrc válasza regener (#7066) üzenetére


subaruwrc
félisten

az bizony.

(#7068) subaruwrc válasza Brekk (#7064) üzenetére


subaruwrc
félisten

Becsületesen küzdöttetek azzal a procival,megérdemel majd egy második esélyt,más körülmények között :)

(#7069) #35434496


#35434496
törölt tag

Dream Team! ;] Vajon láthatjuk őket még egyszer így együtt?[link]

(#7070) subaruwrc válasza #35434496 (#7069) üzenetére


subaruwrc
félisten

az sajnos közel kizárt.

(#7071) jones965


jones965
Modder

Egy friss 3dmark11 eredmény, igaz még nem nitróval készült. Akinek kifogása van az eredménnyel kapcsolatosan, az nyugodtan veheti a fáradtságot, lejöhet hozzá tesztelésre, és megtanítom neki szívesen, hogyan kell jó cpu efficiency-t beállítani. :)

(#7072) Achill3uS válasza jones965 (#7071) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem a jó effi a kérdés, hanem, hogy 4 ezer pontot fluktuálsz a saját eredményeid között. ez nem tweak. 4600-on megvered a saját és mások 5G+ nitros eredményét (uncore, ramrol nem is beszélve). ha tudod validálni akkor elfogadom, de screenshot ehhez nem elég. ha a 3Dmark11 legacy benchmark lenne nem szólna senki egy szót sem, de még nem az. :R

csak egy random összehasonlítás, http://hwbot.org/submission/2661834
közel +1GHz cpu 3000 pontot ér? nekem ez furcsa.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7073) subaruwrc válasza jones965 (#7071) üzenetére


subaruwrc
félisten

megtanítom neki szívesen, hogyan kell jó cpu efficiency-t beállítani.
:DDD
kezdődik.
hát nem cheat engine-nel.

erősen amellett vagyok hogy megszűnjön a team captain jogod...

(#7074) jones965 válasza Achill3uS (#7072) üzenetére


jones965
Modder

Aki tesztelt már sokat ati és nvidia kártyákkal, az tudhatja hogy mekkora szórás van physics score között.
Ez hatványozottan igaz multi gpu-s eredményeknél. Bátran mondhatom, van benne tapasztalatom. De délután készítek neked egy validált eredményt 4600 mhz-es cpu-val. :)

Konkrétan melyik saját 5Ghz-es eredményemmel van baj?

(#7075) Achill3uS válasza subaruwrc (#7073) üzenetére


Achill3uS
veterán

én beérem egy racionális magyarázattal és futuremark validation-nel.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7076) jones965 válasza subaruwrc (#7073) üzenetére


jones965
Modder

Na csak kibújt a szög a zsákból. Szívesen lemondok róla, csak úgy mint a közös csapatban való szereplésről.
Látom félted az első helyedet, de ezt az örömöt meghagyom neked, élvezd sokáig. :)

(#7077) #35434496 válasza subaruwrc (#7073) üzenetére


#35434496
törölt tag

Lemaradtam valamiről? :D

(#7078) Achill3uS válasza jones965 (#7074) üzenetére


Achill3uS
veterán

http://hwbot.org/submission/2668718

5375-ön 23.3k cpu pont single card nvidia kártya mindkét esetben most pedig 24k cpu pont 4600-on. ez nem eff kérdése, hanem valami tweak, vagy 3dmark verzios eltérés, vagy bug ami lehet, hogy legális de furcsa számomra, hogy ilyen több ezer pont különbségekre lehet csak úgy rájönni. mert ez nem bios beállítás vagy hardware setting kérdése. ezért érdekelne, hogy lehet-e így validálni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7079) subaruwrc válasza jones965 (#7076) üzenetére


subaruwrc
félisten

attól bújt ki a szög a zsákból hogy Balázs felhívta rá a figyelmemet hogy valami nem kóser,az eredményeidet végig nézve meg tényleg nem.Legalább viselnéd méltósággal nem úgy hogy azonnal leszeded a moddolt subokat.

Mitől félteném az első helyemet,tőled? Még gratulálnék is minden egyes alkalommal mikor megelőzöl ha nem kétes bizonyíthatóságú eredményekkel tennéd. Az enyémeket végig nézheted nyugodtan,valószínű egyet nem találsz aminél akár csak rezeg a léc. Ja,az picit zavar de az elsőségemnek vagy a féltésnek ehhez pont semmi köze. Asszem elég jól helytállok a saját kis támogatásommal a titan x darálód ellen ;)

Az meg szerintem elég nyilvánvaló hogyha 100% tiszták lennének ezen eredményeid akkor nem rögtön a kilépéssel fenyegetőznél burkoltan,ami tudod hogy ér valamit .. ( valakinek ).

(#7080) jones965 válasza subaruwrc (#7079) üzenetére


jones965
Modder

Nem szedem le az eredményeimet, hiszen nem azért töltöttem fel.
Azt hiszem teszteltem ahhoz éppen eleget, hogy lássam, miben hol milyen eltérések adódnak. Ráadásul pontosan LN2 alatt van az, amikor valamiért nem stabil a rendszer, és lényegesen gyengébb cpu eredményeket produkál, de ezt meglehet nézni mások eredményeinél is.
Mint említettem, ma készítek nektek egy validált eredményt a 4600 mhz-es cpu beállítással.

A csapaton belüli dolog pedig nálam triviális kérdés, ott ahol ilyen szintű letámadás és bizalmatlanság van, szerintem nem érdemes közös hajóban evezni. :)

Aki pedig tényleg ismeri a 3dmark verziók közötti különbségeket, az nem is tenne fel ilyen kérdéseket, hogy valid vagy sem. nyilván a több gpu-s TX eredményeket nem fogom produkálni, hiszen nem egyszerű ezeket beszerezni, ráadásul az enyém behalt, jelenleg szervízben van, így ami nem tetszik nyugodtan reportold, legfeljebb Cristian majd törli, következetesség nélkül. :)

(#7081) subaruwrc válasza jones965 (#7080) üzenetére


subaruwrc
félisten

ami nem tetszik nyugodtan reportold

negyed órája még mintha nem így álltál volna hozzá.

nem a nitros eredményekről van szó,hanem a 4600-asokról ami hol 20.300 hol 24300.
utóbbit olyan 5350-en hozza egy közepes tuningos.
na azt magyarázd el nekem hogy lehetséges,4600-on,alacsony uncore és loose ram mellett.
nem nekem kell az fm valid hanem a hwbotnak. meg az nem érdekel hogy az fm-et hogy tudod kijátszani.
egy támadhatatlan magyarázat érdekelne hogy ez miképp lehetséges.
annyit már én is teszteltem multi gput nitro alatt nvidiat is meg atit is hogy tuti legyek benne hogy azonos settingsen nincs benne 4000-pont.

még ha a legjobbad lenne azonos arányban a többiekével,a legrosszabb meg -4000 akkor még el is hinném.

(#7082) jones965 válasza subaruwrc (#7081) üzenetére


jones965
Modder

Amikor tesztgép közelben leszek, megkapod rá a validált választ. :)

Ráadásul a validált eredmény a top20-hoz kell, ezt pontosan a HWBOT szabályzata is leírja.

[ Szerkesztve ]

(#7083) subaruwrc válasza jones965 (#7082) üzenetére


subaruwrc
félisten

tehát?
legalább 3 subod top 20 volt amit reportoltam.
de semmi probléma,tűkön ülve várjuk a választ. taníts meg minket ;)
ha már top notch oc-er vagy,igazán megszánhatod a gyengébbeket

(#7084) #35434496 válasza subaruwrc (#7083) üzenetére


#35434496
törölt tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#7085) jones965 válasza subaruwrc (#7083) üzenetére


jones965
Modder

A korrektséged határtalan, ez az igazi csapatszellem.
A TOP20 értelmezése nézőpont kérdése: véleményem szerint, és ezt a fent lévő eredmények is alátámasszák, az első 20 eredmény, mint a nevében is benne van top20, és nem kategórián belüli legjobb 20.
Egyébként irreleváns jelen esetben. :)

(#7086) Achill3uS válasza jones965 (#7080) üzenetére


Achill3uS
veterán

Facebookon beszelgettunk, be is lehet linkelni szerintem semmi letamadas nem volt benne, feltettem nehany kerdest az eredmenyeddel kapcsolatban amire itt jott a folytatas, nem igazan ertem a tortenteket es ennel erettebbnek gondollak mindkettotoket, mint hogy idaig fajuljon egy feltoltott erdemeny megbeszelese csapaton belul. Miert ne lehetnenek kerdeseink egymashoz, ha valami nem egyertelmu a tobbieknek. Ez nem gyanusitgatas az artatlansag vedelme mindenkit megillet. En most elutazom a heten nem nagyon leszek online. Folyt kov, mindenki nyugodjon le... :D :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7087) matteo_szg válasza Achill3uS (#7086) üzenetére


matteo_szg
őstag

Mindenki nyugodjon le a pics*ba, épp ASUS Tech Seminar van Londonban - Oliverda helyszínen -, és a Maximus VIII Extreme alázni fog. :)

jupiiii

(#7088) h1mpi válasza matteo_szg (#7087) üzenetére


h1mpi
nagyúr

mint az AMD? :D (csak vicc volt) :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7089) matteo_szg válasza h1mpi (#7088) üzenetére


matteo_szg
őstag

A Fury házon belül alázott. :)

jupiiii

(#7090) #35434496 válasza matteo_szg (#7089) üzenetére


#35434496
törölt tag

Azzal nem mennek semmire. :)

(#7091) h1mpi válasza #35434496 (#7090) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Asusnak mind1 melyik gyártóét adja el. Nem a Fury X-ből fognak meggazdagodni az tuti.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7092) matteo_szg válasza h1mpi (#7091) üzenetére


matteo_szg
őstag

Majd a Fury Pro-ból...or not. :)

jupiiii

(#7093) jones965 válasza Achill3uS (#7086) üzenetére


jones965
Modder

FB-on szerintem teljesen másról beszéltünk, ott fel sem merült, hogy inkorrekt eredményeim lennének.
Ráadásul egész véletlenül vettem észre a HWBOT-on, lévén egész nap mostanában területen vagyok.
Csapaton belül nem az lett volna a korrekt eljárás, hogy először az érintettet kérdezzük meg direktben?

Mindegy,még egy dologgal jövök ma ide, aztán részemről az egész dolog lezárva. :)

(#7094) jones965 válasza jones965 (#7093) üzenetére


jones965
Modder

Az ígért linkek.


valid

Viszonyításként egy 4way TX eredmény.


valid

Innentől kezdve azt hiszem, nem én vagyok, akinek magyarázkodnia szükséges. :)

(#7095) subaruwrc válasza jones965 (#7094) üzenetére


subaruwrc
félisten

magyarázkodni eddig se volt szükséges.
azt írtad megtanítasz minket 3d11-et benchelni.

gyorsan átfutottam pár,4600-on készült eredményt,de még csak 21-ezer közelében sem volt egyik sem.
arra adj egy magyarázatot hogyan lehetséges a te 3 ezer pontos előnyöd,néhol.

az hogy multi gpu a rendszer,nem jó kifogás,azok az eredmények is több kártyásak amiket megnéztem.

azt,hogyha patyolat tiszta vagy miért kellett ilyen csapatból kilépős hisztivel előadni az egészet,mondjuk nem értem,kicsipapucsnál azért egy két fokkal érettebbnek gondoltalak én is.

(#7096) kicsipapucs válasza subaruwrc (#7095) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Kedves, mélyen tisztelt suzukiwrx!

Látom, említette a nevem a hozzászólásában, amivel ideidézi szellemem. Ezek szerint maga ismer engem.
Engedje meg a tiszteletteljes kérdést, ön kicsoda? A ma és korábban alkotott hozzászólásai hangvételéből az jön le a halandó ember számára, hogy valami hatalmas, egetrengetően fontos véleménnyel bíró, minden és mindenki fölött álló természetfelettiség (találó a PH! félisten rang) lehet, akinek a szava parancs, véleménye törvény, kérdései csontba vájóak és azokat mindenkinek megválaszolni kötelező, ellentmondást, -véleményt nem tűr, a primitív halandókat eltapossa, akinek az OFF-ja is ON, de hitelesen bírál másokat.

Kérem őrizze meg nyugalmát a kérdést olvasván, ebben a topikban talán tudnak segítséget nyújtani: [link]
Sajnos gerincnövesztő csodaszer még nincs, abban nem tudok segíteni.

Köszönöm szépen előre is a választ öntől, vagy az alattvalóitól,
kicsipapucs :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7097) jones965 válasza subaruwrc (#7095) üzenetére


jones965
Modder

Gondolkozz el egy kicsit az egészen, és ha nagyfiú vagy már, akkor rájössz magadtól.

De segítek: ahol ilyen emberek a csapattársak, és hátba támadnak, a csapatkapitányi rangom visszavonását szorgalmazza anélkül, hogy megkeresne direktbe, szerintem teljesen logikus döntés részemről, hogy más vizekre evezek. A HWBOT-ra írt hozzászólásod, és reportolásaid pedig kellőképpen minősítenek.

Az eredeti témához visszatérve: a kért eltérésekre vonatkozó futuremark validált linkeket megkaptad, azon még én is dolgozom, hogy az LN2 alatti skálázódáson javítsak, de ha ennyire szkeptikus vagy még a hitelesített eredmények kapcsán is, akkor javaslom írj oda is, reklamáld meg, hogy szerinted ilyen nem lehet, hátha ők is törlik az eredményeimet.

PS: javaslom nézd mag Dancop eredményeit is, ahol vízzel hűtött cpu ment 47xx-480xx mhz-en, és +25K physics score-t ért el. Reportold azt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#7099) Achill3uS válasza jones965 (#7093) üzenetére


Achill3uS
veterán

"Kovetkezo kerdesem h h csinaltal koppra olyan physix scoret mint en 5250en magasabb uncore es szukebb rambeallitasok mellett? Ilyen eros tweak nincsen. Driver uaz nalam is, 15os lod ment. Milyen verzio a system info es a 3dmark? Teny h en nem vagyok igazan otton 3dmark11ben, de ezt nem igazan ertem."

Facebook postod alatt a kommentem tegnap 13:02kor. Amire nem kaptam sose valaszt es jott itt a hiszti reszetekrol. A validot koszonom, magyarazatot latom nem kapunk, de reszemrol a validdal tisztaztad a szitut.
a csapatmunka reszemrol ennyi volt, ha ennyit nem lehet egymashoz szolni sertodes nelkul gratulalok mindenkinek. Bocsanat a hangnemert de felbosszantottam magam. Over and out.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7100) Johni5


Johni5
őstag

Áhhh ,ezt meg lehetett volna beszélni normál hangnemben is egymás sértegetése nélkül.. :Y Én ebbe nem szólok bele,kibicnek kusson nőttem fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.