Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Brekk válasza Overlocker (#7799) üzenetére


Brekk
addikt

18fok körüli lépcsőház. Szerencsére nem tetszett meg senkinek száradás közben. :DDD

A táp még kap egy réteget, de amúgy sztem remekül néz ki. Nyomok róla nagyfelbontásút ha kész. Ez sztem elég ROG-os lett. ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7802) Achill3uS válasza Brekk (#7801) üzenetére


Achill3uS
veterán

[link] ;] :P

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7803) Synthwave válasza Achill3uS (#7790) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Thx.

Megnézem ezt is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7804) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy van olyan nitrós rendszer, amit úgy építesz össze, hogy mindennapi használatra is alkalmas legyen vagy csak benchelős megoldások már ez a kategória?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7805) Overlocker válasza Synthwave (#7804) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Igen, létezik csöpögtetős rendszer, csak horror áron, azaz te szabályzod, mennyi nitro folyjon a potba.

(#7806) Achill3uS válasza Overlocker (#7805) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem a kolléga arra gondol, ami mindennapi megoldásra alkalmas lenne. ilyen megoldás nincs. mivel itt a fő probléma a kondenzáció. mint minden hosszútávú minuszos megoldás a multban - peltier, kompresszor - ettől szenved, hogy néhány hónap, év alatt valósággal elkorrodálódik a socket és az összes érzékenyebb fémalkatrész. ha pedig valaki helytelenül használja a rendszert, és olyan feszeket ad amit nem kéne még instabil is lesz a rendszere a folyamatos degradációtól míg végül meghal a cpu.

úgy tudom ipari méretekben de alkalmaznak folyékonynitrogénes hűtést, szerverfarmok hűtésére. de efektív nem közvetlenül a cpu-kra, hanem a környezet hűtésére.

mod.

hadd mutassam be új barátaim közül az egyiket, thx to rambazár.com :R
asszem nem fogok unatkozni a hétvégén. :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7807) Synthwave válasza Achill3uS (#7806) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, erre gondoltam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7808) #35434496 válasza Achill3uS (#7806) üzenetére


#35434496
törölt tag

Brutális kit! :C

(#7809) Achill3uS válasza Synthwave (#7807) üzenetére


Achill3uS
veterán

még a mostani zöldek vagyunk és fogyasztási hisztéria előtt régen gyártottak ilyen megoldásokat, Vapochill, Promateia, OCZ stb amik birták 24/7 is -30-40-50 fokon tartani a cpu-t, énis használtam ilyen rendszert de az jött elő egy idő után amit írtam. valósággal elrohadt a cpu socket. bezöldültek és kiestek a lábak, hiába volt maga a hűtőfej körül melegítő szigetelés. remélem megválaszoltam a kérdést :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7810) Synthwave válasza Achill3uS (#7809) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vapochill, azaz. Ilyesmire gondoltam.

Szóval akkor egyelőre nem létezik rohadásbiztos megoldás hosszútávra. Na nem, mintha építeni akarnék holnap egy ilyen rendszert, csak az elv érdekelt.

Overclock terén nagyon gyerekcipőben vagyok; mostanában gondolkodtam, hogy ha kész a kis "raktárszobám" a pincében, lehet, hogy elbenchelgetnék néha feeling-szinten, léghűtéssel persze, szűk zsebből pengetve a lét.
Első körben valami kísérletezős-tanulós LGA775-ös P4-re gondoltam - azt még nem sajnálnám annyira, ha a nyomorultkodás közepütt a lángok martaléka lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7811) eldiablo válasza Synthwave (#7810) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Léggel C2D vagy 771 Xeon több örömmel szolgálhat, mint a P4-ek.

(#7812) Synthwave válasza eldiablo (#7811) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondjuk amikor már egy E6750 ~3k..

Bár ennyiért egy tálca P4-et vehetsz, ott meg lehet variálni. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7813) Overlocker válasza Achill3uS (#7806) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, jó az amit írtam mindennapra, csak idővel azt történik amit leírtál...

mod: Amúgy kapdbe be :DDD

(#7814) Overlocker válasza Synthwave (#7812) üzenetére


Overlocker
veterán

Ahogy eldiablo is írta, C2D vagy S771 Xeon jó tanulósnak..., P4-el tesztelni már túl körülményes,, SD / DDR ramok, AGP stb.... Én is az előbbieket ajánlanám..

(#7815) Synthwave válasza Overlocker (#7814) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem kóró lesz, de P4-nél amúgy 925 / 955 / 975-ös chipsetre gondoltam például.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7816) Achill3uS válasza Synthwave (#7815) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem elsőre celeronozz teis (cedar mill) egy régi P965 vagy X34/48-as lapban, és menj max órajelre. az a legnagyobb feeling elsőre. ha megtalálom a polírozott 352-esemet odaadom neked ajándékba kezdeni. 7.2GHz körül bootolt nálam ln2 alatt. csak nem nagyon ment feljebb :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7817) Synthwave válasza Achill3uS (#7816) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

P965 ár-szinten kicsit szimpatikusabb. :>

Köszi a felajánlást.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7818) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Gratulálok az elmúlt néhány hónap kiemelkedő eredményeihez, és a fokozott aktivitáshoz! :C

Néhányotokkal már beszéltem egy-két mondatot a fórumon még régebben. Achi ajánlotta, hogy forduljak ide segítségért. (Amit azért nem tettem meg, mert nem volt túlságosan nyugodt a légkör a topikban.)

De ezt a mulasztást most megteszem, és néhány kérdéssel fordulnák felétek, hogy lépjek egy lépcsőfokot a komolyabb tuning irányába.

Extrém felszerelésem nincsen, mégis úgy gondolom, hogy ez már nem a kezdőknek való topikba való. (Azért sem, mert ott próbálok segíteni, ha tudok.)
Amivel próbálkoztam eddig: fagyasztóban előre hűtött folyadék + peltier télen kint a teraszon. Ezzel sikerült elérnem a -15 °C körüli hőmérsékletet (multiméterrel mértem). Volt még szárazjéggel, de kudarcba fulladt (egy fém poharat próbáltam használni pot gyanánt sikertelenül). A szigetelés papírtörlő + szigetelőszalag. Eddig elégnek bizonyult.

Valamint a hardvereim sem a legjobbak erre a célra: Néhány S775-ös celeron 1 és 2 magosak, egy E7200 ami egész jó késői darab, és egy E8200, ami szintén korrekt chip (Q807). Ezek mellé társul egy p35-ös lap, ami egész jó fsb-t tud, és két pár 800mhz-es memória kit (amik csak 1040-1060 mhz körül mennek max). És egy r7 260x típusú vga.

Az egyik problémám az alaplappal kapcsolatos: Sajnos a gyári biosában nincsenek gtl feszek, és a ram feszt is "csak" 2.2 voltig engedi emelni, pedig mehetne feljebb is. Ezt lehet valamilyen módszerrel orvosolni? Módosított bios, vagy valamilyen szoftver, amik engedik ezeket változtatni nagyobb skálán is?

A másik problémám a vga-t érinti.
Annál egy tweak segítségével ki tudom tolni a tdp limitet akár 80%-is. Amit szépen hasznosít is, de a feszültséget csak 100mv-al tudom emelni az msi ab-vel. Erre már nézegettem megoldásokat, de sajnos nem találtam, csak hardmod leírást, amitől egy kicsit ódzkodok. A bios editorok többsége sajnos nem támogatja a kártyám típusát. Erre a problémára milyen megoldások létezhetnek?

Valamint egy kicsit szeretném megismerni a tweakeket és azok használatát.

Néhány év múlva (4-5) tervezem az ln2-őt is de az most (suli első szemesztere mellett) nem fér bele. Anyagiak és idő szempontjából sem. Egyébként erősáramú villanymérnökként milyen előnyöm származhat ilyen téren? Gondolok itt arra, hogy saját tervezésű vmod és hasonlók. Vagy ehhez hasonló dolgokat nem oktatnak csak az alapokat?

Elnézést a kisregényért, és a segítségetek előre is köszönöm! :R

Valószínűleg apránként lesz még néhány kérdésem, mert még "csak" az elmúlt 1-2 évben foglalkoztat komolyabban a téma. Azért remélem nem rugdaltok ki értük. :)

Egy eredmény: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7819) subaruwrc


subaruwrc
félisten

NA

sikerült kontrázni :DD

utóbbit még javítani akarom csak -167°C-on elreccsent a kontakt :W

(#7820) Achill3uS válasza subaruwrc (#7819) üzenetére


Achill3uS
veterán

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7821) subaruwrc válasza Achill3uS (#7820) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak a gifek :DDD

(#7822) #35434496 válasza subaruwrc (#7819) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gratulàlok! Nagyon szép eredmény. :R

Achi! Te bolond vagy! :DDD

(#7823) jones965


jones965
Modder

A 3dm05 szépet ment, viszont a 06-ban megy többet a cpu? :)

[ Szerkesztve ]

(#7824) subaruwrc válasza jones965 (#7823) üzenetére


subaruwrc
félisten

Majd fog,csak mire azt bencheltem már szar volt a kontakt.

(#7825) Speed® válasza Achill3uS (#7750) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Delid Die Guard. - ha már szóba került.

(#7826) Brekk válasza Speed® (#7825) üzenetére


Brekk
addikt

Most sírok. :) Egyrészt 100ft nál akkor se ér többet ha pandából van. Ellenben mindig felmerül a kérdés, hogy véletlen nem fexik -e fel a hűtő rá? Ha nem, akkor mi értelme van? Ha a mag alá ér kicsivel akko olyan szinte mintha ott se lenne, simán sarkaz.
Ahogy ezerszer elmondtuk, szivacs a sarkok alá!

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7827) Brekk válasza Brekk (#7826) üzenetére


Brekk
addikt

Cak akkor érne ez valamit, ha pont akkora lenne mint a mag, én nem gondolom, hogy azt a borzasztóan alacsony dolgot sikerül pont eltalálni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7828) Speed® válasza Brekk (#7827) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valószínűleg több adat áll rendelkezésre a tervezők/készítők számára.
Ha arra találták ki, feltételezem teszi a dolgát. Bár lehet csak rögzít kb.
Nem tudom megítélni, lévén nem vagyok kompetens, Sandy i5Km van.
Az ár..nos, igen. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan a hirdetője..

(#7829) h1mpi válasza Speed® (#7825) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem ezt csak arra az MSI lapra lehet feltenni, amihez adták

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7830) jones965


jones965
Modder

Eltávolítottam azt a resistort a Mátrix kártyáról Elmor publikálását követően, ami a subzero miatt throttlingolást eredményez. Emiatt szívtunk Achill3uS-al a PlayIT-en, mikor vantage-ban 3D-be kapcsolt a kártya. Remélem ez most nem fog jelentkezni. :)

(#7831) #35434496 válasza jones965 (#7830) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szép munka Jones! :C

(#7832) jones965 válasza #35434496 (#7831) üzenetére


jones965
Modder

Köszi! :)
Itt a folytatás: az RVE lapot is le kellett kezelni a cpu körül. Ráadásul Achi legutóbb levazelinezte, így 1 órát kellett takarítanom, hogy a plasti dip tapadjon. :D

(#7833) subaruwrc válasza jones965 (#7832) üzenetére


subaruwrc
félisten

na akkor itt is veretés készülődik :C

(#7834) kicsipapucs válasza jones965 (#7832) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez a lap annyira szééép! :Y

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7835) #35434496 válasza jones965 (#7832) üzenetére


#35434496
törölt tag

Brutál jól néz ki így! :C A pci-e foglalat körül miért nem kented le?

(#7836) jones965 válasza subaruwrc (#7833) üzenetére


jones965
Modder

Igen, szeretném, ha a cpu ismét futná a +5600mhz-et, valamint a gpu a +1700-at, akkor még szép eredmények is születhetnek. Bár ezeket a kijelentéseket már megszoktuk, hogy fenntartással kezeljük. :D

Players111: a lap alja le van fújva, a pci-e slot pedig nem a lapnál szokott lefagyni mint tudjuk, hanem a csatlakozónál közvetlenül. Arra meg van egy jól bevált módszerem. Az is lehet, hogy a 3. X16 slotba teszem, hogy a gpu pot nem dolgozzon rá. Így könnyebben körbe tudom szigetelni mindkettőt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7837) 04ahgy válasza subaruwrc (#7819) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez tanulságos teszt volt! Megmutattad, hogy nincs semmilyen limit ebben a lapban sem... :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7838) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nem hagyom, hogy elvegyék az i3 aranyaimat :))

HWBOTPrime 2X WR @ 6400MHz

GPUPI for CPU 1B 2X WR @ 6355MHz

és egy gyors Cinebench R15 2. hely 6239MHz-en az utolsó literrel

köszönöm az ASUS Taiwan támogatását, nélkülük nem sikerülhettek volna ezek az eredmények. :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7839) Speed® válasza Achill3uS (#7838) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdezhetek? A CB15 666 pontos eredménynél mennyin ment a proci?
Konkrétan kiidegeltél vele, 665 pontot tolt a 2500K 5GHzre feltolva :DDD

(#7840) jones965 válasza Achill3uS (#7838) üzenetére


jones965
Modder

:C Kemény! Szép munka! :)

(#7841) Achill3uS válasza Speed® (#7839) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm :R
azt valami 5.8GHz körül vitte asszem, boot-nál rénéztem hogy stabil-e :D

de itt egy lég eredmény, léghűtővel lefogatás nélkül rátéve, Impactban az uj G.Skill-ekkel ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7842) fRooStzzZ válasza Achill3uS (#7841) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Uhh.
Aranyos az a memória c13-on.
Amúgy ha meg van adva hogy 3300 amit a lap elvileg tud, és tesz az ember bele nagyobbat mehet a dolog, vagy nem?
fenti lap már támogat nagyobb memo orajelet is, vagy azon ilyen 3000-3300ig van írva?

(#7843) 04ahgy válasza Achill3uS (#7838) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon szépek! :R Írtam privátot is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7844) Speed® válasza Achill3uS (#7841) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szemtelenül fürgék ezek a kis dögök :U Mondjuk az áruk is elég húzós :o

(#7845) Overlocker válasza Speed® (#7844) üzenetére


Overlocker
veterán

Ha sima 2500-ad lenne, csak akkor érné meg cserélni...mondjuk egy i3 6100-re vagy kb elgondolkodtató a dolog..

(#7846) Speed® válasza Overlocker (#7845) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Eszemben sincs ofkorsz. 6600Kt már bevenné a gyomrom..csak a büdzsé nem ;p

(#7847) subaruwrc válasza Achill3uS (#7838) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :C

(#7848) Achill3uS válasza fRooStzzZ (#7842) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszi, de ez sem mindennapos beállítás 1.70vdimm kell már a ramoknak. ami ennek a samsung ic-nek még egészséges tesztelhető tartomány, de mindennapra nem adnék neki ennyit. valamint ugy néz ki ez az ic nem nagyon tolerálja a minuszba hűtött IMC-t sem, az első tesztelésem alkalmával szépen visszafogta a bclk tuningot.

ami jedec (2133) feletti tartomány az már OC-nak minősül és minden lap modellre válogatja melyik meddig támogatja. Maximus VIII Impact-nál ez így alakul:

2 x DIMM, Max. 32GB, DDR4 4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3800(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3500(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3300(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2400(O.C.)/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7849) Achill3uS válasza Speed® (#7846) üzenetére


Achill3uS
veterán

6600K no need :) Vivi ln2-es eredménye i5 6400-zal:

Gyuri, subaru :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7850) fRooStzzZ válasza Achill3uS (#7848) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Igen, később már láttam az Asus oldalán a lap tulajdonságait, ott megtaláltam a 4133at.
Viszont amit nem értek, a R5E lap miért csak 3300ig kezeli.
Pedig ugye mint csúcs lap, annak kellene igazán kezelni a nagyobb dolgokat.
Ugyan úgy mint ahogy a pcie sávok is 16/8..
16/16 nincs is neki, holott az asrock meg más gyártónak van 2 kártya esetén is 2db 16os sáv.
Ezt mikor a cikk megjelent, fél is vetettem a kérdést.
Pedig a RE sorozat tetszik nekem. De ez most ezeknek tükrében lehet kimarad, viszont hátha lesz belőle black ed. pici módosítással.
Igaz sehol sem találtam arra utaló nyomokat, hogy jönne.
6 lesz belőle? Gondolom a 69xx procival csak jön valami frissítés is x99 szinten.

Nekem a ram nem akart menni lejjebb.
2400cl9 volt, hiába adtam neki feszt nem mentek lejjebb az értékek.
2500+ még ment gyári időzitéssel, de felette már néha megakadt.
Minden esetre nekem nagyon bejottek a G. Skill romok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.