Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Achill3uS válasza Johni5 (#6050) üzenetére


Achill3uS
veterán

nalam csak masik particio, nem szeretek hdd-n benchelni, mindenre sokkal többet kell várni :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6052) jones965 válasza subaruwrc (#6046) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen, most éppen ennek a telepítésével szöszmötölök. :)
Valamiért a herélt telepítőm nem akar felmenni.

(#6053) Johni5 válasza Achill3uS (#6051) üzenetére


Johni5
őstag

3d -ben a tesztek között legalább hül a kártya. :DDD

(#6054) Achill3uS


Achill3uS
veterán

uj SPI 32M CR

uj pifast CR

érdekes, hogy a pifast nem futott le ott ahol a 32M, mondjuk most nagyon lefagyott a lap, jobban mint szokott, pedig a szigetelésem a szokásos volt, lehet h a 3 órás 32M session nem tetszett neki... pedig az első sub 5 min megvolt 15 perc alatt, de még mindig maradt benne pár mhz, lehet holnap ujra nekiesek ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6055) toyone válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


toyone
őstag

Köhöm... hát igen...ez szép eredmény.

SOCFLN2-vel ennyire nem sikerült összehaverkodni?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6056) subaruwrc válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


subaruwrc
félisten

gratulálok itt is ;)

(#6057) #35434496 válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


#35434496
törölt tag

Grat az eredményhez Achi! Brutális! :R 2800MHz cl9 :C

(#6058) Achill3uS válasza toyone (#6055) üzenetére


Achill3uS
veterán

amig nem tudok rá normális pot felfogatást gyártani nem szeretném megölni a chip-emet azzal, hogy nem jó a kontakt, és még mindig nem volt időm foglalkozni a ramkezelés vakfoltjainak felderitésével. egyszóval a biztosra mentem.

koszonom sracok :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6059) Johni5 válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


Johni5
őstag

Gratulálok!

(#6060) jones965 válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok, impozáns eredmény! :)

(#6061) 04ahgy válasza Achill3uS (#6054) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tiszteletre méltóan alacsony számok! Gratula! Elégedett lehetsz a rendszer RAM kezelésével... :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6062) Achill3uS válasza 04ahgy (#6061) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm Johni, jones és HGyu :R

ma volt egy kis re-bench, probaltam javitani a 32M-emen, de egyelore nem sikerült, viszont itt egy uj 1M CR, erre most buszke vagyok :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6063) 04ahgy válasza Achill3uS (#6062) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szép!

A RAM-ok új chipes Samsung-ok? Lehet, hogy egy kicsit lejjebb tudsz menni t(RAS) tekintetben, ha azok, illetve, ha már próbáltad, akkor nem szóltam. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6064) jones965 válasza Achill3uS (#6062) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon belemelegedtél az LN2 használatára, teljesen kezdek irigykedővé válni. :D

Komolyra fordítva: elképesztő eredményeket produkálsz!

(#6065) Achill3uS válasza 04ahgy (#6063) üzenetére


Achill3uS
veterán

:R

2013 gyartasu ketoldalas samuk, sajna probaltam, rtl-ekben, trfc-ben, tras-ban, és egyéb subtimingekben szükiteni de nem birja. megölni meg nem akarom őket.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6066) Achill3uS válasza jones965 (#6064) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm jones, rajta vagyok a témán, ha már elkezdtem legyen értelme. jövő hónapban 3D, a 780 Ti és a Tek9 már itt várják a sorsukat :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6067) subaruwrc válasza Achill3uS (#6066) üzenetére


subaruwrc
félisten

"bench2014"

2015 van :P

többet meg nem dicsérlek ;) :C

(#6068) 04ahgy válasza Achill3uS (#6065) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem egy quadkitre való Geil EVO TWO-m van (4*4GiB), 2400/CL10-11-11-30. Egyszer véletlenül a 30 helyett 12-t állítottam be, és bootolt a rendszer (igaz fagyott). :Y

Sehol nem leltem infót, de szerintem ez is Samsung chip lesz. A Corsair Dominator Platinum viselkedik hasonlóan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6069) Achill3uS válasza 04ahgy (#6068) üzenetére


Achill3uS
veterán

sanszos akkor, 16 körül is láttam már van akinek megy. próbálgatni kell, behűtve biztosan vinné. de pont ezért adtam el a psc-ket, eldobálták a SPI-t random, ezekkel sokkal stabilabban lehet tesztelni, még ha egy kicsit lassabbak is effiben.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6070) Achill3uS válasza subaruwrc (#6067) üzenetére


Achill3uS
veterán

:P :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6071) Alpi. válasza Achill3uS (#6062) üzenetére


Alpi.
addikt

Grat ! 120-as trfc, wow. Nem semmi !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6072) #35434496 válasza Achill3uS (#6062) üzenetére


#35434496
törölt tag

Megfújtál egy Linde vagy Messer tartálykocsit? :DDD Hajrá toyone! ;]

(#6073) toyone válasza #35434496 (#6072) üzenetére


toyone
őstag

Delidelet 4770k-m nem valószínű hogy lesz. Ilyen meg biztos nem. Sub 5 min ettől még lehetséges, a kérdés inkább a: mikor. De most ördögibb dolgokon jár az agyam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6074) #35434496 válasza toyone (#6073) üzenetére


#35434496
törölt tag

És mi van 04ahgy álltal vízionált prociddal? :D "i7-4795X toyone edition CPU-t kap erre az inteltől. Forrasztott IHS-sel"

(#6075) Achill3uS válasza toyone (#6073) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah, annyit piszkáltál az LN2 lappal, hogy megnéztem azt is ma, csak neked :))

Pentium G3258 @ 6533.39 MHz

egy gyors SPI 32M csak, hogy lefut-e :)

a gond továbbra is az (ma megnéztem több bios-t is), hogy képtelen vagyok feljebb járatni ebben a lapban a ramokat, 2600 c9 már nem postol. nem tudom mi lehet az oka, később lehet, hogy fogok vele foglalkozni még, vagy gigának írni, egyelőre ennyi. benchelni maradok a sima lapnál, de ez sem hoz szégyent a nevére :D :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6076) toyone válasza Achill3uS (#6075) üzenetére


toyone
őstag

Nem akartalak piszkálni csak írtad hogy nehezen boldogulsz vele,meg rakoncátlan, így gondoltam felajánlom hogy átveszem a lap birtoklásával és ram gondjaival való terhet a válladról ha gondolod?!?! :)

(#6074) players111

Gyártás alatt.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6077) 04ahgy válasza toyone (#6076) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Honnan tudtad, hogy ezt akartam neki én is írni? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6078) Achill3uS


Achill3uS
veterán

ugy néz ki megtört az átok, F2 bios lesz a tuti franko a laphoz. X02 és F3b-vel nem tudtam postolni magas ramórajeleken. de mivel nehezen volt számomra is hihető a dolog, elővettem egy már 3200-ig bejáratott hynix cfr modult és azzal sikerült végre feljutni egész jó ram órajelekig, uh ezen felbuzdulva a samsungok következtek, és végre sikerült reprodukálni a sima lap eredményeit, persze kicsit más subtimingeken. sorry srácok, HGyu és toyone, marad a lap ;]

hynix CFR (dat vdimm)

G.Skill TridentX 2400C9

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6079) subaruwrc válasza Achill3uS (#6078) üzenetére


subaruwrc
félisten

na elég leszel most már :DDD

(#6080) Achill3uS válasza subaruwrc (#6079) üzenetére


Achill3uS
veterán

nyugi most jott meg asszony dubaibol egy hétig nem láttok ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6081) jones965 válasza Achill3uS (#6078) üzenetére


jones965
Modder

Látom a samsung ramoktól nem sajnáltad a feszültséget. Mindezt simán léggel?

(#6082) #35434496


#35434496
törölt tag

Vegye már el Achitól valaki a dewart! :DDD Gratulálok az eredményhez. :R

(#6083) Achill3uS válasza jones965 (#6081) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, sima lég. Tapakah szerint a samsungok sokkal több feszt elbírnak mint a psc-k (aminek szintén mehetett léggel az 1.8-1.9v tesztre), láttam tőle (és másoktól is) 2.3v-os eredményeket is léggel, alig melegszik, és egyelore nem degradált. uh nem aggódok. forrás: [link]

players: :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6084) kicsipapucs válasza Achill3uS (#6078) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szépet mennek a samsungok, grat hozzájuk! :B
Nem tervezed őket hidegre tenni? Ugyan ez cl8-cal, vagy 3+ c9 odavágna. :K :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6085) 04ahgy válasza Achill3uS (#6083) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen nemzetiségű ő? Én eddig azt hittem, szláv, és a TaPaKaH latinbetűs átírással Tarakan-nak tekintendő (таракан, ТАРАКАН - csótány oroszul). De az általad linkelt fórumtéma elbizonytalanított (Hollandiát ír nála).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6086) kicsipapucs válasza 04ahgy (#6085) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Samnek hívják, a Team Russiaban van és "Holland". :DDD
Jó kis katyvasz.
Mellesleg szerintem semmi baj sincs azzal, ha "Tapaka"-nak hívjuk, engem se hív senki kicsipapucsnak, valószínűleg inkább kikszipepáksz-nak, téged meg "ziró-fór-éj-éjdzs-dzsí-váj"-nak. :D

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6087) Achill3uS válasza 04ahgy (#6085) üzenetére


Achill3uS
veterán

Semjons a rendes neve (OCX-en Sam volt), és eredetileg litván, aki most hollandiában él mint kicsip írta. és amit ram témában mond, azt el lehet hinni. :)

kicsip: köszönöm! nem tervezem minuszba hüteni a ramokat, bőven elég szívás volt a psc-kkel, és az se volt kifizetődő. inkább cpu power. lásd Dancop 32M WR-je. alig mentek tobbet a ramok mint nálam (1460 c9) és az már fagyasztva.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6088) Overlocker válasza Achill3uS (#6080) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD :C

(#6089) #35434496


#35434496
törölt tag

A következő versenyző.

(#6090) Johni5 válasza #35434496 (#6089) üzenetére


Johni5
őstag

:DDD Ez valami kamu proci. Malay van ráírva és kínai a felirat. :))

(#6091) #35434496


#35434496
törölt tag

X99 Classified lapomon sincs furat. :) Egy fém keretet raktak rá amibe be tudom tekerni a csavarokat a lapig.

(#6092) subaruwrc válasza #35434496 (#6091) üzenetére


subaruwrc
félisten

showoff.
nitros eredmény mikor lesz ?

(#6093) jones965 válasza #35434496 (#6091) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem meg ugyan úgy van megoldva, mint pl az asus lapokon. A cpu lefogató gyárilag van felkészítve M4 menetes csatlakozásra. Ha külön backplate-et akar valaki rátenni, akkor leszerelhető a keret.

Így néz ki pcb háta a szóban forgó lapon, de szerintem ezt te jobban látod.

Egyébként meg teljesen mindegy, nyomassad az eredményeket, hátha ez jobban megy, mint ami nálam volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#6094) #35434496 válasza jones965 (#6093) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az én lapom hátuljàn nincs juk! Du lefotozom neked. Subaru! Jövöhét szerda esetleg péntek ahogy időm engedi. Ma léggel tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#6095) Johni5


Johni5
őstag

Elrajtolt a Pro OC

(#6096) subaruwrc válasza Johni5 (#6095) üzenetére


subaruwrc
félisten

te viccelsz velem hogy felrakott egy galaxy s4-et a max cpu mhz kategóriába ? :D

(#6097) Johni5 válasza subaruwrc (#6096) üzenetére


Johni5
őstag

Azon röhögtem egy fél óráig. :) ---Héten beugrom a Sempron 145-el.--- -10-es vízzel van még egy 4700MHz-s---Chillerem nem megy többet.

[ Szerkesztve ]

(#6098) Achill3uS válasza Johni5 (#6095) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahogy ez is: ROG OC SHOWDOWN EXTREME SERIES ROUND 1
sajnos nekem erre semmi hardware-em nincs, hajrá jones!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6099) Johni5 válasza Achill3uS (#6098) üzenetére


Johni5
őstag

ES megint tiltva.Jánosé meg az.

(#6100) #35434496 válasza Achill3uS (#6098) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ilyen derbin kár elindulni. Majd jönnek az epowerboardal szerelt ref 980-as asus vgakkal. Ki tud azok ellen versenyezni.
Johni5 Nem csoda. Uncore-ban sokkal jobban mennek az ES példányok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.