Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) jones965 válasza subaruwrc (#6337) üzenetére


jones965
Modder

A GTX 980 topik törzsközönsége szerint pedig nem kimagasló eredmény. :)
Majd LN2 alatt meglátjuk. Első blikk-re azt mondom, az 1900mhz biztos benne van, aztán majd......

Egy kis korrekció: a vgpu értéket rossz ponton mértem, ezért mutatott nekem több értéket a beállítottnál.
Most újra rámértem, immár az alaplap GND pontját felhasználva, és az 1635 mhz-es órajelhez egész pontosan 1.33V kellett.

[ Szerkesztve ]

(#6352) regener


regener
veterán

Wow micsoda topic, lesz hol nyálat csorgatni ;] :DD

Eddig még nemis tudtam hogy ilyen is van, már értem miért kihalt a kezdő tuningos topic, mert a profik ide járnak :D

[ Szerkesztve ]

(#6353) subaruwrc válasza jones965 (#6351) üzenetére


subaruwrc
félisten

A fotel profiknak minden kevés lesz,majd az 1900-ra is legyintenek hogy dehát a kingpinnek 2200-at megy,chh

(#6354) Achill3uS válasza subaruwrc (#6353) üzenetére


Achill3uS
veterán

like ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6355) jones965 válasza subaruwrc (#6353) üzenetére


jones965
Modder

Fotel profik. Ez tetszik! :D

(#6356) subaruwrc


subaruwrc
félisten

off

keep G.Skillin' it ;)

(#6357) Achill3uS válasza subaruwrc (#6356) üzenetére


Achill3uS
veterán

legjobb ddr3 ramok egy kupacban :D a flare-ekért még mindig egy kicsit faj a szivem, de jo helyen lesz :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6358) subaruwrc válasza Achill3uS (#6357) üzenetére


subaruwrc
félisten

vigyázni fogok rájuk ;)

(#6359) toyone


toyone
őstag

Messze még a cél.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6360) kicsipapucs válasza toyone (#6359) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nyami, 775!!! :B Milyen lapban nyomtad?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6361) ittakary válasza toyone (#6359) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem is... de az ADATA-s jegyzetpapirom már megvan! ez csak jelent valamit :U

De hogy picit On legyek: ti milyen pasztára esküdtök? Én ezt használom kb 2.5 éve folyamatosan:

Ez milyen minőséget képvisel? Ugyanis a 4690k-m egy Brockennel a tetején nem igazán akar hűvös maradni 1,18V-tal 4,4GHzen.. értsd: 90°C alulról

[ Szerkesztve ]

(#6362) subaruwrc válasza ittakary (#6361) üzenetére


subaruwrc
félisten

Az azért nem hűvös mert gyatra a paszta a kupak alatt. Amúgy mx2-4 léggel,gelid gc extreme nitroval.

(#6363) toyone válasza kicsipapucs (#6360) üzenetére


toyone
őstag

P5B Deluxe FullMod - ami majd este kiderül hogy megpilledt-e. #szomorú

ittakary

Elindultál az úton!

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6364) jones965


jones965
Modder

(#6365) Achill3uS válasza jones965 (#6364) üzenetére


Achill3uS
veterán

dícséretes munka, ilyet még külföldön sem láttam. :R
de én spec tartanék tőle, hogy ha nem szigeteled le valami durva anyaggal, plastidip vagy vazelin akkor levizelhet a gap pad alatt a vrm. persze ha nem fogod nagyon behűteni és nem tervezel órákat benchelni vele jó lehet. nalam a 780Ti-nek -80 fokos cb-je volt. és -100-110 körül még kellemesen lehetett járatni és ha bsod volt könnyü volt visszamelegiteni is. de azért ott már rendesen átfagyott a nyák. mindegy elso sessionnel kiderül müködik e vagy sem. hajrá!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6366) jones965 válasza Achill3uS (#6365) üzenetére


jones965
Modder

Nem igazán tervezem 6-10°C-nál jobban hűteni, figyelembe véve a páralecsapódást.
Azért ötlöttem ki ezt a fajta megoldást, mivel a gpu igéretesnek látszódik, nehogy már a vrm melegedés okozzon gondot, mint korábban a Titan nitrózásánál.

(#6367) Achill3uS válasza jones965 (#6366) üzenetére


Achill3uS
veterán

arra gondolok, hogy a gpu jegesedése elérhet a vrm-ig. és abból lehet gond a páralecsapódással a gap padok környékén ha nem kened ki. amugy en egy 220cfm-es ventillátort használok erre a célra.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6368) jones965 válasza Achill3uS (#6367) üzenetére


jones965
Modder

Mivel ez egy új dolog lesz, meglátom hogyan alakul. Még nem tudom azt sem, a gpu hol fog cb-ni.
Mindenesetre a szigetelésre külön figyelmet fordítok, bár a tökéletesnek hitt megoldásoknál is sokszor vannak nem várt meglepetések.

(#6369) CosmO_O


CosmO_O
tag

Anno az ASUS 7970 CD2 TOP kártyához járt egy LN2 MOS Heatsink, azon a kártyán elégnek bizonyult.
rátoltam egy 3000-es ventit és nem volt gond a PWM hőmérséklettel, esetleges lecsapódással.

[ Szerkesztve ]

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6370) jones965 válasza CosmO_O (#6369) üzenetére


jones965
Modder

A matrix platinum kártyákon is van, de nem tudom a tervezett feszültség értékeknél ez mennyire elég. Mindegy, egy kísérletnek jó lesz, illetve sokkal hatékonyabban disszipálja hőt, mint a sima lég.

(#6371) CosmO_O


CosmO_O
tag

Tény, hogy hatékonyabb :) Lépj majd oda neki.
(Ha tudok, megyek PalyIT-re megnézni mit csináltok :) )

[ Szerkesztve ]

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6372) Achill3uS


Achill3uS
veterán

overrel mai őrültségünk: 2051.2 MHz with DDR3 SDRAM :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6373) kicsipapucs válasza Achill3uS (#6372) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Elsőként az országban, jól gondolom?
Gratula, kőkemény freki!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6374) subaruwrc válasza Achill3uS (#6372) üzenetére


subaruwrc
félisten

na már megint valami amit nem én érek el elsőnek :DDD :(((

:C

(#6375) jones965 válasza Achill3uS (#6372) üzenetére


jones965
Modder

Ez igen, megint egy kimagasló eredmény! Gratula nektek!

(#6376) Achill3uS


Achill3uS
veterán

kicsipapucs, subaruwrc, jones köszönöm :R

az a helyzet, szerintem ennél még sokkal több van a ramban, a probléma az, hogy nincs a birtokomban az a bios amivel a top eredményeket csinálták ebben a lapban, mert az nda-s bios. nem biztos, hogy valaha meg tudom kaparintani. dinos-al beszéltem és azt mondta tegyem rá a sima lap X04-es biosát de az nekem nem megy rá. az egyetlen létező xtreme biost ehhez a laphoz pedig nem ismeri fel az oc tool és igy nem tudok benne baseclockot emelni. még a gombokkal sem a lapon. a jelenegi bios pedig 2.10v-on limitálja a ramfeszt. ami kismiska -190 fokon. ugyanis no cb no cbb a végén már DDR3-4000 easy boot volt :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6377) matteo_szg válasza Achill3uS (#6376) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hmmm...Gigabyte lapot kéne vennem...(skizofrénia ON) :)

jupiiii

(#6378) h1mpi válasza Achill3uS (#6376) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ilyen LN2-es lapot hol lehet venni? Nekem ez van csak a sima, de még sehol nem láttam kereskedelmi forgalomban?!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6379) subaruwrc válasza h1mpi (#6378) üzenetére


subaruwrc
félisten

Mert nem kerül kereskedelmi forgalomba. Hwboton néha felbukkan egy egy.

(#6380) h1mpi válasza subaruwrc (#6379) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor itt ért vége az extrém oc pályafutásom :DDD

(#6381) subaruwrc: olyanom van jelenleg is és életem eddigi legjobb lapja

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6381) subaruwrc válasza h1mpi (#6380) üzenetére


subaruwrc
félisten

vegyél sima soc force-ot,ugyanolyan jó.

(#6382) subaruwrc válasza h1mpi (#6380) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor még csak most kezdődik az a pályafutás ;)

nálam kb a 12. nitrozáson van túl és még mindig úgy bírja mint 0km-esen :)

(#6383) Achill3uS válasza matteo_szg (#6377) üzenetére


Achill3uS
veterán

réges régen egy messzi messzi galaxisban, amikor az ő pólójukat hordtad... :D de megnyugtatásul közlöm, a Gene VII amit a ROG Showdown-ra szereztem is nagyon frankó lap, kár, hogy meghalt közben minden versenyképes hardverem :B

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6384) Achill3uS válasza h1mpi (#6378) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt a Gigabyte tavalyi versenyén nyertem, 100db-t adtak ki belőle és mind "elszórták" az extrémesek között. kereskedelmi forgalomba nem került. nem is baj, mert nem sokra menne vele az átlag user a cpu felfogató lukazás nélkül. ezt erre találták ki amit tegnap csináltam vele, maximum memória túlhajtás. pont. a sima SOC-Force lapot jobban szeretem, több mindenre használható mint ez.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6385) matteo_szg válasza Achill3uS (#6383) üzenetére


matteo_szg
őstag

Van itt a fiókban egy Gigabyte kapucnis pulcsi :) Ereklye marad :)

jupiiii

(#6386) Overlocker válasza matteo_szg (#6377) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD

(#6387) Achill3uS válasza matteo_szg (#6385) üzenetére


Achill3uS
veterán

az exemnel maradt egy noi gigabyte top is, lehet vissza kene kerni, meg sokat erhet egyszer :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6388) M3kk


M3kk
őstag

Csa gyurmak :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#6389) Achill3uS válasza M3kk (#6388) üzenetére


Achill3uS
veterán

nezzenek oda, ki van itt :) mi van veled? kikotottek az internetet? :D te se oczol mar mi?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6390) jones965


jones965
Modder

Ma este sort kerítettem egyrészt az asus OC showdown helyezésem javítására, valamint egyúttal leteszteltem ln2 alatt az asus gtx980 matrix kártyát. Az eredmények elég vegyesek lettek.

Az első etap nem igazán sikerült túl jól, amit sajnos a kissé féloldalasan felszerelt pot okozott. Ezen az EK SF3D-n sajnos nincs a gpu lefogató csavaroknál távtartó, így nagyon könnyen oldalra lehet húzatni. Erre majd szerkesztek egy keretet. Ebből kifolyólag sajna a gpu 1800mhz-nél megállt. A feszültséget szépen felvette, de nyilván a rossz érintkezés miatt a gpu folyamatosan eldobta magát.
Szétszerelést követően már csak a gpu-n maradt az LN2, nagyobb gondossággal illesztve a potot.
Valamennyire jobban jártam, mivel szétszedés után ismét látszódott, hogy még kb a gpu 1/3 felülete nem egyformán érintkezett. Így a vga 1,58V-ig bírta a feszültséget felvenni, ezáltal majd 1900 mhz-ig skálázódva benchmarkok alatt. A tippem majdnem bejött, tévedtem -7.1Mhz-et. :D

Sajnos Fire strike alatt hiába hozta a magas gpu pontokat, a cpu miatt eléggé lepontozta, de azért sikerült javítanom a korábbi eredményemen. Na majd legközelebb ha minden összejön, akkor egy 8 hengeres alatt is megpróbáljuk. A gpu-t és a PCB-t olyan tökéletesen sikerült szigetelni, hogy az első 3 órás tesztelést követően, csak a potot kellett kimelegíteni és ment is vissza a helyére. :)

Fire strike E: 8296

Fire strike: 16414

Catzilla 720 P: 38428

A cpu sajnos most is ugyanolyan szarul ment mint eddig, így a cpu stressz programokat meg sem próbáltam javítani.

PS: készült egy 3dm11 eredmény is, ez is ssajna csak 4800mhz-es cpu-val.

[ Szerkesztve ]

(#6391) Johni5 válasza jones965 (#6390) üzenetére


Johni5
őstag

Grat!Catzilla brutál pontszám!

Este vergődtem a 3258-al. A 2-es számú példány 5200-as frekin spi 16k-nál is lassabb az elsőnél.Valahogy 78ms alatt egyszerűen képtelen leszámolni.A másik 62ms alatt teszi ugyan ezt.A 78-assal teszteltem,mert nem volt ingerenciám procit cserélni.Subaru ramjait használva azért megindult a rendszer,bár nem az igazi még.

Cpu 5200-on Memók 2400 cl7-ben. Spi32M 5min 57.766

[ Szerkesztve ]

(#6392) Achill3uS válasza jones965 (#6390) üzenetére


Achill3uS
veterán

gratula :R elképesztő órajeleket megy ez a 980. hány fokon volt a gpu amikor az 1900at vitte? ezek szerint a vizes vrm is bevált és nem vizelt le több óra alatt sem? ugyanakkor hihetetlen számomra, hogy ln2 alatt 5G-t se megy firesrike-ra a cpu. de 4790k uh bármi megtörténhet :U

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6393) jones965 válasza Achill3uS (#6392) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm! :R

A gpu -100°C-ig hűtöttem, a tesztek -90 -től -80-ig mentek.

A fire strike teszt volt 5600mhz-en is. csak az első körben a gpu pot volt a ludas, míg a második körben már nem volt a cpu csak léggel hűtve.

(#6394) Achill3uS válasza Johni5 (#6391) üzenetére


Achill3uS
veterán

kevés az uncore-od májsztró még mindig. és a 2400c7 sem a legjobb választás, 2600c8-al jobban járnál.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6395) Achill3uS válasza jones965 (#6393) üzenetére


Achill3uS
veterán

ah igy mar vilagos :) akkor is szépet ment! en ezt a cput nem delidelném a helyedben, hanem eladnám.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6396) jones965 válasza Achill3uS (#6395) üzenetére


jones965
Modder

Ezért nem is fogtam hozzá, hasonló képen gondolkodom.

(#6397) Johni5 válasza Achill3uS (#6394) üzenetére


Johni5
őstag

4600-al még rosszabb lett.2600Mhz memóval esik a mem írás és a késleltetés,nem tudom miért,de nem ez az első eset.Okát egyelőre keresem. Memón minden kézzel van állítva.

(#6398) Achill3uS válasza Johni5 (#6397) üzenetére


Achill3uS
veterán

érdekes. képeken nem látszik, ez milyen lap?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6399) Johni5 válasza Achill3uS (#6398) üzenetére


Johni5
őstag

z97 extreme 4. xd Am nem csak én szívok ezzel a problémával,hanem jó pár z97 tulaj.Márkától függetlenül.

(#6400) Achill3uS válasza Johni5 (#6399) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát én ilyet még nem láttam, hogy magasabb ram és uncore órajel sávszél csökkenéssel jár. de az is igaz, hogy én csak giga és asus oc lapokkal találkoztam. de azt tudom mondani a rtl-ek és a subtimingok adják a sávszéled jó részét. játszani kell velük, különben az órajel semmit nem ér, ha fellazítja neked a lap auto-n, hogy birja a magasabb órajelet.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.