Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) #35434496 válasza Johni5 (#6600) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ugyan már. Ádámé csak kölcsönadta. :DDD

(#6602) Achill3uS válasza #35434496 (#6601) üzenetére


Achill3uS
veterán

Ádám meg Asus haha :D

köszi srácok, nem rajtam mulott, de örülök neki :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6603) Achill3uS


Achill3uS
veterán

azt a rohadt...

8ECC BEAST :Y

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6604) CosmO_O


CosmO_O
tag

Romannál elgurult a 'gyóccer' :U Ez mennyi lesz? 1000 eur?

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6605) Achill3uS


Achill3uS
veterán

hétvégén megejtettem a soronkövetkező session-t a g.skill versenyre, Asus z97 + psc subzero :)
cirka 4 óra szigetelés után neki is tudtam állni a tesztelésnek, nem mondom, hogy elégedetlen vagyok, de azért jó lett volna Strat-ot leverni, tekintve, hogy a cpu-ban van még (110.4 a vége - ezúton is köszönöm subarunak a cput, ez a 4. és egyelőre a legjobb procim), de 110 bclk fölött gondok vannak a ram stabilitással. ha pedig tul sokat lazítok rajta tul sokat veszitek effiben. ellenben egy 111+ bclks procival már nem lesz ilyen gond másik ramosztással. reméljük. addig is, kénytelen leszek venni egy 3dmark advanced kulcsot. cpu teszthez - azért ez kicsit ironikus.

8min 33sec 422ms with Intel Pentium G3240 at 3406.6MHz

23600 MByte/sec. with DDR3 SDRAM at 1318.8MHz

:R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6606) Johni5 válasza Achill3uS (#6605) üzenetére


Johni5
őstag

:R :R :R Grat! Nem piskóta ram beállítás.

(#6607) #35434496 válasza Achill3uS (#6605) üzenetére


#35434496
törölt tag

5-10-6 :DDD Na elmész most már a...... :D :C :R

(#6608) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

komoly cuccli

(#6609) subaruwrc válasza Achill3uS (#6605) üzenetére


subaruwrc
félisten

cl5 ez hülye :DDD
na akkor sikerült ütős ramot találni,ne is bánd a flareket :D :C

(#6610) Overlocker válasza Achill3uS (#6605) üzenetére


Overlocker
veterán

:C :C :C

(#6611) jones965 válasza Achill3uS (#6605) üzenetére


jones965
Modder

Gratula! :C

Ahogy összehasonlítom az eredményedet Strat-éval, elméletileg Neked jobb eff.-nek kellene kijönni a rambeállítás kapcsán.
Nem lehet, hogy cl6 mellett szűkebb tRas és tRfc mellett jobb eredmény született volna? Ezt a preteszt során nézted?

(#6612) Achill3uS


Achill3uS
veterán

köszönöm srácok :R :R amig nem lesz sub 8.30.xxx ugysem nyugszom, de most még várok egy uj cput, addig lehet nyomok még egy tesztet majd a gigában is. abban jobb effem volt. de a bclk valamiért nem akart jól menni.

subaru: már nem bánom :D

jones: a tras szinte semmit nem számít, a trfc már inkább, szép lassan haladtam vele lejjebb, megmondom őszintén 72 alatt nem is néztem, annyi minden más subtiming és egyéb tweak van az Asus-ban, ami viszont olyan szinten befolyásolja az effet, hogy 110.4 bclk-n futtatott 32M-em lassabb volt mint a fenti 109.9-es. nem véletlenül ramtuningról szól ez a verseny. iszonyat sok beállítás van ami hidegben másképp viselkedik mint levegőn, így képtelenség pretest-elni. egyébként a cl5 és cl6 között semmi stabilitási kül nincs. ahol nem megy az 5 ott a 6 sem. valamint nekem az az osztás amit Strat használ a 2800+ még c7-en se bootol. lehet a cpu nem szereti. ja és igen. a lap. 2401 bios-t nem lehet letakarítani róla. mióta felkerült semmi másra nem enged flash-elni. write protected. se dos alól se semmi. mákom van, hogy amugy nem olyan rossz bios de a 0028-ban jobban bíznék, tekintve, hogy az való subzerora. már írtam Asus-nak ezügyben, lehet, hogy egyedi probléma, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6613) Alpi. válasza Achill3uS (#6612) üzenetére


Alpi.
addikt

Trfc ?!?!?!? :))
Grat am, szepen megy !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6614) subaruwrc válasza Alpi. (#6613) üzenetére


subaruwrc
félisten

ne kezd! :DDD

(#6615) subaruwrc


subaruwrc
félisten







Köszönöm a segítséget Aventyrnek ( 555beast cpu), Johni5-nak ( 790xt-ud4p) és az asusnak hogy sikerült a rev2.0 sabertooth lapból kiírtani az ACC funkciót,véletlenül se legyen használható 3 magos cpu tuningjához,magfeloldással :C :o

next time in GIGABYTE 990FXA board ;)

[ Szerkesztve ]

(#6616) Achill3uS válasza subaruwrc (#6615) üzenetére


Achill3uS
veterán

kevés a jég :D amugy grat! szépen hozza a globalt :K

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6617) subaruwrc válasza Achill3uS (#6616) üzenetére


subaruwrc
félisten

a jó szigetelés átka :DDD
hozza de másfél ponttal még mindig előrébb jársz :)) még ;]
lecserélem alóla a lapot és világverő chip lesz.

(#6618) jones965


jones965
Modder

Mivel a HWBOT-on megváltozott a pontszámítási módszer, így előkészítettem a HD7970 vga-kat, amik reményeim szerint hozni fogják a hardver pontokat.
Eltávolításra került a fém védőkeret a gpu körül, ami meggátolta a pot felfekvését. Először megnézem így mennyit mennek a gpu-k 1.4V mellett, aztán jöhet az OCP mod. :)

(#6619) subaruwrc válasza jones965 (#6618) üzenetére


subaruwrc
félisten

már megint mi változott a pontozásban? nem tudom kihámozni

(#6620) jones965 válasza subaruwrc (#6619) üzenetére


jones965
Modder

Nem most, hanem mikor kérdeztem is, miszerint történik: kb 1-1,5 hónapja. Így próbálom a hardver pontokkal csökkenteni a tabellán előttem állókkal a különbséget. :)

(#6621) Achill3uS válasza jones965 (#6620) üzenetére


Achill3uS
veterán

a competition pontokat elvileg eltörölték mert nagyon felborította az erőviszonyokat. azóta nincs változás ha jól tudom.

ettől függetlenül megnéznék egy 7970 ln2-t akár cf-ben uh ne fogd vissza magad :D
mivel tervezed szigetelni a karit? elég sok az smd a gpu körül, nem lesz könnyü dolgod.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6622) CosmO_O


CosmO_O
tag

7970 matrixon LET-tel kentem meg, hibátlan, 100%-os védelem :))

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6623) jones965 válasza Achill3uS (#6621) üzenetére


jones965
Modder

Pontosan ezért megyek rá a globál ( később), valamint a hardver pontokra.
1 és 2db gpu esetén ha sikerül magas órajelet elérni, akkor jelentős hardver pontokat lehet kapni.

Az smd-k alaccsonyabban vannak a gpu-nál, így a bevált módszeremet fogom alkalmazni, le lesznek fóliázva vízhatlan szalaggal.

[ Szerkesztve ]

(#6624) Achill3uS válasza jones965 (#6623) üzenetére


Achill3uS
veterán

én most már csak a vazelinre esküszöm ha kényes témáról van szó - ramslotok, vga.
melyik mondta, hogy a művész gyurma könnyen eltávolítható? :W ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6625) subaruwrc válasza Achill3uS (#6624) üzenetére


subaruwrc
félisten

melyik mondta, hogy a művész gyurma könnyen eltávolítható?

nem tudom de jól átb...ott :DDD

(#6626) Achill3uS válasza subaruwrc (#6625) üzenetére


Achill3uS
veterán

mire idaig leszedtem ugy nezek ki mint aki megolte torpapat :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6627) subaruwrc válasza Achill3uS (#6626) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

biccsplíz

ez se volt egy top ötlet

(#6628) jones965 válasza Achill3uS (#6624) üzenetére


jones965
Modder

Akkor úgy látom nem unatkozol.

subaruwrc: na a tied is megér egy misét.

(#6629) toyone válasza subaruwrc (#6627) üzenetére


toyone
őstag

Hátha még rizseznétek, fél év után is előkerülnek darabok.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6630) #35434496 válasza subaruwrc (#6625) üzenetére


#35434496
törölt tag

:DDD

(#6631) subaruwrc válasza toyone (#6629) üzenetére


subaruwrc
félisten

de az legalább könnyen ki jön.
sebaj,amúgy is szünet van a héten a suliban :))

(#6632) subaruwrc válasza jones965 (#6628) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha rá keresel a szótárban az " orbitális szopás"-ra
akkor ezeket a képeket találod

(#6633) #35434496 válasza subaruwrc (#6627) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezzel mi történt? :D

(#6634) jones965 válasza subaruwrc (#6632) üzenetére


jones965
Modder

Gyógyszertári benzinnel próbáld megtisztítani.

(#6635) subaruwrc válasza #35434496 (#6633) üzenetére


subaruwrc
félisten

ragasztós fekete armaflex.de most le kell szednem garizáshoz

jones
ja az lehozza a maradványt

(#6636) gombcomp


gombcomp
senior tag

Nem akarok beleszólni "tuning-nyugdíjasként",de nálam a gyurmára meglepetésemre
a "saját gombóccal való kiszedegetés",és a WD40 spray után rövidre vágott ecsettel való
tisztítása,és utána jöhet a Jones-féle benzines tisztítás vált be... gari előtt. :U
(A saját gombóc az egy maradék anyag mintha kiszedegetnéd a cuccot,mert jobban tapad
az eredeti anyaghoz mint a laphoz...)
:R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6637) Achill3uS válasza gombcomp (#6636) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszi, ez lesz, utolsó gyurma köröm volt, anno se vált be a leszedés miatt, ugy gondoltam a müvész gyurma ettől más. hát nem. :D persze lehet h az volt a baj, hogy keveredett a vazelinnel, de attól csak még kevésbé kéne tapadnia. uh nem értem.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6638) #35434496 válasza Achill3uS (#6637) üzenetére


#35434496
törölt tag

Miért gyurmát használtál? Illetve ez pontosan mi volt?

(#6639) Achill3uS válasza #35434496 (#6638) üzenetére


Achill3uS
veterán

gondoltam -190-be hutott rampot mellé tegyünk meg minden óvintézkedést a vazelin armafelx szilvia kombót erősítve. faber castell művészradír/gyurma.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6640) Johni5


Johni5
őstag

A gyurma szívás,én a hűtőbe rakom az alaplapot. 12 fok környékén elég könnyel leszedhető.

(#6641) CosmO_O


CosmO_O
tag

Vazelin+gyurma=halál
Igen Johni5 mondja a tutit, hűtőbe vele és lejön.

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6642) Overlocker válasza toyone (#6629) üzenetére


Overlocker
veterán

Rizs forevör :C :DD

(#6643) #35434496 válasza Achill3uS (#6624) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ma reggel ránézve a képre ismét röhögőgörcsöt kaptam. Törpapa edition lett a lapod! :DDD Ez a hupikék radír beszarás. :C

Over! Te csak rászórtad a rizst vagy kentél alá vazelint?

[ Szerkesztve ]

(#6644) kicsipapucs válasza Achill3uS (#6624) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Én is szoptam eleget a művészgyurmával, viszont azt hittem, az egy have to do dolog kompinál, ezért mindig alkalmaztam pár hónappal ezelőttig. Egyszer nem kaptam művészgyurmát a boltban és itthon csak Blu-tack nevű gyurmaragasztót találtam, amivel sem melegen, se hidegen nem volt leszedési baj. Talán egy próbát megérne nálad is, ha nem vette el a törphányás a kedved örökre a gyurmázástól. :DDD

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6645) Overlocker válasza #35434496 (#6643) üzenetére


Overlocker
veterán

Csak rizs, soha nem volt problémám a páralecsapódással, nekem bejött :))

+ persze a pothoz tartozó armaflexek, meg esetleg törölköző a pot körül.

[ Szerkesztve ]

(#6646) CosmO_O


CosmO_O
tag

A rizs is nagyon tuti, főleg amikor már az is deresedik :DDD
Basszus már hetek óta tolódik a session, jó lenne már alkotni valamit.... :(((

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#6647) Achill3uS


Achill3uS
veterán

szerintem ez így marad, a már kaptam extra segítséget is, de a macska se bírt vele :D
OPB barátomnak is megtetszett a kép, uh adott neki nevet is :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6648) #35434496


#35434496
törölt tag

Ma ezt sikerült összehoznom. Millió gond visszamelegítés stb... (Megszivatott a vga rendesen :DDD )
A végére elfogyott a nitró és azt hittem kivágom az egészet a francba. Mark 11 2. teszt ment kerek 2000MHz-n amikor le kellett kapcsolnom mert elfogyott a nitro. :O :W

(#6649) #35434496


#35434496
törölt tag

Telefonnal lefotóztam a mark 11 2. Tesztet amikor 2000MHz-n ment. Itt kellett lekapcsolnom mert elfogyott a szósz! :O :W

Elég szar kép de sietnem kellett.
Mivel ezzel a lappal uncoreban megáll itt a történet ezért szünetet tartok a Champion érkezéséig.

[ Szerkesztve ]

(#6650) Achill3uS válasza #35434496 (#6648) üzenetére


Achill3uS
veterán

nembaj, legközelebb meglesz. gratulálok, ~2ghz gpu nem semmi, megküzdöttél érte! :R :C
mit csináltál másképp a kezdeti session-ök óta, hogy ennyivel feljebb jutsz minden alkalommal? jobban hűtöd/több fesz?

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.