Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) #35434496 válasza Achill3uS (#7149) üzenetére


#35434496
törölt tag

"ah, nem is kingpin? mi tortent?" Mi lenne? 19-re lapot húztam. :D

(#7152) Brekk válasza #35434496 (#7143) üzenetére


Brekk
addikt

Igazából mint az köztudott :DDD ASUSnál ez a lap a legjobb a nitros tuningra. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7153) subaruwrc válasza #35434496 (#7143) üzenetére


subaruwrc
félisten

én most ott se voltam ;]

(#7154) #35434496 válasza subaruwrc (#7153) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezt az alacsony fesz és órajel értékekből kikövetkeztettem. :D Ha te ott vagy akkor 1.96v 6g+ Teee alaplap killer! :DDD

(#7155) subaruwrc válasza #35434496 (#7154) üzenetére


subaruwrc
félisten

az nem én vagyok :DDD

(#7156) Achill3uS válasza #35434496 (#7154) üzenetére


Achill3uS
veterán

4790k-tol többet ne nagyon remélj. 6g-n benchelhető már golden-nek számít.
alacsony fesz pedig azért van, mert ugyanezen az órajelen 1.65vcore felett instabil és eldobja a tesztet. high leakage chip, az én ES-em is ilyen.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7157) Brekk válasza Achill3uS (#7156) üzenetére


Brekk
addikt

Olyan nincs hogy nincs. :DDD LEsz jó proci! :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7158) Achill3uS


Achill3uS
veterán

akit esetleg érdekel megtalál: K|ngp|ncooling VENOM 5.0 LN2 CPU hűtő eladó :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7159) jones965 válasza Achill3uS (#7158) üzenetére


jones965
Modder

Mi lesz (van) helyette?

(#7160) Achill3uS válasza jones965 (#7159) üzenetére


Achill3uS
veterán

nekem elsődlegesen ott van a Thermolab ami az ex OCTeamHungary-é (jugeen over en), ezt subarutol vettem át amolyan második potnak, de vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban, úgyhogy le fogom cserélni egy F1EE/Dark-ra.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7161) #35434496 válasza subaruwrc (#7131) üzenetére


#35434496
törölt tag

És tényleg! :DDD

(#7162) Johni5 válasza #35434496 (#7161) üzenetére


Johni5
őstag

:DDD A ketrec rács nem kell mögé.Csak nem olyan vad,hogy megmarjon valakit. ;)

(#7163) regener válasza Johni5 (#7162) üzenetére


regener
veterán

Azzal magától védi a szerkezetet ;]

(#7164) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Skylake BOMB hwboton :Y

GPUPI 1B 4 magos WR
4min 1sec 55ms with Intel Core i7 6700K at 6496.1MHz

3dmark2001 WR
199091 marks with GeForce GTX 980 Ti at 1638/2000MHz

pifast WR
9sec 470ms with Intel Core i7 6700K at 6689MHz

meg még egy rakat más eredmény :D
ugyanitt golden 4770k eladó :))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7165) matteo_szg válasza Achill3uS (#7164) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na látom, kérned kell Extreme lapot a HQ-tól. :)

jupiiii

(#7166) Achill3uS válasza matteo_szg (#7165) üzenetére


Achill3uS
veterán

őszintén szólva pokolian megleptek ezek az eredmények. a levegős és a leaked ln2-es eredmények nem mutatták ilyen erősnek. de így az eddigi terveim a 4770k-mmal fuccsba mentek a global pontok tekintetében. szóval kell lap+cpu+vga szereznem megint :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7167) matteo_szg válasza Achill3uS (#7166) üzenetére


matteo_szg
őstag

Azért az érdekelne, mitől jelzi Titanium Editionnek a lapot a CPU-Z. :)

jupiiii

(#7168) Achill3uS válasza matteo_szg (#7167) üzenetére


Achill3uS
veterán

fredyama keze munkája biztos :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7169) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Dancop: " My first experience with HELIUM - YES... -256°C :) "

kész, skylake sokk :Y

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7170) #35434496 válasza Achill3uS (#7169) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez brutál! :Y

(#7171) CosmO_O


CosmO_O
tag

Kellett nekem tegnap mondogatni, hogy majd Skylake-kel hajtom a 285-öt :O ;]
Az OC fog a sírba tenni :DDD

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#7172) h1mpi válasza Achill3uS (#7169) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mikre pazarolják a Heliumot :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7173) regener


regener
veterán

Új DDR4 rekord

Nagy a csend topikban, mindenki magát hűti az LN2-vel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7174) #35434496 válasza regener (#7173) üzenetére


#35434496
törölt tag

Kár lenne a procira pazarolni. :D Ha nincs klímád akkor harakiri ebben a laza 40 fokban.

(#7175) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Skylake, Day 2: Splave Delids IHS, Swaps Thermal Paste, and Lowers Temps 18°C Under Load

ahogy elnézem ez kupak tekintetében haswell 2.0 :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7176) Johni5 válasza Achill3uS (#7175) üzenetére


Johni5
őstag

Viszont nincs rajta semmi alkatrész,amit lenyírhatsz skalpolás közben.
:DDD Lehet,egy p3 van a kupak alatt. :))
--Ezt a meleget a kompresszor is csak bekapcsolt klíma mellett bírja.--

[ Szerkesztve ]

(#7177) #35434496 válasza Achill3uS (#7175) üzenetére


#35434496
törölt tag

Remélem kifogsz egy 7g+ cpu-z vaild procit. ;]

(#7178) regener válasza Achill3uS (#7169) üzenetére


regener
veterán

LN2-vel is elérték, sőt 3Mhz-el többet és itt már 4/8 ment :Y :Y :Y

Angol cikk 6700K 3,8Ghz

Magyar cikk 6700K 3,8Ghz

(#7179) Cadal


Cadal
őstag

No, milyen a Skylake Achill3uS? Nem írsz róla pár mondatot? :)

(#7180) Achill3uS válasza Cadal (#7179) üzenetére


Achill3uS
veterán

pont jókor kérdezed, rudi-t vártam a cikkel :)

Extrém vonalon hengerel a Skylake

de egyébként maga az architektura nagyon rendben van, tetszenek az ujítások, a coldbug mentes tuning az órási poén. de a 6600K-val nem igazán sikerült elérnem azt ami szerettem volna, egyrészt mert egy átlagosan tuningolható darabnak tűnik (levegőn 4800mhz 32M 1.40v, 1.50v 5GHz valid) a hwbotos eredmények alapján, másrészt a HT hiánya miatt egyetlen többszálas benchmarkban nem tudja felvenni a versenyt az i7-esekkel és így összehasonlításra sem jó. ezért futtattam rajta csak SuperPi-t ami pedig az órajel miatt nem lett kiemelkedő, bár még így is a leggyorsabb Skylake 32M eredmény amit láttam public-ban :D az igazi móka majd egy 6700K lesz. de ahogyan a haswellnél itt is számítani kell arra, hogy az igazán jó procikat kupaktalanítani kell és pasztacsere ha valaki ki szeretné maxolni.

Ramtuning is megváltozott egy kicsit, a TRCD és a TRP mostantól nem állítható külön, tehát a középső két érték azonos, ez nem alaplap hanem platform jellemző lett. példa: 11-14-14-28 1T. valamint a TRAS sem bírja az annyira alacsony értékeket mint X99-ben. egyébként magas ramórajelket egyelőre nekem sem sikerült kicsikarnom belőle, de keveset is tudtam még vele foglalkozni, viszont a 3000-3200körül simán megy ugyanolyan alacsony időzítésekkel amit az adott memóriával X99-ben kihoztam. tehát a HyperX-eim esetében a 3000c11 piece of cake.

és ugyan a cikkben is meg van említve, de ezúton is köszönöm az ASUS-nak a lapot és a cpu-t a teszthez. sokkal jobban sikerült szerintem mint a Maximus VII széria. A turboV is rengeteg nálam korábban jelentkezett hibától szabadult meg. respect :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7181) #35434496 válasza Achill3uS (#7180) üzenetére


#35434496
törölt tag

"ugyanis a Skylake processzoroknak nincs úgynevezett cold bugjuk" Ez komoly?

(#7182) h1mpi válasza #35434496 (#7181) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lassan eljutunk oda, hogy még én is extreme tuningos leszek :D csak veszek egy kis LN2-t és hadd szóljon :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7183) CosmO_O


CosmO_O
tag

Ivy Bridge ugyan ez volt. 3770k full pot -190 fok 'szt csá, megváltás Szandika után ;]

[ Szerkesztve ]

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#7184) #35434496 válasza h1mpi (#7182) üzenetére


#35434496
törölt tag

"csak veszek egy kis LN2-t és hadd szóljon" Mert ez így működik. :U

(#7185) h1mpi válasza #35434496 (#7184) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerinted nem csak vicceltem :C mi van veled pléjersz? :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#7186) Achill3uS


Achill3uS
veterán

figyelemre méltó írás FUGGER-től az extrém tuning jövőjéről:

The future of Overclocking

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7187) 04ahgy válasza Achill3uS (#7186) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valóban figyelemre méltó, egyetértek! Elolvastam, értelmeztem, de mégis ez ragadott meg leginkább: "Our communities need to work harder together, we need to support each other more through positive reinforcement and camaraderie. If we work together we will get stronger." Ahhoz képest idehaza csak egy kezdeményezés volt, Tőled, ami jelenleg romokban hever. Sajnálatos. A Team Hungary-ra gondolok egyébiránt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7188) subaruwrc válasza Achill3uS (#7186) üzenetére


subaruwrc
félisten

broadwell-e :))

(#7189) #35434496 válasza subaruwrc (#7188) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jó lenne ha azok is bírnák -190 fokon. :)

(#7190) Achill3uS válasza 04ahgy (#7187) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát igen. sajnos a magyar nagy létszámban széthúzó kis csoportban összetartó de ezek szerint nem voltunk elég kevesen ahhoz, hogy az ellentétek elsimíthatóak legyenek. örültem nagyon amikor mindenki beállt a kezdeményezésem mögé, de pár hónap múlva visszaállt a régi "rend". én nem erőltetem többet, ettől még segítjük egymást, akik eddig is jóban voltak ezután is. én túltettem magam a dolgon.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7191) Achill3uS válasza #35434496 (#7189) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem nem fogják, mert a sima broadwell sem birja. az ivr ott is még a prociban van. bár érdekes lesz, hogy a broadwell hogyan fog skálázódni ha kiveszik belőle azt a bonyolult igp-t. de az is érdekelne menni fog e az X99-ben vagy modellfrissitett lapok lesznek hozzá kiadva.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7192) matteo_szg válasza Achill3uS (#7191) üzenetére


matteo_szg
őstag

Broadwell-E menni fog a jelenlegi X99 generációban. :)

jupiiii

(#7193) #35434496 válasza matteo_szg (#7192) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ettől függetlenül lesznek új lapok? :R

(#7194) subaruwrc válasza matteo_szg (#7192) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha meg fugger ilyen sejtelmes akkor sejteni vélem hogy már látott samplet működni,és az remélhetőleg nem olyan életképtelen mint az 1150-es chipek.

(#7195) matteo_szg válasza #35434496 (#7193) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ezt még nem tudom, de szerintem mindenképp. Kellene egy refresh a Rampage vonalra, illetve egy-két frissített normál X99-es lap natív USB 3.1-gyel; natív alatt az áramkörre integrált ASMedia vezérlőt értem.

subaruwrc: remélhetőleg kapunk egy combosabb 8 magos szörnyet, 6 magos tesókkal; jobb tuninglehetőségekkel. A TDP keret szerintem nem változik, viszont az alapórajel mehet feljebb. Meglátjuk, mennyit számíthat a 14nm.

jupiiii

(#7196) subaruwrc válasza matteo_szg (#7195) üzenetére


subaruwrc
félisten

picit kételkedem abban hogy a 8 magos majd jobb lesz de persze bízom az előrelépésben.
jöhetne 10 magos állat is :DD

(#7197) 04ahgy válasza Achill3uS (#7191) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ne felejtsük, hogy a Broadwell az első 14nm-es szárnypróbálgatás, és a bonyolult IGP sem előnyére van. A Broadwell-E (ha így fogják hívni) a Skylake által szerzett tapasztalatokat is magáénak fogja tudni - gyártástechnológiai szempontokat figyelembe véve.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7198) Achill3uS


Achill3uS
veterán

mindenki kedvence törpapa visszatér :))

egy kis skylake update ami részben saját tapasztalat részben külföldi forrásokból.
nagyon sok hulladék cpu van, de ált. 5500-at mindegyikből ki lehet hozni stabilan már ilyen -70 fokon is. nem szeretik az egyből rommá hűtést -160-ra szép fokozatosan kell haladni lefelé és van olyan cpu ami jobban megy -120-on mint -160-on. ennek részben a megint pocsékra sikerült paszta az oka. énis delideltem egy 6700K-t és borzalmas fürészpor van a kupak alatt. mindazon által a mostani paszták sem a gelid sem a grizzly nem alkalmas állítólag a -160 fokokon való tesztelésre, nick shihnek van valami saját fejlesztésű pasztája ami bírja de még nincs kiadva, talán nem is lesz. mindenesetre a gelidnél a grizzly is sokkal jobb. ezt énis megtapasztaltam még haswell alatt, egy ujrapasztázás a kupak alatt 70mhz-et hozott 4/8 és csak -110 fokoknál. az igazán jó procik 6G+ benchelhetőek, ami nálam járt L524B520 borzalmas gyenge volt, 5700 felett nem volt benchelhető semmivel delidelve grizzlyzve. max valid 6.1G 1.90v
alaplapokról, asus nagyon kellemesen viszi mind a ramot mind a procikat, viszont szokás szerint agyon van bonyolítva a bios és ha az oc guide-ban leírt feszeket használja az ember (hwboton meg van osztva) sokszor nem jut előrébb, alacsonyabban kell tolni mert megint az ES-es héliumos eredmények a referenciák. ettől függetlenül nagy segítség merre induljon el az ember ln2 mód aktiválása és a kritikus feszek (PLL Bandwidth / PLL Termination Voltage / CPU Standby voltage / PCH Voltage) emelése után tényleg teljesen coldbug mentes lapot kap az ember. kikapcsolas és reset után is indul -160-on. de mint írtam feljebb ezt ki is kell tudni használni, kupakolás nélküli proci geliddel nem biztos h jobban fog menni, és a nem megfelelően szigetelt lap simán megdöglik. been there done that.
a giga Z170X-Gaming G1 lapja egy faék az asushoz képest, viszont így is jól teljesít. szépen vitte az oc eventen is a procit sőt, azt az órajelet egyelőre nem is sikerült megközelíteni, de ez nyilván cpu függő, nem a lapnak tudnám be. igazából nagyon kellemes és egyszerü lap, gamereknek tényleg ez kell, de én spec nagyon várom már a SOC Force-ot, mert ennél azért kicsit több beállítás kéne ln2höz.
sajnos asrock-om nincs, de [link] loud, splave és nick shih eredményeit elnézve, a z170 oc formula tűnik egyelőre a legjobb lapnak ramtuningra és mások is az egekig magasztalták. DDR4-4300c19-et memtest stabilan ért el nick benne G.Skill GTZ (samsung) kittel, pont ma postolta facere. brutális. én egyelőre MFR-ekkel nem jutottam 3200-3400 fölé, de inkább az alacsony időzítéssel játszom, többet hoz teljesítményre mint a magas órajel. de ott is az új AFR ic tűnik bajnoknak, ln2 alatt 3700+ c11-eket mennek asrockban. ez megint loud eredménye aktuális 4 magos XTU WR.
nalam folytatodik a vadászat egy jó 6700K után. addig nem is töltök fel átlag alatti, haswellnél gyengébb eredményeket. over and out :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7199) Brekk


Brekk
addikt

A Skylake tuning közben szerencsére sikerült komolyabb eredményt is elérni egy 4790K-val, GPUPI-ben a leggyorsabb eredmény az Oázis Computeré. :)
HWBOT
Nemsokára leírom a tapasztalatokat.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7200) jones965 válasza Achill3uS (#7198) üzenetére


jones965
Modder

Igen, ezt én is tapasztaltam, a 6700K ln2 alatt -160 C-n is bootolt, valamint magas cpu fesz esetén már instbillá vált.1.6V környékén érezte jól magát. Nem tudom ez a példány mire lesz képes, mindenesetre 5.8Ghz-en már bencheltem vele előbbi feszen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.