Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) emiki6 válasza pendre54 (#5350) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem el fogunk férni, kb 5-6 konnektort láttam, a terem 40 fősnek tűnt. Az asztalok 2 fősek, nem kicsik.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5352) Patice válasza emiki6 (#5351) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönjük az infókat! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5353) emiki6 válasza Patice (#5352) üzenetére


emiki6
veterán

Igazából arra vártam, hogy azt tudjam mondani, le van foglalva a terem, de aki a foglalást intézi eléggé elfoglalt (ha-ha). 1 hetet késett a lefoglalás és úgy látom a visszaigazolás is egy hetet késik, remélem mostmár hamarosan azt tudom mindani, hogy a terem le van foglalva...
Ezt nem azért írom, mert bizonytalan lenne a helyszín, hanem csak azt mondom, hogy hosszadalmasabb a foglalás, mint vártam. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5354) emiki6


emiki6
veterán

Nos, nincs foglalás, de 99%, hogy üres. A maradék 1%-ra meg hozzatok bézbóz ütöt, pillangót meg viperát, mert azé lesz a terem, aki erősebb és aki többen van. :DDD
Viccet félretéve, ha minden kötél szakad, akkor a több száz teremből bitorlunk majd egy másikat.

De van egy jó hírem: lesz wifi, de lehet, hogy egyszerre csak 1 eszköz fogja tudni használni. Van egy felhasználónevem és jelszavam, azzal fogok bejelentkezni annak, akinek wifi kell.

Mindenki hozzon pár hosszabbítót elosztót!

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5355) Patice válasza emiki6 (#5354) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönjük! :R

Nyitás mikor?
Ill. kit keressünk, ha a helyszínen vagyunk?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5356) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Ha autós fuvarom lesz, akkor tudok akár egy + laptopot is vinni.
Esetleg ha vkit érdekel próbára van egy igen kis jitterű clockom, ha valamire rá akarjátok kötni, ezt múltkor is említettem.

(#5357) s4tch válasza emiki6 (#5354) üzenetére


s4tch
veterán

eduroam van a teremben, ugye? Ha igen, akkor neptun hozzáféréssel bárki be tud jelentkezni...

(#5358) pendre54 válasza gabesz345 (#5356) üzenetére


pendre54
addikt

Nos, ha valaki nagyon kíváncsi az ilyen újraórázós kütyükre, egy ilyen órajel generátort én is tudok vinni: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#5359) Exodius válasza pendre54 (#5358) üzenetére


Exodius
őstag

Mit kellene tapasztalnunk? :)

(#5360) pendre54 válasza Exodius (#5359) üzenetére


pendre54
addikt

Magát, a szférák zenéjét. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#5361) gabesz345 válasza pendre54 (#5360) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Nekem kifejezett clock kimenet van tehát 3,3V-os négyszög, órák helyére be lehet kötni, csak a csatit kell megoldani, vagy pl. forrasztás. Nagyon csöndes kis óra, a legjobb kristálygyártó kvarcja van benne, 1-2 ember már hallotta sztem.
Ez AT-Cut kristály, van SC-Cut-om is csak az egyenlőre nem szerelem ki a reclockomból :) Persze az még kicsit jobb, atomlevegős hangot csinál :)

(#5362) emiki6 válasza s4tch (#5357) üzenetére


emiki6
veterán

https://iig.elte.hu/szolgaltatas/wifi

Patice: Ember, még három hét! :D
Engem kell majd keresni és majd leírom részletesen, hogy hol.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5363) MPeter87 válasza emiki6 (#5354) üzenetére


MPeter87
őstag

Most végül melyik épület melyik terme a cél? :)

(#5364) emiki6 válasza MPeter87 (#5363) üzenetére


emiki6
veterán

Északi tömb, kémia épület, 160-as terem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5365) MPeter87 válasza emiki6 (#5364) üzenetére


MPeter87
őstag

Majd írj koordinátákat. :DDD
Azt hittem BME épület lesz.

(#5366) Patice válasza emiki6 (#5362) üzenetére


Patice
nagyúr

Oké, befogtam. :D

Addig reszelem a vasakat itthon, hogy biztosan működő láncot vigyek. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5367) Exodius válasza pendre54 (#5360) üzenetére


Exodius
őstag

Szóval ez is ennyire hallható különbséget okoz? :)

(#5368) ftiii válasza Patice (#5366) üzenetére


ftiii
csendes tag

Sziasztok!

Lehet még csatakozni? Kicsit későn vettem észre, hogy van mozgolódás.

[ Szerkesztve ]

(#5369) ikovacs0421


ikovacs0421
újonc

Ha szeretnék a FEJhallgatós találkozón részt venni, mit kell tennem?
Köszönöm!

(#5370) emiki6 válasza ikovacs0421 (#5369) üzenetére


emiki6
veterán

Követni a topikot és eljönni oda és akkor, ahova majd írni fogom, hogy jönni kell. :)

A rendezvény ingyenes, regisztrálni nem szükséges, bár ha visszakeresel találsz egy online táblázatot, ahova beírhatod, hogy mit hoznál és mi érdekel.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5371) emiki6 válasza emiki6 (#5370) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor egy kis összefoglaló (kéretik belinkelni az érintett topikokba)

Feliratkozott résztvevők listája: [link]

Helyszín: [link]
Gyülekező a "földgömbnél" reggel 10 óráig (van egy sor asztal, székekkel, ott várakoznának a korábban érkezők), onnan felkísérem a megérkezetteket a 160-as terembe (a porta melletti lépcsőn fel, jobbra kávéautomata megkerül, jobbra a folyosón be melynek végén szintén automaták láthatóak és ott asszem a második terem (160) balra.

Időpont: 2019. Május 04. 10:00 - 17:50

Tudnivalók:
A rendezvény ingyenes.
Regisztrálni nem kötelező, feliratkozni bármeddig lehet.
A feliratkozottak számára a megjelenés nem kötelező, de ha biztosan nem jönnek, azért iratkozzanak le, ha lehet.
Illik előző nap, vagy aznap reggel hajat-fejet-arcot-fület mosni, mert így mindenki szívesebben bocsájtja kipróbálásra eszközeit.
Érkezni bármikor lehet.
Akinek kell cipekedésben segítség, annak tudok segíteni, hacsak nem lépek le a rendezvény vége előtt. (a rendezvény előtt pár nappal írjon privit, akinek segítség kell és amúgy a profilomban megtalálható a telószámom)
Van mosdó, vannak ital és csokiautomaták, wifi megoldható, büfé nyilván nincs.
Akinek van cucca, amit el akar adni (nem kereskedni), az elhozhatja, feltüntetheti, hogy eladó az eszköz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5372) s4tch


s4tch
veterán

@fericske hozz lécci fülest is ;) A Periodic Be különösen érdekelne.

(#5373) fericske válasza s4tch (#5372) üzenetére


fericske
addikt

Viszem azt is, írtam a sheet-en :)
Meg viszek még ezt-azt ami eladó lesz.

(#5374) s4tch válasza fericske (#5373) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, nem is néztem, hogy vannak további oszlopok :DDD Pedig korábban még írtam én is az egyikbe...

(#5375) ribizly válasza emiki6 (#5371) üzenetére


ribizly
veterán

Kíváncsi leszek milyen lesz.:C

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5376) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Nekem sajnos közben a május 4-5. is kiesett (az április 27-28. eleve nem volt jó).

Törlöm magam a listáról, de hogy meglegyen, miket hoztam volna, azt ide beírom (láttam, hogy egyes dolgokra lett volna érdeklődő meghallgató, aki felírta ezek közül valamelyiket a "mi az, ami érdekelne" rovatba)

"Fejes: amit biztosan tudok hozni: AKG K545, Veho Z8, JVC HA-S500, vintage Beyerdynamic DT770, lehet szó a vintage DT880-DT990-ről is (igazából kapacitásom nincs autó hiányában túl sok fejest hozni, de van még Philips N6330, Sennheiser HD530, Fostex T20 és T40 planárok)

DAC: AudioGD NFB-11.32 + SMSL X-USB, E-MU 0404 USB, Creative Soundblaster E5, kínai Leaf Audio CMD-19 DAC

DAP: Cowon D2 (még a régi, nem Plenue)"

Mivel itt arról van szó, hogy én személy szerint nem tudok elmenni és ott lenni, az megoldható azért, hogy ezek közül egy-két dolgot megbeszélés alapján kölcsönadok valakinek (pl. a szervezőt ismerem) és úgy mégis van lehetőség a meghallgatásukra a találkozón.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5377) OPiiPO válasza emiki6 (#5371) üzenetére


OPiiPO
addikt

látok Audio GD R28-t, köszi crowgun :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5378) emiki6 válasza emiki6 (#5371) üzenetére


emiki6
veterán

Kicsit szerkesztettem a táblázaton:
- mikor jó / nemjót elrejtettem, mert már az időpont fix
- a DAP oszlopot összevontam az egyébbel, mert csak 2 dap volt felírva
- összébb húztam a legtöbb oszlopot
- elavult információkat töröltem.
- egyéb finomhangolások

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5379) fericske


fericske
addikt

Ócsáról hogy a legegyszerűbb eljutni a helyszínre tömegközlekedéssel?
Vidéki bunkó vagyok, nem ismerem Pestet, mindig csak kigondolom az utamat ott, mint Crocodile Dundee.

(#5380) crowgun válasza OPiiPO (#5377) üzenetére


crowgun
tag

:R

(#5381) emiki6 válasza fericske (#5379) üzenetére


emiki6
veterán

Attól függ hogyan jössz be Budapestre és hova. A Déliből én 61/17/56 villamosok valamelyikével elmegyek a Móricz-ra, onnan a hatos villamossal 2 megálló (Petőfi híd budai hídfőnél kell leszállni)
Ha a Nyugatiba menne a vonat, akkor 4-6-ossal móricz/újbuda központ fele.
Ha Keleti, akkor 4-es metróval a móriczra, onnan 6-ossal 2 megálló.
Kelenföldről nem tudom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5382) Honkydoo válasza emiki6 (#5381) üzenetére


Honkydoo
őstag

Kelenföldről talán a 103-as busz majd az 1-es villamos, és le kell szállni az Infoparknál majd besétálni.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5383) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Azon gondolkodom, hogy nincs e valakinek valamilyen wifi tovább osztó eszköze?
Az egy wifi user miatt kérdezem, mert így tudnánk használni a wifit többen. :)
Bár nem tudom ez mennyire járható út az egyetemen. Pedig jó lenne, mert én pl streamelni fogok és ha több óráig kell nagyobb felbontású FLAC-ot streamelni, ez azért eszi a mobilnetet. :(

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5384) contaxg


contaxg
veterán

Feliratkoztam :R
Amit vinnék. Meze Empyrean fejes, Feliks Echo erősítő, Mytek Libety DAC + apróságok

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5385) Exodius válasza contaxg (#5384) üzenetére


Exodius
őstag

Az úgy kemény kombó. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5386) OPiiPO válasza contaxg (#5384) üzenetére


OPiiPO
addikt

komoly :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5387) fericske válasza contaxg (#5384) üzenetére


fericske
addikt

Helyes! :)
Eddig még csak reménykedhetek, hogy az eseményig meg lesz az Ant próba (3. generációs)

(#5388) contaxg válasza fericske (#5387) üzenetére


contaxg
veterán

Kedd?? :)

Exodius, OPiiPO :R
Sajnos a DAC kilóg egy picit a sorból
Viszont képes arra, hogy Windows alatt driver nélkül működik az USB.
Ez komoly fegyvertény egy ilyen party esetén :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5389) fericske válasza contaxg (#5388) üzenetére


fericske
addikt

Kedd? Mi Kedd? :)

(#5390) contaxg válasza fericske (#5389) üzenetére


contaxg
veterán

Ha kedd akkor Belgium!!
Meg egyszerűen keddves akartam lenni. :R :C :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5391) bajnokpityu válasza emiki6 (#5371) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valaki tud e hozni stax erősítőt? Az enyém évek óta készül, jó lenne újra hallgatni a fejese et...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5392) fericske


fericske
addikt

Elfelejtettem elhozni a 3.5mm-6.3mm jack konvertert. Ha valaki tudna hozni, az még jól jöhet.

(#5393) pendre54 válasza fericske (#5392) üzenetére


pendre54
addikt

A fiókom mélyéről előbányásztam egy ilyet, és ha erre gondoltál, akkor majd viszem feltéve, ha én is el nem felejtem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#5394) fericske válasza pendre54 (#5393) üzenetére


fericske
addikt

:K

(#5395) contaxg


contaxg
veterán

Pontosan mikor lesz? Nem május 4?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5396) fericske válasza contaxg (#5395) üzenetére


fericske
addikt

De, akkor, egy hét múlva.

(#5397) contaxg válasza fericske (#5396) üzenetére


contaxg
veterán

Szuper! Akkor (ha nem felejtem el :D ) tudok vinni Audeze 3,5/6,3 adaptert, mert ezek az egybe adapterek néha tudnak meglepetést okozni. Volt néhány amiben lötyögött az Audeze csatlakozója.

Nem ígérem meg, de ha úgy alakul viszek akkor Stax-ot is.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5398) ribizly válasza contaxg (#5388) üzenetére


ribizly
veterán

Ez egy igen belépő lesz akkor.:C
A világért sem szeretnék telhetetlennek tűnni, de Audeze Mobius-ra van még esetleg esély?:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5399) bajnokpityu válasza contaxg (#5397) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem hoznad?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5400) fericske válasza contaxg (#5397) üzenetére


fericske
addikt

Fasza! Nekem is Audeze jack konverter van (kábeles). :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.