Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) krx21 válasza nLali (#5985) üzenetére


krx21
nagyúr

Én a DAP-ot csak otthon használom, mert nem akarok egy asztalhoz ülni.. Ott is jól jön a mobilitás. ;)

(#6002) ferzoli válasza fehér_ember (#5999) üzenetére


ferzoli
Ármester

Jól emlékszel, egy 4.4mm-es van hozzá gyárilag, amit rendkívül nagy örömmel használok most egy Fiio X7 mkii és AM3B 4.4-es erősítő modullal. Másik dap miatt kértem Darvinyától egy 2.5-ös szimmetrikus kábelt, akkor még nem volt meg az X7.
Kicsit lassú a folyamat, mert a 2.5mm-es csatira is kellett várni egy darabig, most pedig pár hetet jósoltak az Aqua-nál a donor HD650 kábel beérkezésére. :)

(#6003) Zoliee válasza ferzoli (#6002) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azt én is rendeltem 3hete az 58x-hez. Pont ma beszéltem velük, és az jött le, lövésük sincs mikorra várható.

(#6004) fehér_ember válasza ferzoli (#6002) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor ezek szerint csak csati lesz cserélve és kábel rövidítve?
Amúgy a számok HD 660 S-hez ha valakit érdekelnek:
A fülpárna 050635
A fejpárna 576109
3,5 jack --> 6,3 jack átalakító kábel 561035
A 3m-es sima vezeték 092885
A 3m-es szimmetrikus 508232

(#6003) Zoliee
Audiopartnertől?

[ Szerkesztve ]

(#6005) Zoliee válasza fehér_ember (#6004) üzenetére


Zoliee
senior tag

Én is az Aqua-tól rendeltem 10.25-én.

(#6006) emiki6 válasza ferzoli (#5998) üzenetére


emiki6
veterán

Ha gondolod, akkor rendelj a forzától eret alapanyagnak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6007) ferzoli válasza fehér_ember (#6004) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, ha egyszer ideér a kábel.

Zoliee
Nekem is ez volt a benyomásom, miután felhívtak pár napja.

(#6008) gelbelex


gelbelex
őstag

Most néztem a HD520II dobozának aljára, ahol találtam még egy Sennheiser 3.5/6.3 adaptert...
Freak, a tiéd volt? Mert mégsem az enyém, hiába győztelek meg erről.. :W

(#6009) fericske


fericske
addikt

Az Era1 tulajok figyelmét szeretném felhívni arra, hogy ha demózzák a fejest akkor mindkettő fülpárna legyen bekészítve.
Eléggé másképp prezentál a két párnával, ahhoz, hogy csak az egyikkel hallgassa meg egy érdeklődő.
A jól bejáratott Quaddal eléggé rákattantam a velúr párnájára. Talán nem véletlenül azzal a párnával van szerelve eredetileg.

(#6010) -FreaK- válasza gelbelex (#6008) üzenetére


-FreaK-
veterán

Enyém lesz úgy nézem, amit vissza adtál, az a Quad-é, de a Fostex-ről hiányzik. Megnézem, majd hogy a Quad-é rámegy-e a Fostex-re , ha igen akkor mindegy, maradhat :)
egész jó volt az arány, csak két dolgot hagytam ott...

[ Szerkesztve ]

(#6011) gelbelex válasza -FreaK- (#6010) üzenetére


gelbelex
őstag

:N
Ha küldesz priviben egy címet, feladom postán, én tévedtem..

(#6012) Exodius


Exodius
őstag

Eszembe jutottatok így a szombat délután.....remélem túl leszünk ezen a rohadékon. :)

(#6013) OPiiPO válasza Exodius (#6012) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez pontosan így van :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6014) Patice válasza Exodius (#6012) üzenetére


Patice
nagyúr

Mielőtt elkezdődött ez az egész már épp járt a fejemben, hogy remélem tavasszal is össze tudjuk hozni...
Erre meg. :(((
Kitartás és maradjatok otthon (aki teheti)!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6015) Dorien válasza Exodius (#6012) üzenetére


Dorien
veterán

És nem így...: [link] :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6016) Exodius válasza Dorien (#6015) üzenetére


Exodius
őstag

:)

(#6017) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!
A járványhelyzet enyhülésével tarthatnánk megint egy fejestalit, nem? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6018) nLali válasza Patice (#6017) üzenetére


nLali
senior tag

Részemről mehetne. Maradt még kitűző is bőven.
Utolsó tali óta lett egy Sony MDR-100A fejesem, gyönyörű piros színben. Szívesen meghallgatám már készülékekbe dugva.
Tegnap összedobtam egy DC Blockert, elviszem majd,ha valakit érdekel rajtam kívül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6019) ribizly válasza nLali (#6018) üzenetére


ribizly
veterán

Én tuti kihagyom (még).
Mi nagyon bezárkóztunk és elszigeteltük magunkat. Nem éppen egy ilyen esemény az ami meg fogja törni a jeget, főleg mert bármit is vettem az utóbbi ~1.5 évben az "karanténozódott" napokra, fertőtlenítésen esett át, stb. Így nekem pl. már a sima, zárt helyen való találkozás is okoz némi problémát, az meg, hogy a fejemre tegyek más után bármit meg főleg. :DDD
Mondjuk ezen az sem segít, hogy full home office-ban vagyok már az eleje óta (asszony is), így az irodai kontakt sincs, ami oldaná a megszokást. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#6020) fehér_ember válasza Patice (#6017) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehetni lehetne. Engem eddig sem izgatott különösebben a helyzet, de már mindkét vakcinát megkaptam. A vírus nem ijesztett annyira meg, de amikor azt olvastam valahol, hogy nálunk a lélegeztetőgépre kerülők több mint 80%-a odavész, az elég inspiráló volt. :D Csak kivártam míg választhatok is.
Amúgy terembérlés is egy opció, ha más megoldás nincs képben.

U.I.: De ahogy ribizly is mondja, még tuti sokan nem akarnák. Úgyhogy könnyen meglehet hogy a novemberi hifishow-n előbb lehet majd hallgatózni.
Ha vége lesz egyáltalán valamikor ennek.

[ Szerkesztve ]

(#6021) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Tőlem mehetne a buli, bármikor kész vagyok találkozni Veletek.

Vannak akik túlzásokba esnek járvány kapcsán, pszihotikussá válnak ilyen pl. az Öcsém és családja.

Apukám már bőven túl volt a második oltásán, de még akkor sem találkozott vele személyesen, inkább bement az Öreg lakásába amíg az távol volt és akkor rakta le a Neki szánt cuccot, de azt is csak akkor amikor egy hete már nem volt otthon.

Az asszonynak meg nagynehezen meglett az első Pfitzer (mert mást nem fogadott el) , de még arra hivatkozással még mindíg nem nyitnak, mert a 11 éves lányuk még nincs beoltva. ( Az enyém vígan jár iskolába, mióta kinyitott.).

Amennyiben a trend marad, akkor egy darabig még nem is fognak. Aztán lehet valamelyik görög ábc-s mutáns miatt nem fognak, ki tudja?

Evvan, mindenki másképp éli meg.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#6022) s4tch válasza fehér_ember (#6020) üzenetére


s4tch
veterán

Ha lesz, mehetünk együtt. Részemről is rendben van, amíg viszonylag laza a helyzet.

(#6023) bkercso


bkercso
nagyúr

Még én is kivárok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6024) emiki6 válasza fehér_ember (#6020) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, jobb, ha elkerülöd a lélegeztetőgépeket. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6025) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Június eleje van, tehát szervezéssel együtt ősznél előbb amúgy sem reális egy tali.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6026) fehér_ember válasza emiki6 (#6024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mindenesetre mostmár tudom hogy mit kell válaszolni ha felteszik a kérdést:
- Nehézlégzése van?
- Várjon, várjon, egész jól vagyok :D ; csak gyakorlok a vízparti nyaralásra/hegymászáshoz, azért próbálok ilyen kevéssel ellenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#6027) emiki6 válasza OPiiPO (#6025) üzenetére


emiki6
veterán

Ez amúgy nagyon igaz. :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6028) nLali


nLali
senior tag

Nagyon fontos, hogy hol, mikor és milyen feltételekkel adnak termet. Könnyen lehet, hogy egy oktatási intézmény már nagyon máshogy kezeli az ilyen rendezvényeket.
Én túl vagyok két oltáson, de a kártyával járó előnyöket nem tudom élvezni, mert a kártya nincs meg.... ( a papír igen. )
Én kicsit lazábban kezelem, maszkot biztos nem vennék fel fejhallgatózáshoz.
Tiszteletben tartom mindenki véleményét. Tudom, hogy sokan családtagok, barátot veszítettek a Covid miatt, de! én még Covidtól beteg embert nem láttam, csak teszt szerint pozitívat. Egy őszi találkozóra nyitott vagyok.
Remélem nincs még fixre megrendelve a 4. hullám :DDD
Nem vitaindítónak szántam ám.

(#6029) krx21


krx21
nagyúr

Ha az időm engedi én mennék. (2 oltáson túlvagyok.)

(#6030) Tim82


Tim82
nagyúr

Én valószínűleg kihagyom idén. Nem a koronavírus miatt (túl vagyok én is két oltáson), kisbabánk van, a vele való foglalkozásnak minden más lehetséges program alá van rendelve.

Érdemi beszerzésem amúgy sem volt az utóbbi másfél évben, talán a Drop-os Cavalli Liquid Carbon + SDAC DAC/AMP nem járta még meg a találkozókat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6031) Tim82 válasza Tim82 (#6030) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja nem, a Monoprice M565C sem volt meg még akkor.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6032) s4tch


s4tch
veterán

Mi lenne, ha nem termet keresnénk, hanem rendhagyó módon szabad téren lenne a találkozó? Tudom, ez a nyitott fejeseknek nem nagyon kedvez, de azokat teremben is nehéz megfelelő körülmények között meghallgatni az alapzaj miatt. Pl. Markazon van egy tóparti házunk, oda simán jöhetne 20-30 ember; tudom, ez a pestieknek, akik a város közigazgatási határát sosem lépik át ;], ez nagyon messze van, de valami hasonló megoldást is lehetne keresni.

(#6033) Patice válasza s4tch (#6032) üzenetére


Patice
nagyúr

Én nem zárkózom el egy ilyen helyszíntől (pesti lévén sem) de ha már ki kell mozdulni, akkor nem egy napra mennék. Akkor már szétnéznék azon a környéken, néztem térképen, egész jó helyen van. :C
Van ott látogatható pince?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6034) Exodius


Exodius
őstag

Megkérdezem már itt, mert a gyerekek nem bírnak magukkal:

Ne merjünk ősziben gondolkodni, mert úgyis nyakunkon van a következő hullám, vagy legyen akkor inkább 2022? :U ;]

(#6035) emiki6 válasza Exodius (#6034) üzenetére


emiki6
veterán

Október 14-ig még van idő, addig nem lesznek lezárások a vadászati kiállítás miatt. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6036) binatone válasza emiki6 (#6035) üzenetére


binatone
tag

Én már nagyon várom a következő találkozót. :)

(#6037) bkercso válasza Exodius (#6034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kimerészkednék én is. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6038) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Akkor legalább megfülelnénk az erősítőd és a dacodat.

(#6039) bkercso válasza fehér_ember (#6038) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát azért, pontosan! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6040) s4tch válasza bkercso (#6039) üzenetére


s4tch
veterán

:DDD

Mennék én is szívesen.

@Patice Markazon van minden. Ha nem jön össze valami most ősszel, tavasszal vagy nyáron kitalálhatunk hozzám valamit. Ilyenkor már hideg szokott lenni a tóparton.

(#6041) Patice válasza Exodius (#6034) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is benne lennék egy ősziben, ha van hová menni. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6042) nLali


nLali
senior tag

Én is szívesen csatlakozok.

(#6043) emiki6 válasza Patice (#6041) üzenetére


emiki6
veterán

Ha lenne hova... :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6044) Exodius válasza emiki6 (#6043) üzenetére


Exodius
őstag

Egyetem? Mint múltkor?

(#6045) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Lehet termet is bérelni. Most nagyhirtelen pl. Nyugati térnél az "Everest" ?
Ilyet is írnak: "Foglalásotokban használjátok az OKT20 kuponkódot!"

[ Szerkesztve ]

(#6046) emiki6 válasza Exodius (#6044) üzenetére


emiki6
veterán

Eleve az egyetem területén közltelező a maszk, tehát komolyan állnak a helyzethez, tehát valószínű hobbirendezvényeknek nem szívesen adnak teret.
Békeidőben is úgy éreztem, hogy csak éppen, hogy belefér hogy megyünk. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6047) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Most kérdeztem meg az igazgatómat, hogy lehet-e, és ha igen milyen feltételekkel.

Gondolkodási időt kért, tehát elvileg nem kizárt.

Ez egyébként egy szaktechnikum Csepelen.

Amint kapok választ jelentkezem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#6048) contaxg válasza alphamooncam (#6047) üzenetére


contaxg
veterán

Kossuth vagy a Bajáki?? :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6049) alphamooncam válasza contaxg (#6048) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csete Balázs

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#6050) emiki6 válasza alphamooncam (#6047) üzenetére


emiki6
veterán

:R :R :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.